Köpekler İçin En İyi Probiyotikler: Faydaları, Türleri ve SSS

Köpekler İçin En İyi Probiyotikler: Faydaları, Türleri ve SSS

Sevgili aile köpeklerimizin bakımı, her zaman evcil hayvan sahibi olma sorumluluk listesinin başında gelir. Bazı köpekler kronik sindirim problemlerinden muzdariptir ve diğerleri diyetlerinde veya yaşam tarzlarında bir şeyler değiştiğinde muzdariptir. Sindirim sorunları ortaya çıktığında, hayvan sahipleri ve veterinerler, semptomları ve rahatsızlığı hafifletmek için probiyotiklere (diğer bir deyişle bağırsak dostu bakteriler) yönelirler.

Belki de veterineriniz, belirli semptomları iyileştirmek için köpeğinizin diyetine probiyotikler eklemeyi önermiştir. Ya da belki de tüm bu yaygaranın ne hakkında olduğunu merak ediyorsunuz. Ya da belki de piyasadaki en iyi köpek dostu probiyotikleri arıyorsunuz. Burada bulunma nedeniniz ne olursa olsun, köpekler için probiyotiklerle ilgili bu kılavuz, onları Fido'nun diyetiyle tanıştırmak isteyen herkesin okuması gereken bir kitap.Bilgi, köpeğiniz için en iyi kararı vermenin anahtarıdır, o yüzden başlayalım.

Bir Bakışta

Purina Pro Planı FortiFlora Probiyotik Poşetleri Derecelendirmemiz

En İyi Genel

Purina Profesyonel PlanıChewy.com'da görüntüle Lezzetli Paws Probiyotik Yumuşak Çiğnemeler Derecelendirmemiz

Köpekler için en iyisi

lezzetli patiler

Chewy.com'da görüntüle VetriScience Probiyotik Kapsüller Derecelendirmemiz

Laktoz intoleransıVetriScience

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri yorumları alabileceğiniz Chewy.com'a götürür. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerProbiyotikler Nelerdir?

Mikroskop altında probiyotikler

İnsanlar gibi, köpeklerin de milyonlarca bağırsak bakterisi vardır ve bu sisteme mikrobiyom denir.

goldendoodle özellikleri

esasen, probiyotikler canlı, dost bakterilerdir. 'Probiyotik' kelimesi Latince 'for' (pro) ve Yunanca 'life' (bio) kelimesinden gelir. Bir mikrobiyom, dost ve zararlı bakterilerden oluşur. Bu denge bozulduğunda, dost bakterilerin rezervleri tükenir ve zararlı bakteriler devreye girer.

Bazı köpekler, gelişmek ve sağlıklı kalmak için fazla yardıma ihtiyaç duymayan dengeli ve sağlam bir mikrobiyota sahiptir. Ancak bazı köpekler sağlıklı bir denge sağlamak için mücadele eder ve probiyotiklerle biraz daha fazla yardıma ihtiyaç duyar. Aşağıdakiler üzgün bir mikrobiyota neden olabilir:

 • Diyet ve sütten kesmede değişiklik
 • antibiyotikler
 • Enfeksiyonlar, hastalıklar ve parazitler
 • Stres
 • Bozulmuş yemek yemek
 • Yüksek karbonhidrat diyeti

Birçok yüksek kaliteli diyet zaten köpek probiyotikleri içeriyor olsa da, bazı köpek mamaları içermez. Ve bazı köpekler, dengeli bir diyete sahip olmalarına rağmen sadece ekstra yardıma ihtiyaç duyarlar. Probiyotikler bir köpeğinizin diyetini tamamlayan beslenme aracı ihtiyaç duyduklarında ve ihtiyaç duyduklarında.
Probiyotik Faydaları

Probiyotik gıdalar

Sağlıklı olmak için köpeklerin sağlıklı bir mikrobiyota ihtiyacı vardır.

Dost bakteriler, pürüzsüz sindirime yardımcı olur, enfeksiyonlarla mücadele, bağışıklık sistemini güçlü tutma, etkili bir şekilde besinleri emme ve üretme ve daha fazlası. Sağlıklı bir köpek mutlu bir köpektir, bu yüzden probiyotikler çok çeşitli faydalarla birlikte gelir . Köpeğinize doğru probiyotikleri vererek aşağıdaki sorunların çoğunu iyileştirebilirsiniz:

 • mide bulantısı
 • İshal
 • Fazla gaz
 • kramp
 • şişkinlik
 • alerjiler
 • Ağız kokusu
 • obezite

Köpeğiniz bu semptomlardan herhangi birini düzenli olarak yaşıyorsa, veterinerinizle konuşmanız çok önemlidir. Dengesiz bir mikrobiyomdan veya belki de tamamen başka bir şeyden kaynaklanıyor olabilir. Her iki durumda da, kontrol edilmesi gerekiyor. Bir Üzgün ​​karın, diğer daha ciddi koşullardan da kaynaklanabilir , bu nedenle herhangi bir tedaviye kendi başınıza devam etmeden önce veterinerinize danışın.

Probiyotik Türleri

Varbirçok farklı probiyotik türü ve türü. Köpeklerin sindirim sistemlerinde ve ürünlerinde en yaygın olarak bulunanlar Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei, Bifidobacterium breve, Enterococcus faecium ve Bifidobacterium lactis'tir. Her suş, bağırsağın farklı bir bölümünü hedefler ve çeşitli faydaları vardır. Bu nedenle, köpeğinizin bunlardan en iyi şekilde yararlanabilmesi için hangi tür probiyotiklere ihtiyaç duyduğu konusunda veterinerinizle konuşmalısınız.Probiyotik ürünlerfarklı şekillerde de gelve bazı köpeklerin tercihleri ​​​​vardır. Köpek mamasında bulunanlara ek olarak, probiyotik formlar arasında canlı kültürlü yoğurtlar, tozlar, kapsüller ve köpek çiğnemeleri bulunur. Bazı köpekler, tabletleri veya kapsülleri yutmak yerine yiyeceklerinin üzerine serpilmiş tozu yemeyi daha kolay bulur. Ve bazı sahipler, köpeklerinin sadece lezzetli köpek çiğnemeleri veya ikramları olarak maskelenen probiyotikler tarafından kandırıldıklarını görüyorlar.

Probiyotikler Çalışır mı?

Probiyotiklerin köpekler üzerindeki etkileri ve faydaları hakkında insan probiyotiklerine kıyasla çok fazla araştırma yoktur. Ama eldeki kanıtlar gösteriyor ki,birçok köpek için etkilidirve yukarıda listelenen semptomları hafifletir. Anekdot niteliğindeki kanıtlar ayrıca probiyotiklerin gelişimsel yavru aşamasında bağışıklık tepkilerini artırarak etkili olduğunu göstermektedir.

Veteriner hekimler, probiyotikler ve köpeklere sağladıkları genel sağlık yararları konusunda giderek daha fazla yemin ediyorlar. İçinde İrlandalı bir çalışma Veterinerler, Beagle yavrularında probiyotik takviyesinin, özellikle Bifidobacterium animalis'in ishal süresini yedi günden dört güne indirdiğini buldular. Ayrıcaantibiyotik tedavisi ihtiyacını azalttıbazı durumlarda. Uzmanlar daha fazla araştırma yapılması gerektiği konusunda hemfikir olsalar da, probiyotiklerin faydalı olduğu kanıtlanıyor.Probiyotikler Vs. prebiyotikler

Probiyotik bakterileri mutlu etmek için köpeklerin de prebiyotiklere ihtiyacı vardır.Prebiyotikler esasen probiyotik bakterileri beslerve köpeğinizin gastrointestinal sistemini başarılı bir şekilde yönetmelerine yardımcı olun. Prebiyotikler, gıdalarda bulunan lif ve diğer besinlerdir. Dolayısıyla probiyotiklerin başarılı olması için köpeklerin prebiyotik liflere ihtiyacı vardır. Prebiyotik lif açısından zengin besinler arasında balkabağı, hindiba kökü, pancar küspesi, muz, elma, arpa, yulaf ve keten tohumu sayılabilir.

beagle boyutu

Yüksek kaliteli mamalar, formüllerinde bu bileşenlerden bazılarını listelemeli ve köpeğiniz için yeterli düzeyde prebiyotik sağlamalıdır. Alternatif olarak, yavru muzlarını beslemek veya sağlıklı bir tedavi olarak elma, sistemlerine biraz prebiyotik lif almanın harika bir yoludur. Ancak prebiyotikler ve probiyotiklerle dolu dengeli bir diyet sağlamanın en iyi yolu,yüksek kaliteli bir diyet seçin.

Riskler Var mı?

Tüm köpekler aynı değildir, yani köpeklerprobiyotiklere farklı tepki verir. Bazı köpekler, mikrobiyomlarının sorunlara neden olmadığını gösterebilecek herhangi bir fayda sağlamaz. Bazı köpekler, probiyotiklerle ilk kez tanıştıklarında ishal, şişkinlik, sindirim rahatsızlığı, gaz, mide bulantısı veya kabızlık yaşayabilir. İyileştirmeye çalıştığınız tüm belirtiler.

Bazensemptomlar iyileşmeye başlamadan önce daha da kötüleşebilir. Bu nedenle, köpeğinizin semptomları üzerinde etkili olması için probiyotiklere zaman vermeniz gerekir. Ancak herhangi bir diyet değişikliği veya beslenme ürünlerinin tanıtımı gibi, potansiyel riskleri yönetmek için veterinerinizle birlikte çalışmak çok önemlidir.
Köpekler İçin En İyi Probiyotikler

Belirli bir sırayla, yavrularınız için mevcut en iyi probiyotik ürünlerden birkaçına göz atalım. Her ürün, diğer köpek sahipleri ve tanınmış ve güvenilir markalardan yüksek puan alır.

Lezzetli Paws Probiyotik Yumuşak Çiğnemeler

Lezzetli Paws Probiyotik Yumuşak Çiğnemeler
 • Yumuşak çiğnemeler, ikram olarak ikiye katlanır.
 • Lezzetli balkabağı ve papaya ile yapılmıştır.
 • Tüm yaşam evrelerine uygundur.
 • Tahılsız.
 • Abd'de üretilmiştir.
Chewy.com'da görüntüle

Zesty Paws, çiğnenebilir muamele formunda gelen ve çoğu köpek için çekici kılan, yüksek puan alan bir üründür. Sadece ekstra ikramlarla kendilerini şımarık hissetmekle kalmaz, aynı zamanda bağırsak sağlıklarını da iyileştirebilirsiniz. Baz, hem lezzetli hem de enzimler ve prebiyotikler açısından besin açısından zengin olan balkabağı ve papayadır ve bu yumuşak çiğnemelerle herkesin bir kazanan olmasını sağlar.

Bağırsak sağlığını desteklemek için altı temel probiyotik türünden yapılırlar. Bu canlı bakteriler, bağırsakların ishale, şişkinliğe ve gaza karşı yardımcı olur, hastalıklara ve hastalıklara karşı bağışıklıklarını geliştirir. Bu çiğnemeler tüm yaşam evreleri için uygundur ve mısır, buğday, soya ve tahıl içermez.

SeverizBu probiyotiklerin yumuşak çiğneme formunda olması, onları yutan kapsüllere kıyasla birçok köpeğin yemesini kolaylaştırır. Ayrıca, tüm köpeklerin sevdiği ikramlar olarak ikiye katlanırlar ve nefis balkabaklarının tadına bakarlar.

VetriScience Probiyotik Kapsüller

VetriScience Probiyotik Kapsüller
 • Tamamen doğal, süt içermeyen ürün.
 • Köpeğiniz onları yutmayı reddederse kapsüller bölünebilir.
 • Etkinliği sağlamak için prebiyotikler de içerir.
 • Çoklu paket boyutları mevcuttur.
 • Kediler için de uygundur.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, köpeğinizin sindirim sistemi için sekiz probiyotik türü sağlayan tamamen doğal bir üründür. Sindirimi normalleştirmeyi, bağışıklığı iyileştirmeyi ve diyeti iyileştirmeyi amaçlar. Bu ürün, hemen hemen her köpek için ideal olan tüm yaşam evreleri ve cins boyutları için uygundur. Probiyotiklerin işlerini yapmak için ihtiyaç duydukları şeye sahip olmalarını sağlayan prebiyotikler ve probiyotikler içerir.

Diğer kapsüllerle karşılaştırıldığında, köpeğiniz hap tüketmenin onlar için olmadığına karar verirse, bunlar bölünebilir ve serpilebilir. Fido'nun burnunu onlara çevirmesi durumunda atmak zorunda kalmayacağınız çok yönlü bir ürün. Aynı zamanda, biri 120 kapsül ve diğeri 240 olmak üzere iki boyutta gelir ve daha büyük köpekler veya çok evcil hayvanlı büyük evler için idealdir.

Severizbu probiyotiklerin süt ürünü olmadığını söylüyor. Bu, hassas mideleri olan köpekler arasında oldukça yaygın olan laktoz intoleransı olan köpekler için önemli bir özelliktir. Bu seçenek aynı zamanda çok evcil hayvanlı bir evdeyseniz ideal olan kedigiller için de uygundur.

kurt köpeği ırkları

Purina Pro Planı FortiFlora Probiyotik Poşetleri

Purina Pro Planı FortiFlora Probiyotik Poşetleri
 • Veterinerler, köpek beslenme uzmanları ve araştırmacılar tarafından hazırlanmıştır.
 • Her probiyotik dozu ayrı ayrı paketlenir.
 • Stabilize edici bir mikrokapsülleme işlemi kullanılarak yapılmıştır.
 • Harika bir ciğer aroması.
 • Veterinerlerin tavsiye ettiği bir numaralı marka.
Chewy.com'da görüntüle

Purina Pro Plan, Veteriner seçimi için bu probiyotik poşetleri yarattı. Veterinerler, köpek beslenme uzmanları ve araştırmacılar tarafından hazırlanmıştır. Her porsiyon ayrı ayrı paketlenmiştir. Ayrıca, canlılıklarını sağlamak için parçacıkları kaplayan probiyotik özellikleri stabilize etmek için tescilli bir mikrokapsülleme işlemi kullanılarak geliştirilmiştir.

Toz, harika bir tatma olarak tanımlanıyor ve incelemeler, köpeklerinin bundan zevk aldığı için bu ifadeye katılıyor, bu da bunu telaşlı yavrular için en iyi seçim haline getiriyor. Tüm yaşam evreleri ve boyutları için de uygundur. Bu ürün aynı zamanda çeşitli boyutlarda gelir ve her evin ihtiyaçları için idealdir. 30 ila 180 poşet arasında çeşitli seçenekler vardır. Araştırmalar, bu ürünün veteriner hekimler tarafından önerilen bir numaralı marka olduğunu gösteriyor.

Severizbu probiyotik tozun ayrı ayrı paketlenmiş olduğunu. Yani her günlük dozun mümkün olduğu kadar taze tutulması ve probiyotiklerin her seferinde canlı olması garanti edilir. Bunu köpekler için en iyi probiyotik seçeneğimiz yapan da budur.

Probiyotik Ürün Bakımı Nasıl Yapılır?

Probiyotikler, uygun şekilde saklanması gereken canlı mikroorganizmalardır. Öte yandan,bozulurlar ve eski hale gelirler çok çabuk. Satın aldığınız ürüne özel ambalaj talimatlarını izlemeniz gerekse de, çoğu probiyotik serin, kuru bir yerde, bir kapta veya uygun şekilde kapatılmış olarak saklanmalıdır. Ayrıca, son kullanma tarihinin henüz geçmediğinden emin olmanız gerekir.

Probiyotiklerle ilgili sorun, sindirim sisteminde yaşayan canlı mikroorganizmalar olmalarıdır, yani hayatta kalmak için belirli koşullara ihtiyaç duyarlar. Maruz kalmakaşırı sıcaklıklar, nem ve hava canlılıklarına zarar verir. Örneğin, onları birkaç saat sıcak bir arabada bırakmak, muhtemelen hayatta kalamayacakları anlamına gelir. Ve kesinlikle olması gerektiği kadar etkili olmayacaklar.

Sıkça Sorulan Sorular

Probiyotik kapsüller

Köpekler için probiyotiklerle ilgili en sık sorulan soruları cevaplayalım.

Yavru köpeğime probiyotik verebilir miyim?

Evet, yapabilirsiniz ve mevcut ürünlerin çoğu, yukarıda önerilen ürünler de dahil olmak üzere tüm yaşam aşamaları için uygundur. Çalışmalar, probiyotiklerin yavru köpeklere verilmesinin, onların sindirim sistemlerini ve bağışıklık tepkilerini iyileştirmeye yardımcı olduğunu göstermektedir. Veterinerinizle herhangi bir diyete probiyotiklerin girişini tartışmak hala önemlidir. Yavru köpeğiniz veya yetişkin köpeğiniz şu anda başka bir şey için ilaç kullanıyorsa, bu özellikle önemlidir.

Köpeğime insan probiyotikleri verebilir miyim?

Teknik olarak köpekler birçok insan probiyotik alabilir zararlı maddeler içermediği sürece. Ancak türe özgü takviyelerin sağladığı faydaları sağlamazlar. Bu nedenle, köpeklerin istenen etkileri elde etmesi ve paranızın karşılığını daha iyi alması için tasarlanmış takviyeleri satın almaktan çok daha iyisiniz.

Yoğurt veya kefir gibi bazı insan probiyotik ürünleri, köpekler için toksik olan ksilitol gibi yapay tatlandırıcılar içerir. Yoğurt her zaman doğal ve şekersiz olmalıdır. Ayrıca, insanlar köpeklerden çok daha büyüktür, bu nedenle dozlar çok yüksek olabilir. Etraflı,köpeğinize insan probiyotikleri vermenizi önermiyoruz.

Köpeğimi günde kaç probiyotik beslemeliyim?

Yukarıda listelenen tüm probiyotik ürünler ve piyasadaki diğerleri, beslenme talimatlarını sağlar. Örneğin, belirli bir kilonun üzerindeki köpekler, bazı durumlarda birden fazla kapsüle veya çiğnemeye ihtiyaç duyabilir. Ancak her bir ürün için besleme talimatlarını takip etmek çok önemlidir. Aksi belirtilmedikçe, her zaman bir yemekten sonra takviyeleri besleyin. Yiyeceklerin sindirimi, probiyotiklerin daha iyi emilmesini teşvik eder. Ayrıca, bazı köpeklerde meydana gelebilecek mide tahrişini sınırlar.

Köpeğimin semptomları düzelmiyor. Şimdi ne olacak?

Ne yazık ki, bazı köpeklerin semptomları iyileşmeden önce daha da kötüleşebilir. Köpeğinizin semptomları devam ediyorsa veya kötüleşiyorsa, veterinerinizden randevu almanız gerekir. Herkese uyan tek bir yaklaşım olmadığını da hatırlamakta fayda var. Ve her köpekte tüm sindirim problemlerini tedavi eden bir probiyotik ürün yok.

Köpeğim sadece ara sıra stresli zamanlarda sindirim sorunları yaşar. Sürekli probiyotik kullanmak zorunda mıyım?

Birçok köpek sahibi, devam eden sindirim sorunları için köpeklerine her gün probiyotik vermeyi tercih eder. Ancak bazı köpeklerde sindirim sorunları yalnızca belirli zamanlarda ortaya çıkar. Yaygın örnekler, tatil, veteriner ziyaretleri ve eğitim sınıfları için uçağa binmeyi içerir. Bu köpeğinize benziyorsa, stres kaynaklı sindirim sorunlarından kaçınmak için olaydan birkaç gün önce probiyotik vermeyi tercih edebilirsiniz.


Son düşünceler

Biz insanlar gibi, köpeklerin sindirim sistemleri de kararsız olabilir ve onları üzmek ya da birkaç gün boyunca onları alt etmek çok fazla zaman almaz. Ve bazı yavrular için, sindirim sistemi kendi kendini düzenlemekte zorlanır, yani sağlıklı bir mikrobiyomu sürdürmek için sürekli desteğe ihtiyaç duyarlar. Fido probiyotiklerini verme nedeniniz ne olursa olsun, gördüğünüz gibi birçok faydası var.

Probiyotiklerin köpeğiniz için doğru seçenek olduğundan emin olmak için veterinerinizle konuşmanız ve herhangi bir probiyotik takviyesini onlarla tartışmanız gerekir. Unutmayın, tüm köpekler farklıdır ve köpeğiniz için doğru ürünü bulurken bazı deneme yanılmalar olabilir. Yukarıda önerilen ürünleri deneyerek, diğer birçok köpek ebeveyni gibi, köpeğinizin hastalığına çözüm bulmalı veya korkunç doggo gazını azaltmalısınız.

Yorumlar