Cane Corso ve Alman Çoban Köpeği: Farklılıklar ve Benzerlikler

Cane Corso ve Alman Çoban Köpeği: Farklılıklar ve Benzerlikler

karşılaştırma Cane Corso ve Alman Çoban Köpeği bir sonraki ev koruyucunuz için mi? Her iki köpek ırkı da, erken dönemde doğru eğitim ve sosyalleşme ile sağlanırsa, mükemmel aile koruyucuları olabilir. Her iki cinsin de, ne için yetiştirildiklerine bağlı olarak, hangi alanlarda üstün oldukları konusunda belirgin farklılıkları vardır.

Ancak, biri size hangi köpeğin en iyi korumayı sağladığını sorsa, hangisini seçersiniz? Biri diğerinden daha mı iyi? Belki de bu yavrulardan hangisinin çocuklu aileler için daha iyi köpek arkadaşı ? Ya da birden fazla evcil hayvanınız varsa? İşte bu cins karşılaştırma kılavuzunda, bunların hepsini ve çok daha fazlasını keşfedeceğiz.Cane Corso ve Alman Çoban ikisi de büyük köpekler ve hiçbiri uysal ve ılımlı sahipler için uygun değildir. Ancak bu köpekler arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız, neyse ki aralarında karar vermenize yardımcı olacak bir avuç fark var. Doğrudan tüm köpek farklılıklarına atlayalım.

Irk Karşılaştırması

cane corso

 • Yükseklik 23-27 İnç
 • Ağırlık 90-110 Pound
 • Mizaç Akıllı, Asil, Sevecen
 • Enerji Orta
 • Sağlık Ortalamanın üstü
 • Ömür 9-12 Yaş
 • Fiyat 1.000 ABD Doları ve Yukarısı

Alman Kurdu • Yükseklik 22-26 inç
 • Ağırlık 50-90 Pound
 • Mizaç Kendine Güvenen, Cesur, Akıllı
 • Enerji Çok yüksek
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 7-10 Yıl
 • Fiyat 1.000 ABD Doları ve Yukarısı

İçindekiler

Irk Tarihi

Bir köpeğin geçmişine bakmak, size aile hayvanları olarak nasıl olacakları hakkında bilgi verebilir. Cins amaçları genellikle kişiliklerinin ve enerji ihtiyaçlarının nasıl olduğunu belirler, bu nedenle her zaman araştırmanızın bir parçası olmalıdır.

cane corso

Kara Cane Corso Köpek Yavrusu

Cane Corso, İtalyan Mastiff olarak da bilinir.Cane Corso, 'Kay-nah Kor-so' olarak da bilinir. İtalyan Mastiff . Ataları büyük Roma savaş köpekleriydi ve onlar aslen yetiştirildi çiftlikte efendisine yardım etmek için. Koyun gütme, sığır sürme, araba çekme, ailesini ve mülkünü koruma gibi roller üstlenen çok yönlü bir köpektir. Latince'de adı 'koruma köpeği' olarak tercüme edilir.

o neredeyse soyu tükendi , ancak Neopolitan Mastiff ve cins meraklıları sayesinde tükenmiş sayıları geri geldi. Cane Corsos ilk olarak 1988'de ABD'ye tanıtıldı ve o zamandan beri ona aşık olduk. Muazzam boyutuna ve heybetli görünümüne rağmen, American Kennel Club popülerlik yarışmasında en hızlı yükselen yıldızlardan biridir.

Ateşli savunucular olarak ünleri nedeniyle Cane Corsos, daha çok aranan koruyucu köpek ırkları . onlar genellikle Presa Canario'ya kıyasla ve Pitbull'larla karşılaştırıldığında bile tüm farklı vasi görevleri için.Alman Kurdu

Alman Çoban Köpeği çimenlerde kameraya bakıyor

Alman Çoban Köpekleri, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en popüler köpek ırklarından biridir.

Alman Çoban Köpeğinin adı, tarihini Cane Corso'dan daha fazla ele verir. Alman Çoban, Almanya'dandır ve Çobanlık görevleri için özel olarak yetiştirilmiş . arayan bir süvari subayı tarafından yaratıldı. mükemmel çiftlik köpeği . Cane Corso'ya çok benzer şekilde, birçok rol üstlenen çok yönlü çalışan bir köpekti. Zamanla, insanlar onun bir koruyucu olarak ne kadar iyi olduğunu anladılar.

O şimdi 2.ndABD'deki en popüler köpek ve en çok kullanılan köpek ırkı askeri ve polis ortamları. 1990'ların başında bir aile hayvanı olarak popüler oldu. Esas olarak Rin-Tin-Tin gibi birçok televizyon programında görünmesi sayesinde. Dünya çapında Alsaslı olarak da bilinir ve bazı insanlar farklı ırklar olduklarını varsaysalar da, aynı Amerikan Alsas .

Görünüm

Cane Corso ve Alman Çoban Kameraya Bakıyor

Cane Corsos ve Alman Çobanları tamamen farklı bir görünüme sahiptir.Cane Corso ve Alman Çoban birbirinden çok farklı görünüyor. Cane Corso, iki ırktan daha büyük olanıdır. Ortalama olarak, Alman Çoban Köpeğinden bir inç daha uzundur. Ama o çok daha ağır ve 20 kilo daha ağır en büyüklerinde. Cane Corso, Alman Çobanının çok daha atletik görünmesiyle, görünüşte çok daha tıknaz ve karedir. Avrupa Alman Çobanları daha atletik görünecek .

Cane Corso bazen cilt ruloları , kilolu olsa bile, ancak Alman Çoban, fazla kilolu olmadığı sürece yapmaz. Alman Çobanının arka çizgisi aşağı doğru eğimli olma eğilimindedir ve Cane Corso'nun arka çizgisi daha düzdür. Saygın yetiştiriciler, kalçalarında ek sorunlara neden olduğu için eğimli arka çizgiyi yetiştirmeye çalışıyor.

İkisinin de kışın onları sıcak tutmak için çift katları var, ancak paltoları söz konusu olduğunda paylaştıkları tek benzerlik bu. Cane Corso'nun paltosu her zaman kısadır, ancak dokunuşu bir inek paltosu gibi neredeyse pürüzlüdür. Alman Çobanının sahip olduğu iki kat seçimi , kısa bir ceket, ve uzun bir ceket , ama yumuşak.

Cane Corso, siyah, açık kahverengi, gri veya kırmızı bir ceket rengine sahip olabilir; desenlemede brindle . Alman Çoban, genellikle tanıdık yüz ve sırt işaretleriyle kendine özgü siyah ve ten rengi ceketini giyer. Alman Çoban Köpekleri ayrıca düz renklerde de gelebilir. en popüler olan siyah montlar ve sık görülen düz renk.Mizaç

Cane Corso ve Alman Çoban Açık Havada

Cane Corso ve Alman Çoban çok farklı mizaçlara sahiptir.

Peki hangi cins daha iyi koruma köpeği yapar ve hangisi aileler için daha iyidir? Pekala, neyin peşinde olduğunuza bağlı. ikisi de yapar eşit derecede iyi koruma köpekleri . Sadece etrafta yabancılar varken sizi doğal olarak korumakla kalmayacaklar, aynı zamanda çoğu davetsiz misafirin her iki türe de meydan okumak istemeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Alman Çobanları, aksi olması gerekene kadar sakin ve toplayıcıdır. Daima efendilerine odaklanırlar, sadece kendilerine söylendiğinde (ya da gerçekten ihtiyaç duyduklarında) korurlar. Cane Corso biraz daha korkutucu ve aşırı korumacı bir köpek. Bu çoğunlukla boyutları ve görünümlerinden kaynaklanmaktadır.Cane Corsos birçok insan için çok fazla köpek olabilir. Alman Çobanından daha baskınlar ve sağlam bir ustaya ihtiyacı var. Dominant köpeklerle deneyiminiz yoksa, Cane Corso ile başlamanızı önermeyiz. Alman kurdu işlemesi çok daha kolay eğitilebilirliği ve çok daha az baskın olması sayesinde.

Her iki cins de yabancılara karşı temkinlidir, ancak ailelerini sever. Onlar hem kibar hem sevecen , ve eğer izin verirseniz, ikisini de akşamları kanepeyi paylaşırken bulacaksınız. İkisi de çocukları sever ve yanlarında mutlu bir şekilde bir arada yaşayabilirler. Alman Çoban, birincil bakıcısına odaklanacak, Cane Corso ise sevgisini eşit olarak paylaşacak.

Onlar hem akıllı ve çalışma ve koruma enerjisiyle dolu. Bu, aktif oldukları ve gün boyunca zihinsel ve fiziksel uyarılmaya ihtiyaç duydukları anlamına gelir. İkisi de bahçede insanlarıyla oynamayı sevecek ve ikisi de yalnız bırakılmaktan nefret edecek. Bu nedenle, hangi cinsi seçmeye karar verirseniz verin, gününüzün çoğunu onlarla geçirebilmeniz gerekir.

Egzersiz yapmak

Cane Corso ve Alman Çoban Egzersizi

Her iki yavru da en az 45-60 dakikalık günlük egzersize ihtiyaç duyacaktır.shiba vs akita

Cane Corso ve Alman Çoban'ın ikisi de enerjiktir. Egzersiz ihtiyaçları söz konusu olduğunda çok benzerler ve her ikisinin de yaklaşık 60 dakikalık egzersize ihtiyacı var her gün. Ve ikisi de çok zeki köpekler olduğundan, onları patilerinde tutmanız ve aktivitelerini karıştırmanız tavsiye edilir. Jogging, dağ yürüyüşü, plaj ziyaretleri ve antrenman seansları onları mutlu edecek.

Evde dinlenmeleri için ikisinin de fiziksel olarak yıpranmış olması gerekir. Bir gün sonra bile bu yavrular huzursuz olacak ve hiçbir mazereti kabul etmeyecek senden. İhtiyaçlarını karşılayamazsanız, hem sorunlu hem de yıkıcı hale gelirler.

Neyse ki, bir kez egzersiz yaptıktan sonra ikisi de olacak ertelemek için sakin ol öğleden sonra. Ama asla derin bir uykuya dalmayacaklar çünkü bir kulağını gökyüzüne dikip herhangi bir tehlikeye karşı kulak verecekler.

Eğitim

Antrenman Sırasında Tarladaki Köpekler

Hem Cane Corso hem de Alman Çoban köpeğinin sağlam ve tutarlı bir eğitime ihtiyacı vardır.

Cane Corso ve Alman Çoban, ikisi de zeki köpeklerdir. Ancak büyük bir farkla, Alman Çoban efendisini ve süper itaatkarını memnun etmeye heveslidir. Ve Cane Corso değil. Cane Corso olabilir inatçı ve bu nedenle eğitilmesi zor. Bu, deneyimli bir köpek sahibine en uygun olmasının başka bir nedenidir.

En verimli eğitim yöntemi pozitif pekiştirme eğitimidir. Onları motive eden şeyi kullanarak, daha iyi bir yanıt alma olasılığınız artar. Alman Çoban muhtemelen ustasından övgü almayı tercih eder ve Cane Corso'nun yenilebilir ikramlara odaklanması daha olasıdır. Bir Alman Çoban Köpeği yetiştirmek için saatler harcayabilirsiniz, ancak Cane Corso sıkılacak Bir süre sonra.

Her iki cins sosyalleşmek lazım diğer hayvanlar ve insanlar ile hareket halindeyken. Aksi takdirde, ikisi de aşırı korumacı olabilir ve her şeyi bir tehdit olarak görürler. Bir Cane Corso'nun eğitimi ömür boyu sürecek bir taahhüttür ve ona her gün nasıl kibar bir köpek olunacağının hatırlatılması gerekir.

Sağlık

Dışarıda Oturan Sağlıklı Köpekler

Hem Corso hem de Alman Çoban oldukça sağlıklı köpek ırklarıdır.

Cane Corso biraz daha sağlıklı Alman Çobanından daha. Daha büyük boyutuna rağmen, ortalama olarak daha uzun bir ömre sahiptir. Alman Çoban 7 ila 10 yıl, Cane Corso 9 ila 12 yıl yaşar.

Her ikisi de eğilimli kalça ve dirsek displazisi eklemlerin anormal bir oluşumudur. Alman Çoban ayrıca omuriliğin ilerleyici bir hastalığı olan ve felce yol açabilen dejeneratif miyelopatiye de yatkındır. Cane Corso, esasen konjestif kalp yetmezliği olan dilate kardiyomiyopatiye eğilimlidir.

Beslenme

Alman Çoban ve İtalyan Mastiff

Hem Alman Çoban hem de Cane Corso, yüksek kaliteli kuru mama yemelidir.

Cane Corso ve Alman Çoban her ikisi de yemek yer her gün üç bardak yemek . Bu, köpeğin boyutuna ve aktivite seviyelerine bağlı olacaktır, ancak özel tavsiyeler için paket talimatlarına bakın.

Onları ne tür yemlerle besleyeceğinize gelince, onları her zaman karşılayabileceğiniz en kaliteli mama taneleriyle beslemelisiniz, çünkü bunlar dengeli bir beslenme sağlayacaktır. Köpek mamalarına bakıldığında, Alman Çoban Köpekleri daha iyisini yapar aktif köpek formülleri . Cane Corso'nun büyük veya dev ırklar için yapılmış köpek mamasına ihtiyacı var.

Hem Cane Corso hem de Alman Çoban şişkinlik çekmek . Bu nedenle, egzersizden hemen önce veya sonra değil, en az 2 öğün yemek yemeleri tavsiye edilir. Bu yavrulardan birini hayatınıza almayı düşünüyorsanız, bunun farkına varmalısınız. hayati tehlike şart.

tımar

Cane Corso ve Alman Çobanın İkisinin de Bakıma İhtiyacı Var

Hem Cane Corso hem de Alman Çoban Köpeğinin düzenli bakıma ihtiyacı olacaktır.

Alman Çoban köpeğinin iki farklı kürk seçeneği olduğundan, tımar rejimleri Cane Corso ile aynı veya farklı olabilir. Alman Çobanının kısa bir paltosu varsa, bakım programları aynıdır. İkisinin de ihtiyacı olacak haftada bir fırçalamak sağlıklı ve akıllı görünmelerini sağlamak için. Alman Çobanının daha uzun bir kürkü varsa, ölü tüyleri çıkarmak ve dolaşmaları uzak tutmak için haftada birkaç kez fırçalamaya ihtiyacı olacaktır.

Her ikisinin de taze kokmasını sağlamak için her 8 ila 12 haftada bir banyoya ihtiyaçları olacaktır. Alman Çobanının daha uzun saçları varsa, kullanmanızı öneririz. bakım şampuanı , çünkü bu paslanmayı önlemeye yardımcı olacaktır. Tımar söz konusu olduğunda, diğer her şey hemen hemen aynıdır ve diğer tüm köpeklere benzer.

köpek fiyatları

Cane Corso ve Alman Çoban Köpekleri

Alman Çoban ve Cane Corso yavrularının her ikisi de size yaklaşık 1.000 $ ve daha fazla mal olacak.

Cane Corso biraz daha pahalı Alman Çobanından daha. Sadece daha nadir olduğu için. Bununla birlikte, ödüllü bir Alman Çoban veya belirli bir koruyucu soydan birini arıyorsanız, çok daha fazlasını ödemeyi bekleyebilirsiniz. Yani ne istediğinize bağlı olarak bir köpek yavrusu fiyatı.

Yavru değirmenler sizi çok daha düşük bir fiyatla cezbetmeye çalışacak, ancak bununla birlikte anlatılmamış sağlık sorunları ve hayata kötü bir başlangıç ​​geliyor. Ayrıca yeterince sosyalleşmemiş olmaları da muhtemeldir. Bu öyle bir şey ki kaçınmalısın bu koruyucu ırkların her ikisi ile. Daha düşük bir fiyata razı olmayın çünkü veteriner faturalarında ve davranış derslerinde çok daha fazla ödeme yapacaksınız.

Ayrıca kurtarmayı da düşünebilirsiniz ve bu ne harika bir şey! Popüler ırklar olarak, birinin yerel kurtarma merkezinizde görünmesi için uzun süre beklemeniz gerekmeyebilir. Alternatif olarak, kontrol edebilirsiniz Cane Corse Kurtarma ya da Amerikan Alman Çoban Kurtarma Derneği özel kurtarma merkezlerini eyalet eyalet listeledikleri web siteleri.

Son düşünceler

Özetlemek gerekirse, Alman Çoban koruyucu bir köpektir, ancak yabancılara karşı biraz daha hoşgörülüdür. Birincil bakıcısına daha fazla odaklanır, ancak Cane Corso'ya kıyasla çok daha itaatkar ve eğitilebilir. Cane Corso daha büyük, daha baskın ve aynı derecede koruyucu. Cane Corsos yabancılara karşı daha az hoşgörülüdür ve eğitimi ömür boyu sürecek bir taahhüttür.

Genel olarak, hem Cane Corso hem de Alman Çoban harika aile hayvanları yap ama ikisinin de mutlu ve sağlıklı olması için farklı aile türlerine ihtiyacı var. Her şey bir köpekte ne aradığınıza ve ne tür bir köpek sahibi olduğunuza bağlıdır. Bireysel ihtiyaçlarını karşılayabildiğiniz sürece, güçlü bir bağ geliştireceğinizden ve birlikte mutlu bir yaşam süreceğinizden emin olabilirsiniz.

Yorumlar