Avustralya Çoban Köpekleri için En İyi Koşum Takımları: Puanlar, İncelemeler, En Çok Tercihler

Avustralya Çoban Köpekleri için En İyi Koşum Takımları: Puanlar, İncelemeler, En Çok Tercihler

Avustralyalı Çoban bir son derece zeki köpek ırkı bu son derece popüler olmak son on yılda. Avustralyalılar, nereye giderlerse gitsinler ilgi odağı olmayı severler. Bu karizmatik köpek de çok aktiftir ve aileleriyle yürüyüşlerde keşfetmeyi sever. Bu, en iyi köpek koşum takımını bulmak gibi tasma eğitiminin zorunlu olduğu anlamına gelir. Avustralya Çoban Köpeğinizin eşsiz vücudu için .

Bu cinsin dışarıda geçirdiği süre düşünüldüğünde, yüksek kaliteli bir koşum takımına yatırım yapmak harika bir fikir. Sadece yürüyüşleri daha keyifli hale getirmekle kalmayacak, aynı zamanda onları daha güvenli hale getirecektir. Ayrıca bir köpek sahibi olarak zamanınızı çok daha kolay hale getirebilir. Avustralyalı Çoban Sahibi Olmak ucuz değil . Sen olacaksın yüksek kaliteli Aussie mama tanesi satın almak , köpek oyuncakları , Avustralya büyüklüğünde kasalar veya kulübeler , ve dahası. İhtiyacın olan son şey, harcanması gerekmeyen yere para harcamak.İşte bu kılavuzda, nasıl seçeceğiniz konusunda size yol göstereceğiz. Aussie'niz için mükemmel koşum takımı . Ayrıca, her birinin daha ayrıntılı bir incelemesiyle favorilerimizi gözden geçireceğiz. Burada her bütçeye ve boyuta uygun bir şeyle, yavrularınız için mükemmel uyumu mutlaka bulacaksınız. Hadi tüm köpek detaylarına geçelim!

Bir Bakışta: Avustralya Çobanları İçin Favori Koşumlarımız

Chais Seçimi En İyi Seçim Derecelendirmemiz

En İyi Genel

Chai'nin Seçimi Koşum TakımıChewy.com'da görüntüle Turuncu Rabbitgoo Köpek Koşum Takımı Derecelendirmemiz

Bütçe SeçimiRabbitgoo Koşum Takımı

Amazon.com'da görüntüle Kurgo Köpek Koşum Takımı Derecelendirmemiz

Popüler SeçimKurgo Akıllı Koşum Takımı

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com veya Amazon.com'a götürecektir. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerAlıcı Rehberi

Açık Havada Mavi Koşumlu Köpek

Aussie'niz için bir koşum takımı satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var.

İşte size Aussie'niz için en iyi koşum takımını nasıl seçeceğinizi gösterdiğimiz kısım. Aussies benzer olsa da, tıpkı biz insanlar gibi, hepsi kendi yollarıyla benzersizdir. Bazıları daha büyük koşum takımlarını tercih eder, bazıları ise basit olanlarda daha rahat hisseder. Bu nedenle, ister günlük kullanım için bir emniyet kemerine, ister daha dayanıklı bir emniyet kemerine ihtiyacınız olsun, birkaç husus almanız gereken.

Kemer Çeşitleri

Tüm koşum takımları, boyundan ağırlık ve basınç. Ve göğsüne ve omuzlarına dağıtın. Ancak, farklı yavrulara daha uygun olan çeşitli koşum türleri vardır. Aşağıdaki emniyet kemeri türlerini okuyun, bu onun neye ihtiyacı olduğunu belirlemenize yardımcı olacaktır.

Arka klip: Bu tipin tasmasını da takmak için sırtında bir klips vardır. Çekmeyen, deneyimli koşum takımı kullanıcıları için tasarlanmıştır. Bu hem sizin hem de onun için yürümeyi daha rahat hale getirir.Ön klip: Bu tür, tasmasını çeken Avustralyalı Çoban Köpekleri için en iyi seçenektir. Veya tasma eğitimine ihtiyaç duyan yavrular için. Klips göğsünün önüne yerleştirilmiştir ve hangi yöne gitmek istediği konusunda size daha fazla kontrol sağlayacaktır.

Ön ve arka klip: Bu tür, size her iki seçeneği de sunduğu için en popüler olanlardan biridir. Bu, Avustralya Çobanlarını tasma üzerinde yürümek için eğitmek isteyenler için idealdir. Ancak, bir kez aldığında, daha rahat bir yürüyüş için arka klipse geçebileceklerini bekleyin.

Genel giderlere karşı adım atın: Emniyet kemerleri ya başının üstünden kayacak ya da içine girebilecek şekilde tasarlanmıştır. Genç ve neşeliyse, ikisi de iyidir. Avustralyalınız altın yıllarındaysa veya bir sakatlıktan kurtuluyorsa, baş üstü bir model en iyi tip olacaktır. Bu, hareket etmesine gerek kalmadan başının üzerine koyabileceğiniz anlamına gelir.

Kaldırmak: Kaldırma koşumları, arka uçlarında topal . Herhangi biri CCL yaralanması yoluyla , yaşlılık veya ameliyattan iyileşme. Arka bacaklarının hemen önüne sığacak şekilde tasarlanmıştır ve arka uçlarının ağırlığını çekerken rahatça yürümelerine olanak tanır. Bir kaldırma kemerine ihtiyacınız varsa, bu modelleri burada görün , aşağıdaki modeller genel kullanım içindir.Koşum Özellikleri

Yavrularınız için göz önünde bulundurabileceğiniz farklı koşum türlerini belirlediğinize göre, muhtemelen ihtiyaç duyacağınız özellikler hakkında biraz bilgi edinmenin zamanı geldi. Bu özelliklerden bazıları diğerlerinden daha önemli hususlar olacaktır. Ancak hepsi önemlidir, bu yüzden her birine bir göz atalım.

ayarlanabilirlik

Ayarlanabilirlik en önemli unsurlardan biridir. En kaliteli bir koşum takımı en az üç ayar noktasına sahip olacaktır. Aktif bir köpek için, klipsler ve tokalar güçlü olmalıdır ve herhangi bir baskı altında kilitli kalmaya dayanıklıdır. Sert plastik veya metal klipsler düşünün.

Köpekler tüm farklı boyut ve şekillerde gelir. Ayar klipsleri, koşum takımını tam vücut şekline uyacak şekilde uyarlamanıza olanak tanır. Bu sadece onun için daha rahat olmasını sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda onun onu kaydıramaz ve yola koyul.Malzemeler

Yüksek kaliteli malzemeden kaliteli bir koşum yapılacaktır. Aussie, şamatacı ve eğlenceli bir adam, bu yüzden yapıldığı malzemenin ona ayak uydurması gerekiyor. Ama aynı zamanda rahat olmaları da gerekiyor. Doğru malzemelerle doğru dengeyi bulmak kolaydır. Şunlardan yapılmış koşum takımlarını arayın: naylon veya neopren , polyester ile üçüncü geliyor.

Malzemenin dayanıklılığı da uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Ve yapıştırılmış paneller yerine dikişli paneller enerjisini daha iyi alacak ve yırtılma riskini azaltacaktır. Bütçe mağaza koşumlarından biraz daha pahalı olacaklar, ancak alacağınızdan emin olabilirsiniz. paranızın karşılığını daha iyi . İyi yapılmış bir koşum takımına iyi bakarsanız birkaç yıl veya belki daha fazla dayanabilir.

Konfor

Rahatlık da bir diğer önemli husustur çünkü rahat değilse giymek istemeyecektir. Dolgulu koşum takımları süper rahattır ve sürtünmeyi ve sıcak noktaları da önlerler. Ayrıca nefes alabilir olması gerekir. Aksi takdirde, çok sıcak ve havasız olacaktır.

Düzgün oturmazsa, rahatsızlık da ekleyecektir. Çok sıkı ve Aussie'nin cildine sürtünerek sürtünme yanıklarına ve yaralanmalara neden olur. Ve onunla kaçar ve bir çite takılırsa, onu da boğabilir. Çok gevşekse, kaçmaya mahkumdur, bu başlı başına bir tehlike . Optimum konfor için ürünün özelliklerine göre en uygun olanı bulun. ölçüm talimatları .Güvenlik özellikleri

Emniyet kemerinin tüm amacı, yukarıda belirtildiği gibi, güvenliğini çeşitli şekillerde arttırmaktır. Yüksek kaliteli modeller ayrıca ek güvenlik özelliklerine sahip olacaktır. Örneğin, bir tutamak harika bir güvenlik özelliğidir iki nedenden dolayı. İlk olarak, eğer kendini yaralamışsa onu taşımanız gerekebilir ve bir tutamak onu kollarınızda sabitlemenize yardımcı olacaktır. İkincisi, zor durumlarda onun üzerinde ekstra kontrol sahibi olmanızı da sağlar.

Sabahın erken saatlerinde veya gece geç saatlerde ya da görüş mesafesinin daha düşük olduğu herhangi bir zamanda yürüyüş istediği zamanlar için, yansıtıcı malzeme, ve parlak renkler idealdir. Hem sizin hem de başkaları tarafından görülebilir kalmasına yardımcı olmak için hem önde hem de arkada yansıtıcı süslemeler veya borular kullanılır. LED ışık ekleri için klipsler faydalıdır. Bir koşucu yapması durumunda iletişim bilgilerinizi yerleştirmeniz için cepler gibi.

Avustralya Çobanları İçin En İyi Koşumlar

Mavi Koşumlu Avustralyalı Köpek Yavrusu

Eşsiz vücut şekilleri nedeniyle, bir koşum takımı seçerken seçici olmak isteyeceksiniz.

Umarım, şimdi yavrularınız için en iyi koşum türünü seçme konusunda kendinize güveniyorsunuzdur. Daha uzun vücut şekillerine rağmen, uyum genellikle bir sorun değildir. Çoğu Avustralyalı orta boy bir koşum takımına sığdır , ancak emin olmak için köpeğinizi ölçmek isteyeceksiniz. Burada, her ihtiyaca ve Aussie'nin istediği bir tanesine sahip en iyi yedi emniyet kemerine sahibiz. Ve tüm sahip bütçeleri de. Hadi daha yakından bakalım.


Chai'nin Seçimi Yansıtıcı Koşum

Chais Choice Koşum Takımı Kırmızı
 • Kalite ve fiyatın mükemmel karışımı.
 • Beş farklı boyut.
 • Dokuz farklı renk seçeneği.
 • Yansıtıcı dikiş.
 • Arka ve ön tasma ekleri.
 • Maksimum kontrol için arka kol.
 • Nefes alabilirlik için yastıklı.
Chewy.com'da görüntüle

Chai's Choice, bu koşum takımını neredeyse tüm Avustralyalı Çobanların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yarattı. Çeşitli antrenman ihtiyaçları ve daha rahat yürüyüşler için hem ön hem de arka klipsi vardır. Arka arka klipsi kürek kemiklerinin arasına yerleştirilmiştir ve sağlam bir metal D halkasıdır. Hemen altında ekstra kontrol için bir tutamak bulunur. Ön klips, çekerken daha iyi kontrol sağlamak için bir O halkasıdır.

Dört ayar noktası ve güçlü klipsler ile onun en iyi uyumunu elde edebileceksiniz. Ana koşum polyesterden yapılmıştır, ancak daha sağlam ve nefes alabilir olması için naylonla dokunmuştur. Karnının ve omuzlarının etrafındaki kayışlar, ekstra rahatlık için dolguludur. Kenarlar, yüksek görünürlük için yansıtıcı 3M süslemeye sahiptir. Aynı zamanda herkesin favori rengine hitap eden dokuz neon renkli tasarımla gelir.

Severiz bu koşumun satın alma kılavuzumuzda belirtilen tüm kutuları işaretlediğini. Bu nedenle, hepsi olmasa da çoğu Avustralyalı Çoban için harika bir seçenektir.


Rabbitgoo Reflektif Kemer

Rabbitgoo Koşum Takımı
 • Bütçe dostu.
 • Çekmeyen ve boğulmayan tasarım.
 • Dört ayar noktası.
 • Nefes alabilen dolgu.
 • On bir renk kombinasyonu
 • Dört farklı boyut.
 • Medium, Avustralyalılar için mükemmel boyuttadır.
Amazon.com'da görüntüle

Bu basit tasarım göründüğünden daha etkilidir. Güçlü çekiciler düşünülerek tasarlanmıştır. Martingale halkalı ön klipsli koşum takımı olarak tasarlanan bu, köpeğinizi yönlendirir ve çekişi yönlendirir. Koşumlarından yeterince hızlı çıkamayan heyecanlı köpekler için ideal olan hızlı serbest bırakma tokalarına sahiptir. Ayrıca, giymeyi kolaylaştıran iki yönlü bir renk sistemi ile donatılmıştır.

Rabbitgoo, rahatlık için yastıklı kayışlar ekledi. Naylon ve neopren ile yapılmış, hem güçlü hem de dayanıklıdır. Boyunca yansıtıcı şeritlere sahiptir, bu da önden ve arkadan görülebileceği anlamına gelir. Bu koşum dokuz renkte ve dört farklı boyutta gelir. Aynı zamanda bütçe dostudur.

Severiz Bu özel model özellikle çekmeyi seven köpekler için tasarlanmıştır.


HDP Çekmesiz Emniyet Kemeri

HDP Köpek Koşum Takımı Siyah
 • İki kayış tasarımı.
 • Çekme sırasında daha az boğulmayı teşvik eder.
 • Konfor için geniş yastıklı tasarım.
 • Dayanıklı polyester yapı.
 • Sadece arka ek.
 • Dört farklı boyut.
 • Altı farklı renk tasarımı.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, aynı zamanda son derece işlevsel ve dayanıklı olan bütçe dostu bir seçimdir. Ayrıca ayarlanabilir bir göbek kayışı ile kalın bir ayarlanabilir göğüs kayışına sahiptir. Bu ayrıca ekstra güvenlik sağlar ve ekstra güç için polyester ve naylondan yapılmıştır. Emniyet kemerinin tamamı dolguludur ve ekstra nefes alabilirlik ve rahatlık için file malzeme ile tamamlanmıştır.

Arkasında metal bir D-halkası vardır ve iyi eğitildiği sürece çok daha rahat bir yürüyüş sağlar. Bu seçenek, köpeğiniz üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar. Aslında bir tane olmadan, alabileceğiniz kadar bir kaldırma koşumuna yakındır. Yaşlı Aussies için ideal olan bir baş üstü koşum takımıdır.

Severiz bu koşumun sağlam ve ergonomik bir tutamağa sahip olması. Bu nedenle, Avustralyalınız sonsuza kadar atıyorsa veya maceralarınızda onu çok fazla kaldırmanız gerekiyorsa, bu güçlü tutamak sizin için süper rahattır.


ICEFang Taktik Koşum Takımı

Her Boyut İçin Icefang Taktik Köpek Koşum Takımı
 • Dört farklı boyut.
 • Altı farklı renk kombinasyonu.
 • Molle paketi ekleri için cırt cırtlı.
 • Metal tokalar 1000 pound yük testine sahiptir.
 • Daha kalın tasarım sayesinde maksimum kontrol.
 • Ek kontrol için arka kol.
 • Dört ayar noktası.
Amazon.com'da görüntüle

Bu, ICEFANG taktik tarafından yapılan birinci sınıf bir koşum takımıdır. Uzun süre dayanacak şekilde üretilmiştir, hem nefes alabilen hem de rahat olan güçlendirilmiş naylondan yapılmıştır. Hareket etmeyi seven köpekler için tasarlanmış çift klipsli modeldir. Ayrıca ek kontrol için bir arka tutamağa sahiptir.

Molle paketi ataşmanlarına izin veren cırt cırtlı kalın bir göğüs kemerine sahiptir. ICEFANG taktik koşum takımı, yaşlı Avustralyalılar için harika bir baş üstü stilidir. Çeşitli ayar noktaları ile mükemmel bir uyum elde edebileceksiniz. Altı renkte ve dört farklı boyutta gelir.

Severiz bu koşumun yan tarafına Velcro dikişli olduğunu. Bu, Aussie'nizin etrafında ek Molle keseleri taşımasına izin vererek, onlara sevecekleri ekstra işler sağlar.


MightyPaw Yastıklı Spor Koşum

Mighty Paw Yastıklı Koşum
 • Üstün hava koşullarına dayanıklı yapı.
 • Beş farklı boyutta.
 • Çift klip eki.
 • Kısıtlayıcı olmayan tasarım.
 • Hızlı açılan tokalar.
 • Maksimum kontrol için arka kol.
 • Rahat dolgu.
Chewy.com'da görüntüle

Bu koşum, kesinlikle Aussie Shep olan spor köpekleri için yapılmıştır. Güçlü ve dayanıklı tasarımı ile saatlerce zorlu egzersizler yapabilir. Hava koşullarına dayanıklı malzemeden üretilmiştir, suyu emmez, bu da onu yağmurlu yürüyüşler için ideal kılar. Boyunca yansıtıcı dikişlere sahiptir, bu nedenle düşük ışıkta da görünür.

Her iki bağlantı noktasına da sahiptir, böylece antrenman ve daha rahat yürüyüş için kullanabilirsiniz. Sap güçlü ve sağlamdır ve rahatınız için de dolguludur. Kayışlar daha iyi oturması için ayarlanabilir. Ve hızlı açılan tokalarla anında açılır ve kapanır, ancak yalnızca istediğiniz zaman.

Severiz Bu modelin yumuşak ama sağlam malzeme ile doldurulması, üstün konfor ve güvenlik sağlar.


Kurgo Tru-Fit Akıllı Emniyet Kemeri

Kurgo Köpek Koşum Takımı Siyah
 • Bütçe dostu.
 • Beş farklı boyut.
 • 75 lbs'ye kadar çarpışma testi yapıldı.
 • Tüm emniyet kemerleri ile uyumludur.
 • Yan hakem koşumlarından sonra tasarlanmıştır.
 • Trakea ve sternum üzerindeki stresi azaltır.
 • Rahatlık için nefes alabilen okşama.
Chewy.com'da görüntüle

Bu emniyet kemeri, nihai güvenlik göz önünde bulundurularak üretilmiştir. Ağırlığı 75 pound'a kadar çarpışma testine tabi tutulmuştur ve bir araba koşum takımı ile, arabada çok fazla zaman harcayan Avustralyalılar için idealdir. Bir karabina ve tüm araç güvenlik sistemleriyle uyumlu 10 inçlik bir köpek kemeri ile birlikte gelir. Göğüs plakası ve kayışların tamamı ekstra rahatlık için dolguludur ve ayrıca kontrolünüz için bir tutamak da vardır.

Yuvalama metalinden yapılmış beş ayar noktasına sahiptir. Kaya tırmanışçılarının kullandığı kliplerin aynısı. Bu seçenek yansıtıcı özelliklerle gelmez, bu nedenle düşük görünürlüklü telsizler için en iyi seçim değildir. Ancak ömür boyu garantilidir, bu nedenle Aussie'nizin testine bağlı olduğundan emin olabilirsiniz.

Severiz Bu emniyet kemerinin beş ayar noktasına sahip olması, en iyi uyumu sağladığı anlamına gelir.


Auroth Taktik Ayarlanabilir Kemer

Auroth Taktik Koşum Takımı
 • Onbir farklı renk kombinasyonu.
 • Altı farklı boy.
 • Çoklu ayar noktaları.
 • Molle paketi ekleri için Velcro.
 • Maksimum kontrol için arka kol.
 • Yansıtıcı malzeme.
 • Aşındırıcı olmayan dolgu.
Amazon.com'da görüntüle

Auroth Tactical emniyet kemeri, maksimum kontrole sahip olmak isteyen sahipler için mükemmel bir seçimdir. Dayanıklı tasarımı ile sahibine Aussie gibi aktif bir köpek üzerinde bolca kontrol sağlar. Köpeğinizin etrafına mükemmel bir şekilde oturacak ve daha kurnaz kaçış sanatçılarına karşı koruma sağlayacaktır. Giymesi kolaydır ve hızlı açılan tokalar, köpeğinizin kısa sürede içine girip çıkmasını sağlar.

Bu koşum, ağır hizmet tipi 900D naylondan ve sağlam dikişten yapılmıştır. Altı farklı boyutta mevcuttur ve birçok farklı renk varyasyonu vardır. Camo renklerinden bazıları daha popüler olsa da, modaya uygun bir şekilde minimal kalmayı tercih eden sahipler için bazı düz renkli seçenekler de var.

Severiz bu koşumun süper güçlü Avustralyalılar için en iyi seçenek olduğunu. Yavrularının yoldan çıkmasına izin vermediğinden emin olmak isteyen sahipler için maksimum kontrol sağlar.


Sıkça Sorulan Sorular

 • Avustralya Çobanımda bir koşum takımı kullanmalı mıyım?

  Koşumların kullanımı, tasma kayışından çok daha güvenlidir. Bunun nedeni, Aussie'nizin boynundaki gerginliği almalarıdır. Bunun yerine basıncı göğsüne ve omuzlarına dağıtır. Bu aynı zamanda onun fazla çekmesini ve çekiştirmesini de engelleyerek size çok daha fazla kontrol sağlar.

 • Avustralya Çobanım için en iyi boyut nedir?

  Avustralyalı Çoban, orta ila büyük boy bir köpektir. Bu nedenle, orta veya büyük boy bir koşum takımına ihtiyacı olacağını bekleyebilirsiniz. Bu o kadar yardımcı olmasa da, en iyi bedeni bulmanın en iyi yolu köpeğinizi ölçmektir. Çoğu koşum size göğsünün çevresini ve bazen de boynunu ölçmenizi söyleyecektir. Aussie'niz bedenler arasındaysa, küçültebileceğiniz için daha büyük bedeni tercih etmek daha iyidir.

 • Bir koşum köpeğime zarar verebilir mi?

  Koşum doğru boyutta olduğu sürece, ona zarar veremez. İlk başta rahat bulmayabilir, ancak 'yürü' dediğiniz anda bunu çabucak unutacaktır. Derisi ile koşum takımı arasına iki parmağınızı sığdırabiliyorsanız, bu doğru sıkılıktır. Daha rahat bir şey onu kısıtlar ve daha gevşek olursa muhtemelen onu kaybeder.

 • Bu koşum takımları koşuya uygun mu?

  İncelediğimiz modellerin çoğu yürüyüş ve koşu için uygundur. Köpeğinizle koşarken özellikle koşum takımı arıyorsanız, bunlar harika seçenekler .

Son düşünceler

Aussie Çoban en çok biridir aktif ve çalışkan köpekler köpek krallığında ve bu yüzden enerjisine uygun bir koşum takımına ihtiyacı var. Aradığınız ister günlük bir yürüyüş koşum takımı, isterse dayanıklı, ağır hizmet tipi bir koşum olsun, burada herkes için bir şey olduğundan emin olabilirsiniz.

Unutmayın ki en önemli faktör ona uygun ve aynı zamanda rahat olanı bulmaktır. Bunun üzerindeki herhangi bir ek güvenlik özelliği bir bonus. Ancak yukarıdaki yüksek kaliteli önerilerimiz sayesinde, tüm koşum ihtiyaçlarınızı ve daha fazlasını karşılayacaklarından emin olabilirsiniz.

Yorumlar