Her Yaştan Shih Tzus İçin En İyi Oyuncaklar: Bulmacalar ve Daha Fazlası

Her Yaştan Shih Tzus İçin En İyi Oyuncaklar: Bulmacalar ve Daha Fazlası

Shih Tzu Yavru köpeğiniz için doğru oyuncağı mı arıyorsunuz? Shih Tzu'nuz için köpek yavrusu olarak başlayarak yetişkinliğe kadar en iyi oyuncakların bir listesini hazırladık. Hangi tür oyuncakların en iyisi olduğunu anlamak zor olabilir, ancak rehberimiz sizi bu konuda kolaylıkla yönlendirmeyi amaçlamaktadır.

Bildiğiniz gibi Shih Tzu'nun oyuncak cinsidir yani çok küçük oldukları anlamına gelir, bu nedenle boyutları nedeniyle soruna neden olmayacak bir oyuncak bulmak önemlidir. Çok büyük bir oyuncak alın ve yavrularınız ilgisini kaybedecek. Çok küçük bir tane satın alın ve köpeğiniz için sağlık tehlikesi oluşturabilir.Yavru köpeğinizi saatlerce eğlendirmek için kapsamlı bir alıcı kılavuzu hazırladık ve en sevdiğimiz oyuncakları bir araya getirdik. Aşağıda 3 favorimizi bir bakışta göreceksiniz ve daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, devam edin ve neden en iyi seçimlerimizi seçtiğimizi görün. Başlayalım!

Shih Tzus İçin En Sevdiğimiz Oyuncaklar:

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Amazon.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Alıcı Rehberi

Alıcı kılavuzumuzda, en sevdiğiniz Shih Tzu için doğru oyuncağı seçmenin tüm yönlerini ele alıyoruz. Göz önünde bulundurulması gereken bir dizi farklı şey vardır, özellikle de köpeğinizin yaşamının hangi aşamasında olduğu. Büyük olasılıkla yetişkin yavrunuzu aynı şekilde almayacaksınız oyuncak 3 aylık bir köpek yavrusu alırsın .

kavapu

Bir yavru köpeğin, yetişkin bir köpeğe göre farklı oyuncak ihtiyaçları vardır. Yavruların, kendileri için özel olarak tasarlanmış oyuncaklara ihtiyaçları vardır; bu, daha küçüktür ve tipik olarak sert bir kauçuk madde olmayı içerir, bu nedenle diş çıkarma köpeğinize biraz rahatlama sağlar. Aşağıda, yavru köpeğinizi yeni oyuncaklarına tanıtmadan önce gözden geçirmeniz gereken tüm önemli karar noktalarına bakıyoruz.

Malzeme Yapısı

Oyuncaklarınızın malzemeleri önemli maddelerden yapılmıştır. Yavru köpeğinize ipten yapılmış bir oyuncak verirseniz, bir gün içinde onu yırtma olasılığı çok yüksektir. Daha da kötüsü, yavru kedinizin muhtemelen kopan bazı ip parçalarını yutması ve köpeğinizin bir sonraki kakası sırasında çıkacağını umduğumuz devasa bir felakete yol açmasıdır.En kötü durumda, bu ip ipleri gece geç saatlerde veterinerinize acil servis ziyareti için sizi zor bir duruma sokabilir. Bu nedenle, oyuncaklarınızın yapıldığı malzemeleri sağlamanız son derece önemlidir. Köpeğiniz yaşlandıkça, oyun zamanı denetlendiği sürece oyuncak malzemelerinde çok daha fazla esnekliğe sahip olacaksınız.

Yavru köpeğiniz için kullanabileceğiniz daha iyi malzemelerden bazıları, dişler ve diş etleri için özel kauçuk oyuncaklar veya köpek dostu Naylon kemikler içerir. Köpeğiniz büyüdükçe, ipler ve toksik olmayan, kumaştan yapılmış pelüş oyuncaklar gibi diğer oyuncaklar, onları yanlışlıkla acil servise yerleştiren bir şeyi yutmamaları için oyun süresinin denetlendiği sürece kullanılabilir.

Kaçınılması Gereken Şeyler

Ayrıca kaçınmak için dikkat etmeniz gereken bazı şeyler de var. pahalı veteriner faturaları . Yanlış oyuncak malzemesinin seçilmesi, yavrularınız üzerinde daha uzun vadeli sağlık etkilerine sahip olabilir. Shih Tzu'nuzu plastik içeren BPA içeren oyuncaklara tanıtmadığınızdan emin olun. BPA'nın sağlık sorunlarına neden olduğu bilinmektedir ve köpekler için güvenli değil .Ayrıca köpeğinizin yutabileceği daha küçük parçalara sahip oyuncaklardan veya köpeğiniz onlarla oynadığında kolayca parçalanan oyuncaklardan da kaçınmak isteyeceksiniz. Çılgın şeyler olabilir ve köpeğiniz büyük olasılıkla bir oyuncağın daha küçük parçalarını yutabilir, özellikle de yavru köpeklerse.

Çoğu Shih Tzus, çene hizalanması nedeniyle agresif çiğneme yapmaz, bu nedenle oyuncak satın alma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz bu sert çiğnemeciler için . Ağır çiğneyenler biraz özel ilgi gerektirir çünkü bir şeyi yok ettiklerinde, tipik olarak onu yutarlar ve bu da evcil hayvan sahiplerine her yıl veterinerde tonlarca paraya mal olur.

Kaçınılması gereken son bir şey, köpeğinize ÇOK FAZLA oyuncak vermektir. Bu olduğunda ve köpeğiniz oynamak istediğinde, büyük olasılıkla oyuncak yüklemesine girecek ve sadece bir oyuncağa konsantre olamayacaklardır. Bir parti veya oyuncak koleksiyonu satın alırsanız, onları Shih Tzu'nuzla tanıştırdığınız zaman çizelgesini boş bırakın.

Oyuncak Çeşitleri

Kılavuzumuzda, Shih Tzu'nuza iyi uyum sağlayacak 5 farklı tür var. Bu oyuncak gruplarının her biri farklı bir amaca hizmet eder, bu nedenle seçiminizi yaparken bunu aklınızda bulundurun. Yetişkin köpeğinizin 6 aylık bir yavrudan farklı ihtiyaçları olacaktır.Hala iyi bir çiğneme oyuncağını seven çok sayıda yaşlı köpek var ve beyinlerini bazı eğlenceli uyarıcı tip oyuncaklarla çalıştırmayı seven pek çok köpek yavrusu var. Her türe bir göz atalım ve köpeğinizin yaş aralığına bağlı olarak Shih Tzu'nuz için neler önerebileceğimizi inceleyelim.

Çiğneme Oyuncakları: Bu oldukça açıklayıcı. Bunlar, Shih Tzu'nuzun çeneleri yorulana kadar tüm gün çiğneyeceği oyuncaklar. Köpeğiniz iyi bir çiğneme oyuncağını kötüye kullanmaktan hoşlanıyorsa, genellikle sert bir lastik veya sert bir naylon isteyeceksiniz. Dayanıklı olduğundan, ancak çok sert olmadığından emin olun, böylece dişleri zarar görmez.

Etkileşimli Oyuncaklar: Etkileşimli oyuncaklar Shih Tzus için harikadır çünkü bu cins zekidir. Bu oyuncaklar, köpeğiniz onunla etkileşime girdiğinde ses çıkaran veya hareket yaratan oyuncaklardır.

labrador retriever karışımı

Alma Oyuncakları: Shih Tzs'in topu kovalarken çıldırdığı bilinmez. Ancak bazı köpeklerin, bu cinsle bile daha yüksek bir av sürüşü vardır ve sonunda iyi bir kovalamayı severler. Toplar, fırlatma ve geri alma için kullanılan frizbi gibi diğerleri gibi bu kategoriye girer.Beyin oyunları: Zeka oyunları aslında köpek bulmacalarıdır! Bunlar, yavru köpeğinizin veya yetişkin köpeğinizin düşünmesini gerektiren oyuncaklardır ve genellikle tüm yaş aralıkları bunlarla eğlenebilir. Temel olarak buradaki kurulum, köpeğinizin tedavi için çalışmasını sağlamak ve onu elde etmek için bir bulmacayı çözmektir.

Kapları Tedavi Edin: Yiyecek için bir bulmacayı çözmek yerine, muamele kapları, yavrunuz peşinden giderken ve onu çiğnemeye başlarken oyuncağın iç kısmını yüklemenize izin verir. Bunlar, köpeğinizin en sevdiği yiyeceklerle veya fıstık ezmesi gibi insan muameleleriyle doldurabileceğiniz oyuncaklardır.

Yavru Köpekler İçin Oyuncak Çeşitleri

Yetişkinler, onlarla özgürce kullanabileceğiniz daha geniş bir oyuncak yelpazesine sahipken, yavru köpekler biraz daha fazla düşünmeyi gerektirir. Tipik olarak, diş çıkaran yavruların sağlam oyuncaklara sahip olmalarını, ancak diş çıkarma semptomlarını hafifletmeye yardımcı olacak bazılarını onlara vermelerini öneririz. Shih Tzu'nuzun uzun süre çiğnemesine izin veren diğer sert kauçuk oyuncaklar gibi kongs bunun için harikadır.Yetişkinler İçin Oyuncak Çeşitleri

Shih Tzu'nuz yetişkinliğe geçtiğinde, artık ipler ve beyin oyunları içeren etkileşimli oyuncaklardan yararlanmaya başlama zamanı. Köpeğinize farklı halat çekme tipi oyuncaklar getirmeyi düşünüyorsanız, köpeğin oyun seansını yalnızca sizin şartlarınıza göre (eğer varsa) kazanmasına izin verdiğinizi unutmayın. Sürüdeki liderliğinizi kanıtlamanız ve sık sık tug-o-war'ın olabileceği kötü davranışları teşvik etmemeniz gerekir.

En İyi Beş Oyuncak

Aşağıda en sevdiğimiz beş oyuncağımızı ve onları Shih Tzu cinsi için gerçekten sevmemizin nedenlerini bulacaksınız. Bunların her biri diğer listemizde gördüğünüz diğer oyuncaklardan biraz farklı, çünkü Shih Tzu'nun diğer ırklardan farklı ilgi ihtiyaçları olabilir.

Bazı geçişler olsa da (bir Kong muhtemelen 3 aydan itibaren kullanılabilir) yetişkinlere kıyasla bir köpek yavrusu için daha uygun olan aşağıdaki bazı seçenekler vardır. Şimdi içeri girelim ve favorilerimize biraz daha ayrıntılı bakalım.


Kong Ekstra Küçük Yavru Kauçuk Çiğneme

KONG - Yavru Oyuncak - Doğal Diş Çıkarma Lastiği -…
 • ÇEŞİTLİ RENKLER: Bu oyuncak pembe veya mavi renkte gelir.
2020-09-07 ile ilgili son güncelleme / Amazon Product Advertising API üzerinden Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.Bir Kong'la yanlış gitmek neredeyse imkansız. Shih Tzu’nun agresif çiğneyenler olduğu bilinmediğinden, köpek büyüklüğünde bir köpek onları saatlerce meşgul etmek için mükemmeldir. Kong, oyuncaklarını tüm ırklar için boyutlandırmada iyi bir iş çıkarır ve ekstra küçük diş çıkarma çiğneme makinesi Kong, yavru köpekler büyüdükçe ve dişlerini kaybetmeye başladıkça diş çıkaran yavrular için mükemmel bir arkadaştır.

Severiz Kong’un köpek çiğnemesinin özellikle yavru dişler için özelleştirildiğini ve lezzetli yiyeceklerle doldurulmasına izin verdiğini söyledi. Fıstık Ezmesi, çoğu Kong kullanıcısı için favoridir. Bu, tüm dünyada Veteriner Hekimler ve Eğitmenler tarafından önerilen birkaç oyuncaktan biridir. ABD'de de üretilmektedir.


Kong Puppy Goodie Bone

N-Bone Puppy Diş Çıkarma Halkası Tavuk Aromalı (1 ...
 • Abd'de üretilmiştir
 • Diş Çıkarma Ağrısını ve Kederini Gidermeye Yardımcı Olur
 • Yenilebilir ve Sindirilebilir
 • Sağlıklı Dişler ve Kemikler İçin Kalsiyum Eklendi
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Kong Puppy Goodie Bone, yavru köpeğinize klasik bir Kong'dan biraz daha fazla etkileşim sağlar. Takılı olduğu, onu getirilebilir kılan ve yavru köpeğinizle oynadığınızda etkileşimli olmasını sağlayan bir ip vardır. İpli herhangi bir şey devreye girdiğinde tüm oyun sürelerini izlemeniz gerekir. Halata bağlanan kemik, dişlerin ve diş etlerinin temizlenmesine yardımcı olur.

Severiz Bu oyuncağın küçük ve Ekstra Küçük olduğunu, yani büyümekte olan ve henüz olgunluk aşamalarına ulaşmamış bir Shih Tzu yavrusu için mükemmel bir arkadaş olduğu anlamına gelir. Yavru köpeğiniz dişlerini kaybetmeye yeni başlıyorsa, bu ağrının bir kısmını hafifletmek için harika bir seçenektir.


Nina Ottosson Köpek Akıllı Yapboz Oyuncak

Outward Hound Dog Smart'tan Nina Ottosson…
 • BAŞLANGIÇ KÖPEK BULMACASI: Bu 1. seviye interaktif köpek yapboz oyuncağı ...
 • ZİHİNSEL UYARIM: Köpeğinizin beynini 9 çıkarılabilir ...
 • YAVAŞ BESLEYİCİ: Akıllı Köpek oyuncağı, öğünleri yavaşlatmanın harika bir yoludur ...
 • TEMİZLİĞİ KOLAY: Sert plastikten yapılmış bu dayanıklı köpek aktivitesi ...
2020-09-07 ile ilgili son güncelleme / Amazon Product Advertising API üzerinden Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Nina Ottosson Köpek Akıllı Başlangıç ​​Yapboz oyuncağı, biraz daha zihinsel uyarıma ihtiyaç duyan köpekler için harika bir seçenektir. Shih Tzu'lar son derece akıllı köpeklerdir! Bu, bunun gibi yapboz oyuncaklarının onları eğlendirmek için mükemmel olduğu anlamına gelir. Köpeğiniz köpek yavrusu aşamasındaysa, bu tür bir oyuncakla meşgul olmasını sağlamak daha zor olabilir.

Severiz bu oyuncağın yavaş bir besleyici olduğunu ve 1. seviye bir oyuncak olduğunu, böylece köpeğinizi yavaşça başlayabilirsiniz. Temizlemesi kolaydır ve BPA içermezken daha sert bir plastikten yapılmıştır. Bu oyuncak aynı zamanda, köpeğinizi bulmacanın içinde yiyecek veya muamele aramakla meşgul tutarak yıkıcı davranışların yeniden yönlendirilmesine yardımcı olur.


Wobble Wag Giggle Ball İnteraktif Oyuncak

Wobble Wag Giggle Ball, Etkileşimli Köpek Oyuncağı,…
 • TÜM BÜYÜK VEYA KÜÇÜKLER İÇİN EĞLENCE Wobble Wag Giggle Ball köpekler için harikadır ...
 • WOBBLE WAG GIGGLE Ball Sadece bir burnun dürtmesiyle, ...
 • MUTLU, SAĞLIKLI & FIT! Köpeğimizin doğal merakını harekete geçirerek…
 • İÇ VE DIŞ MEKAN OYUN İÇİN MÜKEMMEL Köpeğiniz ister oyun oynamayı seviyor olsun…
2020-09-07 ile ilgili son güncelleme / Amazon Product Advertising API üzerinden Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

american bully xxl yavru

Wobble Wag Giggle Ball, köpeğinizin saatlerce tahmin yürütmesini sağlayacak etkileşimli bir oyuncaktır! Wag Giggle topu, yavru köpeğinizle her etkileşime girdiğinde ses çıkarır. Gürültü yaparak ve köpeğinizin burnu veya pençeleriyle onu dürttüğü için onu kovalamasına izin vererek köpeğinizi biraz daha meşgul edecektir.

Severiz Bu oyuncağın hem iç hem de dış mekan oyunları için harika olduğunu. Genellikle iç mekan kullanımı için en iyi olan bir oyuncak yerine, Shih Tzu'nuzla, nereye giderseniz gidin yanınızda götürebileceğiniz bir şey var. Bu oyuncak, her büyüklükteki köpekler için harikadır, bu nedenle bu, yavru köpeğinizle yetişkinliğe kadar erken yaşta test edebileceğiniz bir oyuncaktır. Sadece Kong marka oyuncaklarla aynı diş çıkarma rahatlığına sahip değil. Hâlâ yenmek zor ve en sevdiğimiz interaktif oyuncaklardan biri.


West Paw Interactive Küçük Oyuncak (Yetişkinler)

West Paw Zogoflex Qwizl Köpek Yapbozu Oyuncak ...
 • AGRESİF CHEWERS İÇİN DAYANIKLI KÖPEK CHEW OYUNCAKLAR: Dostunuzu koruyun ...
 • KÖPEKLER İÇİN İNTERAKTİF CHEW OYUNCAKLAR: Agresif bir çiğnemeniz varsa ...
 • Zihinsel Uyarıcı KÖPEK OYUNCAKLARI: Bununla zihinsel olarak oyunu uzatın ...
 • KOLAY KÖPEK CHEW TOY: Bu köpek oyuncağının kavisli şekli ...
2020-09-07 ile ilgili son güncelleme / Amazon Product Advertising API üzerinden Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

West Paw Interactive, size yiyecekleri içeride saklama seçeneği sunmak için özel olarak üretilmiş bir dizi küçük ve sağlam kauçuk oyuncak yapar. Bu oyuncaklar son derece dayanıklıdır ve yüzer! Shih Tzu yavru köpeğiniz havuzda oyuncakları kovalamayı seviyorsa, bu mükemmel bir uyum olabilir çünkü parlak renkler nedeniyle kaybolması pek olası değildir.

Severiz Bu ürünün Amerika Birleşik Devletleri'nde üretildiğini ve ayrıca bulaşık makinesinde yıkanabilir olduğunu. İster inanın ister inanmayın, oyuncağınız yavru köpeğinizin elinde bir miktar suistimale uğrarsa, aslında geri dönüştürülebilir! Onu mavi kutuya atabilir ve bir tane daha yok edilmiş köpek oyuncağı çevreyi kurtarmak için kendinizi iyi hissedebilirsiniz! Yavru köpekler bunu kullanabilirken, boyutu onu genç yetişkin köpekler veya tamamen büyümüş köpekler için daha uygun hale getirir.


AMZ Pets Bundle (Yetişkinler)

AMZpets Küçük Köpekler için 10 Köpek Oyuncak ve ...
 • En iyi arkadaşınız için 10 oyuncağın karışımı: en popüler 10 oyuncağı alın…
 • Yavru köpekler, küçük ve orta boy köpek ırkları için en iyisi: tavsiye edilmez ...
 • Mutlu köpek: köpeğiniz en iyisini hak ediyor ve AMZpets asla ...
 • Köpeğinizin dişleri ve yavruların diş çıkarması için harika: doğal ...
2020-09-07 ile ilgili son güncelleme / Amazon Product Advertising API üzerinden Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

AMZ Evcil Hayvan Paketi yalnızca yetişkin köpekler için önerilir. Etrafta dolaşılacak çok sayıda ip var ve sonuç olarak, AMZ evcil hayvanlarının kendileri aslında bu oyuncak paketinin iddialı çiğneme makineleriyle kullanılmamasını tavsiye ediyor. Ağır çiğneme için tamamen farklı bir oyuncak setine ihtiyacınız var. Çoğu Shih Tzus yıkıcı çiğneme cihazı olmadığından, bu oyuncak grubu, birden fazla oyuncak isteyen ancak bütçesi olan biri için mükemmel olabilir.

Severiz Bu ürünün size makul bir maliyetle birden fazla seçenek sunduğunu. İplerden toplara, kemiklere ve gıcırdayan oyuncaklara kadar harika bir oyuncak karışımı var. Bu oyuncak paketinin pek çok değeri var ve köpeğiniz birkaç gün içinde yanarsa bankayı bozacak kadar pahalı değil.


Son düşünceler

Shih Tzu'nuz için doğru oyuncağı seçmek zor olabilir, ancak gerçekten sadece boyutları nedeniyle. Diğer türler gibi yıkıcı olmadıkları için, bu cinsi çok uzun süre meşgul edecek birkaç oyuncak sağlayabileceksiniz. 30 dakikanın altında oyuncakları yok eden mastiff veya pitbull gibi bir şey değiller.

Shih Tzu'nuz için en iyi oyuncağı arıyorsanız, buradaki seçimlerimizden herhangi biri, köpeğinizin yaşına bağlı olarak ihtiyaçlarınızı karşılamalıdır. Genel olarak, bu oyuncakların her birinin farklı bir amacı vardır, ancak küçük paketler halinde değerlerle paketlenir. Favorinizi kaçırdığımızı düşünüyorsanız, lütfen yorumlarda bize bir satır bırakın!

Yorumlar