Goldendoodle Büyüme Tablosu: Köpek Kilometre Taşları ve Ne Beklemeli?

Goldendoodle Büyüme Tablosu: Köpek Kilometre Taşları ve Ne Beklemeli?

Muhteşem bir Goldendoodle'ın evcil hayvan ebeveyniyseniz, kendinizi onların zayıf mı yoksa fazla kilolu mu olduğunu merak ederken bulabilirsiniz.

Değerli bir yavru köpeğiniz varsa, büyüme atağının ardından onlara bakıp ne kadar büyüyeceklerini merak edebilirsiniz!Goldendoodles'ta normal büyüme hakkında bilgi edinelim.

dachshunds için en iyi köpek maması

İçindekiler

Goldendoodle Nedir?

Sözde 'tasarımcı köpek ırkları', melez yavru köpekler için astronomik fiyatlara yol açar ve aşırı üreme ve sağlık sorunlarına katkıda bulunur. Öte yandan, iyi bir yetiştiriciden elde edilirse, bir Goldendoodle, soyağacı mirasıyla ilişkili bazı sağlık tehlikelerini gözden kaçırabilir.Goldendoodle'ın Özellikleri

altın karalamalar alan çok fazla egzersize ve bolca oyun süresine ihtiyaç duyan yüksek enerjili bir cins. Yeterince uzun süre dikkatlerini çekebilirseniz, çok zeki oldukları için onları eğitmek oldukça kolaydır. Goldendoodles gerçekten şefkatlidir ve gürültücü olmalarına rağmen harika bir aile köpeğidir.

beagle border collie karışımı

Fiziksel olarak, Goldendoodles kıvırcık, az tüy döken bir kürke sahiptir ve adından da anlaşılacağı gibi , genellikle altın kilitleri vardır! Endişelenmeyin; Ceketleri oldukça az bakım gerektirdiğinden, onları her gün tımar etmek için saatler harcamazsınız. Ebeveynlerindeki Kanişin boyutuna bağlı olarak, genellikle büyük bir cins olarak sınıflandırılırlar. Ne yazık ki, yüksek enerji seviyelerine rağmen kilo almaya oldukça eğilimlidirler.

Tamamen Büyüdüğünde Bir Goldendoodle Ne Kadar Büyük?

  Altın renkli doodle
Goldendoodles, Mini, Orta ve Standart olmak üzere üç boyutta gruplandırılmıştır.

Sonuç olarak, tamamen büyüdüklerinde Goldendoodle'ınızın boyutu, yetiştirildikleri Kaniş türüne bağlı olacaktır. Anne veya babalarının Standart Kaniş olduğunu varsayalım. Bu durumda, muhtemelen bir Oyuncak veya Minyatür Kanişten yetiştirildiklerinden çok daha büyük olacaklardır.Yetişkin bir Goldendoodle'ın ortalama omuz yüksekliği 13 ila 24 inçtir, ve ağırlık 30 ila 60 libre olup, erkek köpekler sürtüklerden daha uzun ve daha ağırdır. Ancak dişi ve erkek Goldendoodle'lar arasındaki bu boy farkı Standart bedende çok daha belirginken, Mini veya Medium Goldendoodle'larda cinsiyetler arası fark çok daha azdır.

Goldendoodle Köpeğinizin Ne Kadar Büyük Olacağını Nasıl Biliyorsunuz?

Herhangi bir köpek yavrusu sahibi olduysanız, muhtemelen insanların ne kadar büyük olacağı konusunda yorum yapmışsınızdır. Pek çok insan, bir yavru köpeğin patilerinin boyutunu, bir yetişkin olarak ne kadar büyük olacaklarının bir işareti olarak ilişkilendirir. Bir köpek yavrusu yetişkin boyutunu tahmin etmek kesin bir bilim olmasa da, orantısız derecede büyük ayakları olan yavruların özellikle büyüme eğiliminde olduğu görülüyor! Yavrunuzun ebeveynlerinin ne kadar büyük olduğuna bakmak, yavrunuzun büyümesini bekleyebileceğiniz potansiyel boyutu da gösterebilir. Her yavrunun bir birey olduğunu ve bu nedenle yetişkin boyutlarını doğru bir şekilde tahmin etmenin neredeyse imkansız olduğunu unutmayın.

Goldendoodle Büyüme Tablosu

Aşağıdaki büyüme grafiği, ortalama büyüme hakkında bir fikir vermeyi amaçlamaktadır. Mini , Orta ve Standart Goldendoodles. Her köpek yavrusu farklıdır, ancak yavrunuzun büyümesiyle ilgili endişeleriniz varsa veterinerinizle konuşmalısınız.1 6 libre 9 libre 13 pound
2 10 pound 15 pound 20 libre
3 15 pound 21 pound 28 pound
4 18 pound 27 pound 37 pound
5 20 libre 30 pound 40 pound
6 23 pound 34 pound 45 pound
7 25 pound 37 pound 50 pound
8 26 pound 39 pound 52 pound
9 27 pound 41 lb 55 pound
10 28 pound 42 pound 57 pound
onbir 29 pound 43 pound 58 pound
12 29 pound 44 libre 58 pound
14 29 pound 44 libre 58 pound
16 30 pound 44 libre 59 pound
18 30 pound 44 libre 59 pound
yirmi 30 pound 44 libre 59 pound
22 30 pound 45 pound 59 pound
24 30 pound 45 pound 60 pound

Sıkça Sorulan Sorular

  Mutlu Köpeğin Yakın Çekimi
Goldendoodles genellikle çok neşeli ve eğlenceyi sever.

Goldendoodle'ımın ne kadar büyük olacağını nasıl anlarım?

Yukarıdaki büyüme tablosu, yavrularınızın nasıl büyüyeceğini tahmin etmenize yardımcı olacaktır. Ancak yavruların nasıl büyüyeceğini tahmin etmek kesin bir bilim değildir. Yavrunuzun ebeveynlerinin boyuna bakmak size ne kadar büyük bir beden bekleyeceğiniz konusunda bir fikir verebilir ve yavrunuzun Mini, Orta veya Standart Goldendoodle olup olmadığını belirlemenize yardımcı olur. Unutmayın, orospu bir yavru köpeğiniz varsa, muhtemelen bir köpekten daha küçük olacaktır.

Goldendoodles kaç yaşında tamamen büyür?

Goldendoodles, büyümelerinin büyük bölümünü ilk on iki ayda gerçekleştirir. Ancak, o zamana kadar muhtemelen yetişkin boylarına ulaşmış olsalar da yine de biraz doldurmaları gerekir. Mini Goldendoodles yaklaşık 16 ayda tam yetişkin boyutuna ulaşacaktır. Buna karşılık, Standart Goldendoodles 18 ila 14 aylık olana kadar dolmaya devam edebilir.

5 aylık bir Goldendoodle'ın ağırlığı ne kadar olmalıdır?

5 aylıkken Goldendoodles'ın ağırlıkları arasında oldukça farklılıklar var, Mini, Orta veya Standart boy olmalarına bağlı olarak. Mini Goldendoodles bu yaşta yaklaşık 20 pound, Orta boy 30 pound ve Standart daha çok 40 pound olmalıdır.

Son düşünceler

Bir köpek yavrusu bakmak biraz endişeye neden olabilir. Ne de olsa, küçük neşe demetinizin olması gerektiği gibi büyüdüğünü bilmek istiyorsunuz. Veterinerinizin, beklendiği gibi kilo alıp almadığını kontrol etmek için yeni yavru köpeğinizi düzenli olarak tartacağından emin olabilirsiniz. Ancak, yavru köpeğinize yeterince yiyecek verip vermediğinizden emin değilseniz veya düzgün büyümediklerinden endişeleniyorsanız, veterinerinizden tavsiye isteyin.avustralya shepherd yavru fiyatları

Yorumlar