Husky Avustralya Çoban Karışımı Gerçekler

Husky Avustralya Çoban Karışımı Gerçekler
Avustralya çobanı, husky, melez, köpekler

Husky Avustralya Çoban Karışımı Gerçekler

Ava Channing 10 ay önce Yorum Yok Önceki Makale Sonraki Makale

İçindekiler • Avustralya Çoban Husky Mix
 • Husky Avustralya Çoban Karıştırması Almamanız İçin 3 Neden
 • Diğer Avustralya Çoban Karışımları
 • Bir Avustralyalı Çobanın Husky ile Geçiş Yapmasının 3 Nedeni
 • Husky ile Karışık Bir Avustralyalı Çobanın Görünüşü, Kişiliği ve Özellikleri
 • Satılık Husky Avustralya Çoban Köpekleri
 • Avustralyalı çoban damat Husky ile karışık
 • Avustralyalı çoban Husky sağlık sorunları ile geçti
 • Avustralya Çoban Husky Mix Gıda Gereksinimleri
 • Husky Australian Shepherd Mix Egzersiz Gereksinimleri
 • Husky Avustralyalı Çoban Eğitimi ile Çapraz
 • Avustralyalı çoban Husky ve aileleri ile karışık
 • Referanslar:

Avustralya Çoban Husky Mix

Avustralyalı Çoban Husky karışımı çalışan köpek ırkları Sibirya Husky ve Avustralyalı Çoban kombinasyonudur. Bazen Aussie Siberian veya Aussie Husky olarak adlandırılan bu karışık yavru, tilki benzeri Siberian Husky ve cesur Avustralyalı Çoban'ı karıştırır. Bu özel karışım yüksek zeka ve harika bir fizik ve görünüm sergiliyor.

Husky Avustralya Çoban Karıştırması Almamanız İçin 3 Neden • Bağımsız bir çizgisi var. Bazen evden kaçmayı ve mahallenin etrafında dolaşmayı deneyebilir. Aynı zamanda inatçı da olabilir.
 • Ağır bir avcıdır. Siz veya aile üyeleriniz köpek kürküne alerjiniz varsa diğer karışık ırklara girmek daha iyi olacaktır. Bu özellik bakım faaliyetlerine olan ihtiyacı artıracaktır.
 • Üst düzey faaliyetler gerektirir. Evden sık sık ayrılan ve evde kalmayı tercih eden insanlar için dezavantaj olabilir. Bu özellik tüm sahipler, özellikle aktif insanlar için bir dezavantaj değildir. Bu karışım, uyarılmamış ve sıkılmışsa asi ve daha yaramaz hale gelebilir.

Diğer Avustralya Çoban Karışımları

Sizin için doğru yavru değil ama kalbiniz bir Avustralya Çoban karışımına mı yerleştirildi? Amerika'daki en iyi Avustralya Çoban karışımlarına göz atın:

 1. Blue Heeler + Avustralya Çoban Karışımı
 2. Kaniş + Avustralya Çoban Karışımı
 3. Pitbull + Avustralya Çoban Karışımı
 4. Laboratuvar + Avustralya Çoban Karışımı
 5. Alman Çoban Köpeği + Avustralya Çoban Karışımı
 6. Corgi + Avustralya Çoban Karışımı
 7. Golden Retriever + Avustralya Çoban Karışımı
 8. Bernese Dağ Köpeği + Avustralya Çoban Karışımı

Bir Avustralyalı Çobanın Husky ile Geçiş Yapmasının 3 Nedeni

 1. Zeki ve eğitilmesi kolay bir köpektir. Her iki ebeveyn ırkı da akıllı ve gayretli ırklardır. Yavrular sonuçta bu özelliği miras alacaktır. Evcil hayvanınız yeni teknikler öğrenmek için istekli olacak.
 2. Şiddetli ve çarpıcı bir görünüme sahiptir. Bu melez tilki benzeri bir yüze ve göz renklerinin tuhaf bir kombinasyonuna sahip olacak.
 3. Harika bir bekçi olabilir . Sahipleri için doğuştan bir sadakati vardır, ancak yabancılara gelince farklı bir hikaye. Yabancılara karşı ihtiyatlı olma eğilimindedir. Bu yeni sadakat, yeni yüzlere karşı olan savaşıyla eşleştiğinde onu inanılmaz bir bekçi kılıyor.

Husky ile Karışık Bir Avustralyalı Çobanın Görünüşü, Kişiliği ve ÖzellikleriAğırlık35-65 lira
Yükseklik20-23 inç
BoyutOrta
Ceket TipiYoğun, çift kat, orta uzunlukta, düz
Kaplama RengiKahverengi, gri, siyah, gümüş
Atma MiktarıOrta ila ağır
GözlerSiyah, kahverengi, mavi, gümüş
BurunSiyah
Kulaklarsarkık
MizaçAkıllı, Bağımsız, Koruyucu, Sevecen
Yaşam Beklentisi10-13 yaş
HipoalerjenikOlabilir
Çocuk DostuEvet
Yeni Sahipler DostuOlabilir
Cins TanımaIDCR, ICA

Husky yavrularıyla karıştırılan Avustralyalı Çoban, 35 ila 65 pound ağırlığında. Bu melezin yüksekliği 20 ila 23 inç arasında değişir, bu da onları orta boy köpekler yapar.

Bu melezin yoğun, orta uzunlukta bir ceketi olacak. . Hava şartlarına dayanıklı çift katlıdır. Avustralya Çoban Huskilerinin palto tipi, yaşayacağı çevre ile birlikte düşünülmelidir. Kahverengi, siyah, gümüş ve gri ceket renklerinin bir kombinasyonunu görebilirsiniz. Göğüste göbek bölgelerinde bir baskın renk vardır ve vücudun geri kalanında başka bir renk vardır.

Husky köpekleri ile çaprazlanan Avustralyalı Çoban akıllıdır. Bu özellik antrenman yapmayı kolaylaştırır, çünkü ortalamadan daha hızlı yetişip beceri kazanabilirler. Bu köpekler uygun şekilde eğitildikleri takdirde hizmet, kurtarma ve terapi köpekleri olabilirler.Husky Avustralyalı Çoban karıştırıcı köpeklerin saf kararlılığı ve güçlü koruyucu becerileri vardır. Bunlar eviniz için uygun bekçilerdir. Yabancılarla uzak durma eğilimindedirler.

İnsanlarla birlikte olmak ve sevgi dolu doğasını göstermek istediği zamanlar vardır. Bu anları erken sosyalleşme ve etkili eğitim başlatarak yönetebilirsiniz. Genel olarak, bu karışık cins iyi bir aile arkadaşıdır.

Satılık Husky Avustralya Çoban Köpekleri

Avustralya Çoban Köpeği ile karıştırılmış Husky'yi almak istiyorsanız kapsamlı bir araştırmaya ihtiyacınız olacak. Bu aktivite güvenilir ve nitelikli yetiştiricileri ölçmenize yardımcı olacaktır. Bu bireyler grubu, uygun büyüme ve gelişme için sevimli bir ortam sağlamaya yardımcı olur. İhmal edilebilir sağlık sorunlarını sağlamak için akrabalı yetiştirme olasılığını önlerler. Güvenilir yetiştiriciler, ebeveyn köpeklerin ve yavruların sağlık kayıtlarının bir kopyasına sahip olmanızı sağlayacaktır.Makalenin bu kısmı potansiyel yetiştiricileri belirlemenize yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Amerikan Hayvanlara Zulüm Önleme Derneği'nin (ASPCA) tavsiyelerine dayanarak, çevrimiçi olarak yavru satın almaktan kaçınmanızı tavsiye ediyorum. Potansiyel yetiştiricileri kişisel olarak ziyaret etmek de çok önemlidir. Bu, yetiştiricilerin ebeveyn köpeklere ve yavrulara bakmak için ellerinden geleni yapıp yapmadığını görmenize yardımcı olacaktır.

Husky köpeğiyle geçen bir Avustralyalı Çoban'ın ortalama fiyatı 500 ila 1000 $ arasında değişiyor. Aşağıda, Avustralya Çoban Husky mix köpeklerinin ana ırklarının olası kaynaklarının ve güvenilir yetiştiricilerinin listesi:

 • Avustralyalı çoban yavruları Oakhurst Barnesville, MD
 • Catori’nin Avustralyalı Çoban Galt, CA
 • Avustralyalı çoban yavruları AKC şampiyonu Bloodline Hammond, LA ile
 • Aküf, MN Aruff Sibirya Huskies
 • Kuzey Alabama'da bulunan Bama Huskies köpek kulübesi
 • Sadık Sibirya Huskies - Hamer, Güney Karolina

Evcil hayvan dükkanlarından yavru almanızı önermiyorum, çünkü çoğu mağaza hayvanlarını yetersiz koşullara sahip bir yerden alıyor. Evcil hayvan dükkanlarından evcil hayvan almak yerine, bazı yerel kurtarma barınaklarına göz atabilirsiniz. İrtibata geçilecek bazı kurtarma grupları:

 • Husky Evi - Matawan, NJ
 • Delaware Valley Sibirya Husky kurtarma Horsham, Pennsylvania
 • Alabama Alabama Sibirya Husky Rescue, Inc
 • AussieRescue & Placement Yardım Hattı - New Castle, PA
 • Avustralyalı çoban kurtarma Midmo Metamora, IL
 • Avustralyalı Kurtarma SoCal - Perris, CA

Avustralyalı çoban damat Husky ile karışıkTımar işlemi, köpeğin fiziksel görünümünü korumaktan daha fazla fayda sağlar. Tımarlamanın faydaları arasında böcek istilaları, köpek ve mal sahipleri arasında sıkı bir bağ kurulması, köpeğin ceketini nemlendirme ve köpeklerin temizliğini koruma gibi konulardan kaçınmak yer alır.

Fırçalama, bu karışık cinsi tımarlamanın önemli bir parçasıdır . Avustralyalı çoban dış yapraklar kötü şöhretli ağır avcılardır. Kürkteki paspasları veya düğümleri çözmek için bir slicker kullanmayı tercih edebilirsiniz. Çift katın kalın katmanlarından geçebilir ve etkili bakım yapılmasını kolaylaştırabilir.

Husky Avustralya Çoban karıştırıcı köpeğinin ceketini fırçalama sıklığı, haftada üç ila beş kez arasında değişir. Tüm kat alanlarının açıkta kaldığından emin olduğunuzda fırçalamaya başlamak daha iyidir. Boyun gizlenmişse köpeğin yakasını çıkarmanız gerekir. Uzun pimleri olan daha ince bir fırça kullanmayı tercih edebilirsiniz. Köpeğin ceketinin daha derin katmanına ulaşabilir ve bir masajı simüle etmek için yeterli basınç uygulayabilir.Bakım, doğasına bağlı olarak köpekler için keyifli veya korkunç bir deneyim olabilir. Bazı köpekler tımar malzemelerinin cildine karşı hissettikleri için sıkıntı çekerler. Köpeğe yardım etmenin nazik bir yolu duyarsızlaştırma eğitimi almaktır. Bunu başlatmak için, ceketinizi ellerinizi kullanarak fırçalayabilir ve köpeğin buna tepkisine dikkat edebilirsiniz. Daha ince bir fırça veya metal tarakla fırçalamaya başlamadan önce birkaç gün veya hafta beklemeniz gerekebilir.

Köpeğin kürkünü düzeltmek, bakım sürecinde başka bir adımdır. İnceltme makaslarını saç uzama yönünde hareket ettireceğinize dikkat edilmelidir.

Gerektiğinde bu köpeğe banyo yapmalısınız. Köpek gözle görülür şekilde kirli veya kötü kokulu olduğunda gerekli hale gelir. Yulaf ezmesi ve aloe vera gibi nötr pH içerikli saç ürünleri kullanmanızı tavsiye ederim. Bu ürünleri kullanmak köpeğin paltosunun güzelliğine katkıda bulunacaktır.

Köpeğin küçük kısımları da gözler, kulaklar, tırnaklar, burun ve pençeler gibi bakımlı olmalıdır. Kulakları için asla pamuklu çubuk kullanmamalısınız. Gözlerdeki kalıntıları gidermek için mineral yağ içeren bir pamuk topu veya mineral yağ içeren mikrofiber bez kullanabilirsiniz. Avustralya Çoban köpeği ile karıştırılmış Husky kulaklarını temizlemek için başka bir temiz pamuk topu ve köpek dostu formülasyonlu bir temizleyici gereklidir.Yoğun bir programınız veya işiniz varsa, güvenilir bir damat ziyaret etmeyi ve köpeğiniz için bir bakım randevusu planlamayı seçebilirsiniz.

Avustralyalı çoban Husky sağlık sorunları ile geçti

Avustralya Çoban Köpeği ile geçen Husky'nin 12 ila 14 yıla kadar yaşaması bekleniyor. Hem çevresel hem de genetik faktörler melezin uzun vadeli refahını olumlu veya olumsuz etkileyebilir.

Sibirya Huskies genellikle Avustralya Çoban ırkından daha sağlık sorunlarına eğilimlidir. Sorumlu bir sahibi buna dikkat etmeli ve olası tezahürlere dikkat etmelidir. Sibirya Husky ve Avustralyalı Çoban arasındaki çaprazda bilinen bazı sağlık koşullarının listesi:

 1. Kalça displazisi: Bu sağlık sorunu genellikle yaşlı köpeklerde görülür, ancak bir yatkınlık gençlerde de ortaya çıkmasına neden olur. Eklem iltihabı nedeniyle köpek için yoğun ağrıya neden olabilir.
 2. Isı çarpması: Bu cins kalın bir çift kata sahip olduğundan, soğuk havayı sıcak havadan daha fazla tolere ederler. Isı çarpması geliştirmeye daha eğilimlidirler.
 3. Epilepsi: Çoklu nöbetlere yol açan nörolojik bir sorundur. Bu yapısal veya idiyopatik nedenlerden kaynaklanabilir.
 4. Progresif Retinal Atrofi: Bu durum köpeğin görüşünün bozulmasına neden olabilir. Gözlerin retinasında fotoreseptör hücrelerinin azalmasıdır. Bu hücreler ışık enerjisini elektrik uyaranlarına dönüştürme işlevi görür. Düşüşleri bunun körlüğe yol açabileceği anlamına gelir.
 5. Katarakt: Bu durum göz merceğinin bozukluğunu ifade eder. Bu, bu kristal yapıda bulanıklığa neden olur.

Yavruyu erken ve zamanında aşılamaya da tabi tutmanızı öneririm. Bu önleme yöntemi, adenovirüs, parvovirüs, hepatit, parainfluenza, kızamık ve kuduz gibi hastalıklardan kaçınmak için çok önemlidir.

Yetiştiricilerin şeffaflığı, köpeğin ve ebeveynlerinin DNA testlerinin sonuçlarını elde etmenize yardımcı olacaktır. Bu belge köpeğin sağlık durumu hakkında daha derin bir fikir verecektir. Köpeğin optimal sağlığına ulaşmak için bir veterinere danışabilirsiniz.

Avustralya Çoban Husky Mix Gıda Gereksinimleri

Köpeğin en yüksek sağlık durumuna ulaşmak için dengeli bir besin karışımından oluşan doğru beslenme vazgeçilmezdir. İyi beslenme, günlük aktiviteleri için, özellikle bu köpeğin yüksek enerji aktiviteleri için gerekli yakıtı sağlayacaktır.

Yetişkin bir Avustralya Çoban Husky karışımı köpeği için önerilen yiyecek miktarı 1 1/2 bardak ila 3 bardak yüksek kaliteli kibble arasında değişebilir. Köpeklerin metabolizma hızlarına, ağırlıklarına, aktivite seviyelerine ve yaşlarına göre belirli bir miktarda gıdaya ihtiyaç duyduklarını bilmek önemlidir. Kuru gıdaları günde iki öğünde servis etmenizi öneririm.

Köpeğin diyetine bazı temel mineraller eklemek uygun gelişme ve işlevsellikten gelir. Kemik kırıklarını ve olgunlaşmamış kemik gelişimini önlemek için fosfor ve kalsiyum gerçekten çok önemlidir. Bu mineraller ayrıca kas büyümesine ve kan bozukluklarına yardımcı olur. Bir başka yararlı ve esansiyel mineral magnezyumdur. Bu aynı zamanda kemik ve kas büyümesine de yardımcı olur.

Güçlü ve temiz diş etleri ve dişler her köpekte harika görünür. Köpeğinizi kuru gıdalarla beslemenizi tavsiye ederim. Husky köpekleri ile geçti Avustralyalı Çoban için en iyi kuru gıdaların bir listesi.

 • Earthborn Holistik Tahılsız Kuru Köpek Maması : Bu formülasyon, bir köpeğin midesini rahatsız edebilecek veya cilt problemlerine neden olabilecek kaba tahıllar, patates ve glüten içermez. . Ayrıca% 32 protein ve% 18 sağlıklı yağ ile birlikte antioksidanlar ve vitaminler içerir. Ringa unu, kanola yağı ve bezelye içerir.
 • CANIDAE Tahılsız Saf Gökyüzü Kuru Gıda: Alerji ve sindirim konusunda ciddi sorunları olan köpekler için bu kuru köpek mamasını öneriyorum. Sekiz ana bileşenden oluşan basit bir formülasyona sahiptir. . Taze ördek, tavuk yağı ve hindi gibi bir çok et ürünü içerir. Probiyotikler, mineraller ve vitaminlerle de dolu olduğu için sağlık yararlarından emin olabilirsiniz.
 • Purina HA Hipoalerjenik: Bazı karışık ırklar gıda alerjilerine ve gıda intoleransına duyarlı olabilir. Bu ürün, küçük protein molekülleri ile özenle üretilmiş bir gıdadır. Diyetin etkisini optimize etmek için bu yiyeceği sadece sekiz ila 12 hafta boyunca verebilirsiniz. Bu süreden sonra başka bir köpek mamasına geçmeyi veya bu tür kibble'ları başka bir köpekle karıştırmayı tercih edebilirsiniz. .
 • Wellness Core Doğal Tahılsız Kuru Köpek Maması: Bu yüksek kaliteli öğün, kademeli et ve yüksek protein içeriği içerir. Bu kuru gıda, büyüyen yavrular veya sindirim problemleri olan yetişkin köpekler için mükemmeldir. Eklem gelişimine yardımcı olan krondroitin ve glukozamin içerir. Elma, brokoli, yaban mersini ve lahana gibi doğal içeriklere sahiptir. Tamamlayıcı mineraller ve vitaminler de vardır.
 • Purina Pro Plan Kuru Köpek Yavrusu Yiyeceklerinin Tadını Çıkarın: Bu formülasyonun birincil protein kaynağı olarak% 28 oranında tavuk ve balık vardır. Daha iyi sindirim için probiyotikler içerir. Tuzlu köpek maması formülasyonunu tercih eden seçici yiyiciler için mükemmeldir.

Köpeğinizin ağırlığını izlemeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Aşırı kilolu köpekler yapısal kusurlar geliştirmeye eğilimli olabilir. Köpeğin daha ağır olduğunu, egzersiz sırasında kolayca yorulduğunu ve görünür vücut yağının fazla olduğunu fark edeceksiniz. Bu durum yaşlılık döneminde büyük ölçüde yükselir. Hormon problemlerinden de kaynaklanabilir.

Köpeğinizin en iyi durumda olduğundan emin olmak için, bir kelimeye sahip olmanız ve güvenilir bir veterinerle randevu almanız önerilir. Bu kontroller köpeğin mevcut durumları ve olası sağlık riskleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacaktır. Veteriner köpeğin ideal vücut ağırlığının ve oranlarının çok ötesinde olup olmadığını belirleyebilir.

Husky Australian Shepherd Mix Egzersiz Gereksinimleri

Husky Avustralyalı Çoban karma köpekleri her gün uzun süre fiziksel aktivitelere ihtiyaç duyar. Bu faaliyetler en az bir buçuk saat sürebilir. Köpeğinizin dikkatini çekmek için Avustralya Çoban Köpeği ile çaprazlanmış Husky için uygun ve yeterli stimülasyon gereklidir. Bu melezin en sevdiği açık hava etkinlikleri koşu, alma ve yürüyüştür.

Bu melez güçlü bir çiğneme makinesidir. Can sıkıntısını önlemek için köpeği munching aktivitesinde işgal edebilirsiniz. Çiğneme ayrıca diş ve diş etlerinin temizliğini korumaya yardımcı olur. Bu yavru Sıçramalar ve Sınırlar Romp tadını çıkarabilir ve Dikenli Kemik Köpek Oyuncak çalıştırın . Farklı renklerde mevcuttur ve sağlam malzemeden üretilmiştir.

Husky Avustralya Çoban karışımı köpekleri büyük bir çitle çevrili arka bahçeye ihtiyaç duyar. Bağımsız çizgisi köpeği dolaşım ve mahalleden kaçmaya yatkındır.

Genç yaşlarında, köpek yavrusu daha iyi izleyebileceğiniz fiziksel aktiviteler için evde tutmayı seçebilirsiniz. Animaze Ayarlanabilir Egzersiz Siyah Kalemini Köpekler için satın alabilirsiniz. Günün etkinliğine bağlı olarak kişiselleştirilebilir. Kurulumu da kolaydır.

Husky Avustralyalı Çoban Eğitimi ile Çapraz

Husky köpekleriyle geçen Avustralyalı Çoban, hizmet, kurtarma ve terapi köpekleri olma konusunda büyük bir potansiyele sahiptir. En iyi davranış ve beceri edinimini sağlamak için eğitim gerekli olacaktır.

şişko büyük dane

Yeterli fiziksel ve zihinsel uyarımın yanı sıra, itaat eğitimi başlatılmalıdır. Köpeklerinizle etkileşimde yardımcı ve güçlü olmak önemlidir. Husky'nin Avustralya Çoban köpekleriyle karıştırılması konusunda bazı ipuçları:

 • Tasma eğitimi: Bu, yürüyüş sırasında köpeğinizin ilerlemesini önleyecektir. Dikkate alınması gereken bir seçenek 'çekmeden' köpek koşumudur. Köpeğin dikkatini sahibine geri döndürmek için köpeğin çekişinin karşı tarafından hafifçe baskı yapma mekanizması vardır.
 • Köpeğinize asla vurmayın: Bu eylem köpekle olan bağınızı etkileyecektir. Köpek sizi bir tehdit olarak görebilir ve size saldırabilir. Antisosyal kişilik özellikleri geliştirebilir.
 • Çiğneme Oyuncak Eğitimi: Bazı köpekler en yakın nesneyi çiğneme eğilimindedir. Bu, mal ve sağlık sorunlarının tahrip olmasına neden olabilir. Bu davranışı durdurmanın bir yolu, diğer nesnenin yerine lezzetli bir çiğneme oyuncağı sunmaktır. Bunu sadece çiğneme eylemi sırasında köpeği yakaladığınızda yapmanız önemlidir.
 • Genç yaşından yararlanın: Yavru köpeklerin yaş aralığı arasında en hızlı öğrenir. Yavruları eğitirken tutarlı ve makul olmanız gerekir.

Daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsanız ve eğitim yöntemlerini uygulama konusunda yardımcı olursanız, profesyonel bir köpek eğitmeni kiralayabilirsiniz.

Avustralyalı çoban Husky ve aileleri ile karışık

Husky köpekleri ile karıştırılmış Avustralyalı Çoban, sahiplerine sevgi ve sadıktır. Ayrıca diğer köpek ve evcil hayvanlarla zaman geçirirler. Diğer evcil hayvanlarla aynı seviyede enerji talep edebilirler.

Bu köpekle daha iyi bir aile dinamiği için, 2 1/2 hafta kadar erken bir sosyalleşme eğitimi alabilirsiniz. Bu süreç köpeğin cesur ve dengeli bir yetişkine dönüşmesine izin verecektir. Köpek, insanlarla ve diğer köpeklerle etkileşime girerek rahat hissedecektir. Bu, köpeğin çoban veya hizmet köpeği olma yeteneklerini de artıracaktır.

Sorumlu bir yetişkin olarak, köpek-çocuk etkileşimlerine dikkat etmelisiniz. Çocuklara yemek zamanı ve dinlenme sırasında köpeği üzmekten kaçınmalarını öğretmek çok önemlidir.

Sahip olduğunuz diğer evcil hayvanların boyutlarına karşı dikkatli olmalısınız. Bu melez, daha büyük ebatlı ırklarla korkutulabilir.

Husky Avustralya Çoban karıştırıcı köpeklerine bakarken, eğlenceli etkileşimler ve bağlar için yer ayırmanız gerekir. Disiplin ve eğlence için zamanı dengelemeniz gerekecektir.

Referanslar:

 1. Turnova, Evelina Hrckova, vd. 'Avustralya Çoban Köpeği Irkında Kahverengi Palto Rengiyle İlişkili TYRP1 Geninde Yeni Bir Mutasyon'. Animal Genetics, cilt. 48, hayır. 5, 12 Mayıs 2017, sayfa 626-626., Doi: 10.1111 / age.12563.
 2. Zhao, X., vd. 'Sibirya Huskies'te Köpek Kriptorşidizmi için Genom Geneli Birlik Çalışması'.Hayvancılık ve Genetik Dergisi, cilt 131, no. 3, 25 Haziran 2013, s. 202-209., Doi: 10.1111 / jbg.12064.
 3. Morgan, Diane.Aptallar için Sibirya Huskies. Wiley Yayıncılık, 2001.
 4. Schwartz, Charlotte.Avustralyalı çoban. Kennel Club Books, 2009.
 5. https://en.wikipedia.org/wiki/Husky
 6. https://en.wikipedia.org/wiki/Australian_Shepherd

Yorumlar