Fransız Köpek Irkları: Fransa'dan 27 Köpek

Fransız Köpek Irkları: Fransa'dan 27 Köpek

Fransa denilince çoğu insanın aklına lezzetli yemekler, romantik şehir ve güzel moda gelir. Ancak Fransa'nın köpek ırklarıyla da ünlü olduğunu pek kimse bilmiyor. Fransız köpek ırkları, tüm farklı şekil ve boyutlarda gelir. Bazıları sevimli ve cana yakın, diğerleri ise çalışkan, atletik makineler.

İronik olarak, Fransa'nın resmi köpeği kaniş , ama Kaniş Fransız değil. Ayrıca, ünlü Fransız Bulldog fransız da değil Hayır, aslen Büyük Britanya'danlar ama Fransa'da popüler oldular. Bu listedeki pek çok türü duymuşsunuzdur, ancak muhtemelen duymadığınız daha çok tür vardır.Bu 27 Fransız Köpek Irkını alfabetik sırayla listeleyerek, belirli bir cins arıyorsanız sizin için daha kolay hale getiriyoruz. Ama değilse, neden zaman ayırıp en sevdiğimiz Fransız ırklarının bu listesini incelemiyorsunuz? Asla bilemezsin. Bir sonraki aile köpeğinizi onların arasında bulabilirsiniz.

içindekiler

barbet

 Beyaz Arka Plan Üzerinde Koyu Barbet Köpek
Barbet, arkadaş canlısı, zeki ve tatlı huylu olarak tanımlanan, su toplayan nadir bir av köpeğidir.

Birçok Fransız ırkı gibi, Barbets de Dünya Savaşlarından sonra toprakları tükendiği için neredeyse yok oluyordu. Ama neyse ki, cins meraklıları onları kurtardı. Barbetler eski bir cinstir ve bugün gördüğümüz birçok su köpeğinin atasıdır.Barbetler orta boy köpeklerdir ve 35 ila 65 kilo arasındadır. Tipik olarak siyah tüyleri uzun, yoğun ve kıvırcıktır ve düzenli temizlik gerektiren belirgin bir sakalları vardır. Ayrıca, yolda durursanız yumruk atabilecekleri uzun bir süpürme kuyruğuna sahiptirler. Perdeli ayakları yüzerken çok işe yarar. Vahşi suda yüzen bir arkadaş arıyorsanız, bu köpek tam size göre.Basset Fauve de Bretagne

 Basset Fauve De Bretagne oturmuş yukarı bakıyor
Basset Fauve De Bretagne, Barbet'den bile daha nadir bir türdür.

Şu anda Vakıf Stok Hizmetindeler, yani American Kennel Club (AKC) tarafından henüz tam olarak tanınmadılar. Basset Fauves'a bazen Fawn-Colored Brittany Basset denir. Genellikle 23 ila 39 pound ağırlığındadırlar, bu da av köpekleri olarak güçleri ve yetenekleri düşünüldüğünde onları küçük yapar. Tüyleri kaba ve hafif dalgalıdır.

Barbetler zeki, kararlı ve cesurdur, bu da onları korkusuz av köpekleri yapar. Aynı zamanda uyarlanabilir oldukları ve çeşitli arazi ve oyunlarla baş edebilecekleri anlamına gelir. Saha dışında harika aile köpekleri olurlar çünkü efendilerini ve neşeli köpeklerini memnun etmeye heveslidirler. Ancak, onları küçük yaşlardan itibaren eğitmeye odaklanmalısınız çünkü onlar her zaman yaramazlık yaparlar.Basset Tazısı

 Kemik yiyen Kıdemli Basset Hound
Basset Hound, çoğu insanın bildiği klasik bir Fransız köpeğidir.

İkonik uzun ve alçak gövdeleri, yaklaşık 40 ila 65 pound gibi çok fazla ağırlık taşır. Ama Basset Tazısı pençeden omuza sadece 15 inç'e kadar ölçer. Düşük sürükleyen kulakları, muazzam ayakları ve şişkin yavru köpek gözleri vardır. Bassetler, Bloodhound'dan sonra ikinci gelen, yetenekli burunları olan tazı köpekleridir. Bassetler ayrıca şaşırtıcı bir güce sahiptir, ancak hızdan çok dayanıklılık için yapılmışlardır.

Basset Hounds inatçıdır, ancak bununla büyüleyicidirler. Aşırı şefkatli değiller ya da yüzünüze bakmıyorlar ama aileleriyle kanepede kucaklaşmaya bayılıyorlar. Bassetler süper sakin köpeklerdir ve inanılmaz derecede sabırlıdır. Onları ideal aile arkadaşları yapmak. Bassetler açgözlü köpeklerdir, bu yüzden seçmeniz gerekir. yüksek kaliteli bir diyet bu yağ oranı yüksek değil.

Beauceron

 Beauceron Köpek Açık Havada
Beauceron Köpeği tamamen siyah değildir, ancak minimum ten rengi işaretler olduğunda bu şekilde görünür.

Beauceron, Frances'in Alman Doberman Pinscher'a cevabıdır. Beauceron, bu listedeki 70 ila 110 pound arasında değişen dev ırklardan biridir. Ayrıca 24 ila 27,5 inç boyunda duruyorlar. Yakışıklı, atletik ve Doberman'lardan daha uzun ve kalın tüylere sahip çok yönlü köpeklerdir. Beauceron'un Fransız takma adı, kırmızı çorap anlamına gelen “Bas-Rouge” dur.Beauceronlar, aynı zamanda oldukça zeki olan geleneksel çoban köpekleridir. Köpek yavrusu olarak kapsamlı bir eğitime ihtiyaçları var. Aksi halde aşırı baskın hale gelirler. İyi bir şekilde sosyalleştiklerinde harika arkadaşlar ve koruyucular olurlar. Koruyucu olmaları onları çocuklara, kadınlara ve savunmasız kişilere düşkün kılar.

Berger Picard

 Alanında çalışan Berger Picard
Berger'ler, sürüyü tek başına yönetebilen bağımsız gütme köpekleridir.

Berger Picard, AKC'nin sürü grubundaki bir başka nadir Fransız cinsidir ve 'bare-zhay-pee-carr' olarak telaffuz edilir. Tüylü bir ceketleri, gerçeküstü kaşları, sakalları ve bıyıkları var. En etkileyici özellikleri, dört ila beş inç yüksekliğinde dik duran kulaklarıdır. Onları bir mil öteden görebilirsin! Koyu kahverengi gözleri en sert kalpleri bile eritmeye yeter.

Problem çözmede de harikalar ama bu, evcilleştirmeniz gereken bir inatçılığa yol açıyor. Onlardan en iyi şekilde yararlanmak için deneyimli ve atletik bir sahibine ihtiyaç duyarlar ve bir çıkışa ihtiyaç duyan sınırsız enerjileri vardır. Aksi takdirde yıkıcı köpeklere dönüşürler.

pyr karışımı

tazı

 Aç Bloodhound Yiyecek Arıyor
Bloodhound'un muhteşem bir burnu var ve oyundaki en iyi koku tazısı.

İnsanları bulmakta harika oldukları için polis, ordu ve kurtarma ekipleriyle birlikte çalışıyorlar. Dışarıda inanılmaz derecede aktif olmasına rağmen, bir kez evde, Tazılar saatlerce kanepede dinlenmekten çok mutlular. Yine güçlü bir iradeleri vardır ve inatçıdırlar, bu nedenle enerjilerine uygun bir sahipe ihtiyaçları vardır.Bloodhounds, 110 pound ağırlığa sahip, tıknaz ve güçlü görünümlü köpeklerdir. Uzun, kırışık yüzleri, uzun kulakları ve sevgi dolu büyük gözleri ile ünlüdürler. Sürü köpekleri, yalnız bırakılmaktansa insanların ve diğer köpeklerin arkadaşlığını tercih eder. Koku alma içgüdüleri genellikle başlarını belaya sokar, bu yüzden onlarla yürümek için güce ve sağlam bir tasmaya ihtiyacınız vardır.

Mavi Picardy Spaniel

 Çimenlerin arasında duran Siyah Mavi Picardy Spaniel
Blue Picardy Spaniel, bu listedeki en nadir ırklardan biridir.

AKC bu cinsi tanımıyor. Bunun yerine, United Kennel Club (UKC) tarafından tanınırlar ve Federasyon Cynologique Internationale (FCI), silahlı köpek grubuna yerleştirildikleri yer. Fransa'da isimleri Epagneul Bleu de Picardie'dir. Bu cins, eski Fransız Spaniels, Gorden Setters ve mavi Belton English Setters'ı birleştirir.

Blue Picardy Spaniel, kendine özgü deri ve tüy rengi nedeniyle ayrı bir cins olarak sınıflandırılır. Tüyleri dalgalı ve süper ipeksi. Yere yakın dururlar ama bir Spaniel için inanılmaz bir güce sahiptirler. Fransız Spaniels gibi, harika işaretçilerdir ve sahada mükemmeldirler. Saha dışında tatlı ve sakin bir mizacı var.

Braque d'Auvergne

 fren d'Auvergne standing in field of grass
'Braque' kelimesi, 'nişan almak veya işaret etmek' anlamına gelen fiile çevrilir.

Birçok Fransız işaretçi ırkı, geldikleri eyaletin adını almıştır. Ve bu yavru Auvergne'den. Fransız avcılar güçlü, yorulmaz ve güçlü av köpekleri geliştirdiler. Bu, yüzyıllardır var olan eski bir köpek olmasına rağmen, hala nadirdir ve yalnızca Amerika'daki UKC tarafından tanınmaktadır.Braque d'Auvergne, diğer İşaretçiler için tipik olan, genellikle siyah başlı kısa siyah beyaz bir cekete sahiptir. Ayrıca, dışarıdayken yorulmak bilmez ama evde tatlı ve uysal olan kendine özgü İşaretçi kişiliğine sahiptirler. Bu, yakında size anlatacakları komşunun kedisi bahçelerinde görünene kadar. Aile hayatı ve işaret eden ırklar el ele gider.

Braque du Bourbonnais

 Braque Du Bourbonnais gururla ayakta
'Brock-do-bor-bon-nay' olarak telaffuz edilen Braque du Bourbonnais, nadir, eski bir Fransız işaretçi ırkıdır.

Orta Fransa'daki Bourbonnais eyaletindendirler ve 15. yüzyıla kadar uzanırlar. Henüz AKC tarafından tam olarak tanınmamış olsalar da, cins meraklıları onları kurmak için çok çalışıyorlar. Çabaları işe yarıyor çünkü bazı yıllarda Kuzey Amerika'da Fransa'dakinden daha fazla Bourbonnai var.

Braque du Bourbonnais, aile evinde sakin ve nazik bir tavır sergiliyor ve çocuklarla çok sevimli. 35 ila 53 pound ağırlığındalar, bu da onları küçük işaretçiler yapıyor. Kendine özgü açık kahverengi ve karaciğer tik takları ve kuyruksuz olmaları onları diğer ırklardan ayırır.Braque Français Pirene

 Braque Francais Pyrenean karda dikilip kameraya bakıyor
Braque Francais Pyrenean, sert Pirene dağlarını avlamak için yetiştirildi.

Burada, Fransa ve İspanya arasında, Pirene bölgesinden başka bir Braque ırkımız var. Nadirdirler ve yalnızca temel stok hizmetine yerleştirilirler. 40 ila 55 pound ağırlığındaki orta boy köpeklerdir. Kısa ve uykulu bir ceketleri, sportif kestane ve beyaz ve kestane renkleri vardır. Bu köpek, meşgul aileler için harika olan çok az bakım gerektirir.

Bu yavrular tatlı ve arkadaş canlısıdır, her zaman insanlarını memnun etmeye isteklidirler. Bu, günümüzde tüm Pointing ırklarında rol oynayan başka bir antik ırktır. İki Braque Francais tipi vardır, Pyrenean ve Gascony. Bu yavru, iki türden daha küçük ve daha popüler olanıdır.

Briard

 Dilini çıkarmış çimenlerin arasında duran Briard
Briard, uzun, tüylü gri, sarımsı veya siyah bukleleriyle Berger Picard'a benziyor.

Briards ayrıca hacimli bir sakal ve uyumlu kaşlara ve gözlerini gösteren ortadaki saç kısımlarına sahiptir. Briardlar yakışıklı yaratıklardır, güzel görünümlerini göstermekten mutlu olurlar. Kuzey Fransa'daki süt ürünleri üreten Brie bölgesinden geliyorlar. Ve tıpkı ünlü peynir gibi, dışları sert ve ortaları yapışkandır.

Briard, 'kürke sarılı bir kalp'. Ancak yabancılara veya ailelerini tehdit eden birine gelince, temkinli davranırlar. Briardlar, ailelerindeki çocuklara karşı son derece koruyucudur, yani onlar için endişelenmenize gerek yoktur. Zekidirler ve sadece iki Briard 700 koyun güdebilir. Yaşam sevgileri ve çalışkan yapıları onları yoğun köpekler yapar ve herkes onların ihtiyaçlarını karşılayamaz.Britanya

 Açık havada duran turuncu ve beyaz köpek
Brittany köpeği, Fransa'nın Brittany kasabasında doğdu.

bu Britanya çarpıcı, şık ama güçlü bir şekilde enerjik bir avcı köpeğidir. Bunu mutlaka bilmezsin çünkü çok güzeller. Evdeki cana yakın ve tatlı yapıları nedeniyle bu listedeki en popüler köpek ırkları arasındadırlar. Ayrıca, sahada ve antrenmanda o kadar çok yönlüdürler ki, onlara meydan okuduğunuz hemen hemen her şeyde mükemmeldirler. Brittany'lerin aktif bir aileye ihtiyacı var ve çok hızlılar, bu yüzden onları tasmalı tuttuğunuzdan emin olun.

Bu köpek genellikle Brittany Spaniel olarak anılırken, aslında bir Spaniel değildir! Brittany'ler, Spaniel'lerden daha uzundur ancak Setter'lerden daha küçüktür ve 30 ila 40 kilo arasındadır. Cesur desenlerde geniş bir renk yelpazesine sahiptirler, ancak genellikle turuncu, ciğer ve beyazın bir kombinasyonudur. Yüzlerce Brittany, AKC'nin yakalanması zor İkili Şampiyon unvanını kazandı. Yani sahada ve gösteri halkasında mükemmeller. Kolunuzda bir Brittany ile yoğun ilgiye hazır olun.

Fransız Beyaz ve Siyah Köpek

 Burunlara dokunan iki Chien Francais Blanc Et Noir yakın çekim
'Siyah Beyaz Fransız Köpeği' ne çeviri yapan bu yavru tam olarak budur.

Siyah ve beyaz kürklerinde bazen diğer kokulu köpeklerin geleneksel renklerine benzer ten rengi lekeler bulunur. Tüyleri kısa ve sert dokuludur, bu da onu minimum bakıma ödünç verir. Uzun boylular, 24 ila 28 inç arasında ölçüyorlar ve çok uzun bacaklılar. Ve 50 ila 80 pound ağırlığındalar.

Bu yavru çalışkandır ve büyük sürüler halinde büyük avları avlamak için yapılmıştır. Bu, ister bir insan ister başka bir köpek olsun, birisiyle birlikteyken en mutlu oldukları anlamına gelir. Av modunda değilken, aileleriyle kucaklaşmaya bayılırlar ve evde uysaldırlar. Tatlı, belirgin gözleri, karşı koyulması zor olan Basset Hound'u anımsatır.

Korsikalı Köpek

 Çimenlerin arasında oturan tasmalı Korsikalı Köpek
Fransa dışında, Korsikalı Köpek nispeten bilinmemektedir.

Ayrıca Cursinu olarak da adlandırılırlar ve bir Fransız Kulübesi Kulübü olan Société Centrale Canine tarafından tanınırlar. Bu köpek, Fransa ve İtalya arasındaki iki büyük adadan biri olan Korsika'dan geliyor. Cins, 16. yüzyıldan beri var olmuştur, ancak Dünya Savaşları sırasında önemli ölçüde azalmıştır. Neyse ki meraklıları, türü yok olmaktan kurtardı.

Korsikalı Köpek, 18 ila 23 inç arasında değişen orta ila büyük boy bir köpektir. Kürkleri genellikle brindle, kahverengi veya biraz püsküllü siyahtır. Cursinu, çobanlık, avcılık (çoğunlukla yaban domuzu) ve aile koruması için çok yönlü çalışan köpeklerdir. Gerektiğinde harekete geçerler ama neyse ki aile evinde rahatlarlar. Cursinus yabancılara karşı son derece temkinli ama ailelerine karşı hassastır.

Bordeaux Mastifi

 Dogue De Bordeaux okyanusta kumların üzerinde paçayla ilerliyor
Dogue de Bordeaux, bu listedeki en tanınmış ve aynı zamanda en ağır olanlardan biridir.

Dişiler tipik olarak en az 100 pound ağırlığındadır ve erkekler daha da büyüktür. Fransa'nın Mastiff'i olarak adlandırılan Bordeaux Mastifi Fransa'dan daha uzun süredir var. Kısa tüyleri her zaman açık kahverenginin zengin bir tonudur ve bir Bulldog gibi buruşuktur. AKC'ye göre, köpekler krallığındaki en büyük kafaya sahipler.

Dogue de Bordeaux tipik koruyuculardır. Parçaya bakarlar ve rolü oynarlar. Tehlike karşısında inanılmaz derecede cesurlar ve sevdiklerini korumak için her şeyi yaparlar. Bu koruyucu doğanın dikkatle ele alınması gerekir, bu nedenle eğitim kritik öneme sahiptir. Sahiplerin güçlü iradeli ve deneyimli olması gerekir. İyi eğitildiklerinde, bu köpekler çocuklar için harika kardeşler olurlar. Nazik bir Fransız devi arıyorsanız, bu yavru mükemmel.

Fransız İspanyol

 Fransız Spaniel çimlerin arasında koşuyor
Fransız Spaniel, temel stok hizmet grubundaki nadir bir köpektir.

Bu cins henüz AKC tarafından tam olarak tanınmamıştır. Tüm Spanieller gibi, onlar da avlanma ve geri alma sevgisiyle arkadaş canlısı arkadaşlardır. Bu listedeki birçok Fransız ırkından daha kolay eğitilmelerini sağlayarak, efendilerini memnun etmeye heveslidirler. French Spaniels, harika aile refakatçileri olan mutlu ve nazik köpeklerdir.

Fransız Spanielleri sert işaret eder ve çalışma denemelerinde mükemmeldirler. İyi huylu bir aile köpeği istiyorsanız, enerjilerini yakmak için bir prize ihtiyaçları var. Fransız Spanielleri, 50 ila 60 pound ağırlığındaki orta boy köpeklerdir ve bu da onları en büyük Spaniel ırklarından biri yapar. Sağlam ve kaslı olmalarına rağmen, uzun, dalgalı tüyleri onlara bu listedeki diğer birçok ırktan daha yumuşak bir görünüm verir.

köpeğim çok kokuyor ne yapmalıyım

Grand Basset Griffon Vendeen

 Bir arka plan üzerinde oturan Grand Basset Griffon Vendeen
İki tür Basset Griffon Vendeen vardır ve bu daha büyük olanıdır.

Kabaca Vendeen'in tüylü köpeği anlamına gelen 'grand-bah-say-gree-fohn-von-day-uhn' olarak telaffuz edilir. İki farklı kişiliğe sahip bir Fransız tazıdır. Sahada enerjileri sınırsız ama evlerinde tatlı ve uysallar. Tüm bu kürkün altında güçlü ve çevik bir köpek var.

Grand Basset Griffon Vendeen, 40 ila 45 pound ağırlığında ve 18 inç boyutlarında. Birçok Fransız ırkı gibi, ceketlerine uygun bıyıkları, sakalları ve kaşları vardır. Bu yakışıklı ve dünyevi görünüme rağmen, uğrunda ölmeye değer tatlı gözleri var.

Büyük Mavi Gaskonya

 Otların arasında oturan Grand Bleu De Gascogne
Grand Bleu de Gascogne, uzun kafası ve bacakları olan en büyük Fransız tazılarından biridir.

Bu cinsin kendine özgü benekli bir mavi rengi vardır, bu yüzden onlara Grand Bleu (diğer adıyla Great Gascony Blue) denir. Yüz ifadeleri üzgün ama bu onlara çokça kucaklanma kazandırıyor. Great Gascony Blues, aktif insanlar için tatlı aile eklemeleridir. Bu adamlar, günde birkaç saat egzersiz yapmadan yıkıcı ve zahmetli hale gelirler.

Great Gascony Blue, başlangıçta kurtları avlamak için kullanıldı ve onların güçlerini ve uzmanlıklarını gösterdi. Günümüzde tavşan avlamaya alışkınlar, ancak mükemmel koku alma ve sürüş duyularını hala koruyorlar. En eski Fransız ırklarından biridir ve aristokrasi havasıyla dolaşırlar.

Büyük Pireneler

 Büyük Pireneler Köpek Açık Havada
Dogue de Bordeaux ile neredeyse eşit olan Büyük Pireneler dev bir köpektir.

En az 85 kilo ve daha ağır olan bu köpekler, manevra yapmak için bolca alana sahip daha büyük evlerde en iyisini yaparlar. rağmen Büyük Pireneler Dogue'lardan biraz daha hafif olma eğilimindedirler, genellikle kalın beyaz kürkleri nedeniyle daha sağlam görünürler. Yani, büyük, kıllı bir Fransız yavrusu peşindeyseniz, bu harika bir seçimdir.

Büyük Pireneler, Pirene dağlarındaki sürüleri vahşi avcılardan korur. Bağımsızdırlar ve insan müdahalesi olmadan sürülere aylarca bakabilirler. Ve gerektiğinde harekete geçerler. Pireneler, koruyuculuğu benzersiz olan sevimli aile köpekleridir. Bağımsız ve uysal köpekler olarak, kendi başlarına birkaç saat dinlenmekten mutlu olurlar, bu da onları diğer birçok köpek ırkına göre daha az muhtaç hale getirir.

Fauve de Bretagne Griffon

 Griffon Fauve De Bretagne çimlerde gülümseyerek duruyor
Griffon Fauve De Bretagne, güçlü yapılı ve atletiktir, sert ve kısa bir ceketle kaplıdır.

Griffon Fauve De Bretagne biraz benziyor Altın renkli doodle , ancak çok daha nadirdirler. 14. yüzyıl Fransa'sından geliyorlar ve geleneksel olarak kurt avlamak için kullanılıyorlardı. Kurt nüfusu azaldığında, Griffon Fauve de Bretagne de azaldı. Irk meraklıları bir kez daha devreye girerek düşüşlerini engelledi. Tahmin edebileceğiniz gibi, yüksek ve sık kullanılan bir sesle cesur avcılardır.

Hafif dalgalı, kırmızıdan altın rengine kadar bir kürk giyerler. 19 ila 22 inç arasında değişen Griff'ler, enerjilerine ayak uydurmak için atletik bir aileye ihtiyaç duyan orta boy köpeklerdir.

Nivernais Griffon

 Griffon Nivernais çimenlerde oturan bir sürünün içinde.
Griffon Nivernais, Fransız aristokrasisinin gözdesiydi.

Ancak, bu cins Fransız Devrimi'nden sonra ortadan kayboldu. Aristokrasi onları başlangıçta yaban domuzu ve kurt avlamak için kullandı. 1925'te meraklılar, cinsi Foxhounds'a çok benzeyen Grand Basset Griffon Vendeen'e dayanarak yeniden inşa ettiler. Yani bu yeni bir bükülme ile eski bir cins.

Griffon Nivernais, agouti tüyleri olan boz renkli bir kaplamaya sahiptir. Agouti, tüylerin tabanda uçtan daha koyu olması ve onlara çok renkli bir görünüm vermesi anlamına gelir. Tüylü bir dokuya sahiptir. Uzun düşük kulakları ve koyu, yuvarlak gözleri onlara tatlı bir görünüm verir. Ama bunun seni aldatmasına izin verme. Griffler inanılmaz derecede cesur ve inatçıdır.

Lowchen

 Çimenlerin arasında duran Lowchen
'Lowchen' adı Almanca'dır, ancak çoğu köpek tarihçisi bunların Fransa'dan geldiğine inanır.

'Lowchen', 'Küçük Aslan' anlamına gelir ve neden böyle adlandırıldıklarını anlamak kolaydır. Dolgun yeleleri ve tüylü kuyruklarıyla aslana benzerler ve aynı zamanda aslan gibi canlı ve cesurdurlar. Rönesans sanatında tasvir ediliyorlar, bu yüzden 500 yılda pek değişmediklerini biliyoruz.

Lowchens, Bichon Frise ve Malta ile ilgilidir. Bu yavrular gibi, Lowchen de taşınabilir, bu da onlarla seyahat etmeyi kolaylaştırıyor. Ayrıca az tüy dökerler ve küçüktürler, sadece 15 pound ağırlığındadırlar. Sevecen ve sadık refakatçi köpeklerdir. Yani, tatlı bir Fransız kucak köpeği arıyorsanız, bu sizin için olabilir.

Papillon

 Papillon bir alanda
Papillon'lar başlangıçta aristokrasi için büyüleyici yoldaşlar olarak yetiştirildi ve bugün bu amacı koruyor.

bu Papillon belirsiz bir geçmişi olan başka bir köpektir, ancak Fransa ile olan bağlantıları, onların aslen Fransız Fidos olduğunu düşündürmektedir. Ancak İspanya ve İtalya'da popüler oldular, bu yüzden bazıları onların gerçek bir Fransız ırkı olmadığını iddia ediyor. 'Papillon', ticari marka kulaklarını tanımlayan 'Kelebek' için Fransızcadır. Güzel görünümlerine rağmen, Pap'lar her türlü zorluğun üstesinden gelebilecek dayanıklı köpeklerdir.

Yetiştiriciler, Spaniel'leri çok sayıda oyuncak türüyle karıştırarak bu cep roket türünü yarattı. 5 ila 10 kilo ağırlığındalar, bu da onları en küçük Fransız ırklarından biri yapıyor. Papalar kucak köpekleri olabilir, ancak patlayıcı enerjileri vardır ve nispeten aktif bir aile ile en iyisini yaparlar.

Petit Basset Griffon Vendeen

 Çimenlerin arasında duran Petit Basset Griffon Vendeen
Bu köpek, Grand Basset Griffon Vendeen'in minyon versiyonudur.

Petit Basset Griffon Vendeens tipik olarak 25 ila 40 pound ağırlığındadır. Petit alçaktır ve kısa bacakları sayesinde yalnızca 13 ila 15 inç uzunluğa ulaşır. Derin göğüsleri neredeyse yerde sürükleniyor. Ancak bu, süper hızlı ve çevik olmalarını engellemez. Petit Basset'ler geleneksel tavşan avcılarıdır.

İsimleri, Fransa'nın batı kıyısındaki küçük, alçak tüylü bir Vendeen köpeğinin gevşek bir çevirisidir. Kaba darmadağınık kürkleri beyaz, siyah, gri, limon, portakal, boz ve samur karışımıdır. Güzel görünümlerine rağmen, her türlü zorluğa hazır dayanıklı köpeklerdir. Bu yavruların onları eğlendirmek için aktif bir aileye ihtiyacı var.

Porselen

 Yerde yatan başka bir beyaz köpekle çimlerde oynayan porselen köpek
Porselenler, atletik görünümlerine rağmen zarif görünümlü köpeklerdir.

Porselen, 55 ila 62 pound ağırlığında orta boy bir köpektir. Henüz vakıf stok hizmetinde oldukları için AKC tarafından tam olarak tanınmamaktadırlar. Bu köpekler kedi gibi zarafetle dolaşırlar. Beyaz ve turuncu tek tüy rengidir ve diğer birçok Fransız ırkı gibi uzun sarkık kulakları vardır.

Porselenler, çok fazla enerjiye sahip geleneksel Fransız av köpekleridir ve avlarını bekleyen silahlara doğru sürmekte mükemmeldirler. Ancak sevgi dolu ve tatlı doğaları ile eşit derecede ünlüdürler. Onları tıbbi tedavi ve uyarı köpekleri için en iyi aday yapan şey budur. Ayrıca çocukları severler, bu yüzden daha iyi bir aile köpeği isteyemezsiniz. Treni de hızlı bir şekilde barındırırlar ve sandıklarlar.

Pirene Çoban Köpeği

 Pyrenean Sheepdog yüzü dışarıda kapatın.
Pirene Çoban Köpeği aynı zamanda Pirene Çoban Köpeğidir.

Pireneler bölgesinden 18 ve 33 pound ağırlığındaki küçük ve orta boy çobanlardır. Onları en küçük Fransız gütme ırklarından biri yapıyor. Arsız gülümsemeleri ve geniş, kıllı kulakları haylaz karakterlerine katkıda bulunur.

Düzgün yüzlü ve uzun tüylü olmak üzere iki tür Pirene Çoban Köpeği vardır. Pürüzsüz yüzlü daha nadirdir ve Kennel Kulüpleri tarafından her zaman tanınmaz. Pirene Çoban Köpekleri, sınırsız enerjiyle inanılmaz derecede aktiftir ve genellikle 'ateş topları' olarak adlandırılır. Zekidirler, bağımsızdırlar ve genellikle insanlarını alt ederler, bu yüzden bu köpekle kendin hakkında fikir sahibi olmalısın.

cabapoo

Wirehaired İşaret Eden Grifon

 Wirehaired açık havada işaret eden grifon
Wirehaired Pointing Griffon, mükemmel bir av köpeği ve ince, benekli bir kürkü olan aile arkadaşıdır.

Son fakat kesinlikle en az değil Wirehaired İşaret Eden Grifon . Son yıllarda Amerika'da daha popüler hale geliyorlar ve genellikle 'yüce av köpeği' olarak adlandırılıyorlar. Bu köpeğin Fransız mı yoksa Hollandalı mı olduğu konusunda bazı tartışmalar var. Ancak birçoğu, ülkeyle olan bağları nedeniyle muhtemelen Fransız oldukları konusunda hemfikir. Griff'ler, sürekli etkileme hevesi olan atletik av makineleridir.

Evde tatlı ve sevecendirler, sizi kanepede kucaklamaktan her zaman mutlu olurlar. Griffler, 35 ila 70 pound ağırlığındaki orta ila büyük boy köpeklerdir. Doğal olarak dağınık ama yakışıklı bir görünüme sahiptirler. Tüyleri sert ve serttir, aşırı avlanma koşullarında onları sıcak ve kuru tutmak için tasarlanmıştır. Griff'ler eğitilebilir ve sadıktır, bu nedenle aktif olduğunuz sürece aileye harika bir katkı sağlarlar.

Son düşünceler

 Fransız tarzı giyinmiş taze baget tutan Airedale teriyer köpek
Fransız dokunuşlu bir köpek mi arıyorsunuz? Umarız biraz ilham vermişizdir.

Fransız köpek ırklarının bu listesi ayrıntılı değildir ancak en iyi bilinen ırklardan bazılarını içerir. Aynı zamanda en eski ve bazı gelecek vaat eden ırkları da içerir. Birçok Fransız köpek ırkı, yetişmek için çok fazla enerjiye ihtiyaç duyacağınız yoğun spor yapan veya çalışan ırklardır. Bu nedenle, onları evinize davet etmeden önce onları ve ihtiyaçlarını araştırmak çok önemlidir.

Yorumlar