Jack Russell Dachshund Karışımı: Jackshund Irk Bilgisi

Jack Russell Dachshund Karışımı: Jackshund Irk Bilgisi

İşte bu kılavuzda, Jackshund'u tartışın tüm küçük ama kendinden emin görkemiyle. Popüler safkan köpeklerin tasarımcı köpek yavrusu ürünüdür. canlı Jack Russell Teriyer , ve çok güzel Dachshund . Yani, yan komşunuzun yeni sevimli köpeğinin kim olduğunu merak ediyor veya bu küçük yavruyu hayatınıza davet etmeyi düşünüyorsanız, doğru yere geldiniz.

Cins geçmişinden kişiliğine, eğitim ve egzersiz ihtiyaçlarına kadar, her şeyi hallettik . Bu yavru küçük olabilir, ama onun karakteri başka bir şey değil! Ve giden en sevimli köpeklerden biri olmasına rağmen, her aileye uygun değildir. Bu nedenle, bu Jackshund cins kılavuzu, yakında sahip olacakların tümü için mutlaka okunması gereken bir kitaptır.Jackweenie olarak da bilinir , o tatlı, küstah, sevimli ve çok eğlenceli ve çok daha fazlası. Öyleyse, evinize hoş geldiniz diyorsanız başka neler bekleyebileceğinize daha yakından bakalım.

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık15-25 Pound
  • yükseklik simgesiYükseklik9-13 inç
  • ömür simgesiÖmür14-18 Yaş
  • renk simgesiRenklerSiyah, Beyaz, Krem, Kahverengi, Kırmızı
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Ebeveyn Irkları

Jackshund'un ebeveynleri çok farklı görünüyor, ancak kişilikleri ve cins amacı benzer. Ve birçok benzerlik olmasına rağmen, birkaç ince fark da var. Bu, Jack Russel ve Dachshund'un neyle ilgili olduğunu anlamanız gerektiği anlamına gelir. Bu şekilde, hangi ebeveyni alırsa alsın, onu seveceğinizden emin olabilirsiniz.Jack Russell

Jack Russell Köpek yavrusu

Jack Russell Teriyerleri oldukça enerjik ve çok zeki küçük cins köpeklerdir.Jack Russell, genellikle Russell Terrier veya Patterdale ile karıştırılan popüler bir küçük yavrudur. Benzer olmalarına rağmen, temelde farklıdırlar. Yolculuğu 19'da başladıinciJohn 'Jack' Russell olarak bilinen bir rahibin onu yaratmış olduğu yüzyıl İngiltere'si tilki avcısı . Ayrıca av köpeklerine yardım etmek için tilkileri yer altı yuvalarından kovalardı.

Zamanla, bu alıngan ama sevgi dolu köpek, çok sevilen bir aile hayvanı haline geldi. Sadece aile evini tüm gücüyle koruduğu için değil, aynı zamanda gerçekten sevecen olduğu için. Çok eğlencelidir ve ailesiyle birlikte eğlenmeyi ve kirlenmeyi sever. Boyu 13 ila 14 inç arasında ve ağırlığında 13 ve 17 kilo . Diğer popüler Jack Russell Teriyer karışımları Dahil et Jack-a-arı ve Jack-chi .daksund

Dachshund Köpek Açık Havada

Dachshundlar çok popüler bir av köpeği cinsidir.

Dachshund aynı zamanda şımarık küçük bir köpektir ve Amerika'da Jack Russell'dan çok daha iyi bilinir. Bu yavruyu aynı zamanda sosis şeklinde olduğu için ünlü sosis köpeği olarak da tanıyor olabilirsiniz. O sadece 5 ila 9 inç boyunda ve 8 ve 32 pound . Dachshund'un standart ve minyatür olmak üzere iki boyutu vardır. Boyutunun küçük olması, bir puan kazanmadığı anlamına gelmez. daha şiddetli itibar .

Jack Russell gibi, yeraltı yuvalarından büyük haşereleri avlamak için yaratıldı. geleneksel porsuk avcısı , bu yavrunun zeminin derinliklerine inmesine yardımcı olan büyük kürek pençeleri var. Ve ona yeterince ilgi göstermezseniz, o da sizin mükemmel çimlerinizi kazar!Aslen Almanya'lıdır, ancak Amerika'nın ona olan hayranlığı anında ve kalıcıydı. Dachshundlar aynı zamanda popüler tasarımcı köpeklerdir. Chiweenie ile ve Doxle en önde gelen iki kişi olmak.

Jackshund

Jackshund köpek yavrusu

Jackshunds, her iki ebeveyn ırkının da en iyisini alır ve harika aile köpekleridir.

Jackshund nadir görülen bir karışık köpek ırkı olduğundan, birinci veya ikinci nesil bir yavru olması muhtemeldir. Bunun gibi, var ırk standardı yok ve bir ebeveynden diğerine daha çok benzeyebilirdi. Neyse ki, çoğu Jackshund her iki dünyanın da en iyisini miras alır.

Mizaç

Dachshund Jack Russell Terrier karışımı oynuyor

Jackshund'un çok dengeli bir mizacı vardır ve harika bir aile köpeği yapar.Bir şeyden emin olabilirseniz, o da Jackshund'un çok ve çok eğlenceli . Ebeveynlerinin ikisi de fasulye dolu, bu yüzden bu yavrunun iki katı olduğundan emin olabilirsiniz! İlgi odağı olmayı sever, bu yüzden ona bolca zaman ve enerji sağlayabileceğinizden emin olmalısınız. Huzur ve sessizlik istiyorsanız, bu küçük yavru size göre değil.

O da yapar harika bir bekçi köpeği çünkü anne ve babasının ikisi de yabancılardan şüpheleniyor. Haber vermeden bir yabancıyı sessizce bahçelerine kabul etmeyecekler. Bu köpek özelliğinden hoşlanıyorsanız harika, gürültülü köpeklere duyarlı komşularınız varsa o kadar da değil. Neyse ki, birini tanıdığında onlara sanki ailesiymiş gibi ısınacak.

Verecek çok sevgisi var ve sizi öpücüklere ve kucaklamalara boğacak. Umuyoruz ki, bu yavru bir profesyonel olduğu için halka açık sevgi gösterilerini beğenirsiniz. Onu günde birkaç saat kucaklamak için zamanınız veya sabrınız yoksa, o pek memnun olmayacaktır. o insan arkadaşını arzular ve birkaç saatten fazla yalnız bırakılmaktan nefret eder.

Kesinlikle yoğun bir köpek ve çok fazla uyarılmaya ihtiyacı var. Tüm kişilik özellikleri bir araya geldiğinde, acemi bir köpek sahibine uygun olmadığı anlamına gelir. Jackshund deneyimli bir köpek sahibine ihtiyacı var kim meydan okumaya hazır. Onun için hazırlıklı değilseniz, elinizde sorunlu bir köpek bulacaksınız. Ve saniyeler içinde kazacağı değerli çimlerinizi de unutmamak gerekir.Boyut ve Görünüm

Dachshund Jack Russell Teriyer Karışımı

Dachshund Jack Russell Terrier karışımı genellikle daha küçük olacaktır.

Jackshund, genellikle arasında ağırlığa sahip olacak küçük boyutlu bir köpektir. 15 ve 25 lira ve 9 ila 13 inç kısa ölçün. Dachshund ebeveyni minyatür boyutlu bir köpekse, bundan daha küçük olabilir. Weiner ebeveyni kadar uzun olmayabilir, ama kesinlikle boyundan daha uzun olacak.

Vücudu muhtemelen Jack Russell ebeveyni gibi tıknaz olacaktır. Jackshund'lar pençeler büyük ve kürek gibi olacak , ve neredeyse kesinlikle dışarıyı da gösterecekler. Gözleri büyük olacak, gülümsemesi geniş olacak ve kulakları muhtemelen uzun ve sarkık olacak.Ceket ve Renkler

Otların arasında oynayan Jackshund

Jackshund'un çeşitli farklı ceket uzunlukları ve renkleri olabilir.

Jackshund'un sahip olduğu üç kat seçeneği, ve bunların hepsi Daschund ailesinin ceket tipine bağlıdır. İlk ve en yaygın olanı, pürüzsüz ve şık olan kısa tüylü cekettir. Diğer seçenekler uzun ceket ve tel ceket seçeneğidir, ancak Jack Russell etkisinin onları safkan Alman ebeveyninden daha kısa ve daha yumuşak yapacağını bilin.

Kışın onu sıcak, yazın serin tutacak çift katlı bir ceketi var. Onun ceketi olacak yıl boyunca orta derecede dökülen ve dökülme mevsimlerinde biraz daha ağırdır. Bu yavruyla yapacağınız sarılma miktarıyla, kıyafetlerinizin bir daha asla tüysüz olmayacağından emin olabilirsiniz.

Onun ceket renkleri bir karışımı olacak beyaz, kahverengi, siyah, krem ​​ve kırmızı. Düz bir ceket rengine veya benekli renklerin kombinasyonu . Burun rengi genellikle siyah olacak ve gözleri genellikle kahverengi olacaktır.Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Karda Jackshund Köpek

Jackshund'un düzenli, yoğun günlük egzersize ihtiyacı olacaktır.

Jackshund, küçük bir köpek için biraz egzersize ihtiyaç duyan canlı ve eğlenceyi seven bir köpektir. Etrafına ihtiyacı olacak Her gün 60 dakika egzersiz onu mutlu ve sağlıklı tutmak için. Dacshnd ebeveyni minyatür bir yavruysa, bundan biraz daha azına ihtiyaç duyabilir. Ayrıca, çimlerinizi kazmasını önlemek için gün boyunca düzenli uyarıma ve etkileşimli oyun süresine ihtiyacı olacaktır.

Ve zeki zihni ve düpedüz küstahlığı nedeniyle, ihtiyacı olacak. faaliyetlerin bir karışımı sıkılmasını önlemek için hafta boyunca. Uzun ve kısa vücudunu göz önünde bulundurmalı ve yüksekten atlamasını içeren herhangi bir şeyden kaçınmalısınız. Bir sahile yakın yaşayacak kadar şanslıysanız, bu onun kazma enerjisini dışarı atması için mükemmel bir yerdir.

O sahip yüksek av sürüşü , ve onun mükemmel parti numarası tavşan deliklerinde kaybolduğu için, onu tasmalı tutmanızı tavsiye ederiz. Ne kadar iyi eğitilmiş olursa olsun, hızlı ve tüylü bir şey görürse mutlaka peşine düşer. Ve eğer ebeveyninin ırklarından herhangi birini biliyorsanız, bu yavrunun her durumda en itaatkar yavru olmadığını bilirsiniz.

Jackshund çok küçük olduğundan apartman yaşamına uygun , onu gün boyunca yeterince egzersiz yaptığın sürece. Ayrıca daha büyük evler ve aradaki her şey için uygundur. Bir avluya erişimi varsa, tamamen güvenli olduğundan emin olun. Aksi takdirde, çoğu gün kaçışını iyi yapacaktır.

İyi sosyalleşirse çocuklarla yaşayabilir. Küçük bir köpeğe oyuncak gibi davranmak yerine düzgün bir şekilde idare edebilecek yaşta olduklarından emin olun. Jack genleri onu heyecanlı ellerle başa çıkabilecek kadar güçlü kılar, ancak Weiner genleri, sinirlendiğinde huysuz olabileceği anlamına gelir. Ve evcil hayvan porsuğunuz, tilkiniz, tavşanınız veya diğer kemirgenleriniz olmadığı sürece, çok evcil hayvanlı bir evde başarılı olun. Yeter ki iyi sosyalleşsin.

Eğitim

Dachshund Jack Russell Teriyer Karışımı Dışarıda Oynuyor

Jackshund'unuzu çok erken yaşta eğitmeye başlamak isteyeceksiniz.

Jackshund, emirlerinizi ciddiye alacak itaatkar bir köpekmiş gibi davranmayacağız. Çünkü o değil ve olmayacak. Bu, Jackshund'un deneyimli bir köpek sahibiyle birlikte olması gerekmesinin başka bir nedenidir. olman gerek sabırlı ve eğitiminizle tutarlı . Ve bağımsız bir yavru olduğunu bilmekten mutlu. Bir kez itaatkar olduklarında, kolayca daha karmaşık numaralar öğrenin ve bunları komutla gerçekleştirin

Çünkü yabancılardan şüpheleniyor ve olmasına izin verirseniz aşırı korumacı , sosyalleşme eğitimine ihtiyacı var. Bu, onu eve kabul ettiğiniz anda başlatılmalıdır. Onu farklı manzaralara ve seslere maruz bırakın ve mümkün olduğu kadar çok insan ve köpekle tanıştırın.

İtaat eğitimi hayati önem taşır, ve diva taleplerine boyun eğmediğinizden emin olun. Kibar bir köpek yavrusu olmasını ve küçük köpek sendromundan muzdarip olmamasını istiyorsanız, eğitiminizde tutarlı olmanız gerekir. Bedava ikram almasına izin vermeyin, size bir pençe verdiğinden emin olun.

Yalnız bırakılmaktan nefret eder, bu yüzden ona sandık eğitimi de öneriyoruz. Bazı köpek sahipleri, yavrularını bir sandığa koyma fikrinden nefret ediyor ama bunun hem ona hem de size fayda sağlayacağını söylediğimizde bize güvenin. Köpekler doğal olarak barınak isterler ve o burayı rahatlatıcı bir yer olarak görecektir. Ayrıca, temellere ineceğinden endişelenmenize gerek kalmadan onu birkaç saatliğine bırakmanıza izin verecek.

Sağlık

Jackshund sonbaharda dışarıda yürüyor

Jackshund genellikle çok sağlıklı bir karışık ırktır.

Jackshund, uzun süre eğlenecek nispeten sağlıklı bir köpektir. 12 ila 15 yıl seninle. Nispeten yeni melez köpekler gibi, ebeveyninin ırklarından herhangi birinde görülen sağlık sorunlarını miras alabilir. Bu liste kapsamlı olmasa da, bu sağlık sorunları, diğerlerinden daha fazla ortaya çıkma olasılığı daha yüksek olanlardır.

kalça displazisi : Bu, Jack Russell ebeveyninde daha yaygındır. Kalça eklemini etkileyerek yuvada ağrılı bir taşlamaya neden olarak felce neden olur.

patellar lüks : bu durum onun Dachshund ebeveynini etkiler. Esasen, bu, kolayca yerinden çıkan anormal şekilde oluşturulmuş bir diz kapağıdır. Yine, bu acı verici ve dikkat edilmesi gereken bir şey.

Göz koşulları : Her iki ebeveyninin ırkında da çeşitli göz rahatsızlıkları bulunur. Progresif retinal atrofi ve katarakt en yaygın endişelerdir.

İntervertebral disk hastalığı (IVDD) : buna, uzun omurgası ve azalan şok emme yeteneği ve yastıklama neden olur. Ve Weiner ebeveyninden daha az acı çekmesi muhtemel olsa da, hala risk altında.

Beslenme

aç Jackshund

Jackshund, küçük ırklar için yapılmış yüksek kaliteli bir kuru mamaya ihtiyaç duyacaktır.

Jackshund küçük ama enerjik bir yavrudur ve yaklaşık olarak yiyecektir. iki fincan günde bir yemek . Bu onun enerji seviyelerine, yaşına ve diğer birçok faktöre bağlı olacaktır. Minyatür bir Jackshund ise daha az olacaktır.

Evcil hayvanınızı her zaman karşılayabileceğiniz en kaliteli mamayla beslemelisiniz, çünkü bu onun mutluluğunu ve sağlığını kesinlikle artıracaktır. Bir köpek yavrusu olarak Jackshund'unuza sahip olduğunuzdan emin olmak isteyeceksiniz. küçük cins köpek maması formülü yemek .

Jackshund, küçük veya orta boy ırklar için tasarlanmış bir mama tanesiyle beslenmelidir. Ayrıca yaşına uygun ol yaşam evrelerinin her birinde ihtiyaç duyduğu özel beslenmeyi almasını sağlamak.

Enerjik olmasına rağmen, Jackshund'un bir fazla kilolu olma şansının artması , tıpkı Dachshund ebeveyni gibi. Bu, onun gibi uzun köpekler için özellikle sorunludur ve IVDD geliştirme şansını artırabilir. Onu muz şeklinde bir sosis haline getirecek. Bu nedenle, yiyeceklerinizi ve köpek atıştırmalıklarını kilit altında tuttuğunuzdan emin olun.

tımar

Jackshund Yerde Yatarken

Jackshund'un düzenli bakıma ihtiyacı olacak.

Jackshund'un tımar rutinini belirleyecek üç form alabilen bir çift katı var. Kısa bir ceketi varsa, sadece ihtiyacı olacak haftada bir fırçalamak parlak ve sağlıklı görünmesini sağlamak için. Daha uzun ceketi veya tel kaplaması varsa, haftada birkaç kez ve ayda bir kez fırçalamaya ihtiyacı olacaktır. uygun bir aletle deshedding , paslanmayı veya dolaşmayı önlemek için.

zevk alacak her 8 ila 12 haftada bir banyo , ama bundan daha fazlası değil, kendini ne kadar çok deliğe kazdığı önemli değil. Aksi takdirde, doğal kürk yağlarına zarar verme ve kuru ve tahriş olmuş cilt olasılığını artırma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Dişlerini özel olarak tasarlanmış köpek diş macunu ile haftada birkaç kez fırçalayın. Ve plak oluşumunu önlemek için kulaklarını haftada bir temizleyin.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Jackshund Karışık Köpek Yavrusu

Jackshund yavruları, köpek yavrusu olarak yaklaşık 800 dolara mal olacak.

Saygın bir yetiştiriciden bir Jackshund köpek yavrusu fiyatı 800 dolardan başla . Bu, yaşadığınız bölgeye ve birlikte çalışmayı seçtiğiniz yetiştiriciye göre değişebilir. Biri size bundan çok daha düşük bir fiyat teklif ederse, bunu bir yavru değirmenin parçası olabileceklerinin bir işareti olarak görün, bu yüzden ne pahasına olursa olsun onlardan kaçınmalısınız.

Saygın yetiştiriciler yavrularla tanıştığından emin ol ve ebeveynleri şahsen. Dachshund ebeveyninin hangi ceket tipi olduğunu ve sağlık izinlerini size gösterebilirler. Köpek değirmenleri sadece sağlıklarını umursamakla kalmaz, aynı zamanda onları eğitmek için hiç zaman ayırmazlar. Bu nedenle, saygın bir yetiştirici ile kibar bir yavruya sahip olma şansınız artar.

Kurtarma ve Barınaklar

Siyah Jackshund Açık Havada

Bir Jackshund köpek yavrusu ararken, alışveriş yapmadan önce sahiplenmenizi öneririz!

Jackshund nadir görülen bir köpektir ve kurtarma barınaklarında daha da nadirdir. Her zaman ziyaret etmeyi deneyin yerel cins barınağınız Jackshund olup olmadığını görmek için. Ve yoksa, personelle konuşun çünkü yakında birinin geleceğini biliyor olabilirler.

Evlat edinme için bir Jackshund bulma şansınızı en üst düzeye çıkarmanın bir başka yolu, özel tür merkezlerini ve web sitelerini ziyaret etmektir. Çabalarını belirli ırklara ve onların karışık yavrularına odaklarlar. bu Kuzey Amerika'nın Dachshund Kurtarma ve Russel Kurtarma evlat edinilebilir köpekleri ve onların melez yavrularını listeleyin. Dikkatli olun, aynı zamanda bağlı çiftleri de listeliyorlar, bu yüzden onları bulabilecek kadar şanslıysanız iki tane elde edebilirsiniz!

Aile Hayvanları Olarak

 • Jackshund, ilgi odağı olmayı seven, eğlenceyi seven bir yavrudur.
 • O tatlı ve sevecen.
 • Jackshund'lar her gün birkaç saat kucaklaşma zamanı ister.
 • İnsan arkadaşlığını arzular ve ayrılık kaygısından muzdarip olabilir.
 • Jackshund genellikle çocuklar ve diğer hayvanlarla arası iyidir.
 • Apartman yaşamına uygundur.
 • Her gün yaklaşık 60 dakikalık çeşitli egzersizlere ihtiyacı var.
 • Jackshund köpek yavrusu muhtemelen biraz ek oyun süresine ihtiyaç duyacaktır.
 • Jackshund, yabancılara yüksek sesle havlayacak mesafeli bir köpektir.
 • Jackshund'lar, evlerine hoş geldinlerinde yeni insanlara ısınacaklar.

Son düşünceler

Jackshund bir harika eğlenceli herkesin gününe bir gülümseme getirecek küçük ve uzun yavru. O heyecan verici fasulyelerle dolu ve sizi diken üstünde tutacak. Bu yavrunun enerjisine ayak uydurabilmeniz ve zamanınızın çoğunu onunla geçirebilmeniz gerekir. Siz onun tüm kutularını işaretleyebildiğiniz sürece, o da sizinkilerin hepsini işaretlemek zorundadır.

Yorumlar