Amerikan Bulldog Pitbull Karışık Irk Bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Amerikan Bulldog Pitbull Karışık Irk Bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Amerikan Bulldog Pitbull karışımı, Zorba Çukuru olarak da bilinir , Amerikan Bulldog'un Amerikan Pitbull Teriyeri ile çiftleştirilmesinden elde edilen tasarımcı bir köpektir. Bu yavruyu ikiye katlamak Amerikan iyiliğini bir araya getirdi! Genellikle herkesin isteyebileceği tüm köpekler olarak tanımlanırlar, ancak bazıları için çok fazla köpektirler.

Bully Pit'ler yoğun köpek dişleridir ve pek çok aile için uygun değildir. Onları her gün uyarılmış ve meşgul tutacak zamana ve kararlılığa sahip aktif bir aileye ihtiyaçları var. Ayrıca dengeli ve kibar kalmaları için onları sıkı ve tutarlı bir şekilde eğitebilecek deneyimli bir dominant köpek sahibine de ihtiyaçları var. Aksi takdirde asi ve yönetilemez hale gelebilirler. Ancak dengeyi doğru kurarsanız mükemmel aile arkadaşları olabilirler.Bu melez tür hakkında bilmeniz gereken her şeyi araştırıyoruz. Geçmişleri ve bunun kişiliklerini nasıl etkilediği dahil. Egzersiz ihtiyaçlarının, eğitim gereksinimlerinin, köpek yavrusu masraflarının ve ne tür bir evde büyüdüklerinin yanı sıra. Harika Bully Pit hakkında daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? Hadi bir bakalım.

İçindekiler
 1. Tarih
 2. Mizaç
 3. Boyut ve Görünüm
 4. Ceket ve Renkler
 5. Egzersiz ve Yaşam Koşulları
 6. Eğitim
 7. Sağlık
 8. Beslenme
 9. bakım
 10. Yetiştiriciler ve Yavru Köpek Maliyetleri
 11. Kurtarma ve Barınaklar
 12. Aile Hayvanı Olarak
 13. Son düşünceler
Zorba Çukuru
  • Ağırlık 45-80 pound
  • Yükseklik 19-23 inç
  • Ömür 10-14 yıl
  • Renkler Beyaz, siyah, kahverengi, çizgili, kırmızı, mavi ve daha fazlası
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • Bakım Bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Yavrusu Maliyetleri

Tarih

Bakmak Bir köpeğin geçmişi size onun neye benzediği hakkında çok şey anlatabilir ve ne tür bir aileye ihtiyaçları var. Bu nedenle, Bullypit'in iyi bir eşleşme olup olmadığına karar verirken bu sürecin ayrılmaz bir parçasıdır. Geçmişlerine girmeden önce bir şeyi açıklığa kavuşturmak önemli…

Dört Pitbull tipi ırk 'Pitbull' şemsiye terimi kapsamına girer. Çoğu insanın aklına Pitbull denildiğinde Amerikan Pitbull Teriyeri gelir. Amerikan Bulldog, Pitbull şemsiye terimi kapsamına girmiyor Her ne kadar birçok kişi öyle olduğunu düşünse de. Genellikle Amerikan Bulldog'u ile karıştırırlar. Amerikan Zorbası , dört cinsten biri ve Amerikan Bulldog'dan çok farklı. Bu yüzden ikisini karıştırmamak önemlidir. Pitbull ve Bulldog'un tarihini keşfedelim.Amerikan Pitbull Teriyeri

 Çimenlikte kahverengi paltolu iki Amerikan pitbull teriyeri

Amerikan Pitbull Teriyeri yanlış anlaşılan bir türdür ve bunun nedeni kökenleri köpek dövüşleriyle başladı. Yolculukları, köpek dövüşünün popüler bir spor olduğu 19. yüzyıl İngiltere'sinde başladı. İngiliz Bulldogları, güçlü ve vahşi köpekler yaratmak için Staffordshire Bull Teriyerleri ile çiftleştirildi. Bu köpekler Amerika'ya getirildi ve burada en büyük ve en etkileyici olanları daha büyük bir terrier cinsi geliştirmek için titizlikle yetiştirildi. Ve bu artık Amerikan Pit Bull Teriyeri olarak bildiğimiz şeydir.

Pek çok insan, ringdeki dört ayaklı rakiplerine karşı gaddar olmak üzere yaratıldıklarını, ancak sahiplerine ve ailelerine karşı nazik ve sevgi dolu olmak üzere yaratıldıklarının farkında değil. Neyse ki, köpek dövüşü artık ABD'de yasa dışı, dolayısıyla bu acımasız özellik çoğu soydan geliyor. Ancak İnsan sevgisi nitelikleri hala devam ediyor, bu yüzden artık aile hayvanları olarak popülerler. terapi ve hizmet köpeği olarak başarılıdır.

Elbette, bazı Pitbull'lar hâlâ yasadışı köpek dövüşü ticareti için yetiştiriliyor ve bu da tüm Pitbull'ların tehlikeli köpekler olduğu yönündeki yanlış anlatıya kısmen katkıda bulunuyor. Ancak sorumlu yetiştiriciler yüz yıldan fazla bir süredir aile dostu köpekler yaratmak için çok çalışıyorlar. Pitbull, Amerikan Köpek Kulübesi Kulübü tarafından tanınmıyor (AKC), ancak United Kennel Club (UKC) onları kendi başına bir cins olarak tanıyor.Amerikan Bulldog

 Benekli Amerikan Bulldog
Amerikan Bulldogları genellikle kürklerinde, yüzlerinde, kulaklarında veya patilerinde bazı lekeler taşıyan dayanıklı bir cinstir.

Amerikan Bulldog 18. yüzyıl gibi erken bir tarihte, işçi sınıfı göçmen sahipleriyle birlikte İngiltere'den Amerika'ya geldikleri düşünülüyor. Ve Yüzlerinden de anlaşılacağı üzere Amerikan Bulldog'u İngiliz Bulldog'unun soyundan gelmektedir. orijinal ekşi suratlı köpek. Çiftçiler, özellikle güney eyaletlerindeki büyük haşaratları yakalama, ağır yükleri çekme, topraklarını koruma ve aile şirketlerini sürdürme konusundaki becerilerinin farkına vardılar.

sıcak hava köpeği

Zamanla çiftçiler onları İngiliz Bulldoglarından daha büyük, daha atletik ve daha donanımlı olacak şekilde yetiştirdiler. çiftliklerini tahrip eden yabani domuzlar ve sığırlarla uğraşırlar. Amerikan Bulldog'un daha büyük boyutuna başka hangi cinslerin katkıda bulunduğu özel olarak belgelenmemiştir. Dünya Savaşları sırasında, güneydoğudaki bir avuç çiftçinin çalışan köpeklerini beslemesine rağmen, bu türün nesli neredeyse tükendi.

İki adam, John Johnson ve Alan Scott, bugün görülen türü kurtaran ve geliştiren kişiler olarak tanınıyor. Farklı iş amaçları için Amerikan Bulldogları yaratmayı amaçlayan farklı yetiştiriciler ile birkaç farklı çizgi vardır. En çok bilinen çizgiler Johnson ve Scott türleridir. AKC, American Bulldog'u 2019'da Temel Stok Hizmetine kabul etti. Bu onların resmi bir cins olarak tanınmaya daha yakın oldukları anlamına gelir. UKC, Amerikan Bulldog'u tanır.Mizaç

Zorba Çukurları, her iki ebeveynde de bulunan özellikleri yansıtan bir kişiliğe sahiptir. Bu, Bully Pit'inizin koruyucu bir karaktere sahip olmasını bekleyebileceğiniz anlamına gelir. Evlerini ve ailelerini koruyorlar, eve yaklaşan yabancılara karşı ailelerini uyarıyorlar. Neyse ki, yavru olarak uygun eğitim ve sosyalleşme ile aşırı derecede tehdit edici veya saldırgan değiller. Ancak içlerindeki en iyiyi ortaya çıkarmak için deneyimli ve kararlı bir sahip olmanız gerekir.

Aileleriyle birlikte, Zorba Çukurları neşeli, neşeli ve şakacı olma eğilimindedir. Günü insanlarıyla geçirmeyi, oynamayı, keşfetmeyi ve hayatın tadını sonuna kadar çıkarmayı severler. Bully Pits sahip olabileceğiniz en sadık ve sevgi dolu köpek dostlarından biridir. Ve onlar da çok eğlenceli! Eğlenerek geçen bir günün ardından, göbek masajlarına ve bolca telaşa hazır halde insan sürülerine sarılmaktan büyük keyif alırlar.

Boyut ve Görünüm

 Amerikan Bulldog Pitbull Mix Breed dışarıda durup yukarıya bakıyor
Bully Pit, büyük, kaslı yapısı ve kare, hantal şekli nedeniyle bazılarına korkutucu görünebilir.

Sevenler Pitbull karışımları Bully Pit'in süper yakışıklı bir tazı olduğunu bulun. Geniş göğüsleri, kaslarının üstünde kasları, büyük ayakları ve kocaman bir kafaları vardır. Bully Pits'in kulaktan kulağa uzanan geniş ve bulaşıcı bir gülümsemesi var. Kulakları üçgen şeklindedir ve başlarının büyüklüğüne göre küçüktür. Ve kuyrukları uzun ve kalındır.

Genel olarak konuşursak, American Bully'den daha küçüktürler ancak Pitbull ebeveynlerinden daha büyüktürler. Olgun Zorba Çukurlarının 45 ila 80 pound ağırlığında ve 19 ila 23 inç boyunda, pençeden omuza. Dişiler genellikle erkek meslektaşlarından daha küçüktür. Ebeveynleri Johnson American Bulldog soyundan olan Bully Pit'ler genellikle Scott soyundan daha belirgindir. Boyut önemliyse yetiştiricinize hangi Amerikan Bulldog soyundan geldiklerini sorun.Bu ölçümlerin biraz dışına çıkmak çok da önemli değil Yeter ki boyutları orantılı ve sağlıklı olsun. Ancak eğer çok uzaktalarsa, söz konusu köpeğin sağlıklı olmama veya Bully Pit olmama ihtimali vardır. Zaten bir Bully Pit'iniz varsa ancak bunların bu yönergelere uyup uymadığından emin değilseniz, bir DNA test kiti .

Ceket ve Renkler

 Amerikan Bulldog Pitbull Mix Breed tasmasını çekiyor
Bully Pit'in kürkü kısa ve vücuduna yakın fakat kalın ve yoğundur.

Kürkleri her zaman düzdür, doku olarak biraz serttir ancak dokunulduğunda şıktır. Çift katlıdırlar ve mevsimsel olarak tüy dökerler. yani hipoalerjenik bir köpek ırkı değillerdir. Ebeveynleri geniş bir renk yelpazesinden hoşlanıyor, bu da Bully Pit'in aralarından seçim yapabileceğiniz geniş bir kaplama rengi koleksiyonuna sahip olduğu anlamına geliyor. Bulldog çoğunlukla beyaz ve renkli lekelere sahip olduğundan, Bully Pit çöpündeki yavruların çoğunun ceketinde bir şekilde beyaz vardır.

Bully Pit'in bir özelliği varsa kırmızı burunlu Pitbull ebeveyn veya bir mavi burunlu Pitbull Ebeveyn olarak, göz kapakları, dudaklar, pati yastıkları ve tırnaklar gibi aynı renkli özelliklerin yanı sıra mavi veya kırmızı bir burnu da miras alabilirler. Ancak Çoğu Bully Pit'in siyah burunları ve siyah özellikleri vardır. Mavi burunlu veya kırmızı burunlu Zorba Çukurları daha nadirdir ve genellikle daha yüksek yavru köpek fiyatı gerektirir. Farklı renk özelliklerinin resesif bir genden kaynaklandığını bilmek önemlidir. Bu da ek sağlık sorunları ve hastalıkların olasılığını artırır.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Zorba Çukurları büyük ve ağır görünebilir ancak şaşırtıcı derecede aktiftirler. Günlük 60 ila 90 dakika arası egzersize ihtiyaç duyarlar zihinlerini uyarılmış ve vücutlarını sağlıklı tutmak için. Sahada koşarak getir-getir oynayarak ve çetrefilli çeviklik kurslarıyla mücadele ederek mutlu oluyorlar. Zihinsel enerjilerini yakmak için aktivitelerinin zorlayıcı olması gerekir. Aksi takdirde hayal kırıklığına uğrayabilir, yıkıcı ve asi olabilirler. Bununla başa çık sert çiğneme oyuncakları zihinsel uyarım için.Bully Pits büyük köpeklerdir. Ve bunu oynama, keşfetme ve egzersiz yapma ihtiyaçları ile birleştirin, avluya erişimi olan bir evi tercih ediyorlar. Bahçeleri de güvenli ve kapalı olmalıdır. İstedikleri zaman sinsi kaçış sanatçılarıdırlar. Tehdit edildiklerinde veya sıkıldıklarında trafiğe çıkmaktan veya diğer köpekleri kovalamaktan çekinmezler. Bu sadece onlar için tehlikeli değil, aynı zamanda dışarıdakiler için de tehlikeli olabilir.

Çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla yaşamak söz konusu olduğunda bu onların eğitimine ve karakterine bağlıdır. İyi eğitilmiş ve deneyimli ve kararlı bir sahiple birlikte yaşayan Bully Pit'ler, çoğu aile ortamında iyi bir yaşam sürdürür. Bununla birlikte, sosyalleşmemiş ve asi Bully Pits, ebeveynleri göz önüne alındığında evdeki diğer evcil hayvanlarla iyi başa çıkamayabilir. İyi dengelenmiş Zorba Çukurları aile ortamında gelişme eğilimindedir ve çocuklara yönelme eğilimindedirler. Ancak çocuklar köpek konusunda bilgili olmalı ve köpeğin sınırlarına saygı duymalıdır.

Eğitim

 Amerikan Bulldog Pitbull Mix Breed yürüyüşte ceket giyiyor
Bully Pit'ler, insanlarına bayılan sosyal köpeklerdir ve insan etkileşimi, mutlu bir yavru için çok önemlidir.

Bully Pit'ler köpekleri sahiplenmeye zorluyor ve en iyi taraflarını ortaya çıkarmak için deneyimli bir köpek sahibine ve sıkı bir bakıcıya ihtiyaç duyuyorlar. Bu yavrular ilk kez sahiplenecekler için mükemmel bir seçim değildir. Eğer bir Bully Pit sizin deneyimsiz olduğunuzu veya onların efendisi olmaya layık olmadığınızı düşünürse, sizi dinlemeyecek veya saygı duymayacaktır. Ancak doğru sahibi ve erken yaşta uygun eğitim ile bu köpekler itaatkar ve güvenilir köpek vatandaşlar haline gelebilir. Eğitmenler gibi Köpek Dan herhangi bir eğitim ihtiyacına yardımcı olabilir.Erken eğitim kritik öneme sahiptir, bu nedenle sosyalleşme sürecini ilk günden başlatan sorumlu bir yetiştiriciyle çalışmak hayati önem taşır. Ve onları eve getirdiğinizde eğitimlerine devam etmek sizin sorumluluğunuzdur. Yavru köpeğiniz yeni evine girdiğinde rutinler ve kurallar oluşturmanız gerekir. Bunları mümkün olduğu kadar çok insan, köpek ve yeni deneyimlerle karıştırın ve her deneyimin olumlu olmasını sağlayın. Zorba Çukurları baskın bir karaktere sahiptir, bu nedenle tutarlı, yaşam boyu eğitim şarttır.

sıvı sabun yutulursa ne olur

Zamanlarının çoğunu onlarla geçirebilecek bir aileye ihtiyaçları var. Ayrılık kaygısı yaşayabilirler ve eğer öyleyse yıkıcı olurlar. Bu nedenlerden dolayı onları sandıkla eğitmek harika bir fikir. Bu onlara sadece dinlenebilecekleri bir alan sağlamakla kalmaz, aynı zamanda evinizi mahvetmelerini önlemek için güvenli bir şekilde muhafaza edildikleri anlamına da gelir. Sağlam ve sağlam olması iyi olur dayanıklı sandık böyle güçlü bir köpek için.

Sağlık

Zorba Çukurları nispeten sağlıklı köpekler tipik ömür 10 ila 14 yıl arası. Günlük egzersiz, kaliteli beslenme ve düzenli sağlık kontrolleri onları sağlıklı tutar. Ayrıca şunu da düşünmelisiniz evcil hayvan sigortası . Acil bakımın maliyetlerini proaktif olarak planlamanın ve dengelemenin yararlı bir yolu olabilir. Pitbull ebeveynlerini Bulldog ebeveynlerinden daha fazla benimserlerse, daha uzun yaşamaları ve daha sağlıklı olmaları muhtemeldir. Bu karışık cinsle yaygın olarak ilişkilendirilen bazı sağlık koşullarına bakalım.

Brakisefalik Sendrom

Eğer Bully Pit'iniz Bulldog'a daha çok benziyorsa, Bulldog'a benzer düz yüzlü bir anatomiye sahip olabilirler. Bu, aşağıdakilerle ilgili bazı sorunlar yaşayabilecekleri anlamına gelir: brakisefali sendromu Üst solunum yolu anormallikleri ve tıkanıklıkları gibi. Neyse ki Pitbull etkisi bu anormallikleri hafifletecektir. Hala, hava çok sıcak olduğunda egzersiz yapmaktan kaçının ve aktivite sırasında bunları izleyin. Bully Pit'inizi sağlıklı bir kiloda tutmak, bu potansiyel sorunlardan kaçınmanın en iyi yoludur.Sağırlık

Bulldog etkisi, diğer ırklara göre daha yüksek sağırlık oranına sahip oldukları anlamına gelir. Bulldog karışımlarındaki sağırlık genellikle onların Beyaz ceket kokleosakküler denir. Bir veya her iki kulağı etkileyebilir ve bir haftalıktan itibaren görülebilir. Köpeklerini teslim eden bir yetiştiriciyle çalışmak BAER işitme testi önemlidir. Sağır olmak köpeğe herhangi bir sıkıntı yaratmasa da, onun ek ihtiyaçlarını karşılamanızı gerektirir.

Göz Hastalıkları

Bully Pit'ler, ilerleyici retinal atrofi (PRA), katarakt ve göz hastalıkları gibi çeşitli göz rahatsızlıklarına yatkındır. köpek multifokal retinopatisi (CMR1). Bu durumlardan bazıları tedavi edilmezse körlüğe yol açabilir. Yine damızlıklarını düzenli göz doktoru muayenelerine tabi tutan sorumlu bir yetiştiriciyle çalışmak, bu genlerin aktarılmasını önlemek açısından önemlidir. Köpeğinizin görüşüyle ​​ilgili herhangi bir sorun fark ederseniz veya görüşün zayıf olması veya bir şeylere çarpması nedeniyle gergin görünüyorsa, onu bir kontrole götürmelisiniz.

Eklem Displazisi

Eklem displazisi Bully Pit de dahil olmak üzere orta ve büyük boy köpeklerde nispeten yaygın bir sağlık durumudur. BT Dirsek ve kalça eklemleri anormal şekilde oluştuğunda ortaya çıkar, ilave aşınma ve yıpranmaya neden olur. Bu sonuçta ağrılı eklemlere ve hareketlilik sorunlarına yol açabilir. Sorumlu bir yetiştirici yalnızca eklem skorları iyi olan köpekleri yetiştirir, bu nedenle bunu mutlaka sorun. Topallama, sertlik, tekme atma ve zayıf hareket kabiliyeti eklem displazisinin belirtileridir.

Nörolojik Bozukluklar

Dejeneratif miyelopati (DM), hala nadir olmasına rağmen bazen Bully Pit'te bulunan kalıtsal bir hastalıktır. Omuriliği etkiler ve özellikle arka bacaklarda olmak üzere koordinasyon kaybına ve ilerleyici kas güçsüzlüğüne neden olur. Belirtiler genellikle sekiz yaş civarında ortaya çıkar. ve yürüyemez hale gelmeleri yalnızca 12 aya kadar sürebilir.

Cilt rahatsızlıkları

Cilt bozuklukları arasında Bully Pits'te ve her iki ebeveynde en yaygın sağlık sorunları. Genellikle gıda, çevresel alerjenler veya parazitler dahil olmak üzere alerjilerin bir sonucudur. Köpeğinizin bundan kaçınabilmesi için alerjeni tanımlamak önemlidir. Diğer cilt bozuklukları şunları içerir: iktiyoz derinin kalınlaştığı ve pullu hale geldiği yer. Bu tedavi edilemez ancak ilaçlı şampuanlarla yönetilebilir. Çeşitli cilt bozukluklarının belirtileri arasında aşırı kaşınma, saç dökülmesi, ciltte ağrı, açık veya sızıntılı yaralar ve kendine özgü kokular yer alır. Bu belirtilerden herhangi birini fark ederseniz lütfen veterinerinize başvurun.

Beslenme

Bully Pits büyük iştahlı büyük köpeklerdir. Onları ne kadar besleyeceğiniz, yaşları, kiloları, cinsiyetleri, aktivite düzeyleri ve onları ne tür bir diyetle beslediğiniz gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Yani burada herkese uyan tek bir kalıp yok. Ancak kaliteli bir diyete ihtiyaçları var protein, sağlıklı karbonhidratlar, omega üç ve altı yağ asitleri, lif, vitaminler ve mineraller içerir. Beslenme ihtiyaçlarını karşılaması gereken, Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Birliği'ne (AAFCO) uygun bir gıda seçin.

Onların Beslenme yaşa ve bedene uygun olmalı , fazla. Bu özellikle yavru köpek yavrusunun gelişim aşamasında önemlidir çünkü sağlıklı iskelet gelişiminin korunmasına yardımcı olur. Bu, Bully Pit'in yatkın olduğu eklem displazisi gelişme riskini en aza indirebilir. Kuru mama taneleri, çiğ diyetler, ıslak yiyecekler gibi seçebileceğiniz birçok beslenme türü vardır. yeni abonelik hizmetleri .

Aynı zamanda Bully Pit'inizi aşırı beslememeniz zorunludur. Sağlıklı bir kiloyu korumaları ve brakisefali sendromu ve eklem displazisi ile ilişkili sorunlardan kaçınmaları gerekir. Bully Pit'ler patilerine bulaştırdıkları her şeyi yemeleriyle ünlüdür, bu nedenle tehlikeli gıda maddelerini ulaşamayacakları bir yerde sakladığınızdan emin olun.

bakım

Bully Pit'inizin bakımı, sağlıklı bir cilde ve tüylere sahipse genellikle kolaydır. Sağlıklı kalmaları ve akıllı görünmeleri için haftada bir kez fırçalanmaları yeterlidir. Tüy dökme mevsiminde ekstra bakıma ihtiyaç duyabilirler. Bakım, doğal yağlarını yaymak ve cildin sağlıklı kalmasını teşvik etmek için gereklidir. Bu, cilt bozukluklarına yatkın olan Bully Pit'inizin sağlıklı cildini korumasına yardımcı olabilir. A tüy dökücü tırmık kürklerini sağlıklı tutmak için yararlı bir araçtır.

Presa canario pit bull

Bully Pit'inizde deri ruloları varsa bunları hijyenik, nemli bir bezle veya özel rulo temizleme formülleriyle silerek temiz tutmalısınız. Deri kıvrımları bakterilerin üreme alanıdır ve temizlendikten sonra bunların kurutulması önemlidir. Bully Pit'inizde cilt bozukluğu varsa ilaçlı şampuan veya diğer ilaçlı ürünlere ihtiyaç duyabilir Veterinerinizin belirttiği şekilde onları sağlıklı tutmak için. Bunlar bakım süresini artırabilir ancak Bully Pit'inizi sağlıklı ve mutlu tutmak için gereklidir.

Bully Pit'inizi her iki ayda bir yıkamak şarttır. Bu onların temiz kalmasını ve taze kokmasını sağlar. Hassas bir cilde sahip oldukları için yumuşak bir köpek şampuanı formülü kullanın. Dişlerinin haftada bir temizlenmesi, tırnaklarının ise uzadığında kesilmesi gerekir. Yavru köpeğinizi küçük yaşlardan itibaren bakım rutinine alıştırmak harika bir fikir. 80 kiloluk bir köpeğin banyo yapmasını veya dişlerinin fırçalanmasını istememesi zorlu bir görev olabilir.

Yetiştiriciler ve Yavru Köpek Maliyetleri

 Amerikan Bulldog Pitbull Mix Breed dışarıda oturuyor
Bu cins için eğitim ömür boyu sürecek bir taahhüttür, ancak iyi bir başlangıç ​​yapmak hayati önem taşır.

İle çalışan Sorumlu bir yetiştirici her zaman önemlidir, ancak Bully Pit gibi bir köpek için inanılmaz derecede hayati öneme sahiptir. Sosyalleşmenin kritik aşaması sekiz haftalıkken başlar ancak öncesinde yaşananlar da önemlidir. Sağlıklı ebeveynlerle sıcak, sevgi dolu bir ortamda büyümek onların kişiliğini etkiler. Mutlu ve sağlıklı bir yavrunun, dengeli ve saygılı bir köpeğe dönüşme olasılığı daha yüksektir.

Sorumsuz yetiştiriciler ve yavru değirmenleri çoğu zaman bu önemli aşamayı kaçırıyorlar, bu da onları yeterince sosyalleşmemiş ve gelecekteki aileleri için potansiyel olarak problemli hale getiriyor. Ayrıca sıklıkla sağlıksız köpekler de yetiştiriyorlar. Ne pahasına olursa olsun onlardan kaçının ve Birlikte çalışmak istediğiniz yetiştiriciyi araştırın . Sağlıklı bir köpek yavrusu aldığınızdan emin olmak için tüm önemli soruları sorduğunuzdan ve sağlık sertifikalarını görmeyi istediğinizden emin olun.

Sorumlu bir yetiştiriciden sağlıklı bir Bully Pit'in ortalama fiyatı 1.000 ila 2.000 dolar arasındadır. Fiyatlar lokasyona, talebe ve kan bağına göre değişiklik gösterebilir. Ve bunun sadece yavru köpeğin maliyeti olduğunu unutmayın. İhtiyaç duydukları her şeyi satın almanız gerekir ve ilk yıl kurulum maliyetleri ve sağlık hizmetleri bunu en pahalı hale getirebilir. Bully Pit büyük bir köpektir ve bu da onu küçük ırklara göre daha pahalı hale getirir.

Kurtarma ve Barınaklar

Şu anda bir Bully Pit yavrusu satın almak sizin için bir seçenek değilse ama yine de bir tane istiyorsanız, onu barınaktan kurtarmayı deneyebilirsiniz. Ne yazık ki bu, muhtemelen onların yetiştirilme tarzı veya geçmişi hakkında fazla bir şey bilmediğiniz anlamına geliyor, ancak sizin için uygun olanla tanışırsanız bunun bir önemi olmayabilir. Ömürlük yuvalarını bekleyen birçok Bulldog ve Pitbull karışımı var. Ancak tarih eksikliği göz önüne alındığında ırklarını tanımlamak zor olabilir.

Bir köpeği barınaktan yeniden sahiplendirmenin maliyeti genellikle bir yetiştiriciden köpek yavrusu satın almaktan çok daha azdır. Ortalama yeniden barındırma ücretleri, çeşitli faktörlere bağlı olarak 100 ila 300 ABD Doları arasındadır. Yerel barınaklarınızda Zorba Çukuru bulamıyorsanız çevrimiçi kurtarma organizasyonlarını deneyin. Listeliyorlar Bulldog karışımları ve Pitbull ülke çapında karışıyor.

Aile Hayvanı Olarak

Bir aile hayvanı olarak Bully Pit'ten bekleyebileceğiniz şeyler şunlardır:

 • Baskın köpek ırklarıdır ve ilk kez sahiplenecekler için uygun değildir.
 • Bully Pit'lerin güçlü bir sevgiye ve sıkı, tutarlı bir eğitime ihtiyacı var.
 • Erken eğitim ve sosyalleşme, dengeli bir köpeğin anahtarıdır.
 • Eğlenceli bir Bully Pit ile asla sıkıcı bir gün olmaz.
 • Zorba Çukurları ailelerine karşı sevgi dolu ve şefkatli olma eğilimindedir.
 • Aktiftirler ve günde bir saatten fazla egzersize ihtiyaç duyarlar.
 • Sert çiğneme oyuncakları, istenmeyen çiğneme davranışlarını önlemek için mükemmeldir.
 • Çocukların eğitime ve köpek bilgisine katılmaları gerekir.
 • Bakım rutinleri nispeten basittir.
 • Bully Pit'inizi sağlıklı tutmanız ve aşırı beslememeniz gerekir.

Son düşünceler

Bully Pit, doğru aile için inanılmaz bir köpektir. Bazıları, özellikle de ilk kez sahiplenenler veya baskın köpek ırkları konusunda deneyimi olmayanlar için çok fazla köpek olabilirler. Ancak bu, sert ama arkadaş canlısı bir Fido arayanlar için harika bir melez olabilir. Güçlü sevgiye, erken ve tutarlı eğitime, bol miktarda egzersize, teşvike ve arkadaşlığa ihtiyaçları var. Bu cinsi daha detaylı araştırmak istiyorsanız ebeveynlerine göz atın. Amerikan Bulldog ve Pitbull rehberi ilave olarak.

Yorumlar