Shiloh Çoban Köpeği Cinsi Bilgileri, Yavru Köpek Maliyetleri ve Daha Fazlası

Shiloh Çoban Köpeği Cinsi Bilgileri, Yavru Köpek Maliyetleri ve Daha Fazlası

Shiloh Çoban, daha önce duymadığınız bir cins adı olabilir, ancak daha önce bir Alman Çoban gördüyseniz ve 'vay canına, o büyük bir çocuk' diye düşündüyseniz, aslında çok iyi bir şans var. , bir Shiloh Çoban.

Shiloh Çoban, muhteşem ve muhteşem görünüşünü korurken, Alman Çoban köpeğinin daha dostane ve daha sağlıklı bir versiyonunu yaratmak amacıyla yetiştirildi. Bu enerjik köpek çok fazla egzersiz gerektirir ve daha büyük boyuyla arka bahçeye erişimi olan daha büyük bir eve ihtiyaç duyar.Ek olarak, adını nasıl söyleyeceğini merak eden okuyucular için Shiloh 'utangaç-düşük' olarak telaffuz edilir. Öyleyse, bu yabancı köpek türünün size göre olup olmadığını merak ediyorsanız, bizim kapladığımız gibi korkmayın! Öyleyse arkanıza yaslanın, rahatlayın ve bu kapsamlı Shiloh Çoban kılavuzu okuyun.

Tarih

Shiloh Çoban, henüz geliştirilme aşamasında olan yeni bir melez yavrudur, ancak yolculuğu ilk olarak 1970'lerin sonu New York'ta . Bir Alman Çoban yetiştiricisi olan Tina Barber, Alman Çoban'ın sağlık sorunları ve özellikle geri eğimi . Tina mükemmel bir Alman Çoban idealine sahipti ve bu nedenle 1989'da Alman Kurdu daha büyük olanla Alaska Kurdu ve Shiloh Shepherd'ın temellerini oluşturan bu iki ırktır. 2000'li yılların sonlarında, Kanadalı Beyaz Çoban ve Çekoslovak Wolfdog sağlığını artıracağı umuduyla genetik çeşitlilik eklemek için karışıma dahil etti.1991'de Tina, üreme stoğunu American Kennel Club'dan (AKC) ayırdı, ancak bu ancak 2007'de nihayet ideal yavrusunu yarattı. Hala büyük köpek kulübesi kulüpleri tarafından kendi başına bir cins olarak tanınmasa da, kendisi tarafından tanınmaktadır. Amerikan Nadir Irk Derneği (ARBA). Şu anda nispeten bilinmeyen bir köpek, ancak bu makale yazılırken, Shiloh Shepherd, ARBA’nın ayın öne çıkan köpeğidir ve kazandı birden çok 'gösterinin en iyisi' ödülü ve kesinlikle köpek krallığında baş döndürmeye başlıyor.

Mizaç

Tam olması gerektiği gibi, Shiloh Çoban nispeten sakin ve uysal . Enerjik bir köpek olmasına rağmen, öğleden sonrayı bir veya iki erteleme için mutlu bir şekilde kullanacaktır ve eğer peşinde olduğunuz bir kıvrılma hatasıysa, o zaman Shiloh Çoban kesinlikle sizin için bir cins. İç mekanlarda sakin ve pasiftirler, bu da onları birlikte yaşamak için harika bir ev arkadaşı yapar, zum için endişelenmenize veya bir şeyleri devirmesine gerek kalmaz. Bununla birlikte, bununla birlikte, günlük egzersizlerini atlayamazsınız çünkü onlar olacaklar. huzursuz ve sıkılmış ve evinizdeki eşyalarınızı dakikalar içinde yok edecek. Onlar, saatlerce eğlenmeye bırakılmaması gereken büyük ve güçlü köpeklerdir.

Onların nezaketleri, onlarınkiyle el ele gider. arkadaş canlısı ve sosyal tavır ve tüm ailesine karşı nazik ve şefkatlidir. Alman çoban köpeğinin aksine, bir aile üyesine yapışmaz ve bir çocuklara yakınlık ve sık sık etraflarında dolaşırken bulunabilir. Herhangi bir köpekte olduğu gibi, özellikle de Shiloh Çoban gibi büyük köpeklerde olduğu gibi, sadece boyutları ve kazara meydana gelme potansiyeli nedeniyle her zaman çocukların yanında denetlenmelidir.Her yeni melez ırkta olduğu gibi, tüm Shiloh Çobanlarının normlara uymayacağını ve bazılarının koruma eğilimlerini koruyabilirler Alman Çoban ailesinden miras kaldı. Bununla birlikte, karışıma eklenen ekstra genetikleri ile onları koruyucu özelliklerinin yönetilebilir olması için eğitmek ve mizacını olması gerektiği gibi döndürmek çok zor olmamalıdır. kibar dev . Pek çok Çoban sahibi tarafından Shiloh Çobanının en az korumacı olduğuna inanılıyor; bu, Shiloh Çoban gibi nazik bir yaratık arıyorsanız harika.

Boyut ve Görünüm

Shiloh Çoban köpeği ve Alman Çoban köpeği birbirine çok benzeyen yavrulardır, ancak Shiloh Çobanını Alman Çobanından ayıran birkaç eşantiyon vardır. Seçici yetiştiriciliği sayesinde sahip oldukları daha düz sırtlar ve daha iyi kalçalar Alman Çoban Köpeğine kıyasla ve bu sadece çok daha orantılı görünmekle kalmıyor, aynı zamanda daha sonra tartışacağımız sağlık yararları da var. Büyüklüğü nedeniyle, genellikle yakından ilişkili başka bir cins ve Kafkas Çobanı ( Aka Rus Ayısı ).

Shiloh Çoban ayrıca Alman Çobanından çok daha büyüktür ve boyutu Alaskan Malamute ebeveynine daha benzerdir. Erkek ve dişi Shiloh Shepherd arasını ölçecek 26 ve 30 inç boyunda pençeden omuza ve aralarında herhangi bir ağırlıkta olacaklar 80 ve 130 pound . Bunu 50 ila 90 pound ağırlığındaki Alman Çoban köpeğinin kilosuyla karşılaştırdığınızda, fazla vücut ağırlığını perspektif haline getirmek çok daha kolay.Shiloh Çoban kurt gibi geniş kafası ve uzun ağzı sayesinde görünüşünde. Genellikle dik duran büyük üçgen kulakları vardır, ancak koyu altın-kahverengi gözler bu ona neredeyse sakin ve derin bir hava veriyor. Alaskan Malamute'ye benzer uzun tüylü bir kuyruğu ve büyük pençeleri vardır. Shiloh Çoban'ın görünüşü hakkında daha fazla bilgi için, onun tam cins standardı .

Ceket ve Renkler

Shiloh Shepherd'ın iki kat seçeneği vardır. pürüzsüz veya lüks kabarık . Paltolarının hangi şekli alırsa alsın, her ikisinin de onları soğuk ve sıcak elementlerden korumak için kalın ve yoğun bir alt kürkü vardır. Kabarık bir dış kürkü olan Shiloh Shepherds'ın boyunlarının etrafında özellikle kabarık bir yelesi olacaktır ve pürüzsüz bir kürk genellikle dokunulduğunda pürüzlüdür; asla ipeksi değildir.

Shiloh Shepherds, Alman Çoban köpeğiyle aynı renk katlara sahip olma eğilimindedir. En yaygın renk, iki renkli siyah ve ten rengi rengidir ve bazen tek renkli tek renge sahip olacaktır. Mavi veya ciğer gibi seyreltilmiş renkler, Alman Çoban Köpeğine benzer şekilde genetik bir hata olarak kabul edilir ve yetiştiriciler bunları üremek için kullanmazlar. Siyah ile bulunabilen diğer renkler samur, kırmızı, altın ve kahverengidir.

Egzersiz Gereksinimleri ve Yaşam Koşulları

Shiloh Çoban, hayata rahat yaklaşımına rağmen, etrafa ihtiyacı olan orta ila yüksek enerjili bir köpektir. Günde 60 dakika egzersiz. Onun uysal iç mekan doğasını tembellik olarak almayın, çünkü dışarı çıkıp yürüyüşünüze başlar başlamaz, neredeyse zevk ve minnettarlıkla atlamaya başlayacaktır. Meraklı ve meraklıdır ve bu nedenle, her zaman halka açık bir şekilde tasmalı tutulmalıdır yerler. Şaşırtıcı bir şekilde harika bir koşu partneri olur (tamamen büyüdüğünde) ve bu onu yormanın harika bir yoludur ve interaktif oyunlar oynamak onu zihinsel olarak da tatmin edecektir.Daha büyük şekli nedeniyle büyük bir ev gerektirir Bu büyük kabarık top için yeterli alana sahip ve kucağınızda uzanmaktan memnun değilseniz kendi koltuğuna bile ihtiyacı olabilir. Ayrıca özgürce dolaşması ve çok sevdiği temiz havanın tadını çıkarması için yeterli alana sahip geniş bir arka bahçeye erişmesi gerekecek. Shiloh Çoban oldukça kaçışçı olabileceğinden, güçlendirilmiş bir çitle çevrili olduğundan emin olun.

Çocuklara yakınlığı olsa da, daha uygun olacaktır. daha büyük çocukları olan bir aile sırf büyüklüğü yüzünden ezemeyeceği biri. Yavru olarak yeterince sosyalleşirse diğer hayvanlarla ve köpeklerle de harikadır ve bu nedenle aynı zamanda çok evcil hayvanlı bir eve harika bir katkı ; Herhangi bir kişilik çatışmasını önlemek için bir ön görüşme yaptığınızdan emin olun.

Eğitim

Shiloh Çoban köpeği sizinle birlikte eve döner dönmez, eğitimine hemen başlayın. Başlamanın en kolay yolu, erken sosyalleşme ve bu, yavruyu olabildiğince çok sayıda yabancı duruma maruz bıraktığınız süreçtir, örneğin farklı insanlarla ve farklı şekil ve büyüklükteki köpeklerle tanışmak gibi. Onu yeni ortamlara, hoover ve saç kurutma makinesi gibi yeni seslere maruz bırakmak da önemlidir ve bu maruz kalacaktır. ona kendine güvenmesini öğret önüne konulan durum ne olursa olsun.

Shiloh Çoban istenen davranışları gösterir göstermez veya bir emir alırsa, bu davranışı tekrarlaması muhtemel olduğu için onu ödüllendirin. Bu süreç olarak bilinir Pozitif takviye Eğitim ve bunun bir köpeği eğitmenin en etkili yolu olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.Genel olarak, Shiloh Çoban zekidir ve efendisini memnun etmeye istekli, ve Alman Çoban ebeveyni kadar zeki olmasa da, zekası ortalama bir köpeğinkinden çok daha ağır basmaktadır. Bu nedenle, Shiloh Çoban köpeği ilk kez bir köpek sahibi için uygundur.

Sağlık

Shiloh Çoban, sağlık sorunlarını Alman Çoban babasından devralır, ancak ondan biraz daha sağlıklı olduğunu unutmayın, bu bir Shiloh Çoban sahibi ve aile cüzdanı için harika bir haber. Alman çoban köpeğinin özellikle Kalça Displazisi ve Shiloh’un kalçaları daha sağlıklı olabilirken displazi tamamen ortadan kalkmaz. Bu nedenle, Kalça Displazisinden muzdarip olabileceğine dair kesin işaretler olduğundan, uzuvlarının aksamasını veya sürüklenmesini izlediğinizden emin olun.

İlgilenilmesi gereken diğer iki ana sağlık sorunu şunlardır: Mide Torsiyonu şişkinlik olarak da bilinen bu, yoğun egzersizden hemen sonra veya öncesinde yemek yemenin bir sonucu olarak mide bükülmesi ile karakterizedir. Diğer endişe ise Dejeneratif Miyelopati omuriliğin yavaş dejenerasyonu olan ve paraplejiye neden olabilir.Genel olarak, Shiloh Çoban yavrusunun ömrü 9 ila 14 yaş Bu, oradaki çoğu Çoban yavrusundan önemli ölçüde daha yüksektir ve bu, en sağlıklı Alman Çobanlarının, Alaska Malamutlarının ve diğerlerinin seçici yetiştirilmesi sayesindedir.

Beslenme

Shiloh Çoban'ın etrafa ihtiyacı olacak Günde 3 ila 3 ½ fincan yemek. Bu, ortalama bir büyük köpekten daha az olabilir, ancak ana egzersiz rutini dışında gün boyunca oldukça hareketsizdir. Alman Çoban ailesine benzer şekilde, şişkinliğe yatkınlığı nedeniyle, iki ayrı yemek mekanında beslenen ve egzersizden hemen önce veya sonra değil.

Beslenme ihtiyaçları veya şişkinlik riski ile ilgili herhangi bir şüpheniz varsa, sizi doğru yöne yönlendirmekten mutluluk duyacak olan veterinerinizle konuştuğunuzdan emin olun.

rottweiler pitbull karışımı

Bakım

Çoğu Çoban köpeği gibi, Shiloh Çoban da genellikle kendi kürküne bakabilen kendi kendini temizleyen bir kişidir, ancak her 2 veya 3 ayda bir onu tamamen yıkamak için bir pençe ödünç vermeniz gerekecektir. Shiloh Çoban aynı zamanda bir ılımlı dağıtıcı ve bu nedenle ihtiyacı olacak her gün fırçalamak tüm ölü tüylerini almanızı sağlamak ve kan dolaşımını ve saçların yeniden uzamasını sağlamak için. Ek olarak, ayların ısındığı dökülme mevsimi boyunca, onu günde iki kez fırçalamayı beklemelisiniz, çünkü tam anlamıyla tüm tüyünü 2 ila 3 hafta boyunca döküyor ve çok fazla saçı var!Kulak temizleme ve diş fırçalama gibi diğer tüm bakım ritüelleriyle ilgili olarak, sağlıklı göründüğünden ve her şeyin olması gerektiği gibi olduğundan emin olmak için bunları haftalık olarak kontrol ettiğinizden emin olun.

Aile Hayvanları Olarak

 • Shiloh Shepherd, kanepede kucaklamayı seven sakin ve uysal bir evcil hayvan.
 • Buna rağmen, her gün 60 dakikalık aktiviteye ihtiyaç duyan aktif bir cinstir.
 • O sosyal ve arkadaş canlısı bir köpektir.
 • Biri eve ilk geldiğinde bir veya iki havlamasına izin verebilir.
 • Shiloh Çoban, çocuklarla harikadır ancak boyutları nedeniyle izlenmelidir.
 • Sosyalleştiği sürece diğer aile hayvanları ile de harikadır.
 • Shiloh Shepherd'ın kabarık paltosu nedeniyle günlük fırçalamaya ihtiyacı var.
 • Normal banyo ve tımar gereksinimlerinden daha fazlasını bekleyin.
 • Dakpets ayırıcı gibi bir araç kullanarak düzenli olarak dökülmek isteyeceksiniz.
 • Orta ila yüksek tüy dökücü olduğu için hipoalerjenik değildir.
 • Alerjiniz varsa diğer ırklara bakmak isteyeceksiniz.
 • Shiloh Çoban, apartman hayatına uygun değildir.
 • Bu köpeğin, güçlendirilmiş bir arka bahçeye sahip büyük bir evde olması gerekiyor.

Yetiştirici Bulmak

Uluslararası Shiloh Çoban Köpeği Kulübü (ISSDC) bir dizi saygın yetiştiriciler çeşitli eyaletlerden ve ayrıca Shiloh Çobanını yetiştirmekle ilgileniyorsanız, yalnızca damızlık köpek kulübelerini listelemek. Kendinize ve koşullarınıza uygun yetiştirici bulamazsanız, çevrimiçi olarak daha yakın yetiştiricileri de arayabilirsiniz, ancak emin olun diğer incelemeleri oku ve devam etmeden önce iyice araştırın.

Belirli yetiştiricileri bulmanın bir başka harika yolu, forumlardaki hemen hemen herkes türün hevesli hayranları olacağı için Shiloh Shepherd çevrimiçi forumlarındaki kişilerle konuşmaktır. en iyi yetiştiricileri tanı ve etrafta kulübeler. Bununla birlikte, sonuçta, yine de kendi araştırmanızı tamamlamanız ve acele etmemeniz gerekir, çünkü köpek sahibi olmak en iyilerden biri, ancak vereceğiniz en önemli kararlardır.

Yavru Köpek Maliyetleri

Bir Shiloh Çoban köpeğinin ortalama maliyeti etrafından başlar 1000 dolar ve eğer yavru ödüllü bir soydan geliyorsa artabilir. Shiloh köpek yavrusu, Alman Çoban köpeğinden çok daha nadirdir ve bu nedenle çok daha az yetiştirici vardır, bu nedenle, yaşadığınız yere bağlı olarak, köpek yavrusu maliyetinin ortalama maliyetin üzerine çıkma şansı vardır.

Shiloh Shepherd yavrularının ortalama boyutu 6 ila 12 arasında değişir, bu nedenle bir köpek yavrusu seçerken, size de izin verecekleri anda yetiştiriciye ulaşmak en iyisidir, çünkü o zaman yavruları ilk tercih edersiniz. İyi bir mizaçlı bir yavru elde etmek için, ne yavru arkadaşlarından uzaklaşan ne de onları köşeye sıkıştıran bir yavru seçmeniz önerilir, en iyi bahis, bir yerde yatan mizaçlı bir köpek yavrusu seçmektir. orta.

Kurtarma ve Sığınaklar

ISSDC, sahip oldukları bir Shiloh Çobanını sahiplenmek isteyenlere de yardımcı olur. büyük kurtarma merkezleri ağı ve uygun bir Shiloh Shepherd evlat edinmek için gelirse çevrimiçi başvurunuzu inceleyecek ve sizinle iletişime geçeceklerdir. Süreci başlatmak için başvuru formlarını doldurduğunuzdan emin olun.

Ek olarak, evlat edinme sürecini başlatmanın bir başka yolu, yalnızca tüm Çobanlara ve benzer karışımlara adanmış oldukları için yerel Alman Çoban kurtarma merkezleriyle iletişime geçmektir. Hatta bazı kurtarma merkezleri size bir köpeği denemek Birkaç hafta boyunca, bu da sizin ve ailenizin çantaya tam olarak uyup uymadığını görmenizi sağlar.

Kurtarma merkezlerinin çoğu aynı zamanda sosyal medyanın gücü Evlat edinilmek üzere olan yavrularla ilgili haberi yaymak için sosyal medyada kurtarma merkezi sayfalarını aradığınızdan ve en son yavru tarihlerini öğrenmek için onları takip ettiğinizden emin olun.

Son düşünceler

Shiloh Çoban gerçekten tüm kutuları işaretleyen güzel ve görkemli bir köpektir. Bu adam sadece nazik ve uysal ve genel olarak birlikte yaşamaktan bir zevk değil, aynı zamanda evin dışına adım atar atmaz, hayata doyamayan enerjik bir eğlence topuna dönüşüyor!

Tüm aileyi saatlerce eğlendirecek, ama aynı zamanda akşamları sarılmak için en iyi sıcak su şişesini yapıyor. Alman Çobanından çok daha arkadaş canlısı ve daha kabul edicidir, bu da onu eğitmeyi biraz daha kolaylaştırır. Ve son olarak, aynı zamanda Alman Çoban Köpeğinden biraz daha sağlıklı ve kalçaları kesinlikle genel olarak daha iyi olan kalça skoruyla yatmıyor.

Sonuç olarak, Shiloh Shepherd herhangi bir aileye sunacak her şeye ve daha fazlasına sahiptir. Ona her gün ihtiyaç duyduğu enerjik saatlik egzersiz seanslarını sağlayabildiğiniz sürece, uzun yıllar boyunca kazanan bir ortaklık içinde olacaksınız.

Yorumlar