Puglar İçin En İyi Evcil Hayvan Sigortası

Puglar İçin En İyi Evcil Hayvan Sigortası

Pug, Hollandalı Mastiff olarak adlandırılır ve o minicik vücudunda büyük bir kişiliğe sahiptir. Horlama ve sevimli rol vücutlarıyla tanınan bu cins, eğlence dolu. Bir Pug için en iyi sigorta poliçesi, daha büyük bir köpek ırkınınkiyle eşleşmeyebilir. Bu sigorta rehberini bu yüzden Puglara adadık.

Bu cins en popüler 30 köpek arasında yer almaktadır. Ancak her köpek bir bireydir ve bütçeniz komşunuzunkiyle aynı değildir. Bu nedenle, benzersiz ihtiyaçlarınıza en uygun olanı bulmanıza yardımcı olmak için bir sağlık sigortası değerlendirmeleri listesi derledik.10-13 inç boyunda ve 14-18 pound ağırlığında olan bu cins, diğer köpekler gibi kazalara ve hastalıklara karşı kolayca hassastır. Ve diğer tüm safkanlar gibi, çoğu melez ırktan daha fazla sağlık sorununa eğilimlidirler, bu da evcil hayvan sigortasını mükemmel bir yatırım düşüncesi haline getirir.

Bir Bakışta

 Evcil Hayvanlar En İyi logosu

En iyi
Etraflı

Pets Best'i ziyaret edin
 Figo Evcil Hayvan Sigortası logosu

İçin en iyisi
Yaşlı KöpeklerFigo'yu ziyaret edin
 Trupanion logosu
Trupanion'u ziyaret edin

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak, daha fazla bilgi edinmek ve fiyat teklifi almak için sizi her şirketin web sitesine götürür. Bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.İçindekiler

Evcil Hayvan Sigortası Buna Değer mi?

Kısa cevap evet. tarafından yapılan bir anket Liberty Karşılıklı Sigorta belirtir ki Evcil hayvan sahiplerinin %63'ü, evcil hayvanları için beklenmeyen tıbbi bakımı karşılayamadı . Evcil hayvan sigortası, evcil hayvanınız için en iyi tıbbi tedaviyi seçmenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda mali durumunuzda istikrar sağlar.Hatırlanması gereken en önemli şey, acil bir durum ortaya çıkmadan önce evcil hayvan sigortasına kaydolmanız gerekir . Pug'unuzun önceden teşhis edilmiş sağlık sorunları için sigorta kapsamına güvenemezsiniz. Bu nedenle, köpeğinizi mümkün olan en kısa sürede koruma altına almak çok önemlidir.

Puglarda Yaygın Sağlık Sorunları

 Yakın plan profesyonel veteriner Pug'u muayene ediyor.'s eye with an otoscope
Pug'ın şişkin gözetleyicileri, çeşitli göz sorunları için risk altındadır.

puglar genellikle 13-15 yıl yaşarlar. Fakat, Aşağıdaki sağlık sorunları, Puglar için yaygın olan birkaç sorundur. Bu ayrıntılar, semptomlar ve sigorta kapsamı ile ilgili olarak nelere bakmanız gerektiği konusunda size bir fikir verebilir.

labrador koşum takımı

Göz Koşulları

Pugların bilinen göz rahatsızlıkları şunlardır: kornea ülserleri, kuru göz, pigmenter keratit, proptoz, distikiazis, katarakt ve ilerleyici retinal atrofi (PRA).Ameliyat, kornea ülserlerini tedavi etmek için bir seçenektir ve 650 - 2.400 ABD Doları arasında herhangi bir yere mal olabilir. Göz kuruluğu ilaçla bir nebze kontrol altına alınabilir ancak tedavisi yoktur. Pigmenter keratit tedavisi (nerede gözde siyah noktalar belirir s) ameliyat ve ilaçtan oluşabilir ve maliyeti 250 – 2.000 ABD Dolarıdır.

Proptozise gelince, bir durum göz küresi yuvasından çıkar , tedavi dünyanın durumuna bağlıdır. Kurtarılabilir olarak kabul edilirse, küre değiştirildiğinde ve bir dikiş atıldığında tarsorafi bir seçenek olabilir. Küre kurtarılabilir değilse, kürenin çıkarılması veya enükleasyon gerekebilir. Tarsoraphy 4.000 $'a kadar mal olabilir ve enükleasyon maliyeti 500 - 2.000 $ arasında olabilir.

Distichiasis nerede kirpikler göz kapağının içinde büyür ve tahrişe neden olabilir. Ciddiyetine bağlı olarak, köpeğinize korneayı korumak için göz kayganlaştırıcı uygulanabilir. Daha ciddi vakalarda, kirpiklerin çıkarılması ve tekrar oluşmasını önlemek için saç köklerinin öldürülmesi için ameliyat önerilebilir. Ameliyat 1.500 $ ila 2.000 $ arasında mal olabilir.

Kataraktları düzeltmek için genellikle ameliyat gerekir. Gerekli teşhis testine bağlı olarak, karşı karşıya kalabilirsiniz. Katarakt değerlendirmesi ve ameliyatı için 3.800 $ veya daha fazla .son olarak, cerrahi ve diğer tıbbi müdahaleler PRA'yı düzeltemez. PRA teşhisi maliyetli olabilir ve köpeğinizin ortamını ayarlamak gerekebilir, ancak nihayetinde tedavisi yoktur.

Pug Köpek Ensefaliti

Bu durum Puglara özgüdür. maalesef çok değil bu konuda biliniyor . Bu bir tedavisi olmayan ilerleyici beyin hastalığı . Bu durumdan muzdarip köpekler nöbetler, daire, komaya girer ve sonunda ölür .

Tanıyı doğrulamak için tipik olarak BT taraması, MRI, beyin omurilik sıvısı analizi ve/veya nöral veya kas dokusu biyopsisinden oluşan tanı testi yapılır. Köpeğe daha rahat etmesi için destekleyici tedavi verilebilir. , ancak ne yazık ki, köpekler ilk semptomların ortaya çıkmasından sonraki aylar içinde hastalığa yenik düşüyor. Teşhis ve destekleyici tedavi maliyeti 200 ila 3.500 ABD Doları arasında değişebilir. Radyasyon gerekli görülürse, bu tedavinin maliyeti 5.000 ila 10.000 ABD Doları arasında değişebilir. veya muhtemelen daha fazlası.

Cilt durumu

Puglar, Cheyletiella Dermatitis (yürüyen kepek gibi görünen bir akar durumu), demodektik uyuz (saç dökülmesinin parazitik nedeni), staph enfeksiyonu ve maya enfeksiyonları dahil olmak üzere çeşitli cilt koşullarından muzdariptir. Bu koşulların belirtileri şunları içerir: saç dökülmesi, kaşıntılı cilt, kepek, güçlü koku ve açık yaralar.Bu koşulların tedavisi tipik olarak ilaçtan oluşur. Veteriner ziyaret ücreti, değerlendirme ve ilaçlar yazıldıktan sonra veteriner faturasına bakabilirsiniz. birkaç yüz dolar .

Brakisefali Sendromu

Tüm düz yüzlü köpekler bu hastalığa yakalanma riski altındadır. brakisefali sendromu . Bu, köpeğin kısaltılmış veya daha düz kafatasının neden olduğu bir dizi üst solunum yolu anormalliğini ifade eder. Pug'ın pürüzsüz burnu ve yüzü ile, bu sağlık sorunu için kesinlikle doğru koşullara yatkındırlar. Varsa, bu anormallikler ikincil sağlık sorunlarına yol açar Mide gibi diğer vücut bölgelerini etkileyen.

İlaçlar sorunları hafifletebilse de, ameliyat genellikle gereklidir yaşam kalitelerini artırmak için. Her anormallik için ameliyat 1000 dolara kadar mal olabilir. Ancak Pug'ınız birden fazla sorun yaşıyorsa, bu birkaç bin doları bulabilir.Sigortacı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 Evcil hayvan sigortası evrakları

Yaş Sınırlamaları ve Bekleme Süreleri

Çoğu evcil hayvan sigortası şirketinin bir asgari yaş şartı (genellikle altı ila sekiz haftalık) evcil hayvanınızı kaydetmenize izin vermeden önce. Ve bazı şirketler, daha yaşlı bir köpeğe kaydolabileceğiniz yaşı sınırlar (sadece birkaç şirket olmasına rağmen 14 yaş en yaygın olanıdır). Ek olarak, bazı şirketler, yavru köpeğiniz belirli bir yaşın üzerindeyse (örneğin, kalça displazisi, çapraz bağ ameliyatı ve ortopedik bozukluklar) belirli koşulları kapsamın dışında tutabilir.

Tüm sağlayıcıların, yeni bir poliçenin başlangıcında, evcil hayvanınızın durumu geri ödeme için uygun hale gelene kadar kısa süreler olan bekleme süreleri vardır. Unutmayın ki herhangi bir önceden var olan durumlar, kazalar veya bekleme süresinde teşhis edilen veya semptom gösteren hastalıklar teminat kapsamı dışındadır. . Hastalıklar için ortalama bekleme süresi 14 gün, kazalar için ise beş günden azdır.

Kapsam Tipi

Aralarından seçim yapabileceğiniz iki tür sigorta kapsamı vardır:

 1. Yalnızca Kaza – Bu poliçeler, kazaları (ör. yırtık bağlar, kırık kemikler vb.), yani temelde herhangi bir ani fiziksel yaralanmayı kapsar. Sadece kaza planları genellikle kaza ve hastalık poliçelerinden daha ekonomiktir. Bu, önceden var olan birçok durumu olan bir evcil hayvan için makul bir seçenek olabilir.
 2. Kaza ve Hastalık – Bu poliçeler en popüler olanlardır çünkü hem kazaları hem de hastalıkları (örn. kanser, artrit, alerji vb.) ve beklenmedik tıbbi harcamaların çoğunu kapsarlar. Hiçbir sağlayıcı önceden var olan koşulları kapsamadığından, evcil hayvanınızı mümkün olduğunca erken sigorta kapsamına almak çok önemlidir.

Bazı şirketler ayrıca bir sağlık planı (önleyici bakım planı olarak da bilinir) kayıt işlemi sırasında. Bu genellikle rutin veteriner masraflarını (yani yıllık muayeneler, kısırlaştırma/kısırlaştırma prosedürleri, aşılar vb.) kapsar, ancak sağlayıcıya göre değişir. Genellikle yalnızca kaza veya kaza ve hastalık poliçesine ek olarak bulunur, ancak bazı şirketler bunu bir sigorta poliçesi olmadan satın almanıza izin verir. Bu eklenti kapsamı teknik olarak bir sigorta ürünü değildir.Dutch Mastiff'iniz için en iyi seçeneği bulmak için, ne tür bir kapsama ihtiyacınız olduğunu ve bütçenizi düşünmeniz gerekir.

Prim: İndirilebilir, Geri Ödeme ve Ödeme Seçenekleri

Pug'unuzun evcil hayvan sigortası kapsamı için ödediğiniz ücret, genellikle aylık veya yıllık olarak ödenen primdir. Aylık ödemeler genellikle işlem ücretlerini ekler, bu nedenle yıllık ödeme yapabiliyorsanız, bu size biraz para kazandırabilir.

Buna göre NAPHİA (North American Pet Health Insurance Association), 2021'de ABD'de bir kaza ve hastalık sigortası poliçesi için ortalama aylık prim köpekler için 48,66 dolardı. Tabii ki, bu sizinki de dahil olmak üzere her köpek ve duruma göre değişir, bu yüzden emin olun birden çok teklif al en yüksek dereceli şirketlerden.

Prim birkaç faktöre bağlıdır: cins (veya karışım), yer, yaş, cinsiyet, önceden var olan koşullar, muafiyet, geri ödeme yüzdesi ve ödeme . Listenin başı açıklayıcıdır, bir Pug'ınız var ve posta kodunuzu, köpeğinizin yaşını (veya en iyi tahminini), cinsiyetini ve tıbbi geçmişini biliyorsunuz. Ancak muafiyet, geri ödeme ve ödeme nedir?

 • muafiyet – Poliçeniz size geri ödeme yapmaya başlamadan önce ödemeniz gereken para. Bu genellikle her poliçe döneminde (yıllık) sıfırlanır. Bununla birlikte, bazı şirketlerin olay başına muafiyetleri vardır, bu nedenle köpeğiniz yeni bir duruma her maruz kaldığında bu tutarı ödemeniz gerekir. Her şirketin bu konuda kendi yaklaşımı olabilir, bu nedenle politikanızı anladığınızdan emin olun çünkü yıllık ve olay başına muafiyetler, ödemeniz beklenen para miktarını etkileyebilir.
 • Geri ödeme – Madeni para sigortanızı ödedikten sonra şirket tarafından geri ödemeye uygun olduğunuz iddiasının yüzdesi. En popüler geri ödeme seçenekleri %70, %80 ve %90'dır, ancak bazı şirketler köpeğin yaşına veya konumuna göre başka seçenekler veya kısıtlı seçenekler sunar.
 • ödeme – Bir sağlayıcının poliçe süresi boyunca geri ödeyeceği maksimum tutar. Daha düşük ödeme limitleri, evcil hayvanınızın pahalı veteriner tedavisi görmesi durumunda daha fazla masraftan sorumlu olabileceğiniz anlamına gelir.

Birçok şirket size izin verir planınızı bütçenize uyacak şekilde özelleştirin . Örneğin, daha düşük bir ödeme ile birlikte daha yüksek bir muafiyet ve geri ödeme yüzdesi, priminizi düşürecektir. Bununla birlikte, Hollandalı Mastiff'inizin sağlığı kötüye giderse ve ödenmesi gereken birkaç pahalı veteriner faturanız varsa, bütçenizin izin verdiği şey ile en kötü durum senaryosu arasında bir denge bulmak çok önemlidir.

İstisnalar

İstisnalar poliçenizin kapsamadığı durumlar . Bu, önceden var olan durumları, kalıtsal bozuklukları, kas-iskelet bozukluklarını, spesifik diş tedavisini ve daha fazlasını içerebilir.

siyah köpek ırkları

Puglarla ilgili muhtemelen en önemli endişe, bazı şirketlerin kalıtsal ve ırkla ilgili koşulları hariç tutabilmesidir. Puglar brakisefalik sendrom için yüksek risk altında olduğundan, bunun için ek kısıtlamaları anladığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. Bu nedenlerden dolayı, politikanızı baştan sona okuyun ve anlayın .

En İyi Poliçeyi Kim Sunar?

Aşağıda, cinse özgü ihtiyaçlarına göre Puglar için en iyi evcil hayvan sigortası seçimlerimiz bulunmaktadır. Ve hazır olduğunuzda, biz yaptık ücretsiz fiyat teklifi formu Bu, evcil hayvanınızın ayrıntılarını doldurduğunuzda en iyi evcil hayvan sigortası şirketlerinden özelleştirilmiş poliçe teklifleri sağlar. Evcil hayvanınızın özel özelliklerini girerek, ihtiyaç duyulan koruma kapsamını daha iyi anlayabilirsiniz.

En İyi Genel Evcil Hayvan Sigortası

En İyi Evcil Hayvanlar

 Evcil Hayvanlar En İyi Evcil Hayvan Sağlık Sigortası Logosu
 • Yaş sınırı veya kısıtlaması yok
 • kapsamlı kapsama
 • Sektördeki en düşük fiyatlardan bazıları
 • Yalnızca Kaza planı sunar
PetsBest.com'u ziyaret edin

Pets Best, Pug'ınız için en iyi evcil hayvan sigortası olabilir, çünkü ortalama olarak daha düşük fiyatlandırma, ve o sahip kayıt için maksimum yaş sınırı yok . Pets Best'te de var birkaç istisna davranış terapileri ve isteğe bağlı sağlıklı yaşam bakımı dahil olmak üzere diğer sağlayıcılarla karşılaştırıldığında.

Yaşlı Köpekler İçin En İyi Evcil Hayvan Sigortası

Böbrek

 • Para için mükemmel değer
 • %100 geri ödeme ve sınırsız yıllık ödeme seçenekleri sunar
 • Azalan muafiyet, her yıl 50 $ azalır, poliçe sahibi 0 $ olana kadar tazminat talep etmez
 • Kapsam, yaş ve kilo ile ilgili kaygıları ve kalıtsal ve kronik durumları içerir
figopetinsurance.com'u ziyaret edin

Vet Direct Pay İçin En İyi Sigorta

Trupanion

 Trupanion logosu
 • İki taraflı dışlama olmayan tek şirketlerden biri
 • Talepler, Trupanion Express aracılığıyla 5 dakikadan kısa sürede ödenebilir
 • Tüm planlar için %90 geri ödeme ve sınırsız ödeme
 • Doğumdan itibaren kayıt imkanı sunar
Trupanion.com'u ziyaret edin

Önerdiğimiz Ek Seçenekler

Kucaklamak

 Evcil Hayvan Sigortası logosunu kucaklayın
 • Herhangi bir talepte bulunulmazsa prim yılda 50 $ azalır
 • Değerlendirmeye bağlı olarak tedavi edilebilir önceden var olan durumları kapsar
 • Tüm politikalara dahil olan sınav ücretleri
 • Davranışsal terapi ve eğitim için kapsam sunar
 • Diş tedavisi dahil
Embracepetinsurance.com'u ziyaret edin

Sağlıklı Pençeler

 • Tüm planlar için sınırsız yıllık ve ömür boyu ödeme
 • Diğerlerine kıyasla ortalama olarak en hızlı talep ödemesi
 • Mükemmel değer ve rekabetçi fiyat
 • Yüksek müşteri memnuniyeti puanları
Healthypawspetinsurance.com'u ziyaret edin

Limonata

 limonata logosu
 • AI güdümlü talep süreci
 • Her ABD eyaletinde mevcut değildir
 • Ev sahibi veya kiracı sigorta poliçeleri ile paketleyebilme
 • İsteğe bağlı sağlıklı yaşam kapsamı
Lemonade.com'u ziyaret edin

Nasıl Tasarruf Edilir

Bazı Pug ebeveynleri, aşağıdaki koşullar karşılanırsa sigorta poliçelerinden tasarruf edebilir.

Yıllık Ödeme

Çoğu sigorta şirketi, primlerinizi aylık veya yıllık olarak ödemeniz için iki yol sunar. Çoğu durumda, aylık ödeme seçeneğini seçerseniz işlem ücretleri faturanıza eklenir. Bu nedenle, priminizi yıllık olarak öderseniz bunları en aza indirebilir veya tamamen önleyebilirsiniz.

Çoklu Evcil Hayvan İndirimi

Birçok evcil hayvan sigortası, evlerinin köpekleri ve kedileri için çeşitli poliçeler alan evcil hayvan sahipleri için çoklu evcil hayvan indirimleri sunar. Her evcil hayvanın sigortasında %10'a varan indirim kazanabilirsiniz ve bu da önemli ölçüde tasarruf sağlar. Bazı şirketler yalnızca ek evcil hayvanlarda çoklu evcil hayvan indirimleri sunar (ilki değil), bu nedenle yeni bir poliçeye kaydolmadan önce bu noktayı açıklığa kavuşturduğunuzdan emin olun.

Son düşünceler

Gördüğünüz gibi, Pug'ınız için sigortaya yatırım yapmak genellikle değerlidir. Prim genellikle evcil hayvan ebeveynlerini caydırır. Ancak, cins için yaygın rutin olmayan veteriner faturalarıyla ilgili maliyetleri düşündüğünüzde, bunun daha bütçe dostu bir seçenek olabileceğini anlıyorsunuz. Cüzdanınız ile en iyi arkadaşınızın sağlığı veya hayatı arasında seçim yapmak zorunda kalmayacağınızı bilmenin verdiği iç huzurundan bahsetmiyorum bile.

Hangi poliçeyi düşünürseniz düşünün, kaydolmadan önce kapsamı ve sınırlamaları anlamak için küçük yazıları okumayı unutmayın. Bir şeyden emin değilseniz veya sorularınız varsa, evcil hayvan sigortası şirketini arayın veya veterinerinizle konuşun.

Yorumlar