Köpekler Squash Yiyebilir mi? Squash Köpeklerin Yiyebilmesi İçin Güvenli mi?

Köpekler Squash Yiyebilir mi? Squash Köpeklerin Yiyebilmesi İçin Güvenli mi?

Günlük meyve ve sebze alımımızın insanlar olarak bizim için sağlıklı olduğu bilinmektedir. Peki ya köpeklerimiz? Evcil hayvan yiyecekleri fark edebilirsiniz genellikle listelenen bir bileşen olarak sebzeler var. Köpekler sebzelerin tadını çıkarır ve çoğu yavru için doğal bir antioksidan desteği sağlayabilirler. Bu malzemelerden biri olarak kabak fark edebilirsiniz.

Peki ya çiğ veya pişmiş kabak? bu sebze mi köpek arkadaşlarımıza faydalı ? Yoksa bu tamamen uzak durmaları gereken bir şey mi?Tıpkı insanlar gibi köpekler de omnivordur - çeşitli bitki ve etleri yerler. Köpekler, yediğimiz yiyeceklerin hepsini yiyemez, çünkü bazı yiyecekler köpekler için zehirlidir (örneğin soğan). Bu makalede, squash'ın köpekler için güvenli olup olmadığına bakarız ve köpek arkadaşınızı beslemek için ne kadar kabak kabul edilebilir.

İçindekiler

Squash nedir?

salatalık yığını tutan eller

Squash teknik olarak bir meyvedir ve birçok farklı çeşidi vardır.İlk olarak, eski tartışmayı açıklığa kavuşturalım - kabak meyve mi yoksa sebze mi? Özetle, önemli değil çünkü köpekler meyve veya sebze yiyebilir, zehirli çeşitler olmadığı sürece , (örneğin üzümler köpekler için zehirlidir).

Bir bitkiye soruyorsanız, teknik olarak kabak bir meyvedir. Botanikçiler (bitki uzmanları), içinde kabak bulunan tohumları içeriyorsa, bir şeyi meyve olarak kabul ederler. Bununla birlikte, kabak olma eğilimindedir. tadı lezzetli , ve genellikle yemek pişirmede sebze olarak kullanılır - bu yüzden ona sebze diyorum.

Kabak birçok çeşidi vardır. Bal kabağı, balkabağı ve kabak en yaygın olanları arasındadır.Peki, Köpeğim Squash Yiyebilir mi?

büyük bir kabak yiyen siyah köpek

Squash, ölçülü olarak köpeğiniz için güvenli bir tedavi olarak kabul edilir.

Söylendiği gibi, köpekler omnivordur . Bu, hem et hem de sebze yiyebilecekleri anlamına gelir. Squash söz konusu olduğunda, iyi haber şu ki squash köpeklerin yemesi için güvenlidir . Her zaman olduğu gibi, birkaç kural var!

Squash, yavrularınız için mükemmel bir lif, vitamin ve diğer besin kaynağıdır. Squash olma eğilimindedir A, B ve C vitaminleri açısından zengin . Aynı zamanda sinirler, kaslar ve doğru su tutma için önemli olan iyi bir potasyum kaynağıdır. Kabak yemek köpeğinize fayda sağlayabilir kalp, gözler, deri ve ceket, bağırsak ve bağışıklık sistemi . Squash, yavrularınızın vücudundaki hücrelere istenmeyen hasarı önlemeye yardımcı olan antioksidanlar içerir.Squash aynı zamanda lif oranı yüksek Fido'nun sağlıklı bir sindirim sistemine sahip olmasına yardımcı olabilir. Köpeklerimiz de dahil olmak üzere hepimizin bağırsaklarımızda (bağırsak mikrobiyomumuz) bakteriler var, bu da yemeğimizi düzgün bir şekilde sindirmemize yardımcı oluyor. Lif yemek, sağlıklı bir bağırsak mikrobiyomunun desteklenmesine yardımcı olur.

Kabaktaki lif yardımcı olabilir düşük kan şekeri seviyeleri sağlıklı ve dengeli beslenmenin bir parçası olarak, diyabetli köpekler için iyi bir seçim olabilir. Bununla birlikte, diyabetik bir köpeğin diyetini değiştirmeden önce daima veterinerinizle konuşmalısınız.

Squash'ın yağ oranı düşüktür, bu nedenle kilolu bir köpeğin diyetine faydalı bir katkı , çünkü daha az kalori için kendilerini tok hissetmelerine yardımcı olacaktır. Köpek arkadaşınızın kilo vermesine en iyi nasıl yardımcı olabileceğiniz konusunda veterinerinizle konuşun.

Ne Tür Squash İyidir?

Bir sürü farklı kabak çeşitleri - hepsi köpeklerin yemesi için güvenlidir. Çeşitleri, köpeğinizin onları çiğ veya pişmiş, kabuklu veya kabuksuz yiyip yiyemeyeceğine ve tohumların köpeklerin yemesi için uygun olup olmadığına göre değişir.Kabak çeşitleri, yaz kabağı ve kış kabağı olarak bilinen gruplara ayrılabilir.

Kural olarak, yaz kabakları çiğnenebilir bir kabuk ile yumuşaktır ve kabuklu ve tohumlu olarak çiğ olarak beslenebilir. Kabak ve köfteler yaz kabağı çeşitleridir. Yaz kabakları hala olmalı ısırık büyüklüğünde parçalar halinde doğranmış beslenir boğulmamak için. Pişirildiğinde yumuşak olacaklar ve duygusal olabilirler - ancak yine de doğranmış olarak beslenmeleri gerekir.

pitbull vs Kafkas dağ çoban

Kış kabakları sert kabuklu ve büyük, sert tohumludur. Kabak ve bal kabağı kış kabağıdır. Köpeğinize sadece kış kabağının eti yedirilmelidir. – kabuk ve tohumlar çok serttir ve boğulma riski taşır. Et yumuşatmak için pişirilmeli ve lokma büyüklüğünde kesilmelidir.

Köpek Kabağımı Nasıl Beslerim?

Bir köpek kabağını beslerken, en iyisi yemek için tedavi veya kaban , ana yemek olarak değil. Bu, 'tedavi kalorilerinin' bir parçası olarak hesaplanması gerektiği anlamına gelir - bir köpeğin günlük kalori ödeneğinin %10'u, kabak ve diğer insan gıdaları, diş tedavileri ve verdiğiniz eğitim ödülleri dahil olmak üzere ikramlara verilebilir.Kabağı hayır ile besleyin eklenen bileşenler . Ekstra baharatlar, soslar veya soslar köpekler için tehlikeli maddeler içerebilir – soğan gibi veya Sarımsak . Yağlar gibi yemeklik yağlar bile köpekler için kötü olabilir.

kabakları mutlaka doğrayın küçük parçalar . Büyük parçalar boğulma tehlikesi oluşturabilir. Yumuşak, yazlık kabakları çiğ ve rendelenmiş olarak besleyebilirsiniz.

Spagetti kabağı, eti pişirildiğinde iplikler oluşturduğu için bu adla anılır. Saçma şeyler olabilir köpeklerin yutması zor – telleri daha kısa parçalara kesmek en iyisidir.Squash Köpekler İçin Ne Zaman Kötüdür?

kabak alanında köpek

Kabağı köpeklere küçük parçalar halinde ve ölçülü olarak servis edin.

siyah büyük köpek

Fazla miktarda yiyecek köpekler için kötü olabilir. Fazla yemek köpekleri şişmanlatabilir ve bu da eklem hastalığı, artrit ve diyabet gibi diğer sağlık sorunlarına yol açabilir.

Herhangi bir yiyeceği fazla beslerseniz, köpeğin diyeti dengesiz hale gelir. A bitki ve et çeşitliliği köpekler için en iyi dengeyi sağlar . Ticari köpek maması üreticileri bu dengeyi sağlayan mamalar yapmalıdır. Çoğu köpeği eksiksiz ve dengeli ticari bir diyetle beslemek en iyisidir. Köpeğinizin 'tedavi ödeneğinden' kalorileri alarak, ara sıra ekstra olarak kabak besleyin.

Büyük parçalar halinde beslenirse, kabak boğulmaya neden olmak , özellikle sert etli çeşitler, çiğ beslendiklerinde. Köpek arkadaşınıza beslemeden önce her zaman küçük, ısırık büyüklüğünde parçalar halinde doğrayın. Benzer şekilde, yavrularınızı asla sert tohumlarla beslememelisiniz veya sert kabuk , çünkü bu boğulma ve mide rahatsızlıklarına neden olabilir. Kabaktaki gibi yumuşak kabuk ve tohumlar iyidir.Lütfen bunun farkında olun herhangi bir yeni yiyecek köpeğinizin karnını rahatsız edebilir . Her zaman yeni yiyecekleri yavaşça tanıtın - başlamak için sadece birkaç küçük parça, ardından tekrar denemeden önce birkaç gün bekleyin.

Köpeğim Ne Kadar Yiyebilir?

kabaklı köpek

Köpeğinize herhangi bir muameleyi beslerken, günlük kalori miktarının %10'unu geçmediğinden emin olun.

Köpeğinizi beslediğinizin %90'ı onun ana yemeği olmalıdır. Bu genellikle ticari olarak hazırlanmış, köpeğe özel bir mamadır. Bu mama tam (yavrularınızın ihtiyaç duyduğu her besin maddesi) ve dengeli (besinler doğru miktarlarda olmalıdır) olmalıdır.

Köpek maması genellikle 'tam ve dengeli' mi yoksa 'tamamlayıcı' mı olduğunu söylemek için etiketlenir. Tamamlayıcı gıdalar şu şekilde tasarlanmıştır: sadece muamele olarak beslenir ve köpeğinizin günlük kalori ödeneğinin %10'undan fazlasını oluşturmamalıdır.

Bir köpeğe kabak beslerken, eksiksiz ve dengeli köpek mamasının yanında, günlük kalorilerinin %10'unu geçmediğinden emin olun ya da diyetin dengesizliğini riske atabilirsiniz.Hattasağlıklı ikramlarfazla beslenirse bir köpeği şişmanlatabilir. Bununla birlikte, daha sağlıklı atıştırmalıklar buna harika bir alternatif olabilir. kedinizin zayıflamasına yardımcı olun .

Ayrıca bir Papillon için günlük kalorinin %10'unun bir Mastiff için günlük kalorinin %10'undan farklı olacağını belirtmekte fayda var. Köpeğinizin sağlıklı bir kiloda kalması için ne kadar yemesi gerektiğine karar vermek için yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen veterinerinizle konuşun.

Pratik olarak, yapmalısın Yavrunuzu küçük bir parça kabak besleyerek başlayın ve ardından 48 saat boyunca etkinin değerlendirilmesi. Fido iyi başa çıkıyorsa ve ishali yoksa, küçük bir köpeğe günde en fazla 2 lokma büyüklüğünde, büyük bir cins köpeğe 3 veya 4 lokma büyüklüğünde parça besleyebilirsiniz. Unutmayın, çok fazla lif kötü bir şey olabilir, bu yüzden aşırıya kaçmayın!

Sıkça Sorulan Sorular

 • Köpekler kabak çekirdeği yiyebilir mi?

  Kabak ve pattypan squash gibi bazı kabak çeşitleri, etle bütünleşmiş yumuşak tohumlara sahiptir - köpekler bu tohumları güvenle yiyebilir. Balkabagi ve bal kabağı gibi bazı kabak çeşitleri, boğulmaya ve köpeğinizin boğazında veya karnında tahrişe neden olabilecek daha büyük tohumlara sahiptir. Bu tohumlar pişirmeden önce çıkarılmalı ve asla bir köpeğe yedirilmemelidir.

 • Köpekler kabak kabuğu yiyebilir mi?

  Boğulma tehlikesi olduğundan ve köpeğinizin bağırsağında tahrişe ve hatta bağırsak tıkanıklığına neden olabileceğinden sert kabuklardan kaçınılmalıdır. Kabak kabuğu gibi yumuşak, ince kabuklar, ısırık büyüklüğünde parçalar halinde beslenirlerse köpeklere verilebilir.

 • Köpekler ne tür kabak yiyebilir?

  Tüm yaygın kabak çeşitleri köpekler için güvenlidir - bu nedenle köpeğiniz seviyorsa, o zaman harika bir sağlıklı tedavi seçeneğidir! Kış kabağı ve yaz kabağı köpekler için güvenlidir - ancak kış kabağını bir köpeğe beslemeden önce pişirdiğinizden ve tüm tohumlarını veya kabuğunu çıkardığınızdan emin olun.

 • Kabak beslemek köpeğimin kaka yemesini durdurur mu?

  Bu iğrenç bir gerçek ama bazı köpekler kakalarını yemeyi sever. Bazı insanlar kabak beslemenin bu korkunç alışkanlığı durdurmaya yardımcı olduğuna inanıyor. Teoriye göre, kabak bir kez kakalandığında, tadı acı olacak ve köpekleri uzaklaştıracak. Bu teoriyi destekleyecek gerçek bir kanıt yok, ancak eğer kediniz kaka yiyiciyse, her zaman deneyebilirsiniz!

  Sağlıklı bir bağırsak mikrobiyomu olan bir köpeğin kakasını yemek, kendilerinde olmayan köpekler için cazip olabilir. Yani, bir şans var köpeğin kaka yiyor çünkü bazı 'iyi' bakteriler arıyor. Köpek arkadaşınıza - sadece kabak değil, diğer çeşitler de - kabak yedirmek, diyetindeki lifi artırabilir ve kaka yeme isteğini durdurmaya yardımcı olabilir. Bu karmaşık bir araştırma alanıdır, ancak işe yarayabilir.

  Fiber ayrıca köpeğinizin tok hissetmesine yardımcı olur. Dolu ve doygun bir köpeğin parkta kaka yemesi daha az olasıdır!

 • Köpeğime kabak yedirmek anal bezlerini boşaltmaya yardımcı olur mu?

  Anal keseler, köpeğinizin poposunun hemen içinde bulunan bezlerdir. Köpeğiniz kaka yaptığında normalde boşalırlar. Köpeklerin sahip olması yaygındır anal keselerini boşaltma sorunları . Bu onların etkilenmelerine ve ağrılı olmalarına neden olabilir. Bazı köpeklerin anal keseleri bir veteriner tarafından düzenli olarak ifade edilmelidir ve diğerlerinin cerrahi olarak çıkarılması gerekebilir.

  Kabak beslemek anal kese problemlerini önlemeye yardımcı olabilir mi? Belki… lif açısından zengin olduğu için. Lif, köpeğinizin alt kısmından geçerken anal keselere basması ve boşalmasına yardımcı olması daha muhtemel olan kakanın 'dökülmesine' yardımcı olur. Yavru köpeğinizin anal kesesi sorunları varsa, diyet liflerini artırmayı veterinerinizle tartışabilirsiniz.

Son düşünceler

Tüm kabak çeşitleri, çoğu köpeği beslemek için güvenli ve sağlıklı bir seçenektir. Onları ılımlı bir şekilde beslediğinizden emin olun - toplam gıda alımlarının %10'undan fazlasını oluşturmayın. Yumuşak kabuklu ve çekirdekli yaz kabağı, çiğ veya pişmiş olarak beslenebilir . Sert kabuklu ve çekirdekli kış kabağı, kabuğu ve çekirdekleri ayıklanmış halde pişirilerek beslenmelidir. Köpeğinize sunulmadan önce tüm kabaklar ısırık büyüklüğünde parçalar halinde doğranmalıdır.

Yorumlar