Havanese Köpek Irk Bilgileri: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Havanese asil bir yavrudur ve onun hakkında bir lüks dokunuşu vardır. Dünya çapındaki birçok Havalı sahibinin neden ona (Kübalı) sırılsıklam aşık olduğunu görmek kolay. Onun güzel ipeksi bukleleri ve sahibini bir kaide üzerine yerleştiren hayranlık uyandıran kişiliği sadece bir birçok özellikten birkaçı onun hakkında sevdiğimiz şey. Onu harika bir arkadaş ve üst düzey bir şovmen yapan enerjik ve zeki bir ırktır.

Harika aile arkadaşları olmalarına rağmen, her sahip için uygun değildirler. Oldukça muhtaçlar ve kaygıdan muzdarip uzun süre yalnız bırakılırsa. Hipoalerjenik bir cins olarak, alerjisi olanlar için harikadır ve aynı zamanda çok evcil hayvanlı bir evde yönetimi kolaydır.Yani, ister köpekle ilgili her şey hakkındaki bilginizi artırıyor olun, ister Havalı bir ev arkadaşı için ciddi bir araştırma yürütüyor olun, bu cins rehberinde ihtiyacınız olan her şey var . Hadi gelin ve bu mutlu küçük köpeğin sizin ve aileniz için mükemmel bir köpek arkadaşı olup olmadığını öğrenelim!

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık7-13 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik8 -12 inç
  • ömür simgesiÖmür14-16 yıl
  • renk simgesiRenklerBeyaz, Siyah, Tan, Sable, Gümüş, Kırmızı, Açık Kahverengi, Brindle, Çikolata
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

Güdük üzerinde oturan havanese

Bu, 1600'lerden beri var olan daha eski bir cins.Havanese, eski Bichon ailesi soyundan gelen başka bir cinstir. küçük beyaz köpeklerin genetik ailesi. Bu tür güzel, canlı kucak köpekleri, deniz tüccarları tarafından dünyanın her yerine ihraç edildi. Sadece bir zenginlik gösterisi olarak hiçbir operasyonel amaca hizmet etmeyen köpeklere sahip olan kraliyet ailesi ve üst sınıflar arasında son derece popüler olduklarını kanıtladılar.

İlk atalarının olduğu düşünülmektedir. Küba'ya getirildi 1600'lerde Küba'yı kendileri için talep eden İspanyol sömürgeciler tarafından. Küba Şeker Baronları arasında hızla popülerlik kazanan, diğer küçük, estetik açıdan hoş yavrularla yetiştirildiler. Cinsini bugün bildiğimiz ve sevdiğimiz köpeğe dönüştüren Poodles gibi.

1959 Küba devriminde, komünistlerin Fidel Castro tarafından ele geçirilmesinden kaçanlar, yanlarında kucak köpekleriyle Amerika Birleşik Devletleri'ne kaçtılar. Şimdi Amerika'daki Havanese'nin çoğunluğunun Küba'dan getirilen sadece 11 köpeğin soyundan geldiği düşünülüyor. Bunun anlamı gen havuzu çok sıkı.Yol boyunca, cins, 'Blanquito de la Habana' veya 'Blanquito de la Habana' gibi birkaç farklı isim aldı. Havana İpek Köpeği eğer İspanyolca bilmiyorsan. Ya da daha anlamlı bir takma ad, onu sahibine Velcro gibi bağlayan sadık ve yapışkan doğası nedeniyle Velcro köpeğidir! Harika bir aile hayvanı yapar. American Kennel Club'a göre, düzenli olarak Amerika'daki en iyi 30 köpek ırkı arasında yer alıyor.

Mizaç

Havan Köpekleri

Bu, çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinen arkadaş canlısı bir cins.

Havanese gerçekten adamın en iyi arkadaşı . İnsan temasını ve etkileşimini geliştiren ve arzulayan nazik ve çok sevecen bir kişiliğe sahiptirler. Yani, sizi takip etmeyi seven ve her fırsatta onu telaşlandırmanıza izin veren, sevecen bir köpeğin peşindeyseniz, onu buldunuz. Herkes için bir şeyleri olan çok yönlü bir aile köpeğidir.Onu sadece güzel bir kucak köpeği olarak düşünebilirsiniz, ancak bu hatayı yapmayın. Bu, yapılandırılmış etkileşim ve stimülasyondan yararlanacak son derece zeki bir ırktır. Sadece bir kucaklaşma ve yaygara değil. Bu, siz ve aileniz için harika olsa da, sizi eğlencesiyle eğlendirmekten mutluluk duyacaktır. saçma ve eğlenceli davranış tüm gün boyunca.

Gününüze devam etmenize izin vermek istediğiniz bağımsız bir köpekse, bu sizin için uygun bir cins değildir. Çok uzun süre kendi başına bırakıldığında veya saatlerce bahçede bırakıldığında, hızla endişeli ve stresli hale gelecektir. Çoğu Havalı, bir seferde birkaç saatten daha uzun süre bırakılırsa ayrılık kaygısından muzdarip olacaktır. o çok muhtaç , dolayısıyla Velcro takma adı.

Havanese herkesle arkadaş canlısıdır. Bu onu harika bir aile arkadaşı yapar. Onlar çocuklarla harika , fazla. Bu nedenle, yetişkin işlerini tamamlamakla çok meşgulseniz, çocuklarla bir 'saklambaç' oyununa katılmaktan mutluluk duyacaktır. Yine de çocuklarla köpekleri denetlemeniz gerekir, ancak boyutu onu her yaştan çocuklar için ideal kılar. .

Bu yavrular oldukça sesli olabilir Teslimat yapan kişi veya dışarıdan geçen diğer hayvanlar gibi avludaki insanlar hakkında. Kimin hakkında gizlendiği konusunda size bir ipucu vermek. Yuvarlanıp göbek masajı isteme olasılığı daha yüksek olduğundan, davetsiz misafirlere saldırmasını beklemeyin. Bu korkunç bir bekçi köpeği, ama hoş bir köpek komşusu.Boyut ve Görünüm

Üç Köpek Açık Havada

Bu, yumuşak bir tavırla daha küçük bir köpek ırkıdır.

AKC tarafından bir oyuncak türü olarak sınıflandırılan Havanese'nin boyu küçüktür. Hemen tartmak 7-13 lira , küçük bir dambıldan daha ağır değil. Boy olarak, sadece 8 ila 12 inç boyunda. Tamamen büyüdüğünde, kesilmemiş uzun saçları ayaklarına düşebilir veya kalın ve kıvırcık olabilir. Bu ona vücudunun olduğundan daha dolgun olduğu görüntüsünü verir. Ama o saçların altında oldukça küçük.

köpekler biber yiyebilir mi

Onun cins standardı yumuşaklığın, zekanın ve yaramazlığın bir ifadesini ayrıntılarıyla anlatır. Ancak gözleri iri, koyu kahverengi ve badem şeklinde olduğundan, muhtemelen cinayetten paçayı sıyıracaktır. Kulaklar uzun, sarkık ve çene çizgisinin altında, kuyruk öne ve arkaya doğru kavislidir. Yaylı bir yürüyüşü var ve başını gururla taşıyor.

Ceket ve Renkler

Kahverengi ve Beyaz Köpekler Açık Havada

Cins standardı olarak kabul edilen birçok farklı renk vardır.Bir soyağacı olarak, Havanese ipeksi uzun bir ceket , düz ve dokunuşa çok yumuşak. Cinsin farklı çeşitleri, Kaniş gibi kısa kıvırcık tüylere veya hatta bir teriyer gibi dalgalı, sırım gibi bir cekete sahip olabilir. Uzun paltoların kulaklarında, boynunda, bacaklarında ve kuyruğunda tüy gibi tüyler olacak ve her yönden bir perde oluşturacaktır. Hatta kordonlara dönüşebilirler. Gösterime gelince, uzun düz ceket dışındaki herhangi bir ceket diskalifiye olur.

Yaygın inanışın ve görünümün aksine, uzun ipeksi ceketi sıcaklık için yapılmamıştır. bu doğal ısı ve UV ışınlarına karşı koruma . Tarihsel olarak cins, Küba'da bulunanlar gibi sıcak, nemli iklimlere alışmıştır. Bu yüzden uzun ceketi gereklidir ve kesilmemelidir.

Renk söz konusu olduğunda, size istediğiniz kadar seçenek sunacaklar. Beyaz, siyah, siyah ve ten rengi, samur, gri ve hemen hemen her renkte gelebilirdi. aradaki her renk . Paltosunun rengi, gösterirken önemli değil. Tüm renk ve desenlere izin verilir. bu en yaygın renk beyazdır ve diğer açık renkler.Egzersiz Gereksinimleri

Çimenlerde Egzersiz Yapan Küçük Köpek

Bu cins, günlük yaklaşık 30 ila 60 dakikalık egzersize ihtiyaç duyar.

Bu köpek onun küçük boyuna aykırı. Birçok oyuncak ırkından farklı olarak, Havanese'nin orta derecede egzersiz ihtiyacı vardır, yani 30 ila 60 dakika günlük telsiz ve oyun süresi. İyi haber şu ki, küçük bedeni bu egzersizi evde, bahçede ve dışarıda yapabileceği anlamına geliyor. Ayrıca, iyi huylu bir kovalamaca, getirme veya biraz sert ve takla oyunu, zaman harcamadan onu çalıştıracaktır.

Onun uyarlanabilirlik herhangi bir yerde herhangi bir zamanda oynamak ve egzersiz yapmak, onu aileler için harika bir seçim yapar. İster sürekli hareket halinde olan bir çift olun, ister yoğun bir programı olan genç bir aile olun. Ya da emekli bir çift bile olsa, Havanese yaşam tarzınıza uyacaktır. Hava kötü olduğunda veya sengerçektenEvden ayrılmak için enerjiniz yoksa, elinizde bazı etkileşimli oyuncaklara sahip olmak, yavrularınızı meşgul edecektir.

Yaşam koşulları

Yatakta Küçük Köpek

Bu yavrular apartman yaşamına çok uygundur.Havanese bir apartman sakinleri için harika bir seçim fazla. Sakin bir ortam ve çok sayıda kucaklaşma ile kompakt ve memnun, büyük bir avluya veya çok fazla dışarıda zamana ihtiyaç duymaz. Yakınınızda olduğu ve beslediği yaygarayı çektiği sürece, bir apartman dairesinde başarılı olacaktır. Bir bahçeniz varsa, onu kaçış geçirmez hale getirdiğinizden emin olun. Sevgili efendisinden uzaklaşmaya meyilli olmasa da, güçlü bir av sürüşüne sahiptir ve küçük tüylü şeyleri kovalayacaktır.

Sakin ve oyuncu doğası, çocukları sev ve onları devirmek söz konusu olduğunda çok fazla risk oluşturmayacak kadar küçüktür. Havanese'nin çok fazla ezilmemesi veya itilmemesi için çocukları denetlediğinizden emin olun. Bazıları onun sadece daha büyük çocuklara uygun olduğunu söylerken, bazıları onun oldukça sağlam bir oyuncak köpek olduğunu söylüyor. Bu, kişisel tercihinize ve çocuklarınızın heyecanına bağlıdır.

O da yapacak mevcut evcil hayvanlarla iyi yaşamak . Memnun etmeye istekli, ister kedi ister köpek olsun, herkesin arkadaşı olmasını isteyecektir. Gerbil veya hamster gibi küçük hayvanlarınız varsa, yüksek av sürüşüne dikkat edin. Bir kovalamaca ve parçalama seansı için adil bir oyun olduğunu düşünebilir.

Eğitim

Eğitim Seansı Sırasında Köpek

Bu cins, ilk kez sahipler için bile eğitilmesi kolaydır.

Havanese insan etkileşimiyle büyür, bu da onu usta öğrenci . Meraklı ve zeki zihniyle, efendisini öğrenmeye ve etkilemeye heveslidir. Otur, yat, dön gibi basit komutları almaktan mutlu olan, hızlı öğrenen biridir. Dans etmek, yürümek ve zıplamak gibi akrobasi yapmanın yanı sıra. Ayrıca, şüphesiz üstün olacağı çeviklik eğitimi alma konusunda da yeteneklidir.

Karakterinin bu yönü onu acemi yavru ebeveynler için harika bir seçim . Yine de dikkatli olun, çünkü Havanese azarlanırsa 'somurtkan bir dava' olabilir. Bu nedenle, her zaman birincil eğitim tarzınız olarak pozitif pekiştirme yöntemini kullanın. Oyuncaklar, ikramlar ve övgü ile motive olacak, bu yüzden göbekli bir Havanese olmasını önlemek için karıştırdığınızdan emin olun.

Eğitim sadece numaralardan ibaret değildir – diğer kürk arkadaşlarıyla sosyalleşme bir zorunluluktur. Ona diğer köpeklerle nasıl davranacağını öğretecek ve kendi gölgesinden korkmaması için güvenini geliştirecek. Büyük, geniş dünya, eğer ona maruz kalmazlarsa ve keşfetmenin ve eğlenmenin kendilerine ait olduğunu göstermezlerse, bir oyuncak türü için çok yıldırıcı olabilir. Arkadaşı olmak için farklı köpek ırkları ve boyutları seçin, böylece tüm olasılıklara alışır. Ama belki onu bir Mastiff ile eşleştirmeyin!

Havanese muhtemelen ayrılık kaygısı yaşamak yalnız kaldığında. Bu yüzden onun eğitiminde bunu hesaba katmalısınız. Yavruyken kısa süreliğine onu yalnız bırakarak başlayın. Sonra yokluğunuzu yavaş yavaş birkaç saate çıkarın ki o da kendi arkadaşlığından keyif almaya alışsın. Sandık eğitimi, ona kendi alanını vermenin başka bir harika yoludur ve endişesini yatıştır .

Sağlık

Sahilde Küçük Kahverengi Köpek

Bu yavrunun 16 yıla kadar yaşamasını bekleyebilirsiniz.

Bir Havanese için beklenen yaşam süresi 14 ila 16 yıl . Bu nedenle, uzun süre sizinle birlikte olmasına minnetle hazır olun. Sağlıklı kalmasını sağlamanın en iyi yolu düzenli veteriner sağlık kontrolleri, yeterli egzersiz ve iyi bir diyettir. Ve onun mutlu bir tavşan olduğundan emin olmak da yardımcı olur!

Genel olarak, o nispeten sağlıklı bir cins olarak, sadece birkaç yaygın sağlık sorunuyla. Havanese cinsini etkileyen en yaygın sağlık durumları aşağıdadır. Bu liste ayrıntılı değildir, ancak başlamak için harika bir yerdir.

Legg-Perthes hastalığı: Bu kalça bilyeli eklemin bir deformitesidir. Femur kemiğine kan akışının azalması, onun ölmesine ve ardından çökmesine neden olur. Bu da bacaklarda şekil bozukluğuna, ağrıya ve bazen de topallığa neden olur. Bu hastalığın kalıtsal mı yoksa yaralanmaya bağlı mı olduğu belirsizliğini koruyor, ancak tedavi edilebilir.

Patella lüksü: Bu, esasen, çıkık bir diz için kullanılan terimdir ve oyuncak ve küçük boyutlu köpeklerde yaygın olabilir. Patellar dizin bilimsel adıdır. Hareket sırasında diz kapağı, çok acı verici olabilen, yerinde ve dışında yüzer.

Göz koşulları: Cins, çeşitli göz sorunlarına eğilimlidir. Onları etkileyen en yaygın koşullar, yavaş başlangıçlı körlük olan ilerleyici retinal atrofidir. Ve görmeyi azaltan bulutlu noktalar olan kataraktlar.

Kardiyak koşullar: En yaygın endişe mitral kapak hastalığıdır. Etkilenen köpekler kalp mırıltısı geliştirir. Zamanla, valf kalınlaşır ve kanın kalbe geri dönmesine neden olur. Bu, kalbin verimliliğini azaltır ve sonunda kalp yetmezliğine yol açar.

Beslenme

Yiyecek Bekleyen Küçük Irk

Konu beslenme olduğunda bu yavrular pahalı değildir.

Chiuaua köpek maması

Havanese yaklaşık olarak tüketecek bir buçuk bir fincan yemek her gün, boy ve kiloya bağlı olarak. Ek olarak, egzersiz seviyelerini de hesaba katmalısınız. Eğer canlı bir tel ise, Kübalı bir kanepe-patates muadili yiyeceğinin iki katı kadar yiyeceğe ihtiyacı olabilir. Her Havanese farklıdır, bu nedenle özel tavsiyeler için gıda ambalajına başvurduğunuzdan emin olun.

Bize kuru ve iştah açıcı gelmese de, yüksek kaliteli bir mama tanesi dengeli bir diyet sunun bu onun beslenme ihtiyacını karşılar. Her zaman bir oyuncak veya küçük cins köpek için özel olarak tasarlanmış mama taneleri satın alın, özellikle küçük cins bir köpek yavrusu olarak . Çıtır çıtır parçalar ayrıca dişlerindeki plağı parçalamasına ve hastalıkları önlemek için diş etlerine masaj yapmasına yardımcı olur. Herhangi bir noktada kuru mamadan sıkılırsa ve Havanese'nin biraz telaşlı olduğu biliniyor! Eklenen lezzet ve nem için bir sos oluşturmak için biraz ılık su veya düşük sodyumlu et suyu eklemeyi deneyin.

Havanese'nin küçük bir köpeğe karşı sağlıklı bir iştahı vardır ve obeziteye yatkın . Birçoğu kucak köpeği yaşam tarzına öncülük ediyor ve yeterince egzersiz yapmıyor. Ayrıca, hayır demek veya kendi yiyecek alımlarını düzenlemek için öz kontrolleri yoktur. Bu nedenle, onları serbest beslemek yerine önerilen yiyecek yardımı ile sınırladığınızdan emin olun.

tımar

Bakımı Bekleyen Köpek

Düşük tımar ihtiyaçları bu cins için güçlü bir noktadır.

Soyağacı uzun saçlı Havanese'ye giderseniz, bir tımar uzmanı olmaya hazır olun. Ya da en azından biri için dışarı çıkın. Onların uzun ipeksi kilitleri günlük fırçalama ihtiyacı düğümleri ve paspasları önlemek için. Fırçalama, saç köklerini uyaran ve saçı parlak tutan doğal yağları destekleyen daha ince bir fırça ile evde kolayca yapılabilir. Eğlenceli tarafında, göz tahrişini önlemek için bir Havanese'nin saçakları bir klipsle gözlerin üzerinde toplanabilir. Ayrıca, süper sevimli görünüyor!

Havanese'nin kısa tüylü çeşitleri sadece haftada iki kez hızlı bir fırçaya ihtiyaç duyacaktır. Fırçalamak sadece tüylerini parlak hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda ölü tüyleri ve kiri temizlemeye de yardımcı olur. İster uzun ister kısa, Havanese bir ışık kırıcı , yıl boyunca temizlenecek çok daha az tüy yumağı. Bu onun bir başka çekiciliğidir. Birçok sahip, yavrularını tıraş etmeyi seçecek makaslı yaz aylarında.

Konu Havanese'nizi yıkamaya gelince, her 8 ila 12 hafta ideal olmalıdır. Zaten nispeten temiz yavrulardır, bu nedenle çamurda boğulmadıkları veya tatsız bir şeyin içinde yuvarlanmadıkları sürece, çok sık banyo yapmaktan kaçının. Aksi takdirde, hiçbir miktarda pahalı şampuanın değiştiremeyeceği doğal kaplama yağlarını yıkarsınız.

Havanese'nizin bakım rutinine erken yaşta başlarsanız, tırnaklarını evde sorunsuz bir şekilde kesebilmelisiniz. Yeterince aktifse, pençeleri doğal olarak yıpranacaktır, ancak yürürken sert zeminlere vurduklarını duyarsanız, çok uzun oldukları anlamına gelir. Dişlerini fırçala periodontal hastalıkları uzak tutmak için haftada birkaç kez.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

kahverengi ve beyaz köpek yavrusu

Saygın bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu için en az 1.000 $ ve daha fazla ödemeyi bekleyin.

Havanese, Amerika'da popüler bir türdür, bu nedenle aileniz için bir yavruyu takip etmek çok zor olmamalıdır. Anahtar, Küba arkadaşınızı istediğiniz zaman önceden saygın ve güvenilir bir yetiştirici bulmaktır. Söyledikleri kadar iyilerse, muhtemelen bir bekleme listeleri olacaktır. Saygın bir yetiştiriciden bir Havanese köpek yavrusu ortalama fiyatı 1.000 dolar.

İyi iletişim, bir tecrübeli damızlık. Bir köpek yavrusu sipariş etmek için ilk temastan sonra, şu andan itibaren yeni yavrularınızın doğumuna ve toplanmasına kadar tüm süreç boyunca sizinle konuşmaları gerekir. Yeni yavrularınızın olası mizacını hissedebilmeniz için ebeveynlerle ve yavru köpeklerle tanışmak iyi bir uygulamadır. Güvenilir yetiştiriciler, yavrularının sağlığını kanıtlamak için sağlık sertifikaları da sağlayacaktır. Aramanıza başlamak için harika bir yer, AKC'nin kayıtlı listesidir. Havan yetiştiricileri .

Fakir bir yetiştirici ya da daha kötüsü, bir köpek değirmeni, sizi düşük fiyatlara ikna etmeye çalışacak ve yavruların ve ebeveynlerin ayrıntılarıyla kabataslak olmaya çalışacaktır. Basınçlı satışlar, zayıf iletişim ve diğer müşterilerin fiyatı artırmak için daha yüksek teklifler verdiğine dair hikayeler hepsi sorumsuz yetiştiricilerin belirtileri . Lütfen bir değirmenden yavru satın almak için cazip olmayın. Bir hayat kurtarmayacaksın, ama kötü bir köpek olacak ve köpek değirmeni işini körükleyeceksin. Köpeğinizi eve getirmeye hazır olduğunuzdan emin olun. mükemmel Havanese adı .

Kurtarma ve Barınaklar

Yaşlı Havanese Köpeği

Maliyetlerden tasarruf etmek ve bir hayat kurtarmak için mümkünse bir kurtarma köpeği düşünün.

Daha önce hiç köpeğiniz olmadıysa veya bir köpek yavrusu satın almaktan emin değilseniz, şunları da göz önünde bulundurmalısınız. 'evlat edin ve alışveriş yapmayın' yaklaşmak. Köpek yavrusu eğitimi için zaman yatırımı gerektirmeyen orta yaşlı bir Havalı bulabilirsin. Yaşlı bir yavruya sevgi dolu bir yuva vermenin yanı sıra.

Bir Havanese'yi kurtarmayı düşünüyorsanız, önce yerel kurtarma barınaklarınızı ziyaret edin . Birisi dürtüsel bir satın alma yaptıysa ve pişman olursa, muhteşem soyağacı ırkları bile burada sona erebilir. Yerel olarak yoksa, personelle arkadaş olun ve başka bir barınaktan bir Havalı bulmanıza yardımcı olabilirler. Havanese'yi yeniden barındırma konusunda uzmanlaşmış özel Havanese barınak hayır kurumları da var. gibi kurtarma siteleri Havanese Kurtarma ve Havan Org başlamak için harika bir yerdir.

Aile Hayvanları Olarak

 • Havanese her tür aile için uygundur.
 • Geri tepmekten veya kısa bir maceraya atılmaktan mutludur.
 • Günlük 30 ila 60 dakika egzersize ihtiyaç duyan aktif bir oyuncak ırktır.
 • İdeal olarak, uzun süre yalnız kalmaması için bir evde çalışana ihtiyacı vardır.
 • Takma adı Velcro ve gittiğiniz her yerde gölgeniz olacak.
 • Çocuklarla ve çok evcil hayvanlı evlerde harikadır.
 • Havanese herkesle arkadaş canlısıdır ve bir bekçi köpeği değildir.
 • Zeki ve eğitilebilir, bu da onu ilk kez sahipler için harika bir seçenek haline getiriyor.
 • Apartman yaşamına çok uygundur.

Son düşünceler

bu Havanese insanları memnun eder Yaygara ve kucaklaşmalar için yaşayan ve sizi her yerde koşulsuz olarak takip edecek gerçek bir kucak köpeği. İster ilk kürk bebeğinizi arayan bir çift olun, ister çantanızı tamamlamak isteyen bir aile olun. Ya da emekli bir çift, elinizde zaman var, bu yavru bu boşluğu sorunsuz bir şekilde dolduracak.

Ama köpeklerinizin daha az muhtaç olmasını tercih ediyorsanız, bu senin için cins değil . Havanese cinsi hakkında bağımsız bir şey yoktur. Verecekleri tonla sevgileri var ve az miktarda yiyecek, arkadaşlık ve eğlenceli egzersiz karşılığında sizi bu aşkta boğacaklar. Eğlenceli ve nazik bir aile hayvanı olarak mükemmel. Neden bu kadar çok insanın kucak köpeği tercihi haline geldiğini ve bugün hala popüler olduğunu görmek çok açık.

Yorumlar