Border Collie Sibirya Husky Mix: Irk Bilgileri, Gerçekler ve Daha Fazlası

Border Collie Sibirya Husky Mix: Irk Bilgileri, Gerçekler ve Daha Fazlası

Border Husky melez yavrusu, tasarımcı sahnesinde çok yenidir ve bu nedenle, diğer melez ırkların çoğuna kıyasla şu anda çevrimiçi olarak çok az bilgi vardır. Onun hakkında mevcut olan bilgiler, şimdiye kadar doğmuş olan küçük yavru havuzundandır ve bu nedenle, bilgiler tamamen kesin olmayabilir. Herhangi bir tasarımcı yavruda olduğu gibi, her iki ebeveynden de gen miras alabilir ve bu nedenle bu gerçekten bir gen havuzu piyangosudur, böylece kendinizi tüm olasılıklara hazırladığınız sürece hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Bilinen, her iki ebeveyni, Border Collie ve Sibirya Husky'nin hayatı dolu dolu yaşayan muhteşem ve mutlu köpekler olduğu ve etraflarında asla sıkıcı bir an olmadığı ve Border Husky'nin farklı olmadığıdır. Huskies, popüler tasarımcı köpeklerdir tıpkı Border Collies gibi, bu yüzden iki büyük ebeveyn ırkınız var.Bu nedenle, Border Husky melez köpeği hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin ve umarım sizin ve yaşam tarzınız için doğru olup olmadığına karar vermek için ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulacaksınız.

Ebeveyn Irkına Genel Bakış

Tasarımcı köpekler şu anda çok popüler çünkü köpek ırkları söz konusu olduğunda pek çok başka seçenek yaratıyor. 'Tasarımcı köpek' terimi, mükemmel bir yavru yaratma umuduyla iki safkan köpeğin karıştırılmasını ifade eder. Bu durumda safkan ebeveynler, Border Collie ve Sibirya Kurdu'dur ve yavrularının yaratılışı, bu makalede özetleyeceğimiz Border Collie Husky melezi köpektir.Ne yazık ki, tasarımcı köpek kavramına katılmayan bir avuç safkan yetiştirici var, ancak sağlık açısından faydaları olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış ve köpek yavrusu sağlıklı olduğu sürece sadece iyi bir şey olabilir. Aynı zamanda, iki cins arasında parçalanmış ailelerin, her iki dünyanın en iyisini tek bir köpekle elde etmek için görünüşlerini ve özelliklerini birleştirmelerine izin verir.

Border Collie ve Sibirya Husky karışık köpeğini tam olarak anlamak için ebeveynleri hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek önemlidir. Bu makalede, o, Border Husky olarak anılacaktır.

Border Collie

Border Collie’nin atalarının geçmişi Büyük Britanya’da MS 43’e kadar uzanır ve Roma çoban köpekleri ve çoban köpekleri karışımı olduğuna inanılır. İzlandalı Çoban Köpeği . Border Collie, çevik ve akıllı bir köpek olacak şekilde tasarlandı. sürüsünü sürmek Galler ve İskoçya'nın kayalık arazisinde. Border Collie, Veterinerler ve araştırmacılar tarafından defalarca test edilmiş ve en zeki köpek ırkı dünyada, bunlar oldukça basit Köpeklerin Einstein'ı ! Benzer görünümleri ve enerji seviyeleri nedeniyle, genellikle Avustralya Çobanlarına kıyasla .2019 yılında Border Collie, American Kennel Club tarafından listelenmiştir (AKC) 35 olarakinci Amerika'daki en popüler köpek. Border Collie cinsi köpekler, tatlı huylu kişilikleri nedeniyle diğer ırklarla da popüler melez yavrular yaparlar. Popüler karışımlardan bazıları şunlardır: labrador border collie karışımı veya Shollie , GSD ve border collie arasında bir karışımdır.

Sibirya kurdu

Sibirya kurdu, gezegendeki en eski köpek ırklarından biridir ve binlerce yıl önce Rusya'da geliştirilmiştir. Amacı, çeşitli ülkeler arasında malzeme sağlamaktı. Sibirya'daki yerli kabileler , sınırsız dayanıklılığı ve geniş buzlu arazilerde malları taşıma kabiliyeti nedeniyle tercih ediliyordu. Yerli kabileler işte zor bir günün ardından onu aile evlerine davet ederlerdi ve efendisine olan sadakati ve sevgisi nedeniyle geceleri ailesini sıcak tutma ayrıcalığının da tadını çıkarırdı.

Sibirya kurdu, Sibirya dışında nispeten bilinmiyordu, ancak bir grup Sibirya kurdu, ölümcül bir Difteri salgınıyla harap olan kasabalara hayat kurtaran bir panzehir taşımak için 658 millik bir yürüyüşe çıktığında tüm bunlar değişti. Bu kahramanca yolculuktan bu yana dünya çapında ünlendi ve o zamandan beri popüler bir aile hayvanı. Ayrıca AKC tarafından ABD'deki en popüler 14. cins olarak listelendi. Huskies, aynı zamanda, daha popüler olan karma cins köpeklerden bazılarıdır ve diğer yavrularla karıştırılır. pom-husky karışımı , için Altın Husky .Border Collie Husky Karışımı

Bu köpek yavrusu iki muhteşem köpeğin yavrularıdır, bu yüzden sizden sonra hangi ebeveyni alırsa alın, şaşırtıcı derecede güzel bir yavruya sahip olmanın garantili olduğunu bilir. Border Husky karışımı miras alır üstün zeka ve yenilemeyen dayanıklılık. Husky ebeveyninin inatçılığını miras alabilir ve Border Collie'nin yabancılara olan mesafeliğini miras alabilir, ancak o çok sevgi dolu ve şefkatli ailesiyle.

Her zaman ilgi odağı olmayı seven çok girişken bir yavru ve bu özelliği Husky ebeveyninden miras alması muhtemel. Muhtemelen miras alacaklardır gevezelik Husky cinsi de olduğundan, yavrunuzdan gelen çok fazla cıvıltı ve gürültüye hazırlıklı olmalısınız, ancak bu gerçekten çok eğlenceli bir özelliktir.

Ebeveyni Collie, genellikle dünyadaki en iyi çoban köpeği ve iyi bir sebepten dolayı! Çoban içgüdüsü o kadar güçlüdür ki, köpekler hiçbir zaman çoban köpeği olarak çalışmamış olsa bile, bu özellik çoğu zaman nesilden nesile aktarılır. Border Husky melezini çalışan bir köpek olarak kullanmak istiyorsanız bu harika bir haber, ancak bu potansiyel olarak küçük çocuklar ve diğer hayvanlar için o kadar da iyi değil. Sürü içgüdüsünün küçük çocuklara ve diğer hayvanlara yön değiştirmesi muhtemeldir ve büyük olasılıkla onların kıstırma tekniği . Bu nedenle, Border Husky, kazayla yaralanmayı önlemek için evdeki diğer evcil hayvanlara veya çok küçük çocukları olan hanelere uygun değildir.

Boyut ve Görünüm

Border Husky melezi orta boy bir köpektir ve aralarında ölçüm yapar. 18 ve 22 inç uzun boylu, pençeden omuza ve o arasında ağırlık 30 ila 45 pound . Husky ailesinden biraz daha kompakt, ancak Collie'den daha uzun ve daha kaslı.Çoğu melez köpek diğerinden daha fazla bir ebeveyn gibi görünme eğilimindeyken, Border Husky karışımı genellikle Husky görünümlü Border Collie siyah ve beyaz renklerine sahiptir. O elinde tutuyor kurt gibi ve vahşi bakış ama daha az heybetli bir aurayla. Ayrıca, Husky ailesinden miras aldığı mavi gözleri de yaygın olarak var ve bazen de iki farklı renkli göze sahipler. Kulakları Husky ailesine benziyor ve yarı dik ve uyanık.

Ceket ve Renkler

Border Husky karışımı bir çift ​​kat , yumuşak bir kaplama ile. Çeşitli dış katlardan hoşlanır ve kısa veya orta uzunlukta, pürüzsüz veya pürüzlü olabilir, ancak Border Husky dokunuşa ipeksi . Border Husky, birçok melez köpek gibi sadece bir ebeveyne doğru sallanmak yerine, her iki ebeveynin de görünümünü alma eğiliminde olacaktır.

Border Husky, siyah, kırmızı, beyaz, samur, kahverengi ve gri dahil tüm Border Collie ve Sibirya Husky renklerinde mevcuttur. Nadiren Border Husky, mavi merle, kırmızı merle ve saddleback sable gibi nadir renkleri miras alır. Tipik olarak, Border Husky renkleri alır siyah ve beyaz .

Egzersiz Gereksinimleri ve Yaşam Koşulları

Border Collie ve Sibirya Kurdu yüksek enerjili köpekler yoğun egzersize ihtiyacı olan. Border Collie en az 60 dakika egzersiz gerektirir ve Husky'nin her gün en az 90 dakika egzersize ihtiyacı vardır, bu nedenle kime miras kalırsa kalsın, ellerinizde son derece enerjik bir köpeğiniz olacağını bilirsiniz. En azından Border Husky karışımını kullanmayı bekleyin Günde 90 dakika ve mutlu ve sağlıklı bir yavruya sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz. Yeterince egzersiz yapmaz ve uyarılmazsa, tıpkı ebeveynleri gibi huzursuz ve yıkıcı olacaktır.Ayrıca ihtiyacı olacak zihinsel uyarım gün boyunca egzersiz gereksinimlerinin üstüne. Tipik olarak, Collie nesne güdümlüdür, oysa Husky yiyecekle çalışır, bu nedenle, yavru köpeğinizi neyin harekete geçirdiğini bulduğunuzda, onu kendi yararınıza kullanın. Savaş getirme veya çekme oyunu oynamak ya da ikramla dolu bulmaca oyuncakları kullanmak, zihnini harekete geçirecek ve efendisiyle etkileşime girmesine izin verecektir. Husky’nin Sınır Husky’nin yorulmadan kilometrelerce koşma yeteneği düşünüldüğünde harika koşu ortağı . Gün içinde onunla vakit geçiremiyorsanız, Border Husky karışımı kesinlikle size göre değildir ve daha az enerjik bir yavru düşünmelisiniz.

Yüksek enerjili sürüşü nedeniyle bu adam apartman yaşamına uygun değil, sadece huzursuz olmakla kalmayacak, aynı zamanda kabin ateşine yakalanma olasılığı da yüksek. Gerçekten ihtiyacı var avluya erişim ve temiz hava onu mutlu etmek için, ebeveyninin İskoçya ve Sibirya'nın soğuk vahşi doğasında çalışma geçmişini göz önünde bulundurarak. Bahçenizi güçlendirdiğinizden emin olun, çünkü Border Husky, sıkıldığında Husky ebeveyni gibi bir kaçış sanatçısı haline gelecektir ve 6 metrelik çitlerden kolaylıkla atladığı bilinmektedir.

Eğitim

Border Husky bir zeki adam bu genellikle efendisini memnun etmeye heveslidir, ancak bazen biraz inatçı olduğu bilinmektedir. Bu yüzden erken itaat eğitimi kimin patron olduğunu ve uyulması gereken sınırların olduğunu erken yaşlardan itibaren öğrenmesini sağlamanın anahtarıdır. Üstün zekası iyi bir şey olsa da, ona yeterince meydan okumazsanız veya gerektiği gibi çalışmıyorsa, çok çabuk sıkılacağını ve görmezden gelmek gibi kötü bir alışkanlık haline geleceğini çabucak öğreneceksiniz. sen.Zorunludur sosyalleştirmek Sınır Husky de olabildiğince erken; Onu olabildiğince çok insana, hayvana ve alışılmadık durumlara maruz bırakın. Bu sadece bir yavru olarak güvenini arttırmakla kalmayacak, aynı zamanda büyüdüğünde iyi huylu bir köpek haline gelmesini de sağlayacaktır.

Collie'nin yabancılara biraz uzak olduğu biliniyor ve bu nedenle, Border Husky'nin bu özelliği miras alma şansı olabilir ve yine, sosyalizasyon buna yardımcı olacaktır. Olumlu pekiştirme eğitimi bir köpeği eğitmenin en etkili yolu olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır, bu yüzden bunu araştırdığınızdan emin olun.

Sağlık

Border Husky, ebeveynleriyle benzer bir ömrü paylaşacak sağlıklı bir yavrudur. 12 ila 15 yaş . Husky ve Border Collie aynı sağlık sorunlarını paylaşıyor ve bu, bu yatkınlıkları devralma ihtimalleri olduğu anlamına gelse de, gümüş astar, öğrenilecek ve izlenecek daha az sağlık durumu olduğu anlamına geliyor.

Border Husky'nin aşağıdaki sağlık sorunlarını miras alması veya en azından buna yatkın olması muhtemeldir ve daha yeni bir cins olduğu için henüz bir cins standardı bulunmamakla birlikte, herhangi bir saygın yetiştirici aşağıdakileri test etmelidir:Kalça Displazisi - bu, kalça ekleminde aşırı mesai ağrıya ve artrite neden olan anormal bir eklem oluşumudur.

Göz koşulları - Border Collie, Progresif Renal Atrofi, Katarakt gibi çeşitli göz rahatsızlıklarına yatkındır. Collie Göz Anomalisi .

Her iki Border Huskies ebeveynlerini ilgilendiren başka sağlık sorunları da vardır ve bu nedenle, kendinizi onlardan ve onlarla ilişkili semptomlardan haberdar etmelisiniz.

Beslenme

Border Husky karışımı, yüksek enerjili orta boy köpeklere özgü bir kuru mama karışımına ihtiyaç duyacaktır ve bu mamanın yaşa özel olduğundan emin olmak önemlidir. Arasında yemek yiyecek 2 ½ ve 3 bardak yemek büyüklüğüne ve enerji seviyelerine bağlı bir gün. Her köpekte olduğu gibi, onu sağlıklı tutmak için mümkün olan en iyi besinleri beslediğinizden ve obeziteden kaçınmak için tedavi alımlarını izlediğinizden emin olun.

Bakım

Border Husky karışımı şunları gerektirir: haftada en az bir kez derinlemesine fırçalama , aksi takdirde koltuğunuzda bulabilecek gevşek tüyleri çıkarmak için arasına hızlı bir fırça ile. Border Collie ebeveynleri kapsamlı bakım gerektiren bir çift ceketi vardır ve Sibirya kurdu onu dondurucu iklimlerden korumak için çift ceketi var.

Bu karışım ayrıca dökülme mevsimi boyunca orta derecede dökülen kalın ve kabarık bir kabuğa sahip olacaktır. Aylar ısınırken, sağlıklı ve idare edilebilir olması için tüylerini fırçalamaya ekstra özen gösterilmeli ve bu nedenle onu her gün fırçalamayı beklemelisiniz.

Diş fırçalama ve tırnak kesme gibi diğer tımar işleri, diğer köpeklerle aynıdır ve her şeyin olması gerektiği gibi olduğundan emin olmak için her hafta izlenmeleri gerekecektir.

Yavru köpekler

Border Husky melezi o kadar yenidir ki, maliyetinin ne olduğu hakkında halka açık çok az bilgi vardır. Yetiştiriciler, fiyatları web sitelerinde halka açık bir şekilde listelememe eğilimindedirler, fiyatları yalnızca yavruları için ciddi ve uygun olduğunu düşündükleri muhtemel sahiplere açıklayacaklardır. Bir yavru köpeğin maliyeti, görünüşü gibi şeyleri etkileyecektir; örneğin, bir Border Husky'nin en çok istenen görünümü, her iki ebeveynin de eşit bir karışımı olduğu kadar, Husky'nin parlak mavi gözlerine ve hatta farklı renkli gözlere sahip olmasıdır. Yine nadir olduğu için damızlık yeri gibi faktörler de fiyatı etkileyebilir.

Unutmayın, herhangi bir köpekte olduğu gibi, üreme uygulamalarında etik olan saygın bir yetiştirici bulmanız gerektiğini ve sadece tasarımcı yavru statüleri veya görünümleri için köpekleri yetiştirmemeniz gerektiğini unutmayın. Yavru değirmenler, sağlıklarını veya refahlarını hiç düşünmeden en yeni ve en popüler melez ırklara atlayacaklar ve Border Husky burada bir istisna değil, bu yüzden dikkatli olun.

Aile Hayvanları Olarak

 • Border Husky, egzersize ihtiyacı olan ciddi derecede enerjik bir köpektir.
 • Her gün 60 ila 90 dakika arasında yoğun egzersiz yapabilecek aktif bir ailenin yanına yerleştirilmelidir.
 • O kadar enerjik olduğu için güçlendirilmiş bir avluya erişimi olmalı.
 • Husky Collie karışımı, günlük bir enerji çıkışı olmadığı sürece apartman yaşamında pek iyi sonuç vermez ...
 • O sosyal ve arkadaş canlısı bir köpektir.
 • Başlangıçta yabancılara mesafeli olabilir, efendisi kabul ederse yabancılara çabucak ısınır.
 • Border Husky, ailesiyle çok sevecen ve sevgi dolu.
 • Border Husky, her gece kanepede oturmanın tadını çıkarabilir.
 • Border Husky, tipik olarak Collie ailesinin güçlü çoban içgüdüsünü miras alır.
 • Bu nedenle ve bu nedenle daha büyük çocuklu bir eve yerleştirilmelidir.
 • Diğer evcil hayvanlar varsa, yavrularınızı erken sosyalleştirin.
 • Orta derecede bir köpek kulübesi ve bu nedenle köpek alerjisi olan ailelere uygun değil.

Yetiştirici Bulmak

Border Husky'nin sizin için cins olduğundan eminseniz, bir sonraki adım damızlık aramanızla başlamaktır. Bir Border Husky yetiştiricisi aramaya başlamak için en iyi yer, yerel Border Collie ve Sibirya Husky yetiştiricinizle iletişime geçip onlardan bilgi istemektir. tavsiye veya yönlendirmeler saygın bir yetiştiriciye. Aksi takdirde, sosyal medyada çeşitli türlere özgü cins grupları var ve üyelere saygın yetiştiricilerden haberdar olup olmadıklarını sorabilirsiniz.

köpeklere kedi maması verilir mi

Unutmayın, cins nispeten yeni ve ırka özel yönergeler veya gerekli sağlık sertifikaları bulunmadığından, yavruları yavruları ve ebeveynleriyle görmek ve istemek daha da önemlidir. ebeveyn sağlık sertifikaları özellikle kalça skorları ve göz doktoru değerlendirmeleri ile ilgili. Saygın yetiştiriciler bunu sorgulamamalı veya reddetmemelidir, bu yüzden hayır derse oradan uzaklaşın.

Kurtarma ve Sığınaklar

Çoğu zaman, müstakbel mal sahipleri, Border Collie ve Sibirya Kurtlarını, neye ihtiyaç duyduğu ve ne kadar egzersize ihtiyacı olduğu konusunda çok az düşünerek evlerine davet ederler ve bu nedenle kendilerini genellikle kurtarma merkezlerinde bulurlar. Bu nedenle, kurtarma barınaklarında oldukça fazla Border Collie ve Sibirya Kurdu bulunmaktadır. Border Husky nadir bir tür olmasına rağmen, kurtarma merkezlerinde çok daha azı var, ancak çok daha popüler hale geldikçe, kendilerini kurtarma merkezlerinde bulmaları çok uzun sürmeyecek.

Bir Border Husky'yi kurtarmak istiyorsanız, aramaya başlamak için en iyi yer yerel kurtarma barınağınızla ve aynı zamanda yerel özel yetiştirme merkezleriyle iletişim kurmaktır. Amerika Border Collie Derneği adanmış kurtarma merkezlerini eyalete göre listeler. Amerika Sibirya Husky Kulübü .

Son düşünceler

Border Husky, yakışıklı görünüşünü her iki ebeveynden de alan muhteşem bir köpektir. O, son derece enerjik ve zeki olan mutlu ve şanslı bir yavrudur ve bu nedenle ona her gün hem fiziksel hem de zihinsel olarak meydan okuyacak aktif bir aileye ihtiyacı vardır. Bu, ona sağlayabileceğiniz bir şey olduğu sürece, hem siz hem de Border Husky birlikte çok uzun ve mutlu bir hayata sahip olacaksınız.

Yorumlar

Teresa Merrick
Artık Border Collie ve Husky olduğuna inandığım bir Border Collie karışımımız var. Her iki cinsin tüm tanımlarına uyuyor. Son derece yüksek enerjili ve atletiktir. Beş ayak parmaklığımız onun için kolay bir sıçrama. O kıstırır ve sürüler, çok zeki ve çok sesli. Bizimle coşkulu tartışmalar yapmayı seviyor. Çok sevecen ve bize tamamen bağlı. O, nereye gidersek gidelim dikkat çeken şaşırtıcı derecede muhteşem bir köpektir. Onu bir sığınaktan evlat edindik
Kelly Wilson
Teresa'nın yorumunuz için teşekkürler!
Stella
Yerel barınağımızdan Basenji Mix adı verilen bir köpeği evlat edindim. DNA testi yaptırdım ve geldi
Kelly Wilson
Meşgul bir yavru Stella'ya benziyor! Mastiff'lerimizden birine gerçekten yardımcı olan yaptığımız şeylerden biri, her güne 1 saatlik bir yürüyüşle başladığımızdan emin olmaktı. Yürüyüşlerden vazgeçtiğini söylediğini biliyorum ama sabahın erken saatlerinde dışarıda kimse yokken dışarı çıkmayı denedin mi? Bazen köpekler yalnız olduklarında ve dikkat dağınıklığı olmadığında daha iyi yürürler. Bu çok büyük bir zaman taahhüdü ama köpeklerimizin gün boyunca sakinleşmesine gerçekten yardımcı oldu. Size iyi şanslar!
Patrice
Addie'yi 4 ayda evlat edindik (o
Kelly Wilson
Patrice yorumunuz için teşekkürler! Elinizde harika yavru. Biz Border Husky'yi seviyoruz! Bahsettiğiniz gibi bunlar enerji toplarıdır, bu yüzden bu yavrular için koşmak için bolca yer olması neredeyse zorunludur. Uğrayıp yorum yapmak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederim!