Her Boy, Irk ve Yaştaki Köpekler İçin 14 İtaat Eğitimi Dersi (Videolar)

Her Boy, Irk ve Yaştaki Köpekler İçin 14 İtaat Eğitimi Dersi (Videolar)

Yavaş bir köpeğiniz olduğunu nasıl anlarsınız? Size dünün gazetesini getiriyor.

Bu eski bilmeceye rağmen, köpeklerin çoğu 'yavaş' değildir. Talimatları takip etmeyi öğrenebilirler, numaralar yapmak ve tıpkı insanlar gibi işte çalışın. Maalesef bunları tek başlarına öğrenmiyorlar. Başarılı olmak için yardımınıza, rehberliğinize ve sabrınıza ihtiyaçları var.Köpeğinize temel itaat komutlarını öğretmek, yaptığınız zaman yapmanız gereken ilk şeylerden biridir. köpek sahibi olmak , önemli değil hangi cins bu. Hazır olduğunuzdan emin olun. sorumlu sahip .

Köpeğimi Neden Eğitmeliyim?

Köpeğinizi eğitmek, köpeğinizle bağ kurmanıza (yakınlaşmanıza) yardımcı olur. Onu ne kadar eğitirseniz, sizi o kadar çok anlayacaktır. Ve köpeğinizle ne kadar çok çalışır ve oynarsanız, onu o kadar çok anlayacaksınız. Eğitimi köpeğiniz için eğlenceli ve ilginç bir oyun haline getirmeyi her zaman unutmayın. Aslında, onlara sahip olarak bunu çocuklar için eğlenceli hale getirebilirsiniz. köpek sözleşmesi imzalamak köpeklerini eğitmeyi taahhüt ettiklerinden emin olmak için.Geçmişte köpekler, koyun sürüsü gibi belirli işleri yapmak, kemirgen bulmak, kuşları ve memelileri avlamak ve itfaiyecilerle çalışmak için yetiştiriliyordu. Ama şimdi pek çok köpek gün boyu yapacak bir şey kalmadan kaldı. Sıkılabilir ve yalnız olabilirler. Bu olduğunda, çok fazla çiğneyebilir, kazabilir veya havlayabilirler. Ya da bütün gün uyuyabilirler ki bu sağlıklı değildir.

Köpeğinizi eğitmek ona yapacak bir şey verir ve güvenini kazanmasına yardımcı olur. İyi vatandaşlar ve STAR Yavruları pek çok eğlenceli şey yapın. Köpeğimi eğitmenin en iyi nedeni nedir? 'İyi vatandaş', kurallara uyan ve toplumun iyi bir üyesi olan kişi veya köpektir. İyi vatandaşlar daha çok yere gider ve daha çok şey yapar. İnsanlar, iyi huyluysa köpeğinizi daha çok sevecekler. Köpekler itaat eğitimi yoluyla iyi vatandaşlar haline gelebilir.

İtaat eğitimi de eğlencelidir. Evet, eğlenceli! Köpeğinizi herkesin içinde dışarı çıkaracak ve diğer köpekler ve yeni arkadaşlarla tanışacaksınız. İkiniz de biraz egzersiz yaparsınız ve arkadaşlarınıza göstermesi eğlenceli numaralar öğrenebilirsiniz. Arkadaşlar geldiğinde, köpeğinizle takılmaktan mutlu olacaklardır.Köpeğinizi Kim Eğitir?

Pek çok insan köpeğinizi eğitebilir. Bir profesyonel köpek eğitmeni evinize gelebilir veya köpeğinizi birkaç haftalığına alabilir.

Ebeveynleriniz köpeğinizi eğitebilir. Köpeğinizi her hafta bir parkta, evcil hayvan dükkanında veya insancıl bir topluma götürebilir ve köpek eğitimi için iyi yöntemler öğrenebilirler. Veya köpeğinizi evde kitap ve web siteleri kullanarak eğitebilirler.

Köpeğini eğitebilir misin? Kesinlikle! Köpeğinize öğretebileceğiniz birçok şey var. Köpeğinize görgü, iyi davranış ve eğlenceli numaralar öğretmeyi öğrenebilirsiniz.Köpeğimi nerede eğitmeliyim?

Köpeğinizi eğitmek için en iyi yer, dikkatini dağıtmadan size dikkatini verebileceği yerdir. Başka köpekleri izliyorsa, sana dikkat edemez. Arayan başka insanlar varsa onun ismi , seni duymakta zorlanacak.

Köpeğimi ne sıklıkla eğitmeliyim?

İlk hedefiniz, köpeğinizi öğrenirken mutlu tutmaktır. Kısa süreler için öğret ona. Bazıları için bu otuz dakika, diğerleri ise sadece on dakikadır. Hala ilgilenirken eğitimi durdurun. Onun dersini günün ilerleyen saatlerinde tekrar öğretebilirsiniz.İkinci hedefiniz, kendinizi iyi hissederken köpeğinizle çalışmaktır. Kendinizi sinirli veya yorgun hissetmeye başlarsanız, durun ve köpeğinizle oynayın. Kurtlar ve köpekler birbirine benziyor. Neden anlamalıyım ' Paket Davranışı ‘?

İnsanlar gibi köpeklerin de aileleri vardır. Köpekler için bu ailelere paket denir. Bir pakette her zaman bir lider ve birkaç takipçi vardır. Lider, kuralları koyan ve paketteki diğerlerine göz kulak olan köpektir. Bir köpek evinizde yaşadığında, aileniz onun ailesi ya da 'paket' olur.

Köpeğinizin liderin kim olduğunu bilmesine izin vermeniz önemlidir. Bilmiyorsa lider olmaya çalışacaktır. Lider olmaya çalışmak (onunla doğmuştur) bir içgüdüdür. Bu olduğunda, bir köpek saldırgan olabilir ve kurallara uymayabilir. Köpeğe itaati öğreterek ve ona yapması gereken şeyler vererek, bir insanın lider olduğunu anlayacak ve liderlik yerine onu izleyecektir. Köpekler diğer köpeklerin yanında hareket etmelidir. İtaat derslerine başlama zamanı!

Sabır ve Neden Önemli?

Sabırlıysanız, köpeğiniz her türlü şeyi öğrenmekten mutlu olacaktır. Hasta, olayların olması için sakince bekleyebileceğiniz anlamına gelir. Hasta insanlar, köpeklerinin sinirlenmeden veya sinirlenmeden öğrenmesini bekleyebilirler. Sabırlı insanlar, işler istedikleri gibi olmadığında öfkelerini yitirmezler. Sabırlı olun ve köpeğiniz öğrenecek.Köpek eğitim kursları gerçekten köpeğiniz için uygun değil.

Köpeğinizi bir eğitim kursuna götürdüğünüzde, dersler tam size göre. Bu, öğrenmeniz için bir zaman:

1. Hangi komutların kullanılacağı
2. Bu komutları köpeğinize nasıl öğretebilirsiniz?
3. Köpeğinizi nasıl övebilirsiniz?
4. İstediğiniz davranışı ödüllendirmenin etkili yolları, örneğin uygun lazımlık eğitimiBir uzmanı iş başında görmek ve sahip olabileceğiniz soruları sormak sizin fırsatınızdır. Köpeğinize nasıl öğreteceğinizi öğrendikten sonra, eve gidip pratik yapabilir, pratik yapabilir, pratik yapabilirsiniz! Ayrıca, özellikle yavru köpeğinizin diş çıkaracağı ve uygun yere yönlendirilmesi gerekeceği erken aşamalarda sabırlı olmak da önemlidir. diş çıkarma köpek oyuncakları meşgul olmalarına yardımcı olmak için!

Eğitim Dersleri

Aşağıdaki her bağlantıdaki aşağıdaki dersler, size her bir temel komuta kısa bir genel bakış ve komutun öğretildiği köpeğin videosunu sağlayacaktır. Köpeğinize her komutu öğretmenin doğru yolunu bulmak için her bir bağlantıyı tıklayın!


Otur

Bu bir video Freyja Amerikan Mastiff 'oturma' becerilerini sergilemek. 'Oturmak' köpeğinize öğretebileceğiniz en yararlı şeylerden biridir. Köpeğiniz oturuyorsa, oturmaz birinin üstüne atlamak . Onu beslemeden önce oturursa, lider olduğunuzu öğrenir. Arkadaşları geldiğinde köpeğiniz oturabilirse, iyi davranışından etkileneceklerdir.

Köpeğinize oturmayı nasıl öğreteceğiniz aşağıda açıklanmıştır:büyümeyen pitbull
 • Köpeğinizin en sevdiği ikramdan küçük bir parça ile hazır olun
 • Köpeğinize veya köpeğinize dönük durun
 • Tedaviyi köpeğinizin burnunun önünde tutarak, tedaviyi başının üstüne doğru hareket ettirin.
 • Köpeğiniz ön ayaklarını yerden kaldırırsa, ödülü çok yüksek tutuyorsunuz
 • Köpeğiniz ödül almak için başını ve omuzlarını kaldırdığında, poposu aşağı inmelidir.
 • Köpeğiniz oturma pozisyonuna geçer geçmez, 'Otur' diyerek onu övün.
 • Sonra 'İyi erkek / kız, otur' deyin. İsterseniz ona bir ödül verin.
 • Gerekirse, köpeğinizin sırtına hafifçe dokunarak ona oturmasını istediğinizi söyleyin.
 • Sırtına veya arka ucuna sert bir şekilde bastırmayın.

Bunu birçok kez uygulayın. Köpeğinizin anlaması 10-20 kez alabilir! 'Otur' kelimesini bildiğini düşündüğünüzde, tedavi olmadan deneyin. O oturmazsa hiçbir şey söyleme. Sadece bir muamele ile tekrar deneyin. Yapmaları gerekeni yaptıklarında onu övün.

Köpeğinize yanınızdayken, size dönükken veya onu tasmalı gezdirirken oturmasını öğretebilirsiniz. Birçok farklı pozisyon ve yerde yukarıdaki adımları tekrarlayın. Köpeğiniz 'oturmanın' ne anlama geldiğini anladığında, sizi memnun etmekten mutlu olacaktır.


Gel

Bonnie sadece üç aylıkken, aradığımda ve ıslık çaldığımda gelmesini öğrettim. İyi bir iş çıkardı ve çok güvenilirdi. Ama sonra dört aylık oldu ve nasıl olduğunu unuttu. Adını söylediğimde cevap vermedi. Aslında unutmadı. Yavru köpekler genellikle daha bağımsız oldukları ve dikkat etmeleri gerektiğini düşünmedikleri aşamalardan geçer. Bu normal. Sadece eğitime devam ettim ve bu dönemi atlatmak için çok sabır kullandım.

Şimdi Bonnie altı aylık ve yaklaşık dört haftadır onu aramama verdiği yanıt üzerinde çalışıyoruz. O çok daha iyi yapıyor. Onu aradığımda ne yapması gerektiğini hatırlıyor.

Bunca zaman onunla bahçemde ve mahallede yürüyüşlerde çalışıyordum ve o ilerliyordu. Bir sonraki adım, bazı dikkat dağıtıcı şeylerin olduğu yere gitmek ve adını söylediğimde gelip gelmeyeceğini görmek.

Çok uzun bir tasma aldım. Otuz fit uzunluğunda! Bu tasma ile bir parka gidebilir ve Bonnie'nin benden uzaklaşmasına ve yine de güvende olmasına izin verebilirim. İnsanların, bisikletlerin ve kaykayların dikkatini dağıtmasına izin verebilir ve sonra onu arayabilirim. Bu çok zor olabilen bu komutu uygulamanın ve pekiştirmenin harika bir yoludur.

Dikkatli bir kelime. Yakınlarda köpek varsa uzun tasma kullanmayın. Biri köpeğinize koşarsa, bu kadar uzun bir tasma ile hızlı bir kontrole sahip olamazsınız. Ayrıca, bu egzersiz için geri çekilebilir bir tasma kullanmayın. Normal bir otuz ayak tasması, köpeğinizin sizden uzun bir süre uzaklaşması ve dikkatinin dağılması için en iyisidir.


Bırak

Köpeğinize 'bırak' komutunu öğretmenin harika bir yolu. Bu, köpeğinizin alması için kabul edilebilir olan ve neyi yalnız bırakmasını istediğiniz konusunda eğitmenize yardımcı olacaktır. Köpeğinizi doğru şekilde eğitmek için bu adımları izleyin.

 • Önce köpeğinizin sevdiği 2 ödül bulun.
 • Sonra ikramları ve köpeğinizi yerdeki bir yere veya sehpa gibi alçak bir masaya götürün.
 • Cebinize bir ödül koyun ve diğerini yere veya masanın hemen köpeğinizin burnunun önüne koyun.
 • Bu ödülü koyduğunuzda, köpeğinizin ona baktığını ve salya aktığını fark edeceksiniz.
 • Siz onu yere koyarken, çok yavaşça ve kesin bir şekilde, ama normal bir sesle 'Leeeave It' deyin.
 • Elini orada tut. Köpeğiniz onu almak için eğilirse, elinizle örtün ve 'Bırakın' diye tekrarlayın.
 • Sadece birkaç saniye bekleyin, ardından ödülü kapın ve köpeğinizi övün.
 • Ardından, ödül olarak getirdiğiniz ikinci ikramı verin. Ona öğrendiği yemeği vermeyin.
 • Bu oyunu sadece birkaç dakika boyunca günde birkaç kez tekrarlayın.
 • Köpeğiniz 'Bırakın' ın ne anlama geldiğini anlamaya başladığında, elinizi her seferinde biraz daha uzağa çekmeye başlayabilirsiniz.

Sonunda, masaya bir ödül bırakabilmeli, sandalyenize oturabilmeli ve köpeğinizin onu rahat bırakacağına güvenebilmelisiniz.


Kalmak

Bir köpek herhangi bir pozisyonda kalmayı öğrenebilir. Bunu yapmak için, ona bu pozisyonların her birinde kalması öğretilmelidir. Köpeğinize oturmayı ve kalmayı, uzanmayı ve kalmayı ve ayakta kalmayı öğretebilirsiniz.

Ne anlama geliyor? Kal, HAREKET ETMEYİN anlamına gelir. Köpeğiniz kalmanın ne anlama geldiğini anladığında hareket etmeyecektir.

Bu yüzden önce, köpeğinize oturma pozisyonundan 'kalmayı' öğreteceksiniz. Köpeğiniz oturacak ve siz ona hareket etmenin uygun olduğunu söyleyene kadar hareket etmeyecektir. İşte onu öğretmenin en iyi yolu.

 • Köpeğinizi oturtun; köpeğin rahat bir şekilde oturduğundan emin olun.
 • Öne çıkın veya öne oturun ve avucunuzu yüzünün önüne koyun ve 'Kal' deyin.
 • Sağ ayağınızı kullanarak uzaklaşın. Köpeğinizi her zaman sağ ayağınızı kullanarak bırakmalısınız.
 • Sadece bir veya iki adım atın, dönün ve köpeğinizin önünde durun.
 • 'Kal' kelimesini birkaç kez tekrar edebilirsiniz. Yalnızca birkaç saniye bekleyin ve ardından köpeğinizin yanına dönün.
 • Bitirdiğinizde 'tamam!' Deyin. Köpeğinizi hareket ettirin ve köpeği övün.
 • Bunu önümüzdeki birkaç gün içinde birkaç kez yapın. Köpeğiniz sabit göründüğünde, önünde durduğunuz süreyi artırabilirsiniz.
 • O zaman mesafeyi artırabilirsiniz, ancak her seferinde çok az.
 • Köpeğinize bir ödül vermek istiyorsanız, 'kal' pozisyonundayken ona küçük bir parça verin.
 • Hareket edene kadar onu beslemeyin, aksi takdirde hareket ettiği için ödül aldığını düşünebilirler. Kalırken “iyi kal” diyerek de övgüde bulunabilirsiniz.

Aynı adımları izleyerek 'kalışlarınızı' aşağı veya ayakta pozisyonda çalışabilirsiniz.

Köpeğiniz nasıl oturup kalacağını anladıktan sonra, uzanmayı deneyebilirsiniz. Bu günler veya haftalar sonra olabilir. Yukarıdaki ile aynı talimatları izleyin, ancak önce köpeğinizi yatırın. Köpeğiniz muhtemelen hemen anlamayacaktır. Daha önce hiç 'kal' kelimesini duymamış gibi yavaşça gidin.

Prova nedir?

Prova, birçok farklı koşul altında 'kalma' pratiği yapmaktır. İşte deneyebileceğiniz bazı şeyler:

Köpeğinizin evde ve dışarıda 'kalmasını' sağlayın. Arkadaşların varken 'kalsın'. 'Konaklamadayken' yanından bir top yuvarlayın. 'Kalış' sırasında biri onu aramasını isteyin. Başka bir köpeğin yanında pratik yapmayı dene. Ayrıca sandık eğitimi sırasında köpeğinizin kalmasını sağlayabilirsiniz, ancak sadece bir sandığınızın olduğundan emin olun. yavru için yeterince büyük .

Asla abartma. Köpeğinize karşı nazik olun. Prova, onu kızdırmak değil, 'kalmanın' ne anlama geldiğini ona göstermektir. Köpeğiniz, 'kalmanın' anlamını anlamaya başladığında kendine daha çok güvenecek.


Kapalı


Köpeğinizin pençelerini mobilya, çit veya birinin bedeni gibi bir şeyden çıkarmak istediğinizde 'Kapalı' kelimesi kullanılır.

'Kapalı' komutunu öğretmek için bir eğitim oturumu ayarlamak en iyisidir.

 • Köpeğinizin veya köpeğinizin ön ayaklarını bir kutuya veya kucağınıza koymasını sağlayın.
 • Ayrıca bir sandalye veya sizin ve köpeğiniz için rahat olan herhangi bir şey kullanabilirsiniz.
 • Köpeğinizin veya köpeğinizin ön ayaklarını kutuya veya kucağınıza koymasını sağlayın.
 • Köpeği övün ve sevin.
 • Kısa bir süre sonra, sert ama yumuşak bir sesle 'Kapalı' deyin, ardından övgü veya bir ikramla.
 • Köpeğiniz kucağındaysa ve inmiyorsa ayağa kalkabilirsiniz. Ayağa kalkarken 'Kapalı' dediğinizden emin olun.

İpucu: 'Kapalı', 'Aşağı' ile aynı anlama gelmez!

Zıpladıktan, mobilyaların üzerine atladıktan veya çite atladıktan sonra köpeğinizi üzerinizden çıkarmak için kullanın. Yavru köpeğinizin yere uzanması veya onların içinde uzanması için kullanın. köpek yatağı .


Yatmak

Köpeğinize uzanmayı nasıl öğretebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 • Elinizde bir ödül varken köpeğinizi oturtarak başlayın.
 • Köpeğinizin elinizde tuttuğunuz bir hediyeyi koklamasına izin verin ama almasına izin vermeyin.
 • Tedaviyi yere indirin ve bunu yaparken köpeğiniz onu takip etmelidir.
 • Köpeğiniz kendini indirmeye başladığında 'uzan' dediğinizden emin olun.
 • Köpeğiniz kendini tamamen yere indirmelidir. Şimdi tedaviyi ön pençeleri arasında tutmalısınız.
 • Ona ziyafeti sadece yere düştüğünde verin.
 • 'Yatın' kelimesini birçok kez tekrarlayın: 'İyi erkek / kız, uzanın. Yere uzan iyi erkek / kız. '
 • Bunu gün içinde birkaç kez ve birkaç gün boyunca uygulayın.

Bonnie beş buçuk aylık olduğuna göre, ondan daha fazlasını beklemeye başlıyorum. Daha uzun ve daha ağır ve gerçek bir köpek gibi görünmeye başlıyor. Ama gün içinde birçok kez hala ne kadar genç olduğunu hatırladım. Bonnie çok aktif ve çok çabuk sıkılıyor. Özellikle başka köpeğimiz olmadığı için gün boyu yapması gereken şeyler bulmalıyım. Neyse ki, bir kemiği çiğneyerek ya da oyuncakla oynamak .

Bonnie ve ben köpek yavrusu kursuna giderken evde Bonnie ile kısa eğitim seanslarına başladım. Bir sonraki ders için zamanında bir şeyler öğrendiğinden emin olmak istedim. Bu nedenle, Bonnie her gün biraz eğitime alışık. Bir tür ev ödevi gibi, sadece Bonnie bizim oyun oynadığımızı düşünüyor. Oyun oynarken öğrenmek her zaman daha eğlencelidir, değil mi?

Geçen hafta 'aşağı' komutu üzerinde çalıştık. Bonnie'nin bunu öğrenmesini istiyorum çünkü eğer çılgınsa ya da misafirimiz varsa, onun uzanmasını ve davranışını kontrol etmesini sağlayabilirim. Diğer bir neden de onun yerini alabilmemiz ve başkalarının yanında iyi davranması.

beyaz erkek köpek isimleri

Bazı köpekler öğrenmekte zorlanır, ancak bunu eğlenceli kılar ve her gün sadece biraz yaparsanız, köpeğiniz bunu öğrenecektir. İşte Bonnie, öğrenmeye ilk başladığımızda. O çok aptaldı!


Acele et

Go Acele Edin, köpeğinizi veya yavru köpeğinizi tuvalete götürmek için kullanabileceğiniz bir ifadedir. Öğretmesi kolaydır, ancak bazı köpeklerin anlaması diğerlerinden daha uzun sürer.

Tüm eğitimlerde olduğu gibi sabırlı, pozitif ve tutarlı olmaya çalışın. Köpeğinizi gitmesini istediğiniz bir yere götürerek başlayın. Bu hem siz hem de köpeğiniz için olumlu bir deneyim olmalı, övgü, ikramlar veya her ikisi ile ödüllendirilmelidir.

Nasıl öğreteceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 • Yavru köpeğinizi veya köpeğinizi ilk aldığınızda başlayarak, köpeğiniz dışarıda olmasını istediğiniz yere her defasında 'Acele Et' deyin.
 • Her gittiğinde bunu söylerseniz, sonunda tuvalete gitmeyi “Acele Et” kelimesiyle ilişkilendireceklerdir.
 • Tuvalete gittiği her zaman ve her gün bu kelimeleri söylediğinizden emin olun.
 • Daha sonra 'Git Acele Et' diyebilirsin ve o yapacak!

Köpeğinizi her gittiğinde, doğru zamanda ve doğru yerde ise, her zaman övdüğünüzden emin olun.


Çekil lütfen

'Kımıldayın, Lütfen!' 'Hareket edin, lütfen' kelimeleri, köpeğinizin pozisyonunu değiştirmesi ve yoldan çekilmesi gerektiğini bilmesini sağlar.

'Hareket edin, lütfen' köpeğinizin ne istediğinizi anlamasına yardımcı olan bir komuttur. Köpeğinize lider ve sorumlu olduğunuzu öğretir. İsterseniz bunun yerine 'Taşı' kelimesini de kullanabilirsiniz. Köpeğinize günün herhangi bir saatinde hareket etmeyi öğretebilirsiniz. Bu ders için özel bir zaman planlamanıza gerek yok.

 • Köpeğiniz size dönük otururken veya ayakta dururken, “Hareket edin lütfen” derken ona doğru yürüyün.
 • Onun üzerine basacağınızı düşünecek (ama basmayacaksınız!) Ve yoldan çekilecektir.
 • Bunu her gün birkaç kez yapın ve köpeğin öğrenmesi uzun sürmez.
 • Farklı yerlerde - dışarıda, kapı aralıklarında, arkadaşların evlerinde - 'Hareket edin, lütfen' alıştırması yapın.
 • Arkadaşlarınıza ve ailenize bunu nasıl yapacağınızı gösterin, böylece köpek herkes için hareket eder.

Eğer köpeğin Senden daha büyük , 'Kımıldayın lütfen' onun bilmesi için harika bir şey. İtmek, çekmek, hatta tasmayı takmak zorunda kalmayacaksınız. 'Kımıldayın lütfen' deyin!


Bekle

Beklemek, kalmak gibidir, sadece köpeğinizin hareketsiz olması gerekmez. Beklemek şu anlama gelir: belirli bir noktayı geçmeyin. Köpeğinizin mutfakta kalmasını istiyorsanız beklemeyi kullanabilirsiniz.
oturma odasına giderken. 'Bekle' komutu ile köpeğiniz mutfakta herhangi bir yere hareket edebilir ancak çıkamaz.

Köpeğinizin kalmasını mı (bir kasını hareket ettirmeyin) yoksa beklemesini mi (hareket edebilirsiniz ama beni takip etmeyin!) Mi istediğinizi dikkatlice düşünün. Bazı durumlar ona kalmasını söylemenizi, bazıları da beklemesini gerektirir.

'Beklemeyi' nasıl öğreteceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 • Diyelim ki köpeğinizin mutfakta kalmasını istiyorsunuz ve onun hemen yanındaki oturma odasına gitmesini istemiyorsunuz.
 • Burada mutfağın kapısında durun. Elinizin avucunu köpeğinize doğru tutun ve 'bekle' deyin.
 • Yavaşça söyleyin ve sonunda sesini yükseltin. 'Waaaaiiiiit' deyin.
 • Ardından, köpeğinize dönük olarak kapıda durun.
 • Çıkmasına izin vermeyin.
 • Mutfakta herhangi bir yere gidebilir ama kapıdan çıkamaz.
 • 'Bekle' yi tekrarlayın.

Bekle ve kal arasındaki farkı hatırla. Hangisini kullanmak istiyorsun? Her seferinde biraz, kapıdan uzaklaşmaya başlayın. Köpeğiniz kapıdan girmeye çalışırsa, mutfakta onunla birlikte kapıya geri dönün ve 'bekle' yi tekrarlayın.

Anladığını hissedene kadar kapıya yakın durun; sonra birkaç adımı yedekleyin. Bunu iyi yaparsa, daha fazla yedekleyebilirsiniz. Unutmayın, bu adımlar birkaç gün içinde yapılmalıdır. Köpeğinizin ilk gün öğrenmesini beklemeyin.


Beni izle


Köpeğinize size dikkat etmesini öğretmek çok önemlidir. Köpeğinizin etrafındaki şeyleri görmezden gelmesini ve size odaklanmasını sağlayabilirseniz, temel komutları öğretmek çok daha kolay olacaktır. Diğer herhangi bir komut veya numara gibi 'Beni izle' yi öğretin. Köpeğinize şimdi dikkatini vermeyi öğretmek için zaman harcarsanız, daha sonra tüm eğitimlerde çok daha iyi bir öğrenci olacaktır.

Asla bir köpeğin gözlerine bakmayın. Bakmak, bir köpeğin gözlerine çok uzun süre doğrudan bakmanızdır. Köpekler, bakmayı bir meydan okuma olarak yorumlar ve bazı köpekler saldırganlaşabilir.

Köpeğiniz güvenilir bir evcil hayvansa, köpeğinizin gözlerine bir veya iki dakika bakmak iyidir. Köpeğiniz size baktığında, ona daha yakın hissetmenize yardımcı olur. Bu, ilişkinize yardımcı olur ve daha hızlı öğrenmeyi teşvik edebilir.

nutro vs mavi bufalo

'Beni izle' komutunu şu şekilde öğretebilirsiniz:

 • Köpeğinizin en sevdiği yiyeceklerden bazılarını cebinize veya kapalı elinize koyun.
 • Köpeğinizin karşısında durun veya oturun.
 • Tam yüzüne bakar bakmaz, hemen 'Beni izle!' Deyin, ziyafeti sağlayın ve ardından 'İyi çocuk / kız!' Deyin.
 • Köpeğiniz sadece size bakmazsa, ödülünüzü gözünüzden tutarak kullanabilirsiniz.
 • Önce köpeğinize ödülü göstermemeniz önemlidir.
 • Eğer yaparsanız, sizin yerine tedaviye bakmak isteyecektir.
 • İlk başta, size bakması için tedaviyi gözünüze doğru tutabilirsiniz, ancak anladığında, ona sadece size baktıktan sonra ödül verin.
 • Gün içinde birçok kez 'Beni izle' pratiği yapın. Köpeğinizin anlaması biraz zaman alabilir.
 • 'Beni izle' kelimesini bildiğini düşündüğünüzde tekrar deneyin. Sana bakmazsa hiçbir şey söyleme. Başka bir zaman tekrar dene.
 • Köpeğinizi yapması gerekeni yaptığı her seferinde övün.

Köpeğiniz gerçekten 'Beni izle' yi öğrendikten sonra, onu her yere götürebilirsiniz ve tüm dikkatini size çevirecektir! Köpeğiniz düşündüğünüz kadar hızlı öğrenmiyorsa asla köpeğinizi cezalandırmayın veya bağırmayın. Yavru köpeğiniz yorgun olabilir ve ara vermeye ihtiyacı olabilir ve ne istediğinizi anlamayabilir.

Bir ara verin ve bir dahaki sefere daha fazla başarıya sahip olmak için neler yapabileceğinizi düşünün. Köpeğinizin inatçı olmadığını, sadece öğrenmekte olduğunu unutmayın.


Çok

Uhtred iyi huylu bir çoban köpeğidir. Daha inatçı bir cins olduğu için birkaç kez onu “topuk” komutuyla eğitmeye çalıştı. Bazen çekmeye çalışsa veya diğer köpekler veya insanlarla daha çok ilgilense bile bunun ne anlama geldiğini anlıyor.

Öncelikle, 4 fitlik bir tasmaya ve kaymayan bir tasmaya ihtiyacınız var.

 • Köpeğinizin, tıpkı sizin gibi öne bakacak şekilde sol tarafınıza oturmasını sağlayarak başlayın.
 • “Topuk” derken sol ayağınızla başlayarak bir adım atın.
 • Sol ayağınızı her zaman kullanmak, köpeğinize yürümek üzere olduğunuzu işaret edecektir.
 • Normal yürüme temponuzda yürüyün ve yürürken köpeğinizle konuşun.
 • Köpeği övün - Onların sizinle yürürken mutlu olmasını istiyorsunuz. Konuşmaya devam edin ve eğlenceli hale getirin.
 • Birkaç adım git, sonra dur. Daha fazla övgü verin, yoksa onu oturtup övün… köpek sizinle kaldığı sürece.
 • Günde birkaç kez 5-10 dakika pratik yapın. Eğlenceli tutun!

Tasma ile yürümek

Bir köpek yavrusu yürümek her zaman kolay değildir. Yavru köpekler koşmayı, çekmeyi, zıplamayı ve her şeyi araştırmayı sever. Bonnie'nin böyle günleri var. Çok gençken çok güzel yürüdü çünkü bana yakın kalmak istiyordu. Ama şimdi beş aylık olduğu için daha bağımsız hale geliyor. Tasmanın sonuna doğru ilerliyor ve olabildiğince hızlı bir şekilde yerlere gitmeye çalışıyor.

Önceki bir blogda, tasmayı çekmenin sadece kötü bir davranış olduğunu söylemiştim. Bonnie'nin tasmasını çekmesine izin verirsem, çekerse onu takip edeceğimi öğrenecek. Benim işim ona çekmemeyi öğretmek.

Kullandığım yöntemin anlaşılması basit, ancak uygulaması her zaman kolay olmuyor. İşte: Bonnie çekiyor (tasmasını sıkıyor)… Duruyorum. Kayış gevşer… yürürüz.

Bonnie tasmasını sıkıca çekerse, hemen dururum. Sadece duruyorum. Sonunda neler olduğunu görmek için arkasını dönecek. Yapmazsa, bana doğru bir adım atmasına yardımcı olmak için onu arayabilir veya başlangıçta ses çıkarabilirim. Bunu yapar yapmaz tasması gevşiyor ve yeniden yürümeye başlıyorum. Tasma gerilir, ben dururum. Tasma gevşer, yürürüz.

Başlangıçta bazı günler Bonnie ile yürüyüşüm çok uzun sürdü. Bazen gitmek istediğimiz yere varamıyorduk. Ama çok geçmeden Bonnie yakaladı. Artık çekerken hiçbir yere varamayacağını biliyor. Bunu biliyor. Ama yine de çekiyor çünkü unutuyor. Bu yüzden büyüyene kadar ona hatırlatmam gerekecek. Bu günlerde gitmek istediğimiz yere varıyoruz - sadece bazen biraz daha uzun sürüyor.


Ayakta durmak

Bir köpeğin neden ayakta durmayı öğrenmesi gerekir? Köpeğinizi ayakta fırçalamak daha kolaydır. Veteriner muayenesi sırasında köpeğinizin ayağa kalkması ve hareketsiz kalması da yararlıdır. Ayakta duran bir köpekle banyo zamanı da daha kolaydır!

'Dur' komutunu şu şekilde öğretebilirsiniz:

 • Köpeğiniz uzanıyorsa, elinizi ayağa kalkana kadar hafifçe karnınızın altına kaydırın.
 • Köpeğiniz hareket etmeye başlar başlamaz “Ayağa kalk” deyin ve ardından sözlü övgü kullanın.
 • Köpeğiniz oturuyorsa, elinizi karnının altına kaydırabilir veya köpeğinize bakıp favori bir muameleyi tutarak başlayabilirsiniz.
 • Geri adım attığınızda, köpeğiniz büyük olasılıkla tedaviye ulaşmak için ayağa kalkacaktır. Köpeğin yaptığı gibi, övün ve 'Ayakta' kalın.
 • Elinizi ayakta ve sabit oluncaya kadar köpeğinizin karnının altında tutmanız gerekebilir.

'Ayağa kalk' komutunu öğretirken anahtar, köpeğinizin hareketsiz durmasını sağlamak ve Dur kelimesini öğrenmektir. Elinizi yavaşça köpeğinizin karnının altına koyarsanız, bu köpeğin hareketini durdurur. Yavaş hareket edin ve konuşun, böylece köpeğiniz sakin kalır.

Köpeğinizi göstermeyi öğrenmekle ilgileniyorsanız, öğretmek çok önemlidir. Köpeğiniz ayaktayken, yargıç ceketi, dişleri ve genel sağlığı kontrol edecektir. Hakim ayrıca çok iyi huylu bir köpeğiniz olduğunu da görecek.


Nazik olmak

Nazik Olun çok önemli bir emirdir. Köpeğinize kapmadan veya sert davranmadan sizden bir şeyler almayı öğretir. Tercih ederseniz, 'Nazik' veya 'Kolay' diyebilirsiniz. Köpeğinize, nerede olursanız olun kapılmamasını öğretebilirsiniz.

'Nazik Olun' gibi bir komutla, öğretim oturumunuzu planlamak en iyisidir. Bu, onu köpeğinize ne zaman öğreteceğinize karar vereceğiniz anlamına gelir. Köpeğinize nazik davranmayı öğretmek için aşağıdaki adımları izleyin. Köpeğinizin aç kalmaması için yemekten hemen sonra “Nazik Olun” u öğretmelisiniz.

İşte bunu nasıl öğretirsiniz:

 • Köpeğinizin sevdiği bir köpek ödülü alın.
 • Hediyeyi ve köpeğinizi rahatsız edilmeyeceğiniz sessiz bir yere götürün. Siz ve köpeğiniz çok sakin olmalısınız.
 • Köpeğiniz sakin değilse, bunu öğretmek için başka bir zamana kadar bekleyin.
 • Köpeğiniz ödül için sabırsız olabileceğinden, ondan oturmasını veya birinin onu tutmasını isteyin.
 • Hediyeyi avucunuzun içinde tutun ve 'Nazik Olun' sözlerini söylerken
 • Tedaviyi köpeğinizin ağzına yaklaştırın. Sözü sakince ve yavaşça söyleyin 'b-e-e g-e-n - t-l-e'
 • Köpeğiniz yemeğe uzanmaya başlarsa, elinizi çekip şunu söyleyin:
 • 'Hayır-o-o-' çok yumuşak bir şekilde. Bu çok sakin bir zaman olmalı.
 • Köpeğiniz tuttuğunda elinizi çekeceğiniz için, kapmaya çalışmayı bırakmalıdır.
 • Elinizi ağzına doğru uzatmaya devam edin ve eğer çok nazik davranıyorsa ve hiç tutmuyorsa, tedaviyi almalarına izin verin.
 • Bunu kısa süreler için günde birkaç kez deneyin ve farkına varmadan, insanlar inanılmaz, kapmak istemeyen köpeğinize hayran kalacaklar!

Nazik olmayı öğrendiğinde, köpeğinizin diğer insanlardan bir şeyler kapma olasılığı daha düşük olacaktır, özellikle de ailenizdeki diğer üyeler de bunu uygularsa.

Bu komut, köpeğinize yemesi veya oynaması için bir kemik verdiğinizde faydalıdır. Ona ağzına koyabileceği herhangi bir şey verdiğinizde yardımcı olur.

Yorumlar