Pitbull Dökülmesi: Pitbull'lar Aslında Ne Kadar Dökülür?

Pitbull Dökülmesi: Pitbull'lar Aslında Ne Kadar Dökülür?

Pitbull olarak sınıflandırılan köpekler Hem kurtarma barınaklarında hem de yetiştiricilerden en çok benimsenen yavrulardan bazıları. Ancak bazı sahipler, köpeklerini eve götürdüklerinde, evet, Pitbull'lar . Ve bazı sahipler şaşırıyor arkalarında ne kadar kürk bırakıyorlar .

Pitbull'lar tek tüylü köpekler olsa da, aslında diğer tek tüylü ırklardan daha sık tüy dökerler. İyi haber şu ki, tüy dökerken tüyleri kısadır, saç kesimine ihtiyaç duymazlar ve bakımı oldukça kolaydır. Pitbull'ların köpek kılı değil, köpek kürkü vardır (evet, bir fark var ). Yorkie gibi düşük tüy döken köpekler veya bir Maltalı, daha uzun bir büyüme döngüsüne sahip olan köpek tüyüne sahiptir ve daha az sıklıkta tutuyor .Artık Pitbull'ların kürkleri olduğunu ve tüy döktüklerini biliyorsunuz. Ancak ne kadar kürk ortalıkta dolaşıyorlar mı? Ve daha da önemlisi, yönetmeniz için çok mu fazla? Bu kılavuzda tam olarak bunu tartışıyoruz, o yüzden başlayalım!

İçindekiler

Pitbull Teriyer Paltoları

Pitbull Köpek Etrafa Bakıyor

Tüm Pitbull'lar tek tüylü ırklardır ve genellikle daha kısa tüyleri vardır.Pitbull'ların daha kısa tüyleri vardır. Tek tüylü köpeklerdir, yani katmanlı bir astarları yoktur. Çift kaplamalı köpekler gibi Labradorlar yılda iki kez tüy döker çok ağır onların astarından kurtulmak . Pitbull'lar tek tüylü köpekler olduğundan, çift tüylü bir köpeğin yılda iki kez yaşayacağı “patlama” ile uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Bu, tüm yıl boyunca evinizin ve mobilyalarınızın etrafında aynı miktarda kürkün kalmasını bekleyebileceğiniz anlamına gelir.

Pitbull'lar kürklerinin uzunluğu için zorunlu olarak tanınmazlar ve alerji nedeniyle düşük tüy döken bir köpek arayan çoğu insan bir köpekle daha iyisini yapabilir. düşük tüy döken köpek ırkı . Kürkleri daha kısa ve kabadır, ancak diğer tek tüylü köpek ırklarına kıyasla inç kare başına çok fazla kürkleri yoktur ve sonuç olarak daha az tüy dökerler.

Bazı Pitbull'ların genetik olarak çok kısa ve ince kürkleri vardır. Bu artık kürk anlamına gelir biraz daha az fark edilir olacak . İyi haber şu ki Pitbull paltoları bakımı nispeten kolaydır , arkalarında ne kadar kürk bırakırlarsa bıraksınlar.Pitbull Mont Renkleri

Siyah Pitbull Dışında

Pitbull'lar çeşitli renklerde olabilir.

Pitbull'lar çeşitli renklerde gel . Göreceğiniz en yaygın renkler Kırmızı Paltolu Pitbull'lardır. Mavi Burunlu Pitbull'lar , Brindle Coats, Merle Coats, Siyah, Çikolata ve Beyaz Önlük .

Pitbull'unuzun 'Moo Moo' deseni dedikleri şey olması da mümkündür, bu da temelde benekli ceket neredeyse bir ineğe benziyor. Pitbull, AKC tarafından tanınan gerçek bir cins olmadığı için, AKC'nin tanıdığı gerçek bir “cins standardı” rengi yoktur. En popüler renkler Blue Nose'dan gelir ve Kırmızı Burunlu Pitbull'lar .Atma Sıklığı

Pitbull'lar sürekli olarak dökülür ve yıl boyunca dökülür. Bahsedildiği gibi, bunlar tek kaplamalı ırklardır ve çift kaplamalı köpeklerin yaşadığı “şişme” olayına sahip olmayacaklardır. Dökülecek bir astarları yok, bu yüzden tüm yıl aynı miktarda kürkle uğraşacaksınız.

Yani gerçekten, mesele 'eğer' döktükleri meselesi değil, sadece 'ne kadar' meselesi. Bazı Pitbull'lar diğerlerinden daha fazla tüy döküyor gibi görünebilir. Bu varyans genellikle sadece ceketlerinin renginden dolayı . beyaz pitbull köpek kürkü tipik olarak daha koyu renklere karşı görünür.

Bu, hafif mobilyalarınız, fayanslarınız veya halılarınız olmadığı sürece koyu kürkle karşılaştırıldığında fark edilmesinin oldukça kolay olduğu anlamına gelir. Pitbull'unuz aşırı derecede tüy döküyorsa, buna neden olabilecek diğer nedenleri kontrol etmek isteyeceksiniz.

Pitbull'ların Tüy Dökülmesinin Diğer Sebepleri

Yerdeki Endişeli Pitbull

Pitbull'unuzun daha sık dökülmesinin birkaç nedeni vardır.Pitbull'unuzun çok fazla döküldüğünü mü hissediyorsunuz? Köpekler hassas yaratıklardır, Pitbull'lar da buna dahildir. Pitbull'lar iken mevsimsellik nedeniyle daha fazla veya daha az dökülme olasılığı yoktur , evinizin çevresinde kürk gördüğünüz sıklığı etkileyebilecek pek çok başka şey var. Bazı konulara da bir veteriner tarafından bakılması gerekebilir. Bunların neler olduğuna bir bakalım.

 • Stres: Ayrılık kaygısı veya diğer nedenlerden kaynaklanan stres aşırı dökülmeye neden olabilir.
 • Rutin Değişiklik: Köpeğinizin rutinindeki değişiklikler stres seviyelerini artırabilir.
 • Beslenme: Diyetteki değişiklikler, alerjiler de dahil olmak üzere gıda reaksiyonlarına neden olabilir.
 • Alerjiler: Çimlere veya bazı beslenme ürünlerine alerjisi olması tüy kaybına neden olabilir.
 • banyo: Bazı köpekler, belirli şampuanlarla iyi sonuç vermez ve daha fazlasını dökebilir.
 • Cilt koşulları: Pitbull'lar hassas bir cilde sahiptir ve cilt sorunları kürk kaybına neden olabilir.
 • akarlar: Akarlar veya diğer parazitler kürk kaybına neden olabilir.

Yakın zamanda yavrularınızın rutinini değiştirdiyseniz veya evinizde biraz stres varsa, genellikle etrafta fazladan tüy dökülmesi oldukça yaygın olacaktır. Ancak Pitbull'unuzun normalden daha fazla tüy döktüğünü düşünüyorsanız, tavsiye ederiz. veterinerinizle randevu ayarlamak .

Rutin dökülme sıklığı aniden artarsa, güvende olmak ve doğru bir teşhise sahip olmak her zaman iyidir. Veterineriniz herhangi bir ciddi tıbbi sorunu ekarte edebilecek ve ciddi bir şey değilse içini rahatlatacaktır.

Pitbull'unuzun Dökülmesini Yönetme

Havluya Sarılmış Pitbull

Fırçalama, banyo ve diyet dahil olmak üzere dökülmeyi önleyici olarak önlemenin birkaç yöntemi vardır.Böylece Pitties'in shedder olduğunu belirledik. Ama şimdi ne? Aslında, Pitbull'unuzun dökülmesini yönetmek oldukça kolaydır. Tek tüylü ırkların çoğu sadece düzenli tımar ve bakıma ihtiyaç duyar. Pitbull'ların hassas bir cildi vardır, bu nedenle yavrularınız için şampuan veya herhangi bir topikal cilt ürünü seçerken bunun farkında olmanız gerekir. Evinizin çevresinde göreceğiniz kürk miktarını en aza indirmenin birkaç yolu vardır, tümü aşağıda ele alınmıştır.

fırçalama

Fırçalama, çoğu köpek sahibinin ihmal ettiği en düşük asılı meyvedir. Pitbulllar, paltolarının uzunluğu nedeniyle burada daha da kolay. gibi değil Aşırı tüy döken Sibirya kurdu ve uzun, görünür saçlara sahiptir. Pitbull'ların haftada sadece birkaç kez fırçalanması gerekir.

için gerçek bir sebep yok bir dökülme önleme aracı satın almayı düşünün Pitbull'unuz için, çoğu kürk yüksek kaliteli bir iğne fırçasıyla kolayca yönetilmelidir. Her köpek farklıdır , bu nedenle, köpeğinizin normalden daha fazla tüy döktüğünü fark ederseniz, veteriner hekiminiz tıbbi sorunları ekarte ettiyse ve Pitbull'unuz diğerlerinden daha fazla tüy döküyorsa, tüy dökücü bir araç (pahalı değildir) yararlı olabilir.Şampuan

Belirtildiği gibi, Pitbull'lar hassas bir cilde sahiptir. Bu, daha sert bir şampuan kullanılmasının tavsiye edilmediği anlamına gelir. Ticari olarak derecelendirilmiş “ortalama” bir şampuandan bile kaçınılmalıdır. Yulaf ezmesi şampuanı veya Pitbull'lar için özenle seçilmiş şampuan . Yavrunuzu doğru şampuanla yıkamaya başlarsanız, en azından ek kürk kaybı nedeni olasılığını göz ardı edebilirsiniz.

banyo

Pitbull Yıkanıyor

Düzenli bir banyo rutini oluşturmak, tüm köpekler için tüy dökülmesini önlemenin önemli bir parçasıdır.

Banyo sıklığı da önemlidir ve burada her köpeğin farklı bir toleransı olacaktır. Bazı Pitbull'lar düzenli banyo yapabilir. Diğerleri, kendi doğal yağlar soyulur ceketlerinden.

Yavrularınızın ayda en az bir kez yıkanmasını öneririz ve bazı köpekler ayda iki kez sadece iyi yapacaktır. Bu sıklık muhtemelen Pitbull'unuzun dışarıda önemli miktarda zaman geçirmesine karşı çoğunlukla kapalı bir yavru olmasına bağlı olacaktır.Diyet

Diyet önemlidir. Pitbull'lar yüksek kaliteli köpek maması yemeli bu onların ceketini destekler. Köpeğinizin mamasından bütçe rotasına giderseniz, beslenme eksiklikleri . Bu, köpeğinizin tüylerini ve tüy dökme sıklığını etkileyebilir. Pitbull'unuzu yüksek kaliteli kuru bir mama tanesiyle beslemenizi öneririz, ancak aynı zamanda şunları da içerir: yulaf gibi diğer malzemeler veya her ikisi de besin değeri yüksek olan tatlı patatesler.

Takviyeler

Takviyeler, Pitbull'un diyetine harika bir katkı olabilir. Burada birkaç farklı seçenek var, ancak balık yağı takviyesi kullanmak genellikle ilk adımdır. Omega yağ asitleri normalde yüksek kaliteli kuru köpek mamasına dahil edilir, ancak ek formda kullanılır düzenli bir diyete ek olarak.

Kürk ve deri takviyeleri, hatta balık yağını hem çiğnenebilir hem de sıvı biçimde bulabilirsiniz. Pitbull'unuzun yemeğine biraz balık yağı sürmek, yemek yeme konusunda seçici biriyseniz, yemek zamanını daha cazip hale getirmenin harika bir yolu olabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Pitbull'um neden bu kadar çok dökülüyor?

  Pek çok kişinin inancının aksine Pitbull'lar tüy döker. Paltolarının bakımı gerçekten çok kolaydır ve sık sık taranmaları gerekmez. Ancak birçok insan, kürklerinin uzun olması nedeniyle düşük tüy döken bir tür olduğuna inandığından, pantolonlarına kürk yapıştığını gördüklerinde şaşırırlar. Dökülme sıklığında bir artış fark ederseniz, veterinerinizi aramanın zamanı geldi.

 • Pitbull'lar yaz ve kış aylarında daha fazla tüy döker mi?

  Hayır, kış ve yaz aylarında daha fazla tüy dökmezler. Daha önce de belirtildiği gibi, Pitbull'ların tek bir katı vardır. Mevsimlik bir kürk tabakasından kurtulmaları gerekmeyecek. Yıl boyunca kanepenizde aynı miktarda kürk bulmalısınız.

 • Pitbull'um deli gibi dökülüyor ne yapmalıyım?

  Pitbull'unuz normalden daha fazla tüy döküyorsa, veterinerinize bir gezi planlamak en iyisidir. Çevrimiçi okuduğunuz hiçbir şey, köpeğinizin dikkat ve tedavi gerektiren bir tıbbi durumu olabileceğine karar vermenizin yerine geçmemelidir.

  Pyrador

  Ancak köpeğiniz için 'deli gibi tüy dökme' normalse, bu köpeğiniz için normal sıklık olabilir ve onu kontrol altında tutmak için önerdiğimiz adımları uygulayabilirsiniz.

 • Pitbull'ların tüy dökme mevsimi var mı?

  Hayır, mevsimlik bir ceketleri yok. Belirtildiği gibi, tek tüylü köpekler her yıl aynı miktarda tüy dökmelidir. Dökülme sıklığı artarsa, yavrularınızın daha fazla tüy dökmesinin diğer nedenleriyle ilgili kılavuzumuza geri dönün veya veterinerinize bir gezi planlayın.

 • Pitbull'umun dökülmesini azaltmak için bazı çözümler nelerdir?

  Her şeyden önce, düzenli bir fırçalama programına uyduğunuzdan emin olun. Bu, kürkle uğraşmanın en ucuz yoludur ve haftada 3-4 kez hızlı bir şekilde yapılabilir. Kötü beslenme, kürk dökülme sıklığındaki herhangi bir değişikliği ele alırken bakmanızı önerdiğimiz ikinci şeydir.

  Pitbull'unuz zaten yüksek kaliteli bir mama tanesi yiyorsa, doğal bir köpek şampuanına bakmanın ve/veya dökülme sıklığını etkileyebilecek başka belirgin bir değişiklik yoksa veterinere bir gezi planlamanın zamanı gelmiştir.

Son düşünceler

Pitbull'lar dökülür. Bunun etrafında bir yol yok. Ancak başarılı köpek bakımı, misafirlerinizin kıyafetlerinde veya evinizin zemininde yavru köpeğinizin tüylerinin daha az görünmesini sağlamaya yardımcı olacaktır. Düzenli bir fırçalama rutinine bağlı kalırsanız, yavrularınızı düzenli olarak yıkayın ve sağlığını yüksek kaliteli bir mamaya emanet edin. Pitbull'un dökülmesini yönetmek oldukça kolaydır .

Tüy dökme alışkanlıkları endişe kaynağıysa, içini rahatlatın. Bazı insanlar Pitbull'u benimsememek için başka nedenlerle ısrar edebilirken, paltoları kesinlikle onlardan biri değil.

Yorumlar