Köpekler Turşu Yiyebilir mi? Turşu Köpekler İçin Kötü mü?

Köpekler Turşu Yiyebilir mi? Turşu Köpekler İçin Kötü mü?

Turşu onlardan biri aşktan nefret eden yiyecekler . Bazı insanlar onları sever, bazıları sevmez. Bu durumda bir 'turşu', beyaz sirke içinde korunmuş minyatür salatalıkları ifade eder. İnsanlar arasında popülerdir, peki ya köpekler arasında? Genel olarak, turşular köpeklerin yemesi için güvenlidir, ancak bazı uyarılar vardır. Köpeklerin çok fazla turşusu olmamalı ve biraz turşu yememelidir. Turşu güvenlidir sade iseler ve köpeğiniz başka türlü sağlıklı.

Turşu yapmak için kullanılan minyatür salatalıklar engebeli bir kabuğa sahiptir ve dükkanda çiğ olarak satın alınan çok daha büyük salatalıklardan farklı bir çeşittir. Salatalıklar tuz, sirke ve tatlandırıcılar içeren bir kavanoza konur. Genellikle aromalı bitkilerdir, aynı zamanda baharat ve biber ve soğan gibi diğer sebzelerdir. Onlar çok popüler atıştırmalık dünyanın birçok ülkesinde ve ayrıca fast-food satış noktalarında satılıyor.japon köpek ırkları

Turşuların tuz oranı yüksektir, bu nedenle köpeğinizle birlikte test ederseniz köpeğinizin suya bolca erişmesine dikkat etmelisiniz. Senin köpeğin çok fazla yememeli veya çok sık yememeli . Yine de anlaşılması gereken başka şeyler var, örneğin sağlık açısından faydaları olup olmadığı ve yavrularınızın çok fazla yemesi gibi. Aşağıda bunların hepsine dalıyoruz. Başlayalım!

Turşunun Sağlığa Faydaları Var mı?

Turşunun Sağlık Faydaları

Salatalığa, salatalığın turşusuna, turşunun nasıl yapıldığına ve neyle turşulduğuna bağlı olduğundan, turşular beslenmeleri açısından büyük farklılıklar gösterebilir. 'Ortalama' turşu sadece 4 kalori içerir, bu da onu bir düşük kalorili atıştırmalık . Az miktarda şeker ve karbonhidrat, az lif ve az miktarda protein içerir. Aynı zamanda yüksek A ve K vitaminlerine sahiptir. Bununla birlikte, çoğunlukla salatalık sudur.Tuz oranı çok yüksektir. Turşu başına 283mg . Bu, bir insan için önerilen günlük ödeneğin yaklaşık% 20'si kadardır! Köpekler için de yüksek bir miktar. Çoğu veteriner köpeğinizin Günde 100mg sodyum Yani tek bir turşu bu miktarın üç katıdır.

Bazı insanlar fermente turşunun bazı sağlık yararları olduğuna inanır (ve tüm turşularda fermente olmadığını unutmayın). Bunun nedeni, fermantasyona neden olan bakterilerin probiyotik olduğu biliniyor insanlarda. Bununla birlikte, bunun köpeklere hiçbir şekilde fayda sağladığına dair hiçbir kanıt yoktur ve muhtemelen farklı sindirimleriyle aynı etkiye sahip olmayacaktır.

Bazıları turşunun içeri girdiği sirkenin sağlıklı olduğunu da iddia ediyor. Bu muhtemelen elma sirkesinin iddia edilen faydalarından kaynaklanmaktadır. Turşu sirkesi ise Beyaz sirke ve bilinen sağlık yararı yoktur.Birçok salatalık dereotu turşusu . Dereotunun yüksek düzeyde C ve B6 vitamini de dahil olmak üzere sağlık açısından faydalarının yanı sıra iyi bir kalsiyum kaynağı olduğu iddia ediliyor. Bununla birlikte, köpeğinizi turşu ile beslemek, onlara bu vitaminleri ve mineralleri almanın verimsiz bir yoludur - daha iyi besin değerine sahip olan taze bitkiyi kullanmak çok daha iyidir.

Turşu Köpeğimi Hasta Edecek mi?

Karnı hasta olan köpek

Elbette, bir köpeğin yemeye alışık olmadığı herhangi bir yiyecek onları hasta edebilir ve turşu da istisna değildir. Köpeğiniz daha önce hiç turşu yememişse, turşu onlarla aynı fikirde olmayabilir. sirke kokusu oldukça güçlü bir köpeğin hassas burnu için ve bazıları turşu yiyip sonra koku burnun arkasına ulaştığında kusar. Köpeğiniz turşu yedikten hemen sonra hastaysa ancak kendi içinde iyi görünüyorsa muhtemelen en iyisi yakından bakmak ve turşuyu tekrar beslememek.

Turşu sebzelerin hepsinin güvenli olmadığını hatırlamak da önemlidir. Salatalık turşusu güvenlidir, ancak Sarımsak soğan ve acı biber değildir. Köpeğiniz turşu kadar bunları da yerse gerçekten çok hasta olabilir . Soğan, bir köpeğin kırmızı kan hücrelerini yok ederek hemolitik anemiye neden olan bir toksin içerir. Bu yavaş ve ilerleyicidir, yani köpeğiniz çok hastalanana kadar bazen fark edilmesi zor olabilir.Çok fazla turşu yemek de köpekleri hasta etmek . Fazla tuz genellikle idrarda vücuttan kaybedilirken, çok yüksek miktarlarda ölümcül tuz zehirlenmesi gibi sorunlara neden olabilir. Köpeğiniz turşu yedikten sonra herhangi bir hastalık belirtisi gösteriyorsa, veterinerinize başvurmalısınız.

Köpeğim Alerjik Olabilir mi?

Alerjili Köpek

Herhangi bir köpek alerjisi olabilir veya herhangi bir şeye tahammülsüz olabilir, ancak bir köpek için oldukça nadirdir. hoşgörüsüz köpek bir turşu. Bununla birlikte, sodyum içeriği nedeniyle, daha yaşlı veya kalp hastalığı olan köpeklerin turşudan kaçınması gerekir. Böbrek yetmezliği olan köpekler, turşu yemekten de kaçınmalıdır, çünkü bu köpekler daha olasıdır. tuz zehirlenmesi ile acı çekmek çok fazla turşu yiyorlarsa.

Köpekler İçin Hangi Turşu Türleri Uygun?

Köpeğiniz en güvenli normal turşu, dereotu turşusu veya Koşer dereotu turşusudur. Soğan turşusu, sarımsak turşusu, biber turşusu veya baharatlarla beslenmemelidir. tat ve baharatlardan uzak durmak en güvenlidir. Çoğu insan tatlı turşular önermektedir, çünkü bunlar daha düşük tuz içeriğine sahip olduğundan daha az risklidir.

Köpeğiniz salatalıktan aynı sağlık yararlarını alır, ancak çok daha az riskle - bu nedenle salatalık köpekler için daha iyi bir atıştırmalıktır. Daha iyi bir atıştırmalık yapacak diğer harika sebzeler arasında doğranmış tatlı patatesler veya kuşbaşı dolmalık biber eğitim ödülü olarak.Hangi Turşu Baharatı Kötüdür?

Küçük hindistan cevizi toksisitesi

Turşuyu tatlandırmak için kullanılan baharatların çoğu güvenlidir, ancak bazıları güvenlidir. Soğan, sarımsak ve acı biberlerin köpeğinizi hasta etme ihtimali olan malzemeler olduğunu unutmayın. Sarımsak tuzu genellikle tatlandırıcı olarak eklenir. Bu, çok miktarda sarımsak içerir ve ayrıca kaçınılmalıdır . Karanfil ve tarçın gibi diğer baharatlar, büyük miktarlarda verilirse köpekler için sorunlara neden olabilir - ancak turşulardaki küçük miktarlar iyi olmalıdır. Küçük hindistan cevizi bazen turşuyu tatlandırmak için kullanılır. Küçük hindistan cevizi köpekler için toksik olabileceğinden, bu turşular köpeklere verilmemelidir.

Köpeğim Turşu Suyu İçebilir mi?

Hayır! Turşu suyu, hiçbir besin maddesi olmaksızın tuz, şeker ve sirkenin tamamını içerir. Köpeğinizin bu kadar çok tuza sahip olması çok kötü ve köpeğini hasta et . Turşu kavanozunu evcil hayvanınızın ulaşamayacağı bir yerde saklamalısınız. Bazı insanlar dehidrasyon tedavisi olarak turşu suyunu önermektedir - tuz içeriği susuz kalmış bir köpeği çok çabuk hasta edebilir ve hatta seyreltilmiş bu evcil hayvanınız için uygun bir içecek değildir.

Test Etmenin En İyi Yolu Nedir?

küçük turşu uçları

Hala köpeğinizi ara sıra turşu ile beslemek istediğinizi düşünüyorsanız, ara sıra biraz olsun ve sonra muhtemelen herhangi bir zarar vermeyecektir. Artık beslenmemeyi öneriyoruz birkaç günde bir veya ikiden fazla . Köpeğinize yiyeceklerini yutmaya eğilimliyse bütün turşuyu vermeyin, çünkü bu boğulma tehlikesi yaratabilir - çoğu köpek için zaten turşu çok fazladır! Bununla birlikte, köpeğinizi az miktarda salatalıkla beslemeniz tercih edilir çünkü bu çok daha sağlıklıdır!

Köpeğim Turşu Yerse Ne Olur?

Köpeğiniz bir turşu çalsa, varsayarsak, bir kereye mahsus zarar verme olasılığı düşüktür. tehlikeli bileşenlerden hiçbirine sahip değil . Herhangi bir olumsuz etkisi olmadığından emin olmak için 24-48 saat boyunca onlara göz kulak olun. Düzenli olarak olmasını ve köpeğinizin çok fazla tuz yemesini önlemek için, turşu kavanozunu ulaşılamayacak bir yerde tutmalı ve sandviçlerinize ve atıştırmalıklarınıza dikkat etmelisiniz.Sıkça Sorulan Sorular

S: Köpekler koşer dereotu turşusu yiyebilir mi?
C: Evet, koşer dereotu turşusu iyidir. Koşer sadece bir markadır. Tüm dereotu turşularında olduğu gibi, sodyum içeriği daha yüksek olacaktır, bu yüzden muhtemelen bunu izlemek isteyeceksiniz.

S: Köpekler tatlı turşu yiyebilir mi?
A: Genellikle evet. Tatlı turşular daha düşük sodyum sayısına sahip olacaktır ki bu iyidir. Küçük hindistan cevizi ile tatlandırılan turşular köpekler için toksik olabileceğinden, içeriğe dikkat edin.

S: Köpekler hamileyken turşu yiyebilir mi?
C: Evet, sınırlı miktarlarda sorun olmamalıdır. Aşırı sodyumdan kaçınılmalıdır, hamile yavru olsun ya da olmasın.S: Köpekler peynirli turşu yiyebilir mi?
C: Evet, burada çatışma yok. Çoğu köpek peynirle iyi gider, ancak yine köpeğinizin sodyum alımına dikkat edin. İşlenmiş peynirler büyük miktarda tuz içerir ve bu da köpeğinizi hasta edebilir.

nutro vs vahşi tadı

S: Köpekler turşu cipsi yiyebilir mi?
C: Evet, köpekler için zehirli olduğu düşünülen tatlandırıcılarla tatlandırılmamış olmaları koşuluyla.

S: Diyabetik köpekler turşu yiyebilir mi?
C: Evet, şeker hastası köpeklerin fazla şeker içermediği için dereotu turşusu yemesi gerekir. Tatlı turşular ise şekerli olabilir ve diyabetik köpekler için kaçınılmalı veya yakından izlenmelidir.

S: Köpekler kızarmış turşu yiyebilir mi?
C: Evet, köpeğinizin buğday alerjisi olmadığı sürece. Pek çok hamur türü buğday içerir ve bazı köpekler, glüten intoleransı varsa sindirmekte zorlanabilir.S: Köpekler pembe turşu yiyebilir mi?
C: Evet ve hayır. Turşunun nasıl yapıldığına ve malzemelerin ne olduğuna bağlıdır. Turşularınız salatalık yerine şalgamdan yapılıyorsa, içerikler 'köpekler için zehirli' değilse, bunlar genellikle iyidir. köpeklerin yememesi gereken yiyeceklerin listesi .

Son düşünceler

Peki, köpek turşu yiyebilir mi? cevap evet , ancak sadece sade turşular ve küçük miktarlarda. Köpeğinizi besleyebileceğiniz çok daha besleyici yiyecekler vardır ve yavrularınızın tüm işlenmiş yiyecekleri alımını sınırlamanızı öneririz. Yavru köpeğiniz, insanlar için hazırlanmış işlenmiş yiyecekleri yememelidir. Makarna ve peynir .

Bazı işlenmiş yiyecekler Graham Kraker genellikle Tamam, ölçülü , yavrularınızı doğal yiyeceklerle beslemek genellikle çok daha iyidir. Doğal ikramların bazı harika örnekleri Kabak olabilir , Dolmalık biber veya hatta kivi gibi tatlı ikramlar . Turşu muhtemelken senin yavrularının en sevdiği ikram olmayacak , eğer miktarlarınızı sınırlarsanız, bu çok önemli olmamalıdır.

Yorumlar