Köpekler Neden Kaka Yiyor? Nasıl Durdurabilirim?

Köpekler Neden Kaka Yiyor? Nasıl Durdurabilirim?

'Koprofaji' tıbbi terimdir dışkı yemek . Bu, gübre, pislik veya dışkı anlamına gelen Yunanca 'kopro' dan ve 'yemek' anlamına gelen Yunanca 'faj' dan geliyor. Ne yazık ki, ne olduğunu bilmek onu daha lezzetli hale getirmiyor. Muhtemelen köpeklerimizin sahip olabileceği en iğrenç alışkanlıklardan biridir. Öyleyse köpekler neden kaka yiyor?

Köpeklerimiz için alışılmadık bir durum olmasa da ot ye veya yapmamaları gereken diğer şeyler çikolata gibi Bu hala davranışsal ve sağlığa bağlı değilse oldukça hızlı düzeltilmesi gereken bir alışkanlıktır. Her yaştan köpek bu sendromdan muzdarip olabilir ve aslında yavru köpeklerde oldukça yaygın .Yavru köpeğinizin yaşı ne olursa olsun, bu konuyla ilgilenmek bir sahip olarak çok sinir bozucu olabilir. Bir saniye, bir saniye sonra kaka yaptılar. Sonuçta soru şudur: Köpekler neden kaka yiyor? onu durdurmak için ne yapabiliriz ? Aşağıda, Coprophagia ile başa çıkmanın en iyi yollarını ve bunun olmasının yaygın nedenlerini bulacaksınız.

french pug

Peki Köpeğim Neden Kaka Yiyor?

Köpeklerin kendi kakalarını yemeleri oldukça yaygındır. Bu durum aslında köpeklerin yaklaşık% 16'sını etkiler ve pek çok olası nedeni vardır. Çoğu davranışsal olsa da zaman ve sabırla sabitlenmiş Ayrıca göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz birkaç tıbbi neden vardır. Köpeğinizin dışkısını yemesinin nedenlerine bakalım.Tıbbi Nedenler

Kaka Yiyen Köpekler İçin Tıbbi Nedenler

Bir köpeğin dışkısının lezzetini artıran herhangi bir hastalık veya durum, koprofajiyi artırabilir. Bu, sindirim sistemi rahatsızlıklarını ve besin emilim zorluklarını içerir. Koprofajiye neden olan yaygın durumlar ekzokrin pankreas yetmezliği. Bu, vücudun yağı sindirmek için mücadele ettiği, yani köpeklerin aç ve dışkılarında yağ olduğu anlamına gelir. Sıklıkla yağa 'ikinci kez gitmek' ve bağırsaklardaki aşırı bakteri çoğalması için onu yemeye çalışırlar.

Koşullar aşırı açlığa neden olmak ayrıca dışkı tüketiminde artışa neden olabilir. Bu, diyabet ve Cushing hastalığını içerebilir. Aşırı kalori kısıtlaması köpeklerde koprofajide bir artışa da neden olabilir, bu nedenle köpeğinizin düşük kalorili köpek maması .

Kötü beslenme de dahil olmak üzere besin eksikliğine neden olan koşullar da pika - gıda dışı öğelerin yenmesine - ve bu dışkı içerebilir .Çünkü pek çok koşul koprofajiye neden olabilir, olabilir teşhis etmek sinir bozucu . Veterinerinizle bir teşhis planı hakkında konuşmak iyi bir fikirdir. Köpeğinizin yaşına ve diğer semptomlarına bağlı olarak, kan örnekleri veya dışkı örnekleri alabilir veya bunun bir fark yaratıp yaratmadığını görmek için basit bir diyet değişikliği deneyebilirler. Tıbbi nedenler ortadan kalktığında, davranışsal nedenlere bakmaya başlayabilirsiniz.

Davranış ve Alışkanlık

Köpek Davranışı ve Alışkanlığı Dışkı Yeme

Vakaların büyük çoğunluğu için dışkı yemek bir davranış veya alışkanlıktır - değiştirmek için sinir bozucu olsa da. Köpeklerin vahşi olduğu ve temiz, düzenli ve parazitlerden arındırılmış olması gereken sığınaklarda yaşadıkları zamanlardan evrimleştiği düşünülüyor. Dışkı yeme, diğer köpeklerle birlikte tutulan köpeklerde daha yaygındır.

Köpekler genellikle iki günden daha eski dışkı yerler. Bazı insanlar bunun, köpeklerin parazit riskini azaltmak için kaka yediği teorisine daha fazla ağırlık verdiğini düşünüyor. Çoğu parazit, vücut dışında birkaç gün ila hafta geçirene kadar yeni köpeklere bulaşmaya 'hazır' değildir. Dışkıdan tazeyken kurtulmak, çalışma yerindeki parazit yükünü azaltmanın bir yolu olabilir.Yavruların gençken dışkı yemesi ve dünyayı keşfetmesi alışılmadık bir durum değildir. Problem haline gelmemesi için ilk işarette bu önerilmemelidir. Olabilir özellikle yaygın yanlış olan köpeklerde ev eğitimi almış . Özellikle içeride dışkıladığı söylenenler veya burnu dışkısına sürülen kişiler için yaygın olabilir. Bu köpeklerin dışkıyı söylenmekle ilişkilendirmesi ve kanıtlardan kurtulmak istemesi olasıdır.

Ondan Büyüyorlar mı?

Çoğu köpek biraz ikna ile alışkanlıktan uzaklaşırken, diğerleri takıntılı hale gelir. Yürüyüşe çıktıklarında bile bulabildikleri herhangi bir kakayı hızla atabilirler. Bir çalışmada kokrofajili köpeklerin büyük bir kısmı 'açgözlü' olarak tanımlandı, ancak yaş, cinsiyet veya diyette benzerlik yok .

köpeğe verilecek isimler

Bu alışkanlığı kırmak çok zor olabilir ve profesyonel tavsiye genellikle faydalıdır. Çoğu köpek kendi dışkısında koprofaji uygularken, bazıları diğer hayvanların dışkısını tercih edecektir. Bazı dışkılar, geldiği köpek yakın zamanda dışkısının farklı kokmasına neden olan bir şey yemişse, daha çekici olabilir. meyve veya Deniz ürünleri .

Koprofaji Hiç Normal mi?

Anne Köpek Yavru Kedi Yeme

Evet! Köpekler de dahil olmak üzere çoğu memelinin barajları, temiz kalmalarını ve kokuyu almalarını sağlamak için bebeklerinin dışkısını yerler. avcıları çekmez . Bu nedenle, köpeğiniz aniden koprofajik görünüyorsa ve henüz doğum yapmışsa endişelenmeyin!Bazı hayvanlar diyetlerinden en iyi şekilde yararlanmak için koprofaji kullanır. Örneğin tavşanlar, ilk ot yediklerinde yumuşak, ıslak dışkı üretirler. bakteri sindirimi çim. Daha sonra ilk seferde kaçırdıkları ekstra besinleri almak için bu dışkıları yerler. Tavşanda sindirimin önemli bir parçasıdır!

Köpeğim Neden Kaka Yememeli?

Sadece iğrenç olmanın yanı sıra, köpeğinizi kaka yemekten vazgeçirmeniz için bazı iyi nedenler vardır. Bağırsak kurtlarının büyük çoğunluğu evcil hayvandan evcil hayvana geçti kazara veya kasıtlı olarak kaka yemek yoluyla.

Poop ayrıca çok sayıda bakteri içerir. Bunların çoğu mide asidi tarafından öldürülürken, bazıları hayatta kalır ve köpeğinizi hasta edebilir. Ayrıca köpeğinizin yaraları veya dişleri ağrıyorsa, bu ekstra bakteriler çok fazla hasara neden olabilir. Unutma ki pek çok köpek, özellikle de yavru köpek yüzleri yalayabilir - bu kesinlikle hijyenik değildir ve bazı insanları, özellikle çocukları çok hasta edebilir.

Koprofaji Nasıl Durdurulur

Köpeklerin Kaka Yemesini Durdurmak

Maalesef bu kırılması çok zor bir alışkanlık olabilir . Fark ettiğiniz davranış bir yavru köpeğin içindeyse, bunu mümkün olan en kısa sürede düzeltmek iyi bir fikirdir. Kötü bir alışkanlık haline gelmediğinden emin olmak istersiniz.Tabureleri Toplama

Alışkanlığı kırmanın bir yolu, köpeğinizin varlığından düzenli olarak dışkıyı çıkarmaktır. Bu genellikle köpeğinizi bir kurşunla tuvaletini yapmayı, sonra tuvaletini yapar yapmaz uzaklaştırmayı ve daha sonra dışkıyı çıkarmak için geri dönmeyi içerir.

Köpeğiniz tuvalete giderken yürüyüşe çıkıyorsanız, dışkıyı gözetimsiz bırakmayın - Dışkı ile uğraşırken köpeği uzaklaştırmasına veya köpeği ulaşamayacağı bir yere bağlamasına yardımcı olması için bir aile üyesi veya arkadaş bulmalısınız. Birden fazla köpeğiniz varsa, bunu yapmak zor olabilir ve bir aile üyesi olmadan çalışmak pek olası değildir.

'Yalnız Bırakın' için Olumlu Pekiştirme

Bir çalışmada, bu, koprofaji için en etkili tedaviydi. Ev sahipleri, köpeklerini bir parça mama parçası yemediklerinde veya yiyecekleri düşürmediklerinde ödüllendirerek, evde 'Yalnız Bırakın' ı eğittiler. Daha sonra tabureyi bırakıp uzaklaştıklarında köpeğine birçok ödül vererek tabureye emir verdiler. Bu son derece refah dostu bir öğretim yöntemidir ve şiddetle tavsiye edilir .Lütfen köpeğinizin bu davranışı, hem iç hem de dış mekanda, bir ikram gibi daha cazip bir şeye uygulamadan önce standart mama ile yapabildiğinden emin olun ve köpeğinizin% 100 lezzetli bir şeyler 'Bırakmasını' zaman, hem içeride hem de dışarıda , dışkıya uygulamadan önce. Öğretme zincirinde çok hızlı ilerlemek, bunun başarısız olmasının yaygın bir nedenidir.

Tabureler için Acı

Bazı insanlar dışkıya caydırıcı acı maddeler uygular. Buradaki fikir, köpeğin dışkıyı yemesi ve tadı onu tekrar yapmaktan alıkoymasıdır. Bu yöntem değil genellikle etkili olduğu düşünülüyor , köpekler tadı farklı şekilde işledikçe - yedikleri tüm iğrenç şeyler göz önüne alındığında bu hiç de şaşırtıcı değil!

Ayrıca bu, köpekler, insanlar ve alanı kullanabilecek diğer hayvanlar için hijyenik olmayan dışkıyı yerinde bırakmak anlamına gelir. Dışkıyı köpeğinizin erişemeyeceği yerden kaldırmak% 100 garantili olduğundan, onu yemekten alıkoyacaktır, muhtemelen bunu yapmak daha iyidir.

Gıda katkı maddeleri

Koprofaji için çoğu ticari tedavi, gıda katkı maddelerini içerir. Bunları kullanmak için yiyeceğe caydırıcı olmayan bir toz, sıvı veya kuru mama uygularsınız ve olduğu gibi sindirilmiş acıya dönüşür . Yaklaşık 24-48 saat içinde, köpeğinizin tüm kakalarının tadı iğrenç olacaktır.Acıyı doğrudan kakaya uygulamak gibi, bunun işe yaraması garanti edilmez. Ancak kakalarını o kadar çabuk yiyen hayvanlar için yararlı olabilir ki, sahiplerinin başka bir yöntemi uygulamaya vakti yoktur - örneğin, doğrudan kendi diplerinden kaka yiyen hayvanlar. Yine bizim için acı olan bir köpek için öyle olmayabilir , ancak bazı ürünler bazı köpeklerde işe yarayabilir.

Bu yöntemler, ancak köpeğe büyük miktarlarda ikramlar veya çiğneme dahil her öğünde beslendikleri takdirde işe yarar. Bunun nedeni, çalışabilmeleri için her dışkıyı kaplamaları gerektiğidir. Çalışıyor gibi görünseler bile, yeterince uzun süre devam etmeleri gerekir. alışkanlık tamamen bozuldu .

Son düşünceler

Öyleyse, koprofaji normal mi? Muhtemelen. Ancak bu, hem onlar hem de insanlar için sağlık riskleri oluşturduğundan köpeğinizin devam etmesine izin vermenin iyi bir fikir olduğu anlamına gelmez. temas kurmak . Yapılacak en önemli şey, olası tıbbi sorunları ortadan kaldırmak için önce bir veterinere gitmektir.

Siz ve veterineriniz, koprofajinin tıbbi nedenlerini ortadan kaldırdıktan sonra, bu kötü alışkanlığı kırıp kırmayacağınızı görmek için bir davranışçıya danışmak iyi bir fikirdir. Tipik olarak olumlu pekiştirme, sabır ve doğru eğitim teknikleri , birkaç hafta içinde sağlıklı ve uslu bir yavruya sahip olacaksınız.

köpekoyunlari

Yorumlar