Pitbull Mastiff Mix Breed Genel Bakış: Köpek Maliyetleri, Boyutları ve Daha Fazlası

Pitbull Mastiff Mix Breed Genel Bakış: Köpek Maliyetleri, Boyutları ve Daha Fazlası

Yeni bir köpek almayı düşünüyorsanız, çoğu zaman aklınızda tutku duyduğunuz belirli bir ırka sahip olsanız da, pek çok köpek olduğunu unutmayın. harika melez köpekler bu da harika evcil hayvanlar olabilir. Pitbull'lar genellikle diğer ırklarla karıştırılır aynı zamanda harika arkadaşlar da yapar.

Harika bir aile arkadaşı olabilecek büyük cins bir köpek arıyorsanız, o zaman bunu bir Pitbull Mastiff Mix'te bulabilirsiniz. Aynı zamanda, büyüklükleri, güçleri ve Pit Bull tipi köpeklere bağlı haksız damgalar nedeniyle barınakta sıklıkla gözden kaçacak bir karışımdır.Yine de deneyimli bir köpek sahibiyseniz ve sadık ve şefkatli bir arkadaş istiyorsanız, onlara sonsuza dek mükemmel bir ev sunabilirsiniz.

Irklardan herhangi biri hakkında fazla bir şey bilmiyorsanız, bu köpeğin sizin için uygun olup olmadığına dair mantıklı bir karar vermenize yardımcı olmak için bu karışımın ne tür kişilik özelliklerine ve yaşam tarzı gereksinimlerine sahip olabileceğini anlamak yararlı olabilir.

Irk Geçmişleri

Bu yazıda Pit Bulls hakkında konuşurken, bu terimle en sık ilişkilendirilen cinsten bahsedeceğiz; Amerikan Pit Bull Teriyeri (APBT). Kısaltılmış 'Pit Bull' adı, genellikle birkaç zorba ırkını kapsamak için kullanılan bir isimdir; Amerikan Staffordshire Teriyeri ve hatta bazı Bulldoglar gibi.

Amerikan Pit Bull Terrier, 19. yüzyılda İngiltere'de ortaya çıktı. Güçleri ve cesaretleri nedeniyle boğa, ayı ve köpek dövüşlerinde kullanıldılar. 19. yüzyılın sonunda, UKC, cinsi Amerikan Pit Bull Terrier olarak sınıflandırdı.

Yine de Amerika'da meraklılar, ırkların dostluk özelliklerini geliştirmeye odaklanmak ve ırkın dövüş köpeği olarak ününden uzaklaşmak istediler ve Amerikan Kulübesi Kulübü ırkı tanımadı. 1930'larda AKC, Amerikan Staffordshire Teriyerini kendi başına bir cins olarak tanıdı. Bu köpek APBT'ye çok benziyor. Pitbull Teriyerleri de genellikle Amerikan Bulldog ile karıştırılır yanı sıra.Sorumsuz sahipler tarafından sık sık dövüş köpekleri olarak veya bir güç durumu sembolü olarak kullanıldıkları için, Amerikan Pit Bull Terrier haksız bir itibar geliştirdi. Pek çok Devlette Irka Özgü Mevzuatın getirilmesiyle, bu sadece bu sorunun devam etmesine yardımcı oldu ve onları birçok eyalette yaygın olarak yasaklandı .

APBT'ler, sorumlu bir yetiştiriciden geliyorlarsa ve doğru sosyalleşmeyi alıyorlarsa, gerçekten harika aile hayvanları yapabilirler ve bu, onlara 'Dadı Köpekleri'nin sevecen takma adını kazandırmıştır. Bu aynı zamanda genellikle labrador gibi diğer safkanlarla karıştırılmalarının nedenidir. labrabull , husky çirkin yapmak ve ayrıca yaygın olarak boksörler ile de geçti .

Mastiff, İngiltere'den gelen başka bir köpektir, ancak ataları çok daha eski zamanlara kadar uzanır. Boyutları ve güçleri nedeniyle dövüş köpekleri olarak kullanıldılar ve Roma Gladyatör halkalarında ünlü olarak kullanıldılar. Mastiffler ve bullmastiffler ikisi de ünlü olarak harika aile köpekleri .american rednose

19. yüzyılda Mastiff, ağırlıklı olarak çalışan bir bekçi köpeği olarak yetiştirildi. 19. yüzyılın ortalarında dövüş halkalarında kullanılmasına rağmen, köpek dövüşü ve boğa güreşi yasadışı hale geldiğinde, cins meraklıları saldırganlıktan ziyade mizaç üzerine odaklandılar. Bu, bugünün Mastiff'lerinin nazik ve rahat olma eğiliminde olduğu anlamına geliyor. Amerikan Kulübesi Kulübü, cinsi 1885'te geri aldı ve bazen Eski İngiliz Mastiff veya İngiliz Mastiff olarak da anılırlar.

Görünüm

Hiç şüphesiz bu karışımla büyük ve güçlü bir köpeğiniz olacak. Mastiff, dünyanın en büyük köpek ırklarından biri olarak kabul edilir ve 120 ila 230 pound arasında herhangi bir şeyi tartabilir. Pit Bull'lar çok daha küçük olsa da, genellikle 70 pound'dan daha ağır olmasa da, yine de çok kaslı ve güçlüdürler.

Ayrıca kısa, şık, tek paltolu bir köpeğiniz olacak. Yine de, ceket rengi büyük ölçüde değişebilir. APBT çeşitli düz renklerde (mavi, kırmızı, siyah, açık kahverengi, gri, ten rengi ve kahverengi) ve ayrıca brindle olarak gelir. Mastiff sadece üç renkte gelir; kayısı, açık kahverengi veya benekli ve yüzlerinde genellikle siyah bir maske vardır.

Her iki cins de yüzün etrafında kare olma eğilimindeyken, Mastiff'in çok daha sarkık çeneleri vardır. Pit Bull Mastiff Mix'iniz bu yönü devralırsa, daha fazla salya akmasını bekleyebilirsiniz.Kişisel özellikler

Her cins, beklenen mizaç özelliklerine sahip olma eğilimindeyken, her köpeğin bir birey olduğunu ve ayrıca sosyalleşme ve eğitim köpeğinizin kişiliğini şekillendirmede de büyük rol oynar.

Genel olarak beklenen özelliklere bakıldığında, her iki cinsin boyutuna ve gücüne rağmen, Pit Bull Mastiff Mix söz konusu olduğunda, muhtemelen insanları seven bir köpeğiniz olacak. Her ikisi de sadık, sadık, arkadaş canlısı ve ailelerine karşı şefkatli oldukları biliniyor.

Boyutları ve güçleri, küçük çocukları olan bir eve uygun olmadıkları anlamına gelse de, kazara onları yere sererlerse, her ikisi de tüm insan şirketlerinden zevk aldıkları bilinen türlerdir ve çocuklara karşı çok hoşgörülüdürler. Mükemmel aile hayvanları yapabilirler, ancak ebeveynler yine de çocuklarının evlerindeki köpeklere karşı saygılı olmalarını sağlamalıdır.

Her zaman yapmalılar Onlara yemek yerken ve uyurken boşluk verin ve onlara nasıl uygun şekilde etkileşim kuracakları öğretilmelidir. En sabırlı köpek bile, saygılı olmayan bir çocukla sınırlarını zorlayabilir ve bu kadar güçlü çeneleri olan bir köpeğin ısırığı yıkıcı olabilir.Amerikan Pit Bull Teriyerleri yüksek bir av sürüşüne sahip olabilir ve bu nedenle onları zaten diğer küçük tüylü hayvanlara ev sahipliği yapan bir eve tanıtmayı planlıyorsanız dikkatli olunmalıdır. Her zaman diğer köpeklerin, özellikle de tanımadıkları köpeklerin büyük hayranı değildirler.

Öte yandan, Mastiffler genellikle diğer köpeklerle daha arkadaş canlısı olma eğilimindedir ve bu da onları melezlemek için popüler hale getirir. laboratuarlar gibi diğer köpeklerle . Bazı APBT'ler diğer köpekleri sever ve mutlu bir şekilde çok köpekli bir eve entegre olur. Diğer köpeklerle iyi geçinmek için yaygın olarak bilinen bir cins olmadıklarının farkında olmalısınız.

Eğitim

Tüm köpeklerin erken yaşlardan itibaren uygun bir sosyalleşme ve eğitime ihtiyacı olsa da, Pit Bull Mastiff Mix'in boyutu ve gücü nedeniyle, bu daha da önemli olacak bir şeydir.Tasma üzerinde iyi yürümeleri öğretilmediyse, birini kolayca kenara çekip yaralanmalara neden olabilirler. Diğer köpeklere karşı saldırganlarsa ve yürüyüşteyken onları tam olarak kontrol edemiyorsanız, bu sorumsuzca ve potansiyel olarak tehlikeli olabilir.

İyi gevşek tasma yürüme becerileri üzerinde çalışmak ve diğer köpekleri gördüklerinde yeni ilişkiler kurmalarına yardımcı olmak son derece faydalı olabilir. Tepkilerinin aşırı olduğu durumlarda, kuvvet gerektirmeyen eğitim teknikleri kullanan nitelikli bir köpek davranışçısı ile çalışmanızı tavsiye ederiz. Size bir davranış değiştirme planı boyunca rehberlik edebilirler. Genellikle bu, karşı koşullandırma ve duyarsızlaştırma tekniklerini içerecektir. Amaç, köpeğinize diğer köpeklerin aslında iyi şeyler olduğunu ve onlara karşı sakin bir tepkinin ödüllendirileceğini öğretmek olacaktır.

Köpeğiniz diğer köpekleri sevse bile, yaşadığınız Eyalete bağlı olarak, Cinsiyete Özgü Mevzuat bazen kamusal alanlarda dışarıdayken herhangi bir Pit Bull veya Pit Bull Mix'e bir ağızlık takılmasını zorunlu kılar. Bunu yapmanız gerekiyorsa, köpeğinizi ağızlık takarak rahat ettirmek için de çalışmanız gerekebilir. Onlara namluyu olumlu şeylerle (genellikle nefis ikramlar) ilişkilendirmeyi öğreterek ve yavaş yavaş onunla temaslarını geliştirerek, bu, uzun süre takarken daha rahat olmalarına yardımcı olacaktır.

Her iki cins de güçlü çeneleri ve çiğneme arzusuyla bilinir. Onlara bol miktarda uygun olanı sağlamanız önemli olacaktır, sert ve etkileşimli çiğneme oyuncakları Bu dürtüyü tatmin etmek ve onun yerine masa ayağınıza veya terliğe dönmelerini önlemek için.Mastiff, aileleri için biraz daha koruyucu olabilir ve bu teşvik edilirse, ailelerini ve bölgelerini tehdit olarak algıladıkları yabancılara karşı korumaya başlama riski vardır. En iyisi, bu tür davranışları teşvik etmemek ve bunun yerine, yeni insanlarla olumlu etkileşimleri teşvik etmek, ne zaman dostça bir selam verseler çok övgü ve ödüllendirmektir.

Egzersiz yapmak

Pit Bull Mastiff Mix'inizin egzersiz gereksinimleri değişebilir. APBT, enerjik ve atletik bir cins olarak bilinir. Bloğun etrafında günde birkaç kez kısa bir yürüyüş, bu cins için genellikle yeterli değildir ve eğer yeterince egzersiz yapmazlarsa, bu, sorunlu davranışlara ve hatta bazen evde yıkıcı çiğnemeye yol açabilir. Bol aktiviteden hoşlanan ve hatta zevk alan bir cinstir. çeviklik gibi köpek sporları .

Öte yandan Mastiff'in bu kadar zorlu egzersiz gereksinimleri yoktur. Yetişkinliğe doğru olgunlaştıkça genellikle tembel olarak adlandırılırlar. Boyutları ve gıdıklan yüzleri aynı zamanda sıcak havalarda da baş etme eğiliminde olmadıkları anlamına gelir. Karışımınız Mastiff görünümünden daha fazlasını devralırsa, bunların olmasını sağlamak için özen gösterilmesi gerekecektir. sıcak yaz havalarında aşırı ısınmayın .

Bir Pit Bull Mastiff Mix'i alarak, onlara ihtiyaç duyarlarsa bol miktarda günlük egzersiz yapmaya hazır olmalısınız, ancak günün çoğunda kanepede tembellik etmeyi tercih ederlerse hayal kırıklığına uğramamalısınız.

Bakım

Yoğun bakım rejimine sahip bir köpeğiniz olmayacak. Bakımcılara pahalı geziler gerekmeyecek ve ölü deriyi ve kılları temizlemek ve onu iyi durumda tutmak için paltodan iyi bir fırça çıkarmak genellikle yeterli olacaktır.

boxer mastiff karışımı

Her iki cins de ılımlı tüy dökücü olarak kabul edilir, bu nedenle, giysilerinize gömülü tüyler için elinizde bir tüy bırakma silindiri bulundurmanız ve süpürmeniz gerektiğini beklemelisiniz, ancak bunun dışında oldukça minimal bir bakım rejimi olmalıdır.

Sağlık

Çoğu cins, belirli kalıtsal koşullarla ilişkilendirilebilir. Tabii ki, sorumlu bir yetiştiriciden geliyorlarsa, ebeveynler üzerinde uygun sağlık kontrolleri yapacakları için bu sorunlardan bazılarını geliştirme şansı azalır.

Bu ırkların eğilimli olabileceği bazı koşulların farkında olmak her zaman yararlıdır ve bir Pit Bull Mastiff Karışımınız olduğunda, her iki cinsle ilişkili koşulları miras alabileceklerinin farkında olmalısınız.

Pitbull Sağlık Koşulları

Cilt durumu: APBT'ler genellikle Köpek Atopik Dermatiti ile ilişkilidir. Bu, genellikle çevredeki şeylere alerjik reaksiyonların yol açtığı bir cilt rahatsızlığıdır. Ciddiyeti değişebilir ve bazen bir ilaç kombinasyonu ve alerjenlerin çevreden dışlanmasıyla kolayca kontrol edilebilir. Ciddi durumlarda, uzman bir veteriner dermatolog, bir immünoterapi enjeksiyonu kürü denemenizi önerebilir. Bu, köpeğin reaksiyona kademeli bir süre boyunca neden olan az miktarda alerjen enjekte edilmesiyle çalışır. Bu, köpeğin duyarsızlaşmasına ve artık böyle bir şiddetle tepki vermemesine yardımcı olabilir. Bu işe yararsa, genellikle ömür boyu sürecek bir çözüm olacaktır, ancak enjekte edilmeleri gereken zamanların sıklığı azalacaktır.

Ayrıca Demodex Mange'a daha yatkın olabilirler. Tüm köpeklerin ciltlerinde az sayıda mikroskobik Demodex akarı vardır ve bağışıklık sistemleri bu sayının kontrolden çıkmasını engeller. APBT bazen sayıları uzak tutmada etkili bir şekilde çalışmayan bir bağışıklık sistemine sahip olabilir ve daha sonra sayılar arttıkça saç dökülmesine ve cilt tahrişlerine maruz kalabilir ve agresif bir şekilde yayılabilir. Genellikle bu, yavru köpeklerde görülen ve vücudun belirli bölgelerine lokalize olan bir durumdur ve bundan büyüyebilirler. Yetişkin köpeklerde, durum genelleşirse iç organların yanı sıra cildi de etkileyebilir ve genellikle agresif tedavi gerekir. Bu vakalarda yaşam kalitesini büyük ölçüde etkileyebileceğinden, tedbirli bir prognoz olabilir.

Kalça Displazisi: APBT'ler, diğer birçok cins gibi, kalça displazisi geliştirmeye eğilimlidir. Bu, kalça soketlerinin gevşek veya uyumsuz olduğu zamandır ve artrit ve eklem ağrısına yol açabilir. Mantıklı bir kiloyu korumak, köpeğin yaşam tarzını yönetmek (yüksek etkili sporlar yok) ve ağrı kesici ilaçlar sorunları en aza indirmeye yardımcı olabilir. Ciddi durumlarda, rahatsızlık ve hareketlilik sorunlarını hafifletmeye yardımcı olmak için ameliyat düşünülebilir.

Hipotiroidizm: Bu, metabolik hızda bir azalmaya neden olan yetersiz bir tiroid ile ilgilidir. Köpeğin hızlı kilo almasına, uyuşukluğuna ve deri ve tüylerinin durumunu kaybetmesine neden olabilir. Tedavi edilmeden bırakılırsa, aşırı derecede güçten düşürücü olabilirken, teşhis edildikten sonra genellikle ilaçla iyi yönetilebilir.

corgis dökmek

Mastiff Sağlık Koşulları

Mastiffler ayrıca kalça displazisine eğilimlidir ve aşağıdaki koşullar da bu cinste daha yaygındır:

Kabartmak: Bilimsel adıyla da bilinir; Gastrik Genişleme-Volvulus (GDV) veya Gastrik Torsiyon. Bu, büyük, derin göğüslü ırklarda yaygın olan bir durumdur. Çok ciddi, hızlı gelişen ve hayatı tehdit eden bir durum olabilir. Midenin genişlemesine ve bükülmesine neden olur. Köpeğinizin karnı şişkinlik, sıkıntı içinde olma ve uzanamama veya yerleşememe, kusamadan öğürme ve aşırı uyuşukluk belirtileri gösterme belirtileri gösteriyorsa, evcil hayvanınızı en kısa sürede veterinere götürmelisiniz. olabildiğince. Ne kadar çabuk görülürlerse, hayatta kalma şansları o kadar artar.

Durumun kesin nedenleri etrafında çalışmalar devam ederken, büyük cins köpeklerin gün boyunca büyük bir öğün yerine birden çok küçük öğünle beslenmesi ve yiyeceklerini içtiklerinde onlara yardımcı olabileceği önerilmektedir. Yavaş besleme kasesinden yiyin.

Ayrıca Progresif Retinal Atrofi ve Kalp Hastalığına daha yatkındırlar ve iyi bir yetiştirici bu koşullar için sağlık taraması yapacaktır.

Beslenme

Pit Bull Mastiff Mix'iniz Mastiff boyutunu devraldıysa, köpek yavrusu olarak fazla beslenmemeleri çok önemlidir. Büyük cins köpekler, büyürken genellikle besleyici yoğun yiyeceklerden çok fazla beslenirler ve bu, olgunlaştıkça ve kalça displazisi gibi sorunları ağırlaştırdıkça kas-iskelet sistemi sorunlarına neden olabilir.

Genel olarak, yüksek kaliteli ve uygun şekilde porsiyon kontrollü bir diyet yaşamları boyunca önemlidir. Obezite, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki köpekler için büyük bir sorundur ve önerilmektedir. % 50'den fazlası fazla kilolu . Bu her köpek için bir sorundur ve daha büyük ırklar için eklemlerine daha fazla baskı uygulayabilir. Mastibull'unuz daha küçükse, yemelerini sağlayabilirsiniz. Pitbull'lar için tasarlanmış yiyecekler . Mastiff ebeveynlerine bakarlarsa, onları bir İngiliz Mastiffleri için hazırlanmış gıda formülü .

Pitbull Mastiff Karışımı Bulmak

Her zaman sizi evlat edinmeyi düşünmeye çağırırız. Ülke çapındaki kurtarmalarda sonsuza dek evlerini arayan pek çok hak eden köpek var. Pit Bull tipi köpeklerin etrafındaki haksız damgalamalar, APBT'lerin ve cinsin karışımlarının barınaklarda bir eve gitmeden daha da uzun süre çürüyebileceği anlamına gelir. Bir kurtarma köpeğine binmek son derece tatmin edici bir deneyim olabilir.

Geçmişini bilmeden bir köpek barınağından almak konusunda endişeleriniz varsa, köpeği evlat edinmeden önce köpek kulübesi ortamının dışında görmeye başlamadan önce köpeği düzenli olarak ziyaret edin. Ya da neden köpeklerin sonsuza dek evlerine gitmeden önce bir koruyucu evde değerlendirildiği bir kurtarma organizasyonundan bir köpek almayı düşünmüyorsunuz?

Bir Pit Bull Mastiff karışımı satın almayı planlıyorsanız, araştırmanızı yapmanız ve sorumlu bir yetiştiriciden satın almanız çok önemlidir. Karışık bir cins olduğundan, arayabileceğiniz herhangi bir akredite yetiştirici olmayacaktır. Yetiştirici, anne ve yavrularını güvenli ve besleyici bir ev ortamında birlikte yaşarken görmenize izin vermelidir. Yavrular tamamen sütten kesilene ve en az sekiz haftalık olana kadar yeni evlerine bırakılmamalı ve ilk sağlık kontrollerini de yaptırmaları gerekir.

Son düşünceler

Ailenizin kalbinde olacak sadık ve şefkatli bir köpek arıyorsanız, o zaman bir Pitbull Mastiff karışımı sizin için olabilir. Potansiyel güçleri ve diğer köpeklere karşı olası nefretleri, muhtemelen acemi bir köpek sahibine uygun olmadıkları anlamına gelir ve çok fazla alana ihtiyaç duyacak bir köpektir, bu nedenle apartman yaşamına uygun olmayabilir.

Ayrıca daha büyük beslenme faturalarını düşünmeniz ve köpeğinizin çok fazla egzersize ihtiyacı olabileceğini veya bir kanepede patates olabileceğini bilmeniz gerekecektir. Yaşam tarzınıza bu talepleri karşılayamıyorsanız, belki başka bir köpeği düşünmek daha iyi bir seçenek olacaktır.

Yorumlar