Minimum Egzersiz Gerektiren Tembel ve Düşük Enerjili Köpek Irkları

Minimum Egzersiz Gerektiren Tembel ve Düşük Enerjili Köpek Irkları

Tüm köpeklerin günlük egzersize ve uyarılmaya ihtiyacı vardır ve aşırı uzun süreler boyunca kendi başlarına düzenli olarak bırakılmamalıdırlar; ne de olsa sosyal, arkadaş canlısı hayvanlardır. Bununla birlikte, daha düşük enerjili olduğu ve diğerlerinden daha az egzersiz gereksinimine sahip olduğu bilinen bazı ırklar vardır.

Daha düşük enerjili bir köpeğe sahip olmanın işleri kolaylaştırabileceği anlamına gelen durumlar olabilir. Örneğin; Bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, hareket kabiliyetiniz kısıtlıysa, yaşlıysanız, köpeğinizi her gün birkaç saatliğine tek başına bırakmak zorunda kalıyorsanız veya sadece daha rahat bir köpeğin yanında olmaktan keyif alacak bir kişiyseniz.Bu makale, en iyi düşük enerjili köpek ırklarından bazılarının hangileri olduğu konusunda size rehberlik edecektir.

Herhangi Bir Köpek Irkı gerçekten 'Tembel' midir?

Yüksek enerji gereksinimleriyle başa çıkmak için zamanınız veya eğiliminiz olduğundan emin olmadığınız için 'tembel' bir köpek isteyeceğinizi düşünüyorsanız, öncelikle bir köpek almanın gerçekten doğru olup olmadığını dürüstçe değerlendirmek için zaman ayırmanız önemlidir. sizin, aileniz ve yaşam tarzınız için karar. Köpek sık sık evde uzun süre yalnız kalacaksa, bu onlar için adil mi? Arkadaşlık için bir köpek istiyorsanız, ancak onları yürüyüşe çıkarmaya hazır değilseniz, o zaman bir kedi daha iyi bir seçim olabilir mi?Belirli bir cinsin düşük enerjili olduğunu duymuş olabilirsiniz, ancak her köpek bir bireydir ve aldığınız köpeğin gün boyu kanepede oturmak isteyeceğinin garantisi yoktur. Pek çok cinsin enerji gereksinimleri daha düşük olsa da, yine de dikkat ve sevgi gerektirir.

Yürüyüşleri daha kısa olsa bile, tüm köpeklerin tımarlanmalarına, eğitimlerine, sosyalleşmelerine ve genel zihinsel zenginleşmelerine zaman ayırmaları gerekir.

İnsanlar köpek sahipliğinin taleplerini hafife aldığı için çok fazla köpek barınaklara düşüyor. Köpeğinizin bu talihsiz istatistiklerden biri olmasına izin vermeyin.chihuahua yorkie karışımı

Kıdemli Bir Köpeği Sahiplenmek

Eğer tercih edersen eve bir köpek yavrusu getir , genellikle daha düşük enerjili olduğu bilinen bir cins seçmiş olsanız bile, farkında olmadan çöpten gerçek bir canlı tel olan bir yavru seçmiş olabilirsiniz. Küflere aykırı olan ve çok fazla yürümeye ve beklediğinizden çok daha fazla uyarılmaya ihtiyaç duyan bir köpek olabilirler.

Ayrıca, enerji seviyelerinden bağımsız olarak, tüm yavruların genel eğitimleri, sosyalleşme ve tuvalet eğitimi açısından da zamana ve bağlılığa ihtiyaçları vardır. Onlara ihtiyaç duydukları eğitimi ve uyarımı vermezseniz, can sıkıntısının bir sonucu olarak ayrılık kaygısı veya yıkıcı olma gibi sorunlu davranışlar geliştirmeleri daha olasıdır.

Evlat edinme yolundan aşağı inerek, yetişkin bir köpek seçebilirsiniz ve eğer bakıcı bir evde iseler, bakıcılar evde nasıl olduklarını, enerji seviyelerini değerlendirmiş olacaklar ve bu konuda daha iyi bir fikir sağlayabileceklerdir. en uygun ev ortamı türü.Yaşlı köpekler genellikle düşük enerjili bir köpek arayanlar için iyi bir seçim olabilir. Genellikle daha genç bir köpekle aynı egzersiz gereksinimlerine sahip olmayacaklar ve kıvrılabilecekleri rahat bir yatağa veya kanepeye ve kısa yürüyüşler ve lazımlık molalarına sahip olmaktan genellikle mutlu olacaklardır.

Yaşlı köpekler genellikle kurtarma barınaklarında genç meslektaşlarına göre çok daha uzun süre çürür ve birini evlat edinmeyi düşünerek, emekliliklerinin çok hak ettikleri rahatlık içinde yaşamalarına yardımcı olabilirsiniz.

İlk 20

Bu liste belirli bir sırada değildir ve kesin değildir. Unutmayın, bu ırkların daha az enerjiye sahip olduğu bilinirken, her köpek bir bireydir.

Bu türlerden birine sahip olmak, bütün gün kanepede tembellik etmekten mutlu olacak bir köpeğinizin olacağını veya yalnız bırakılmaktan memnun kalacaklarını ya da meşgul bir aile evi için en iyi seçenek olacağını garanti etmez.
Tazı

Tazı Tembel Olmak

Bazı insanlar, çok hızlı koşabildikleri ve oldukça büyük oldukları göz önüne alındığında, Tazı'nın genellikle çok düşük enerjili bir tür olduğunu öğrenince şaşırabilir. İnanılmaz derecede hızlı hareket etseler de, bu hız patlamaları kısa olma eğilimindedir.

Genellikle günlük kısa bir yürüyüşle mutlu olan toplam kanepe patates olarak kabul edilirler ve daha sonra sahipleriyle günün büyük bölümünde kanepede oturmaktan daha iyi hiçbir şeyi sevmezler. Bu nedenle, boyutlarına rağmen apartman yaşamına uygun köpekler olarak da sıklıkla önerilmektedirler.

Daha düşük enerji gereksinimlerine sahip olma eğilimindeyken, arkadaşlıktan hoşlanırlar ve uzun süre bırakılmamaları gerekir ve ayrıca yüksek bir av sürüşüne sahip oldukları biliniyor, bu nedenle her zaman kedilerle yaşayamazlar ve yürüyüşe çıkarken de dikkatli olunmalıdır. .

Kısa yarış kariyerlerinin sonunda genellikle atıldıkları için, bu çok fazla olduğu anlamına gelir. kurtarmada tazı . Bu nedenle, çok fazla egzersiz gerektirmeyen, genellikle barışçıl ve nazik bir cinsi benimsemenin ödülünü istiyorsanız, bu mükemmel bir seçim olabilir.
Basset Hounds

Basset Hound Düşük Enerji

Bu cins, genellikle biraz tembel olduğu bilinen bir türdür. Nazik ve rahat olma eğilimindedirler ve yüksek egzersiz gereksinimleri yoktur. Genel olarak, koku tazı özellikleri göz önüne alındığında, bol miktarda koklama fırsatı ile yumuşak bir günlük yürüyüş yeterli olacaktır.

Yine de inatçı oldukları biliniyor olabilir ve bu nedenle bazı durumlarda ekstra ödüle dayalı eğitim çabalarına ihtiyaç duyabilirler.

Uzun sarkık kulakları, kulak problemlerine, uzun vücutlarına ve kısa bacaklarına daha yatkın olabilecekleri anlamına gelir. sırt ve eklem sorunlarına yol açabilir . Eklemlerini daha da fazla zorlayabileceğinden fazla kilolu olmadıklarından emin olmak için özen gösterilmelidir.
Bugün harika

Çimlerde Döşenen Büyük Danimarkalılar

Etraftaki en büyük köpek ırklarından biri olabilirler, ancak bu, en önemli egzersiz gereksinimlerine sahip oldukları anlamına gelmez.

Boyutlarındaki diğer türler kadar egzersize ihtiyaç duymasalar da, yine de eğlenceli ve aptal oldukları biliniyor ve evde uygun şekilde zenginleştirilmeleri gerekecek.

Çocuklar ve diğer evcil hayvanlar için de iyi olma eğiliminde olduklarından, genellikle iyi bir aile hayvanı olarak kabul edilirler.

Yine de uzun ömürle ilişkili bir cins değiller, bu nedenle bazı köpeklerden daha erken vedalaşmak zorunda kalmaya hazırlanmanız gerekecek ve beslenme bütçeniz, oyuncak cins bir köpeği tercih ettiğinizden çok daha yüksek olacaktır.
Bulldog

Bulldog Düşük Enerji

Sıklıkla İngiliz Bulldog olarak anılır , bu kolayca tanınabilir ve düşük egzersiz gereksinimleri ile bilinen bir türdür. Bunun bir kısmı, cinsin doğrulanması ile ilgilidir. Tıknaz, çömelmiş köpeklerdir ve aynı zamanda düz yüzlü, brakisefalik bir türdür ve bu nedenle özellikle sıcak havalarda aşırı yorulmamalarını sağlamak için özen gösterilmelidir.

İnatçı bir çizgiye sahip oldukları bilinmesine rağmen, dost canlısı ve karakterli bir doğaya sahip köpekleri geri bırakma eğilimindedirler.

Solunum sorunları, göz sorunları ve kas-iskelet sistemi rahatsızlıkları dahil olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarına yatkın bir türdür, bu nedenle saygın bir yetiştirici seçmek ve evcil hayvan sigortasını düşünmek önemli hususlardır.


Puglar

Pug Tembel Olmak

Pugların popülaritesi son yıllarda muazzam bir şekilde arttı. 2018 yılında, İngiltere'deki en popüler dördüncü cins tek başına. Eşsiz, genellikle sevgi dolu, bazen de yaramaz kişilikleri var ve kesinlikle bakmak için benzersizler.

Çok eğlenceli olsalar da, yüksek egzersiz gereksinimlerine sahip oldukları bilinmemektedir. Bu yine, onların bir başka brakisefalik, düz yüzlü cins olmalarına kısmen bağlı. Bulldog'ta olduğu gibi, egzersiz yaparken aşırı ısınmamalarını sağlamak için dikkatli olunmalıdır.

Çoğu braki ırkında olduğu gibi, solunum ve göz rahatsızlıklarına yatkın olabilirler ve ayrıca daha sık gelişen cilt rahatsızlıkları ve alerjilerle de ilişkilidirler. Aynı zamanda kolayca aşırı kilolu olabilen bir türdür ve diyetlerini dikkatli bir şekilde kontrol etmek çok önemlidir.


Süvari kral charles spaniel

Cavalier King Charles Spaniel Uyuyor

Bu cins, son derece uyarlanabilir olduğu bilinmektedir. Daha az aktif sahipleri varsa, genellikle iyi bir günlük yürüyüşten ve çok sayıda kucaklamadan oldukça memnundurlar, ancak aynı zamanda daha uzun yürüyüşlerde ve maceralarda sahiplerine mutlulukla eşlik ederler. Genellikle daha az hiperdirler. Cocker Spaniel akrabaları .

Genellikle çok nazik ve şefkatli bir yapıya sahiptirler ve genellikle iyi bir aile köpeği olarak seçilirler. Genellikle sevgi ve ilgi ile yıkanmayı seven bir köpektir. Memnun etmeye çok heveslidirler ve genellikle eğitime çok açıktırlar.

Kesinlikle ilişkili başka bir cinstir. genetik sağlık sorunları , bazıları ciddidir, bu nedenle evlat edinme yolunda ilerlemiyorsanız her zaman sorumlu bir yetiştirici bulduğunuzdan emin olmalısınız.


Chow Chow

Chow Chow Uyuyan Tembel

Bu eşsiz ve daha nadir ırk, sahiplerine çok sadık, genellikle sakin ve yüksek egzersiz gereksinimlerine sahip olmadıkları için bilinir. Ancak, genellikle acemi köpek sahipleri için uygun değildirler.

Çok zekidirler, ancak inatçı ve korumaya yatkın olabilirler ve her zaman diğer köpeklere veya yabancılara meraklı değildirler. Eğitim ve sosyalleşme söz konusu olduğunda ekstra desteğe ihtiyaç duyabilirler.

Sevgi ve ilgiyi seven bir köpek arıyorsanız, bu sizin için de cins olmayabilir. Çoğunlukla halkına sadık kalırken, mesafeli olabilir ve bağımsızlıklarını beğenebilirler.

Ayrıca, ceketlerini iyi durumda tutmak ve dolaşmamak için çok fazla tımar gerektiren bir cinstir.


Pekingese

Tembel Pekinli

Bu küçük cins köpeğin şefkatli, sadık, zeki ve oldukça düşük enerjili olduğu biliniyor. Yine de inatçı bir çizgiye sahip başka bir cinstir, bu yüzden onları bir kenarda tutmak için çok sayıda ödül temelli eğitim gerekebilir.

Ayrıca, uzun tüylerinin birbirine dolanmamasını sağlamak için düzenli bakım gerektiren bir cinstir.

Başka bir Brachy cinsi, özellikle sıcak havalarda aşırı egzersiz yapılmamasına dikkat edilmeli ve aynı zamanda yüz şekilleri ile ilgili sağlık sorunları geliştirebilecekleri anlamına gelmektedir.


Whippet

Whippet Uyuyor

Şanslı, çok arkadaş canlısı, sessiz ve genellikle rahat olan Whippet, harika bir aile hayvanı olarak bilinir ve aynı zamanda diğer köpeklerle de iyi geçinme eğilimindedir.

Yürüyüşe çıktıklarında sık sık 'zumların' tadını çıkarırken; Eve döndüklerinde, genellikle kucaklaşmaktan ve kucaklaşmanın ve ertelemenin tadını çıkarmaktan mutlu olurlar. Genel ihtiyaçları karşılandığı sürece, düşük enerjili veya yüksek enerjili bir haneye iyi uyum sağlayabilecek başka bir cinstir.

Bu listedeki bazı ırklardan daha uzun bir yürüyüşün tadını çıkaracaklar, ancak yeterince egzersiz yaparlarsa, genellikle evde çok yerleşmiş olacaklardır. Bununla birlikte, şirkette gelişirler, bu yüzden çok uzun süre kendi başlarına bırakılmaya uygun bir köpek değildir ve dışarıdaki küçük tüyler için yüksek bir av sürüşüne sahip olabilirler.


Fransız Bulldog

Fransız Bulldog Uyuyor

Fransızların popülaritesi son yıllarda arttı ve 2018'de aslında Birleşik Krallık'taki en popüler cins . Karakterli görünümleri ve kişilikleri, onları birçok insan arasında popüler hale getiriyor. Evet, genellikle çekici, eğlenceli, çok sevecen ve genellikle harika aile hayvanları yaparlar; ama aynı zamanda bir takım sağlık koşullarına yatkın bir cinstir.

Ebeveynler üzerinde sağlık kontrolleri yapan sorumlu bir yetiştirici bulmanızı sağlamak için özen gösterilmelidir. Diğer brakisefalik ırklara göre cilt sorunlarına ve nefes alma ve göz sorunlarına eğilimli olabilirler.

Yine, aşırı ısınabilme kolaylığı nedeniyle sıcak havalarda da dikkatle izlenmesi gereken bir cinstir.


Shih Tzu

Shih Tzu Uyuyor

Shih Tzu genellikle aileler ve yaşlı hanelerde popüler bir seçimdir. Çoğunlukla son derece sosyaldirler, çocukların ve diğer köpeklerin arkadaşlığından zevk alırlar ve uyarlanabilir ve zeki olma eğilimindedirler.

Genelde yüksek enerji gereksinimleri yoktur ve yine bir braki cinsi oldukları için bu, sıcak havalarda egzersiz yaparken dikkatli olunması gerektiği anlamına gelir. Makul bir yürüyüşten hoşlanırlar ve çok eğlenceli olabilirler, bu yüzden hiçbir şekilde tembel bir cins olarak görülmezler.

Bazı sahipler bu sorunu önlemek için onları kırpmayı tercih etseler de, tüylerinin keçeleşmesini ve rahatsız olmasını önlemek için çok fazla bakım gerektirir.

Düz yüzlü ırkla ilişkilendirilebilecek sorunların yanı sıra, Shih Tzu'lar ayrıca kuru göz geliştirmeye ve sırt problemlerinden muzdarip olmaya daha yatkındır.


Mastiff

Enerjisiz Mastiff

Bullmastiff'e benzer, İngiliz Mastiff çok büyük olabilir, ancak bu büyük cinsin zorlu egzersiz gereksinimleri olduğu bilinmemektedir ve genellikle biraz tembel olarak görülürler.

Korkutucu boyutlarına rağmen, genellikle son derece sadık ve ailelerine karşı sevgi doludurlar.

Koruyucu yapıları nedeniyle, doğru sosyalleşme veya eğitimi alamazlarsa, bölgesel veya koruyucu davranış sergilemeye başlama riski vardır. Özellikle boyutları ve güçleri göz önüne alındığında, bunun artmasına izin verilmemeli,

Oldukça sarkık olabilen bir türdür, bu nedenle çok fazla gurur duymak istemezsiniz ve aşırı kilolu olma eğiliminde olabilecekleri için tembelliğini fazla şımartmamaya özen gösterilmelidir.

Boyutları nedeniyle uzun ömürlülükle ilişkili olmayan başka bir cinstir ve ayrıca çiğneme arzusuyla da bilinir. Bol miktarda güçlü ve etkileşimli oyuncak sağlanmalıdır. Amerikan Mastiffleri aynı enerji kategorisine girmek burada da, ancak birçok insan onların İngiliz Mastiff'in sadece mutt versiyonu olduğunu düşünüyor.


Japon Çene

Eski Japon Çene asil, zeki, rahat ve sevgi dolu küçük bir köpek türüdür. Genellikle biraz kucak köpeği olarak bilinirler ve daha büyük bir macera için onları dışarı çıkarmak istiyorsanız, mükemmel bir şekilde ayak uydurmalarına rağmen, çok sayıda büyük günlük yürüyüşten çok kıvrılmayı tercih ederler.

Başka bir brakisefalik cins oldukları için sıcak havalarda dikkatli olunmalıdır.

Daha uzun tüylerine rağmen aşırı tımar gereksinimleri yoktur ve göz ve eklem problemlerine yatkın olsalar da daha sağlıklı braki ırklarından biridir.

akita mastiff karışımı

Lhasa Apso

Bu başka bir küçük cins köpek, Shih Tzu gibi , sevgi dolu, eğlenceli ve oldukça uyumlu olmasıyla tanınır.

Aşırı egzersiz gereksinimleri yoktur, ancak bu onların daha uzun yürüyüşlerden zevk almalarını da engellemez. Yine de çocuklara karşı her zaman hoşgörülü değildirler, bu nedenle küçük çocuklu bir eve en uygun olmayabilir ve bir vokal türü olabilirler.

Zeki olsalar da iradeli de olabilirler, bu nedenle eğitim açısından zaman ve sabır gerekebilir. Aynı zamanda tımarlarına daha fazla dikkat gerektiren bir cinstir. Dolaşmamasını sağlamak için düzenli kırpmaya veya sık fırçalamaya ihtiyaçları olacaktır.


İrlanda kurt köpeği

İrlanda Kurt Köpeği Uyuyor

Sakin, rahat, şefkatli, çocuklarla iyi bilinen ve aşırı egzersiz gereksinimleri olmayan bir başka büyük Sighthound

Yine de yüksek bir av sürüşü var ve küçük evcil hayvanların etrafında dikkatli olunması gerekiyor. Aynı zamanda birlikte gelişen bir türdür ve kendi başlarına çok fazla bırakılırsa ayrılık kaygısından muzdarip olabilirler.

Ayrıca büyük cins sağlık koşullarına eğilimli olabilirler. şişkinlik (midenin bükülmesi) ve eklem sorunları ve bu kadar büyük bir cinsi beslemenin ek maliyetini de hesaba katmanız gerekir.


Aziz Bernard

Saint Bernard Uyuyor

Nazik bir dev olduğu bilinen bir başka cins olan Saint Bernard, şefkatli, sadık ve yumuşak başlı olma eğilimindedir. Boyutlarından dolayı özen gösterilmesi gerekse de, genellikle çocuklar için son derece iyi olan bir türdür.

Hala orta düzeyde egzersiz ihtiyaçları var, düzgün yürüyüşlere ihtiyaçları var, ancak fiziksel ihtiyaçları açısından bazı büyük cins köpekler kadar talepkar değiller.

Daha çabuk aşırı ısınabilecekleri ve çok salya sallayan bir köpek oldukları için sıcak havalarda dikkatli olunmalıdır; salya önlüğü iyi bir yatırım olacaktır! Ayrıca çok fazla tüy dökerler ve tüylerini iyi durumda tutmak ve tüyleri bir şekilde uzak tutmak için iyi bir dökülme aleti önerilir.


Shiba Inu

Shiba Inu Uyuyor

Bu cins, Japonya'daki en popüler evcil köpektir. Bu muhtemelen kendinden emin, bağımsız ve sevimli kişiliklerinden kaynaklanmaktadır. Onlar da popüler melez yavrulardır ve genellikle diğer safkanlarla karıştırılarak, Corgi Inu .

Listemizdeki en aktif ırklardan biridir, ancak iyi bir günlük yürüyüş yapmaları ve evde yeterince zenginleşmeleri koşuluyla, daha sonra evde oldukça sessiz olma eğilimindedirler ve genellikle apartman yaşamına uygun bir köpek olarak seçilirler. .

Yeterince uyarılma almazlarsa, yıkıcı ve sıkılabilirler ve çok fazla bırakılırsa ayrılık kaygısından muzdarip olabilirler.

Bağımsız doğaları, eğitim söz konusu olduğunda ekstra sabra ihtiyaç duydukları anlamına gelir, ancak zekaları göz önüne alındığında, sabırları işe yarayacaktır.

Saç dökülmesine hazırlıklı olun; iyi bir elektrikli süpürge isteyeceksiniz!


Shar Pei

Shar Pei Uyuyor

Shar Pei genellikle daha düşük enerjili bir cins olarak kabul edilir. Onları mutlu etmek için günlük yürüyüşlere ihtiyaç duymayacak bir köpek olsalar da, genellikle acemi köpek sahipleri için önerilen bir cins değildirler.

Uzak, istekli, bazen saldırgan olabilirler ve seksenlerdeki popülerlikleri ve sonraki aşırılık, birçok sağlık durumuna da yatkın oldukları anlamına gelir.


Bolognese

Bolognese Tembel Olmak

Tamamen hareketsiz olmasa da bu, yüksek egzersiz gereksinimleri olmayan başka bir cinstir. Onlar çok eğlenceli ve akıllı küçük bir türdür, bu yüzden evde de yeterince zihinsel zenginliğe sahip olmaları gerekir.

Son derece şefkatli, sakin ve arkadaş canlısı oldukları biliniyor ve diğer köpeklerle iyi geçinme eğilimindeler.

Çok fazla tımarlamaya ihtiyaçları var ve insanlarıyla olan bağları, ayrılık kaygısına da yatkın olabilecekleri anlamına geliyor.


Bernese dağ köpeği

Bernese Dağ Köpeği Uyuyor

Bernese Dağ Köpeği, Saint Bernard ile aynı özellikleri paylaşır; iyi bir aile köpeği olma eğiliminde olan başka bir nazik devdir. Onları mutlu etmek için çok fazla egzersize ihtiyaçları olmasa da, fikir sizi alırsa daha uzun bir yürüyüş için size mutlu bir şekilde katılacaklardır.

Hala biraz salya beklemelerine rağmen, Saint Bernard kadar salya aktıkları bilinmemektedir. Dökülen saçları uzak tutmak için çok fazla bakıma ihtiyaçları olduğunu da unutmayın.

Cins, kansere yakalanma eğilimindedir ve saygın bir yetiştirici bulmak için özen gösterilmelidir. Berenedoodles, karma bir cinstir. Kaniş ile karıştırılmış Bernese ve enerji seviyelerinin biraz üzerinde çünkü kaniş onu taşıyor.


Son düşünceler

Diğerlerinden daha az enerjik olduğu bilinen belirli ırklar olsa da, yine de her köpeğin bir birey olduğunu hatırlamamız gerekiyor. Bir köpek daha düşük enerjili olsa bile, yine de günlük yürüyüşlere, zenginleştirmeye, arkadaşlığa ve eğitime ihtiyaç duyarlar.

Kurtarma sırasında yetişkin veya yaşlı bir köpeği almak, safkan bir köpek yavrusu seçmek yerine daha az enerjiye sahip bir köpek bulma şansı da verebilir. Aynı zamanda, bir köpeğe sonsuza dek ev sunmanın sıcak hissini deneyimleyeceğiniz anlamına da gelir. Bir sürü karışık cins köpekler orada da diğerlerinden daha az enerjik olacak.

Yorumlar