Danua Pitbull Mix Bilgisi: Gerçekler, Özellikler ve Daha Fazlası

Great Dane Pitbull Mixleri (aka Great Danebulls) tatlı ama ilgiye muhtaç köpeklerdir. Bu nedenle, onlara çok fazla zaman ve enerji ayırabilen aileler için en iyisidir. Bu cins sık sık evde yalnız bırakılırsa, şiddetli ayrılık kaygısı yaşayabilirler.

Nazik, sevecen doğası, onları çocuklar ve diğer köpeklerle harika yapar. Yüksek enerjileri nedeniyle, onlara genç yaşta doğru davranışları öğretmek önemlidir. Neyse ki, akıllılar ve memnun etmeye hevesliler, tutarlı ve kararlı bir şekilde yapıldığında kolay eğitime izin veriyorlar.Birçok aile bu köpekleri sevse de maalesef barınaklara ya da kurtarma organizasyonlarına düşebiliyorlar. Bir yetiştiriciden satın almak yerine yeni bir köpek yavrusu evlat edinmekle başlamak harika. Sadece bir hayat kurtarmakla kalmaz; ayrıca size biraz para kazandırabilir.

Danua Pitbull Mix'e Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık60-100 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik24-30 inç
  • ömür simgesiÖmür10-15 yıl
  • renk simgesiRenklerSiyah, beyaz, mavi, açık kahverengi, kırmızı, kahverengi, samur ve brindle veya renklerin bir kombinasyonu
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz yapmak
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Irk Tarihi

Büyük Danebull'un kökeni iyi belgelenmemiştir, ancak iki ebeveynli ırkların arka planı hakkında bilgi edinmek, karışımı anlamada yardımcı olabilir.Bugün Harika

kilolu Danua

Yunanlılar ve Romalılar, Danimarkalıları diğer ırklarla birlikte yetiştirmeye başladılar.

Büyük Danimarkalıların atalarının çizimleriyle eski zamanlara kadar uzandığı düşünülmektedir. Mısır eserlerinde Danimarkalılara benzeyen köpekler. Muhtemelen, köpekleri Yunanistan ve İtalya ile ticaret yapan Asurlular tarafından dünyanın diğer bölgelerine getirildiler.

Almanya'ya gittiklerinde yaban domuzu avlamak için kullanıldılar. Aslında, ilk isimleri toplumdaki rollerini sembolize etmek için “Domuz Av Köpekleri” idi. Ancak 1600'lerde rolleri değişmeye başladı ve köpeklerle ilişkili köpekler haline geldiler. Alman asaleti . Soylular en güzel görünen köpekleri kurtarır ve evlerinde tutar ve isimlerinin “oda köpekleri” olarak değiştirilmesine neden olur.Öyleydi 1700'lü yıllara kadar isimlerinin “Büyük Danimarkalı” olarak değiştirildiği Bir Fransız Danimarka'ya seyahat edip bu yeni cinsi gördükten sonra. Danimarka kökenli olmayan köpeğe rağmen isim kaldı. 1880'de Alman yetkililer bir oylama yaptı ve köpeğe Alman Köpeği anlamına gelen Deutsche Dogge adının verilmesine karar verdi, ancak isim İngilizce konuşulan ülkelerde geçerli değildi.

Büyük Danimarkalılar, 18. Yüzyıl boyunca, arabaların ve mülklerin koruyucusu olarak durdukları prestijli köpekler olarak statülerini korudular. Yaban domuzlarını avlamaktan soylulara eşlik etmeye geçiş, türün nazik ve sevecen bir tür olmasına neden oldu. American Kennel Society, Danua'yı ilk olarak 1887'de bir cins olarak tanıdı. onu 34. cins yapıyor. Şu anda en popüler 16. türdürler.

pitbull

Siyah Pitbull Sesi Dinliyor

Pitbull'un kökenleri Birleşik Krallık'ta 1800'lere kadar izlenebilir.Pitbull'lar, 'boğa avına' katılmaya alışkın olan Eski İngiliz Bulldoglarından yetiştirildi. Boğa yemi, köpeklerin yorgunluktan bayılana kadar saatlerce boğaları kovalamalarını gerektiren acımasız bir eğlence biçimiydi. İngiliz Parlamentosu bu uygulamayı 1835'te yasaklayarak “vuruş”a geçişe neden oldu. Halk, bu köpeklerin mümkün olduğu kadar çok fareyi öldürmeye çalışmasını izleyecekti. Pitbull'daki 'o'nun geldiği yer burasıdır ve farelerin kaçamamaları için yerleştirildiği bir çukura atıfta bulunur.

Bir süre sonra, bu artık halkı eğlendirmedi ve dikkatlerini it dalaşına çevirdiler. bu cinsin uzun ve acımasız tarihini başlatıyor. Dövüş köpekleri olarak kullanılmalarına rağmen, Pitbull'lar, günümüzde sevecen doğalarının nedeni olan insanlara karşı uysal ve uysal olmak üzere yetiştirildi.

Pitbull'lar ilk olarak İç Savaştan kısa bir süre önce Amerika Birleşik Devletleri'ne geldi. Britanya Adaları'ndan insanlar ülkeye göç etmeye başladığında. Amerika'da hayat bu türe karşı daha az acımasızdı ve çok geçmeden çeşitli şeyler için kullanılmaya başladılar. Sığır ve koyun gütmek, hayvanları ve aileleri vahşi hayvanlardan ve hırsızlardan korumak ve avlara yardım etmek için kullanıldılar. Ayrıca sahiplerine olan bağlılıkları ve sevgileri onları kısa sürede aile dostu haline getirdi.

Birinci Dünya Savaşı ve İkinci Dünya Savaşı sırasında, Pitbull'lar birçok reklamda ulusal maskot olarak kullanıldı. Aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri'nin savaş sırasında kullandığı ilk köpekti. Ülke içindeki popülerliklerine ve hikayeli tarihlerine rağmen, Amerikan Kulübesi Kulübü onları bir cins olarak tanımaz. United Kennel Club ve Amerikan Köpek Yetiştiricileri Derneği, cinsi tanıyor.Mizaç

Büyük Danebull

Baskın görünümlerine rağmen, bu karışım çok nazik, sevecen bir köpektir.

Hem Danimarkalıların hem de Pitbull'ların bilindiği göz önüne alındığında, bu cinsin olası olmayan karışımının sevecen bir köpek yaratması gerçekten şaşırtıcı değil. insanları memnun eder. Oynak, sadık ve sevgi dolular, onları bir aile için harika bir köpek yapıyor.

Bu köpekler çocuklarla harika, ama çocuğunuza yeni köpeğinizin yanında nasıl davranacağını öğretmek önemlidir. , çoğu köpekte olduğu gibi, tüylerini çekmeye veya vurmaya olumsuz tepki verebilirler. Bu cinsin iri boyutu ve oyuncu doğası nedeniyle, bir köpekle oynarken çocuklarınıza göz kulak olmanız da iyi bir fikirdir, böylece yanlışlıkla devrilmezler.

Aileleriyle kucaklaştıklarında en mutlular ve büyük boylarına rağmen kucak köpeği olduklarını düşünüyorum . Enerjilerini yakmak için sahipleri ile dışarıda koşmaktan ve oynamaktan hoşlanırlar. Dışa dönük doğaları nedeniyle, bu köpekler genç yaşta sosyalleşirlerse, diğer insanlar ve hayvanlar arasında harikadırlar.Bu köpekler gerçekten ilgi arayanlardır ve evde olduklarında sahiplerinden ilgi beklerler. Arkadaşlık arzuları şu anlama gelir: şiddetli ayrılık kaygısı yaşayabilirler. Bu, köpeğin strese girmesine ve havlama, çiğneme veya kazma gibi yıkıcı faaliyetlerde bulunmasına neden olabilir.

Büyük ölçüde akıllı ve memnun etmeye hevesli Sahipleri, bu köpeğin doğru şekilde yapıldığında genellikle eğitilmesi kolaydır. Komutlar kolayca öğrenilir ve yapışkan yapıları nedeniyle olumlu pekiştirmeye en iyi şekilde yanıt verirler. Melez bir köpek olduğu için mizaç yavrudan köpeğe değişebilir. Yavru köpeğin kişiliğini belirlemenin en iyi yolu, ebeveynlere ve diğer yavrulara bakmaktır.

Boyut ve Görünüm

Great Dane Pitbull Mix, büyük ila dev boyutlu bir köpektir. tartabilirler 60 ila 100 pound arasında herhangi bir yerde ve 24 ila 30 inç arasında duruyor. Uzun, yağsız vücutları, bir Pitbull'un kaslı vücudundan daha çok Danimarkalılara benzer. Büyük pençeleri olan uzun bacaklara sahip olmalarını bekleyebilirsiniz.Kulakları tipik olarak kısa, kare şeklindedir ve bir Danua'dan daha çok bir Pitbull'a benzeyen gevşek bir şekilde sarkmaktadır. Paltolarının rengi değişir, ancak genellikle ebeveynlerinin rengine bağlı olarak karıştırılır. Beyaz, siyah, açık kahverengi, mavi, kahverengi, kırmızı, brindle, samur veya bu renklerin bir kombinasyonu olabilirler. Uzun kuyrukları genellikle hafifçe yukarı doğru kıvrılır.

Great Dane Pitbull karışımının bir kısa, parlak, pürüzsüz ve sert bir ceket. Paltoları biraz yoğundur, ancak soğuk aylarda köpeğinize bir palto sağlamak gibi ekstra özen gösterilmesi gerekir. Sıcak havayı daha iyi idare edebilirler ancak aşırı sıcağa tahammül etmezler.

Egzersiz İhtiyaçları ve Yaşam Gereksinimleri

Danua Pitbull'u evlat edinmeyi düşünürken, egzersiz yapmak için çok fazla alana ve zamana ihtiyaç duyacaklarını hatırlamak önemlidir. . Bu büyük cins çok fazla enerjiye sahiptir ve etrafta koşmak için çok fazla alana ihtiyaç duyacaktır. Bu köpekler, oynamak için geniş bir arka bahçesi olan ve apartman sakinleri için ideal olmayan aileler için en iyisidir. Ancak, bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, bu köpekler enerjilerini yakmak için gün boyunca çok fazla egzersiz yaparlarsa uyum sağlayabilirler.

Ortalama olarak, bu köpeklerin günde yaklaşık bir ila bir buçuk saat egzersiz yapması gerekir. Bu, yürüyüşler, koşular veya sadece arka bahçenizde oynayarak yapılabilir. Bu köpekler çok oyuncudur ve yakalamayı, halat çekmeyi veya farklı engelli parkurları tamamlamayı severler. Oyuncak satın alırken, bu köpeklerin büyük olduğunu, güçlü bir ağzı olduğunu ve güçlü çekmeyi kaldırabilecek oyuncaklara ihtiyaç duyduğunu unutmayın.Eğitim

Akıllı ve Danua Pitbull karışımlarını memnun etmeye hevesli eğitilmesi nispeten kolaydır. Köpeğin zekası, sahiplerinden gelen komutları anlamalarını kolaylaştırır. Ancak, eğitim sırasında sağlam ve tutarlı kalmalısınız. Bu köpeğin saygısını ve güvenini kazanmak içindir. Farklı davranışlarda bulunursanız, köpeğin kafasını karıştırabilir ve dinlememesine neden olabilir.

Bu köpeğin yapışkan doğası nedeniyle, Eğitim sırasında olumlu pekiştirmeye en iyi şekilde yanıt verirsiniz, bu nedenle eğitim her zaman olumlu bir şekilde yapılmalıdır. Çoğu cinste olduğu gibi, yavruları eğitmek yetişkinlere göre daha kolaydır, ancak her ikisi de yapılabilir.

Bir köpek yavrusu karışımı genç yaşta eğitime ve sosyalleşmeye başlamalıdır. uygun görgü öğrenmeye başlamak için. Bu cinsin çok fazla enerjisi vardır, bu yüzden enerjilerini kullanmanın zamanı geldiğinde onları eğitmek önemli olacaktır. Tekrarlama ile bu köpek yavrusu, nispeten hızlı bir şekilde iyi alışkanlıklar oluşturmaya başlamalıdır.

Eğitimsiz bir yetişkin karışımını benimserseniz, onları eğitmek imkansız değildir, ancak daha büyük bir görev olabilir. Bu köpekler zaten yollarını bulacaklar, bu yüzden onlar için sabır çok önemlidir. . Çok fazla çaba, sabır ve beceri ile köpeğinizin davranışındaki değişiklikleri görmeye başlamalısınız.

Sağlık

Yatakta Danua

Kalça Displazisi, bu karışık cins de dahil olmak üzere büyük köpeklerde yaygın bir sorundur.

Genel olarak, bu cins oldukça sağlıklıdır, ancak ebeveyn ırktan miras alınabilecek bazı sağlık sorunları vardır. . Bu sağlık sorunlarından birine sahip bir köpeği sahiplenme riskini önlemek için ebeveynin tıbbi kayıtlarının bir kopyasını alabilirsiniz.

kalça displazisi

Kalça Displazisi, kalça ekleminin iç işleyişinde hafif ila şiddetli değişikliklere neden olan genetik bir hastalıktır. Femurun top kısmı, pelvis kalça soketi ile zayıf bir şekilde hizalandığında, tedavi edilmesi çok acı verici ve pahalı bir duruma neden olur.

kardiyomiyopati

Bu özellik, soyun Büyük Danimarkalı tarafından gelir. Büyük Danimarkalılar, bu durumu geliştirme olasılığı en yüksek ikinci türdür. Bu kalp hastalığı düzensiz kalp atışlarına neden olur. Hızlı bir şekilde ortaya çıkabilir ve köpeğin bayılmasına veya çökmesine neden olabilir veya aniden ölmek . İlaçlarla kontrol altına alınabilir, bu da dolu bir yaşam sürmeyi mümkün kılar.

Kabartmak

Bu, Danua'dan gelen başka bir durumdur. Resmen gastrik dilatasyon volvulusu olarak bilinen bu, hızla tedavi edilmesi gereken çok ciddi bir durumdur. Mide gazında ani bir artışa ve mideyi besleyen kan damarlarının bükülmesine neden olan bükülmeye neden olur. Bu, tedavi edilmezse geri dönüşü olmayan mide ölümüne, şoka ve ölümcül toksinlerin salınmasına yol açar.

Yengeç Burcu

Bu cins, özellikle kemik kanseri olmak üzere birkaç farklı kanser türü geliştirmeye yatkındır. Bu yine Büyük Dane tarafından daha fazla geliyor. Erken yakalanırsa, çoğu köpekte kanser tedavi edilebilir. Bununla birlikte, maliyetli kemoterapi veya hatta uzuvların kesilmesini gerektirebilir. Her cinste olduğu gibi, tutarlı veteriner randevuları ve uygun bakım ve beslenme, köpeğinizin uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olabilir.

Beslenme

Açık kutularda yan yana çeşitli tahılsız köpek maması

Şişkinlik riskini en aza indirmek için yetişkin köpeklere günde iki öğün yemek (bir büyük öğüne karşı) vermek en iyisidir.

Bu büyük köpeğin büyük bir iştahı vardır ve günde 3 ila 6 bardak arasında mamasına ihtiyacı vardır. Bu, köpek maması markasına bağlı olarak, sahibine ayda 55 dolar veya daha fazla mal olabilir.

ile en iyisini yaparlar özellikle büyük ırk köpekler için üretilmiş yüksek kaliteli kuru köpek maması. Bol miktarda tatlı su bulunduğundan emin olun ve günlük balık yağı veya glukozamin takviyeleri sağlayın.

Köpek Maması Önerileri

Seçtiğiniz yiyeceğin her ikisi de olduğundan emin olun. protein açısından zengin ve kaliteli. Köpeğinizin mamasından herhangi bir yapay içerik veya dolgu maddesi olmamalıdır. İşte dikkate alınması gereken bazı seçenekler:

Bu cins şişkinlik riski altında olabilir, bir köpek çok hızlı yediğinde ortaya çıkabilir. Yavru köpeğinizin yemeğini soluduğunu fark ederseniz, ona yavaş bir mama alın. Bu aynı zamanda zihnini çalıştırmanın harika bir yoludur - bire iki.

tımar

Great Dane Pitbull'unuzu tımar etmek nispeten kolaydır, ancak ağır öğütücülerdir, bu nedenle evinizin ve mobilyalarınızın sürekli temizliğe ihtiyacı olacaktır. saçlarını uzak tutmak için. Günlük fırçalamaya ihtiyaç duysalar da, kısa tüyleri bunu bir esinti haline getirir. Doğal yağ üretimini engelleyebileceği için çok fazla banyo yapmaktan kaçının, bunun yerine sadece kirli olduklarında yıkayın.

Kulakları en az haftada bir kez kontrol edilmeli ve temizlenmelidir. . Ayrıca ara sıra tırnak süslemeleri de gerektirirler; Bu kadar büyük bir köpek üzerinde bunu kendiniz yapmaktan çekiniyorsanız, bu profesyonel bir bakıcı tarafından yapılabilir. Ek olarak, uygun diş sağlığını sağlamak için dişleri en az üç günde bir fırçalanmalıdır.

İşte ihtiyacınız olacak araçlar:

 • önemsiz
 • Tarak
 • Deshedder
 • Tırnak makası
 • kulak temizleyici

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Danua köpek yavrusu

Bu sevimli yavruları bulmanın birkaç yolu var.

beagle tilki köpeği

Birkaç yetiştirici hibrit üreme konusunda uzmanlaşmıştır. Aramaya başlamak için harika bir yer. Bir yetiştiriciden satın alırken, saygın olduklarından emin olmak ve ebeveynlerin sağlık geçmişini ve mizaçlarını göstermelidir.

Ek olarak, Danimarkalılar veya Pitbull'lar konusunda uzmanlaşmış birkaç kuruluş, kuruluşlarında karışık yavrulara sahip olabilir. genellikle beklemelisin bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu için yaklaşık 600-1000 dolar harcar.

Kurtarma ve Barınaklar

Barınaklarda ve kurtarma organizasyonlarında birkaç Danua Pitbull var ve her zaman ilk bakacağınız yer olmalıdır. Bir kurtarma barınağından veya evlat edinme kurumundan satın almak yalnızca köpeğin hayatını kurtarmakla kalmaz, aynı zamanda köpeğinizin bakımı için harcayabileceğiniz daha fazla paraya sahip olmanızı da sağlayabilir.

 • Beni kurtar – Bu, her türden hayvanın sahiplenilmesine yardım etme konusunda uzmanlaşmış harika bir organizasyon. Size en yakın köpeği bulmanıza yardımcı olmak için köpek ırkına ve durumuna göre arama yapabilirsiniz. Geniş veritabanları nedeniyle, aradığınız karışımı bulmanız muhtemeldir.
 • Pitbull Kurtarma Merkezi - Bu organizasyon Pitbull'ları ve onların karışımlarını kurtarma konusunda uzmanlaşmıştır. Ülke genelinde gönüllüleri var, bu nedenle yakınınızda bir koruyucu aile veya barınak bulmanız olasıdır.

Benimseme maliyetler kurtarma organizasyonundan veya barınaktan farklılık gösterecektir ancak genellikle bir yetiştiriciden daha az olacaktır.

Aile Hayvanları Olarak

Great Dane Pitbull'lar harika bir aile evcil hayvanı yapar. Bunlar genellikle:

 • sevecen ve sevgi dolu
 • Kolay ve kesintisiz ilerleme
 • Aileler için harika
 • Yapışkan ve sahiplerinden çok fazla ilgiye ihtiyaç duyuyor
 • Büyük bedenlerine rağmen kucak köpeği gibi davranmayı severler
 • Uzun süre yalnız bırakılırsa ayrılık kaygısından muzdarip olma eğilimi
 • Çok fazla egzersiz gerektiren eğlenceli ve enerjik
 • Zeki
 • Doğru davranışı öğrenmek için genç yaşta eğitim almanın faydaları

Son düşünceler

Sevgi dolu, sadık ve sevecen Great Dane Pitbulls, bir köpeğin bölünmemiş ilgisini isteyen insanlar içindir. Bu büyük köpek, sahibinden ilgi ve sevgi ister ve sürekli ailesinin yanında olmak ister. Bu ilgi ihtiyacı, ayrılık kaygısı yaşayabilecekleri için sık sık evde olmayan ailelerle arasının iyi olmadığı anlamına gelir.

Bu eğlenceli cins, hem çocuklarla hem de diğer hayvanlarla iyi geçinen mükemmel bir aile köpeğidir. Köpeğin büyüklüğü nedeniyle, köpekle oynarken ebeveynlerin küçük çocukları izlemesi gerekir. Enerjiyle dolu olan bu köpeğin, ister koşuya çıkmak isterse oyun oynamak için dışarı çıksın, egzersiz yapmak için çok fazla zamana ihtiyacı vardır. Köpeğin koşması için geniş bahçeleri olan ailelerde en iyisini yaparlar.

Danebull'unuza çok fazla ilgi ve sevgi vermeye istekliyseniz, ailenize harika bir katkı sağlayabilirler.

Yorumlar