Bernese Dağ Köpeği Alman Çoban Karışımı: Irk Bilgisi

Bernese Dağ Köpeği Alman Çoban Karışımı: Irk Bilgisi

Bernese Dağ Köpeği ve Alman Çoban köpeğine ne diyorsunuz, tabii ki Bernese Çoban köpeği! Aynı zamanda Alman Dağı veya Euro Dağı Sheparnese olarak da bilinir, ancak biz ona Bernese Çoban'ı demeyi tercih ediyoruz.

Sevgi ve şefkat, sıkı çalışma ve koruma sunan dengeli bir köpektir! Bu nedenle, ona bir köpek yavrusu olarak yeterli eğitimi ve her gün yeterince egzersiz sağladığınız sürece, aile evinde sahip olmak için sevimli ve eğlenceli bir köpek olacaktır.Her tasarımcı köpek cinsi farklı olsa da, bu karışımın ebeveyn ırklarına daha derinlemesine bakmak önemlidir. Bernese Çoban köpeğinin köpek maliyetleri, kurtarmalar ve daha fazlası dahil olmak üzere tam ve ayrıntılı bir dökümünün yanı sıra her birine bir göz atalım.

Ebeveyn Irkları

Tasarımcı bir köpek, iki safkan köpeğin yavru ürünü . Teknik olarak, tüm köpekler bir noktada tasarımcı köpeklerdi, ancak birkaç nesil sonra, 'gerçek üreme' olarak bilinen, sonunda tüm yavruların aynı göründüğü ve tutarlı mizaç ve özelliklere sahip olduğu hale geliyorlar.Bernese Çoban köpeği nispeten yeni bir tasarımcı köpektir ve bu nedenle doğru yetiştirilmediği için henüz safkan bir yavru olarak kabul edilmiyor ve ondan önce biraz zaman alacak. Bernese Shepherd yavruları büyük ölçüde farklılık gösterebilir aynı çöpün içinde bile ve bu nedenle görünüşleri ve mizaçları garanti edilemez.

Bu nedenle, bu adamlardan birini evinize kabul etmeyi düşünüyorsanız, o zaman Hem Bern Dağ Köpeği'nin hem de Alman Çoban Köpeğinin mizacından hoşlandığınızdan emin olmalısınız. . Bu nedenle, ebeveynlerinin her biri hakkında biraz bilgi sahibi olmak önemlidir.

Bernese dağ köpeği

Bernese Dağ Köpeğinin, diğer üç İsviçre Dağ köpeği ile birlikte bir yerel İsviçre çiftçi köpekleri ile Mastiff tipi köpekler arasında geçiş yapın Romalıların binlerce yıl önce İsviçre Alplerini işgal ettiklerinde getirdikleri. O zamandan beri, çiftlik hayvanlarını koruyarak, günlük yüklü arabaları çekerek ve zorlu bir günün sonunda efendilerine ve ailelerine eşlik ederek İsviçreli çiftçilere yardım ediyorlar.Bernese Dağ Köpeği, Birinci Dünya Savaşı'ndan kısa bir süre sonra Amerika'ya gitti ve o zamandan beri hem aile evinde hem de sığır çiftliklerinde popüler oldu. 2019'da American Kennel Club (AKC) onu derecelendir 22 gibind Amerika'daki en popüler köpek ırkıdır. Bir Bernese Dağ Köpeği ile hiç tanışmadıysanız, bu Instagram sayfasına göz atın, ' BerneseDaily ', İsviçre dağının şirinliğinin günlük dozu için. O olarak tanımlanıyor iyi huylu, sakin ve güçlü ve Bernese Çobanının nazik ve şefkatli tarafını aldığı yer burasıdır.

Alman Kurdu

Alman Çoban da başlangıçta Almanya'daki çiftliklerde çalıştı çoban köpeği olarak, ancak yaratılır yaratılmaz koruma ve hizmet becerileri hızla tanındı. Hemen haberci, kişisel koruma köpeği, kurtarıcı, malzeme taşıyıcı ve Kızıl Haç köpeği olarak işe alındı. Ciddi çalışkan tarafına rağmen, Alman Çoban köpeği oldukça aptal olabilir. Strider’ın Instagram hesabı bize inanmıyorsan!

2019'da AKC onu 2.nd Amerika'daki en popüler köpek ırkıdır. O olarak tanımlanıyor kendinden emin, cesur ve akıllı ve Bernese Çobanının koruma yeteneklerini ve cesaretini aldığı yer burasıdır. Sınır Çoban başka bir yaygın Alman çoban köpeği karışımı olduğu gibi Rottie Shepherd karışımı .Bernese Çoban

Bern Çoban Köpeği, her iki ebeveyninin de iş ahlakını miras aldı ve efendisi için yapacak bir işi olmaktan başka hiçbir şeyi sevmiyor. O var ailesini koruma yeteneği ve şüphesi, ama aynı zamanda yabancıları eve davet edecek kadar arkadaş canlısı olun ve ilk başta onlardan hiç şüphelenmiyormuş gibi davranın. Bu büyük denge, dünyanın her yerindeki aileler için iyi çalıştığını kanıtlıyor.

Her iki ebeveyninden de etkilendiyseniz ve hangisini seçeceğinize tam olarak karar veremiyorsanız, yavru köpekleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi ve ailenizin evine ve yaşam tarzına uyup uymayacağını öğrenmek için okumaya devam edin. Bernese Dağ Köpeği, ortak bir tasarımcı köpek ebeveynidir ve genellikle diğer türlerle karıştırılır. Kaniş Bernese Dağ Köpeği karışımı , ya da Altın Dağ Köpeği .

Mizaç

Bernese Çoban çalışkan bir köpek yani eğer yapabilirsen, ona yapması için bir iş vermelisin. Bu ister sığır çobanı olsun, ister mülkü koruyor, ailenin evine katkıda bulunduğunu düşünüyorsa, o zaman son derece değerli hissedecektir. Ve kendini değerli hissediyorsa, sana ve bütün aileye olan sevgisi sonsuz olacak , bu yüzden çok fazla sarılma ve köpek öpücüğü bekleyin.

bernese çoban karışımı

O yakın ailesiyle tatlı bir ruhtur. Bu sosyallik, onları kontrol ettikten ve yabancı tehlike kontrollerini geçtikten sonra yabancılara uzanır. İlk havlama ve şüpheli bir koklama çabucak karın tırmalaması tekliflerine ve getirme oyunlarına dönüşecektir. Onun yabancı tehlike testini geçemezseniz, o zaman Muhafız moduna geçmekten ve ailesini korumaktan çekinmeyecektir.Aile koruyucusu rolünü üstlenen çok girişken bir adam olduğu için, yalnız bırakılmayı sevmez . Bunun nedeni, şirketinin dışında güvende olmadığından endişelenmesi ya da sadece seni özlediği için olsa da, oldukça korkunç olabilir. Ayrılık kaygısı yıkıcı davranışa dönüşebilir, bu yüzden onu çok uzun süre bırakmadığınızdan emin olun. Göz atın XXL kasaları için öneriler , çünkü bu, onu terk etmeniz gerektiğinde evinizi çiğneyememesini sağlar, ancak bu aynı zamanda ona güvenli bir yer ver rahat bulacağı yer.

Sosyalliği ve ailesiyle olan sevgisi de onu çevredeki en büyük aptallardan biri! Yukarıda bağlantısı verilen Instagram hesaplarına bakmadıysanız, o zaman yapmanız gerekir, çünkü hiçbir kelime ebeveynlerinin ne kadar sevimli ve eğlenceli olduğunu tanımlayamaz, bu yüzden iki kat deli! Bu, köpekler için mükemmel bir kişilik özelliğidir, çünkü saatlerce sonsuz eğlence sağlar, ancak ciddi bir çalışma tarafı olduğu için gün boyu aptal olacak kadar yoğun değildir. Bu başka büyük mizaç dengesi onun.

Boyut ve Görünüm

Her iki ebeveyni de büyük köpekler, bu yüzden onun biraz daha büyük olmasa da onun kadar büyük olmasını bekleyebilirsiniz. Hem erkek hem de dişi Bernese Çobanları, 23 ve 28 inç yükseklikte, pençeden omuza ve aralarında herhangi bir ağırlıkta olacaklar 75 ve 110 pound . Tabii ki, dişiler erkeklerden daha küçük olacak ve Bernese Dağ Köpeği ebeveynini Alman Çobanından daha fazla alırsa, o zaman ölçüm spektrumunun üst ucunda olacaktır.

Bernese Çoban çılgınca değişir Görünüşüne gelince ve hangi ebeveyne benzeyeceği asla garanti edilmez. Tipik olarak, yarı yarıya olacak, bu yüzden Bernese Dağ Köpeğinden daha vahşi ve kurt gibi görünecek, ancak Alman Çobanından daha kabarık ve sevimli görünecektir.Tipik olarak, heyecanlandığında veya uyanık olduğunda dik durma eğiliminde olan Alman Çoban Köpeğinin büyük üçgen kulaklarını miras alır. Büyük, yuvarlak ve koyu renkli gözleri olan büyük bir kare ve etli bir burnu olacak. Tipik Bern çoban köpeği de genellikle bir Rottweiler ile karıştırılır, daha büyük boyutu ve rengi nedeniyle.

Ceket ve Renkler

Görünüşüyle ​​ilgili kesin olan şey, olacağı büyük bir kız ! Ebeveynlerinin her ikisinin de orta ila uzun saçları olan kalın bir çift ceketi var, bu yüzden Bernese Çoban da aynı olacak. Onun ceket altı çok yoğun olma eğilimindedir Bernese Dağ Köpeği ailesine benzer şekilde onu soğuktan korumak için saçları her zaman düz olacaktır.

Bu ancak ebeveynlerden hangi renk veya renkleri miras alacağı bilinmiyor. Bernese Dağ Köpeklerinin neredeyse tamamı siyah, ten rengi ve beyaz renklidir ve belirli işaretlere sahiptir, oysa tipik Alman Çoban Köpeği siyah ve ten rengi olup yine tipik işaretler vardır. Ancak Alman Çoban Köpeğinin düz siyah, beyaz veya mavi veya mavi ve ten rengi gibi olabileceği birçok başka renk vardır. Bu nedenle, belirli bir renk veya işaretler arıyorsanız, yavrular doğduktan sonra yetiştiricilerle konuşmak en iyisidir, ancak sahip olduğu renk ve işaretler ne olursa olsun, hepsi de birbirleri kadar sevimli.Egzersiz Gereklilikleri ve Yaşam Koşulları

Bernese Çoban, etrafa ihtiyacı olacak yüksek enerjili bir köpektir. Her gün 60 dakika egzersiz onu hem fiziksel hem de zihinsel olarak uyarmak için. Her iki ebeveyni de çoban olduğu için, eğer onun olmasını istiyorsanız, şüphesiz harika bir çoban köpeği olur. Ancak gün içinde işe alınmazsa egzersizinin yoğun olması gerekiyor sadece bloğun etrafında bir yürüyüş yapmaktansa. Dağlık alanlarda uzun ve canlı yürüyüşler ya da getirme oyunları onun maceracı ve oyuncu kişiliğini tatmin edecektir. Ayrıca oldukça becerikli olabilirdi. köpek çeviklik kursları onun çevikliğini test etmek istersen.

O büyük bir çocuk, bu yüzden çok fazla yaşam alanına ihtiyacı var ve bu nedenle büyük bir eve yerleştirilmesi gerekiyor oynayabileceği ve kalbinin içeriğine göre dolaşabileceği geniş ve güçlendirilmiş bir arka bahçeye erişimiyle. Apartman yaşamına veya az alana sahip küçük evlere uygun değildir.

O kadar nazik bir ruh ki o çocuklu ailelere uygundur. Ancak yüksek enerjisi ve heyecanlı yapısı nedeniyle, yanlışlıkla deviremeyeceği daha büyük çocuklu evlere daha uygundur. Koruyucu eğilimleri miras alabilse de, bir yavru olarak yeterince sosyalleşirse, çok evcil hayvanlı bir evde bir yavrudan dile getirilme sorunu olmamalıdır. Yetişkin olduktan sonra eve hayvanları sokmak istiyorsanız, sosyalleştiğinde yine sorun olmayacaktır, ancak kalıcı bir karar vermeden önce kontrollü bir ön görüşme yaptığınızdan emin olun. onları pakete kabul edin.Eğitim

Bernese Çoban bir çok zeki ve eğitilebilir bir köpek. O sadece emirleri çok hızlı bir şekilde alabilen doğal olarak zeki bir köpek yavrusu değil, aynı zamanda efendisini memnun etmeye çok heveslidir, bu yüzden 'iyi çocuk kimdir' övgülerini almak için elinden geleni yapacaktır.

Erken sosyalleşme anahtardır Potansiyel koruma eğilimleri nedeniyle bu adamla birlikte, onu diğer insanlar, köpekler, hayvanlar ve seslerin bir karışımıyla tanıştırdığınızdan emin olun, böylece her zaman koruma modunda olması gerekmediğini bilir.

İyi bir fikir tasma onu genç yaştan itibaren eğitmek tasmasını çekmemesini sağlamak için. AKC teklifleri tasma eğitimi için ipuçları ve tasmasını çeken köpeklerle nasıl mücadele edileceği. Kaba gücü ve gücü nedeniyle tasma eğitimine olabildiğince erken başlamak akıllıca bir fikirdir. Emin olun sen onu kontrol edecek kadar güçlüsün ve mükemmel bir şekilde eğitilene kadar çocukların veya zayıf bireylerin tasmasını almasına izin vermeyin, çünkü eğer 100 litrelik süt ürünlerini çekebilirse, sizi kesinlikle yerden kırbaçlayabilir.

Bu olasıdır Bernese Çoban'ın motivasyonu, ustasının yiyecek ve övgülerinin bir karışımı olacak , bu yüzden ikisini de kendi yararınıza kullandığınızdan emin olun. Ödüle dayalı eğitim, herhangi bir yavruyu eğitmenin anahtarıdır ve hem atıştırmalıkları hem de sözlü alkışları tercih edeceği için, bu adamla birlikte kullanmak için en zahmetsiz ve en etkili yöntem olacaktır. Bernese Çoban Köpekleri, Bernese Dağ Köpeği ebeveyni gibi, genellikle obeziteye yol açan tatlı bir dişe sahiptir, bu yüzden tedavi alımını izlediğinizden emin olun!

hangisi daha iyi Belçikalı malinois veya alman çoban

Sağlık

Bernese Çoban köpeği, genellikle sağlıklı bir köpektir. ortalama olarak 9 ila 12 yaş arasında yaşamak . Bu o kadar uzun görünmese de, her iki ebeveyninin de 7 ila 10 yıllık bir ömrü vardır, bu nedenle genlerinin birleşimi, melez canlılık , sağlık ve hastalıklara karşı biraz daha dayanıklı olduğu anlamına gelir.

Her iki ebeveyni de acı çekiyor Dirsek ve Kalça Displazisi , bu yüzden saygın bir yetiştiriciyle çalışırken, ebeveynlerinin dirsekleri ve kalçalarının iyi olduğundan emin olmak için dirsek ve kalça puanlarını görmesini isteyin. Her iki ebeveyni de daha fazla risk altındadır. Von Willebrand hastalığı diğer köpeklerin çoğundan daha fazla, bu nedenle ebeveynleri bir DNA testi ile test edilmelidir. Bu bir kan pıhtılaşma bozukluğu, Kanaması ölümcül olabileceği için yaralanması halinde yaşamı tehdit eden bir hastalık olabilir. Bernese Dağ Köpeği aynı zamanda çeşitli kalp sorunları ve göz rahatsızlıkları , bu yüzden tekrar ebeveyninin kalp ve göz doktoru sertifikalarını görmeyi isteyin.

Bernese Çoban köpeğinizin olabildiğince sağlıklı olmasını sağlamanın en iyi ve genellikle en kolay yolu, yüksek kaliteli beslenme ve yeterli egzersizdir. Düzenli Veteriner kontrolleri aynı zamanda kalp sorunları gibi insan gözüyle görülemeyen sorunların veya koşulların etkili bir şekilde teşhis edilip yönetilebilmesini sağlayacaktır.

Beslenme

Bernese Çobanının yaklaşık olarak Her gün 4-5 bardak yüksek kaliteli mama . Tabii ki, bu onun büyüklüğüne ve enerji seviyelerine bağlı olacaktır, çünkü eğer daha büyük ve yoğun bir şekilde enerjikse, daha küçük ve tembel Bernese Çobanından çok daha fazla beslenmeye ihtiyaç duyacaktır.

Alman Çoban ebeveyni hassas mideler ve alerjiler, Bu nedenle, Bernese Çobanınızın ona verdiğiniz yiyeceklerden dolayı acı çektiğini fark ederseniz, onu hassas midesi olan büyük köpeklere yönelik bir mama yemine geçirmelisiniz. Yüksek protein, karbonhidrat, mineral ve vitamin içeren mama maması şiddetle tavsiye edilir, Herhangi bir şüpheniz varsa, o zaman Veterinerinize danışın.

Bakım

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Bernese Çoban köpeğinin kabarık bir ceketi var ve bu nedenle tımar ihtiyaçları oldukça yoğun. Fırçalanması gerekecek haftada en az 3 kez, Çoğu gün değilse, ceketinin hem eviniz hem de akıl sağlığınız için mümkün olduğunca yönetilebilir olmasını sağlamak için. Dökülme mevsimi boyunca, tüm bu tüylerden kurtulmak için her gün fırçalanması ve tüylerinin sağlıklı kalması için kan dolaşımını teşvik etmesi gerekecektir. Bir deshedding aracı Furminator gibi bu görev için harika.

O yapacak 6 ila 8 haftada bir yıkanmalıdır. Onu köpek ürünleri ile yıkadıktan sonra iyice durulayıp kurutmanın çok önemli olduğunu unutmamak önemlidir. Alt kürkü çok yoğun olduğu için artık sabun ve nem cilt tahrişine ve hatta küflenmeye neden olur ki bu da cildine ve ceketine çok zarar verir.

Aynı zamanda iyi bir fikirdir onu genç yaştan itibaren tımar sürecine alıştırmak, çünkü bu koca çocuk banyodan nefret ederse, onu oraya kendi isteği dışında sokmanız çok zor olacak.

Yavru köpekler

Bernese Çobanının ortalama fiyatı 700 dolar ve bir 'yetiştirici' 400 dolardan az veya 1.000 dolardan fazla ücret alıyorsa, bu bir uyarı sinyali olarak hareket etmelidir.

Aile Hayvanları Olarak

  • Bernese Çoban, dinlenmek ve dolaşmak için çok fazla alana ihtiyaç duyan büyük bir köpek türüdür.
  • Arka bahçeye erişimi olan büyük bir eve ihtiyacınız olacak.
  • En az 60 dakika egzersize ihtiyacı olan aktif bir çocuk.
  • Bu cins, aktif bir aile ile en iyisidir.
  • Bu melez cins ailesini seviyor ve kucaklaşmayı seviyor.
  • Başlangıçta yabancılardan şüphelenme eğilimindedir, ancak hızla onlara ısınır.
  • O biraz şapşal olan oyuncu bir köpektir, bu yüzden onunla pek çok komik anı bekleyin.
  • O güçlü bir köpektir, bu yüzden tasma eğitimi alması ve bir koşum takımı ile eğitilmesi gerekir.
  • Kabarık bir çocuk, bu yüzden çok fazla tımarlamaya ihtiyacı var ve evin etrafına çok fazla saç yayacak.
  • İyi sosyalleştiği sürece daha büyük çocukları olan ailelere ve diğer hayvanlara uygundur.

Bernese Çoban Yetiştiricisini Bulmak

İster çevrimiçi olarak yetiştiricinizi aramayı seçin, ister ağızdan ağza bir tane arayın, bunu belirlemek için iyice araştırdığınızdan emin olun. ilgili tüm sertifikalara sahipler saygın bir yetiştirici olduklarını kanıtlamak için. Her iki ebeveyninin de ilgili safkan onayına sahip olduğundan ve ilgili sağlık kontrollerine sahip olduklarından emin olun. İncelemeleri okuyun ve ebeveynlerle, çöplerle ve ev ortamıyla tanıştığınızdan emin olun ve etik olup olmadıkları konusunda içgüdülerinize güvenin.

Kurtarma ve Sığınaklar

Bernese Çobanları oldukça nadir bir türdür ve bu nedenle bir kurtarma barınağında bir tane bulmanız pek olası değildir. Bu adamlardan birini kurtarmaya kararlıysanız (ve söylediğimizde bize güvenin) Yapılması inanılmaz bir şey! ) o zaman bir barınak bulma şansınızı artırmak için mümkün olduğunca çok sayıda barınağı ziyaret ettiğinizden emin olun, ancak onu bir kez bulduğunuzda buna kesinlikle değecek!

Son düşünceler

Bernese Çoban, ailesine sunacak çok şeyi olan harika bir köpektir. Onun için yeriniz olduğu ve egzersizi, tımarı ve eğitimi için vakti olan aktif bir aile olduğunuz sürece, size mükemmel bir şekilde uyacaktır. Öyleyse, bu nadir çocuğa bir şans verin ve hayal kırıklığına uğramayacağınızı garanti ediyoruz!

Yorumlar