Köpeğim Az önce Ayçiçeği yedi! Ayçiçekleri Köpekler İçin Güvenli mi yoksa Toksik mi?

Köpeğim Az önce Ayçiçeği yedi! Ayçiçekleri Köpekler İçin Güvenli mi yoksa Toksik mi?

Neşeli, mutlu, parlak sarı çiçekleriyle ayçiçeklerinin görüntüsünü hepimiz severiz. Bunlar neşeli bitkiler En nemli günlerde bile yüzünüzü gülümseteceğinizden emin olabilirsiniz! Bu yüzden çoğumuz onları her yıl bahçelerimizde yetiştirmeyi seviyoruz.

Ama eğer bir evcil hayvan ebeveyniyseniz, onları bahçenize dikmenin güvenli olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Ayçiçeği köpekler için zehirli midir? bunu duyduğuna memnun olacaksın ayçiçeği köpekler için toksik değildir , bu da köpek dostu bir bahçeye harika bir ek oldukları anlamına gelir.Benzer petunyalara , ve leylaklar , ve peygamberçiçekleri , bu yapabileceğiniz anlamına gelir onları endişesiz büyütün tüylü dostuna fazla zarar veremeyeceğini bilerek. Ancak Fido'nun patilerini bitkilerinize sürmeyi başarmışsa, bilmeniz gereken birkaç şey daha var!

İçindekiler

Ayçiçekleri Köpeklere Zehirli mi?

Sarı Dachshund Kokulu Sarı Çiçek

Ayçiçekleri zehirli değildir ve köpeğinize zarar vermez.köpekoyunlari

Evcil hayvan ebeveynleri için iyi haber, ayçiçeklerinin köpekler için zehirli olmamasıdır. Çiçek, tohumlar, yapraklar ve saplar tüylü arkadaşınıza yerse herhangi bir zarar vermez. Bu demektir ki onlar bir köpek dostu bir bahçeye dikim için harika bir seçim !

ama, bu Fido'ya her şeyi açıklığa kavuşturabileceğiniz anlamına gelmez tüm güzel bitkilerinizi çiğnemek için!

Ayçiçeği gibi bitki materyalleri genellikle herhangi bir soruna neden olmadan yavrularınızın sindirim sisteminden geçer. Ama birçok köpeğin biraz hafif kusma veya ishal bitki materyali yedikten sonra, özellikle çok fazla yemişlerse. Bu genellikle endişelenecek bir şey değildir ve tedavi olmaksızın hızla düzelme eğilimindedir.Köpeğim Ayçiçeği Yerse Ne Olur?

Ayçiçekleri toksik olmamasına rağmen, hala sorunlara neden olabilirler köpekler için, doğrudan veya dolaylı olarak. Risklerin ne olduğunu anlamak önemlidir. Fido bir oturuşta çok fazla ayçiçeği yerse, neyle karşı karşıya olduğunuzu da anlamak isteyeceksiniz. Her şeyin fazlası genellikle köpek arkadaşlarımız için kötüdür.

Sindirim Sisteminde Tıkanıklık

Kahverengi Chihuahua Veteriner Tarafından Kontrol Ediliyor

Ayçiçeklerinin evcil hayvanlarımızda barsak tıkanıklıklarına neden olması mümkündür.

Aşırı miktarda ayçiçeği yerse köpeğinizin başı belaya girebilir. bu ayçiçeği tohumlarının kabukları sindirilemez , ve aşırı durumlarda sindirim sistemindeki aşırı ham bitki materyali bir tıkanıklığa neden olabilir. Bu, hızlı bir şekilde tedavi edilmezse ciddi bir durum olabilir.Köpeğinizin sindirim sisteminde bir tıkanıklık varsa, genellikle aşağıdaki gibi belirtiler fark edeceksiniz: kusma, ishal, karın ağrısı, kabızlık ve uyuşukluk . Ayçiçeği bitkisinin herhangi bir parçasını yedikten sonra bu belirtilerden herhangi birini fark ederseniz, kontrol için en kısa sürede veterinere götürmelisiniz.

Böcek öldürücüler ve Pestisitler

Pestisit Yok İşareti Olan Sarı Çiçek Bitkisi

Pestisitler köpekler için tehlikelidir ve tüketildiğinde tehdit oluşturur.

Ayçiçeklerinin lezzetli olduğunu düşünen bahçedeki tek yaratık yavru köpeğiniz olmayabilir - birçok böcek de dişlerini bu güzel bitkilere batırmayı sever. Hevesli bahçıvanlar, böcekler tarafından zarar görmelerini ve yenmelerini önlemek için genellikle bitkilerine böcek ilacı püskürtür, ancak bunun farkında olmayabilirsiniz. bu kötü kimyasallar da zararlı olabilir. Böcek öldürücüler ve böcek ilaçları köpekler için zehirlidir ve onları çok rahatsız edebilir.

Zehirlenme belirtileri arasında kusma, ishal, solunum güçlüğü, aşırı içme, salya akması, titreme, uyuşukluk, cilt tahrişi, nöbetler ve çökme sayılabilir. Ama semptomlar bağlı olarak değişebilir alınan insektisit türü hakkında.Köpeğiniz bir ayçiçeği bitkisini yedikten sonra bu belirtilerden herhangi birini gösteriyorsa, hemen veterinerinize başvurun. İçindekileri bilmek veterinerin evcil hayvanınızı uygun şekilde tedavi etmesine yardımcı olabileceğinden, herhangi bir böcek ilacının ambalajını kliniğe götürmek gerçekten yararlı olabilir.

Köpeğim Ayçiçeği Yedi – Şimdi Ne Olacak?

Üzgün ​​Köpek Yatarken

Tüylü arkadaşınızı ayçiçekleri yerse izlemek en iyisidir.

Köpeğiniz ayçiçeği bitkisinin herhangi bir parçasını yemişse, o kesinlikle iyi olmalı çünkü ayçiçekleri toksik değildir. Ancak, Fido'yu en sevdiğiniz bitkiyi yerken bulursanız, işte yapmanız gerekenler!

Adım 1: Bitkiyi Uzaklaştırın

Bitkiyi uzaklaştır . Yüksek kaliteli gıda bazlı bir ödül kullanarak onları arayabilir ya da bitkiyi onlardan alıp ulaşamayacakları veya çöpe atabilirsiniz. Yavru köpeğiniz ayçiçeğini çiğnemeye devam etmek istiyorsa, onları güvenli bir yere koyun.Adım #2: Tüketilen Şeyin Kimliği

Bitkinin ne kadar ve hangi kısımlarının tüketildiğini kontrol edin. Bu, Fido'nun bitkinin bir tıkanıklığa neden olma olasılığı daha yüksek olan bir bölümünü yiyip yemediğini belirlemeye yardımcı olacaktır.

cocker golden kırması
Adım #3: Belirtileri İzleyin

Yavrularını yakından takip et ve herhangi bir endişeniz varsa veterinerinizle iletişime geçin. Ayçiçeği yedikten sonra kusma veya ishal fark ederseniz, onlara hafif yiyecekler sunun sade pişmiş beyaz balık veya biraz sade tavuk gibi, Pişmiş pirinç . Ancak belirtiler devam ederse, veterinerinize başvurun.

4. Adım: Veterinerinizle İletişime Geçin

Köpeğiniz ayçiçeklerini yedikten sonra herhangi bir tıkanıklık belirtisi gösteriyorsa, onu veteriner kliniğine götür mümkün olan en kısa sürede. Tıkanma belirtileri arasında kusma, ishal, karın ağrısı, kabızlık ve uyuşukluk bulunur.Ayçiçeği bitkisini yedikten sonra herhangi bir böcek ilacı zehirlenmesi belirtisi fark ederseniz, o zaman hemen veterinerinize başvurun . Semptomlar kusma, ishal, solunum güçlüğü, aşırı içme, salya akması, titreme, uyuşukluk, cilt tahrişi, nöbetler ve çökmeyi içerir.

Köpeğim İyi Olacak mı?

Sarı Çiçek Bitkisini Çiğneyen Küçük Köpek

Bir ayçiçeği tüketirse, köpek arkadaşınızın iyi olması muhtemeldir.

Köpeğiniz bahçede birkaç ayçiçeği bitkisi yerse ne olabileceği konusunda endişeleniyorsanız, iyi haber şu ki kesinlikle iyi olması muhtemel ! Ayçiçeği bitkileri zehirli olmadığından, çoğu köpek onları herhangi bir sonuç almadan yer. Kusma veya ishal gibi hafif karın rahatsızlıkları genellikle tedaviye gerek kalmadan hızla iyileşir.

Ayçiçeği yemekle ilgili komplikasyonlar, bitki püskürtülürse genellikle insektisit zehirlenmesiyle bağlantılıdır. böcek ilacı zehirlenmesi köpekler için çok tehlikelidir ve ölümcül olabilir. Ayçiçeği bitkilerinin aşırı tüketilmesinden kaynaklanan tıkanıklıklar nadirdir ancak hızlı bir şekilde tedavi edilmezse hayati tehlike oluşturabilir. Ayçiçeği tüketiminden sonra herhangi bir hastalık veya endişe verici belirtiler fark ederseniz, tavsiye için veterinerinizle konuşmalısınız.Ayçiçeği Çekirdeğine Ne Dersiniz?

Sarı Çiçek Bitkisinden Tohumlar

Ayçiçeği tohumları köpek tüketimi için iyidir.

Biz insanlar, kahvaltımıza ayçiçeği tohumu serpmeyi severiz. Bizim için sağlığa faydaları yaygın olarak bilinmektedir. Fakat onları paylaşabilir misin tüylü arkadaşınla? bu basit cevap evet , kesinlikle yapabilirsiniz. Ama dikkate almanız gereken birkaç şey var.

Ayçiçeği tohumları besinle doludur. Omega 3 yağ asidi içeriğinden gelen ana sağlık yararları. Omega 3 yağ asitleri sağlıklı cilt ve saçı destekler ve cilt rahatsızlıklarından muzdarip köpekler için faydalıdır . Ancak, köpeğinizi dengeli, ticari olarak hazırlanmış bir diyetle besliyorsanız, sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu tüm besinleri içereceğini unutmamak önemlidir. Takviye sağlamak için herhangi bir ihtiyaç olmamalıdır.

Yavru köpeğinizin diyetine ayçiçeği tohumu eklemeyi düşünüyorsanız, en iyisi veterinerinizle konuşun öneri için. Evcil hayvanınız için daha güvenli ve daha uygun olabilecek omega 3 takviyeleri gibi köpekler için özel olarak tasarlanmış ve formüle edilmiş çeşitli takviyeler mevcuttur.

Ayçiçeği Yutulmasını Önleme

Sarı çiçekler arasında nefes nefese siyah köpek

Yavrularının ayçiçeklerini yemesini engellemenin en iyi yolu bölgeyi kapatmaktır.

Demek ödüllü, güzel uzun ayçiçekleri yetiştirdin ve yavru onları yemeye karar verdi! Sadece aşırı derecede hüsrana uğramayacaksınız, aynı zamanda muhtemelen bunu neden yaptıklarını da merak edeceksiniz! Bunun aslında tek bir basit nedeni yok, ama köpekler ayçiçeklerine çekilir çünkü onların tatlı kokusu.

Ayçiçeği veya diğer bitkileri yemek de Fido'nun sıkıldığının bir işareti olabilir. Köpekler yeterince egzersiz yapmadığında veya ilgi göstermediğinde, genellikle öğeleri çiğnemeye yönelirler evinizde ve bahçenizde. Bu nedenle, köpeğinizin her zaman çiçek tarhlarını yırttığını fark ederseniz, diyetine ve egzersiz programına bir göz atmaya değer. Onu evde yalnız bıraktığınız süreyi yeniden değerlendirmek isteyebilirsiniz. Köpeğinizin davranışından endişe ediyorsanız, veterineriniz size yardımcı olabilir.

Ayçiçekleri toksik olmamasına ve genellikle köpekler için zararsız olmasına rağmen, yine de en iyisidir yavrularını onları yemeye teşvik etmemek . Fido'nun çok sevdiğiniz bitkilere ulaşmasını önlemenin en iyi yolu, çiçek tarhlarını veya bahçenin bölümlerini çitle çevrili tutmaktır. Onu bitkilerden uzaklaştırmak ve dikkatini dağıtmak için bazı yüksek kaliteli ödüller veya oyuncaklar kullanmak da yardımcı olabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Son düşünceler

Ayçiçekleri bahçenizde büyümek için güvenli Toksik olmadıkları için köpekleriniz varsa. Bu, köpeğiniz bir ayçiçeği yemişse, büyük olasılıkla iyi olacağı anlamına gelir! Omega 3 yağ asitlerinden deri ve tüy faydaları elde etmek için yemeğinin üzerine az miktarda ayçiçeği çekirdeği bile serpebilirsiniz.

Ama şunu hatırla her şey ölçülü olarak iyidir ve çok fazla ayçiçeği çekirdeği yemek veya çok fazla ayçiçeği bitki materyali yemek zararlı olabilir. Yavru köpeğinizin beslenmesinde herhangi bir değişiklik yapmadan önce veterinerinizle konuşmak ve onun güzel ayçiçeklerine patilerini bulaştırmasını önlemek için önlem almak en iyisidir!

Yorumlar