İngiliz Mastiff ve Alman Çoban Köpeği: Irk Karşılaştırması

İngiliz Mastiff ve Alman Çoban Köpeği: Irk Karşılaştırması

İngiliz Mastiff ve Alman Kurdu iki köpektir. herhangi bir aileye sunacak çok şey var . Ancak, çeşitli nedenlerle tüm ailelerin bu türlerle başa çıkamayacağını söylemek doğru olur. İkisi de sevecen, sevecen ve ailelerine karşı süper koruyucudur. İngiliz Mastiff daha soğuk bir köpektir ve Alman Çoban daha zekidir.

Her iki cins de yapar mükemmel aile arkadaşları ve ev koruyucuları . Çoğunlukla, bu yavrular tamamen farklıdır. Ancak, herhangi bir potansiyel sahibinin evlerine davet etmeden önce karşılaştırmak isteyeceği bazı mizaç ve kişilik özelliklerini paylaşırlar.Hangi köpeğin sizin için daha iyi bir seçenek olduğuna karar veremediğiniz için veya bu iki muhteşem ırk hakkında kendinizi eğitmek istediğiniz için buradasınız, doğru yere geldiniz. Öyleyse, doğrudan cins gerçeklerine girelim!

Irk Karşılaştırması

ingiliz mastifi

 • Yükseklik 27-30 inç
 • Ağırlık 120-130 Pound
 • Mizaç Cesur, Onurlu, İyi huylu
 • Enerji Düşük
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 6-10 Yıl
 • Fiyat 1.000 ABD Doları ve Yukarısı

Alman Kurdu • Yükseklik 22-26 inç
 • Ağırlık 50-90 Pound
 • Mizaç Akıllı, Cesur, Kendine Güvenen
 • Enerji Orta
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 7-10 Yıl
 • Fiyat 1.000 ABD Doları ve Yukarısı

İçindekiler

Irk Tarihi

Bir köpek ırkının tarihi, başlamanız gereken ilk yerler bir köpeği anlamak söz konusu olduğunda. Köpeğin nereden geldiği, ne yapmak için yetiştirildiği ve kişilik özelliklerinin nasıl olacağı paha biçilmezdir.

ingiliz mastifi

Kadın İngiliz Mastiff Açık Havada

İngiliz Mastiff çok popüler bir dev koruyucu ırktır.Mastiff, bazen olarak da bilinir. Eski İngiliz Mastiff , güçlü etli bir yavrudur. Ve şimdi büyük olduğunu düşünüyorsanız, o günlerde, kesin olmak gerekirse, MÖ 55, çok daha büyüktü. Romalı fatih Julias Caesar, onun cesaret ve saf güç onu aslanlarla savaşmak için Roma'ya geri götürdüğünü söyledi. Hatta bunları günlüğüne not etmişti.

O da oldu mülk sahipleri tarafından arazilerini korumak için kullanılır ve büyük oyunu avlayın. İkinci Dünya Savaşı'nın sonuna hızlı bir şekilde ilerleyin ve Büyük Britanya'da sadece 14 İngiliz Mastiff'in kaldığına inanılıyor. Amerikalı yetiştiriciler örneklerini ihraç etti ve cinsi kurtardı. Artık savaşta kullanılmıyor. Bunun yerine, o şimdi genellikle aile evlerinde bulunur öğleden sonralarını erteliyor.

Alman Kurdu

Dişi Alman Çoban Açık Havada

Alman Çobanları, onları harika bir arkadaş ve çalışan köpek yapan birçok özelliğe sahiptir.Alman Çoban Köpeği çok daha yeni bir ırktır. 19'un sonlarından kaynaklanıyorinciyüzyıl Almanyası . yapmak için bir girişimde mükemmel çiftlik köpeği , bir Alman subayı her bölgeden çiftlik köpekleri aldı ve onları yetiştirdi. Zamanla, Alman Çoban'ı yarattı. Harika bir çoban, genel ırgat ve mülk koruyucusu yaptı. Alman Çoban köpeğinin iki farklı çizgisi vardır, biri Avrupa'dan ve diğeri Amerika'dan geliyor .

Alman Çobanının koruma yeteneklerinden ve sahibiyle olan bağından o kadar etkilendi ki, kısa sürede kolluk kuvvetlerinde en iyi bilinen çalışan köpek ve askeri. Bu güçlü bağ, onu aynı zamanda 2nden popüler köpek türü Amerika'da kendini birçok aile evinde buluyor.

Bunların en ünlüsü, Rin-Tin-Tin adlı bir Hollywood yıldızı Alman Çoban Köpeği idi. Bundan önce onun kurtarılmış bir savaş köpeği olduğunu pek kimse bilmez. Alman Çobanlarının olması nadir değildir. diğer Alman ırklarına kıyasla , genetik kökenleri nedeniyle.

Görünüm

İngiliz Mastiff ve Alman Çoban Köpekleri Açık Havada

Her iki cinsin de yüzlerinde siyah lekeler var ve bu onların görünüş benzerliklerinin boyutuyla ilgili.çiğneme elmas doğal

İngiliz Mastiff ve Alman Çoban, iş görünüşlerine geldiğinde çok farklıdır. Onlara yan yana bakıldığında, ikisini birbirine karıştıracak pek fazla insan yok. Mastiff, tüm köpek ırklarının en ağırıdır. Tipik olarak, cinsi 120 ila 230 pound arasındadır.

Alman Çoban sadece 50 ila 90 pound ağırlığındadır. İngilizce Mastiff anlamı 2 ½ kat ağırlığa kadar olabilir Alman Çoban. Alman Çoban, Mastiff'e kıyasla görünüşte çok daha atletiktir. Bu, aileler arasında seçim yaparken ana karar faktörlerinden biridir. Kesin olan bir şey var ki, Mastiff'i barındırmak için büyük bir ev gerekiyor.

Onlar ikisinde de çift kat var , mevsimler boyunca sıcaklıklarını düzenlemeye yardımcı olur. İngiliz Mastiff'in paltosu kısa ve dardır, oysa Alman Çoban'ın paltosu ya uzun olabilir veya kısa. Hal böyle olunca Alman Kurdu tüy döktüğünde biraz daha belirgindir. Yeterince şanslı olmadıkça kendine kabarık bir Mastiff bul , ama bunlar çok daha nadir!

Onlar ayrıca sahip farklı renkli paltolar . İngiliz Mastiff olabilir bir brindle ceket spor , ve ayrıca kayısı bir ceket veya açık kahverengi bir ceket taşımak zorunda. Genellikle her zaman daha koyu bir yüz maskesine sahip olurlar. Benzer şekilde daha koyu bir yüze sahip, kendine özgü siyah ve ten rengi ceket giyen Alman Çoban ile karşılaştırıldığında. İkisi de birbirinden güzel ama neredeyse her yönden çok farklılar.Mizaç

Yetişkin Matiff ve Alman Çoban Köpekleri Açık Havada

Hem İngiliz Mastiff hem de Alman Çoban bazı kişilik özelliklerini paylaşır.

En çok benzerlik bulacağınız onların kişilikleridir. Ancak neyse ki, sahiplerinin ikisi arasında seçim yapmasına yardımcı olan farklılıklar da var. Birincisi, onlar ikisi de birbirinden cesur , ve her ikisi de tehlike karşısında ailelerini koruyacaklardı. Yani, bir aile bekçi köpeği arıyorsanız, kesinlikle doğru yere geldiniz.

Alman Çoban, çevikliği sayesinde insanları daha kolay kovalayabilir. Ama bu adamlardan biri yanınızdayken hiçbir şeyin veya hiç kimsenin geçemeyeceğinden emin olabilirsiniz. Onlar hem yabancılara karşı mesafeli ve her ikisi de sizi gelen ziyaretçilere karşı uyaracaktır.Ailelerine gelince, onlar hem sevecen hem sevecen . İkisi de seni köpek kucaklamaları ve öpücükleriyle duş alacaklar. İngiliz Mastiff öpücüklerinin kesinlikle daha salya olmasını bekleyebilirsiniz. İkisi de çocukları çok seviyor. Alman Çoban, sevgisini birincil bakıcısına yönlendirebilir. Muhtemelen sevgisini o gün ona en çok ödül veren kişiyle paylaşacak olan Mastiff'e kıyasla.

İkisi de aile ile eğlenmeyi seviyor ve sevdiklerinin önünde aptal görünmekten korkmuyorlar. İngiliz Mastiff daha sakar köpek iki ırktan. Ve birçoğu Alman Çobanının ikisi arasında daha ciddi köpek olduğunu söylerdi. Alman Çobanının günün uzun süre yalnız bırakılmasını onaylaması daha az olasıdır.

İlk kez köpek sahibiyseniz, Alman Çoban Köpeği sizin için daha iyi bir seçenek olabilir. Bunun nedeni, Alman Çoban süper zeki ve memnun etmeye hevesli , bu da onu çok eğitilebilir kılıyor. En zeki üçüncü köpek ırkı olarak sıralanır. Bir de İngiliz Mastiff var. o kadar akıllı değil . Ve aynı zamanda inatçıdır, bu da onu meydan okuyan ve eğitmek için zorlu hale getirir.

Egzersiz yapmak

İngiliz Mastiff ve Alman Kurdu Egzersizi

Egzersiz ihtiyaçları söz konusu olduğunda, bu ırklar birbirinden tamamen farklıdır.İngiliz Mastiff ve Alman Çoban köpeğinin farklı egzersiz ihtiyaçları vardır. Mastiff'in her gün yaklaşık 30 dakika egzersize ihtiyacı vardır ve Alman Çoban Köpeğinin yaklaşık 60 dakikaya ihtiyacı vardır. Alman kurdu da daha yoğun aktivite seviyeleri gerektirir onu giymek için.

Chiuaua köpek maması

Mahallede uzun bir yürüyüş, dev Mastiff'e çok yakışacaktır. Ancak bu Alman Çoban için yeterli olmayacaktır. Bunun yerine koşmaya, dağ maceralarına, çeviklik eğitimine ve çok daha fazlasına ihtiyacı var. Ayrıca gün boyunca ailesinin oyun süresinin yanı sıra daha fazla zihinsel uyarıma ihtiyacı var. Her iki tür de yıkıcı olabilir, bu nedenle bazılarına yatırım yapmak onları meşgul edecek sert köpek oyuncakları yardım edecek.

Mastiff, yağmurlu bir günde yürüyüşe ihtiyacı olmadığına sizi ikna etmeye çalışabilir. Alman Çoban, becerilerini sergilemek için daha fazla etkileşim ve eğitim seansları için sizi dürtecek. Alman Çobanının aktif bir aile için daha uygun olduğunu söylemek güvenlidir. Farklılıklarına rağmen, yapacaklar hem sıkılır hem de yıkıcı olur onları yeterince kullanmazsanız.

Eğitim

Karda İngiliz Mastiff ve Alman Çoban Köpeği

Her iki Irk da genç yaştan başlayarak sıkı bir eğitim gerektirir.

Yine, Mastiff ve Alman Çoban, eğitimleri söz konusu olduğunda farklıdır. Alman Çoban akıllıdır, öğrenmeye heveslidir, efendisinin onayını ister ve özverilidir. Bu onu yapar eğitmek için bir köpek rüya teknesi ve ilk kez köpek sahibi olacaklar için ideal (eğer onun yoğunluğunu kaldırabilirseniz). Bütün bunlar, askeri personelin yanında çalışmak üzere seçilmesinin tam olarak nedenidir.

Mastiff inatçıdır ve aptal demekten nefret etmemize rağmen, pek fazla köpek zekası ile süslenmemişti. Onun olduğunu söylemek güvenli beyinden daha kaslı . Mastiff, eğitim denemeleriniz için havasında değilse, buna katılmayacağından emin olabilirsiniz. Bunların hepsi onun muhteşem cazibesinin bir parçası, ancak itaatkar bir köpek isteyenler için sinir bozucu olabilir.

Bu adamların her ikisini de eğitmenin anahtarı, pozitif ödül eğitim yöntemidir. Alman Çoban, övgünüzü çok isteyecek. Oysa Mastiff muhtemelen sadece elinizde cazip ikramlar varsa sizinle ilgilenecektir. Benzer şekilde, her ikisinin de olması gerekir küçük yaştan itibaren iyi sosyalleşti diğer köpeklerle karışabilen kibar yavrular haline gelmelerini istiyorsanız. Bu adamlar gibi koruyucu köpek ırkları için bu çok önemlidir.

Sağlık

Dışarıda Sağlıklı Aktif Köpekler

Her iki cins de diğer safkan ve karışımlardan daha kısa bir ömre sahiptir.

Mastiff ve Alman Çoban, ne yazık ki, ortalama yaşam süresinden daha düşük . Mastiff 6 ila 10 yıl arasında tadını çıkarmayı bekleyebilirken, Alman Çoban Köpeği 7 ila 10 yıl arasında bekleyebilir. Bu ırkların her ikisini de sağlıklı tutmak için düzenli veteriner sağlık kontrollerine ayak uydurmak hayati önem taşır.

Hem Mastiff hem de Alman Çoban kalça ve dirsek displazisi . Bu, etkilenen eklemlerin anormal bir oluşumudur ve daha sonraki yaşamda hareketlilik sorunlarına neden olabilir. Her ikisi de omuriliğin ilerleyici bir hastalığı olan dejeneratif miyelopatiden etkilenir. Ve dilate kardiyomiyopati de Mastiff cinsiyle bağlantılıdır.

Beslenme

Genç İngiliz Mastiff ve Alman Çoban Köpekleri

Her iki cins de birinci sınıf malzemelerle yapılmış kuru mama taneleri yemelidir.

Tahmin edebileceğiniz gibi, Mastiff daha yüksek kalorili kuru mamaya ihtiyacı var özellikle yavruyken hızlı büyümelerini desteklemek için. Mastiffler Alman Çoban Köpeğinden daha fazla yer. Mastiff günde ortalama sekiz bardak yiyecek tüketecektir.

Alman Çobanlarının ihtiyacı var daha aktif ırklar için tasarlanmış kuru mama tanesi ve günde sadece yaklaşık üç bardak yemek yiyin. Bu bir aylık yemek faturalarında büyük fark , ve ikisi arasında seçim yapıyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken bir şey.

Collie roughs

Tavsiyemiz her zaman Mastiff'i ve Alman Çoban Köpeğini beslemektir. karşılayabileceğiniz en kaliteli yiyecek . Sadece dengeli bir beslenme sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda süper lezzetli olacaktır. Ve potansiyel olarak onları sizinle biraz daha uzun süre kalmaları için yeterince sağlıklı tutabilir.

Mastiff ve Alman Çoban, her ikisi de bloat olarak bilinen durum . Bu, sadece birkaç dakika içinde ölümcül olabilen hayatı tehdit eden bir durumdur. Bu adamlardan birini hayatınıza almak üzereyseniz, lütfen kendinizi bu konuda eğitin. Yemek zamanlarının zamanlamasını yönetecek.

tımar

Olgun Mastiff ve Alman Çoban Köpekleri

Hem İngiliz Mastiff hem de Alman Çoban haftalık bakım gerektirecektir.

Mastiff ve Alman Çobanının her ikisinin de çift katları vardır. yıl boyunca orta derecede dökülen ve dökülme mevsimlerinde biraz daha ağırdır. İyi bir bakım rutini, dökülmelerini yönetmenize ve kanepenize ve kıyafetinize ne kadar indiğini kontrol etmenize yardımcı olacaktır.

Kısa tüylü bir Mastiff veya Alman Çoban Köpeğiniz varsa, onları parlak ve akıllı tutmak için haftada bir kez fırçalamanız yeterli olacaktır. Daha uzun bir palto seçerseniz, saçın karışmasını önlemek ve ölü tüyleri ve kiri temizlemek için haftada birkaç kez fırçalamanız gerekecektir. ikisinin de ihtiyacı olacak her 8 ila 12 haftada bir banyo yapmak onları en iyi şekilde koklamak ve hissetmek için.

köpek fiyatları

Yeşil Tarlalarda İki Köpek Yavrusu

Alman Çoban Köpeği ve İngiliz Mastiff için 1.000 dolardan fazla ödemeyi bekleyin.

Mastiff ve Alman Çoban, çoğu eyalette saygın yetiştiricileri olan yaygın köpek ırklarıdır. Saygın bir yetiştiriciyle çalışmak, bir köpek yavrusu değirmeninden biraz daha pahalıya mal olacak, ancak çok daha sağlıklı ve mutlu olacaklarından emin olabilirsiniz. Mastiff köpek yavrusu marjinal olarak daha pahalı aralarında sadece 500 dolar olan bir Alman Çoban köpeğinden daha.

Ancak ünlü bir yetiştiriciden veya belirli bir soydan bir köpek yavrusu arıyorsanız, çok daha fazlasını ödemeyi bekleyebilirsiniz. Ayrıca, yalnızca ilk köpek yavrusu maliyetini değil, bu adamlarla ilişkili diğer tüm maliyetleri de hesaba katmanız gerekir. Dev ırk olmak, Mastiff daha pahalı bir cins bakmak. Yemek faturaları, veteriner ücretleri, XXL ekipmanı ve diğer her şey üstlenilmesi gereken büyük bir taahhüt.

Son düşünceler

Mastiff ve Alman Çoban Köpeğini birbirine düşürdükten sonra, artık tüm farklılıklarını görün ve benzerlikler. Hangisinin sizin için daha iyi olduğuna karar veremediğiniz için kendinizi burada bulduysanız, umarım şimdi aradığınız cevaba sahipsiniz. Ama kimi seçerseniz seçin, çevrenizdeki en iyi aile koruma köpeklerinden birini seçtiğinizi bilin. Eğlenceli ve sevecen, nazik bir aile katkısı kazanmanın yanı sıra.

Yorumlar