Köpekler Dolmalık Biber Yiyebilir mi? Evet, çoğu da onları sevecek!

Köpekler Dolmalık Biber Yiyebilir mi? Evet, çoğu da onları sevecek!

Köpeğiniz biber yiyebilir mi? Bu sorunun kısa cevabı EVET ! Kesinlikle! Belirli yiyecek türlerine karşı alerjisi olabilecek bazı köpekler vardır, ancak çoğu yavru tamamen iyidir herhangi bir olumsuz sağlık sorunu yaşamadan ölçülü olarak yemek. Dolmalık biber besleyicidir ve özellikle taze olarak servis edildiğinde birçok farklı vitamin ve besin içerir.

Dolmalık biber, köpek mamalarına daha popüler meyveler kadar sık ​​dahil edilmez ve sebzeler , tatlı patatesler gibi veya ananas . Yavru köpeğinize bir su vermek için hem nem hem de lif içeriğini artırmaya yardımcı olabilirler. düzenlilikte artış . Taze köpek mamalarında daha yaygındır ve köpeğinize diyetlerinde biraz çeşitlilik katmak için çoğu zaman kuru mama mamalarına eklenir.Köpeğimi Hasta Edecekler mi?

Gazlı Köpek Hasta

Dolmalık biber köpeğinizi hasta etmemelidir. Dolmalık biber yerken yavru köpeğinizin hastalanmasının tek olasılığı, bitkiye alerjik bir reaksiyon göstermeleri veya patlıcangil sebzeleri sindirmekte sorun yaşıyor olmalarıdır. Çoğu köpek dolmalık biberi tutabilir diyetlerinde nispeten düzenli . Lif alımı, içerdiği doğal lif sayesinde yavrularınızın bağırsaklarını rahatlatmaya yardımcı olacaktır. Bu, tarife eklenmiş diğer malzemelerle lif desteği olan kuru mama satın almaya harika bir alternatif yapar.

japon köpek ırkları

Köpeğinizi ilk kez denediğinizde hastalanmadığından emin olmak için, köpeğinizi yavrunuzun diyetine çok yavaşça sokun. Denemenizi öneririz çok küçük bir miktar köpeğinizin gastrointestinal sistemini bozmadığından emin olmak için. Çok hızlı ilerlerseniz, muhtemelen gazlı bir yavru alırsınız. yatak odanı kokluyor . Yavaş test ederseniz bu, GI sorunları nedeniyle veterinere gitmeniz gerekmediğinden emin olmanıza yardımcı olacaktır.Yavru köpeğinizi beslediğiniz dolmalık biber miktarı boyutlarına bağlı . Daha küçük köpekler, giriş olarak bile daha az yemelidir. Sadece birkaç dilimle başlamanızı ve kademeli olarak daha yüksek miktarlara ulaşmanızı öneririz.

Onları dolmalık biberden başka bir şeyle beslemediğinizden emin olmak isteyeceksiniz. Baharatlı biberler köpekler için ÖNERİLMEZ ve ortalığı kasıp kavurmak GI sistemlerinde. Yavru köpeğinizi başka biberle beslemek istemezsiniz ve bu, jalapeno biberleri, serrano biberleri veya diğer daha az yaygın biber türlerini içerir.

Vitaminleri ve Besinleri Var mı?

Dolmalık Biber Besinleri

Dolmalık biber düşük karbonhidrat ve düşük kalorili seçenekler senin yavru için. C vitamini, E vitamini ve A vitamini ile istiflenirler. C vitamini iltihapla mücadele için gerekli Eklem sorunları olan yaşlı bir köpeğiniz varsa bu harika. Lif bakımından zengindirler ve ayrıca folat, pantotenik asit ve potasyum içerirler. Ayrıca B6 Vitamini ve lutein ve beta-karoten gibi diğer bileşikleri içerirler.Bu, onları köpeğinizi besleyebileceğiniz diğer daha az besleyici sebzeler (marul düşünün) için harika bir alternatif haline getirir. Bir uygun antioksidan profili Yavru köpeğinizin uzun vadede mutlu ve sağlıklı kalmasını sağlamak için gereklidir. Sağlıklı bir sinir sistemi için iyi bir vejeteryan profili gereklidir ve beta karoten takviyesi, artrit ile savaşmaya yardımcı olabilir. yaşlı köpekler için harika .

Kırmızı, Yeşil, Turuncu veya Sarı?

Turuncu kırmızı yeşil ve sarı biber

Pek sayılmaz. Tüm dolmalık biberler besinlerle istiflenir. Kırmızı biberler daha antioksidan yoğunlukludur, ardından yeşil, sonra turuncudur ve sarıya yuvarlanır. Bununla birlikte, yavru köpeğinizi sarı biberle beslemek, biber yememekten daha iyidir, özellikle de köpeğinizin diyetine başka sebzeler ekliyorsanız. Çeşitli paketler almaya ve görmeye değer hangi renk sizin yavrularınız en çok zevk alır.

Hazırlık ve Miktarlar

Köpekler için Çiğ Dolmalık Biber

Belirtildiği gibi, tüylü arkadaşınıza biber de dahil olmak üzere her türlü yeni yiyeceği tanıtmaya her zaman çok küçük bir miktarla başlayın. İyi haber şu ki onlar çiğ olarak servis edilebilir veya köpeğinize pişmiş olarak da beslenin. Sote edilebilirler, hatta püre olarak kullanılabilirler ve kuru mama üzerine dökülerek köpeğinizin mamasına biraz daha lezzet katarlar.Çiğ biberlerin sert bir dış cepheye sahip olması ve köpekler için yemelerini zorlaştırması nedeniyle, yavrularınızı pişmiş bir dolmalık biberle başlatmanızı öneririz. Pişmiş biber çok daha yumuşak olacak ve hem yemek hem de sindirimi daha kolay. Biber, köpeğinize beslenmeden önce pişirilebilir, sote edilebilir, buharda pişirilebilir veya başka bir şekilde yapılabilir.

Kuru Köpek Mamasında mı?

Dolmalık Bibersiz Kuru Mama

Dolmalık biber genellikle kuru tanelerde bulunmaz. Bulabileceğiniz başka yaygın meyve ve sebzeler de vardır, ancak biber genellikle bunlardan biri değildir. Bu maliyetten ve ayrıca bazı yavrulardan kaynaklanmaktadır. yiyecekleriyle daha meraklı olmak . Dolmalık biber eşsiz bir tada sahip olmak ve her köpek onları yemekten zevk almayacaktır. Kuru mama taneleri genellikle diğer sebzeleri bir bileşen olarak görür ve en yaygın olanları bezelye, havuç, tatlı patates ve diğer yeşil yapraklı sebzelerdir.

Kabızlığı veya İshali İyileştirebilirler mi?

Köpek Dolmalık Biber Kabızlığı

Köpeklerin yaşamları boyunca GI sorunları yaşamaları yaygındır. Stresi ve insanlara benzer diğer değişiklikleri, ancak farklı şekillerde yaşarlar. Dolmalık biber olabilir sindirime yardımcı lif ve nem artışı nedeniyle. Bu, kabızlığı 'tedavi etmese de, yavru kedinizin bağırsak hareketleri söz konusu olduğunda daha düzenli olmasına yardımcı olabilir. İshale karşı savaşan bir köpeğe yem verilmemelidir. Bu, yavrularınızın gevşek dışkıları olduğu ve ihtiyaç duydukları son şey olduğu anlamına gelir. daha yüksek lifli kuru mama .

Diğer Sıkça Sorulan Sorular

S: Köpekler dolmalık biber tohumu yiyebilir mi?
C: Köpeğinize beslemeden önce dolmalık biberden hem kök hem de tohumlar çıkarılmalıdır. Tohumlar hazımsızlığa neden olabilir.S: Köpekler mantarlarla karıştırıldığında onları yiyebilir mi?
C: Mağazadan alınan mantarlar genellikle köpekler için uygundur. Yabani mantarlar değildir ve zehirli olabilir. Köpeğiniz yabani bir mantarı yutarsa, derhal veterinere gitmeniz önerilir.

S: Soğanla karıştırıldığında köpekler onları yiyebilir mi?
C: Soğanlar köpekler için zehirlidir, bu yüzden hayır, biber ve soğanı karıştırmamalısınız. Yavru köpeğiniz soğanı yutarsa, mümkün olan en kısa sürede veterinerinize başvurmanızı öneririz.

filmlerdeki köpek isimleri

S: Köpeğim dolmalık biber yerse gazlanır mı?
C: Tüm yeni yiyeceklerde olduğu gibi, onları yavrunuzun diyetine dahil ettiğinizde, onlara iyi tepki vermeyebilirler. Bu, köpeğiniz alıştıkça biraz gaz alabileceğiniz anlamına gelir.

S: Köpekler salatalıkla karıştırıldığında onları yiyebilir mi?
C: Evet, salatalık köpekler için güvenlidir. Tavsiye etmiyoruz köpeğini turşu beslemek salatalıklardan yapılır. Çiğ salatalık ve dolmalık biberi karıştırmak köpeğinizle herhangi bir soruna neden olmamalıdır.S: Köpekler kavrulmuş kırmızı biber humusu yiyebilir mi?
C: Hayır, köpeğinize kavrulmuş kırmızı biber humusu vermemelisiniz. Humus, içerdiği sarımsak ve limon nedeniyle köpekler için zehirli olabilir. Her ikisi de sağlık sorunlarına neden olabilir ve önerilmez. Yavru köpeğiniz humus yutarsa ​​veterinerinizi arayın.

Son düşünceler

Dolmalık biber yavrularınız için harika olabilir, ancak her şeyde olduğu gibi, ölçülü test . Daha küçük miktarlarla başlayın ve yavrularınızın bundan hoşlandığını düşünüyorsanız, yavaş yavaş daha yüksek miktarlara çıkın. Yaparlarsa, kuru mama ve diğer yiyecek türleriyle eşleşecek ve köpeğinize uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmek için ihtiyaç duydukları antioksidan desteği veren bir sebzeye sahip olabilirsiniz.

Yorumlar