Alman Çoban Pitbull Mix: Irk Bilgileri, Özellikleri ve Gerçekler

Alman Çoban Pitbull Mix: Irk Bilgileri, Özellikleri ve Gerçekler

Güzel ve çevik Pitbull Alman Çoban karışımı, doğru kişi için harika bir en iyi arkadaş olabilir! Son derece sevgi dolu olduğu bilinen bu yeni tasarımcı köpek türü, son derece zeki, sevecen, memnun etmeye istekli ve son derece sadık. Ayrıca Alman Çoban Pitbull, Alman Çukuru veya Alman Çoban Köpeği olarak da bilinen, Amerikan Pitbull Teriyeri ve Alman Çoban köpeği arasında bir melezdir.

Hem Pit Bulls hem de Alman Çobanlarına sıklıkla yerleştirilen saldırganlık damgası nedeniyle yanlış anlaşılan Alman Çoban Pitbull Mix, sıklıkla yanlış karakterize edilmiş oldukça agresif bir cins olarak. Her iki ebeveyni de benzer şekilde olumsuz bir üne sahip olduğunda bu şaşırtıcı değildir. Bununla birlikte, bu saldırganlık mevcut olduğunda, tipik olarak uygun eğitim eksikliğinden ve istismar veya ihmal geçmişinden kaynaklanmaktadır.Bu karışımın güçlü ve baskın bir kişiliğe sahip olduğu doğrudur. Buna rağmen, Doğru çevre, eğitim ve sosyalleşme ile bu yavrular gelişir. Bir sürü lideri rolünü üstlenmekte rahat olan deneyimli bir köpek sahibiyseniz, Alman Çoban Pitbull Mix aileniz için mükemmel bir katkı olabilir!

Aileler İçin Önerilir
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostluğu
 • Eğitim Zorluğu
 • Bakım Bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Yavru Köpek Maliyetleri

Ebeveyn Irkları

Tasarımcı köpekler, iki üreme yan ürünüdür. farklı safkan köpekler. Sonuç, bir melez ırk veya bir 'tasarımcı köpek'dir. Pitbull Alman Çoban Karışımı durumunda ... isim her şeyi söylüyor! Bu tasarımcı yavru, safkan bir Amerikan Pitbull Teriyeri ve safkan bir Alman Kurdu.Sağlık iyileştirmeleri ve neredeyse sonsuz zarafet olasılıkları dahil olmak üzere tasarımcı köpekler için birçok fayda var! Ama belki de en önemlisi, karma ırk fikrini safkan meslektaşlarından `` daha az '' olarak yok etmek bu melez köpeklerin sahiplenme olasılığını artırır.

Tasarımcı bir köpekten ne bekleyeceğini bilmek, bireysel ebeveyn ırklarının özelliklerine bakmayı gerektirir. Öyleyse, Pitbull'lar ve Alman Çobanlar hakkında biraz daha öğrenelim!

Pitbull'a Genel Bakış

Amerikan Pitbull Terrier Oturuyor

Amerikan Pitbull Terrier, Amerika Birleşik Devletleri'nde ortaya çıktı, dolayısıyla adı, ancak atalarının kökleri İngiltere ve İrlanda'da başlıyor. Molosser cins grubundan, çeşitli renklere sahip kısa katlara sahip orta büyüklükte bir köpek olarak karakterize edilir. Yetişkin Pitbull'lar 35 ila 90 pound ve 14 ila 24 inç yüksekliğinde değişir. Olarak tanınan birkaç köpek var Amerikan Pitbull Terrier türü ırklar , ancak yalnızca bir köpek APBT'dir.Göz korkutucu görünümüne rağmen, kas yapısı ve saldırganlığı nedeniyle, Pitbull'lar aslında iyi huylu ve genellikle arkadaş canlısı bir cinstir. Özellikle çocuklarla arası iyidir ve harika bir aile köpeği olur. Ortalama 14 yıllık bir ömrü var. Pitbull'lar genellikle diğer ırklarla karışık ve çeşitli farklı kaplama renklerine sahip olabilir brindle dahil .

Alman Çobanına Genel Bakış

Olgun Alman Çoban Köpeği Kameraya Bakarak

Günümüz Alman Çoban köpeği, Alman çoban köpeklerinden gelmektedir. Amerika Birleşik Devletleri'nde popüler oldu 1900'lerin başında ve o zamandan beri bir cins oldu ordu tarafından yaygın olarak kullanılır ve zekası, sadakati ve eğitilebilirliği nedeniyle polis güçleri. Ayrıca Hizmet Hayvanları için popüler bir cins seçimidir.

Alman Çobanları hem güçlü hem de çeviktir. onu oldukça atletik bir örnek yapıyor. Tamamen büyümüş Alman Çobanları genellikle 22 ila 26 inç boyunda ve 50 ila 90 pound arasındadır, dişiler erkeklerden biraz daha küçüktür. Koruyucu bir doğası var ve sahibiyle yakın bir bağ kurar. AKC onu 'kendine güvenen, cesur ve zeki' olarak tanımlıyor. Alman Çobanların ortalama 12 ila 15 yıllık bir ömürleri vardır ve birçok farklı ceket uzunlukları . Aşağıdakiler dahil birçok yaygın GSD karışımı vardır. Alman Çoban Chow Chow Mix ve Alman Çoban Laboratuvarı Karışımı .Alman Çoban Pitbull Mix

Altın kürk ile Alman Çoban Pitbull karışımı

GSD Pitbull Mix, her iki cinsin de en iyisini almaya çalıştığınızda elde ettiğiniz şeydir. Bu tasarımcı köpekle, Alman Çoban köpeğinin çalışma yeteneği ve disiplininin karışımı ile Amerikan Pitbull Terrier (diğer adıyla 'Dadı Köpeği' olarak bilinir) sadakatini elde edeceksiniz. Yavru köpeğiniz büyük olasılıkla ebeveyn ırklarından birinden diğerine göre daha fazla özellik alacaktır. Hangi özellikleri alır, tamamen rastgele bir şanstır. Bu cinsler sık sık birbiriyle karşılaştırıldı Şimdi bu karışımın bazı farklı özelliklerine ve genel olarak neler bekleyebileceğinize bakalım.

Görünüm

Kısa saçlı GSD Pitbull Mix

Melez bir cinsin görünüşünü tartışmak asla kesin değildir. Her yavru farklıdır ve her yavrunun alacağı karakteristik ebeveyn genleri değişir. Yine de, Pitbull Alman Çoban'ın görünüşü onun Pitbull tarafını tercih etme eğilimindedir. Geniş bir kafa ve kısa namluya sahip daha büyük bir Pitbull'a benzemesi muhtemeldir.

Hem Alman Çobanları hem de Pitbull'ların zayıf ve kaslı bir fiziği vardır, bu nedenle bir Alman Çoban Pitbull Mix'in eşit derecede güçlü ve çevik olmasını bekleyebilirsiniz. Kulaklarının üzerine eğilmesi veya düşmesi alışılmadık bir durum değildir.

Mizaç

Mutlu pitbull GSD karışımı

Tıpkı görünüşte olduğu gibi, tasarımcı bir köpeğin kişiliğini tam olarak tahmin etmek zor olabilir, çünkü ebeveynlerinin eğiliminin herhangi bir konfigürasyonunu miras alabilir. Alman Çobanları sadık, zeki ve koruyucu olarak bilinirken, Pitbull'lar sadık, sadık ve şefkatlidir. Bir Pitbull Alman Çoban karışımının bu özelliklerden herhangi bir sayıda sergilemesini bekleyebilirsiniz.acana ve orijen

Doğru bir şekilde yetiştirildiğinde, bir Pitbull Alman Çoban karışımı inanılmaz derecede sevecen. Diğer köpeklere hükmetmeye çalışabilir ve sürü lideri olmayı isteme eğilimindedir. Ancak, uygun egzersiz, eğitim ve sosyalleşme ile bir evde iyi huyludur. Bu olumlu etkiler, daha otoriter içgüdülerini dizginlemek için zorunludur.

Kendini eğlendirebilmesine rağmen, çoğunlukla halkının yanında olmaktan hoşlanıyor ve sevgi ve ilgi istiyor. Sonuç olarak, Alman Çoban Pitbull Mix karışımları harika aile köpekleri yapar.

Eğitim

GSD Pit karışımı dinlenme

Bir Alman Çoban Pitbull karışımı için uygun eğitim özellikle önemlidir. Söylendiği gibi, o inatçı veya saldırgan davranışlara dönüşebilen çok baskın bir köpek türüdür. Etkili eğitim için tutarlı çabalara ihtiyacı var, böylece bu davranış kontrol edilebilir ve onun lideri olarak saygı görürsünüz. İyi haber şu ki, Alman Çobanları ve Pitbull'ların her ikisi de yüksek zekaya sahip ırklardır. bu yüzden diğer köpeklere kıyasla çabuk öğrenen biri olacak!

Eğer mümkünse, eğitim ve sosyalleşme, yavru köpek iken başlamalı, genellikle yedi haftalıkken başlar. Ancak, bunun sizi daha yaşlı bir köpeği evlat edinmekten caydırmasına izin vermeyin. Kesinlikle yetişkin bir köpeği eğitebilirsiniz, ancak ekstra adanmışlık ve bağlılık gerektiren zorluklarla karşılaşabilirsiniz.Daima olumlu pekiştirici kullanın t, inatçı olsa bile. Olumlu pekiştirme, köpeğinizle paylaştığınız bağı güçlendirir ve güven ve saygıya dayalı bir ilişki geliştirmenizi sağlar.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Apartmanda PIt GSD melez

Pitbull Alman Çobanları, doğaları gereği enerjiktir ve sıkıldıklarında yıkıcı olma potansiyeline sahiptir. Büyüklüğü ve mizacı onu apartman yaşamına uygun hale getirmiyor. İdeal yaşam durumu, onu engellemeye yardımcı olacak bir çitle serbestçe dolaşmak için geniş bir arka bahçe olacaktır. koruyucu doğa.

Genel olarak, etrafına ihtiyacı var Günlük 90 dakika egzersiz, tercihen hızlı bir tempoda. Pitbull Alman Çobanlarında dikkate alınması gereken tek şey fiziksel aktivite değildir. İnanılmaz derecede zeki bir cinstir. çok fazla zihinsel uyarım gerektirir . Bu, günlük eğitim alıştırmaları ve etkileşimli oyuncaklarla sağlanabilir.Çoğu köpekte olduğu gibi, birçok yaramaz davranış uygun egzersizle önemli ölçüde azaltılabilir. Alman Çoban Pitbull karışımı durumunda, saldırganlık eğilimleri, yıkıcı davranışlar, Kazma ve aşırı havlama, kendisini çok fazla bastırılmış enerjiyle bulduğunda yüzeye çıkabilir. Diğer ırklardan daha fazla aktiviteye ihtiyaç duyabilir, ancak yıprandığında, yanınıza yerleşmek ve sarılmak konusunda hiçbir sorun yaşamaz.

Alman çoban golden retriever karışımı

Boyut

Orta boy Alman Çoban Köpeği karışımı

Pitbull'lar genellikle orta büyüklükte bir köpek olarak karakterize edilirken, Alman Çobanları daha büyük olma eğilimindedir. Pitbull Alman Çoban Karışımı tipik olarak büyük bir cins olarak sınıflandırılır. ile ortalama 40-90 pound arası erkekler ve 30-70 pound arası kadınlar . Tamamen büyümüş, çoğu Pitbull Alman Çoban karışımı arasında duruyor 18-24 inç boyunda.

Aşağıdakiler gibi daha büyük bir köpek türüne sahip olmanın etkilerinin farkında olmak önemlidir. daha yüksek yiyecek ve tıbbi maliyetler. Karışık ırklarla, potansiyel boyutları tahmin edilemez. Bir Pitbull Alman Çoban Köpeği evlat edinirseniz, yukarıda listelenen ağırlık ve boy istatistiklerinin en üst noktasına ulaşabileceğini unutmayın. Bu olasılığa hazırlanın ve hayatınızda o büyüklükte bir arkadaşa yer olduğundan emin olun!

Sağlık

Yukarı bakan çukur Alman kurdu çapraz

İyi bakılan bir Alman Çoban Pitbull'un ortalama ömrü yaklaşık Doğru egzersiz ve dengeli beslenme ile 12 yıl . Genel olarak sağlıklı ve çevik bir köpek olmasına rağmen, veterinerinizle düzenli kontroller yaptırmanız ve onu tüm aşıları ve aşıları konusunda güncel tutmanız önemlidir.Hibrit tasarımcı köpekler, genellikle safkan ebeveynlerinden daha sağlıklı olsalar da, ebeveyn ırklarının tıbbi yatkınlıklarından bazılarını hala miras alabilirler. Pitbull Alman Çoban Köpeğinde nelere dikkat edileceğini bilmek, Hem Pitbull'lar hem de Alman Çobanlar için ortak sağlık sorunlarını anlamak önemlidir.

İki ana endişe h ip displazisi Alman Çoban tarafından ve cilt tahrişi Pitbull tarafından. Kalça Displazisi, 'top ve yuva ekleminin kusurlu olduğu, eklemin düzgün bir şekilde kaymak yerine sürtünmesine ve öğütülmesine neden olan kalça hastalığıdır'. Demodex, Pitbull'ların yaşadığı yaygın bir cilt rahatsızlığıdır. 'Demodex, saç köklerinde yaşayan ve bağışıklık sistemi zayıf olan köpekleri etkileyen akarlardır'.

Bu koşulları anlamak ve semptomları araştırmak, düzenli kontroller ve önleyici sağlık bakımı ile birlikte, yavru sağlığınızın zirvesinde kalmanın en iyi yoludur.

Beslenme

Aç Pitbull GSD karışımı

Çoğu büyük, aktif ırk, yüksek kalori alımına ihtiyaç duyar ve Alman Çoban Pitbull da farklı değildir. Hakkında temin edilmesi tavsiye edilir 3-4 bardak kaliteli, tahıl içermeyen kuru gıda günlük Erkekler için 1200-2700 kalori ve kadınlar için 900-2100 kalori. Birçok markanın boyut ve aktiviteye göre ürünlerinde listelenen bir besleme kılavuzu olacaktır.

Ancak bunlar sadece yönergelerdir ve aşağıdakiler önemlidir: bir veterinerle konuş gerekli tüm besinleri uygun miktarda protein ve kalori ile kapladığınızdan emin olmak için.

Ceket ve Renkler

Yukarıda bahsedildiği gibi, bir Pitbull Alman Çoban karışımı, görünüşte Pitbull genetiğini destekleme eğilimindedir. Bu, normalde olan paltosu için geçerlidir. düz ve kısa-orta uzunlukta. Kısa kürkü nedeniyle daha sıcak iklimlerde başarılıdır.

Alman Çobanları sıklıkla aynı kürk rengine sahipken, Pitbull'lar birçok farklı renkte gelir ve bu karışım da öyle. Pitbull Alman Çoban melezlerinde genellikle açık kahverengi, kahverengi, ten rengi ve siyah katlar ve daha nadir olarak beyaz ve gri paltolar. Yıl boyunca ılımlı bir miktar döküyor ve hipoalerjenik olduğu düşünülmüyor.

Bakım

Çukur GSD çapraz kameraya bakıyor

Diğer cinslere göre daha kolay bakım gereksinimleri olan bir cins arıyorsanız, Alman Çoban Pitbull harika bir seçenektir! Gerektirir düşük-orta bakım kısa tüyleri ve orta derecede dökülmesinden dolayı.

Hassas cilt eğilimi nedeniyle, bir Alman Çoban Pitbull karışımı Sadece ihtiyaç duyulduğunda ve ayda bir defadan fazla banyo yapılmamalıdır. Fazla banyo yapmak doğal yağları soyabilir ve cildin kurumasına neden olabilir. Cildine daha az zarar vereceğinden, hassas cilt tipleri için tasarlanmış şampuanları kullanmak da yararlıdır.

Kulaklarının temiz tutulması, özellikle bükülmüş veya düşmüşse önemlidir, çünkü bu, hava dolaşımını azaltır ve kulak enfeksiyonu riskini artırabilir. Pençelerinin hijyenik ve sağlıklı kalması için tırnakları birkaç haftada bir kesilmelidir. Tüm bunlara genç yaşta başlanmalı, saldırganlıktan veya hayatın ilerleyen dönemlerinde bakım rutinlerine yönelik korkudan kaçınılmalıdır.

Aile Hayvanları Olarak

Sundurmada Pitbull GSD

Pitbull Alman Kurdu aileniz için doğru mu? Neler öğrendiğimizi özetleyelim:

 • Alman Çoban Pitbull Mix son derece zeki, sadık ve sevecen.
 • Çok fazla egzersiz ve zihinsel uyarıma ihtiyacı var.
 • İddialı bir kişiliğe sahip ve tutarlı bir eğitim gerektiriyor.
 • Bu karışım bir avluda en iyi sonucu verdiği için apartman dairesi ideal değildir.
 • Dikkati sever ve halkının yanında olmak ister.
 • Bu cins, çok seyahat eden insanlar için değil.
 • Bu karışım ayrılık kaygısına eğilimlidir.
 • Başka evcil hayvanı olmayan bir evde en iyisidir.
 • Bu karışım bölgesel olabilir ve diğer hayvanlara karşı baskın olabilir.
 • Bu cins son derece sadıktır ve çocuklarla çok iyi bağ kurar.
 • Bu karışım aileleri için çok koruyucu.
 • O çok atletik ve aktif bir aileyle iyi iş çıkarır.

Bu ailene benziyorsa, bir sonraki adım saygın bir yetiştirici bulmak veya evlat edinme kuruluşlarını araştırmak olacaktır.

Pitbull Alman Çoban Karışımı Bulmak

Pittie GSD çitin yanında oturuyor

Tasarımcı köpek yetiştiricileri internetin her yerindedir ve genellikle basit bir arama sizi biriyle iletişime geçmenizi sağlar. Ancak melez ırkların popülaritesinin artmasıyla birlikte, sizin Etik bir şekilde ve köpeklerinin yararına çalışan saygın ve güvenilir bir yetiştirici bulun. Yetiştiricilerin şüpheli uygulamalarla desteklenmesi, hayvanlara kötü muameleye katkıda bulunur.

İncelemeleri okumak, sağlık sertifikaları talep etmek, yavru köpeklerle şahsen tanışmak ve ana köpekleri görmek, satın aldığınız yetiştiricinin yasal olduğu konusunda size huzur verebilir. Yavru değirmenlerden veya köpek çiftliklerinden asla satın almayın Bu sadece insanlık dışı değil, aynı zamanda bu yerlerden yetiştirilen köpekler genellikle sağlıksızdır.

köpek kaka yemeyi bırak

Eller aşağı, Bir kurtarma organizasyonundan bir Alman Çoban Pitbull karışımını benimsemek, en iyi yapabileceğin bir şey. Bu, günümüzde hayvan barınaklarında bulunan en yaygın melez ırklardan biridir ve saldırganlık damgası nedeniyle düşük bir evlat edinme oranına sahip olmaya devam etmektedir. Birçoğunun sevgi dolu yuvalara çaresizce ihtiyacı var. İhtiyaç duyan bir köpeği kurtarmak sadece bir hayat kurtarmak değil, aynı zamanda dahil olan herkes için son derece tatmin edici bir deneyimdir. Lütfen evlat edinmeyi düşünün!

Yavru Köpek Maliyetleri

Pitbull Alman Çoban Bakan

Bir Alman Çoban Pitbull Mix çöp boyutu genellikle 5 ve 10 yavru çok çeşitli renklendirmeler ve kişilikler ile. Bir yetiştiriciden satın alıyorsanız, önce yavru köpeklerle tanışmanız faydalı olacaktır. Görünüm her şey olmasa da, tercih ettiğiniz renge sahip bir köpek yavrusu seçmek kesinlikle zarar vermez. Unutmayın, köpek, alışılmadık bir kürk veya göz rengi gibi benzersiz veya farklı özelliklere sahipse yetiştiricilerin fiyatlarının artabileceğini unutmayın. Daha da önemlisi, kişiliğinin hayatınızla iyi bir şekilde örtüştüğünden emin olmak için önce yeni yavru köpeğinizle tanışmak isteyeceksiniz!

Pitbull Alman Çobanları 500 $ ve üstü fakat olabilir yerel bir sığınaktan kurtarıyorsanız çok daha düşük. Bu organizasyonlar normalde sadece tıbbi masrafların bir kısmını karşılamak için bir bağış ücreti talep eder, böylece yeni yavrularınız eve sağlıklı gelebilir!

Son düşünceler

Bir Pitbull Alman Çoban karışımı, her aile için mükemmel bir uyum olmayabilir. Doğru aile için, bu köpek eğlendirecek ve şaşırtacak! Sansasyonel medya raporlarının veya haksız yaftalamaların sizi bu inanılmaz derecede zeki ve şefkatli türden caydırmasına izin vermeyin.

Bu harika köpeğe adamak için yer ve zamanı olan deneyimli bir köpek sahibi mi? Öyleyse, bir Alman Çoban Pitbull karışımı kullanmayı düşünmelisiniz! Sizi sarsılmaz bir bağlılık ve sevgi ile ödüllendirecek. En iyi bir arkadaştan daha ne isteyebilirsin?

Yorumlar

Baylie
Çok tatlısın!
Kelly Wilson
Biz de Baylie'yi düşünüyoruz!
Michelle Thomas
Alman Çoban / Pitbull karışımım sahip olduğum en iyi köpeklerden biriydi. Keşke evlat edinecek başka birini bulabilsem. Büyüklüğüne ve gücüne rağmen çok nazikti, insanlarla, çocuklarla arkadaş canlısıydı ve irili ufaklı diğer köpeklerle de iyiydi!
Kelly Wilson
Harika bir yavru gibi Michelle! Yorum yaptığınız için teşekkürler ve aramaya devam edin! Her zaman alışveriş yapmadan önce evlat edinmenizi öneririz !:)
Krissy Waddell
Adamım neredeyse iki yaşında ve çok tatlı. Büyük veya küçük diğer tüm köpekleri sever ama daha küçük köpekleri tercih eder. Tanıştığı herkesi sever. O çok iyi bir köpek ve erkek arkadaşlarımın en iyi arkadaşı .:)
Kelly Wilson
Yorumunuz için teşekkürler Krissy! Harika bir köpek yavrusu gibi görünüyor ve erkek arkadaşınız yeni bir arkadaşa sahip olduğu için şanslı!
Jennifer Gardner
Biz sadece birini kabul ettik. O bir melek ve ailem Banshee ile yeni maceralarımızı dört gözle bekliyor.
Kelly Wilson
Kulağa harika bir köpek yavrusu gibi geliyor! İyi şanslar Jennifer! Yorum yaptığınız için teşekkürler!