Boxer vs American Pit Bull Terrier: Fark Nedir?

Boxer vs American Pit Bull Terrier: Fark Nedir?

Boxer ve American Pitbull Terrier farklı görünebilir, ancak mizaçları oldukça benzerdir. Onlar sizi ve ailenizi saatlerce eğlendirecek enerjik eğlence paketleri. Her ikisi de önemli miktarda egzersiz ve sağlam bir paket lideri gerektirir.

Boxer, ancak, daha fazla sağlık sorunu yaşadığı biliniyor Pitbull ile karşılaştırıldığında, ancak Boxer'ın Pitbull'dan farklı olarak mücadele edecek 'vahşi' bir ünü yok. Her türün profesyonellerine ve eksilerine rağmen, ikisi de harika aile arkadaşları olur ve her ikisinin de verecek çok sevgisi vardır. Bu makale sırasında Amerikan Pitbull Teriyeri Pitbull olarak anılacaktır.Her iki cins de uygun şekilde eğitildikleri takdirde iyi aile köpekleri yapabilirler ve bu iki cins sıklıkla karıştırılır popüler bir 'tasarımcı köpek' yaratmak için.

Irk Karşılaştırma Tablosu

Amerikan Pitbull TeriyeriBoksör
Yükseklik 18-21 inç (M)
17-20 inç (F)
23-25 ​​inç (M)
21,5 - 23,5 inç (F)
Ağırlık 35-65 pound (M)
30-50 pound (F)
65-80 pound (M)
50-65 pound (F)
Mizaç Sevecen, Enerjik, Sadık Parlak, Eğlenceli, Sevgi Dolu, Aktif
Enerji Düzenli egzersiz Yoğun
Sağlık Ortalamanın üstü Ortalama
Bakım Haftalık Haftalık Fırçalama
Ömür 12 - 16 yaş 10-12 yıl
Fiyat 800+ ABD doları 800+ ABD dolarıGeçmiş Karşılaştırması

Amerikan Pitbull Terrier ve Boxer'ın farklı geçmişleri var, ancak ikisi de aslen av köpekleri olarak yetiştirildi ; Boxer büyük av hayvanlarını avlarken Pitbull’un ataları haşarat avlamak için kullanılıyordu. Fazla mesai, Pitbull bir dövüş köpeği olarak geliştirildi ve bu nedenle Pitbull, kısır ama çok adaletsiz bir üne sahipken, Boxer, Pitbull kadar agresif olmakla ilişkili değildir.

Amerikan Pitbull Teriyeri

'Pitbull' terimi bir şemsiye terimi 19'da köpek dövüşü döneminde Teriyer ve Bulldoglardan yetiştirilen köpekleri tanımlamak için kullanılır.inci Yüzyıl. Amerikan Pitbull Teriyeri tanınan dört Pitbull tipi köpekten biri Amerikan Staffordshire Terrier, American Bulldog ve Staffordshire Bull Terrier diğer ırklardır. Bununla birlikte, genellikle, Amerikan Pitbull Teriyeri, çoğu insanın Pitbull'u düşündüklerinde bahsettiği köpektir.19 undainci Yüzyıl İngiltere'sinde, bu tür köpekler dövüş köpekleri Ancak bu acımasız kan sporu 1835'te yasaklandığında, göçmenler köpek dövüşü yavrularını Amerika'ya götürdüler ve orada kısa bir süre spora devam ettiler. O zaman en büyük ve en güçlü köpekler yetiştirildi ve burası Amerikan Pitbull Terrier'ın doğduğu yerdi. Dövüşler sırasında sadece diğer köpeklerle dövüşmek için eğitildi, ancak efendileri dövüşü durdurmak için çembere girdiğinde köpekler efendilerini açmadı. Amerika'da bu kan sporu yasaklandığında, insanlara bu saygı fark edildi ve daha sonra aile dostu köpekleri olarak yetiştirildiler.

Boksör

Boxer'ın 19'un sonlarına dayandığına inanılıyor.inci Yüzyıl Almanyası, daha büyük, ancak artık nesli tükenmiş bir türden türetilmiş, ' Bullenbeisser 'Bull biter' anlamına gelir. Bullenbeisser, boğa ve yaban domuzu avlamak için kullanılan çok daha büyük bir köpekti; o güçlü ve harika bir bekçi köpeğiydi ama fazla mesai Almanlar daha ince ve çevik bir köpek istiyordu, bu köpek aynı zamanda aile evine bir köpek arkadaşı olarak kabul edilebilecek. Bullenbeisser'ı diğer belgelenmemiş köpeklerle yetiştiren Boxer yaratıldı. Bir boksörün yaptığı gibi, dövüşte ve oyunda kendini savunmak için ön bacaklarını kullanması nedeniyle Boxer seçildi!Boxer, zeki ve sadık bir yavrudur, şefkatlidir ve unvanını taşır. aile palyaço ! Boksör şu anda Amerikalı 11.inci American Kennel Club'a (AKC) göre geçen yıldan bu yana bir sıra artış gösteren en popüler köpek ırkı.

Görünüm Karşılaştırması

Pitbull ve Boxer görünüşlerinde farklı ve iki cins arasındaki farkı söylemek oldukça kolaydır. Pitbull, iki ırktan daha küçük olanıdır. Erkek Pitbull ölçecek 18-21 inç boyunda, pençeden omuza ölçülür, oysa erkek Boxer ölçecektir 23-25 ​​inç . Benzer şekilde, erkek Pitbull ağırlığındadır 35 ila 65 pound erkek Boxer ise çok daha ağır olacaktır. 65 ila 80 pound .

İki ırktan daha büyük olmasına rağmen, benzer şekilli gövdeler . Her ikisi de orantılıdır, uzun bacakları bir kalın ve kare şekilli gövde. Derin bir göğsü ve ince bir belleri ve yüksek tutulan uzun bir kuyruğu vardır. Boxer'ın kuyruğunun geleneksel görünümüne uygun olması daha muhtemeldir ve Pitbull'un yine geleneksel görünümüne uygun olması için kulaklarının kırpılması daha olasıdır. Her ikisinin de doğal kulakları varsa, ikisi de doğal olarak kulakları aşağı düşmüş olur, ancak Boxer'ın kulakları Pitbull'unkinden daha büyüktür.

Onların yüzü en ayırt edilebilir özellik iki cins arasında. Pitbull, daha uzun namlu ile daha kare bir yüze sahiptir ve daha orantılıdır. Ayrıca Alice Harikalar Diyarında'nın Cheshire Kedisine benzeyen geniş gülümsemesiyle tanınır! Boxer’ın yüzü daha yuvarlaktır ve alt çenesi üst çenesinden çok daha uzundur, bu da ona benzersiz yüz şeklini verir. Bu nedenle o bir Brakisefalik köpek ve bu 'bebek yüzlü' bakış gibi birçok insan onun büyük yuvarlak gözleriyle birlikte maalesef solunum sağlığı sorunları ile birlikte geliyor.Mizaç Karşılaştırması

Pitbull ve Boxer, mizaçlarında şaşırtıcı bir şekilde oldukça benzer. İkisi de harika aile hayvanları yapar. Onlar ikisi de inanılmaz sosyal Bahçede dolaşmak, kanepede oturmak veya mutfakta aile yemeği pişirmek olsun, her aile etkinliğine dahil olması gereken köpekler. Onlar son derece enerjik ve çok hareketli ve bahçede tüm günü eğlenerek kolayca geçirebilir. Bu, hazırlıklı olmanız gereken bir şey!

Pitbull’un gaddar olma ününe rağmen, o takma adı 'Dadı köpeği' ve bu çocuklara olan yakınlığından kaynaklanıyor. Büyüklükleri ve enerjileri nedeniyle birçok insan, her ikisinin de yalnızca daha büyük çocuklu bir aileye uygun olduğunu söylüyor, ancak birçok kişi, çocuklarına etraflarında nasıl davranacaklarını denetledikleri ve öğrettikleri sürece en iyi aileyi yaptıklarını söylüyor. Evcil Hayvanlar!

En büyük ve belki de tek fark, Boxer'ın biraz daha fazla olduğunun bilinmesidir. yabancılara mesafeli ve onları araziye çabucak kabul ederken, şüphelenecekler ve efendisi onları karşılayana kadar yabancılara havlayacaklar. Pitbull, düşmanca ve vahşi şöhretine rağmen, mülke giren herkesi kollarını açarak karşılar ve onlarla ilk arkadaşlık kuran kişi olur. Bu nedenle, bir bekçi köpeğinin peşindeyseniz, Boxer daha iyi bir seçim olacaktır. Bununla birlikte, yavruların hiçbiri sosyalliklerini bilinmeyen hayvanlara genişletmez ve yavruları nedeniyle onları kovalayacaklardır. yüksek av sürüşü .

Egzersiz Karşılaştırması

Hem Pitbull hem de Boxer, çok fazla enerjiye sahip eğlence paketleri. Boxer, ikisi arasında en enerjik olanıdır ve bu nedenle Pitbull'dan biraz daha fazla egzersize ihtiyacı vardır. Pitbull'un etrafa ihtiyacı olacak 60 dakika egzersiz bir gün, Boxer'ın etrafa ihtiyacı olacak Günde 90 dakika. Her ikisinin de yoğun egzersize ihtiyacı var ve bu nedenle ev dışında egzersiz yapmadıklarında, bahçede interaktif oyunlarla veya ikramlarla dolu yapboz oyuncaklarla uyarılmaya ihtiyaçları olacak. Her iki cinsin de güçlü çeneleri olduğundan, baktığınızdan da emin olun. dayak atabilen dayanıklı oyuncaklar . Bu nedenle ne Pitbull ne de Boxer harika bir apartman köpeği yapmaz.Eğitim Karşılaştırması

Herhangi bir köpekte olduğu gibi, hem Pitbull hem de Boxer'ın erken sosyalleşme diğer köpekler etrafında iyi davranmalarını sağlamak için tüm şekil ve büyüklükteki diğer yavrularla.

köpek isim önerileri

Bu türlerin hiçbiri özellikle baskın olmasa da, yine de bir paket lideri bu onun eğitiminde sağlam ve tutarlıdır.

Sağlık Karşılaştırması

Pitbull ve Boxer, ırklarının eğilimli olduğu farklı sağlık sorunlarına sahiptir. Pitbull biraz daha uzun yaşama eğilimindedir ve daha az sağlık problemi Boxer'dan daha.Pitbull şunlara eğilimlidir:

  • Kalça Displazisi - bu genellikle daha sonraki yaşamda gelişir ve buna ağrılı artrite neden olabilen anormal kalça eklemi oluşumu neden olur.
  • Serebellar Abiotrofi - bu hareket kabiliyetini ve bazen beyninin belirli bir kısmına verilen hasarın neden olduğu bilişsel işlevi azaltabilir.
  • Cilt Alerjileri - çimen alerjileri en sık karşılaşılan alerjidir, ancak hepsi merhemler, ilaçlar ve yüksek kaliteli mama ile tedavi edilebilir.

Boxer, birkaç sağlık sorunu , ortalama bir köpekten daha fazlası ve Pitbull'dan çok daha fazlası ve bu muhteşem köpeklerden birini evinize kabul etmeyi düşünüyorsanız, bu dikkate alınması gereken bir şey. Sağırlık çekmeye meyillidirler ve daha yüksek kanser oranları çoğu köpekten daha fazla. Boxer tarafından tavsiye edilir Ulusal Irk Kulübü ebeveynlerinin aşağıdaki sorunlar için test edildiğini:

  • Dirsek ve Kalça Displazisi - Pitbull ile aynıdır, ancak Boxer ek Dirsek Displazisinden muzdariptir.
  • Tiroid Değerlendirmesi - hipotiroidizm, birçok başka soruna yol açan hormon seviyelerini etkileyebilir.
  • SAS Kardiyo - Subvalvüler Aort Darlığı doğuştan bir kalp hastalığıdır.
  • Aort Kapak Hastalığı - bu, kan akışını kısıtlayan ve kalp yetmezliğine neden olabilen kalp duvarlarının daralmasıdır.
  • Boksör Kardiyomiyopatisi - bu, bayılmaya ve kalp yetmezliğine neden olabilen düzensiz kalp atışı ile karakterizedir.
  • ARVC DNA Testi - bu yukarıdakine benzer, ancak test kalbin başka bir bölgesine yöneliktir.
  • Dejeneratif Miyelopati DNA Testi - bu, omuriliği etkileyen nörolojik bir bozukluktur ve sonunda onu yürüyemez hale getiren bir dengesizlik ile karakterizedir.

Boxer, yukarıda listelenen endişelere ek olarak aynı zamanda Brakisefalik köpek ve bu nedenle herhangi bir potansiyel sahip, bunun tam olarak ne olduğunu ve bunun yavrularınız için ne anlama geldiğini araştırmalıdır. Genel olarak, düz yüzü çeşitli solunum sorunlarına neden olur ve ayrıca ısı düzenlemesinde sorunlara neden olur.

Beslenme Karşılaştırması

Hem Pitbull hem de Boxer gerektirir 2 ½ bardak yemek her gün. Elbette, hareketsiz veya daha aktiflerse, biraz daha az veya daha fazlasına ihtiyaçları olabilir.Bakım Karşılaştırması

Hem Pitbull hem de Boxer tımar ihtiyaçlarında benzer ve ikisi de bakımı çok kolay . Haftada bir fırça, kısa ve parlak tüylerinin sağlıklı görünmesini sağlar. Her iki cins de ağır tüy dökücü değildir, ancak yine de evinizde biraz köpek tüyü beklemelisiniz. Sadece ihtiyaç duyduklarında banyoya ihtiyaç duyacaklar, iki ayda bir çamur ya da pislik sevdalısı olmadıkları sürece yeterli olacaktır!

Fiyat karşılaştırması

Saygın bir yetiştiriciden her iki türün de maliyeti yaklaşık 800 $ 'dan başlayın . Bununla birlikte, Boxer, daha çok arandığı için fiyatı çok daha fazla artabilir ve Pitbull'a kıyasla yeniden evlendirme merkezlerinde daha az bulunur.

Bu adamlardan birini evlat edinmeyi düşünüyorsanız web sitesi, Pitbull Kurtarma Merkezi , Pitbull’un durumunu eyalete göre arayabileceğiniz bir veritabanına sahiptir. Boksörler Pitbull'dan çok daha az yaygın olsa da, Amerikan Boksör Kulübü eyalete göre özel Boxer kurtarma merkezlerini de listeler.

Son düşünceler

Genel olarak, hem Boxer hem de Pitbull, her ikisi de harika aile hayvanları olan harika köpeklerdir. Boxer, yabancılarla biraz daha uzak olmasına rağmen, onları kabul etmekte hızlı davranmasına rağmen, yakın ailelerine karşı hem sosyal hem de sevecen. Boxer daha iyi bir bekçi köpeği yapar, oysa Pitbull yapmaz. Her ikisinin de çok fazla egzersize ve zihinsel uyarılmaya ihtiyacı var; aktif bir aileye yakışırdı ve hiçbiri hareketsiz bir ortamda iyi başa çıkamazdı.

Yani, Boxer'ın bebeği Brachycephalic yüzü ile görünümünü ya da geniş gülümsemeli Pitbull'u tercih edin, her iki şekilde de sizin ve tüm ailenizin tadını çıkaracağınız çok mutlu yıllar ve anılar olacak!

Yorumlar