Beyaz Puglar: Leucistic ve Albino Pups Arasındaki Fark

Beyaz Puglar: Leucistic ve Albino Pups Arasındaki Fark

Pug, dünyadaki en küçük köpeklerden biridir. O çok popüler bir aile evcil hayvanıdır ve dünya çapında çok sayıda meraklısı ve meraklısı vardır. Pug topluluğu içinde yükselen bir eğilim, Albino Pug veya bazı insanların Pembe Pug dediği şeydir.

Albino hayvanları, 'normal' hayvanlar var olduğu sürece ortalıkta olduğu için, kendi içinde yeni değil, ancak Albino yavrularının artan popülaritesi, en son ve biraz endişe verici, tasarımcı köpek yavrusu trendleri.Görünüşü çok farklı ve kusurlu genetik yapısı ile normal bir Pug'a ek sağlık sorunları getiriyor. Bu yeni çılgınlığın ne olduğunu merak ettiğiniz için buradaysanız ya da ailenize yeni bir üye olmak istediğiniz için buradaysanız, bu küçük adamı çevreleyen derinlemesine ayrıntılar ve tartışmalar için okumaya devam edin.

Tarih

Pug, MÖ 400 yılına dayanan en eski köpek ırklarından biridir. Yolculuğu Çin'de başladı. Çin Kraliyet Ailesi Pekingese ve Shih-Tzu gibi diğer düz yüzlü oyuncak köpekler gibi ona da tapıyordu. Askerler Pug'ı yakın koruma altında tuttu ve Kraliyet ya da atanmış soylular dışında hiç kimse kendi Pug'ı alamazdı. Bu 16'da değiştiinci Yüzyıl, Hollandalı tüccarlar Pug ile Avrupa'ya döndüklerinde. Tabii ki, yerel Kraliyet ailesi tarafından bir kez daha tercih edildi, ancak bu sefer sıradan vatandaşlar tarafından da beğenildi ve popülerliğinin gerçekten başladığı yer burasıydı. Pug, Felemenkçe '' kelimesinden türetilen Mopshond gibi başka isimlerle de bilinir. Homurdanmak' , bu küçük adama çok yakışıyor. Ayrıca daha az yaygın olarak Hollandalı Mastiff olarak bilinir.Pug, İç savaştan sonra Amerika'ya tanıtıldı ve ilk olarak 1885'te Amerikan Kulübesi Kulübü (AKC) tarafından tanındı. Popülaritesi bir şekilde azaldı ve sadece birkaç yetiştirici, küçük köpek stoklarından üremeye devam etti. Ancak, Amerika Pug Köpek Kulübü 1931 yılında kurulmuş, bir kez daha popülerlik kazanmıştır. AKC şu anki popülaritesini sayıya göre sıraladı 193 ırktan 28'i Amerikada.

İlk Albino Pug'un ne zaman doğduğu bilinmemekle birlikte, ünlü trendleri nedeniyle Albino Pug, yeni veya sağlıklı olmasa da en son çılgınlık gibi görünüyor.

Albinizm nedir?

Albinizm bir nadir genetik mutasyon bu, bir hayvanın vücudunda ve derileri, saçları, gözleri ve kan damarları gibi özelliklerinde tam bir pigmentasyon eksikliğine neden olur. Son derece nadir görülen bir doğumsal durum olmasına rağmen, tüm hayvanlarda, insanlarda ve hatta tüm dünyada bitkilerde görülür. Bu durum, bir hayvan miras alır ebeveynlerinin her ikisinden de bir veya daha fazla mutasyona uğramış gen ve bu meydana gelirse, yeteneğini engelleyecektir. melanin üretmek . Melanin ana pigmenttir rengi belirler bir hayvanın vücudundaki ve üzerindeki her şey. Doğuştan bir gen olduğu için Pug, ancak ebeveynlerinin ikisi de mutasyona uğramış genin taşıyıcısı ise Albino olacaktır.Bir albino Pug ile beyaz bir Pug arasında bir fark vardır. Beyazın nihayetinde bir renk olduğuna dikkat etmek önemlidir, oysa albino bir renk değildir, sadece şeffaftır. Beyaz bir Pug, siyah dudaklar, siyah burunlar ve siyah çerçeveli gözler gibi renkli özelliklere sahip olacaktır. Albino Pug’un özellikleri açık mavi gözlerle açık pembe olacak.

İnsanlarda albinizm nadirdir ve Amerika'da 20.000 kişiden 1'inde Albinizm olduğuna ve hayvanlarda daha da nadir olduğuna inanılmaktadır. Albino hayvanlar buluyor vahşi doğada hayatta kalmak son derece zor çeşitli nedenlerle ve doğal seçilim, Albino geninin yavaş yavaş doğada yetiştirildiğini dikte etti. Elbette Pug vahşi değil ve ne yazık ki bu yeni Albino Pugları yetiştirme eğilimi, Pugların taşıyıcı geni geçme şansının her çöpte arttığı anlamına geliyor.

Leucism nedir?

Leucism, genellikle albinizmle karıştırılan benzer bir tıbbi durumdur, bu nedenle saf albinizmin ilk düşünülenden daha nadir olması muhtemeldir. Lösizm albinizme benzerdir, çünkü pigmentasyon DNA'daki melanin seviyelerinden etkilenir, ancak Leucism, kürk içinde pigmentasyon bulunmayan saç ve diğer tüm özelliklerde çok düşük pigmentasyon seviyeleri ile karakterizedir. Aynı zamanda çok nadir bir durum olduğu, ancak daha az bilindiği için, herhangi bir pigmentasyon eksikliğinin sadece albinizm olduğu varsayılır. Aradaki fark, çoğu kez, Leucism ile ilişkili herhangi bir sağlık sorunu olmamasıdır, oysa albinizmle ilişkili çok sayıda sağlık sorunu vardır.Bir Pug'ın Leucism veya Albinizm olup olmadığını belirlemenin en kolay yolu, gözlerinin rengine bakmaktır, ancak gerçeği söylemek gerekirse, uzmanlar bile görünüşe dayalı olarak Leucism for Albinizm'i yanlış teşhis ediyorlar! Gerçek bir albino Pug'da, tamamen pigmentasyon eksikliği, kan damarlarının iris ve retinadaki melatonin eksikliğinden dolayı ortaya çıkacağı anlamına gelir ve bu nedenle gözlerinin 'rengi' açık mavi veya yarı saydam olacaktır. Leucism'li bir Pug'da, özellikleri her zamankinden biraz daha derin bir pembe olacak ve gözleri biraz daha mavi olabilir, ancak tıbbi test yapılmadan ikisi arasındaki farkı anlamak son derece zordur.

Görünüm

Albino Pug’un özellikleri açık pembe dudakları, burnu, kulakları, pençeleri ve cildi gibi renkli. Diğer albino hayvanların aksine gözleri pembe olmayabilir, ancak daha çok yarı saydam veya çok açık mavi olabilir. Saçı teknik olarak yarı saydam olacak, ancak görünüşte krem ​​rengine kadar beyaz olacaktır. Bunun dışında, Albino Pug'un genel görünümü, diğer renkli Puglarla aynıdır.

Albino Pug, ağırlığı olan küçük bir köpektir. 14-18 pound, ve sadece ölçüler 10 ila 13 inç hem erkeklerde hem de kadınlarda pençeden omuza kadar yükseklikte. O bir parçası oyuncak grubu , apartman yaşamına uygun olmaları nedeniyle özellikle şehir sakinleri arasında popüler olan. Kırışıklıklar ve cilt kıvrımları Pug’un en çok tanınan özelliğidir, özellikle yüzünün çevresinde, burnunun çevresinde ve sonra alnında. O sahip bir kısa ve düz namlu ve küçük sarkık kulaklar. Paltosu kısa, parlak ve şaşırtıcı bir şekilde çift ​​kaplamalı onu sıcak tutmak için. O sahip bir kıvırcık kuyruk tıpkı bir domuzunki gibi. Simetrik ve kare görünümlüdürler.

AKC onaylı cins standardı of the Pug, yetiştirme uygulamalarının Pug'ın gerçek özelliklerini korumasını sağlamak için fiziksel özellikleri ve mizacı ana hatlarıyla belirtir. Bir Pug için kabul edilebilir tek AKC renkleri tamamen siyahtır ve siyah bir maske ile açık kahverengi; başka herhangi bir renk kabul edilemez. Canadian Kennel Club gibi diğer köpek kulübesi kulüpleri, geleneksel açık kahverengi renginin daha açık ve koyu tonları olan diğer ek Pug renklerini, Silver Fawn ve Apricot Fawn'ı kabul eder. Hem brindle hem de beyaz Pug son derece nadirdir.Mizaç

Albino Pug'un renginin mizacıyla ilişkili olduğuna inanılmıyor. Albino Pug, aynı mizaç diğer Pug gibi. Pug, AKC tarafından 'Büyüleyici, Yaramaz ve Sevgi Dolu' olarak tanımlanıyor. Bu arsız adam bir arkadaşlık köpeği . O ne işçi ne de avcı, bu yüzden ondan başka bir şey beklemeyin.

O çoğunlukla hareketsiz bir köpek. seni şefkatle yıkamak kucaklaşır ve mutlu bir şekilde bütün gün kucağınızda oturur. Bununla birlikte, oyun zamanını başlatırsanız o da eşit derecede oynaktır ve onun biraz abartılı olduğu söylenir. sınıf palyaço aptal maskaralıklarıyla.

Evcil Hayvanlar gibi

Herhangi bir Pug'da olduğu gibi, mizaçları onların çocuklarla harika ; Kucaklarında mutlu bir şekilde rahatlayacaklar ve okşayacaklar, ama aynı zamanda biraz eğlenecekler! Küçük boyutları, orta büyüklükteki bir köpeğe kıyasla bir çocuğu devirme şansının fazla olmadığı anlamına gelir. Onlar olduğu sürece düzgün sosyalleşti bir yavru olarak evdeki diğer köpekler ve hayvanlar için de harikadırlar.

Ne yazık ki, Albino Pug olduğu gibi çok nadir ve genellikle çok pahalıdır, hedeflenmeleri çok daha olasıdır ve suçlular tarafından çalındı onlar için çok fazla talep olduğu için hızlı bir para kazanmak için. Bu nedenle, yavrularınızı erişilebilir bir bahçede gözetimsiz bırakmanın ekstra endişesi var. Tabii ki, herhangi bir yavruda bu endişe var, ancak şüphesiz nadir bir Albino Pug daha fazla yanlış ilgiyi çekecek, bu yüzden daha tetikte olmaya hazır olun.Sağlık

Herhangi bir renkli Pug'ın sağlığı, ortalama bir yavrudan daha azdır. Pugların Kalça Displazisi, Lüks Patella, Pug Köpek Ensefaliti ve çeşitli göz sorunlarından muzdarip olduğu biliniyor ve ebeveynlerinin bu dört yaygın sağlık sorununun tümü için test ve değerlendirmelere girmesi gerekecek. Amerika Pug Köpek Kulübü, bir kapsamlı rehber Tüm Pug sağlık sorunları arasında, bu yüzden bir Pug almayı düşünüyorsanız, normal bir Pug veya bir Albino Pug olsun, o zaman araştırmanızı yapın ve semptomların farkında olun.

schnauzer karışımı

Pug aynı zamanda bir Brakisefalik Sendrom acı çeken kişi ve bu nedenle solunum problemleriyle karşı karşıya kalacaktır. Avrupa'da bazı ülkeler fitness testleri Pug da dahil olmak üzere düz yüzlü köpekler için, üremeye uygun olup olmadığına karar vermeleri için.

Genel Pug sağlık sorunlarına ek olarak, Albino Pug aşağıdakilerden muzdarip olacaktır:Cilt kanseri - Melanin ayrıca cilt dokusunu da etkiler ve bu nedenle cilt kanserine karşı normal bir köpekten daha fazla savunmasızdır çünkü cildin doğal güneş bloğunu ortadan kaldırır. Soluk insanlarda olduğu gibi, güneş yanığı alma olasılıkları daha yüksektir ve daha yüksek düzeyde koruma gerektirirler. Bir Albino Pug tam korumaya ihtiyaç duyacaktır ve cildine hiç nüfuz etmemesi için bodysuitlere yatırım yapılması tavsiye edilir, çünkü UV ışınlarına en ufak bir maruziyet cildini hemen tahriş eder ve zarar verir. Yüzü gibi tam koruma sağlayamayacağınız alanlar için, köpeğe uygun güçlü bir güneş kremi de gerekecektir.

Fotofobi - Melanin ayrıca optik sinirlerinin gelişimini de etkiler ve bu nedenle albinizmi olan Pugların çoğu, halihazırda çektiği acıya ek görme sorunları yaşayacaktır. Fotofobik olacaklar, bu da doğrudan güneş ışığının onlara şiddetli ağrı ve gözlerinde tahrişe neden olacağı anlamına gelir. Sonuç olarak, güneş koruyucu gözlükler satın alınmalı ya da Albino Pug sadece sabah ilk iş olarak ve son iş olarak doğrudan güneş ışığının olmadığı bir yerde yürünmelidir.

Egzersiz ve Eğitim

Albino pug, normal bir Pug ile karşılaştırıldığında aynı düzeyde egzersiz gerektirir; onun hemen altında ihtiyacı olacak 40 dakika bir gün olarak kabul edilir orta enerji köpek. Yiyeceklere takıntılı oldukları için, fazladan kalori yakmak ve kalplerini sağlıklı tutmak için bu egzersize ihtiyaçları var.

Aptal ve eğlenceyi seven bir yaratık olmasına rağmen Pug çok akıllı ve komutları kolayca alacaklar. Ancak, aynı zamanda inatçı ve 'Pug Time' üzerinde koşun, bu yüzden iyi huylu bir yavru istiyorsanız, sabırlı ve eğitiminizle tutarlı olmalısınız. Bir koşum takımı üzerinde antrenman yapmayı planlıyorsanız, bir koşum takımı satın aldığınızdan emin olun özellikle boksörler için yapılmış .Beslenme ve Bakım

Albino Pug, normal bir Pug'a kıyasla aynı miktarda yiyecek yiyecektir. 1 fincan Günde yemek. Pug çeşitli cilt alerjileri ve dermatiti ile muzdarip olduğu için, veterinere sor Uzman kibble gerektirebileceğinden, Yavru köpeğinize hangi özel yiyeceklerin uygun olacağını.

Albino Pug, diğer Puglarla aynı miktarda genel tımar gerektirecektir. Her biri banyo gerektirecek iki ila üç ay . Nazik ürünler kullandığınızdan ve doğal palto yağlarına zarar verme riskiniz olduğundan bunları önerilen miktardan daha fazla yıkamadığınızdan emin olun. Onları daha sık yıkamak cazip gelecektir. çünkü döktüler ancak yavrularınızın cilt sağlığını korumak için bunu yapmaktan kaçının.

Albino Pug’un cildi olduğu gibi daha da hassas Veterinerinizden tavsiye almanız tavsiye edilir. Ek olarak, kırışıklıkları ekstra dikkat gerektirecektir; Cilt enfeksiyonlarını uzak tutmak için cilt kıvrımlarının arasında ve altında özel temizlik ürünleri ile temizlik yapmak zorunludur.

Yetiştirme ve Fiyatlar

Normal bir Pug'un ortalama maliyeti ortalama olarak 1.500 ila 6.000 dolar arasında değişmektedir. Albino Pug'u bulmak son derece zor olduğundan, fahiş fiyatlara sahipler ve son zamanlarda neredeyse 19.000 $ . Bu çok pahalıdır ve bu sadece yavru köpeğin ilk maliyeti, sağlık ve sigorta faturalarının yanı sıra sağlık sorunlarını yönetmek için özel ekipman dahil değildir.

Bilerek Albino Pugları birlikte yetiştirmek, Pug gen havuzunun Albino gen taşıyıcılarının miktarında arttığı anlamına gelir. Siyah veya açık kahverengi dışında herhangi bir rengin yetiştirilmesi, saygın bir yetiştirici için kabul edilebilir bir uygulama değildir. Rogue yetiştiricileri ayrıca açık renkli Pug'larının nadir Albino veya Pembe Puglar olduğunu iddia edecek ve bu nedenle alıcıları fahiş fiyatlar ödemeleri için kandıracak. Bu nedenle, araştırmanızı satın almak üzere olduğunuz yetiştirici ve yavru hakkında yaptığınızdan emin olun.

Dünyanın dört bir yanındaki birçok köpek kulübesi kulübü ve tröstü, Albino Pug'un yükselen trendinin köpek kaçakçılığı , en son 'köpek yavrusu çılgınlığı' nın artan talebini karşılamak için. Bu yavrulardan birini istediğinizden eminseniz, ebeveynin ve yaşam koşullarını gördüğünüzden emin olun ve bir köpek fabrikasından satın almayın , çünkü yavruların sağlık sorunları yaşama ihtimali vardır.

Ünlü Puglar

Albino Pug'lar son derece nadirdir ve bu, üreme uygulaması üzerine kaşlarını çatan mevcut oyuncak köpek çılgınlığı olduğundan, pek çok ünlü Albino Pug yoktur. Ancak, yakın zamanda Paparazziler tarafından kaçırılan bir Albino yavrusu, yeni köpek İngiltere’nin ünlülerinden Kerry Katona’dan biriydi ve ona yaklaşık 15,00 £ harcadığı söyleniyor!

Facebook'ta ünlü beyaz Pug Hatmi , sayfasında 50.000'den fazla beğeni var ve parlak beyaz kürkü Albino Pug görünümüne benziyor.

Bay Cornelius aynı zamanda ünlü bir Instagram pugu. Resmi olarak, o bir Albino Pug değil, ancak var Leucism Bu, yukarıda belirtildiği gibi Albinizm'e çok benziyor. Instagram'da 41.000'den fazla takipçisi olan bu Pug, brindle Pug kız kardeşi Bowie ile sosyal medyada ün kazandı. Leucism ile ilgili haberlerin yayılmasına yardım etti ve dünyadaki birçok insanın Pug'larını Albinizm yerine Leucism ile doğru şekilde teşhis etmesine yardımcı oldu. İnsan ailesine göre, Bay Cornelius, kısmi pigmentasyon kaybı dışında Veteriner Hekimden mükemmel bir sağlık faturası aldı. Onun yolculuğunu takip etmek istiyorsan, onun yolculuğunda onu takip et. Instagram sayfası .

İngiliz mastiff yatağı

Sıkça Sorulan Sorular

Soru: İki Albino Pug birlikte yetiştirilirse, tam bir Albino çöpü garanti edilir mi?

Cevap: Hayır, bir Albino yavrusu garanti edilmez ve yavruların tamamı Albino olmayacaktır. Ebeveynlerin ikisi de Albino ise, o zaman kendisinin bir Albino olma şansı sadece 4'te 1'dir. Bir Pug'un ortalama çöpü 6 yavru olduğundan, ortalamalar yasası sadece 1, muhtemelen 2'nin bir Albino yavrusu olacağını söyleyecektir. Albino Pug'ların talep görmesinin ve yüksek fiyatlı olmasının nedeni budur.

Soru: Albino köpekleri sağır mı doğar?

Cevap: Hayır. Albino hayvanlarının sağır olarak doğduğu ya da büyük olasılıkla sağır doğduğu yaygın bir efsanedir. Bununla birlikte, şimdi bilim adamları arasında Albinizm'in sağırlıkla hiçbir ilişkisi olmadığı konusunda hemfikir. Yani, bu Albino Pug ile ilgili endişelenmeniz gereken daha az sağlık sorunu.

Soru: En popüler Pug rengi nedir?

Cevap: En popüler olanı açık kahverengi% 62, siyah% 22, kayısı% 8 ve gümüş% 8'dir. Pembe Pug o kadar nadir ki% 1'i oluşturmuyor.

Son düşünceler

Albino Pug son derece nadirdir ve bulması zordur, bu nedenle bu adamlardan birini istiyorsanız, o zaman genetik olarak kusurlu köpeklerin giriş ve çıkışlarını ve önemli miktarda ek sağlık sorunlarını araştırmak için çok zaman harcamanız gerekecektir. . Hala onu almaya hazır olduğunuzdan eminseniz, bir sonraki adımınız kendinize bir yetiştirici bulmaktır.

Puglar inkar edilemez derecede sevimli ve Albino Puglar da farklı değil. Ancak, onları çevreleyen birçok tartışma var. Sağlık sorunları ve onları tam olarak Albino görünümlerine göre yetiştirme pratiği nedeniyle, haksız ve biraz da acımasız olarak görülüyor. Ek olarak, bu tasarımcı köpekleri kasıtlı olarak yetiştirmek Pug ırkının tüm gen havuzunu etkiliyor ve hem profesyoneller hem de meraklılar tarafından bunun kabul edilebilir olmadığı tartışılıyor.

Bir çöpte yanlışlıkla bir Albino veya Leucism yavrusuna rastlarsanız, Mister Cornelius’un ebeveynlerinin yaptığı gibi, o zaman o da diğer Puglar kadar harika bir evcil hayvan olacak ve onunla çok eğleneceğinizden emin olabilirsiniz.

Yorumlar