Köpeğim Yürüyüşe Çıkarken Neden Kaka Yapmıyor veya İşemiyor?

Köpeğim Yürüyüşe Çıkarken Neden Kaka Yapmıyor veya İşemiyor?

Pençeleri çimlere çarptığında yavrularımızın doğal olarak çişini veya kakasını yapması gerektiğini düşünmeye meyilliyiz. Eğitimli köpekler kendilerini rahatlatma ihtiyacı hissetmek Dışarıdayken, neden bazı köpekler konseptle mücadele ediyor? Köpeğiniz yürüyüşlerinizde çişini ya da kakasını yapmıyorsa, yalnız olmadığınızı bilin!

Yürüyüşler birçok köpeği diğer köpeklerin daha önce gittiği yerlerin yakınında “işlerini yapmaya” teşvik edebilirken, tüm köpekler takip etmeyecek önceki köpeğin ayak izlerinde. Bu, bir köpek sahibi olarak sinir bozucu olabilir ve siz yavrularınızı “gitmeye” teşvik ederken yürüyüşleri uzatabilir.peki neden bazı köpekler mücadele eder yürüyüşlerde lazımlık ile mi? Bu makalede, bu davranışı köpek arkadaşlarımızda tartışacağız ve yavrularınızı işlerini tasma üzerinde yapmaya teşvik etmenize yardımcı olacağız!

border collie husky karışımı

İçindekiler

Bu Normal Davranış mı?

Chihuahua Kameraya Geri Dönüyor

Yürürken kaka yapmamak veya işememek köpekler için normal bir davranış olarak kabul edilir.Köpeklerimizin dışarıda yürüyüş yaparken doğal olarak tuvalete gitmelerini beklerken, bazı yavrular bu konseptle mücadele edebilir. Bu özellikle köpeklerde yaygındır. bir tasma üzerinde yürümek için yeni hatta genç köpekler hala lazımlık eğitimi alıyor. Yürürken işeyen veya kaka yapmayan bir köpek oldukça normal bir davranıştır. Tüylü arkadaşların çoğunda düzeltmesi kolay olmalı.

Köpeğim Neden Yürüyüşlerde Lazımlık Yapmıyor?

Yavru köpeğinizin olmasının birçok nedeni var. yürüyüşlerde tuvalete gitmekte tereddüt etmek . Tasmalardaki rahatsızlıktan çevrelerinden korkmaya kadar, bazı köpekler bu fikirle gerçekten mücadele edebilir. Bu davranışı deneyimlemek bir köpek sahibi olarak sinir bozucu olsa da, hiç de nadir değildir.

Yavru köpeğinizin neden mücadele ettiğini anlamak, yavrularınızı uygun şekilde eğitmenin ilk adımıdır. Tüylü arkadaşınızı daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için tartışalım en yaygın nedenlerden bazıları Köpekler yürüyüşleri sırasında neden çiş yapmaz veya kaka yapmaz?Tasmalar Rahatsız Olabilir

Beyaz ve Kırmızı Köpek Tasmasını Çekiyor

Sadece tasmalı olmanın rahatsızlığı, köpeğinizi eldeki görevden uzaklaştırabilir.

Tasma üzerinde yürümek, bazı köpeklerin kavraması için zor bir kavram olabilir. Hareketleri üzerinde tam kontrole sahip olmaktan aniden kısıtlanmak özellikle daha önce hiç tasmalı yürümemiş köpekler için zorlayıcı olabilir. Köpeğiniz genel olarak tasma kullanmaktan rahatsızsa, yürüyüşler sırasında tuvalete gitmekte zorluk çekecektir.

Sadece bazı köpekler tasmalı yürümekten korkmakla kalmaz, bazı köpekler basitçe liderleriyle kötü bir ilişkisi var . Yavru köpeğiniz sürekli olarak ipuçlarını çekiyorsa ve düzeltiliyorsa, bu eğlenceli bir deneyim olmayabilir. Bu, yürüyüşler sırasında hüsrana uğramalarına neden olarak işlerini düzgün bir şekilde yapmalarını zorlaştırabilir.Tasmalar Keşfetme Yeteneklerini Sınırlar

İnsan Yanında Yürüyen Tasmalı Bulldog

Bazı sahiplerin köpeklerini yakınlarda tutmaları yaygındır, bu da dolaşma ve keşfetme yeteneklerini sınırlar.

Dışarıda lazımlığa gitmeye çalışırken bazı köpekler diğerlerinden daha fazla koklama odasına ihtiyaç duyar. Bazı yavrular sınırlı bir alanla komuta üzerine işeyebilirken, diğer köpekler bölgelerini tamamen keşfetmeleri gerekiyor Mükemmel noktayı seçmeden önce. Bu, bir köpeğin kısa bir ipucu varsa yapması zor olabilir, çünkü bu onların mükemmel lazımlık noktasını belirleme yeteneklerini bastırır.

Yavrunuz Çok Heyecanlı

Tasmasını Çeken Köpek

Bir köpekte aşırı heyecan, ilk etapta neden yürüyüşe çıktıklarından bir sapma olabilir.

Yavrunuz yürüyüşlerinizde heyecandan bunalırsa, lazımlığa gitmekte zorlanabilirler. İşemek ve kaka yapmak konsantrasyon gerektirir ve genellikle heyecanlı bir yavru tek bir göreve konsantre olmakta zorlanıyor . Heyecanlı bir köpek, yeni kokular, geçen insanlar ve diğer köpekler tarafından kolayca dikkati dağıtır. Yollarına çıkan hemen hemen her şey tarafından dikkatleri dağılabilir.Anksiyete Başa Çıkıyor Olabilir

Tek Kulağı Aşağı Korkmuş Köpek

Gergin ve endişeli köpekler, yürüyüş sırasında işlerini yapamayacak kadar çevreleriyle ilgili endişe duyarlar.

Yavru köpeğiniz cildine güvenmekle mücadele ediyorsa, yürüyüşlerinizde lazımlığa odaklanmak için çok endişeli olabilir. Bu, aşağıdakileri içerebilecek diğer endişeli davranışlara sahip olmalarına neden olabilir. Lazımlık yaparken sana normalden daha uzun süre bakmak .

Bazı köpekler tasma korkusuyla mücadele eder. Ayrıca çevrelerindeki ortamda veya bilinmeyen insanlar ve hayvanlarla çevriliyse mücadele edebilirler. Bunların her biri yürüyüş sırasında karşılaşılır, bu deneyimi korkutucu kılmak bazı köpekler için.

Yanlış Lazımlık Eğitimi

Mor Tasmalı Genç Köpek Yavrusu

Henüz uygun şekilde eğitilmemiş daha genç köpekler ve köpekler, dışarıdayken onlardan ne istendiği kavramını kaçıracaktır.Köpeğiniz lazımlık eğitimi fikrini anlamıyorsa, yürüyüş sırasında işlerini yapmaları gerektiğini bilmiyor olabilirler. bir köpek varsa henüz dış mekanları belirlenmiş lazımlık bölgeleriyle ilişkilendirmedi , çime dokundukları anda beklendiği gibi çiş veya kaka yapamayabilirler. Bu köpekler genellikle tasmalı olma konusunda daha az anlayışa sahiptir ve tüm süreci çok kafa karıştırıcı hale getirir.

french bulldog isimleri

Yürürken Lazımlık Eğitimi

Yavru köpeğiniz yürüyüşler sırasında çiş ve kaka yapmakta zorlanıyorsa, yakalamalarına yardımcı olacak birkaç yol . Bazı yavrular, tasmalı tuvalete gitmeyi öğrenirken ekstra rehberliğe ihtiyaç duyar. Çoğu köpek, sahipleri tutarlı olduğunda çabucak yakalar.

Bir Lazımlık Rutini Oluşturun

Jack Russell Yürüyüşe Çıkmayı Beklerken

Köpeğinizin alışabileceği esnek bir program, köpeklerin bir rutin oluşturması için iyi bir yoldur.Her yaştan ve ırktan köpekler özlem rutini . Rutin ve yapı, tüylü dostlarımıza güvenlik sağlar ve istenen davranış ve alışkanlıkları yakalamalarına yardımcı olur. Yavrularınızın genel olarak lazımlık eğitimini kavramasına yardımcı olmak için ideal bir lazımlık rutini. Ancak yürüyüşler sırasında çiş ve kaka yapmalarını daha iyi anlamalarına yardımcı olabilir.

sen olduğunda köpeğinize tuvalete gitmeyi öğretmek yürüyüşler sırasında, onları ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüzden daha sık dışarı çıkarmanız gerekecektir. Köpeğinizi uyandığında, yemek yedikten sonra, herhangi bir şekerlemeden sonra, eve döndükten sonra ve yatmadan önce tasmalı olarak çıkarmalısınız. Bu rutine bağlı kaldığınızda, başka bir yere lazımlığa gitme şansını ortadan kaldırmak . Bu aynı zamanda yürüyüş zamanının lazımlık zamanı olduğunu anlamalarına yardımcı olacaktır.

Bir Besleme Programına Bağlı Kalın

Saat ve Köpek Kasesinin Yanında Dachshund

Yavrular rutin olarak gelişirler ve beslenme programı belirlendiğinde, takip eden bağırsak hareketleri de ayarlanacaktır.

Belirli bir beslenme rutinine bağlı kalmak, yavrularınıza lazımlık eğitiminin her alanında yardımcı olabilir. Bu sadece yavrularınızın bir daha düzenli kaka rutini , ancak köpeğinizin genellikle ne zaman gitmesi gerektiğini daha iyi anlamanıza da yardımcı olabilir. Yavru köpeğinizin genellikle işini yaptığı saatleri öğrenerek, yürüyüş rutininizi onların alışkanlıklarına göre daha iyi oluşturabilirsiniz.Uzun Tasma Kullanın

Sahibi Kakasını Alırken Küçük Beyaz Köpek Bekliyor

Tasma daha uzun ve daha rahat olursa, köpeğinizin biraz daha keşfetmesine izin vererek başarı gelebilir.

Köpeğinizin mücadelesindeki sorunun tasma olduğunu düşünüyorsanız, ona daha uzun bir tasma vermenin zamanı gelmiş olabilir. Bazı köpeklerin bir mükemmel noktayı seçmek zor kısa bir ipucu olduğunda, yürüyüşlerde işemeyi veya kaka yapmayı reddetmelerine neden olur. Bu, tasmalı yürümeye alışkın olmayan köpeklerde yaygındır. Ayrıca, dışarıdayken keşfetmek için geniş alana sahip olan köpeklerde de yaygındır.

Ayrıca, tasmanın boynunda pürüzlü hissetmesi de mümkündür. Tasma kullanmanın bir alternatifi iyidir, kaçmaya dayanıklı köpek koşum takımı . Bu çok olabilir daha rahat tasmayı çekerken boynunu sıkan tasma ile mücadele eden köpekler için. Yürüyüş daha keyifliyse, köpeğinizin lazımlığa terfi etmesine yardımcı olabilir.

Tetikleyicilerini Duyarsızlaştırın

Pug ve Beyaz Köpek Birlikte Yürüyor

Diğer köpekler gibi köpeğinizin etrafına tetikleyiciler getirmek, onları duyarsızlaştırmaya yardımcı olabilir.

Yavru köpeğiniz yürüyüşlerinizde lazımlığa gidemeyecek kadar endişeliyse, üzerinde çalışma zamanı gelmiş olabilir. tetikleyicilerini duyarsızlaştırmak . Her yavru kendi korkularına sahip olabileceğinden, bu köpekten köpeğe değişecektir.

Örneğin, köpeğiniz yürüyüşlerde diğer köpeklere tepki veriyorsa, yavrularını duyarsızlaştır itibaren diğer köpeklerin varlığı . Bunu, köpekleri görebilecekleri alanlarda yürüyüşe çıkararak yapabilirsiniz. Daha sonra, köpekler etraftayken övgü veya diğer olumlu pekiştirme biçimleriyle dikkatlerini dağıtacaksınız. Köpeğinizi kontrollü bir ortamda sosyalleştirmeyi de deneyebilirsiniz.

Bir köpeği tetikleyicilerden duyarsızlaştırmanın en iyi yolu, kontrollü bir ortamda onları tetiğe maruz bırakmak ve kendi zamanlarında tetiğe alışmalarını sağlar. Herhangi bir noktada, köpeğinizin rahatınız dışında bir eğitime ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız, profesyonel bir köpek eğitmeni ile iletişime geçmeniz en iyisidir.

Güven Kazanmalarına Yardımcı Olun

Chihuahua Kaka Torbalarını Ağzında Tutuyor

Kendine güvenen bir köpek, yürüyüşe çıkarken işini yapma şansı daha yüksek olacaktır.

Kendine güvenen bir köpek güvende hissetme olasılığı daha yüksektir kendi derisinde. Bu, özellikle yürüyüşten korkan köpekler için önemlidir, çünkü genellikle rahat hissetmek için mücadele bilinmeyen bir ortamda.

Köpeğinize öğreterek güven kazanmasına yardımcı olabilirsiniz. temel itaat, onları sosyalleştirme ve daha fazla ortama maruz bırakma . Güven kazanmalarına yardımcı olmak için çaba harcarsanız, karşılaştıkları her mücadelede faydaların daraldığını göreceksiniz!

Güvenli Bir Lazımlık Alanı Bulun

Sarı Laboratuvar İşini Yapıyor

Banyoyu kullanmak için belirlenmiş, güvenli bir bölge, bir köpeğin bu noktayı hareketle ilişkilendirmesine yardımcı olabilir ve bu da

Bazı alanlar, bir köpeğin tuvalete rahatça gitmesi için fazla kaotiktir. Bu onları yapabilir daha tereddütlü genel olarak yürüyüşe çıkmak ve işeme veya kaka yapma zamanı geldiğinde kesinlikle dikkatlerini dağıtabilir.

pitbull sandık

En iyi lazımlık alanları gürültülü trafikten uzak, tuvalete gitmeleri için bol miktarda çimenle dolu ve çok sayıda potansiyel dikkat dağıtıcı şey içermiyor . Bunu bazı bölgelerde bulmak diğerlerinden daha zor olabilir. Ancak yürüyüşleriniz sırasında köpeğinizin lazımlığa odaklanmasına yardımcı olabilir.

Son düşünceler

Gördüğünüz gibi, bazı köpeklerin yürüyüşlerde işemek ve kaka yapmakla mücadele etmesinin birçok nedeni vardır. Hiçbir iki köpeğin aynı olmadığını unutmayın ve her yavru farklı tepki verir . Yakın zamanda bir kurtarma köpeği edindiyseniz, uygun bir rutine alışmaları birkaç ay sürebilir. Yürüyüşlerinde tuvalete gitmeyen yavrular, genellikle uzun vadede endişelenecek bir şey değildir. Tutarlı kalırsanız davranış zamanla eğitilebilir.

Yorumlar