Rottweiler Dökülmesi: Rotties Gerçekten Ne Kadar Dökülüyor?

Rottweiler Dökülmesi: Rotties Gerçekten Ne Kadar Dökülüyor?

Rottweiler, mükemmel bir aile arkadaşı olarak ikiye katlanan akıllı bir çalışma ırkı olarak bilinir. Sahiplerinin yanındayken ellerinden gelenin en iyisini yaparlar ve tanıdıklarını ve sevdiklerini korurlar. onlar uzun zamandır zekaları için övüldü , sadakat ve güç. Ancak, herhangi bir köpeği sahiplenmeden önce, sadece hangi kişiliğe sahip olduklarını değil, aynı zamanda ne tür bir bakım rutinine kaydolduğunuzu da anlamak önemlidir.

benimsemeden önce rottweiler , onların tüy dökme alışkanlıklarını ve diğer ırklar kadar tüy döküp tüy dökmediklerini merak ediyor olabilirsiniz. Kısa cevap, evet, Rottweiler tüy döker, ama yönetilemez .Rottweiler, kış aylarında yeni kürkle değiştirilen eski saçlarını kaybettiklerinde ilkbaharda daha ağır bir dökülme ile yıl boyunca dökülür. Ayrıca, saç dökülmesinin artmasına da katkıda bulunabilecek mevsimsel alerjilere eğilimli olabilirler. Bu makalenin geri kalanında, bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz. Rottie dökülme alışkanlıkları hakkında .

İçindekiler

Rottweiler Mont

Tarlada İki Kara Köpek

Geleneksel olarak, bu yavruların kısa ila orta uzunlukta çift katları vardır.Birçok insan Rotties'in bir Doberman kuzenleri gibi tek kat . Rottweiler, uzunluğuna bakılmaksızın, aslında kaba ve kalın olan bir çift kata sahiptir. Kürkleri daha kalın bir astar ile kısa olma eğilimindedir.Dış katmanın uzunluğu değişecektir, ancak katlar genellikle düz veya dalgalı bazı Rotties'lerin arka kalçalarında kıvırcık saç dokusu olabilir. Rottweiler çift katlı olduğu için yılda iki kez paltolarını patlatacakları anlamına gelir.

Daha düşük tüy döken bir köpek arıyorsanız, Rottweiler muhtemelen en iyi seçeneğiniz değildir. Bir düşünün Rottweiler karışımı Rottiedoodle veya tamamen farklı bir cins gibi.Rottweiler Ceket Renkleri

Rottweiler'ların üç AKC onaylı standart renkler doğurmak . Bu renkler Siyah ve Maun, Siyah ve Pas ve en yaygın olanları Siyah ve Tan'dır.

Benzersiz veya özel olarak lanse edilen başka Rottweiler renkleri bulacaksınız. Bu ceket renkleri daha yüksek bir fiyat etiketi gerektirebilir, ancak şunu bilmek önemlidir. AKC tarafından tanınmazlar . Bir 'Kırmızı Rottweiler' sahibiyseniz, köpeğinizin AKC etkinliklerinde yarışmasına izin veremeyebilirsiniz.

Atma Sıklığı

Uzun Saçlı Siyah ve Tan Köpek

Daha uzun saçlı Rotties, daha kısa paltolara sahip olanlardan daha fazla dökülecek gibi görünecektir.Rottweiler'lar yıl boyunca tüy döker, ancak Rotties'in eski saçlarını kaybettiği ve yeni kürkle değiştirdiği ilkbaharda daha yoğundur. Onların dökülme sıklığı ayrıca arttırılabilir alerjiler ve diğer mevsimsel faktörler tarafından.

köpekler kedi maması yerse ne olur

Rotties genellikle yılda iki kez tüylerini döker, ancak bazı Rottie ırklarının yoğun bir tüy dökümü mevsiminde üçüncü hatta dördüncü bir kat atabileceğini bilmek önemlidir. Daha uzun paltolu çürükler de kürkleri daha uzun olduğu için daha fazla dökülüyor gibi görünecektir. Ama frekans aynı.

Rottweiler sahiplerinin buna ayak uydurması zor olabilir. ekstra kürk tabakası yoğun dökülme mevsimlerinde. Bazı köpekler bir ' ters dökülme ” kış aylarında normalden daha fazla tüy döktükleri yer.

köpekler neden kıçını yalar

Tüy Dökülmesinin Diğer Nedenleri

Rotties'in normalden daha fazla dökülmesinin başka nedenleri de var. Bu nedenler aşağıdakileri içerir:Rutin Değişiklik: Rutin değişiklikler stres seviyelerini yükselterek dökülmeyi artırabilir.
Stres: Yaşam olaylarından kaynaklanan stres, artan saç dökülmesine katkıda bulunabilir.
Alerjiler: Alerjiler veya alerjik reaksiyonlar kürk kaybına neden olabilir.
İlaç tedavisi: Bazı ilaçların Rottie'nizin daha fazla dökülmesine neden olabilecek yan etkileri vardır.
Cilt koşulları: Bazı köpekler, kürk kaybına katkıda bulunan cilt koşulları geliştirir.
Gıda: Köpeğinizin alerjik reaksiyonu varsa, köpek mamasındaki değişiklikler saç dökülmesine neden olabilir.
banyo: Bazı köpekler, belirli şampuan türlerine iyi tepki göstermez ve kürk kaybına neden olur.
akarlar: Parazitler ve/veya akarlar çoğu köpekte tüy kaybına neden olabilir.

Yavru köpeğinizin normalden daha fazla tüy dökmesine neden olan bir tıbbi durumu olabileceğini düşünüyorsanız, veterinerinizi ziyaret etmeniz önemlidir. Ancak yeni bir hareket gibi basit bir şey yaşadıysanız veya yakın zamanda yiyecek değiştirdiyseniz, yavrularınızın ek tüy kaybına neden olan basit bir şey olabilir.

Rottweiler'ınızın Tüy Dökülmesini Yönetme

Duş Başlığı Takılmış Banyoda Köpek

Düzenli banyo da dahil olmak üzere dökülmeyi yönetmenin birkaç yolu vardır.

Yani bir Rottie istediğinize karar verdiniz ve şimdi onların tüy dökme alışkanlıklarını nasıl yöneteceğinizi bilmek mi istiyorsunuz? İyi haber şu ki oldukça kolay Rottweiler'ın paltosunu yönetmek için.Bir Labrador'un dökülme alışkanlıklarını veya uzun tüyleri olmayan diğer büyük çift kaplamalı ırkları yönetmekten daha zor değildir. Evinizin çevresinde bulunan kürk miktarını azaltmak için yapabileceğiniz birkaç şey var.

fırçalama

Rottweiler en az haftada bir fırçalanmalıdır. İdeal olarak, dökülme mevsiminde Rottie'nizi fırçalayacaksınız. haftada en az 2-3 kez kürklerini kontrol altında tutmaya yardımcı olmak için. Bu, Rottie'nizin tüy dökme alışkanlıklarını düzgün bir şekilde yönetmenin en kolay yoludur, yine de teşvik ettiğimiz düzenli banyo yapmadan bile.

Çift kaplamalı köpekler için en iyi fırçalar tipik olarak geleneksel bir iğne fırçasıdır. Ayrıca bir deshedding aracı istiyorum dökülme mevsimi için kullanışlı. Bu muhtemelen yılda sadece iki veya üç kez kullanılacaktır. Tüy döküyormuş gibi görünen kürklerine yardımcı olabilir ve her yere düşüyor yazın.banyo

Rottweiler düzenli olarak banyo yapılmalı , ancak bu sıklık her bir köpeğe bağlı olacaktır. Bazı Çürükler diğerlerinden daha hassas bir cilde sahiptir. Daha az hassas cilde sahip olanlar ayda en az bir kez banyo yapabilirler.

Ancak genellikle Rottweiler'ınızı ayda en fazla 2 kez yıkamak isteyeceksiniz. Bundan daha fazlası ve cildini kurutur, doğal yağları giderirsiniz.

Ayrıca doğal bir köpek şampuanı kullanmayı da düşünmelisiniz. kolloidal yulaf ezmesi ile formül . Bu yardımcı olacak cildini yatıştırmak ve sağlıklı saç büyümesini teşvik eder.

Diyet

Dökülme söz konusu olduğunda, diyetler birçok köpek sahibinin düşündüğünden daha önemlidir. Düzenli olarak daha düşük kaliteli köpek maması yiyen çürükler muhtemelen daha fazla döken Omega 3 yağ asitleri ile zenginleştirilmiş yüksek kaliteli mama taneleri yiyen bir köpekten daha iyidir.Omega 3 yağ asitleri ile zenginleştirilmiş kuru mama taneleri, sağlıklı cilt ve kürk geliştirmeye yardımcı olur. Yüksek kaliteli köpek maması ayrıca kürkün daha güçlü, daha az kırılgan ve evinizin etrafında veya mobilyalarınızın üzerinde daha az kalmasına yardımcı olabilir.

saçlı köpek

Kürkün yönetilmesine yardımcı olacak basit bir yola bakmak istiyorsanız, Premium Rottweiler kuru mama tanesi , ve yapabileceksiniz faydaları toplamak dökülme mevsimi boyunca.

Takviyeler

Takviyeler, ihtiyaç duydukları tüm besinleri sağlayan yiyecekleri olmayan köpekler için kullanılabilir. Besin eksikliği olarak tanımlanan köpekler için de kullanılabilir. veterinere gittikten sonra .

Köpeğinizin deri ve tüy sağlığını iyileştirmeye yönelik en yaygın takviye, Omega 3 ve 6 yağ asitlerini içerecek olan balık yağıdır. Bunlar genellikle mevcuttur hem tedavi hem de sıvı form yavrularınızın yemeğine konabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Rottweiler en çok ne zaman tüy döker?

  Rottweiler, tıpkı tüm çift kaplamalı köpekler gibi tipik olarak ilkbahar ve sonbaharda daha fazla tüy döker. Yılın bu zamanlarında banyo yapmanız ve köpeğinizi düzenli olarak fırçalamanız gerekecek.

 • Rottweiler çok tüy döker mi?

  Rottweiler çift katlı bir kürke sahiptir, bu da diğer köpek türlerinden daha fazla tüy dökecekleri anlamına gelir. Uzun tüylü ırklardan daha az tüy dökecek gibi görüneceklerini belirtmekte fayda var.

  Border Collie gibi bir köpek hemen hemen aynı şekilde tüy döker, ancak kürkleri daha uzundur ve her şeye yapışır. Sonuç olarak, Rottie'niz daha az dökülüyor gibi görünecek.

 • Rottweiler'ların yıkanması gerekiyor mu?

  Rotties ideal olarak ayda bir kez yıkanmalıdır. Bu, bireysel köpeğin cilt hassasiyetine ve sağlığına bağlı olacaktır.

 • Rottweiler'ım neden bu kadar çok tüy döküyor?

  Köpeğiniz normalden daha fazla tüy döküyorsa, veterinerinizi ziyaret etmeniz önemlidir. Yavrularınızda ek dökülmeyi tetikleyebilecek olası sağlık sorunlarını ekarte edebilirler.

  Belirtildiği gibi, çift tüylü köpekler yılda iki kez daha fazla tüy dökme eğilimindedir, bu nedenle köpeğiniz normalden daha fazla tüy döküyorsa, bu tam da yılın tam zamanı olabilir.

Son düşünceler

Bir Rottweiler'ı evinize kabul etmeye karar verdiyseniz, onların tüy dökme alışkanlıklarının yönetilebilir olduğunu bilin. olmalarına rağmen çalışan bir cins olarak yetiştirilen daha kalın bir çift kat ile, daha fazla dökülüyor gibi görünmeyecekler. uzun paltolu diğer ırklar .

Tartıştığımız gibi, Rottie'nizin kürkünü korumak için yapabileceğiniz birkaç şey var. sağlıklı ve temiz görünmek düzenli olarak banyo yapmak dahil. Bu adımları izlerseniz, Rottie'nizin paltosunu mobilyalarınızdan, zeminlerden ve misafirlerinizin kıyafetlerinden uzak tutabilirsiniz.

Yorumlar