Corgi German Shepherd Mix Cins Gerçekler

Corgi German Shepherd Mix Cins Gerçekler
Corgi, Alman Kurdu, Karışık Cins Köpekler

Corgi German Shepherd Mix Cins Gerçekler

Ava Channing 11 ay önce Yorum Yok Önceki Makale Sonraki Makale

İçindekiler • Corgi Alman Çoban Karışımı
 • Corgi Alman Kurdu Almamanız İçin 3 Neden
 • Diğer Corgi ve Alman Çoban Karışımları
  • Corgi Karışımları
  • Alman Çoban Karışımları
 • Bir Alman Çoban Corgi Almalısın 3 Sebep
 • Corgi Alman Çoban Karması'nın Görünümü, Kişiliği ve Özellikleri
 • Satılık Alman Çoban Corgi Mix Yavruları
 • Alman çoban ile karışık Corgi damat
 • Alman Çoban Corgi Sağlık Sorunları ile Karışık
 • Corgi Alman Çoban Gıda Gereksinimleri ile Geçti
 • German Shepherd And Corgi Egzersiz Gereksinimleri
 • Corgi ve Alman Çoban Karması Eğitimi
 • Alman Çoban Corgi Mix ve Aileleri
 • Referanslar:

Corgi Alman Çoban Karışımı

Corgi Alman Çoban karışımı, bir Alman Çobanı ile Corgi yetiştirmenin sonucudur. Bazı mahallelerde Corman Shepherd olarak da bilinen popüler bir melez çünkü ana ırkların en iyi özelliklerini alıyor. Örneğin, bu melez akıllıdır ve yüksek enerji seviyelerine sahiptir, Corgi ve Alman Çoban'dan miras alınan iki temel özelliktir. Her iki ırk da aslında sürü ile birlikte ve insanlarla çalışmak için yetiştirildi. Bu özel karışımda, doğal istihbarat, temizlik, itaat eğitimi ve hatta sosyalleşme dersleri sırasında kolayca yeni beceriler öğrenmeye dönüşür.

İki ebeveyn ırkı hem fiziksel yapılar hem de mizaç açısından çok farklı olabilir, ancak melez yavruları genlerinin en iyisini taşır.Corgi Alman Kurdu Almamanız İçin 3 Neden

 1. İyelik ve toprak. Bu melez, diğer hayvanlar ve tanımadıkları insanlar etrafındaki insanı ve korkutucu topraklarını çok koruyabilir. Bu, hayvanların ailesine, mülküne veya bölgesine tehdit oluşturduğunu düşündüğü başka bir kişiyle savaşmasına veya ısırmasına yol açabilir.
 2. Sıkıldığında büyük yıkıma neden olabilir . Bu köpeğin zekası aynı zamanda beslenmesi ve uyarılması gerektiği anlamına gelir. Kötü şeyler sıkıldığında olur. Gazeteleri ve mobilyaları kolayca parçalayabilir, ayakkabıları ve elektrik kablolarını çiğneyebilir ve genel bir terör haline gelebilir.
 3. Aşırı havlama eğilimi var . Bu özellik, çobanlar ve iş hayvanları olarak kullanılan ebeveyn ırklarına aittir. Cormans'ın yüksek ve korkutucu bir kabuğu var ve bu köpeğin, özellikle çok uzun süre sıkılmış veya yalnız kalmışsa, zorlayıcı bir havlayan olma eğilimi var.

Diğer Corgi ve Alman Çoban Karışımları

Yaşam tarzınıza uygun köpek cinsini seçmek son derece önemlidir. Her yıl on binlerce köpek evlat edinilmeye hazırlanıyor çünkü sahibi araştırmalarını yapmadı.

Alman Çoban Corgi'nin yaşam tarzınıza uygun olduğundan emin değil misiniz? 50'den fazla popüler Corgi karışımı ırkından veya Alman Çoban karışımından birini kullanmayı düşünün.Benim kişisel favorilerim çok şirin oldukları için Corgi Husky veya Bernese Mountain Dog Corgi karışımıdır, ancak araştırmanızı yapın ve aşağıdaki karışımları kontrol edin.

Corgi Karışımları

Avustralya Çoban Corgi MixPitbull Corgi Karışımı
Border Collie Corgi KarışımıPomeranian Corgi Karışımı
Beagle Corgi KarışımıKaniş Corgi Mix
Chiuhuahua Corgi KarışımıPug Corgi Karışımı
Dachshund Corgi KarışımıRottweiler Corgi Karışımı
Alman Kurdu Corgi MixTerrier Corgi Karışımı
Büyük Dane Corgi MixPitbull Corgi Karışımı
Labrador Corgi KarışımıShiba Inu Corgi Karışımı

Alman Çoban Karışımları

Doggypedia, Amerika'daki en popüler Alman Çoban Karışımları üzerine en derinlemesine araştırma yaptı:

Laboratuvar Alman Çoban KarışımıAvustralyalı çoban Alman çoban karışımı
Pitbull Alman Çoban KarışımıBeagle Alman Çoban Karışımı
Kaniş Alman Çoban KarışımıMavi Heeler Alman Çoban Karışımı
Rottweiler Alman Kurdu KarışımıDoberman Alman Çoban Karması
Alman çoban Danua karışımıBorder Collie Alman Kurdu Karışımı
Alman Çoban Büyük Pireneler MixBoxer Alman Çoban Karışımı
Alman Kurdu Malamute MixChow Alman Çoban Karışımı

Bir Alman Çoban Corgi Almalısın 3 Sebep 1. Harika bekçiler. Bir Alman Çoban Corgi karışımı, sahiplerine karşı uyanık ve çok koruyucu. Çok dikkatli ve yabancıların çevresinde her zaman doğal bir savaş var.
 2. Çok az tımar gerekiyor. Her gün planlanan pek çok şeyle meşgul bir kişi olmanız için iyi bir şans var. Tımar yolunda çok az ihtiyaç duyan bu köpek kesinlikle endişelenecek bir şey olmayacak. Saçlarını fırçalamak için haftada üç kez sadece 10 dakikaya ihtiyacın var.
 3. İnanılmaz arkadaşlar. Bu melez, 'cırt cırt' bir köpek ya da sahibinden asla uzak olmayan bir evcil hayvan olma tanımının altına girebilir. Corman Shepherd çok sevecen, tatlı ve sevgi dolu. Ayrıca memnun etmek kolaydır ve insanlarını mutlu etmeye kararlılar.

Corgi Alman Çoban Karması'nın Görünümü, Kişiliği ve Özellikleri

Ağırlık25 ila 65 lbs
YükseklikOmuzlarda 12 ila 15 inç
BoyutKüçük
Ceket TipiYoğun çift kat; kısa ila orta uzunluk
Kaplama RengiKahverengi, beyaz ve siyah işaretli altın rengi. Ceket aynı zamanda cins ebeveynlerin işaretlerinin bir kombinasyonu olabilir
Atma MiktarıOrta ila ağır
GözlerKoyu; badem şekilli
Burunkaranlık
KulaklarDik
MizaçAkıllı, canlı, aktif
Yaşam Beklentisi10 ila 15 yıl
Hipoalerjenikdeğil
Çocuk DostuEvet
Yeni Sahip Dostudeğil
Cins Tanımadeğil

Corgi Alman Çoban karışımı harika bir aile köpeği veya arkadaşıdır. Çok sevecen, kabarcıklı, arkadaş canlısı ve yüksek ruhlu bir kişiliğe sahiptir. Enerjik ama durum gerektirdiğinde sakin kalabilir. Çocuklara karşı da çok sevgi dolu ve koruyucu olan sadık bir arkadaştır.

Ailenin üyeleriyle oynamaktan hoşlanırken, Corgi’nin sürü içgüdüsü tezahür edebilirdi ve Corman Shepherd'ınızın genç oyun arkadaşlarının topuklarını kesmesini ve böylece istediği yere gitmelerini sağlıyor. Bu içgüdü aynı zamanda sahibini kontrol etmesine ve kontrol etmesine neden olabilir.

Alman Çoban Corgi karışımınız bazen yabancılara ve bilmedikleri diğer evcil hayvanlara karşı dikkatli ve saldırgan olabilir. Mümkün olan en kısa sürede bunu tomurcuk içinde silmelisiniz. Erken sosyalleşme ve eğitim, evcil hayvanınızı başkalarıyla geçinen bir hayvana dönüştürebilir.Bu haç, sevgili insanlarıyla oynamaktan ve sarılmaktan hoşlanan insan odaklı bir köpektir. Ancak saatlerce yalnız bırakılırsa sıkılır ve bunalır. Bu çiğnenmiş mobilyalar ve parçalanmış halılar gibi yıkıcı davranışlara neden olabilir.

Satılık Alman Çoban Corgi Mix Yavruları

Sevimli görünümü ve kişiliği, Alman Çoban Corgi'yi bir evcil hayvan için popüler bir seçim haline getiriyor. Köpek sahiplerinin hatırlaması gereken şey, bu melez ebeveyn ırklarının en iyilerini miras alırken, zayıflıklarından da adil bir şekilde pay aldığını.

Karışık ırklar genellikle safkan ebeveynlerinden daha sağlıklıdır, ancak hala orijinal köpekleri sık sık etkileyen bazı hastalıklara karşı duyarlı hale getirir. Satılık Alman Çoban Corgi mix yavruları ararken dikkatli olarak bunu önleyebilirsiniz.Hiçbir zaman çevrimiçi bir reklamdan veya evcil hayvan mağazasından köpek yavrusu veya köpek satın almayın yavru köpek fabrikalarından gelmiş olmaları muhtemeldir. Bu şirketler büyük ölçekli köpek yetiştiriciliği yapıyor ve hatta bazıları karışık ırklarda uzmanlaşıyor. Ne yazık ki, ebeveyn köpeklerin ve yavrularının sağlığı genellikle dikkate alınmaz.

Operasyonlarını ve köpek kulübelerini kontrol eden ziyaretçilere açık küçük ölçekli yerel bir yetiştirici arıyorsanız daha iyi olur. Saygın bir yetiştirici, potansiyel sahiplere köpeklerinin yaşam koşullarını görme şansı verecektir. Tesisin temiz olduğunu ve hayvanların oynayabileceği ve sosyalleşebileceği kadar geniş olduğunu kontrol edin.

Bu tür yetiştiriciler de stoklarını genetik sağlık sorunları için test eder ve sonuçları sizinle paylaşmak ister. Ebeveynlerin ve yavruların sağlık kayıtlarını isteyin. Ayrıca, bir köpeğe bakmak için doğru tutuma, eve, becerilere ve kaynaklara sahip olup olmadığınızı sizinle ilgili endişe duyduklarını da göstermelidirler.Aramanıza başlamak için yetiştiricilerin bir listesi:

Melek kalp kulübesi LLC

Triad Çiftliği

www.lancasterpuppies.comAyrıca www.petfinder.com ve www.adoptapet.com gibi sitelere de göz atabilirsiniz.

Başka bir seçenek herhangi bir Corgi Alman Çoban karışımı için kurtarma gruplarını veya yerel sığınağınızı kontrol edin yeni bir aileye ve eve ihtiyacı olabilir. İrtibata geçilecek bazı kurtarma grupları:

AZ Corgi Kurtarma (Peoria, AZ)

Charlotte Cocker Kurtarma NC (Kannapolis, NC)

Arizona Corgi Kurtarma (Glendale, AZ)

Anthony’nin Köpek Kurtarma ve Corgi Çöpçatanlık (Lomita, CA)

West Star Ranch (Pahrump, NV)

Alman çoban ile karışık Corgi damat

Bir Alman Çoban ile karıştırılmış bir Corgi tipik olarak az bakım gerektiren bir evcil hayvan. Onları tımar etmek için saat harcamanıza gerek yok. Kısa katını haftada iki kez 10 dakika fırçalamak, saçı şık ve mat tutmak için yeterlidir. Ancak melez köpeğiniz Corgi'nin dökülme eğilimini miras alırsa bu daha sık olabilir.

Corgi Shepherd'a yılda üç ila dört kez banyo yaptırması da mümkündür. Sık banyo yapmak onlar için gerçekten zararlıdır çünkü uçucu yağları derisinden ayırır.

Corman Shepherd'ın kulakları iki haftada bir temizlenmelidir. Tırnakları ayda bir kırpılmalıdır. Bununla birlikte, dişlere ve diş çiğneme vermiş olsanız bile, dişlerini fırçalamak günlük olarak yapılmalıdır.

pomeranian köpek isimleri

Alman Çoban Corgi Sağlık Sorunları ile Karışık

Corgi ile karıştırılmış bir Alman Çoban genellikle sağlıklıdır, ancak bazıları genellikle Alman Çobanları ve Corgis'i etkileyen hastalıklara karşı savunmasız olduğunu göstermiştir:

 • Sırt Sorunları: Corgi'ler cüceleşmeye eğilimlidir. Köpeğiniz miras alırsa, omurga sorunlarına veya disk kaymasına neden olabilir. İkincisi, omurgadaki disklerin ortaya çıktığı ve sırt ve bacaklarda dayanılmaz ağrıya neden olduğu bir durumdur.
 • Bloat: Bu cins onun için oldukça kötü şöhretli. Bu, sahiplerin dikkat etmesi gereken bir şey yaşamı tehdit eden bir durum olan gastrik dilatasyon-volvulusuna kolayca ilerleyebilir.
 • Göz Sorunları: Omega-3 yağ asitleri bakımından yüksek bir köpek maması seçilerek katarakt, glokom ve diğer göz problemleri önlenebilir.
 • Eklem Displazisi: Birçok Corman Shepherd yavrusu bu duruma sahiptir. Köpeğin dirseğinin eklemlere girip çıkmasına neden olarak ağrıya neden olur.

Obezite, özellikle kanser, sırt ağrıları ve eklem problemleri riskini arttırdığından, sahiplerinin dikkat etmesi gereken başka bir sorundur.

Corgi Alman Çoban Gıda Gereksinimleri ile Geçti

Doğru yiyeceğin köpeğinizin hayatı üzerinde büyük bir etkisi olacaktır , bu yüzden köpeğinize en iyi ve en sağlıklı köpek mamasını verdiğinizden emin olun. İhtiyacınız olan köpek maması miktarı, hayvanın cinsine ve büyüklüğüne bağlı olacaktır. Bir Alman Çobanı ile geçen bir Corgi için, günde iki ila üç fincan kaliteli kuru köpek idealdir. Köpeğinizi günde en az üç kez beslemeniz çok önemlidir. Bu karışık cins şişkinliğe eğilimli olduğundan, küçük porsiyon midesinde gaz oluşumunu azaltmalıdır.

Corgi Alman Çoban karışımınız büyük bir iştahla gelir, bu nedenle porsiyon kontrolü gereklidir, aksi takdirde köpeğiniz obez hale gelir. Ayrıca hızlı kilo aldığı için bu köpeğe çok fazla muamele vermekten kaçının . Evcil hayvanınıza gerçekten sağlıklı bir tedavi vermek istiyorsanız, düşük kalorili atıştırmalıklara sadık kalın.

Sahipler ayrıca kondroitin veya glukozamin veya her ikisine sahip bir köpek maması seçmelidir. Bu besinler kalça displazisini önlemeye yardımcı olabilir. Bazı Cormans'lar da alerji geliştirir, bu yüzden onlara alerjenik tahıllar ve tavuk ve sığır eti gibi proteinleri beslemekten kaçınmak en iyisidir.

Neyse ki sizin için, pazar yüksek kaliteli köpek maması ile dolu. Sadece iyi bir seçim yapmanız gerekiyor. İşte bazı öneriler:

 1. Sadece 6 Nutrish: Bu ürünler deniz ürünleri, sığır eti, tavuk ve kuzu eti içeren zengin proteinler içerir. İkincisi evcil hayvanınız için daha iyi bir seçimdir. Dahası, Nutrish ürünleri mısır, soya ve buğday içermez. Bu, köpeğinizin alerji geliştirme riskini azaltmaya yardımcı olacaktır.
 2. Blue LifeFood: Bu şirket tamamen doğal köpek maması konusunda uzmandır. Ayrıca beyin büyümesine ve hareketliliğine yardımcı olmak için DHA'yı bileşenlerine dahil ederler.
 3. SmartBlend Gıda: Purina One ürünü, köpek arkadaşınız için zengin ve lezzetli bir diyet sunuyor. Köpek mamasında kullanılan her bileşen, gerekli beslenme işlevini taşır. Ayrıca beyin büyümesini artırmak ve güçlü eklemler oluşturmak için botanik yağları ve glukozamin içerir.
 4. Purina Tahılsız Yetişkin Konserve Köpek Mamasının Ötesinde: Şirketin kurum içi beslenme uzmanları tarafından tasarlanan bu, bir Alman Çoban karışık cins için ideal bir seçimdir. Ana malzemeleri tavuk, gerçek sığır eti ve somon eti. köpeğinizin kaslarını inşa etmek ve korumak için protein aşırı yüklenmesi gerekir . Bu köpek yemeği de glüten ve tahıl içermez. Şirket sadece vitamin ve mineraller eklenmiş tamamen doğal malzemeler kullandı.
 5. Blue Buffalo Wilderness High Protein: Bu, gıda alerjilerinden muzdarip bir Corgi Alman Çoban karışımı için en iyi seçimdir. Besleyici ve lezzetli, protein dolu bizon, pisi balığı, tavşan, geyik eti ve bıldırcından yapılır. Köpek mamasının bileşiminin sadece% 15 yağ içeren% 34 protein olduğu söylenir. Ayrıca LifeSource Bit adı verilen antioksidanla aşılanmış kibble ile karıştırılır. Bu bitler ayrıca eklemlerin gelişimine yardımcı olan ve uzun ömürlülüğü artıran vitaminler ve mineraller içerir.

German Shepherd And Corgi Egzersiz Gereksinimleri

İki aktif köpeğin yavruları olarak, bir Alman Çoban Corgi karışımı da düzenli egzersize ihtiyaç duyacaktır. Sağlıklı olduğundan emin olmak için köpeğinizi yürümek için en az bir saat ayırdığınızdan emin olun. Ayrıca, parkın etrafında yürürken veya mahalle hakkında yavaşça dolaşırken mutlu ya da tempolu olacaktır. Köpeğinizin seveceği diğer oyunlar getirme, frizbi yakalama veya gizleme ve arama (bahçenizde bir oyuncak gizleme ve evcil hayvanınızın bakmasını sağlama). Bahçeniz yeterince büyükse evcil hayvanınız için küçük bir engel bile oluşturabilirsiniz.

Ayrıca Corman'ınızı zihinsel olarak aktif tutmanız gerekir. Bu köpek de can sıkıntısının veya depresyonun yerleşmesini önlemek için beynini kullanması gerekir . Açık havada top oyunları veya gıcırtılı oyuncaklar ve bulmacalar gibi hem zihnini hem de vücudunu harekete geçirecek aktiviteler planlamaya çalışın.

Alabileceğiniz oyuncaklar veya bulmacalar hakkında bazı öneriler:

 • Omega Paw Zor Muamele Topu: Bu, Corgi Alman Çoban karışımı gibi aktif ve inatçı köpekler için harika bir tedavi topudur. Bulmaca, etrafta yuvarlandığında davranışın düşeceği şekilde tasarlanmıştır. Bu muamele topu yumuşak ve esnek vinilden yapılmıştır, bu nedenle köpeğinize zarar vermez. Farklı bir şekil ve yumuşak doku, almayı, taşımayı ve hatta sallamayı kolaylaştırır. Dahası, dayanıklı ve sessiz.
 • Kong Klasik Köpek Oyuncak: Milyonlarca köpek sahibi bu oyuncağı seviyor. Diş çıkarma yavruları için mükemmeldir ve içerideki muamelelere girmeye çalışırken bir köpeği saatlerce meşgul edebilir. Onları kibble, fıstık ezmesi veya istediğiniz her şeyle doldurabilirsiniz. Kong güçlüdür ve köpeğinizden kurtulabilir. Getirme ve zıplatma ve rulo oynatmak için kullanılabilir, muttınızın dikkatini zahmetsizce yakalar.
 • Ifetch Interactive Ball Launcher: Bu gadget evcil hayvanınızı saatlerce mutlu edecektir. Oyuncak bir top fırlatır ve köpeğiniz geri getirip makinenin içine attığında eylemi tekrarlar. Corman'ınızı getirmek için koşturmakla kalmaz, aynı zamanda onlara geri dönmelerini de öğretir. İFetch, farklı boyutlardaki köpeklere uyacak çeşitli başlatma ayarları ve modelleri ile birlikte gelir.
 • Bu köpeği mutlu etmek için gereken aktivite miktarı nedeniyle, geniş alana ihtiyacınız olacak. Bir dairede veya bahçesiz bir evde yaşamak Corman Shepherd için iyi olmayacaktır.

Corgi ve Alman Çoban Karması Eğitimi

Tüm melez köpeklerde olduğu gibi, Corman Shepherd da her iki ana ırktan da özellikler gösterecektir. İçsel zekası, eğitim sırasında kolayca öğreneceği anlamına gelir. Ancak, ayrıca inatçı ve hassas bir çizgiye sahiptir, bu nedenle sert tedaviye iyi tepki vermez. Bu köpeğin ihtiyaç duyduğu paket lideri olmalısın. Bu şekilde, köpeğinizi olabilecek şefkatli, sakin ve sevgi dolu evcil hayvana dönüştürebilirsiniz.

Corman Shepherd'ınız, ebeveynlerinden miras alınan iki özellik sergileyecek - Alman Çoban’ın öğrenme hevesi ve Corgi’nin yiyecek muamelesi tercihleri. Bu cazibeyi kullanmak köpeğinizi neye ihtiyacı olduğunu öğrenmeye motive edecektir.

Antrenmana başlamadan önce Corgi Alman Çoban köpeğinizin bir yaşında olmasına kadar beklemeyin. Onlara erken başlayın; sekiz haftalık bir köpek yavrusu basit komutlarla öğretilebilir.

Köpeğinizin eğitimini kolaylaştırmak için bazı ipuçları:

 • Uyması gereken kurallara karar verin. Köpeğinizin neler yapabileceği veya yapamayacağı konusunda net olduğunuzdan emin olun. Örneğin, yatakta veya kanepede izin var mı? Evin herhangi bir yerine gidebilir mi? Bunu erken yapmak, sizin ve evcil hayvanınız için daha az karışıklık olduğu anlamına gelir.
 • Köpeğiniz için bir yer ayarlayın. Evcil hayvanınızın kendi alanına ihtiyacı olacaktır. Başka bir evcil hayvan ya da aile üyesi tarafından kullanılmamalıdır. Bir sandığı köpeğin özel alanı olarak bile atayabilirsiniz. Evcil hayvanınıza kendine ait bir 'oda' vermek, ev işi için vazgeçilmez bir araçtır.
 • Gelmesini öğret. Köpeğinizin öğrenmesi gereken ilk komut size nasıl geleceğinizdir. Bu onun alfa statüsünü kuracak ve güçlendirecektir. Seviyesine inin ve köpeğinizin adını kullanarak sizi arayın. Söz konusu olduğunda ona pek çok olumlu takviye verin.
 • İyi davranışı ödüllendirin. Evcil hayvanınızı ödüllendirmek için pozitif takviye kullanın. Evcil hayvanınızda çok fazla sevgi ve övgü toplayın ve ona davranır veya oyuncaklar verin. Köpeğinizin doğru bir şey yaptığını bilmesini sağlayın.

Alman Çoban Corgi Mix ve Aileleri

Bir Alman Çoban Corgi karışımının sahip olması gereken harika bir köpek olduğunu inkar etmek yok. Şimdi dikkate alınması gereken soru, bunun aileniz için uygun olup olmadığıdır.

Bu köpek iyi bir aile hayvanı olabilir. Sevgi dolu, sevecen, tatlı, sadık ve koruyucu. Her zaman ailenizi arayan birileri olduğundan emin olabilirsiniz. Ancak bu köpeğin aynı zamanda her sahibin karşılayamayacağı özel ihtiyaçları vardır.

Corgi Alman Çoban karışımı, fiziksel olarak aktif biri için mükemmeldir ve sabah koşmayı veya tempolu yürümeyi seven. Bu köpekle kanepe patates olma seçeneğiniz olmayacak çünkü egzersiz yapmanız, yağmur yapmanız veya parlamanız gerekecek. Günlük yürüyüş yapamayan, yürüyemeyen veya bir parkı ziyaret edemeyen meşgul insanlar Corman'ı evcil hayvan olarak kabul etmemelidir.

Büyük bahçeleri olan veya düzenli olarak açık alanlara erişen aileler de idealdir. Corman aynı zamanda Daha büyük çocukları olan bir aileyle daha iyi . Bu köpek çocuklarda iyi olsa da, enerji ve coşku, sürü veya yukarı atlamaya neden olabilir. Küçük çocuklar coşkusuna dayanacak kadar güçlü değildir ve yaralanabilirler.

Corgi Alman Çoban karışımı, dış mekanı seven aktif bireyler ve aileler için sevimli bir arkadaştır. Bu köpeğe bakmak, onları egzersiz yapmak ve bakım yapmak için zaman ayırdığınız sürece nispeten kolaydır. Sadece onlar hakkında doğru bilgiye sahip olduğunuzdan emin olun ve onları doğru bir şekilde yükseltmek için gereken beceri, sabır ve sevgi.

Referanslar:

 1. Oyake, Kanae ve ark. 'Dejeneratif Miyelopatili Pembroke Welsh Corgi Köpeklerinde Solunum Fonksiyonundaki Değişiklikler'. Veteriner Tıp Bilimleri Dergisi, cilt. 78, hayır. 8, 24 Nisan 2016, sayfa 1323-1327., Doi: 10.1292 / jvms.15-0521.
 2. Biasato, I., vd. 'Bir Alman Çoban Köpeğinde Megaoözofagus ile Çoklu Vasküler Anomalilerin Sıradışı Kombinasyonu'.Anatomi, Histoloji, Embriyoloji, cilt. 46, hayır. 2, 3 Ocak 2017, s. 216-219., Doi: 10.1111 / ahe.12260.
 3. Harper, Deborah S. Pembroke Welsh Corgi: Mutlu, Sağlıklı Bir Evcil Hayvan Sahipleri Rehberi. Howell, 1999.
 4. Coile, D. Caroline.Aptallar için Alman Çobanları. Hungry Minds, 2003.
 5. https://en.wikipedia.org/wiki/Pembroke_Welsh_Corgi
 6. https://en.wikipedia.org/wiki/German_Shepherd

Yorumlar