Köpeğim Kaka Yaparken Neden Bana Bakıyor? Birkaç Nedeni Var!

Köpeğim Kaka Yaparken Neden Bana Bakıyor? Birkaç Nedeni Var!

Bir yürüyüşteyken yavrularınıza hiç baktınız mı, sadece onları keşfetmek için orta çömelme ve göz teması kurma Onlar işlerini yaparken seninle? Umutla hızlıca uzağa bakarsın garip an geçti.

Ancak, şimdi köpeğinizin bakışlarını kırmadığını keşfettiniz. Peki bir köpeğin kaka yaparken sahibine bakmasına ne sebep olur? İster inanın ister inanmayın, bu aslında oldukça yaygın bir köpek davranışıdır. Bu onların DNA'larında yerleşiktir ve endişelenecek bir şey değildir.Corgilab

Bu yazımızda detaylarından bahsedeceğiz. köpekler neden sahipleriyle göz teması kurar lazımlığa giderken. Bu, ileriye dönük bu garip davranışı daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

İçindekiler

Köpeklerin Kaka Yaparken Gözlerini Kilitlemesi Normal mi?

Kaldırımda dışkılayan köpek

Kaka yaparken gözleri kilitlemek, bazı köpekler için uluma kadar doğaldır, yani çoğu köpek arkadaşı bu davranışa katılır.Bu, çoğu köpek sahibi için garip görünebilir, ancak köpeklerin işlerini yaparken gözlerini bize kilitlemesi normaldir. Bu kökleşmiş köpek davranışı bağlanma girişiminden kendilerini koruma ihtiyacına kadar birçok nedeni vardır. Yani bunun anlamı nedir? Hadi dalalım!

Köpekler Kaka Yaparken Neden Size Bakar?

Bahsettiğimiz gibi, bu davranışın birden fazla nedeni olabilir. Tıpkı köpeklerin kendilerini iyi hissetmediği veya dikkatinizi çekmeye çalıştığı zamanlarda olduğu gibi, bunu yapmanın birçok yolu vardır. insanlarıyla iletişim kurmak için kullanmak . Yavrunuzu daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için, kaka yaparken size bakmasının birçok nedenini tartışalım.

Seni Korumak İstiyorlar

Bir Sonbahar Gününde Dışında Dışan Kaniş

Köpeğiniz bu kadar savunmasız bir durumdayken gözcülük ettiğinizden emin olabilir.Köpeğimizin alışkanlıklarının çoğu, vahşi köklerine kadar izlenebilir. Köpeğimizin ataları, gerektiğinde sürü üyelerini korumaya hazır, genellikle sürüler halinde yaşardı. Tuvalete gitmek olarak görüldü vahşi köpekler için savunmasız bir an , çünkü avcılar işlerini yaparken onlara kolayca yaklaşabilirlerdi. Bu nedenle, paketin diğer üyeleri genellikle nöbet tutar ve olası tehditleri izlerdi.

Köpeklerimiz kaka yaparken bizimle göz teması kurduğunda, bu, bu kökleşmiş davranışa bir övgü olabilir. Köpeğiniz sizinle göz teması kuruyor olabilir arkalarını kolladığınızdan emin olmak için veya sizi olası tehditlerden de korumaya çalışıyor olabilirler.

Bir dahaki sefere Fido, dışkıdan geçerken sizinle garip bir şekilde göz teması kurduğunda, bunu bir sürü üyesi olduğunuzu söylemenin bir yolu olarak kabul edin. Bazı ırkların olduğunu unutmayın. ayrıca göz teması kurma olasılığı daha yüksektir diğerlerinden daha.Onlar Size Bağlı

Chihuahua Çimlerde Lazımlığa Gidiyor

Bizim için bu kaba an, köpek dostlarımız için oldukça bağlayıcı bir an olabilir.

Yukarıda belirttiğimize benzer şekilde, yavrularımız da Bağlantı Kur gözleri kilitlerken bizimle. Bunu korunmak için yapsalar da yapmasalar da yine de en sevdikleri insanla bağlantı kurmaları için bir şans olabilir.

Bir hormon çalışması köpeklerle gerçekleştirilen tüylü dostlarımız gözümüzün içine baktıklarında bir fizyolojik bağ. Bu, insanlarda ve çocuklarda benzerdir. Bu nedenle, 'sürünün bir üyesi' ile samimi bir an yaşamaya çalışıyor olabileceklerini varsaymak çok zor değil.

Bu, bağlantı kurmak için tuhaf bir an gibi görünse de, şunu hatırlamak önemlidir. köpeklerimiz seninle benim gibi aynı garip ipuçlarını almıyor . Yavru köpeğiniz bir dahaki sefere işini yaparken gözlerini size kilitlediğinde, sadece sevgi göstermeye çalışıyor olabilirler. Bu alışılmadık bir durum değil ve sadece 'Seni seviyorum' deme biçimleri olabilir.rednos köpek

Ödüllendirilmek İstiyorlar

Yukarıya Bakarken Mutlu Köpek

Övgüye bayılan bazı köpekler var, bu yüzden işlerini yaparken size bakabilirler, hatta daha sonra size koşabilirler.

Köpeklerimizi yürüyüşe çıkarırken, tuvaleti her kullandıklarında onları övüyoruz. Basit bir 'iyi çocuk' bir köpek için son derece önemli olabilir. Bu onları bu övgünün ileriye gitmesini istemek . Köpeklerimiz olumlu pekiştirmeyle gelişirler. Bu nedenle, herhangi bir övgü gelip gelmediğini görmek için gözlerinize bakabilirler.

Yavrularınız işlerini dışarıda yaparken ikramlarla ödüllendirilirse, bu daha da mümkündür. Yavru köpeğinizin garip bakışları onların yolu olabilir. övgülerinin ne zaman geleceğini sorgulamak. Muhtemelen bakışlarının ne kadar garip görünebileceğini anlamıyorlar.

Size Göz Atıyorlar

Husky Köpek Yavrusu Kumun İçinde Kendini Rahatlatıyor

Yavrular bizi her zaman vizyonlarında tutmak isteyebilirler.Köpeklerimiz bize bağlandığında, yaptığımız tek bir hareketi kaçırmak istemiyorum . Bize göz kulak olmak, yavrularımız için tam zamanlı bir iş olabilir, bu da lazımlığa giderken bile devam eden bir iş. Yavru köpeğiniz, farkında olmadan yanlarından ayrılmadığınızdan emin olmak isteyebilir.

Kaka yaparken gözleri kilitlemek, tam da bunu yapmalarına yardımcı olabilir. Bunun nedeni olabilir bizim tarafımızda kalma ihtiyaçları her zaman, hatta her zaman güvende olduğunuzdan emin olmak için bir çaba. Ayrıca, yavru köpeğinizin oynamaya alışkın olması ve bazen köpeklerin kaka yaptıktan sonra etrafta koşmayı severler .

Onay için Kontrol Ediyorlar

Banyoyu Kullanan Sevimli Köpek Yavrusu

Daha genç köpekler veya tuvalete gitmek için eğitilen köpekler, kurallara uyduklarından emin olmak için size bakıyor olabilirler.Yavru köpeğiniz yakın zamanda lazımlık eğitiminden geçti , doğru yere gittiklerinden emin olmak için kaka yaparken bakabilirler. Bu, bir köpeğin evin içinde lazımlığa gitmesi nedeniyle azarlanması durumunda daha da mümkündür.

Yavrunuza istemeden sert davrandıysanız, muhtemelen eylemleri üzerinde olumlu pekiştirme aramak . Yeni eğitilmiş köpeğiniz lazımlığa giderken her zaman yolunuza bakıyorsa, kurallara uyduğundan emin olabilir.

Köpeğinizi Güvende Hissetmek

Geriye Bakarken Mutlu Pomeranya

Köpeğinizle rahatsız edici bakışları caydırmanın birkaç yolu var.

Bir köpeğin kaka yaparken gözlerini bize kilitleme ihtiyacının arkasında birçok olası neden vardır. En sık geri gelir kendilerini güvende hissetme ihtiyacı . Çömelme pozisyonu, bir köpek için savunmasız bir durumdur. Bu yüzden güvenlik için bize bakabilirler. Çoğu köpek sadece birinin arkalarını kollamasını ister. İşte kendilerini güvende hissetmelerine yardımcı olacak birkaç yol.  1. Ani hareketlerden kaçınmaya çalışın.
  2. Onlara sırtınızı dönmemeye veya uzaklaşmamaya çalışın.
  3. Onlara kısa bir güvence sözü verin.
  4. Güven verici sözler, endişelilerse yardımcı olabilir.
  5. Arkalarını kolla! Kalabalığı potansiyel tehditlere karşı taramak için bu fırsatı kullanın.

Bize aptalca gelebilir, ancak bazı köpekler toplum içinde lazımlığa giderken kendilerini güvende hissetmekte zorlanırlar. eğer bir ellerinde sinirli kaka , ekstra çabayı takdir edebilirler.

Son düşünceler

Bu köpek davranışı, köpeğimizin kurt atalarıyla bağlantılı gibi görünüyor. Davranışın ortaya çıkmasının birkaç başka nedeni olsa da, takılıp kalacağınız bir şey olabilir. doğal olarak DNA'larında yerleşik ve onları durdurmak zor olabilir. Çoğu durumda, sizinle bağ kurduklarına bakın. Ya da köpeğiniz işini yaparken siz her zaman panjurları kapatabilirsiniz!

Yorumlar