Avustralya Çoban Karışımları: Seveceğiniz 20 Farklı Aussie Mutts

Avustralya Çoban Karışımları: Seveceğiniz 20 Farklı Aussie Mutts

Avustralya çoban popüler bir cins seçimidir ve popülaritesi 193 üzerinden 17'dir. Amerikan Kulübesi Kulübü . Bu aktif ve canlı köpek, muhteşem çok renkli kürk izleri ve göz renkleri ile de çarpıcıdır. Eğlenceli ve sadık kişilikleri ve baş döndürücü güzel görünümleri, onları diğer safkan köpeklerle karıştırmak için çok aranan bir cins haline getirdi.

Aussie arkadaş canlısı, sevgi dolu, aile odaklı ve son derece sosyaldir. Aynı zamanda çok yüksek enerjidirler ve bu çok aktif bir aile gerektirir. Yavru köpeğiniz Avustralyalı ebeveynin peşine düşerse, o enerji topunun yanı sıra onunla birlikte gelen her şeyi ele almaya hazır olmanız gerekir. Bu yavrularda genellikle çarpıcı mavi gözler ve merle, siyah, beyaz ve ten rengi dahil çeşitli farklı katlar. Diğer türlerle karıştırıldığında, brindle dahil birçok farklı rengi elde etme şansınız da olacak.İki farklı cinsi kasıtlı olarak karıştırmanın bu uygulaması tasarımcı köpek yetiştiriciliği olarak bilinir. Bugünün makalesinde, 20 farklı tasarımcı ırkları bir Avustralya Çobanını başka bir popüler cinsle karıştırarak yepyeni bir zekâ türü yaratmak için üretilmiş!

Avustralya Çoban Karışımları

Avustralyalılar, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en popüler köpeklerden bazılarıdır. Şaşırtıcı tavırları nedeniyle, 'Tasarımcı köpek' kalabalığı arasında son derece popüler hale geldiler. Bir Alman Kurdu ile karışık bir Avustralyalıdan bir Avustralyalıya kadar her şeyi göreceksiniz. bir Pomeranian ile karışık . Çoğu zaman karışımın arkasındaki mantık, insanların gerçekten “benzersiz” bir melez yavru istemeleridir, bu da safkan bir yavru satın almanın bazı sağlık endişelerini hafifletebilir. Hadi dalalım ve 20 yaygın Aussie karışımına bakalım!
Avustralyalı Alman

Alman Aussie Mix

Irklar: Avustralya Çoban ve Alman Çoban

Avustralyalı Alman Avustralyalı Çoban ve Alman Çoban karışımının çarpıcı sonucudur. Bu çevik ve güçlü tür, çitlerle çevrili geniş bir bahçeye ve kendini bu türün yüksek egzersiz ve bakım taleplerini karşılamaya kendini adamış bir sahibi olan evlerde en iyi sonucu verir. Aussie German, bu listede karşılaşacağımız diğerleri gibi, her zaman çalışmak ve hareket etmek için güçlü bir dürtüye sahip olan yüksek enerjili bir yavru.

Bu olabilecek bir cins değil evde hapsolmuş uzun saatler veya küçük mahallelerde. Avustralyalı Alman, onlara bol miktarda aktivite fırsatı sağlamadan kendi cihazlarına bırakılırsa, bu büyük, güçlü cins muhtemelen hüsrana uğrayacak ve onu evinize ve mobilyanıza yıkıcı yollarla çıkaracaktır. Ancak, bu karışımı zihinsel ve fiziksel olarak düzenli olarak teşvik etmeye kararlıysanız, sizi sonsuz sadakat ve sevgi ile ödüllendireceklerdir.
Baussie

Baussie Mix

Irklar: Avustralya Çoban Köpeği ve Boston Terrier

Avustralya Çoban Köpeği ve Boston Terrier karışımı, halk arasında Baussie , ailesinden çok fazla ilgi ve enerji isteyen canlı ve eğlenceli bir yavru. Bu listedeki ırkların çoğu benzer şekilde yüksek bakım gerektirecek, ancak Baussie özellikle oyun süresi hiç bitmezse memnun olacak bir köpektir. Bu daha nadir Boston Terrier karışımı ama insanlar her iki türün de sunduklarını benimsedikçe daha popüler hale geliyor.

Bu karışım ilgiyi sever ve ailenin bir parçası olduklarını hissetme ihtiyacı duyar. Kendi hallerine bırakılmaktan hoşlanmazlar ve bunu incitici ihmal olarak yorumlayabilirler. Tüylü dostlarını gittikleri her yere yanlarında götürmek isteyen aktif ve sadık bir mal sahibine macera arkadaşı olarak en iyisini yaparlar.
Auberman

Auberman Mix

Irklar: Avustralya Çoban ve Doberman Pincher

Koruyucu ve zarif Auberman kafaları çevireceği kesindir. Sadık ve enerjik Avustralyalı Çoban'ın ve muhteşem ve sadık Doberman Pincher'in yavruları, bu karışımın hem son derece atletik hem de son derece sadık olması muhtemeldir. Bu nitelikler, Auberman'ı ideal bekçi köpeği yapar ve bu yavru, paketlerini korumak söz konusu olduğunda kesinlikle tereddüt edecek biri değildir.

Ancak, bu içgüdülerin bir kişi tarafından eğitilmesi ve yönetilmesi önemlidir. güçlü lider bu nedenle Auberman dost ziyaretçilere veya yabancılara agresif davranmaz. Kapsamlı sosyalleşme, farklı ortamlara giriş, fazla enerjiyi yakma ve kibar ama sıkı eğitim, iyi ayarlanmış ve iyi huylu bir Auberman'a yol açabilir.


Avustralya Eskimo

American Eskimo Aussie Mix

Irklar: Avustralya Çoban ve Amerikan EskimoAvustralya Eskimo bir Avustralyalı Çoban ve bir Amerikan Eskimo arasında güzel ve çarpıcı bir karışım. Bu kabarık köpek genellikle 30 ila 60 pound ağırlığındadır ve Amerikan Eskimo ebeveynlerinin tamamen beyaz ceketini spor yapabilir veya bir Avustralya Çobanının imza işaretlerini gösterebilir. Her iki durumda da, bu güzel köpek çarpıcı olduğu kadar yüksek bakım gerektirir ve genellikle günlük fırçalama gerektirir.

Amerikan Askimo'sunun tanınırlığı arkadaş canlısı olmak ve oyunbaz olan Avustralya Çoban köpeği, iş ahlakı ve sadakatinden ötürü takdir edilmektedir. American Eskimo ile her iki kişiliğin bir karışımını elde etme olasılığınız çok yüksek, bu gerçekten iyi bir haber! Bu uyarlanabilir cins, bacaklarını dolaşmak, keşfetmek ve uzatmak için yer olduğu sürece hem soğuk hem de sıcak iklimlerde iyi sonuç verir!


Ausky

Avustralyalı Husky Mix

Irklar: Avustralya Çoban Köpeği ve Husky

bağımsız Ausky güçlü Sibirya Kurdu ve oyuncu Avustralya Çoban köpeğinin karışımıdır. Bu, Husky'den gelen sevimli bir özellik olan uluyan, şarkı söyleyen, sızlanacak vokal bir yavru. Bu çok eğlenceli olsa da, bu davranışı teşvik etmenin sonuçları göz önünde bulundurulmalıdır çünkü bir kez bastırmak çok zor olabilir. Avustralyalı çoban seslendirmeye alışıyor . Sessiz bir cins olarak görülmediklerinden ve yoğun egzersiz gereksinimlerine sahip olduklarından, bu yavrunun apartman ortamında tutulmasını önermiyoruz.Ausky güçlü bir atlettir ve onları eğitirken yetenekli ve kendine güvenen bir idareci tavsiye edilir. Bu orta büyüklükteki köpek, her iki ebeveyne benzeyen bir çift katlıdır. Herhangi bir potansiyel Ausky benimseyen, görünüşte sonsuz dayanıklılıklarını ve meraklı doğalarını dikkate almalı ve bu parlak cins için uygun miktarda uyarım sağlamaya istekli olmalıdır.


Sheagle

Beagle Avustralya Çoban Karışımı

Irklar: Avustralya Çoban ve Beagle

Beagle ile karıştırılmış bir Avustralya Çoban köpeği Sheagle olarak bilinir . Bu karışım akıllı oldukları kadar aktif ve çok akıllı. Bu yüksek zeka sayesinde, Sheagle, yeterince zihinsel egzersizler ve sınırlarla donatılmazsa, biraz yaramazlık yapabilir. Bu enerjik ve eğlenceli karışıma ayak uydurabilirseniz, hayatınızı ilginç tutacaklarından emin olabilirsiniz!Sheagle ailelerde, özellikle de küçük çocukları olanlarda başarılıdır. Sheagle, sürekli bir oyun arkadaşı ve arkadaş olmaktan başka bir şey istemiyor, bazen eşit derecede sonsuz miktarda enerjiye sahip gibi görünen çocuklar için mükemmel bir karışım. Bu yavru, Beagle genleri sayesinde yüksek bir av sürüşüne sahip olabilir. Bu nedenle, bir Sheagle küçük hayvanların etrafında izlenmeli ve yürüyüşe çıkarken tasmalı kalmalıdır.


Bull Aussie

Aussie Bulldog Mix

Irklar: Avustralya Çoban Köpeği ve İngiliz Bulldog

Sadık Bull Aussie Avustralya Çoban Köpeği ve İngiliz Bulldog'un karışımıdır. Bu karışım büyük olasılıkla Aussie gibi yüksek enerjiye sahip olacak. Bununla birlikte, Bulldoglar çok daha rahattır ve bu son derece enerjik dürtüleri daha rahat ve az bakım gerektiren bir tür üretmeye yardımcı olabilir.

Bu melez boy olarak büyük ve çok güçlü. Nazik ama tutarlı bir eğitimi uygulamak için yetenekli ve baskın bir lidere ihtiyaç duyarlar. Bu zeki tür, etkileşimli oyunlar veya eğitim alıştırmaları şeklinde gelebilen birçok zihinsel uyarımla gelişir. Kesin olan bir şey var, Bull Aussie ailesini seviyor ve her zaman onların yanında olmak, oyun oynamak, aktif olmak ve sizi gülümsetmek istiyor!kedi maması köpek yer mi

Bitkiler

Bitkiler Karışımı

Irklar: Avustralya Çoban Köpeği ve Corgi

Sevimli ve kompakt Bitkiler mükemmel mi Aussie ve Corgi karışımı . Bu orta boy yavru, genellikle 20 ila 30 pound ağırlığında olacak ve oldukça enerjik ve şefkatli olarak nitelendirilebilir. Bu karışım, çocuklar ve diğer hayvanlar için harika bir performans sergiliyor ve onları aktif aileler için ideal bir seçim haline getiriyor.

Augi koşmayı sever ve büyük arazilere veya bir çiftliğe sahip olanlar için harika bir köpek seçimi olabilir. Ebeveyn ırklarının her ikisinin de gütme geçmişi vardır ve bu melez, bir çiftlik veya çiftlik çevresinde görevleri yerine getirmek için bir köpek arayanlar için mükemmel bir seçimdir. Bununla birlikte, sahipleri kendilerine zaman, şefkat ve enerji sağlamaya kararlıysa, bir Augi'nin daha dar bir alanda banliyö yaşamına iyi uyum sağlaması muhtemeldir.


Shepnees

Shepnees Mix

Irklar: Avustralya Çoban Köpeği ve Büyük Pireneler

Bir sonraki köpek arkadaşınızda zeka ve koruma arıyorsanız, başka yere bakmayın Shepnees . Eşit parçalara sadık bekçi köpeği ve nazik bir aile hayvanı olan bu Aussie Great Pyrenees karışımı, sevimli ebeveyn ırklarından epeyce takdire şayan özellik miras alıyor. Bu yavrunun koruma yetenekleri çoğundan üstün olsa da, yeni durumlara ve insanlara iyi uyum sağlayabilen çok yönlü bir yavru yetiştirmek için sosyalleşme önemlidir.

Shepnees, bakımı epey bir çalışma gerektiren güzel bir palto giyiyor. Sık fırçalama ve düzenli bakım gerektireceklerdir. Bu bazen bir Shepnees'in dökeceği saç miktarını azaltmaya yardımcı olabilir, ancak yine de ağır dökücü olma olasılığı yüksektir. Genellikle nerede olursanız olun sizinle zaman geçirmek isteyen çok sevecen bir melezdirler.


Aussiekita

Aussiekita

Irklar: Avustralya Çoban ve Akita

Aussiekita özel bir cins ama herkese uygun bir karışım değil . Büyük Akita ve ruhlu Avustralya Çoban köpeğinin çarpıcı bir kombinasyonu olan bu cins, sadece böylesine zorlu bir ırkı barındıracak alana ve enerjiye sahip olanlar tarafından düşünülmelidir. Uygun ortam, eğitim ve faaliyet verildiğinde, Aussiekita kendilerini harika bir sadık arkadaş olarak kanıtlayacaktır. Bununla birlikte, bu yükümlülüklerde gevşeklik gösterirseniz, Aussiekita muhtemelen itaatsiz, yıkıcı ve hatta saldırgan hale gelecektir.

Aussiekita, bacaklarını uzatabilecekleri, çevresini keşfedebilecekleri ve fazla enerjiyi yakabilecekleri bir ortamda en iyisini yapar. Büyük bir avluya erişimi olan daha uygun evler ve bir Aussiekita'yı asla bir apartman dairesinde veya küçük bir ev ortamında tutmamalısınız. Bir Aussiekita evlat edinmeyi düşünüyorsanız, tercihen birçok farklı egzersizden hoşlanan ve bu cinsi pek çok kişide almaya istekli aktif bir aileysiniz. açık hava maceraları .


Boxherd

Boxer Aussie Mix

Irklar: Avustralya Çoban ve Boksör

Bu son derece akıllı, orta ölçekli karışım Avustralya Boxherd Boxer ve Avustralyalı Çoban arasında enerjik ve sadık bir melezdir. Bu karışım, son derece çalışkan ebeveyn ırklarından gelmektedir. Avustralyalı Çobanlar köpekleri gütmektedir ve Boxerların avcı ve koruyucu geçmişi vardır. Yavruları öğrenmeye hevesli, memnun etmekten mutlu ve çalışmaya hazır! Bu karışım bir çok popüler boksör karışımı bu son birkaç yılda daha da yaygın hale geldi.

Bu çok enerjik bir türdür ve mutlu ve sağlıklı kalmak için yoğun miktarda egzersiz gerektirir. Herhangi bir potansiyel mal sahibi, bir Avustralya Boxherd evlat edinmeden önce bu fiziksel talepleri dikkate almalıdır. Uygun bir uyarım olmadan, bu zeki tür muhtemelen kendilerini uyarmanın yollarını bulacak ve bu da genellikle epeyce yıkıma yol açacak. Dolaşmak ve keşfetmek için oda bulunan kırsal veya banliyö bir evde en uygun olanlardır.


Aussiedoodle

Aussiedoodle Mix

Irklar: Avustralya Çoban ve Kaniş

Listemizde bir sonraki popüler Aussiedoodle , Aussiepoo veya Aussiepoodle olarak da bilinir. Bu aktif ve sadık cins, ilgi odağı olmayı sever ve sizi mutlu ve eğlenceli tavırlarıyla sürekli eğlendirir. Aussiedoodle yapabilir mükemmel bir arkadaş olmak Birçok farklı aile türü için köpek, çocuklara ve diğer köpeklere iyi uyum sağlar.

Bu yavru, diğer birçok Aussie karışımı gibi, yüksek düzeyde egzersiz ve stimülasyon gerektirecektir. Bununla birlikte, uygun ortam göz önüne alındığında, bu harika melez muhtemelen hem zeka hem de itaat açısından üstün olacaktır. Bu, onları kolayca eğitilebilir ve çok iyi huylu bir yavru yapar.


Aussiedor

Aussiedor Mix

Irklar: Avustralya Çoban ve Labrador Retriever

Aussiedor bir nazik ve sadık aile arkadaşı tüm ailenizin kalbini çalmak zorunda olan. Bu orta büyüklükteki köpek genellikle 40 ila 80 pound ağırlığındadır ve çok fazla zekaya ve daha da büyük bir kalbe sahiptir. Birçok Labrador gibi, Aussiedor da olgunlaşmak için yavaş olabilir, yani yetişkinliğe kadar enerjik ve köpek yavrusu benzeri bir köpeğiniz olabilir.

Bir kez olgunlaştıktan sonra, Laboratuarın kolay giden eğilimi, Avustralyalıların çok sinirli kişiliğini yumuşatabilir. Ancak yine de elinizde çok aktif bir cins olma ihtimaliniz var. Aussiedor sık ​​sık egzersiz yapmalıdır ve özellikle aileleriyle oyun oynama gibi etkileşimli oyunlardan hoşlanır.


Dalshep

Dalshep

Irklar: Avustralya Çoban ve Dalmaçyalı

Olarak bilinen bir Dalmaçyalı ve Avustralyalı karışımı Dalshep , çok fazla dikkat ve aktivite gerektiren aile dostu bir köpektir. Onlar, ceketi ya ebeveynin ya da her ikisinin bir kombinasyonunun çok belirgin işaretlerini alabilen, güzel bir şekilde çarpıcı bir cinstir! Hangisiyle sonuçlanırsanız, muhtemelen çarpıcı bir ceket ve köpek üretecektir.

Bu yavru, uzun süre yalnız bırakılmamalı ve olması gereken mutlu köpek olmak için biraz sevgi talep etmelidir. Lütfen bir Dalshep kullanmaya karar verirken programınızı ve taahhütlerinizi dikkate alın. Kuşkusuz kesinlikle muhteşem bir cins olsalar da, bir tane elde etmenin tek nedeni bu olmamalı. Aynı zamanda son derece yüksek bakım gerektirirler ve kendilerini tüm ihtiyaçlarını karşılamaya adamış bir aileye ihtiyaçları vardır.


Aussiel

Avustralyalı Spaniel

Irklar: Avustralya Çoban ve Cocker Spaniel

Son derece sevimli iki cinsi bir araya getirdiğinizde ne elde edersiniz? Aussiel , elbette! Bir kombinasyonu her zaman popüler olan Cocker Spaniel ve Avustralyalı, bu coşkulu yavru, karşılaştıkları herkesi memnun edecek ve şaşırtacak. Bu karışım için eğitim çok önemlidir. Çok fazla uyarılmaya ihtiyaç duyarlar ve hem insanlarını sürmek hem de ziyaretçilere atlamak için doğuştan gelen eğilimleri vardır. Güçlü bir lider, bir Avustralyalıyı bu davranışlardan uzaklaştırabilir.

Bu, 13 ila 17 pound ağırlığında orta boy bir köpektir. Kompakt gövdeleri çok çeviktir ve uzun mesafelerde yorulmadan koşmak için yapılmıştır. Son derece eğlenceli ve meraklıdırlar ve genellikle her tür açık hava macerasına hazırdırlar, bu da onları mükemmel bir kamp veya yürüyüş arkadaşı yapar.


Avustralyalı Retriever

Avustralyalı Retriever

Irklar: Avustralya Çoban ve Golden Retriever

Sevimli Avustralyalı Retriever getiriyor en iyi özellikler Golden Retriever ve Avustralya Çoban ebeveynlerinin. En popüler köpek ırklarından ikisi olan bu çok şey söylüyor! Burada çok iyi şeyler var: kolayca eğitilebilir, çocuklarla harika, arkadaş canlısı ve dışa dönük ve ideal aile arkadaşı.

Bir Avustralyalı Retriever açık havayı sever ve günlerini suda koşarak, keşfederek ve yüzerek geçirmeyi sever. Bir Australian Retriever'in sizin için uygun olup olmadığını düşünürken bu arzuları yerine getirebileceğinizden emin olun. Sevdikleri kişilerle bu aktivitelerden keyif aldıklarında en mutluları onlardır - onlara bu fırsatı verebileceğinizden ve vereceğinizden emin olun!

hile

Chow Çoban

Chow Çoban

Irklar: Avustralya Çoban Köpeği ve Chow Chow

Bir Chow Shepherd, çarpıcı, orta boy bir köpektir. Aussie ve Chow Chow ebeveynliği . Bu melezin koruyucu eğilimleri olması muhtemeldir ve Chow Chow genleri nedeniyle bu bazen agresifleşebilir. Bu saldırganlık nedeniyle, yüksek enerji seviyeleri ile birleştiğinde, daha önce hiç köpeğiniz olmadıysa, bu cins atlanmalıdır.

Bu özel hibrit için eğitime ve geniş alana adanmış deneyimli bir işleyici daha iyi bir seçimdir. Çok fazla fırçalama ve düzenli bakım bekleyin. Bu muhteşem bir köpektir, ancak yoğun tüylerini korumak için epeyce çalışma gerekir. Chow Shepherd uzun süre gözetimsiz bırakılmamalı ve aşırı enerjilerini yakmak için bolca fırsata ihtiyaç duyuyor, böylece yıkıcı veya agresif şekillerde hareket etmiyorlar.


Border-Aussie

Sınır Aussie

Irklar: Avustralya Çoban Köpeği ve Border Collie

En beğenilen iki çoban köpeği arasındaki bu güzel karışım, şaşırtıcı bir şekilde bu listedeki daha popüler ve tanınmış ırklardan biri değildir. Bu melez, eğlenceli, aktif ve hayat ve sevgi dolu. Ver Border-Aussie yapılacak bir iş ve etkileyecekleri kesin!

Bir çiftlikte veya etrafta koşabilecekleri büyük bir arka bahçeye sahip bir evde en iyisini yaparlar. onlar yapmak için yetiştirildiler . Bir Border-Aussie'yi mahvetmeye çalışırsanız, büyük olasılıkla hüsrana uğrayacak ve yıkıcı olacaktır. Ancak sağlıklı, dengeli ve aktif bir ortam sağlarsanız, bu özel karışım sürekli bir zevk olacaktır.


Avustralya Çukuru

Avustralyalı Pitbull

Irklar: Avustralya Çoban Köpeği ve Pitbull

Orta boy Avustralya Çukuru herkes için uygun olmayabilecek sadık ve aktif bir cinstir. Pit Bull’un baskın doğası ve Avustralyalı’nın yüksek enerjisi nedeniyle, bu karışım, ihtiyaç duydukları yapıyı sağlayabilecek yetenekli bir sahip tarafından yerleştirilmelidir. Pitbull'lar popüler melez ebeveynler Enerji seviyelerini kaldırabildiğiniz sürece.

Çocuklarla iyi anlaşmaları muhtemeldir, ancak diğer köpeklerle, özellikle de aynı cinsiyetten olanlarla anlaşamayabilirler. Genç yaşlardan itibaren sosyalleşme ve eğitim, iyi huylu ve itaatkar, arkadaş canlısı, saldırgan olmayan bir köpek üretmeye yardımcı olabilir. Bol bol egzersiz de bu karışım içeriğini korumaya ve iyi davranmaya yardımcı olacaktır!


Dachsherd

Avustralya Çoban Dachshund

Irklar: Avustralya Çoban ve Dachshund

Dachsherd aktif Avustralyalı ve uykulu Dachshund arasında şaşırtıcı bir karışım. Hangi ebeveynin peşine düşecekleri tamamen şansa bağlı olsa da, bu karışımın ortada bir yere düşmesi muhtemeldir. Bu, Dachsherd'in diğer birçok Avustralya Çoban karışımından daha az fiziksel taleplere sahip olabileceği ve belki de burada ana hatları verilen daha yönetilebilir ırklardan biri olduğu anlamına gelir.

Aussie oldukça hoş olsa da, Dachshund ünlü bir şekilde alıngan ve daha inatçı taraflarıyla savaşmak için kontrolü ele almaya istekli bir sahibi olmalı. Bu melezi hak ettikleri sağlıklı ve uyarıcı ortamı verirseniz, Dachsherd dostane ve sevecen bir aile hayvanı olur.


Son düşünceler

Avustralya Çoban köpeği sadece mükemmel bir kişiliğe sahip değil, aynı zamanda karıştırıldıkları ırklar . Ancak, bir Avustralya Çoban karışımını düşünen evlat edinenler, onlara bol miktarda zihinsel uyarım ve fiziksel egzersiz sağlamaya hazırlanmalı ve bu konuda kararlı olmalıdır. Özellikle de öyleyse diğer sürü türleriyle karışık . Bu taleplerin herkes için köpek olmayabilecekleri anlamına geldiğini biliyoruz. Bununla birlikte, aktif, özverili ve sorumluluk sahibi iseniz - bu harika Aussie melezlerinin kalplerinden birinde bir yer kazanabilirsiniz!

Yorumlar