İngiliz Bulldog Karışımları: Bayılacaksınız 20 Melez

İngiliz Bulldog Karışımları: Bayılacaksınız 20 Melez

Bulldog bir sevimli köpek Bu, sakin bir köpek arkadaşı isteyen aileler için harika bir evcil hayvan olabilir. çok fazla egzersize ihtiyaç duymaz . İki çeşit bulldog vardır; İngiliz Bulldog ve Fransız Bulldog. Frenchie popüler bir melez köpek yavrusu olmasına rağmen, bu makalede İngiliz Bulldog'una odaklanacağız. İngiliz Bulldog, ABD'deki en popüler ırklar arasındadır. American Kennel Club’ın tablosu .

İngiliz Bulldog'un 13'te köklerinci yüzyıl İngiltere Bu kaslı, güçlü köpekler artık yasaklanmış kan sporunda, boğa güreşinde kullanıldığında. Eğlencenin yasaklanmasının ardından, İngiliz Bulldog bir arkadaş olarak yeni bir rol buldu. İngiliz Bulldog ilk olarak 1800'lerde ABD'de ortaya çıktı ve 1886'da American Kennel Club tarafından tanındı. Şimdi, İngiltere'nin bu geleneksel amblemi birçok aile tarafından çok sevilen, sadık bir aile hayvanı olarak saklanıyor.Maalesef İngiliz Bulldogları imzalı ezilmiş yüz ve kırışık kaş çeşitli ilgili sağlık koşullarına yol açabilir. Bu nedenle melezler, safkanların en iyi özelliklerinin çoğunu koruyan daha sağlıklı bir hayvan üretmek amacıyla yaratılmıştır. En iyi ve en popüler İngiliz Bulldog melezlerinden 20 tanesini bulduk ve her biri için bir inceleme yaptık. Bu paha biçilmez bilgilerle donanmış olarak, doğru kararı vermek için mükemmel bir konumda olacaksınız!

İngiliz Bulldog Karışımları

Şimdi, en çok bazılarına bir göz atalım popüler İngiliz Bulldog karışımları . Köpek parkında fark edileceğiniz kesin olan bir yavru köpeğe sahip olmak isteyebileceğiniz için, daha az bilinen melez ırklardan birkaçını da dahil ettik! Yavru köpeğinizin her iki ana köpek gibi olabileceğini unutmayın. Bu yüzden, yavrularınız olgunluğa ulaştığında bir veya iki sürpriz için hazırlıklı olmalısınız. İşte bizim favori İngiliz Bulldog karışımlarımızdan 20 tanesi.
Bulloxer

Bulloxer

Irklar: İngiliz Bulldog ve Boxer

Bulloxer, bir İngiliz Bulldog ve Boxer . Bu bir yaygın olarak görülen boksör karışımı çünkü benzer görünüyorlar. Bu yavrular oldukça zeki ve eğitilebilirler, ancak can sıkıntısını önlemek için oldukça fazla egzersize ve zihinsel uyarıma ihtiyaçları var. Tatminsiz bırakılırsa, bir Bulloxer yıkıcı hale gelebilir. İlk başta, kaslı, güçlü Bulloxer korkutucu görünse de, yürekten büyük yumuşaklar ve çok sevecen.

Cins genellikle sağlıklı , tipik olarak düz bir yüze sahip olmalarına rağmen, onları yaygın olarak ilişkili solunum problemlerine yatkın hale getirir. brakisefali ırklar. Bulloxer'ın minimum düzeyde dökülen kısa bir ceketi vardır, bu nedenle, gevşek tüylerden kurtulmak ve düzenli görünmesini sağlamak için köpeğinizi haftada birkaç kez tımar etmeniz gerekecektir. Bunlar, omuzda 22 ila 27 inç arasında duran ve 70 ila 90 pound ağırlığındaki orta boy köpeklerdir.
Boğa-Avustralyalı

Bullaussie Mix

Irklar: İngiliz Bulldog ve Austrailian Çoban

Bull-Aussie, bir İngiliz Bulldog ve Avustralya Çoban Köpeği . Avustralya Çoban köpeği, yapacak bir işe sahip olmayı sürdüren ve sosyal yapıları nedeniyle harika bir çalışma türüdür. tasarımcı köpek karışımı ebeveyn ırkı . Bu, herhangi bir Avustralya Çoban karışımı ırkının çok fazla egzersize ihtiyaç duyacağı anlamına gelir.

Bu yavrular çok zekidir ve bir eğitmek için bir avuç . Bu nedenle Bull-Aussie, köpek sahibi olma ve eğitme deneyimi olan bir ev için daha uygundur. Bununla birlikte, cins, aktif bir yaşam tarzına sahip halk için harika bir aile köpeği yapar, çünkü bu karışım genellikle herkesle iyi geçinir.Bull-Aussie'nin genellikle kısa, yoğun tüyleri vardır ve bu tüyler genellikle tüylerin ilginç renk desenlerini alır. Avustralya Çoban ebeveyn . Bu yavrular, haftada birkaç kez tımar gerektiren orta dereceli tüy dökücülerdir. Bull-Aussie, omuzda 23 inç boyunda duran ve 50 ila 70 pound ağırlığında orta büyüklükte bir köpektir.

Cins oldukça sağlıklıdır ve genellikle safkan düz yüzlü köpeklerle ilişkili sağlık sorunlarından muzdarip değildir. Bununla birlikte, Bull-Aussie'yi etkileyebilecek bazı sağlık sorunları entropiyon, kiraz gözü, kalça displazisi ve hipotiroidizmdir. Bull-Aussie'nin yaklaşık 12 yıllık bir ömrü vardır.


Beabull

Beabull karışımı

Irklar: İngiliz Bulldog ve Beagle

Beabull bir İngiliz Bulldog ve Beagle arasında geçiş . Bu sevimli beagle melezi Beagle cinsi köpeklerin mutlu-şanslı doğasına sahip harika bir aile köpeği yapar ve İngiliz Bulldog'un sevecen sadakati . Beabull'ınız son derece arkadaş canlısı, eğlenceli ve cesur olacak, insan ailesinin ve diğer evcil hayvanlarının şirketini de sevecek.Bunlar, omuzda 16 inç boyunda duran ve aralarında ağırlıkta olan orta boy yavrulardır. 30 ve 50 pound . Beabull'un onu mutlu etmek için her gün sadece bir saatlik yürüyüşe ve bazı oyun zamanlarına ihtiyacı var. Beabull'lar oldukça sağlıklıdır ve 13 yıla kadar yaşarlar. Bununla birlikte, bazen cinsi etkileyebilecek birkaç sağlık sorunu vardır. kalça displazisi dahil , hipotiroidizm ve köpek diski hastalığı.


İngiliz Bull Springer

İngiliz Bull Springer

Irklar: İngiliz Bulldog ve Springer Spaniel

English Bull Springer, Springer Spaniel ve English Bulldog arasında bir geçiştir. Bunlar orta ila büyük boy köpekler hangi ebeveyn türünün hakim olduğuna bağlı olarak. Bir Springer Spaniel English Bulldog karışımı, 35 inç yüksekliğe kadar dayanabilir ve 53 ila 180 pound ağırlığında olabilir. 13 yıla kadar bir ömre sahip olan İngiliz Bull Springer oldukça sağlıklıdır, ancak cins kalça displazisine karşı savunmasız olabilir.

İngiliz Bull Springer tüm yıl boyunca yumuşak, kıvırcık saçlara sahip olabilir ve orta derecede tüy dökebilir. İngiliz Bull Springers arkadaş canlısı, nazik tipler küçük çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla da iyi geçinen. Cinsin makul miktarda egzersize ihtiyacı vardır, ideal olarak her gün iki yürüyüş, belki de köpek parkına bir gezi ve birkaç oyun zamanı.
Boğa Jack

Boğa Jack

Irklar: İngiliz Bulldog ve Jack Russell Terrier

Bull Jack, bir İngiliz Bulldog ve bir Jack Russell Terrier arasındaki bir geçiştir. Bull Jack tipik olarak omuzda 15 inç uzunluğunda duran küçük bir köpektir ve yaklaşık 30 pound ağırlığında . Bu yavrular orta derecede tüy döker ve akıllı görünmelerini sağlamak için haftada bir veya iki kez fırçalanması gereken kısa, yoğun tüylere sahiptir.

Bu köpeklerden birini alırsanız, Bull Jack canlı bir tel olduğu için egzersiz yapmaktan keyif almanız gerekir! Eğer vermezsen Boğa Jack Yeterince egzersiz yaparsa yıkıcı hale gelir ve havlama da bir sorun olabilir.Bull Jack tipik olarak yaşar on ila 12 yaş arası . Bu, küçük bir köpek için uzun bir ömür değildir, ancak sürekli olarak tam gazla çalışan ırklar genellikle çok uzun yaşamaz. Cinsi etkileyebilecek sağlık sorunları şunları içerir: patellar lüks kalça displazisi ve glokom .


Su ısıtıcısı

Bullador Mix

Irklar: İngiliz Bulldog ve Labrador

Alman kurdu doberman'a karşı

Bullador, bir İngiliz Bulldog ve Labrador Retriever . Bu yavruların boyutları değişebilir, ancak tipik olarak orta büyüklükte köpeklerdir, omuzda 25 inç boyunda dururlar ve 55 ila 85 pound ağırlığındadırlar.

Bullador'un, iyi durumda kalması için fazla fırçalanmasına gerek olmayan kısa bir ceketi vardır. İngiliz Bulldog ebeveyninin renk genleri sayesinde Bullador, genellikle beyazla karıştırılmış siyah, kırmızı, ten rengi, kahverengi veya sarı gibi çeşitli renklerde gelir.Bullador'unuzun cesur ve insan ailesine şiddetle sadık koruyucu bir köpek olmasını bekleyebilirsiniz. Bu melez, güçlü iradeli ve eğitilmesi zor olabilir, bu nedenle erken sosyalleşme ve Pozitif takviye eğitim önemlidir. Bu nedenle Bullador, köpek sahipliği deneyimi olan bir eve belki de en uygunudur.

Bazı Bulladorlar, İngiliz Bulldog ebeveynleri gibi düzleştirilmiş bir yüze sahiptir. Bu yavrular, brakisefalik sendrom dahil olmak üzere bir dizi solunum probleminden muzdarip olabilir. Bu sağlık problemi olan köpeklerde nefes alma sorunları, ısı hassasiyeti ve egzersiz intoleransı olabilir.


İngilizce Boodle

Boodle Mix

Irklar: İngiliz Bulldog ve Kaniş

İngiliz Boodle bir karışık kaniş melez Bu, bir İngiliz Bulldog ile Standart Kaniş arasında geçilerek oluşturulur. İngiliz Boodle olmasına rağmen hipoalerjenik bir köpek değil Karışık cins yavruların çoğu, Kaniş ebeveyninin kıvırcık saçlarını miras alır ve ışık saçan köpeklerdir.

Mizaç söz konusu olduğunda, İngiliz Boodle bir eğlenceli, eğlenceli evcil hayvan aynı zamanda oldukça aktif ve sosyal olan. Bu melez cins, çok fazla günlük egzersize ihtiyaç duymaz ve köpek parkında koşmaktan ve evde iyi çitlerle çevrili bir bahçede biraz oyun süresinden memnun olacaktır.

İngiliz Boodle genellikle oldukça sağlıklıdır, yaklaşık 12 yıl . Bununla birlikte, cins epilepsi, cilt enfeksiyonları, eklem problemleri ve sindirim sorunlarından muzdarip olabilir.


Minyatür Bulldog

Mini Bulldog

Irklar: İngiliz Bulldog ve Pug

Minyatür Bulldog, İngiliz Bulldog ve Pug'ın karıştırılmasıyla oluşturulan bir melezdir. Bu yavrular ayrıca Bullpugs ve Toy Bulldogs olarak da bilinir. Bu süper sevimli, küçük köpekler çok çekici görünebilir ve apartman hayatı için uygun olsa da, sağlık nedenleriyle, bu, aralarından seçim yapabileceğiniz iyi bir melez cins değildir.

Her iki ebeveyn ırk da brakisefali veya düz yüzlü . Bu, yavruların büyük olasılıkla ebeveynlerin tipik olarak yaşadığı solunum problemlerini miras alacağı anlamına gelir. Ayrıca, düz yüzlü köpekler, özellikle nemli havalarda ısı intoleransı sorunlarından muzdariptir; bu, yaşadığınız bölgedeki tipik iklim koşullarına bağlı olarak önemli bir husustur.


İngilizce

İngilizce

Irklar: İngiliz Bulldog ve Rottweiler

Englishweiler bir bir Rottweiler arasında geçiş ve bir İngiliz Bulldog. Bu büyük bir köpek! Yavruların hangi ebeveyne baktığına bağlı olarak, bir Englishweiler ağırlığı 100 pound'a kadar çıkabilir ve 25 inç kadar ayakta omuzda uzun. Yani, eğer küçük bir yerde ya da apartman dairesinde yaşıyorsanız, bu yavrular sizin için en iyi seçim değildir.

Sevimli, sadık ve sevimli olmasına rağmen, Englishweiler eğitim söz konusu olduğunda domuz kafalı olabilir. Bu yavrular, insan aileleri etrafında zaman geçirmeye bayılırlar ve diğer evcil hayvanlarla da iyi geçinirler. Bu büyük köpeklerin yürüyüş ve biraz oyun zamanı da dahil olmak üzere makul miktarda günlük egzersize ihtiyacı vardır.

İtalyan tazı boyutu karşılaştırması

Genellikle sağlıklı olan Englishweiler yaklaşık 14 yıl yaşıyor ve birçok kalıtsal hastalıktan muzdarip değildir. Bununla birlikte, kalça displazisi bazen bu ağır köpekler için bir sorun olabilir ve özellikle sonraki yaşamlarında eklem rahatsızlıklarından muzdarip olabilirler.


İngilizce Bullhuahua

İngilizce Bullhuahua

Irklar: İngiliz Bulldog ve Chihuahua

İngiliz Bullhuahua bir bir Chihuahua arasında geçiş ve bir İngiliz Bulldog. Bunlar, yavrularda hangi ebeveyn ırkının genlerinin en yaygın olduğuna bağlı olarak orta büyüklükte ila küçük köpeklerdir. İngiliz Bulldog, omuzda 16 inç boyunda ayakta duracak şekilde büyür 40 ila 55 pound ve Chihuahua, omzunda altı ila dokuz inçlik küçültülmüş bir 3,5 ila 7,5 pound . İngiliz Bullhuahua'nız bu iki boyut arasında bir yere düşecek. Bu ilginç karışımın her iki ebeveyn cinsi de tamamen farklı kişiliklere sahiptir ve İngiliz Bullhuahua, her ikisinin de büyüleyici bir karışımıdır.

Genel olarak, bu köpekler aile odaklı ve arkadaş canlısıdır, ancak aynı zamanda sorumluluk alabilecek ve bir sürü lideri olabilecek güçlü bir sahibine ihtiyaç duyan baskın bir kişiliğe sahip olabilirler. Bununla birlikte, köpeğin uygun şekilde sosyalleştirilmesi ve eğitilmesi koşuluyla, diğer köpekler ve evcil hayvanlar da dahil olmak üzere ailedeki herkesle iyi geçinmelidir. İngiliz Bullhuahua ile ilgili dikkat edilmesi gereken bir nokta, bu köpeklerin uzun süre yalnız bırakıldıklarında iyi performans göstermedikleri ve ayrılık kaygısı ortaya çıkarsa yıkıcı olabileceğidir.

İngiliz Bullhuahua, genellikle şu şekilde yaşayabilen sağlıklı bir köpek türüdür. 20 yaşında uzun düzgün bakılırsa. Bununla birlikte, kalça displazisi, göz problemleri ve ısı intoleransı dahil olmak üzere, baskın ebeveyn ırktan miras alınabilecek birkaç sağlık sorunu vardır.


Bullmation

İngilizce Bülten

Irklar: İngiliz Bulldog ve Dalmation

Bullmation, bir İngiliz Bulldog ile bir Dalmaçyalı arasındaki bir geçiştir. Bunlar, omuzda 24 inç'e kadar ayakta duran ve ağırlıkta olan orta ila büyük köpeklerdir. 45 ila 55 pound arası . Bunlar, en az bir saatlik yürüyüş, bazı oyun zamanları ve belki de köpek parkına bir gezi de dahil olmak üzere çok sayıda günlük egzersize ihtiyaç duyan aktif yavrulardır.

The Bullmation, çok sevecen, sevgi dolu ve sosyal olan fantastik bir aile hayvanı yapar. Bu köpekler çocuklarla ve diğer köpeklerle de iyi geçinir, ancak biraz hassas olabilirler ve küçük çocuklar tarafından çekilmekten veya eziyet edilmekten hoşlanmazlar. Melez, ortalama olarak on ila 12 yıl yaşar ve oldukça sağlıklıdır. kalça ve dirsek displazisi endişe verici olabilir.


İngilizce BullWhip

İngiliz Bullwhip

Irklar: İngiliz Bulldog ve Whippet

İngiliz BullWhip, bir İngiliz Bulldog'u ve bir Whippet'i geçerek yaratılan alışılmadık bir karışık ırktır. Whippet ebeveynin küçük boyuna rağmen, BullWhip orta ila büyük boy bir köpek olacak şekilde büyüyebilir ve 20 ila 60 pound arası . Whippet ebeveynin genleri baskınsa, emin olmanın bir yolu olmasa da, yavru köpeğiniz apartman hayatına uyabilecek küçük bir köpeğe dönüşecektir!

İngiliz BullWhip, küçük çocukların veya çok fazla gürültülü aktivitenin olmadığı sakin bir evde en iyi şekilde geçinen hassas bir tiptir. Sosyal BullWhip, diğer köpekler ve aile hayvanları ile iyi geçinir. Bununla birlikte, ebeveyn ebeveynin kişiliği baskınsa, küçük evcil hayvanların köpeğinizin av sürüşü için bir hedef haline geldiğini görebilirsiniz.

Bu arkadaş canlısı yavrular çok aktif ve bol miktarda egzersize ihtiyaç duyuyorlar. İdeal olarak, evinizin iyi çitlerle çevrili geniş bir arka bahçesi olacaktır. Akıllı ve çok eğitilebilir olmasına rağmen, İngilizce BullWhip inatçı olabilir ve genellikle dikkatini antrenöründe tutmakta zorlanır. Bu nedenle, bu cins, köpek sahipliğinde deneyime sahip bir sahip için en uygun olanıdır.


Dağ Bulldog

Dağ Bulldog

Irklar: İngiliz Bulldog ve Bernese Dağ Köpeği

Mountain Bulldog bir Bernese Dağ köpeği karışımı ve bir İngiliz Bulldog. Bol miktarda dış alana sahip büyük bir eviniz varsa ve büyük bir köpek arıyorsanız, Dağ Bulldogu tam da sokağınızda olabilir! Bu dev yavrular, omuzlarında 24 inç boyunda duracak şekilde büyüyebilirler. 80 ila 120 pound arası !

Dağ Bulldog, eski yaşamda eklem sorunlarına duyarlı olsa da, bir 12 yıla kadar sağlıklı yaşam . İhale edilebilir Mountain Bulldog akıllıdır ve eğitilmesi nispeten kolaydır, bu da onu hem evde hem de dışarıda aile etkinliklerine katılmaktan zevk alacak harika bir aile köpeği yapar. Bu köpekler arkadaş canlısı, sadık ve insan ailelerine karşı çok koruyucu. Evinizde başka bir köpeğiniz ve küçük evcil hayvanlarınız varsa, Mountain Bulldog herkesle iyi geçinir.


Kabadayı Bassett

Bulldog Bassett Mix

Irklar: İngiliz Bulldog ve Bassett Hound

Bully Bassett, bir İngiliz Bulldog ve bir Basset Hound arasında bir geçiştir. Bunlar, uzamış vücudu ve kısa, kalın bacakları nereye giderseniz gidin herkesin dikkatini çekecek tuhaf görünümlü yavrulardır! Bully Basset'iniz tipik olarak 16 inç boyunda durmak omuzda, 40 ila 60 pound ağırlığında, bu köpekleri küçük bir ev veya apartman dairesinde yaşam için uygun hale getiriyor.

Çömelme şekillerine bakıldığında, Kabadayı Basset çok egzersize ihtiyaç duyuyor, bu yüzden her gün birkaç kez yürümeniz gerekecek. Köpeğiniz ayrıca oyun zamanlarının ve belki de bahçede getirme oyununun tadını çıkaracaktır.

Bully Basset için temel sağlık endişeleri, vücut şeklinin onu sırt problemlerine yatkın hale getirmesidir. Ayrıca, bu köpekler kalça displazisinden muzdarip olabilir, bu nedenle yetiştiriciden her iki ebeveyn köpeğin de bu durum için sağlık taramasından geçtiğini onaylamasını isteyin. Genel olarak, Bully Basset, herkesle iyi geçinen sosyal, eğlenceli, sadık bir aile hayvanı yapar.


İngiliz Bullpit

İngiliz Bullpit

Irklar: İngiliz Bulldog ve Pitbull Terrier

Pitbull English Bulldog karışımı, bir İngiliz Bulldog arasında bir geçiştir. ve bir Pitbull . Pek çok insan Pitbull ile ilgili herhangi bir köpeğin olma ihtimali karşısında dehşete düşmüş görünüyor. Ne yazık ki, bu yavrular tehlikeli olmakla ünlüdür, ancak bu genellikle sahiplerinin zayıf eğitim ve yönetiminden kaynaklanmaktadır. Ancak bazı eyaletlerde bir köpeğe sahip olmanın yasa dışı olduğunu bilmelisiniz. genlerinde Pitbull var .

İngiliz Bulldog Pitbull karışımı, omuzda 20 inç yüksekliğe kadar dayanabilir ve 80 pound ağırlığında . Cins, sağlam ve kaslı olma eğilimindedir, biraz korkutucu olabilen güç ve kas gücü izlenimi verir. Bununla birlikte, İngiliz Bulldog Pitbull karışımı, genç yaştan itibaren iyi sosyalleşmesi ve doğru şekilde eğitilmesi koşuluyla, mükemmel bir aile hayvanı haline gelme eğilimindedir.

avustralya köpeği

İngilizce BullCorgi

İngilizce Bullcorgi

Irklar: İngiliz Bulldog ve Corgi

Bir başka sıradışı İngiliz Bulldog melezi İngiliz Bulldog'dur ve Corgi karışımı . Bu köpekler orta büyüklükte, omuzda 10 ila 16 inç boyunda duruyor ve 22 ila 53 pound ağırlığında . İngiliz Bulldog Corgi karışımı, ailesi etrafında zaman geçirmeyi seven tipik bir türdür, ancak Corgi ana geni baskınsa, yavrularınızın küçük çocuklara çok hevesli olmadığını ve onları gütme eğiliminde olabileceğini görebilirsiniz.

Bu karma tür, egzersiz söz konusu olduğunda oldukça rahattır ve her gün sadece makul bir miktara ihtiyaç duyar. Sizin İngilizce Bulldog Corgi karışımı parkurların etrafında uzun bir yürüyüş yerine bahçede kısa bir oyun süresini tercih edecek! 12 yıla kadar bir ömre sahip olan İngiliz Bulldog Corgi karışımı, sırt problemlerinden muzdarip olmasına rağmen nispeten sağlıklıdır.


İngiliz Bull Çoban

İngiliz Bull Çoban

Irklar: İngiliz Bulldog ve Alman Çoban Köpeği

Her iki ebeveyni gibi, İngiliz Bulldog Alman Çoban karışımı, güçlü, güçlü bir yapıya sahip orta ila büyük boyutlu bir köpektir.Dişi köpekler erkeklerden daha küçük olma eğilimindedir, ancak ortalama olarak, bu köpekler 26 inç uzunluğa kadar dayanabilir. omuzda 60 ila 90 pound ağırlığında . Bu yavrulardan birini barındırmak için bol miktarda dış alana sahip büyük bir eve ihtiyacınız olacak.

Köpeğiniz Alman Çoban köpeğinin paltosunu devralırsa, özellikle ilkbahar ve sonbaharda ılımlı bir tüy dökücü olacaktır. Bununla birlikte, tımar gereksinimleri söz konusu olduğunda, İngiliz Bulldog Alman çoban karışımının ceketini iyi durumda tutmak için genellikle haftada bir veya iki kez fırçalanması gerekir.

Bu melez ırk cesur, sadık, kendine güvenen ve çok eğitilebilir. Her iki cins de sahiplerinin koruyucusudur, bu nedenle yabancılar ve diğer köpeklerle istenmeyen saldırganlıktan kaçınmak için köpeğinizi köpeklik döneminden itibaren doğru bir şekilde sosyalleştirmeniz ve eğitmeniz önemlidir. Bu nedenle, bu cins, deneyimli, kendine güvenen bir sahiple en iyisini yapar.

Cinsi etkilediği bilinen sağlık sorunları, Neuronal Ceroid Lipofuscinosis (NCL) adı verilen nörolojik bir durumu içerir. İngiliz Bulldog Alman Çoban karışımını etkileyen diğer yaygın durumlar arasında kalça ve dirsek displazisi ve göz problemleri bulunur.


İngilizce Frenchie

İngilizce Frenchie

Irklar: İngiliz Bulldog ve Fransız Bulldog

Bu ilginç Fransız Bulldog melezi İngiliz Bulldog ile karıştırılır. Aynı zamanda Serbest Bulldog . Bulldog cinsinin pek çok hayranı bu kombinasyonun mükemmel bir köpek olduğunu düşünse de, cinsin karakteristik brakisefali veya düz yüzleriyle ilgili ciddi sağlık sorunları olabilir. Sıcak, nemli bir iklimde yaşıyorsanız, bu sizin için evcil hayvan değildir. Bunun nedeni, bu köpeklerin çok orta düzeyde egzersiz yaptıktan sonra bile genellikle ısı yorgunluğundan muzdarip olmasıdır ve bu, aşırı durumlarda çökmeye ve hatta ölüme yol açabilir.

Bunlar tipik olarak küçük, kompakt köpeklerdir. 13 inç boyunda ayakta ve tartı 28 pound'dan az . Cinsin tüm yıl boyunca hafifçe dökülen kısa bir tüyü vardır. Serbest Bulldog arkadaş canlısı, sevgi dolu ve tatlı huyludur ve onu, sınırlı bir dış alana sahip bir daire veya küçük bir ev için mükemmel boyutta harika bir aile hayvanı yapar. Zeki ve parlak olmasına rağmen, eğitim söz konusu olduğunda cins inatçı olabilir.

Freelance Bulldog hakkında dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, düz yüzleri, ağır kafaları ve kısa bacakları sayesinde yüzememeleridir! Bu nedenle, özellikle arka bahçenizde bir havuzunuz varsa, köpeğinizi suyun etrafındayken her zaman denetlemelisiniz.


Catahoula Bulldog

İngilizce Catahoula

Irklar: İngiliz Bulldog ve Catahoula

Catahoula Bulldog, İngiliz Bulldog'unun Catahoula Leopar Köpeği ile çiftleştirilmesiyle yaratılan çok sıra dışı ve nadir görülen bir melezdir. Bu yavruların boyutları, omuzda 20 ila 26 inç arasında değişir ve 45 ila 100 pound . Yavru köpeğiniz İngiliz Bulldog ebeveyninin peşinden giderse, tıknaz, kaslı bir yapıya sahip olacaktır.

Bununla birlikte, Catahoula Leopar Köpeği baskınsa, yavrularınız daha esnek ve atletik olacaktır. Dişi köpekler genellikle erkeklerden daha küçüktür. Bunlar göz alıcı yavrular! Bazı Catahoula Bulldog'larının karışık veya farklı renklerde gözleri vardır ve paltoları katı, brindle, yamalı, leopar veya merle olabilir. Palto kısadır ve cins hafif bir tüy dökücüdür.

Catahoula Bulldogları genellikle memnun etmeye istekli, sadık, kendine güvenen ve zeki. Ancak yaparlar çok egzersize ihtiyacım var ve her iki ebeveyn cinsi de koruma ve avcılık geçmişinden gelir. Bu nedenle, yavru köpeğinizi sizinle ilk günlerinden itibaren sosyalleştirmeniz ve eğitmeniz gerekecektir. Ne yazık ki, her iki ebeveyn cinsi de kalça ve omuz displazisine yatkın olabilir. Bu nedenle, yetiştiriciden her iki ebeveyn köpeğin de bu koşullar için sağlık taramasından geçtiğine dair kanıt göstermesini isteyin.


Bullkita

İngilizce Bullkita

Irklar: İngiliz Bulldog ve Akita

Bullkita bir bir Akita arasında geçiş ve bir İngiliz Bulldog. Bunlar, omuzda 22 inç yüksekliğe ulaşabilecek ve 90 pound ağırlığa ulaşabilen büyük köpeklerdir. Yani, bu yavrulardan birini alırsanız, geniş bir eve ve bol miktarda dış alana ihtiyacınız olacak.

Bu kadar büyük bir köpeğin yaşam beklentisi tahmin edilebileceği gibi oldukça kısadır, dokuz ila 11 yıl arasındadır. Ancak cins oldukça sağlıklı bazı göz rahatsızlıkları ve ebeveyn köpeklerden miras alınabilen kalça ve dirsek displazisinin yanı sıra. Hafif bir dökücü olmasına rağmen, Bullkita, evin etrafında köpek sahibi olmaya alışkın olmayan ziyaretçiler için biraz rahatsız edici olabilir!

Bullkitalar, düzenli bir programla istikrarlı bir ortamda en iyi şekilde yaşayan sadık ve arkadaş canlısı köpeklerdir. Rutinlerinde çok fazla değişiklik kaygıya neden olabilir ve bu da türün agresif tarafını şiddetlendirmek . Bu nedenle, diğer hayvanlar ve küçük çocukları olan bir aileye bir Bullkita evcil hayvan olarak tavsiye edilmez. Cinsin, bir günlük yürüyüş ve biraz oyun süresi de dahil olmak üzere orta düzeyde bir egzersize ihtiyacı vardır.


Son düşünceler

Safkan İngiliz Bulldog bir arkadaş canlısı, sakin, nazik cins Bu, çocukları ve diğer hayvanları olan aileler için harika bir evcil hayvan yapar. İngiliz Bulldog karışımları genellikle Bulldog ebeveynlerinin mizaç özelliklerini miras alır. Bu köpekler eğitilebilir ve etrafta dolaşmak için eğlencelidir, ancak bazı karışık ırklar inatçı olabilir ve daha önce köpek sahibi olma deneyimi olan bir sahiple daha iyi sonuç verecektir.

İngiliz Bulldog melezlerinin çoğu orta büyüklüktedir ve bir apartmanda mutlu yaşamak , evcil hayvanınıza onu mutlu etmesi için ihtiyaç duyduğu egzersizi ve zihinsel uyarımı vermeniz şartıyla.

Bir köpek yavrusu almaktan hoşlanmıyorsanız, yetişkin bir İngiliz Bulldog karışımı edinmeyi düşünebilirsiniz. bir kurtarma sığınağından . Bu gerçekten işe yarayabilir, ancak siz bir taahhütte bulunmadan önce barınaktan köpeğin mizacını test ettiklerini ve sağlık kontrolünden geçirdiklerini kontrol etmeyi unutmayın. İdeal İngiliz Bulldog karışımını aramanızda bol şans!

Yorumlar