İngiliz Mastiff ve Rottweiler: Irk Farklılıkları ve Benzerlikleri

İngiliz Mastiff ve Rottweiler: Irk Farklılıkları ve Benzerlikleri

hakkında mı düşünüyorsun İngiliz Mastiff veya Rottweiler bir sonraki evcil hayvanınız olarak mı? İşte bu iki farklı ırk hakkında bilmeniz gereken birkaç şey. Mastiff veya Rottweiler'ın sizin için doğru köpek olup olmadığını öğrenin.

Her ikisi de İngiliz Mastiffleri ve Rottweiler bir izlenimi vermek büyük, çalışan köpek . Kendinizi sağlam bir güce sahip daha büyük ırklara çekilir bulursanız, bu iki tür yavruya yönelmeniz doğaldır. Bu iki cins büyüklük, tarih ve cins kökenleri bakımından benzer olsa da, dikkate alınması gereken birçok farklılık vardır.Büyük cins bir köpek sahibinin hayatına atlamadan önce, eğitim ve sosyalleşme için gereken süreyi düşünün. Uygun şekilde eğitildiğinde ve sosyalleştiğinde, büyük köpek ırkları son derece aile dostu ve nazik . İster bir aile evcil hayvanı, ister bir suç ortağı köpek arıyor olun, bu uzun süreli yoldaşların her ikisi de size sunacak birçok harika nitelik ve özelliğe sahiptir. Gelin bu iki farklı ve eşsiz ırka bir göz atalım!

Irk Karşılaştırması

ingiliz mastifi

 • Yükseklik 27-32 İnç
 • Ağırlık 130-220 Pound
 • Mizaç Uysal, İyi huylu, Koruyucu, Sakin
 • Enerji Orta
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 6-10 Yıl
 • köpek fiyatları 1200$ ve Üzeri

rottweiler • Yükseklik 22-27 İnç
 • Ağırlık 80-135 Pound
 • Mizaç İtaatkar, Korkusuz, İyi huylu, Sadık
 • Enerji Yüksek
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 8-10 Yıl
 • köpek fiyatları 1500$ ve Üzeri

İçindekiler

Afrika köpek ırkları

Irk Tarihi

Bu iki ırk arasındaki benzerlikleri ve farklılıkları tarih boyunca takip edebiliriz. Her iki köpek türü de büyük köpekler mastiff ailesinden. Bununla birlikte, tarihsel amaçları biraz farklıdır. Nereden geldiklerini daha iyi anlamanıza ve hangi ırkın sizin için doğru olduğunu anlamanıza yardımcı olması için bu ırkların tarihlerini okuyun.

ingiliz mastifi

Açık Havada Duran Büyük Geyik Yavrusu Köpek

Bu devasa, iyi huylu köpekler yaklaşık 5.000 yıldır buralardalar.İngiliz Mastiffleri en eski köpek ırklarından biridir ve yaklaşık 5.000 yıl öncesine dayanmaktadır. Eski zamanlarda mastiffler savaş köpekleri . Savaşta vahşi hayvanlara ve diğer dövüş köpeklerine karşı savaşmak için eğitildiler. İngiliz Mastiff'lerine bazen Eski İngiliz Mastiff'leri denir. 'Mastiff' kelimesi, evcilleştirilmiş ve evcilleştirilmiş anlamına gelen Latince 'manseutus' kelimesinden gelir.

Bugün, cins, onun için bilinir. büyük, arkadaş canlısı tavır . Artık eski günlerin saldırgan savaş hayvanları değiller. Bu nazik devler nazik ve onurlu bir türdür.

rottweiler

Açık havada duran siyah ve kahverengi köpek

Rottweiler bir noktada neredeyse içgüdü haline geldi, ancak şimdi ABD'deki en popüler ırklardan biri.Rottweiler eski bir köpek ırkı olarak kabul edilir. Cins, askeri kampanyalar sırasında antik Romalıların köpek şirketiydi. Köpekler karakolları korumaya ve sığırları sürmeye yardım et Almanya'da savaşmak için toprakları geçtiklerinde. Romalı askerler, savaşlardan sonra birçok köpeği geride bıraktılar. Bugün bildiğimiz cins, Rottweil adında bir güney Alman kasabasında yetiştirildi.

Rottweiler üremelerinin başlangıcından itibaren çalışan köpekler . Rottweiler'lar hayvan otlatma, araba çekme, sığır sürme ve tarım arazilerini ve evleri koruma konusunda yeteneklidir. Daha yakın zamanlarda, Rottweiler, sürü ve güvenlik için popülerdir.

1800'lerin sonunda, daha küçük köpekler yetiştirildiğinde ve geleneksel olarak Rottweiler'lara verilen görevleri yerine getirmek için eğitildiklerinde, Rottweiler'ların neredeyse soyu tükendi. Küçük köpeklerin bakımı ve bakımı daha kolaydı. Ancak yetiştiriciler onları yaşamları için canlandırdı. yüksek enerjili iş ahlakı ve çekme ve gütme yeteneği. Bugün Rottweiler, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en popüler köpek ırklarından biridir.

Görünüm

Açık Havada Duran Büyük Köpekler

Bu ırkların her birinin ilk izlenimi, güçlü ve sağlam kaslardır.'İngiliz Mastiff' kelimesini duyduğunuzda, cins adının ikinci kısmını 'büyük' olarak karıştırabilirsiniz. Ve haklı olurdun. Bu cins, ölçeğin büyük ucunda iyidir. Mastiff'ler 200 libreden fazla ağırlık ve 300 librenin üzerinde kaydedilir.

Mastiff, dikdörtgen gövdesi ve kalın kasları ile tanınır. Açık kahverengi kısa bir ceketleri var, bazen brindle çizgili . övünüyorlar geniş, masif kafa ve onlara nazik ve sakin bir ifade veren kırışık bir alın.

Ayrıca, büyük bir köpek ırkı olan Rottweiler'ın görünüşte çeşitli farklılıklar Mastiff'lerden. Rottweiler doğal olarak sarkık kulaklara ve orta boy, kare şekilli ağızlıklara sahiptir. Rottweiler'ın namlu güçlü olmasına rağmen, sarkık dudakları sayesinde salyaları aktığı bilinmektedir.

Boyutları arasında değişir 22 inç ila 27 inç , cinsiyete bağlı olarak. Rottweiler her yerde tartılabilir 80 ve 120+ lbs arasında . 1 ila 3 yaş arasında tamamen olgunlaşırlar.Rottweiler, geniş göğüsleri olan iri yapılı köpeklerdir ve iri kafaları blok benzeri belirgin bir şekle sahiptir. Onlar tarafından tanınırlar kısa ceket, genellikle siyah, düz saç ve ten rengi lekeler . Rottweiler'ın paltosu yoğun ve dokunuşa serttir. Rottweiler doğal olarak uzun, güçlü bir kuyruğa sahiptir, ancak safkan Rottweiler yavruları 1-2 omur uzunluğunda kuyruk kesmeye dayanır.

Mizaç

İki Kahverengi ve Siyah Köpeğin Yakın Çekim Görüntüleri

İngiliz Mastiff'lerin daha arkadaş canlısı bir tavrı varken, Rottweiler'ın koruyucu bir eğilimi var.

Mastiff aşkla dolu - ve salya. Büyük cins bir köpek olarak, sahipleri her zaman riskleri göz önünde bulundurmalı ve gereken eğitim miktarını anlamalıdır. Bununla birlikte, boyutlarına açıksanız, Mastiff'ler harika bir aile evcil hayvanı ve arkadaşıdır.Mastiff, devasa boyutları heybetli ve vahşi görünse de, uysal mizaç . Bu büyük cins, nazik ve iyi huyludur, bu da onu çocuklu bir aile için mükemmel bir evcil hayvan yapar. Cins aynı zamanda nazik eğilimi ile bilinir. Kadim savaş kökenleri sayesinde onurlu ve cesurlar. Yavruyken Mastiff enerji doludur. Ama onlar olgunlaştıkça, bu cins büyür sakin köpek sessiz günlerden, sarılmaktan ve ailesiyle birlikte olmaktan hoşlanan biri.

Mastiff'ler çocukları çok sever ve harikadır aile koruyucuları . Doğası gereği uysal ve sakin olsalar da, gerektiğinde sevdiklerini korumak için büyüklüklerini kullanırlar.

Onun hatırlamak önemli o Rottweiler agresif olma eğilimi ve kendi topraklarında hakimdir. Rottweiler, korumak ve kollamak için çalışmak üzere yetiştirildiklerinden, mizaçları bu içgüdüsel işgali yansıtır. Ancak Rottweiler, iyi sosyalleşmek ve insanlarla ve diğer köpeklerle iyi oynamak için eğitilebilir.

Rottweiler, yeterince eğitim almadıklarında aşırı derecede havlayabilir ve kazabilir, bu da evinize veya bahçenize zarar verebilir. Doğaları gereği koruyucu oldukları için, Rottweiler yakın izleme gerektirir İnsanlardan oluşan aileleri için tehdit olarak algılayabilecekleri çocuklarla veya büyük insan gruplarıyla etkileşime girerken.Rottweiler, çocukları evlerinden inanılmaz derecede koruyabilir. Rottweiler'ın yapması gerekenler aktif kalmak itaatkar kalmak. Sabırlı ve nazik bir dikkatle Rottweiler, harika arkadaşlardır.

Egzersiz yapmak

Dışarıda Oynayan Genç Köpekler

Yeterli egzersiz ve oyun zamanı olmadan, her iki cins de zararlı alışkanlıklar geliştirebilir.

Mastiffler, büyüklükleri nedeniyle, daha küçük veya oyuncak cins köpeklerden daha fazla egzersiz gerektirir. Bazı uzmanlar, apartman sakinleri veya açık alanı olmayan mal sahipleri için cinsi önermezler. Ancak, uygun açık hava egzersizi verildi , neredeyse her ortamda kendilerini evlerinde hissedebilirler. Buna bir apartman dairesi veya şehir evi dahildir.

Profesyonel eğitmenler Mastiff'e bir ekstra geniş ve ferah sandık rahatlayabilecekleri ve kendilerini güvende hissedebilecekleri bir yer. Mastiff rahat bir alanı takdir eder . Cins, daha küçük ırklar gibi, kucağınıza doğru bir yol bulacaktır.

Rottweiler, yüksek enerjili ve aktif bir yaşam tarzı gerektirir. Küçük dairelerde yaşayan veya özel açık havada serbest çalışma alanı olmayan mülk sahipleri için önerilmez. Yüksek enerji seviyeleri ve fiziksel aktivite yetenekleri nedeniyle Rottweiler, herhangi bir spor için hazır ve istekli koşmayı, zıplamayı, oynamayı ve çekmeyi içerir.

Yeterli egzersiz olmadan, her iki cins de yıkıcı davranışlara eğilimlidir. Koltuk minderlerinin hasar görmesini ve kapı çerçevelerinizin çizilmesini önlemek için, bu büyük cins köpeklerin günde en az 40 dakika egzersiz . Mastiffler büyüklüklerinden dolayı aşırı zorlandıklarında aşırı ısınma eğilimi gösterirler.

Eğitim

Açık Havada Oturan İyi Eğitimli Köpekler

Rottweiler, tutarlı ve titiz bir eğitim talep eder, bu da İngiliz Mastiff'lerin iki ırktan daha kolay eğitilmesini sağlar.

Evinizin her yerine salya akıtma eğilimi olan büyük bir köpeğe açıksanız, İngiliz Mastiff sizin için doğru cins olabilir. Onlar eğitmek nispeten daha kolay zekaları ve uysal mizaçları nedeniyle diğer büyük cins köpeklerden daha iyidir.

Mastiff'ler sosyalleşme ve itaat eğitimi gerektirir. Neyse ki, onlar memnun etmeye hevesli ve hızlı bir şekilde komutları yakalayın. Bu nazik dev göz temasına iyi tepki verir, pozitif beden dili ve sakin, eşit bir ses tonu.

Rottweiler ilk kez köpek sahipleri için önerilmez veya eğitmenler. İyi ve iyi huylu bir aile arkadaşı olmak için Rottweiler'ın sürekli ve Kapsamlı eğitim , hem de sürekli sosyalleşme. Rottweiler, itaatkar ve nazik aile köpekleri olmak için çok fazla sosyalleşmeye ihtiyaç duyar. Doğru sahibi veya eğitmeni ile Rottweiler, özgüvenleri ve zekaları nedeniyle bakımı kolaydır.

Sağlık

Dilleri Dışarıda Karda Köpekler

Her iki cins de orta derecede sağlığa sahiptir ve ortaya çıkabilecek birkaç sorun vardır.

Her iki köpek türü de ortalama sağlık düşük endişe nedeni ile. Bununla birlikte, uzun süredir devam eden saf ırklar gibi, etik olmayan yetiştiricilerle ilgili sorunlar, altta yatan bazı sağlık sorunlarına neden olmuştur. Örneğin, Rottweiler'ın popülaritesi nedeniyle saygın olmayan yetiştiriciler tarafından üreme, bazı sağlık sorunlarına yol açmıştır.

Rottweiler duyarlı olabilir eklem koşulları kalça displazisi ve göz veya kalp rahatsızlıkları gibi. Köpeğiniz yaşlandıkça bu koşullardan kaçınmak için uygun aşıları ve sağlık rejimlerini sağlama konusunda veterinerinizle konuşun.

Mastifflerin genellikle kalçalar ve dirsekler yaşlandıkça. Onlar da daha eğilimli şişkinlik yaşamak tedavi edilmediğinde hayati tehlike oluşturabilir. Ne yazık ki Mastiff, sahiplerinin istediği kadar uzun yaşamaz ve 6-10 yıllık bir ömre sahiptir.

Beslenme

Dudaklarını Yalayan Büyük Köpekler

Mastiff gibi hızla büyüyen ırklar ve seçici olmayan Rottweiler için uygun bir diyet çok önemlidir.

Uygun olmayan bir diyetle beslendiğinde, Mastiff'ler artan gaz nedeniyle keskin bir koku üretebilir. Sahipler gerekir doğru diyeti ve dengeyi bulun içeriden sağlıklı kalmalarına yardımcı olmak için. Bir uygun İngiliz Mastiff diyeti kokuyu da kesecektir.

Rottweiler, herhangi bir yüksek kaliteli köpek mamasına bayılır. Bazı seçici yiyicilerin aksine, Rottweiler yemek yenecek kaselerine ne koyarsan koy. Doğru diyeti seçme konusunda veterinerinizle konuşun Rottweiler'ınızın yaşına, boyutuna ve egzersiz düzeyine göre . İkramlar, herhangi bir cins için eğitim için önemli bir araçtır. Bu ırkların her ikisi de eğitim sırasında sağlıklı atıştırmalık ödüllerine iyi yanıt verir.

tımar

Güzel Paltolu Büyük Köpekler

Kısa kürkleri nedeniyle, her iki cins de az bakım gerektirir ve yalnızca haftalık fırçalama gerektirir.

Mastiff'in bakım ihtiyaçları: düşük bakım . Tüy bakımı haftalık fırçalama ve ara sıra tırnak bakımının ötesine geçmez. Tabii ki kabul etmezsen uzun saçlı biri . Bununla birlikte, yoğun bir şekilde dökülürler, bu nedenle vakumu günlük olarak çıkarmaya hazır olun.

Kısa ve düz tüylü tüyleri nedeniyle Rottweiler, konu tımar olduğunda nispeten daha az bakım gerektirir. Rottweiler için tüy bakımı minimumdur ve haftalık tımar yumuşak bir fırça kullanarak. Biraz daha fazla dikkat gerektiren tek şey, aşırı derecede salya akıtma eğilimleridir!

köpek fiyatları

Açık Havada Oturan Sevimli Köpek Yavruları

Saygın bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu olarak her iki cins için en az 1.000 $ ödemeyi bekleyin.

Bu büyük cins köpeklerin her ikisinin de fiyatı, bulunduğunuz yere ve bulunduğunuz yere göre değişebilir. yetiştiricinin güvenilirliği . Her iki cinsten bir köpek yavrusu ararken bu ipuçlarını aklınızda bulundurun.

orijen köpek maması hatırlama

İlk olarak, herhangi bir safkan köpekte olduğu gibi, onları barınaklarda bul yetiştiricilerde olduğu kadar sık. İmkanınız varsa alışveriş yapmadan önce sahiplenmeyi unutmayın! İkinci olarak, yetiştiricinizi araştırın ve onların güvenli ve saygın bir kaynak olduğundan emin olun. Yetiştiricinin yetiştirici yönetmeliklerine uymadığına dair bir işaret, çok düşük görünen bir fiyattır. Lisanssız yetiştiriciler, saygın yetiştiricilerin fiyatlarını düşürecektir - bu yüzden dikkatli olun!

Mastiff yavrularının maliyeti 1.200 dolar civarında . Saygın bir kaynaktan gelen Rottweiler yavrularının fiyatı, 1.200 ila 1.500 ABD Doları ve üzeri . maliyeti olduğunu unutmayınız. büyük cins bir köpek tutmak Yıllık 1.000 ila 2.000 ABD Doları arasında değişebilir.

Son düşünceler

hakkında bilmeniz gereken her şey bu İngiliz Mastiff ve Rottweiler . Benzer antik geçmişlere ve çok farklı kişiliklere sahip iki büyük cins, yüksek enerjili köpek! Sabır ve özenle eğitildiğinde, herhangi bir büyük köpek, harika aile hayvanları ve refakatçileri olabilir.

Daha sakin bir şey arıyorsanız, daha fazlası uysal büyük cins Şehir yaşamına uyum sağlayabilen Mastiff sizin için olabilir. Eğitime ve sürekli sosyalleşmeye ayıracak zamanı olan deneyimli köpek sahipleri, Rottweiler'a yönelebilir. Hangi büyük cins köpeğin sizin için mükemmel bir eşleşme olduğuna karar vermek için zaman ayırın.

Yorumlar