AKC Star Puppy Programı: Nedir ve Ne Anlama Gelir?

AKC Star Puppy Programı: Nedir ve Ne Anlama Gelir?

Hoş geldin demek üzereysen hayatına yeni bir köpek yavrusu tebrikler! Sen ve yeni en iyi arkadaşın bir ömür boyu sürecek eğlence ve maceraya atılmak üzeresiniz. Ancak bir köpeğe sahip olmak, hafife alınmaması gereken büyük bir sorumluluktur. Yavru köpeğiniz yiyecek, barınak ve elbette aşk dahil her şey için size güvenecek!

Ayrıca, yavru köpeğinizin, mahallenizde hoş karşılanan, topluluğunuzun iyi huylu bir üyesi olarak büyümesini sağlamaktan da sorumlusunuz. İşte burası Amerikan Kulübesi Kulübü ’S STAR. Yavru Köpek Programı içeri gelir.AKC S.T.A.R. nedir Yavru Köpek Programı?

AKC S.T.A.R. Yavru Köpek Programı, yavru köpeklerin ve sahiplerinin birlikte yolculuklarına mümkün olan en iyi başlangıcı sağlamaları için ihtiyaç duydukları her şeye odaklanmak üzere tasarlanmıştır. AKC, her köpeğin doğru bir şekilde eğitilmeyi ve sorumlu bir sahibine sahip olmayı hak ettiğine inanmaktadır.

Ve AKC sorumlu köpek sahiplerini ödüllendirmek istiyor!STAR. Sosyalleşme, Eğitim, Etkinlik ve Sorumluluk anlamına gelir. Ve bu sadece yavru köpekler için değil, sahipleri için de! AKC S.T.A.R. Yavru Köpek Programı, sizi ve yavru köpeğinizi mümkün olan en iyi başlangıca götürmek için tasarlanmıştır.

Programa kaydolduktan sonra, size yavru köpeğinizle nasıl iletişim kuracağınızı öğretecek eğitim sınıflarına katılmanız beklenir. Bu organize eğitim sınıfları, yavru köpeğinizin diğer köpeklerle sosyalleşmesine de olanak tanır.

Ev eğitimi, çiğneme ve arandığında gelmek gibi temel itaat gibi zorlu köpek yetiştirme sorunlarıyla nasıl başa çıkacağınızı öğreneceksiniz.Bir sahip , aşağıdaki davranışlar konusunda eğitilecek ve test edilecektir:

 1. Aşılar, muayeneler ve rutin sağlık kontrolleri dahil olmak üzere yavru köpeğinizin sağlığını korumak.
 2. Sorumlu Köpek Sahibi Taahhüdü alacaksınız.
 3. Yavru köpeğiniz için yeterli bir günlük egzersiz ve oyun planı sağlayabileceğinizi göstermeniz gerekecektir.
 4. Yavru köpeğinizi en az altı onaylı AKC itaat sınıfına götürmelisiniz.
 5. Sınıfınıza kaka torbalarını yanınızda getirmeli ve yavru köpeğinizden sonra temizlik yapmalısınız.
 6. Yavru köpeğiniz için tasma etiketi, mikroçip vb. Gibi bir kimlik formu edindiğinizi göstermelisiniz.

Ayrıca senin köpek yavrusu aşağıdaki davranışları göstermesi gerekecek:

 1. Yavru köpeğiniz, en az altı haftalık dersler boyunca insanlara ve diğer yavrulara karşı arkadaş canlısı ve saldırgan olmamalıdır.
 2. Yavru köpeğiniz, seçtiğiniz bir koşum takımı veya tasma takmaya tolerans göstermelidir.
 3. Yavru köpeğinizin büyüklüğüne bağlı olarak, onu kucaklamanıza veya tutmanıza izin vermelidir.
 4. Yavru köpeğiniz, itiraz etmeden ondan bir muameleyi veya oyuncağı çıkarmanıza izin verecektir.

AKC S.T.A.R. sırasında sizin ve köpeğinizin öğrendiği tüm beceriler. Yavru köpek sınıfları da işlevsel ve pratik olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle, kursun sonunda, yavru köpeğiniz ele alınmaya ve bakıma alınmaya tahammül etmekten mutlu olmalı ve ağzı, kulakları ve ayaklarının temel muayenelerini kabul etmelidir. Sonuç, veterinerinizin görmekten mutlu olacağı iyi huylu bir köpek yavrusu olacak!O nasıl çalışır?

AKC S.T.A.R.'ye kayıt için uygun olmak. Yavru Köpek Programı, önce yavru köpeğinizle temel bir eğitim kursunu tamamlamanız gerekir.

AKC Onaylı bir CGC Değerlendiricisi, eğitim sınıfını öğretmeli ve köpeğiniz bir yaşından küçük olmalıdır. Eğitim kursu en az altı hafta sürer. Kursun sonunda siz ve köpeğiniz AKC S.T.A.R. Köpek yavrusu testi.

Siz ve köpeğiniz testi geçtiğinizde, AKC'ye göndermeniz için AKC S.T.A.R.'ye kaydolmanıza izin verecek bir başvuru alacaksınız. Yavru Köpek Programı. Programa katılmak için safkan bir köpek yavrusu sahibi olmak zorunda değilsiniz; melezlere de açığız!

Siz ve köpeğiniz Programı tamamladıktan sonra, yavru köpeğiniz AKC S.T.A.R. Puppy Madalyası. Hem siz hem de yavru köpeğiniz AKC S.T.A.R. listesinde yer alma onuruna sahip olacaksınız. Yavru köpek kayıtları!Ama hepsi bu kadar değil!

Siz ve tüylü dostunuz öğrenmeye devam edebilmeniz için AKC S.T.A.R. Aşağıdakileri içeren köpek yavrusu paketi:

 • Çerçevelemeniz için bir sertifika.
 • Yeni bir Yavru Köpek Rehberi: AKC’nin yeni yavru köpeğinize bakmayla ilgili dijital kaynağı.
 • Her köpek sahibinin bilmesi gereken en güncel bilgileri içeren aylık bir e-posta bülteni.

Peki, başlamaya hazır mısınız?

Harika! Bunu yapalım!İlk adım…

Her şeyden önce, bir bulmanız gerekecek AKC CGC Onaylı Değerlendirici ve yavru köpeğinizi yaşadığınız yere yakın bir eğitim kursuna kaydettirin.

Ayrıca bazı AKC kulüplerinde eğitim kursları da bulabilirsiniz. Bu bağlantıya göz atın yerel bölgenizde bir tane olup olmadığını görmek için. Ara sıra, CGC testlerinin listelerini bulacaksınız AKC şovlarında.AKC CGC Sorumlu Köpek Sahibinin Taahhüdü

AKC S.T.A.R.'nin hayati bir unsuru Puppy Program sorumlu sahibidir. Bu amaçla, Programa kaydolduğunuzda, Taahhüdü aşağıdaki gibi yapacaksınız:

'Aşağıdakiler dahil köpeğimin sağlık ihtiyaçlarından sorumlu olacağım:

 • aşılama ve sağlık kontrolleri dahil olmak üzere rutin veteriner bakımı
 • uygun diyet ve yeterli beslenme; her zaman taze, temiz su
 • günlük egzersiz, düzenli bakım ve banyo

Köpeğimin güvenliğinden ben sorumlu olacağım.

 • Köpeğimi, evcil hayvanımın halka açık yerlerde tasmasız koşmasına izin vermeyerek ve
  uygun olduğunda eskrim
 • Uygun olduğunda köpeğimin kimliğinin olduğundan emin olacağım. Buna dövmeler, mikroçip veya yaka etiketleri vb. Dahil olabilir.
 • Denetim sağlayacağım çocuklar ve köpeğim bir arada olduğunda .

Köpeğimin topluluğumdaki insanların haklarını ihlal etmesine izin vermeyeceğim. • Köpeğimin mahallemde tasmasız kaçmasına izin vermeyeceğim.
 • Köpeğimin bahçede, otel odasında vb. Havlayarak komşularıma rahatsızlık vermesine izin vermeyeceğim.
 • Kaldırımlar, otel bahçeleri, köpek parkları vb. Alanlarda köpeğimin dışkısını alıp sorumlu bir şekilde atacağım.
 • Köpeğimin dışkısını vahşi alanlarda, yürüyüş parkurlarında, kamp alanlarında vb. Toplayıp sorumlu bir şekilde imha edeceğim.

Köpeğimin yaşam kalitesinin sorumluluğunu alacağım.

 • Tüm köpeklere temel eğitim vermenin faydalı olduğunu anlıyorum.
 • Köpeğime oyun zamanı ve ilgi göstereceğim.
 • Köpek sahipliğinin hem bakım hem de zaman açısından bir taahhüt olduğunu anlıyorum'.

AKC S.T.A.R.'dan sonra ne olur? Yavru Köpek Programı?

Yani, siz ve köpeğiniz AKC S.T.A.R. Yavru Köpek Programı, AKC’nin Canine Good Citizen Programına katılmaya devam edebilirsiniz.

AKC Canine Good Citizen Programı

AKC’nin Canine Good Citizen Programı 'olarak tanıtılıyortopluluklarımızdaki köpekler için altın standart davranış'. Program 1989'da başlatıldı ve o zamandan beri karma ve saf ırklar da dahil olmak üzere yaklaşık bir milyon köpek yer aldı.

Canine Good Citizen Programı (CGC), AKC Aile Köpek Programı ve birçok köpek sahibi tarafından köpeklerinin eğitiminin ilk adımı olarak seçilmiştir. Aile Köpeği Programı ayrıca çeviklik, itaat, dalma ve benzeri gibi köpek sporlarına başlamak isteyenler için mükemmel bir temel oluşturur.

CGC Programına katılarak, köpeğinizle olan bağınızı geliştireceksiniz ve ikinizin de üstleneceğiniz temel itaat eğitimi, köpeğinizin iyi sosyalleşmiş ve itaatkar olacağından, köpeğinizi etrafta gezmek için bir zevk haline getirecektir.

köpek çikolata zehirlenmesi zaman çizelgesi

Ayrıca, CGC ödülü köpek sahibi için pek çok avantajla birlikte gelir. Örneğin, ödüle sahip olmak birçok terapi köpeği organizasyonunun bir ön koşuludur ve bazı ev sigorta şirketleri de CGC testini teşvik eder. Ayrıca, giderek artan sayıda apartman dairesi ve apartman dairesi, köpeklerin konut sakinleri olarak kabul edilmeden önce CGC testini geçmeleri konusunda ısrar ediyor.

Peki ne yapıyor Köpek İyi Vatandaş Testi dahil etmek?

Köpek İyi Vatandaş Testi

Siz ve köpeğiniz CGC testine girmeden önce, Sorumlu Köpek Sahibinin Taahhüdü . Taahhütnameyi imzaladıktan sonra, köpeğinizi AKC onaylı bir CGC Değerlendiricisi tarafından yürütülen on adımlı teste götürmeniz istenecektir.

Aşağıda, CGC testine dahil olanların bir özeti bulunmaktadır:

 1. Arkadaş canlısı bir yabancıyı kabul etmek

Köpeğiniz, günlük bir senaryoda arkadaş canlısı bir yabancının size yaklaşmasına ve sizinle konuşmasına izin vermelidir.

 1. Sevişmek için kibarca otur

Köpeğiniz, yavru yanınızdayken arkadaş canlısı bir yabancının köpeğinizi sevmesine izin vermelidir.

 1. Görünüm ve tımar

Köpeğiniz, tıpkı veterinerinizin veya köpek kuaförünüzün yapacağı gibi, birinin ön ayaklarını ve kulaklarını incelemesine izin vermelidir.

 1. Tasmalı yürüyüşe çıkın

Köpeğinizin, değerlendiricinin komutlarını izleyerek sizinle gevşek bir tasma üzerinde yürümesi gerekecektir.

 1. Bir kalabalığın içinden yürümek

Köpeğinizin, en az üç kişinin yakınından geçerek küçük bir yayalar grubunun içinden geçmesi gerekecektir.

 1. 'Otur', 'yere' ve 'kal' komuta

Köpeğiniz olmalı otur, uzan ve komutada kal . (Konaklayacağınız konumu seçmenize izin verilecektir.)

 1. Arandığında gel

Tasma takılıyken ve sizden en az üç metre uzaktayken, onu aradığınızda köpeğiniz size gelmelidir.

 1. Başka bir köpeğe tepki

Köpeğiniz diğer köpeklerin yanında iyi davranacaktır. İki bakıcı ve köpeklerinin yaklaşık 20 fit mesafeden birbirlerine doğru yürümeleri istenecektir. İşleyiciler duracak, el sıkışacak ve sohbet edecek.

 1. Dikkat dağıtıcılara tepkiler

Değerlendirici, köpeğinizin dikkatini dağıtacak iki şeyi seçecek ve sunacaktır. Örneğin, bir sandalye vb. Düşebilirler.

 1. Denetimli ayırma

Denetimli ayırma testi, köpeğinizin güvenilir bir kişiye bırakılabileceğini göstermek için tasarlanmıştır. Bunu kanıtlamak için, değerlendirici köpeğinizi siz gözden uzaktayken birkaç dakika tasmalı tutacaktır.

CGC testi sırasında beklenenler hakkında daha fazla bilgi edinmek için, bu bağlantıdaki her test öğesinin videolarına göz atın .

CGC Testini Geçtikten Sonra

CGC testini başarıyla geçtiğinizde, aşağıdaki seçeneklerden birini almayı seçebilirsiniz:

 1. Başlık olarak CGC

20 $ 'lık bir ücret karşılığında, köpeğiniz için resmi AKC CGC unvanına sahip olmayı seçebilirsiniz. Bir sertifika alacaksınız ve CGC, köpeğinizin AKC unvan kaydına eklenecek.

 1. CGC sertifikalı

Tercih ederseniz veya köpeğiniz AKC'ye kayıtlı değilse, yalnızca CGC sertifikasını almayı seçebilirsiniz. Sertifika için işlem ücreti 10 ABD dolarıdır.

Kimler uygundur?

AKC’nin Canine Good Citizen programına her yaştan köpek katılabilir. AKC S.T.A.R. Puppy Programı tavsiye edilir, CGC için bir ön koşul değildir.

CGC testi bir AKC şovunda verilecekse, o şov için geçerli yaş gerekliliklerinin CGC için de geçerli olması konusunda birkaç istisna vardır. Ayrıca, test safkan köpeklerle veya gösteriye katılanlarla sınırlı olabilir.

Nereden Başlamalı

CGC programına katılmak isteyenler için iyi bir başlangıç ​​noktası, ofis CGC kitabını satın almaktır. Vatandaş Köpek . Nelerin dahil olduğu hakkında daha fazla bilgi edindikten sonra, yerel bölgenizde bir CGC değerlendiricisi bulmalısınız ( bu bağlantıya bak detaylar için.)

Canine Good Citizen eğitimi, size ve köpeğinize gelecekteki tüm eğitim çabalarınız için sağlam bir temel sağlayacaktır. CGC'yi takiben, daha fazla eğitim programına katılmak isteyebilirsiniz, örneğin: AKC Community Canine veya Kentsel CGC .

Köpeğinizin eğitimindeki diğer adımlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. bu bağlantıda .

Sarmak

Bir yavru köpeğe bindiğinizde, evcil hayvanınızın büyüdüğünden, insanların yanında olmayı sevdiği, iyi huylu, iyi sosyalleşmiş bir köpek olduğundan emin olmak sizin sorumluluğunuzdur. AKC’nin S.T.A.R. Yavru Köpek Programı, yavru köpeğinizi eğitmek söz konusu olduğunda merdivendeki ilk basamaktır ve aynı zamanda size, köpeğinize ve tüm topluluğa fayda sağlayacak, daha ileri düzeyde eğitime açılan kapıdır.

Doğru, sempatik erken eğitim, yavru köpeğiniz için çok önemlidir. S.T.A.R'ları hakkında daha fazla bilgi edinmek için neden bugün AKC ile iletişime geçmiyorsunuz? Yavru Köpek Programı ve diğer eğitim girişimleri?

boksör büyük dane karışımı

Yorumlar