Labrador Retrieverler için En İyi Evcil Hayvan Sigortası

Labrador Retrieverler için En İyi Evcil Hayvan Sigortası

Labrador Retriever, Amerika'daki en popüler köpek ırkıdır ve otuz yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır. Bu dört ayaklı sevgilim sevgi dolu, arkadaş canlısı, uyumlu ve niteliklerin listesi uzayıp gidiyor. Ama aynı zamanda sakar, kaza yapmaya meyilli, gördükleri her şeyi, özellikle de yememeleri gereken şeyleri yiyen meraklı maceracılardır.

Bir ırkın talihsizliklerini karşılamak için sigortaya ihtiyacı varsa, o da Laboratuvardır! Ayrıca, Laboratuarlar, tedavi edilmesi pahalı olabilecek çeşitli sağlık koşullarına da eğilimlidir. Ne yazık ki, evcil hayvan sigortası dünyası da kafa karıştırıcı olabilir. Bu nedenle, bu kapsamlı kılavuzu, sizin için doğru kapsamı bulmanıza yardımcı olmak için tasarladık. Labrador köpeği .Laboratuvarınız için en iyi sigortayı bulmak söz konusu olduğunda herkese uyan tek bir çözüm yoktur. Bu yüzden sizi genel sağlık sorunlarına ve ortalama tedavi maliyetlerine götüreceğiz. Ayrıca, göz önünde bulundurabileceğiniz bazı favori şirketlerimiz için genel bakışlar sunacağız. Bu şekilde, evcil hayvan sigortasının aileniz için buna değip değmediğini ve en iyi poliçeyi seçerken dikkate alınması gereken önemli hususlar hakkında bir fikir edineceksiniz. Ayrıca, biraz para biriktirmenin bazı yollarını da keşfediyoruz. Öyleyse, doğrudan atlayalım.

Bir Bakışta

Figo Pet Insurance logosu Derecelendirmemiz

En iyi
Etraflı

figürFigo'yu ziyaret edin Evcil Hayvanlar En İyi logosu Derecelendirmemiz

İçin en iyisi
yaşlı köpeklerEvcil Hayvanlar En İyisi

Pets Best'i ziyaret edin Trupanion logosu Derecelendirmemiz

İçin en iyisi
İkili KoşullarTrupanion

Trupanion'u ziyaret edin

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi daha fazla bilgi almak ve fiyat teklifi almak için her bir şirketin web sitesine götürecektir. Bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanabiliriz.

İçindekilerEvcil Hayvan Sigortası Buna Değer mi?

Bu, her köpek sahibinin aklındaki sorudur, evcil hayvan sigortası yazıldığı kağıda değer mi ? Ve genel olarak, pahalı tedaviler için ödeme yapmak için sınırsız paranız yoksa, cevap neredeyse her zaman evet . Bu, özellikle Laboratuarların kendilerini ne sıklıkta zor durumda kaldıklarını ve tedavi edilmesi pahalı olabilecek sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kaldıklarını düşündüğünüzde geçerlidir.

Ne yazık ki, birçok Laboratuar sahibi, yüksek tedavi masrafları için ödeme yapmak veya yavrularını teslim etmek gibi zor bir kararla karşı karşıyadır, çünkü hiçbir ödeme yolu yoktur. Yani sigorta satın almak şunu sağlar Laboratuvarınızın sağlığı güvence altındadır ve en kötü ihtimalle maddi olarak desteklendiğinizi bilmek ailenizin içini rahatlatır.


Labrador Retrieverlerde Yaygın Sağlık Sorunları

çarşafların altında hasta köpek

Tüm köpekler farklıdır ve farklı Laboratuvarlar farklı sağlık sorunları yaşayacaktır.

Labrador Retriever'ların karşılaştığı yaygın sağlık sorunlarına bir göz atalım. Ve bu liste ayrıntılı olmasa da, ilgili maliyetler hakkında size bir fikir verir.Kalça ve Dirsek Displazisi

Kalça ve dirsek displazisi, Lab gibi büyük köpek ırklarında yaygın endişelerdir. Bu nedenle, yetiştiricinizden, her zaman adil veya daha iyi olanı arayan ebeveynin kalça puanlarının kanıtını istemeniz önemlidir. Bu durum keşfedilirse, Laboratuvarınızın yaşam kalitesini iyileştirmek için genellikle ameliyat gerekir. Ortalama olarak, maliyeti kalça başına 1.500 ila 7.000 $ arasında ve dirsekler için biraz daha az, eklem displazisini en pahalı operasyonlar özellikle de Laboratuvarınızın eklemlerinden birkaçı ameliyat gerektiriyorsa.

Göz Koşulları

Diğer köpek ırklarının çoğu gibi, Labrador Retriever de birkaç göz rahatsızlığını kalıtsal olarak alması muhtemeldir. En yaygın iki endişe progresif retinal atrofi (PRA) ve katarakttır (yaşa bağlı ve genç). Göz problemlerinin çoğunu daha iyi hijyen ve göz damlası gibi ilaçlarla tedavi edebilmenize rağmen, genellikle ameliyat gerekir ve maliyetlidir.

Bir veterinerin gözünü muayene etmesi ve bir dizi antibiyotik damlası sağlaması için tipik maliyet 100 dolar civarındadır. Ancak katarakt ameliyatının ortalama fiyatı düşüyor 2.600 ile 3.800 dolar arasında . Çoğu durumda, ameliyat Laboratuvarınızın yaşam kalitesini iyileştirecektir, bu nedenle bu, kapsamak istediğiniz bir şeydir.

Osteokondrit Dissekanlar

Osteochondritis Dissekans (OKB), Lab gibi hızla büyüyen genç, daha büyük köpekleri etkileyen bir durumdur. Genellikle OKB olarak bilinir, genellikle omzu etkiler, ancak kalçaları, dirsekleri ve dizleri de etkileyebilir. Esasen, eklemin kıkırdağının altındaki kemik, kan akışının olmaması nedeniyle ölür ve kırılır. kalıcı ağrı ve hareketliliğin engellenmesi.Diğer cerrahi prosedürlerin çoğu gibi, bunu tedavi etme maliyeti de pahalıdır ve tipik olarak Ortak başına 2.000 $ ve 4.000 $ . OKB hakkında sınırlı bilgi olmasına rağmen, kalsiyum ve enerji alımı miktarını kontrol eden büyük ırka özgü bir diyetle beslenmek gelişme riskini azaltabilir.

Egzersize Bağlı Çöküş

Ulusal cins kulübü, tüm Laboratuarların egzersize bağlı çöküş (EIC) için test edilmesini önerir. kan çizgisinde giderek daha belirgin . EIC hakkında pek bir şey bilinmemekle birlikte, genetik bir nöromüsküler bozukluktur.

Etkilenen Laboratuvarlar, aşırı egzersiz sırasında veya sonrasında çökebilir. Birçok Laboratuvar 30 dakika içinde tamamen iyileşse de bazen ölümcül olabilir. Bu durum tedavi edilemez ve yapılacak tek şey Lab'inizi aşırı egzersizden emekli etmektir.Bir OKB olayı, Laboratuarınızı veterinere acele etmenize ve diğer sağlık sorunlarını ekarte etmek için kapsamlı teşhis tedavisi görmek . bu teşhis maliyeti sahiplerinin karşılaşacağı en büyük harcamalardan biridir. Neyse ki, teşhis testi, tüm büyük evcil hayvan sigorta şirketleri durum teminattan önce mevcut olmadığı sürece, kaza ve kaza ve hastalık poliçelerinde teminat.

obezite

Labrador Retriever bitmeyen iştahıyla ünlüdür ve onları aşırı kilolu ve obez olmak için ana hedef haline getirir. Bu aynı zamanda çeşitli sağlık sorunlarına da yol açabilir, kanser, kardiyak kaygılar, diyabet ve osteoartrit dahil, bunlardan sadece birkaçı.

Kanser durumunda, bir tur maliyeti kemoterapi 10.000 dolara kadar mal olabilir . Kanseri çıkarmak için yapılan ameliyatlar 6.000 dolara kadar mal olabilir. Daha sağlıklı bir yaşam tarzı sürdülerse, siz ve köpeğiniz, yaşam tarzının neden olduğu koşullarda (kalıtsal olmayan) bu korkunç teşhisleri önlemiş olabilirsiniz.

Fazla kilolu olmak muhtemelen sağlık sorunlarını kızıştıracak ve ameliyat ihtiyacını artırmak eklem displazisi ve OKB için, yukarıda belirtilen yaygın sağlık koşulları. Bu nedenle, lütfen laboratuvarınızı zinde ve zayıf tutmak için, yalnızca ihtiyaç duydukları kadar besleyerek ve tedavi alımını sınırlayarak elinizden gelen her şeyi yapın. Laboratuarınız domuz gibi bir yavru haline gelirse, veterinerinizle bir kilo yönetimi planı .
Sigortacı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Veterinerde yatakta köpek

Uzun vadede finansal riskinizi azaltmak için köpeğinizi mümkün olduğunca erken bir evcil hayvan sigortası planına kaydedin.

Dikkate alınması gereken pek çok farklı şirket ve politika ile ve sigorta jargonu Çoğumuzun anlamakta güçlük çektiği en iyi evcil hayvan sigorta poliçesini bulmak zor olabilir. Ne yazık ki, bazı köpek sahipleri, yalnızca Laboratuvarlarının acil ihtiyaçlarının karşılanmadığını keşfetmek için bir politikaya kaydoldu. Bu nedenle, kendinizi bu çıkmazda bulmadığınızdan emin olmak için, burada düşünmeniz gereken birkaç şey var.

Kayıt Kuralları ve Bekleme Süreleri

Aktif kaldığı ve priminiz ödendiği sürece hiçbir sağlayıcı poliçenizi iptal etmeyecek olsa da, bazı şirketler yeni kayıt kabul etmeyebilir. Çok genç veya çok yaşlı laboratuvarlar. Birçok şirket, yalnızca sekiz haftalıktan itibaren yavruları kapsayacaktır, ancak bazı istisnalar vardır. Ve birkaç sigorta şirketi daha yaşlı köpekler için yeni kaydı sınırlayacak, ancak bir kez kaydolduktan sonra, onlarla bir poliçeniz olduğu sürece onları karşılamaya devam edecek.

Birçok şirketin de bir “bekleme süresi” vardır. sigorta poliçenizi kullanmadan önce beklemeniz gereken asgari süre. Farklı şirketler ve hastalıklar için bekleme süreleri değişiklik gösterir, ancak birçok poliçede hastalık bekleme süresi iki haftadır. Kazalar için bekleme süresi genellikle daha azdır ve genellikle kayıttan sonraki birkaç gün içinde başlar. Bu bekleme süreleri, mal sahiplerinin ihtiyaç duydukları anda sigorta yaptırmalarını engeller.

Teminat Türleri ve Primler

Üç ana kapsama türü şunlardır:

 • Sadece kaza – Olayları ve yaralanmaları kapsar. Korunan eşyalara örnek olarak kırık kemikler, yırtık veya kırık tırnaklar ve göz travması dahildir.
 • Kaza ve Hastalık – Kazaları ve kulak enfeksiyonları, cilt rahatsızlıkları ve idrar sorunları gibi çoğu hastalığı kapsar. Bu, bir hayvan sahibinin karşılaşabileceği en beklenmedik masrafları karşıladığı için evcil hayvan sahipleri için en popüler seçenektir.
 • Kaza, Hastalık ve Sağlık – Yukarıdakilerin tümünü kapsar ve birçok koruyucu bakım masrafını kapsayan bir 'sağlık planı' içerir. Bu, rutin sağlık kontrolleri, diş temizliği, parazit önleme ve daha fazlasını içerebilir. Genellikle en maliyetli plandır.

Sizin ve Laboratuarınızın en çok ihtiyaç duyduğu şeylerin stokunu alarak başlayın. Ve farklı şirketlerin aynı kapsam gibi görünebilecek şeylerde farklı şartları olduğunu unutmayın. Ayrıca, şirketler planlarını farklı şekillerde kategorize ederek kafanızı daha da karıştırabilir.

Örneğin, sigortacılar kaza ve hastalık teminatlarını gümüş, altın ve platin paketlerde sınıflandırabilir. Her paket, farklı limitler, kesintiler vb. ile farklı kapsam seviyelerine sahip olacaktır. Politikayı ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre kişiselleştirmek için birden fazla seçenek harikadır, ancak bunlar aynı zamanda kafa karıştırıcı da olabilir. Yapılacak en önemli şey, poliçe almadan önce ince yazıları okumaktır.

İhtiyaç duyduğunuzda teminatınızın aktif kalmasını sağlamak için aylık veya yıllık priminizi ödemeniz gerekmektedir. bu Kuzey Amerika Evcil Hayvan Sağlık Sigortası Derneği bir köpeğin kaza ve hastalık sigortası için, 2020'de ortalama aylık prim 49.51 dolardı . Bu size pahalı gibi gelse de, köpeğinizin bir araba çarpması sonucu kemiği kırılırsa tedavi için nasıl ödeme yapacağınızı düşünün. Acil durumları planlarken proaktif olmak, anında çözmekten neredeyse her zaman daha iyidir. Bu sayede evcil hayvan sigortası, özellikle en zorlu zamanlarda size gönül rahatlığı sağlayabilir.

Muafiyetler ve Talep Limitleri

'İndirilebilir' terimi, sigorta sağlayıcınız kalan tutarı (veya poliçe şartlarınıza bağlı olarak kalanın bir kısmını) almadan önce ödemeniz gereken tutar . Muafiyetler, seçtiğiniz sigortacıya ve plana bağlı olarak yıllık olarak veya olay veya hastalık başına ödenir. Genel kural, priminiz ne kadar yüksekse, muafiyetiniz o kadar düşük ve geri ödeme yüzdenizin o kadar yüksek olacağıdır, ancak bu her zaman böyle değildir. Politikanızdan en iyi değeri aldığınızdan emin olmak için en az üç saygın şirketle fiyat teklifi aldığınızdan emin olun.

Politika limitleri, bir politika seçerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli şeylerden biridir. Bir sigortacının yapabileceği farklı yollar vardır. size geri ödeyecekleri limiti belirleyin, takvim yılına veya olaya göre.

İstisnalar

İstisnalar bir listedir sigorta poliçesinin kapsamadığı durum ve senaryolar. Bu, sigorta yaptırmadan önce kontrol etmeniz gereken bir diğer önemli husustur. Labrador Retriever'ı etkileyen ana koşulları karşılamayan herhangi bir sigortacının farkında olmasak da, böyle bir poliçe bulursanız muhtemelen sizin için en iyi seçenek değildir. Yine, bu detayları sözleşmenin küçük baskısında bulacaksınız.


Laboratuvarınız için Optimal Uyumu Kim Sunar?

Köpek koni

Herkese uyan tek bir seçenek yoktur, bu nedenle her köpek sahibi için en iyi plan farklı olacaktır.

Burada göz önünde bulundurmanız gereken bazı şirketleri listeliyoruz.

En İyi Genel Evcil Hayvan Sigortası

figür

Figo Pet Insurance logosu
 • Para için mükemmel değer
 • %100 geri ödeme ve sınırsız yıllık ödeme seçenekleri sunar
 • Her yıl 50$'a kadar azalan indirilebilir düşüşler, poliçe sahibi 0$ olana kadar talepte bulunmaz
 • Kapsam, yaş ve kilo ile ilgili endişeleri ve kalıtsal ve kronik durumları içerir
figopetinsurance.com'u ziyaret edin

Yaşlı Köpekler için En İyisi

Evcil Hayvanlar En İyisi

Evcil Hayvanlar En İyi Evcil Hayvan Sağlık Sigortası Logosu
 • Yaş sınırı veya kısıtlaması yok
 • Kapsamlı kapsama
 • Sektördeki en düşük fiyatlardan bazıları
 • Yalnızca Kazaya yönelik bir plan sunar
PetsBest.com'u ziyaret edin

İkili Durumlar için En İyisi (Kalça ve Dirsek Displazisi dahil)

Trupanion

Trupanion logosu
 • İkili istisnası olmayan tek şirketlerden biri
 • Hak talepleri Trupanion Express ile 5 dakikadan daha kısa sürede ödenebilir
 • Tüm planlar için %90 geri ödeme ve sınırsız ödeme
 • Doğumdan itibaren kayıt imkanı sunar
Trupanion.com'u ziyaret edin

Diğer seçenekler

Kucaklamak

Embrace Pet Insurance logosu
 • Herhangi bir talepte bulunulmazsa, prim yılda 50 ABD doları azalır
 • Değerlendirmeye bağlı olarak tedavi edilebilir önceden var olan koşulları kapsar
 • Tüm politikalara dahil olan sınav ücretleri
 • Davranışçı terapi ve eğitim için kapsam sunar
 • Diş tedavisi dahil
Embracepetinsurance.com'u ziyaret edin

Sağlıklı Pençeler

 • Tüm planlar için sınırsız yıllık ve ömür boyu ödeme
 • Diğerlerine kıyasla ortalama olarak en hızlı tazminat ödemesi
 • Mükemmel değer ve rekabetçi fiyat
 • Yüksek müşteri memnuniyeti derecelendirmeleri
Healthypawspetinsurance.com'u ziyaret edin

Limonata

limonata logosu
 • AI güdümlü talep süreci
 • Her ABD eyaletinde mevcut değildir
 • Ev sahipleri veya kiracılar sigorta poliçeleri ile paketleyebilme
 • İsteğe bağlı sağlıklı yaşam kapsamı
Lemonade.com'u ziyaret edin

Nasıl Tasarruf Edilir

Pençesinde alçı olan köpek

İnce baskıyı karşılaştırmak ve okumak için en az üç alıntı aldığınızdan emin olun.

Proaktif sigorta harcamalarınızdan tasarruf etmenize yardımcı olacak birkaç yol.

İndirilebilirliği Arttırın

İndirilebilir tutarı (kapsam başlamadan önce sorumlu olduğunuz para miktarı) artırarak genellikle aylık priminizi azaltabilirsiniz. Ancak bunu yaparsanız, bir şey olması durumunda muafiyeti karşılayabileceğinizden emin olun.

Yıllık Öde

Şirketler genellikle iki ödeme yöntemi sunar: aylık veya yıllık. Aylık ödeme seçeneğini seçerseniz birçok şirket bir 'işlem ücreti' talep edecektir. Bu nedenle, yıllık primi önceden ödeyebilirseniz, genellikle biraz tasarruf edebilirsiniz.

Çoklu Evcil Hayvan İndirimi

Evinizde birden fazla evcil hayvanınız varsa, bazı şirketler onlarla birden fazla poliçe aldığınızda birden fazla evcil hayvan indirimi sunar. Ancak, her politikanın bireysel evcil hayvan için uygun olduğundan emin olmak önemlidir. Ancak bu indirimi sunan bir firmayı kullanarak bazen önemli miktarda tasarruf edebilirsiniz.

Sadece Karşılaştırma Sitelerine Bağlı Kalmayın

Birçok kişi, şartları netleştirmek, politika ayrıntılarını anlamak ve farklı şirketleri karşılaştırmak için karşılaştırma sitelerini ziyaret eder. Ancak tüm sigortacılar karşılaştırma web sitelerinde bulunamaz, bu da daha iyi bir fiyatı veya ihtiyaçlarınıza daha uygun bir sağlayıcıyı kaçırabileceğiniz anlamına gelir. Bu nedenle, gerçek şirketlerin web siteleri de dahil olmak üzere çeşitli web sitelerinde alışveriş yaptığınızdan ve keşfettiğinizden emin olun. Veterinerinizin de konuyla ilgili bazı ipuçları veya tavsiyeleri olabilir, ancak birçoğunun tek bir şirketle ortaklığı olduğunu, bu nedenle tartışmanızda yalnızca bir şirketi tanıtmaya teşvik edilebileceğini unutmayın.


Son düşünceler

Köpek veteriner kontrolü

Labrador Retriever'inizi sigortalatmak çoğu aile için iyi bir finansal karardır.

Ne yazık ki, Laboratuarlar genellikle kendilerini belada bulan meraklı köpeklerdir. Ve bir sigorta poliçeniz yoksa tedavi edilmesi pahalı olabilecek çeşitli sağlık sorunlarına yatkındırlar.

Genel olarak, yapılacak en önemli şey, ince yazıları okumak ve seçtiğiniz sigorta şirketi ne olursa olsun evcil hayvanınız için çalıştığından emin olmaktır. Hangi seçeneği seçeceğiniz konusunda şüpheniz varsa, veterinerinizle konuşmanız önerilir. Sizin adınıza karar veremeyebilirler, ancak daha bilinçli bir karar verebilmeniz için bunu açıklayabilirler.

Yorumlar