Golden Retriever-Pitbull Mix Bilgisi: Gerçekler, Özellikler ve Daha Fazlası

Golden Retriever-Pitbull Mix Bilgisi: Gerçekler, Özellikler ve Daha Fazlası

Golden Retriever-Pitbull Mix, ihtiyacı olan aktif bir ırktır. düzenli egzersiz ve zihinsel uyarım . aldıkları da önemli uygun eğitim ve sosyalleşme küçük yaşta başlar. Pitbull'ların saldırganlık konusunda kötü bir üne sahiptir, ancak unutmayın, köpek asla suçlanamaz. Her zaman sahibidir.

bu Golden Retriever Mükemmel bir aile köpeği olarak bilinir, bu da bu karışık cins köpekleri nispeten deneyimsiz köpek sahipleri için iyi bir değerlendirme haline getirir. Bununla birlikte, Pitbull'un tarihini ve herhangi bir saldırganlık nöbetiyle nasıl başa çıkacağınızı da anlamanız çok önemlidir. Temel itaat eğitimi genç yaşta başlamalıdır.Her iki ebeveyn ırkının da ne kadar aktif olduğu göz önüne alındığında, köpeğinizi çeviklik, itaat veya diğer spor etkinlikleri için kaydettirmeyi bile düşünebilirsiniz. Burada, bu harika karma cins hakkında bilinmesi gereken her şeyi özetleyeceğiz, böylece tam olarak ne için bulunduğunuzu bilirsiniz.

Golden Retriever-PitBull Mix'e Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık50-80 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik17-24 inç
  • ömür simgesiÖmür8-14 yıl
  • renk simgesiRenklerAltın (krem, açık, orta, koyu), Sarı, Beyaz, Siyah, Mavi/Gri, Kahverengi, bunların herhangi bir melezi
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

Golden Pitbull'un kesin tarihini belirlemek neredeyse imkansız. Bu nedenle, arka planı daha iyi anlamak için ebeveyn ırklarına bakmak en iyisidir.Golden Retriever

Mutlu Altın Köpek Açık Havada

Golden Retriever, 1820'de İskoçya'da ortaya çıktı.Golden Retriever'ın tarihi ile başlar Dudley Coutts Marjoribanks , doğmak 1820 ve İskoç asıllı. Köpek yetiştirme konusunda tutkuluydu ve İngiltere'deki Kennel Club'da deri ciltli günlüğüne titiz kayıtlar tuttu.

1865 yılında Marjoribanks oğluyla yürüyüşe çıkarken sokakta Nous adında bir köpek gördü. Nous altın rengindeydi ve siyah köpekler üstün kabul edildiğinden ve geri kalanı tipik olarak atıldığından, o zamanlar için alışılmadık bir şeydi.Nous'u kendisi için satın aldıktan sonra, Marjoribanks onu Belle adında bir Tweed Water Spaniel'e yetiştirdi. Bu, karada ve suda avlanabilen, suyu seven bir av köpeği üretti. 1868'de doğan bu ilk çöp, var olan ilk Golden Retriever'lardı.

Marjoribanks, ölene kadar Altın yetiştirmeye devam etti, ancak mirası ölümünden sonra da devam etti.

Pitbull'lar

Pitbull Köpek üzgün

Ne yazık ki, Pitbull Terrier medyada kötü bir üne sahip oldu ama tarihsel olarak çok sevecen bir cins.bu pitbull cins, kökenlerini erken dönemlere kadar izler. 19. yüzyıl Birleşik Krallık . Onlardan yaratıldılar Eski İngiliz Bulldogları , kim boğa güreşi için kullanıldı. Esasen, bu köpek, hayvan çökene kadar saatlerce boğaya saldırmak için kullanıldı.

1835'te İngiltere, boğa güreşini yasakladı. İnsanlar daha sonra, bir çukura bir fare yığınının yerleştirildiği farelere döndüler ( 'Pit' Bull nereden geliyor ) ve insanlar, belirli bir süre içinde en çok fareyi kimin köpeği öldürebileceği üzerine bahse girdi.

Hem fare hem de köpek dövüşü daha fazla çeviklik ve hız gerektiriyordu, bu yüzden insanlar ilk Pitbull Teriyerlerini üretmek için Bulldog'ları Teriyerlerle geçti.

Britanya Adaları göçmenleri, İç Savaştan hemen önce Amerika Birleşik Devletleri'ne geldi ve Pitbull'lar “Amerikan” Pitbull Teriyerleri oldu. Pitbull'lar, sığır gütmek, çiftlik hayvanlarını korumak ve aileyi tehditlere karşı korumak için kullanılan çok yönlü köpeklerdi. Çocuklarla o kadar iyilerdi ki, Dadı Köpeği lakabını aldılar.Ne yazık ki, medya Pitbull'un gerçek doğasını gözden kaçırdı ve onları dehşet olarak tasvir etti. Pitbull'lara karşı damgalanmanın bugün olduğu kadar belirgin olmasının nedeni budur. Ancak, herhangi bir deneyimli köpek uzmanı size saldırganlığın asla bir köpeğin suçu olmadığını söyleyecektir; her zaman insanların onu nasıl yetiştirdiği yüzündendir.

Mizaç

Golden Retriever-PitBull Karışımı

Golden Retriever-Pitbull karışımları, harika aile köpekleri için yapılır, ancak bol miktarda egzersiz ve dikkat gerektirir.

Karışık bir cinsle ne elde edeceğinizi asla tam olarak bilemezsiniz, ancak yapabileceğiniz bazı genel tahminler vardır.

Golden Retriever-Pitbull Karışımları aile arkadaşları . Bu, uzun süre yalnız bırakıldıklarında ayrılık kaygısına eğilimli oldukları anlamına gelir. Uzun vardiyalar halinde çalışıyorsanız ve kedinizi evde bırakırsanız, bu köpek size göre olmayabilir.Köpeğinizi düzenli olarak bırakmayı planlıyorsanız, sandık eğitimi mutlak bir zorunluluktur. Onu eve getirdiğiniz anda köpeğinizi sandıkla tanıştırın. Sandığı yalnızca ikramlar, yemek zamanı ve rahatlama gibi olumlu deneyimlerle ilişkilendirin. Heyecanlı veya endişeli bir köpeğe asla kasanın kapısını kapatmayın. Bir sandık seçmek Golden Retriever için tasarlandı veya bir Pitbull için uygun bu cins için iyi çalışması gerekir.

Ek olarak, bu melez neredeyse kesinlikle çok fazla egzersize ihtiyaç duyar. Hem Golden Retriever'lar hem de Pitbull'lar çalışan köpeklerdir, bu nedenle hem zihinsel hem de fiziksel uyarılmaya ihtiyaçları vardır. Zihinsel egzersize ek olarak günde en az bir kez uzun, yoğun yürüyüşler planlayın. Bu benzerliklere rağmen, iki cins de birçok farklılığa sahiptir .

Zihinsel uyarım için, evin etrafına ikramları saklamayı, bir itaat seansı planlamayı veya köpeğiniz için yapboz oyuncakları satın almayı düşünün. Tabii ki, her iki ebeveyn ırkının da zekası göz önüne alındığında, karışımınız her şeyi çabucak alacaktır. Küçük yaşlardan itibaren yapılandırılmış öğrenme seansları, iyi huylu, iyi eğitimli bir yetişkin köpeğin yaratılmasına yardımcı olur.Pitbull'un ne kadar koruyucu olduğu göz önüne alındığında, bu haç harika bekçi köpeği . Çevrelerinin farkındadırlar ve sizi kapıda aktivite konusunda uyarmak için havlayabilirler. Bu nedenle, köpeğinizin sizi ne zaman uyaracağını ve ne zaman geri duracağını bilmesi için yabancılarla sosyalleşme önemlidir.

Bu cins bir yüksek av sürüşü . Bu nedenle, onu kedilerin veya daha küçük hayvanların etrafında tutuyorsanız dikkatli olun. Onları yavaş yavaş birbirlerine tanıtın ve asla gözetimsiz bırakmayın.

Boyut ve Görünüm

Tasmalı yaşlı köpek

Goldenbull'unuzun neye benzediği, daha sonra hangi ebeveyn cinsine bağlı olduğuna bağlı olarak büyük ölçüde değişir.

Köpek genel olarak orta-büyük boy ve omuzda 17-24 inç arasında herhangi bir yerde duruyor. 50-80 pound arasında herhangi bir ağırlığa sahiptir.Her iki ebeveyn ırkının da kas yapısı göz önüne alındığında, karışımınız kendini iyi taşıyacak ve çok fazla kas tonusuna sahip olacaktır. Golden Retriever'lar obeziteye yatkın, bu yüzden ikramları boşverin ve köpeğinizin dengeli beslenmesini sağlayın. Ona ihtiyaç duyduğu egzersizi vermek, onun zayıf ve kaslı kalmasına da yardımcı olacaktır.

Ceket ve Renkler

Siyah melez köpek

GoldenBull çeşitli renklerde gelir

Köpeğinizin kürk rengi, aşağıdakilerin herhangi bir kombinasyonu olacaktır. altın, sarı ve krem ​​renkleri Golden Retriever'ın ve beyaz, mavi, siyah ve kahverengi Pitbull'un renkleri. Genellikle ceket hafif dalgalı görünür, ancak diğer zamanlarda kısa ve düz olacaktır.

İLE daha uzun ceket düzenli bakım gerektirebilir. Palto daha uzunsa, kendinizi daha yumuşak bir fırça ile donatın ve bol dökülmeyi önlemek için haftada bir, muhtemelen her gün tımar edin. Golden Retriever'ların yıl boyunca dökülen kalın tüyleri vardır.

Egzersiz İhtiyaçları ve Yaşam Gereksinimleri

Sevimli köpek sırt üstü yuvarlanıyor

Bu cinsin büyüklüğü ve yüksek enerji seviyesi göz önüne alındığında, çitle çevrili, açık alana sahip daha büyük evler için en uygun olanlardır.

Yetişkin Altın Pitbull düzenli, yoğun egzersiz ihtiyacı . Yüzme veya koşma gibi aktiviteler de dahil olmak üzere her gün 40-60+ dakikayı hedefleyin. Unutmayın: yorgun bir köpek iyi bir köpektir. Yavru köpeğinize yeterince egzersiz yapmazsanız, o enerjiyi evi yok etmek için harcayacak ve hiçbir faydası olmayacaktır.

Bu köpek, çalışan iki ırk arasında bir melezdir. Çeviklik, itaat veya uçan top gibi daha yapılandırılmış egzersiz için köpeğinizi kaydetmeyi düşünün. Bu, ırkların zihinsel ve fiziksel yeteneklerini kullanır.

Çoğu zaman, zihinsel egzersiz fiziksel egzersizden daha yorucudur. Köpeğinizi yeterince egzersiz yapıyorsanız (zor olduğundan emin olun!) ve onunla oynuyorsanız, ancak yine de başıboş ise, zihinsel faaliyetlere odaklanma zamanı.

Bunlar, bulmaca oyuncakları, saklambaç, itaat veya köpeğinizi zihnine odaklanmaya zorlayan herhangi bir şeyi içerebilir. Yapboz oyuncakları seçerseniz, köpek onlarla kendi başına oynayabilir ve siz de biraz iş yapabilirsiniz.

en iyi büyük cins köpek maması

Eğitim

Ağzında sopayla çimenlerde koşan gümüş köpek

Bu son derece zeki bir köpektir, bu nedenle eğitim kolayca gelmelidir.

Herhangi bir köpekte olduğu gibi, eğitimin erken başlaması gerekir. Temel itaatle başlayın: oturun, oturun, kalın, bırakın, gelin, tasmalı yürüyün. Köpek yavruları sünger gibidir ve bu hileleri sekiz haftalıkken bile öğrenebilirler.

Genç bir köpekle, eğitim seanslarını kısa tutmak ve olumlu pekiştirme kullanmak çok önemlidir. Yavru köpekler çabuk sıkılır ve akılları dolaşmaya başlar. Bu eşiğin ötesinde eğitim, sizi ve köpeğinizi hüsrana uğratır.

Bu cinsin zekası ve itaati göz önüne alındığında lazımlık eğitimi kolay olmalıdır. Bu, sandık eğitiminin kullanışlı olduğu başka bir örnek. Köpekler 'kendi' alanlarını kirletmekten nefret eder, bu nedenle gözetimsizken köpeğinizi sandığa koymak, istenmeyen kazaları önlemeye yardımcı olur.

Köpeğinize lazımlık eğitimi veriyorsanız, onu dışarı çıkardığınızdan emin olun:

 • Her gün ilk ve son şey
 • Yemeklerden, şekerlemelerden ve oyun seanslarından sonra
 • Yaşa bağlı aralıklarla

Bir aylık olmanın bir saatlik mesane kapasitesine eşit olduğunu unutmayın. Örneğin, dört aylık bir köpek yavrusu mesanesini dört saate kadar tutabilir. Köpekler, yaşı ne olursa olsun, tuvalete ara vermeden genellikle dört ila altı saatten fazla gitmemelidir.

Köpeğinizi eve geldiği gün sosyalleştirmeye başlayın. Onu yavaşça farklı insanlarla, hayvanlarla, seslerle ve ortamlarla tanıştırın. Köpeğinizi alışveriş merkezinden diğer insanların evlerine ve köpek parkına kadar mümkün olduğunca çok sayıda yeni yere götürmeniz çok önemlidir.

Köpeğiniz oynarken veya yemek yerken havai fişek, sirenler, araba motorları vb. gibi korkunç seslere alışmasına yardımcı olmak için film müzikleri bile çalabilirsiniz.

Yavruların 16 haftalık olana kadar Parvovirus gibi tehlikeli hastalıklara karşı tam olarak korunmadığını unutmayın. Veterinerinize danışın ve evcil hayvan dükkanları ve köpek parkları gibi birçok köpeğin uğrak yeri olan 16 haftadan küçük bir köpek yavrusu almayın.

Sağlık

Dilini çıkarmış yaşlı köpek

10-12 yıllık bir ömre sahip olan bu köpekler, uzun süre en iyi arkadaşınız olacaktır.

Her köpekte olduğu gibi, dikkat edilmesi gereken bazı sağlık sorunları vardır. Golden Retriever-Pitbull Mix için en yaygın olanları şunlardır:

husky koşum

kalça displazisi

Kalça yuvası uyluk kemiğini tam olarak örtmediğinde kalça yerinden çıkabilir. Kalça displazisi olan köpekler çok acı çeker ve topallamaya başlar. Kalça displazisi büyük köpeklerde yaygındır ve doğuştandır, bu nedenle düzenli kalça değerlendirmeleri şarttır.

Kalça displazisini önlemeye yardımcı olmak için, köpeğinizi sağlıklı bir kiloda tutun ve yüksek etkili egzersizlerden kaçının kemikler tamamen oluşana kadar, genellikle yaklaşık 24 aydır. Buna koşu, uzun yürüyüşler, çeviklik veya iskelet sistemini zorlayabilecek diğer fiziksel güç gerektiren aktiviteler dahildir. Özellikle endişeleniyorsanız, glukozamin gibi ortak takviyeleri düşünün.

Dirsek Displazisi

Kalça displazisi gibi, dirsek displazisi, dirsek eklemi yanlış şekillendiğinde ortaya çıkar ve soketten çıkmasına neden olur. Bu inanılmaz derecede acı verir ve etkilenen bir köpek hareketsiz hale gelir ve ayağa kalkmakta zorluk çeker. Topal, ağrılı olacak ve eklemi şişebilir.

Doğru teşhis için röntgen gereklidir. Tedavi, vakanın ciddiyetine bağlıdır. Daha hafif vakalarda düzeltici bir tedavi işe yarayabilir, ancak daha ciddi vakalarda ameliyat gerekebilir.

Kalp hastalığı

Semptomlar egzersiz intoleransı, öksürük veya bayılma içerebilir. Kalp hastalığı tedavi edilmezse ölümcül kalp yetmezliğine yol açabilir.

Kalp hastalığını teşhis etmek zor. Fizik muayene, kalp üfürümlerini veya kalpteki anormal kan akışını tespit eder. Buna karşılık, kalp hastalığının tam türünü veya kalp yetmezliğinin mevcut olup olmadığını belirlemek için bir EKG veya röntgen gereklidir.

Göz problemleri

Bu kalıtsal koşullar arasında ektropion (sarkık göz kapakları) veya entropion (göz kapaklarının içe doğru yuvarlandığı yer) bulunur. Bazı ırklar için bir dereceye kadar ektropiyon normaldir, ancak bundan daha şiddetli bir şey tedaviye ihtiyaç duyacaktır. Her iki koşul da iltihaplanmaya neden olur ve entropiyon enfeksiyona veya kornea ülserlerine neden olabilir.

Beslenme

Karışık cins köpek, köpek kasesinden yemek yiyor

Bu karışım obeziteye yatkındır, bu nedenle ikramlarda veya yiyeceklerde aşırıya kaçmayın.

Bu karışımın etrafta ihtiyacı var İki öğünde günde 1.600 kalori . Yavrular büyüdükçe, tipik olarak üç öğün boyunca artan miktarlarda yiyeceğe ihtiyaç duyarlar.

Büyük, aktif köpekler için yapılmış yüksek kaliteli mama tanesi GoldenBull'unuz için en iyi seçim olacaktır. Kalori, yaşa, cinsiyete ve köpeğinizin ne kadar aktif olduğuna bağlı olarak artmalı veya azalmalıdır, bu yüzden onu dikkatlice izleyin. Bu cinsi aşırı beslememeye dikkat edin. Obezite, kalça ve dirsek displazisi ve kalp sorunları riski gibi sorunları kötüleştirebilir, bu nedenle bu köpeği zayıf tutmak özellikle önemlidir. Köpek maması Pitbull'lar için özel olarak formüle edilmiştir veya Golden Retriever'lar için yapılmış köpeğiniz için gayet iyi olacak.

İşte dikkate alınması gereken bazı mama taneleri (yavruların ve yaşlı köpeklerin özel mama tanelerine ihtiyacı olduğunu unutmayın):

 • Bully Max 30/20 Yüksek Performanslı Köpek Maması (fincan başına 535 kalori)
 • Blue Buffalo Wilderness Duck Tarif Tahılsız Kuru Köpek Maması (fincan başına 416 kalori)
 • Yabani Kuru Köpek Mamasının Tadı (fincan başına 370 kalori)

Yapay dolgu maddelerinden veya düşük kaliteli bileşenlerden kaçının.

tımar

Açık kahverengi köpek banyo yapıyor

Karışımınız için tımar ihtiyaçları, köpeğinizin sahip olduğu özelliklere bağlı olarak büyük ölçüde değişecektir.

Golden Retriever gibi uzun tüylü köpeklerin tüylerini pürüzsüz tutmak ve ölü tüyleri gidermek için haftalık veya günlük bakıma ihtiyacı vardır. Bu da frenlemeye yardımcı olur aşırı dökülme . Daha ince bir fırçaya yatırım yapın ve köpeğinizi ikramlarla fırçalanmaya alıştırın. Daha kısa paltolar için haftada bir kez tımar yapmak güzel ama çok önemli değil. Kauçuk bir köri tarağı kullanmak, ölü saçları gevşetmeye ve saç köklerini uyarmaya yardımcı olur.

Köpeğinizin Golden Retriever gibi sarkık kulakları varsa, enfeksiyonu önlemek için kulakları kontrol etme ve temizleme konusunda özellikle dikkatli olun. Tırnakları kesin ve sık sık dişleri fırçalayın. Ağız hijyeni rutininizin bir parçası değilse, köpeklerde diş ve diş eti hastalığı gelişebilir.

Köpeğiniz ne zaman kirli görünmeye veya kokmaya başlasa, banyo zamanıdır. Kuaföre düzenli ziyaretler bu sorunu önleyebilir ve özellikle uzun tüylü köpekler için yararlıdır. Kuaförler, köpeğinizin paltosunu harika görünmesini sağlamak için kırpabilir ve şekillendirebilir.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Kahverengi karışık cins köpek yavrusu

Bir kurtarma organizasyonu veya barınak aracılığıyla evlat edinme, bir Golden-Pitbull karışımı bulmanın en iyi yoludur.

Bunun bir melez olduğu göz önüne alındığında, bu melezde uzmanlaşmış yetiştiriciler bulmak neredeyse imkansızdır. Basit bir Google araması bazı sonuçlar doğurabilir, ancak çok dikkatli olmanız gerekir. Yetiştirici ararken, sıkı durum tespiti yapmak . Tesisler temiz ve ferah mı? Yetiştirici, her iki ebeveynde de doğuştan bir sorun olmadığını kanıtlamak için köpekleri için sağlık tarama kayıtları sağlayabilir mi? Satış faturasında hangi anlaşmaları özetliyorlar? Gelecekte maliyetli sorunlardan kaçınmak için ödevinizi şimdi yapın.

Bunun gibi karışımlar, düşük kaliteli yetiştiricilerden veya daha da kötüsü köpek değirmenlerinden gelebilir. Köpekler, özellikle yavru değirmenlerinde, her iki durumda da doğuştan gelen hastalıklar ve ciddi davranış sorunları ile geleceklerdir. Buna evcil hayvan mağazalarından evcil hayvan satın almak da dahildir. Ne pahasına olursa olsun bundan uzak durun.

Kurtarma ve Barınaklar

Yaşlı Goldenbull dilini çıkarmış bir kitap okuyor

Rescue Golden-Pitbull karışımları tatlı, sevgi dolu köpeklerdir.

Bu türün benzersizliği göz önüne alındığında, ona adanmış bir kurtarma bulmak zordur. Ancak, bol miktarda Pitbull var ve Golden Retriever bu karışıma sahip olabilecekleri kurtarıyor. Bir barınaktan rastgele bir köpek seçmek riskli olabilir. Üstesinden gelinmesi zor olabilecek davranışsal sorunlarla gelebilir. Kurtarmanın en güzel yanı, köpeklerini tanımak için zaman harcamaları ve bir tanesini evinize daha iyi yerleştirebilmeleridir.

Köpeğiniz için bir gereksinim listesi ile kurtarma seçiminizi sunun. Bu içerir:

 • Enerji seviyesi
 • Yalnız bırakılmaya tahammül edilebilirlik
 • Köpekler, çocuklar, kediler veya diğer hayvanlar etrafında davranış
 • itaat gereksinimleri
 • kabul edilebilirlik
 • Yeni aktiviteler denemeye açıklık
 • Sizin ve aileniz için önemli olan her şey

İşte dikkate alınması gereken bazı kurtarma işlemleri:

Aile Hayvanları Olarak

Su havuzunda çalışan Golden-Pitbull Mix

Goldenbull mükemmel bir aile arkadaşıdır.

Golden Pitbull'dan bekleyebilecekleriniz:

 • Çok etkin ve düzenli, yoğun egzersiz gerektirir.
 • Genel olarak diğer evcil hayvanlarla iyi geçinir , ancak bir av sürüşü var, bu yüzden daha küçük hayvanların yanında dikkatli olun.
 • Çocukları sever.
 • bir eve ihtiyacı var çitle çevrili bahçe ve bir apartmanlara uygun değil.
 • Ayrılık kaygısına yatkın , bu yüzden sık sık ayrılan bir aile ile iyi olmaz.
 • Fiziksel egzersiz kadar zihinsel egzersiz gerektirir. İtaati düşünün, oyuncakları yapın veya saklambaç yapın.

Son düşünceler

Golden Retriever-Pitbull Mix, benzersiz bir köpektir. zeki, sadık ve oyuncu . Her türden insanla iyi geçinirler ve aileleriyle vakit geçirmeyi severler. Bunlar sizi davetsiz misafirlere karşı uyaracak koruyucu köpekler.

Bu cins sık egzersize ihtiyaç duyar ama kolayca eğitilebilir ve Pitbull'un tarihini anlayan sahipler için uygundur. Kötü rapi göz önüne alındığında, bu köpeğin Pitbull tarafının parlayan bir örneği olması gerekiyor. Evde uygun sosyalleşme ve kurallarla Golden Retriever-Pitbull Mix, mükemmel bir aile arkadaşıdır.

Yorumlar