Alman Kurdu Malamute Mix Gerçekler

Alman Kurdu Malamute Mix Gerçekler
Alaskan Malamute, Alman Çoban Köpeği, Karışık Cins Köpekler

Alman Kurdu Malamute Mix Gerçekler

Ava Channing 10 ay önce Yorum Yok Önceki Makale Sonraki Makale

İçindekiler • Diğer Alman Çoban ve Malamute Karışımları
 • Malamute Alman Çoban Karışımı
 • Alman Çoban Malamute Karışımı Almamanız İçin 3 Neden
 • Bir Alman Çobanının Malamute İle Geçmesi İçin 3 Neden
 • Diğer Alman Çoban ve Malamute Karışımları
 • Alman Çoban Köpeğiyle Karışık Malamute'nin Görünümü, Kişilik ve Özellikleri
 • Alman çoban Satılık Malamute köpekler ile geçti
 • Malamute Alman çoban karışımı damat
 • Alman çoban Malamute sağlık sorunları ile karışık
 • Alman Çoban Gıda Gereksinimleri ile Malamute Çapraz
 • Malamute German Shepherd Mix Egzersiz Gereksinimleri
 • Alman Çoban Malamute Eğitimi ile Geçti
 • Alman Kurdu Malamutes ve Aileleri
 • Referanslar:

Diğer Alman Çoban ve Malamute Karışımları

Yaşam tarzınıza uygun köpek ırkı seçmek, yapabileceğiniz en önemli karardır. Her yıl onbinlerce köpek terk ediliyor ya da evlat edinilmeye hazırlanıyor çünkü sahibi sorumsuzdu ve yaşam tarzı için harika olmayan bir köpek seçmeden önce araştırmalarını yapmadı.

Malamute Alman Çoban köpeğinin yaşam tarzınıza uygun olduğundan emin değil misiniz? 50'den fazla popüler Alman Çoban karışımından veya Malamute karışımından birini kullanmayı düşünün.

Doggypedia, Amerika'daki en popüler Alman Çoban Karışımları üzerine en derinlemesine araştırma yaptı:Laboratuvar Alman Çoban KarışımıAvustralyalı çoban Alman çoban karışımı
Pitbull Alman Çoban KarışımıBeagle Alman Çoban Karışımı
Kaniş Alman Çoban KarışımıMavi Heeler Alman Çoban Karışımı
Alman Çoban KarışımıDoberman Alman Çoban Karması
Alman çoban Danua karışımıBorder Collie Alman Kurdu Karışımı
Alman Çoban Büyük Pireneler MixBoxer Alman Çoban Karışımı
Alman Kurdu Malamute MixChow Alman Çoban Karışımı

Malamute Alman Çoban KarışımıMalamute Alman Çoban karışımı, büyük köpek ırkları, Alaskan Malamute ve Alman Çoban'ın birleşimidir. Bazen Alaska Çobanı olarak adlandırılan bu melez, paketleri taşımak ve kızakları çekmekti. Alman Çoban Malamutes, olağanüstü bir güce ve iyi inşa edilmiş gövdelere sahiptir.

Alaskan Malamute ve Alman Çoban ebeveyn ırklarının fiziksel ve davranışsal farklılıkları, yavruların özelliklerini değiştiren faktörlerdir, ancak yavrular genellikle daha iyi nitelikler taşır.Alman Çoban Malamute Karışımı Almamanız İçin 3 Neden

avustralya çoban mavi heeler karışımı
 1. Çok bağımsız olma eğilimindedir. Köpek, özellikle itaat eğitimi sırasında bazen itaatsiz ve inatçı olabilir. Bu özellik eğitim sürecini olumsuz etkileyebilir.
 2. Yeni sahipler için uygun değildir. Alman Çoban Malamute mix köpeği çok dik ve bağımsız olabilir. Bu özellikler yeni sahipleri hayal kırıklığına uğratabilir ve olumsuz duygular uyandırabilir. Yanlış davranışlardan kaçınmak için hemen eğitime başlamak gerekir.
 3. Aşırı yemek eğilimindedir. Bu obezite ve bunun sonucunda ortaya çıkan hastalıklara yol açabilir. Bu cinsi beslerken son derece dikkatli olmalısınız.

Bir Alman Çobanının Malamute İle Geçmesi İçin 3 Neden

 1. Harika bir aile arkadaşıdır. Bu melez aileye bağlanma eğilimindedir. Ailenin tüm üyeleri için doğuştan gelen bir sadakat ve samimiyeti vardır.
 2. İdeal bir bekçi köpeği . Alman Çoban Köpeği ile karıştırılan Malamute, çevresine karşı ihtiyatlı ve koruyucu. Onun ihtiyatlılığı şüphesiz dikkat çekicidir. Bu özellikler, şüpheli insanları ve eylemleri ayırt etmesini sağlar.
 3. Diğer hayvanlarla iyi etkileşime girebilir. Bazı ırklar diğer hayvanların varlığında agresif olma eğilimindedir. Malamute köpeğiyle geçen Alman Çoban, hayatın erken dönemlerinde sosyalleşmek kaydıyla diğer hayvanlarla birlikte oynayacak.

Diğer Alman Çoban ve Malamute Karışımları

Yaşam tarzınıza uygun köpek ırkı seçmek, yapabileceğiniz en önemli karardır. Her yıl onbinlerce köpek terk ediliyor ya da evlat edinilmeye hazırlanıyor çünkü sahibi sorumsuzdu ve yaşam tarzı için harika olmayan bir köpek seçmeden önce araştırmalarını yapmadı.Malamute Alman Çoban köpeğinin yaşam tarzınıza uygun olduğundan emin değil misiniz? 50'den fazla popüler Alman Çoban karışımından veya Malamute karışımından birini kullanmayı düşünün.

Doggypedia, Amerika'daki en popüler Alman Çoban Karışımları üzerine en derinlemesine araştırma yaptı:

Laboratuvar Alman Çoban KarışımıAvustralyalı çoban Alman çoban karışımı
Pitbull Alman Çoban KarışımıBeagle Alman Çoban Karışımı
Kaniş Alman Çoban KarışımıMavi Heeler Alman Çoban Karışımı
Rottweiler Alman Kurdu KarışımıDoberman Alman Çoban Karması
Alman çoban Danua karışımıBorder Collie Alman Kurdu Karışımı
Alman Çoban Büyük Pireneler MixBoxer Alman Çoban Karışımı
Alman Kurdu Malamute MixChow Alman Çoban Karışımı

Alman Çoban Köpeğiyle Karışık Malamute'nin Görünümü, Kişilik ve Özellikleri

Ağırlık64 ila 130 lbs
Yükseklik21 ila 24 inç
BoyutOrta ila büyük
Ceket TipiÇift kat; kalın, kaba dış kaplama ve yumuşak, yoğun astar
Kaplama RengiSiyah, gri, kırmızı, altın, kahverengi kombinasyonu
Atma MiktarıAğır
GözlerFındık, kahverengi veya mavi
BurunSiyah veya kahverengi
KulaklarDik ve sivri uçlu
MizaçSamimi, Akıllı, Sevecen, Bağımsız
Yaşam Beklentisi10 ila 13 yıl
Hipoalerjenikdeğil
Çocuk DostuEvet
Yeni Sahipler Dostudeğil
Cins TanımaIDCR, DBR

Malamute köpekleri ile karıştırılmış Alman Çoban, 64 ila 130 kilo arasında değişen geniş bir ağırlığa sahiptir. Bu melezlerin yüksekliği 21 ila 24 inç arasında değişir. Erkeklerin ve dişilerin yükseklik farkı azdır.Bu azmanın orta uzunlukta, çift katına sahip olmasını bekleyebilirsiniz. Paltolarının renkleri siyah, gri, kırmızı, altın ve kahverenginin bir kombinasyonu olabilir. Bu tür bir kaplama, aşırı soğuk ortamla başa çıkmalarına yardımcı olur.

Malamute Alman Çobanları çalışkan köpeklerdir. Bunun da ötesinde, çevreleri konusunda uyanık ve farkındalar. Mükemmel bekçiler yaparlar. Rahatsız edici ve rahatsız edici olmadan uygun bir şekilde havlarlar. Şüpheli eylemleri ve insanları ayırt etmek için keskin duyuları var.

Sahip olduğu bir başka özellik onun sevgi dolu doğasıdır . Nazik ve sevgi dolu Alman Çoban Malamutes ilk bakışta göz korkutucu olarak ortaya çıkabilir. Gerçekte, insanlardan hoşlanan kabarık ve sevimli köpeklerdir.

Alman çoban Satılık Malamute köpekler ile geçtiMalamute köpek yavrularıyla çaprazlanan Alman Çoban köpeğini edinmek zor olabilir. Melez ırklar söz konusu olduğunda profesyonel yetiştiricileri bulmak için iyi araştırma teknikleri uygulamalısınız. Profesyonel yetiştiriciler, sağlık kayıtları ve DNA testi de dahil olmak üzere köpek yavrusu belgelerine erişmenizi sağlar. Ayrıca köpeklerin yetiştirilmesi için uygun bir ortam sağlarlar. Köpeklerin sağlıkları ile ilgili minimum sorun yaşamak için büyüyeceklerinden emin olmanıza yardımcı olacaklar.

Kendi yerlerinde damızlık ziyaret şiddetle tavsiye edilir. Saygın Amerikan Hayvanlara Zulüm Önleme Derneği (ASPCA), köpeklerin, özellikle de melezlerin çevrimiçi satışı üzerine kaşlarını çattı. Bir yetiştiriciyi doğrulamanın başka bir yolu da bu ziyarettir.

Bu melezliği elde etmek için iyi bir yerin evcil hayvan dükkanlarından satın almak olduğunu düşünebilirsiniz. Bu yönteme karşı tavsiye ediyorum. Bir üreme alanı olarak, yavru değirmeninin üreme için korkunç koşulları destekleyen binlerce hikayesi var . Köpek değirmeni yavru yetiştirmek için en uygun ortamı sağlamaz. Bu yerde, yavrular birbirleriyle çiftleşmeye ve doğum yapmaya zorlanıyor.Bu karışık cins nispeten nadirdir. Saygın yetiştiriciler bu melezleri 800 dolardan başlayan fiyatlarla satıyorlar. Alman Çoban Malamutes ve ebeveyn ırkları için yetiştiricilerin listesi:

 • Alaskan çoban yavruları Merlin, Pets4You.com tarafından OR
 • Snowlion Alaskan Snowlion Kennels Malamutes
 • KingFisher’ın Alaskan Malamutes Big Lake, AK
 • Hasat Moon Malamutes NY
 • Barick Alman Çobanları Mcdonough, GA
 • Hollow Hills Clarks Zirvesi, PA
 • Redwood Runs - Galt, CA'da

Bunun yerine benimsemeyi düşünüyorsanız, AdoptAPet'in web sitesi bu cinsi aramanın iyi bir yoludur. Ülke çapında bazı cinslere özgü ve kar amacı gütmeyen kurtarma merkezleri vardır. Yeni bir kabarık arkadaş edinmek için bu kurtarma barınaklarını kontrol edebilirsiniz. İşte ulaşabileceğiniz bazı kurtarma grupları:

 • Virginia Alman Çoban Kurtarma Centerville, VA
 • Alman çoban kurtarma Kuzey California Cupertino, CA
 • Heartland Alman Çoban Kurtarma Gretna, NE
 • Big Cypress Alman kurdu kurtarma Napoli, FL
 • Moonsong Malamute Kurtarma Boise, ID
 • Alaskan Malamute Yardım Ligi - Golden, CO

Malamute Alman çoban karışımı damat

Malamute Alman Çoban karıştırıcı köpeklerinin bakım için orta ila yoğun bakım ihtiyacı vardır. Onların dökülme süreci genellikle sıcak havaların olduğu dönemlerde ve kabarma ortamına yerleştirildiğinde çok fazla karışıklık ve saç içerir.Katın fırçalanması haftada üç ila beş kez yapılmalıdır. . Malamute Alman Çoban Karışımı paltosunu istediğiniz yönde fırçalayabilirsiniz, ancak tek yönde fırçalamak daha kolaydır.

Köpeğinizin bir bileziği varsa, ceket fırçalarken çıkarın ve boyun bölgesini dağınık bırakmayın. Kulakların tabanı gibi, sık sık düğümlerin oluştuğu noktalara dikkat etmelisiniz.

Kat suyla ıslatılarak fırçalama işlemindeki gevşek saçları önleyebilirsiniz. Kaplamanın parlaklığını korumak için bir başka ipucu, bir pim fırçası yerine bir ince fırça kullanmaktır. Parlatıcı, köpeğin bütünlüğünde yağ üretiminin uyarılmasının sonucu olacaktır. İnce fırça, köpeğin paltosundaki düğümleri ve düğümleri çıkarmaya yardımcı olacaktır. Fırçayı kullanarak gevşek saçlardan ve bazı döküntülerden de kurtulabilirsiniz.

Köpeğini her fırçalarken veya tararken köpeğinizin rahatsız olduğunu fark ederseniz, duyarsızlaştırma eğitimi başlatmayı düşünmelisiniz. Bu eğitim, köpeğin süreç üzerindeki kaygısını hafifletmeye yardımcı olacaktır. İşlem, köpeği fırçalama aktivitesine alıştırmak için ellerinizi kullanarak başlar. Bir süre sonra, gerçek bir fırça veya tarak kullanma ile ellerinizi kullanma arasında geçiş yapabilirsiniz. Sonunda birkaç hafta sonra ince bir fırça ile tam zamanlı fırçalamaya geçebilirsiniz.

Malamute Alman Çoban Karışımı'nın gözleri, burnu, tırnakları, kulakları ve pençeleri gibi küçük parçalarına da özen gösterilmelidir. Kulak kiri birikimi gibi kulak enfeksiyonu belirtilerini kontrol etmelisiniz. Bir pamuk topu ve köpekler için formüle edilmiş bir kulak çözeltisi, hijyenik kulaklar için olmazsa olmazlardır. Kurutulmuş ve pullu pençeler için Vazelin'i tedavi olarak kullanabilirsiniz.

Köpekler için günlük banyoların popüler fikrini takip etmek tavsiye edilmez. Köpeğin yıkanması için endikasyon, görünüşü veya kokusudur. Köpeğin perişan görünümünü gördüğünüzde veya bir koku kokusu aldığınızda banyo yapmayı düşünmelisiniz. Aloe vera gibi cildine yatıştırıcı bileşenler içeren formülasyonlar kullanabilirsiniz.

Deri lezyonlarının bazı erken belirtilerini belirlemek önemlidir. Tımar için gerekli adımları yapamıyorsanız, yavrularınızı bulunduğunuz bölgedeki profesyonel bir tımarcıya getirmeyi seçmelisiniz.

Alman çoban Malamute sağlık sorunları ile karışık

Malamute köpeğiyle geçen Alman Çoban'ın yaşam beklentisi 10 ila 13 yıldır. Melezlerin sağlık durumunu etkileyen birçok doğal ve çevresel faktör vardır. Bu faktörlerden bazıları genetik makyaj, büyüdüğü ortam, beslenme ve aktivite düzeyidir.

labrador rottweiler

Ana ırklardan birine tercih ile bazı sağlık sorunları vardır. Güvenilir bir sahip olarak, bu melezin sağlık risklerinin farkında olmalısınız. İşte Alaska Malamute ve Alman Çoban arasında bir çarpışmada gözlenen yaygın sağlık sorunlarının bir listesi:

 1. Kıkırdaklı ekzostoz: Bu, aşırı kalsiyum oluşumu nedeniyle kemiğin bir hastalığıdır.
 2. Obezite: Bu karışık cins gereksiniminden daha fazla yemek yeme eğilimindedir. Bu kontrol edilmelidir çünkü köpeği sırt ağrıları, kanser ve eklem problemleri gibi birçok hastalığa karşı savunmasız hale getirir.
 3. Chondrodysplasia: Bu durum kalça displazisine yol açabilir. Köpeğin vücudunun kemiklerini ve kıkırdaklarını içerir.
 4. Dejeneratif miyelopati: Bu, arka bacakları hareket ettirememe ile sonuçlanan tedavi edilemez ve ilerleyici bir hastalıktır.
 5. Von Willebrand hastalığı: Çok fazla kan kaybına neden olan bir kan bozukluğudur.

Bazı hastalıkların nasıl önleneceğini bilmek, köpeğinizin sağlığına dikkat etmenin harika bir yoludur. Yapabileceğiniz şeylerden biri aşı almaktır. Yavru köpekler için önerilen aşılar kuduz, kızamık ve DHPP adı verilen bir kombinasyon aşıdır.

Damızlık kılavuzunun ve genetik testlerin sonuçlarının yardımıyla, Malamute'nizin Alman Çobanının sağlığı ile karıştırılarak bakımını daha iyi yapabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken belirti ve semptomlar hakkında bilgi sahibi olmak için güvenilir bir veterinerin yardımını almanızı şiddetle tavsiye ederim.

Alman Çoban Gıda Gereksinimleri ile Malamute Çapraz

Aynı cinslere sahip olanlar arasında bile, bir köpek için sabit miktarda yiyecek yoktur. Köpeğinizin optimal durumuna neden olacak en uygun diyete ihtiyacınız var. Yetişkin bir Alman Çoban Malamute karışım köpeği için uygun genel gıda miktarı 2 bardak ila 3 bardak yüksek kaliteli gıda maddesi arasında değişebilir. Kuru gıda, köpek yavrusu dişlerinin ve diş etlerinin temizliğini ve gücünü korumaya yardımcı olur. Bu melezler için günde iki ila üç öğün tavsiye edilir.

Köpeğinizin aktivitesi için sağlıklı kemikler ve eklemler gerekir. Bunun için sağlıklı bir miktarda kalsiyum gerekir. Kalsiyum ayrıca en iyi bağışıklık durumunu vermeye yardımcı olacaktır. Kemiklerin ve eklemlerin gelişimi için bir başka hayati mineral fosfordur.

Aşağıda, Alman Çoban köpekleriyle geçen Malamute için önerilen kuru gıdaların bir envanteri bulunmaktadır.

 • CANIDAE Tahılsız PURE Temeller Köpek yavrusu Formülü: Bu ürün ciltle ilgili ve sindirim sorunları olan köpekler için uygundur. Dokuz basit anahtar içerik içerir. Lezzetli ve yeterli miktarda hayvansal protein sağlayan bir et bileşenine sahiptir. . Sağlıksız katkı maddesi yoktur. Bu markanın 4, 12 veya 24 kiloluk poşetleri var.
 • Purina HA Hipoalerjenik: Bu hipoalerjenik formülasyon, gıda intoleransı ve alerjileri geliştirmeye yatkın olabilen bazı köpekler için mükemmeldir. Bu ürünün optimal etkisi, bunu sekiz ila 12 hafta boyunca tek başına vererek elde edilir. Bu süreyi geçtikten sonra bu yiyecekleri diğer yüksek kaliteli kibble çeşitleri ile birleştirebilirsiniz.
 • Victor Performance Pet Food: Bu köpek maması formülü, Malamute Alman Çoban karışımı gibi köpekler için uygundur. Soya, peynir altı suyu ve gluten gibi alerjenik materyalleri yoktur.
 • Köpeğin enerjisini sürdürmek için% 78 et proteini,% 15 tahıl proteini ve% 7 bitki proteinine sahiptir.
 • Hill’in Bilimsel Diyet Aktif Ömür Küçük ısırıklar Kuru Köpek Maması: Bu tür kuru yiyecekler yedi yaşından büyük köpekler için uygundur. Yapay lezzetleri yoktur. Cildi nemlendirmeye ve cilt için sağlıklı bir ışıltı eklemeye yardımcı olan Omega-6 yağ asitleri içerir. Pirinç, tavuk ve arpa gibi sindirimi kolay ve organik bileşenlere sahiptir .
 • Eukanuba Küçük Isırıklar Yetişkin Tavuk Formülü Kuru Köpek Maması: Bu formülasyonun 28 gün içinde tartar gelişme riskini en aza indiren 3D DentaDefense Sistemi vardır. Beslenme atılımları hakkında rapor verdi. Kolay sindirim için en iyi tavuk ve özelleştirilmiş lif sistemine sahiptir.

Alman Çoban Malamute karışımı aşırı besleme ve obezite için risk altında olabilir. Bunu belirlemenin kolay bir yolu, uygulamalı test ve göz testi yapmaktır. Bu iki test, yanınızdaki köpeği incelemenizi ve beline yukarıdan bakmanızı gerektirecektir. Daha sonra başparmaklarınızı omurgasına koyarken elinizi köpeğin arkasına yerleştireceksiniz. Köpek aşırı kilolu değilse, bastırdığınızda köpeğin kaburgalarını hissedeceksiniz. Bu testin olumlu bir sonucu sizi sorumlu bir sahip olarak uyarmalıdır.

Bir veteriner, köpeğinizin diyetini ve diğer sağlık sorunlarını yönetmede son derece yardımcı olabilir. Yeni bir aile üyesi almayı planlarken bir tanesini dahil etmeyi düşünmelisiniz.

Malamute German Shepherd Mix Egzersiz Gereksinimleri

Alman Çoban ve Alaskan Malamute'un dayanıklılık ve yüksek enerji gereksinimleri olduğu bilinmektedir. Fiziksel aktivite katılım süresi en az bir saat olmalıdır. Sıkıntı ve yıkıcı davranışlardan kaçınmak için bu karışık ırk için uygun bir fiziksel ve zihinsel uyaran karışımı gereklidir. Malamute Alman Çoban karışımı için olası fiziksel aktivitelere örnek olarak yürüyüş, getirme ve koşma verilebilir.

Egzersiz dönemi için bir diğer husus, etkinliklerin yapıldığı yerdir. Bu azman için iyi havalandırılmış bir yerde büyük bir alan öneririm. Kong Topu zihinsel motivasyon için yaygın olarak bilinen bir oyuncak. Bu oyuncağın kullanımı köpeğin sindirimine ve zihinsel sağlığına yardımcı olacaktır. Farklı boyutlarda gelir, böylece köpeğiniz için uygun olanı alabilirsiniz.

Alman Çoban Malamutes ısırmada kayda değer bir güce sahiptir. Bu alışkanlık için başka bir uygun oyuncak Chew Guard Teknolojisine sahip goDog Küçük Mor Bruto Dino'dur. Bir squeaker'a sahip az doldurulmuş bir oyuncak. Saatlerce sert oyun için mükemmel olan sert bir malzemeden yapılmıştır.

Alman Çoban Malamute Eğitimi ile Geçti

Malamute köpekleriyle geçen Alman Çoban, eğitim sırasında bağımsız bir çizgi gösterebilir. Onlar da sert başlı olabilirlerdi. Sahibi köpeğin duygularını kabul etmeli ve destekçi olarak hazır bulunmalıdır. Moral artırımına katkınız sürece yardımcı olacaktır. Aşağıda bu karışık cinsin eğitimi ile ilgili bazı yönergeler verilmiştir:

husky köpek isimleri
 • Egzersiz Seanslarının Süresini Sınırlayın: Egzersiz seansları sırasındaki hatalı davranışları önlemenin bir yolu seansları kısa tutmaktır. Bu tekniği uygularsanız, belirli bir süre için yavruların bölünmemiş dikkatine sahip olursunuz.
 • Sandık Eğitimi: Sandık asgari dikkat dağınıklığı için bir köpeğin kutsal alanıdır. Büyük bir sandık rahat bir yatağa ve optimum havalandırmaya sahiptir. Sandık eğitimi süresi, genç yavru köpekler için 30 dakika ile yetişkin Malamute Alman Çobanları için sekiz saat arasında değişmektedir. Bu eğitim köpeğin zihinsel sağlığına da fayda sağlayacaktır. Özellikle seyahatler sırasında sakin bir eğilime sahip olmaya yardımcı olacak ve aynı zamanda olası ayrılık kaygısını da koruyacaktır.
 • Pozitif Ödüllere Dayalı Sistem: Bu eğitim yöntemi köpekler yanlış davranırsa klasik ceza tekniklerinden kaçınır. Eğitim oturumları için bir kutu ikram hazırlayabilirsiniz. Ayrıca, köpek kurallara uyduğunda kucaklaşır ve cesaret ve cesaret verici sözler vermelisiniz.
 • Temel Komutlar: Alman Çoban Köpeği ile karıştırılan Malamute, 'kalmak', 'oturmak' ve 'gelmek' gibi özlü komutlara iyi yanıt verir. Bu teknikle birlikte, daha iyi uyum için ödül tabanlı sistemi uygulayacaksınız.

Her köpeğin komutları takip etmenin benzersiz bir yolu vardır. Uygun teknikler hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, profesyonel eğitmenlerden tavsiye isteyebilirsiniz.

Alman Kurdu Malamutes ve Aileleri

Alman Çoban Malamute köpekleri sevecen. Bir aile üyesini 'paket lideri' olarak tanıma eğilimindedirler ve bu kişiyi diğerlerinden daha ciddiyetle takip edeceklerdir. Köpeği evde hissettirmek için olumlu kelimeler ve jestler sağlamak önemlidir.

Eğitimin bir aşaması, yeni bir ortama ve insanlara sağlıklı başa çıkma mekanizmaları geliştirmek için erken sosyalleşme adı verilen bir köpeğin gereklidir. Erken sosyalleşme köpek yavrusu bilecek ve olgunlaşmaya yardımcı olacaktır. Bu, terapi köpekleri, hizmet köpekleri veya çobanlar olma potansiyellerine katkıda bulunacaktır.

İşlem, yavru 2 1/2 hafta olduğunda başlayabilir. Sahipler, köpek yavrusu dört haftaya kadar her gün tutacaklar. Bir sonraki aşama 16 haftalık olana kadar devam eder. Bu aşama, köpek yavrusu çeşitli hayvanlara, insanlara, dokulara, kokulara ve sahnelere maruz kalmayı içerir. Yukarıda belirtilen eğitim ipuçları erken sosyalleşme sırasında uygulanabilir.

Malamute Alman Çoban köpekleri genellikle çocuklarda iyidir. Küçüklere sevgi ve samimiyet verecekler. Çocuk-köpek etkileşimlerine, özellikle de köpek hala gençken, dikkatli olmanız gerekir. Ayrıca çocuklarınıza saygın sınırlar içinde köpekle nasıl saygı duyulacağını ve onunla nasıl oynayacağını öğretmelisiniz.

Referanslar:

 1. Madhusudhan, H. S., vd. 'Bangalore, Hindistan Alman Çoban ve Labrador Retriever Köpeklerde Bakım Enerji Gereksinimlerinin Tahmini'. Hayvan Fizyolojisi ve Hayvan Besleme Dergisi, vol. 102, no. 1, 26 Nisan 2017, doi: 10.1111 / jpn.12709.
 2. Bruun, Camilla S., vd. 'Polinöropatili Alaskan Malamutlarındaki N-Myc Akışaşağı Düzenlenmiş Gen 1'de (NDRG1) Gly98Val Mutasyon ”.BİRİ PLOS, cilt. 8, hayır. 2 Şub 5 2013, doi: 10.1371 / journal.pone.0054547.
 3. Coile, D. Caroline. Aptallar için Alman Çobanları. Hungry Minds, 2003.
 4. STOKMAN, THOMAS.ALASKAN MALAMUTE. ORTA LUMİNA, 2016.
 5. https://en.wikipedia.org/wiki/Alaskan_Malamute
 6. https://en.wikipedia.org/wiki/German_Shepherd

Yorumlar