Bernese Dağ Köpeği Dökülmesi: Aslında Ne Kadar Dökülüyorlar?

Bernese Dağ Köpeği Dökülmesi: Aslında Ne Kadar Dökülüyorlar?

düşünmek Bernese dağ köpeği mükemmel bir köpek arkadaşı olabilir, ama ne kadar döktüklerini bilmek lazım Birini evinize kabul etmeden önce? Çarpıcı güzel görünümleri ve tüylü köpek kürkleriyle Bernese Dağ Köpekleri (Berner olarak da bilinir) son on yılda popülaritesini artırdı. Dengeli mizaçları nedeniyle aile hayvanları olarak oldukça yaygın hale geldiler. Ama sahipleri tüm bu köpek kürkünü nasıl idare ediyor?

Muhtemelen açıktır ki evet, Bernese Dağ Köpekleri tüy döker. Yani, ya bir tanesini benimsemeden önce ne kadar tüy dökülmesi bekleyebileceğinizi görmek için buraya geldiniz ya da zaten bir tanesine sahipsiniz ve neden normalden daha fazla tüy döktüğünü anlayamıyor gibisiniz.Bu yazımızda Berner dökülmesi ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlıyoruz. öğreneceksin ne bekleyebileceğinizi yeni bir sahip olarak veya yavrunuz yıl boyunca daha fazla döküldüğünde. Ayrıca evinizi mümkün olduğunca kürksüz tutmak için bazı ipuçları da vereceğiz. Hadi atlayalım!

İçindekiler

Ceket Uzunluğu ve Yoğunluğu

Dişi Köpek Açık Havada

Berners, uzun, güzel paltolarıyla ünlüdür.Bu cins, uzun tüyleri ile ünlüdür. güzel kalın ceket . Berner, çift kaplamalı bir cinstir. Bu, hava koşullarına direnmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir 'son kat' ve ardından mevsime bağlı olarak onları daha sıcak veya daha soğuk tutmak için tasarlanmış bir 'astar' olduğu anlamına gelir. Onların astarı kışın daha kalın, yazın daha hafiftir.Bir Berner'a sahip olmak, özellikle tüy dökme mevsiminde, sonrasında biraz kürkün temizlenmesini bekleyebileceğiniz anlamına gelir. Paltoları, nasıl göründükleri konusunda en ayırt edici faktörlerden biridir. Daha uzun paltoları ve İsviçre mirası nedeniyle, insanlar genellikle onları bir Saint Bernard ile karıştır .

Ceket Renkleri

Dışarıda duran erkek köpek

Berner'in cins standardı, siyah, beyaz ve pas içeren sınırlı sayıda kaplama rengine sahiptir.buffy köpek maması

Bernese'nin çok sınırlı bir renk kombinasyonu var cins standardı olarak kabul edilmek . Çoğu köpek, çoğunlukla beyaz ve bakırla karıştırılmış siyah katlara sahip olacaktır. Renk kombinasyonları, İsviçre'den benzer kökenleri paylaşan diğer dağ köpeği ırklarıyla da paylaşılıyor. Paltoları genellikle diğer renklerden daha fazla siyah kürke sahip olduğundan, daha koyu renkli döşeme veya mobilyalara sahip sahipler için daha iyi uyum sağlama eğilimindedir. Daha açık renkli mobilyalara sahip olanlar için, muhtemelen bakım rutininizin zirvesinde kalın biraz daha coşkuyla.

Atma Sıklığı

Berner yıl boyu süren bir shedder . Dökülme yoğunluğu yaz ve kış aylarında artar. Daha uzun kürkleri olduğu için arkalarında bıraktıkları kürk daha fazladır. Alman Çobanından fark edilir veya diğer çift kaplamalı köpek ırkları. Bu, dışarıdaki sıcaklığa bağlı olarak daha kalın veya daha ince bir astar için yer açmak için astarlarının dökülmeye başlayacağı yılın zamanıdır.

'Şişmiş palto' mevsimsellikleri sırasında, Bernese'nizi düzenli olarak fırçalamanın gerçekten üstünde kalmanız gerekecek. Aslında, yazın başlarında, tüyleri aşağıda tutmak için muhtemelen günlük fırçalamaya başvurmak isteyeceksiniz. Daha sonra değineceğimiz başka bakım önerileri de var, ancak tüy dökme mevsimi boyunca evinizi tüysüz tutmak için genellikle ilk savunma hattı fırçalamadır.Tüy Dökülmesinin Diğer Nedenleri

Yerdeki gergin köpek

Berners, rutin değişikliklere ve diğer stresli olaylara karşı hassas olabilir.

Halihazırda bir Berner'ınız varsa, normalden daha fazla tüy dökmesinin başka nedenleri olabilir. 'Dökülme mevsimi' dışında, kürklerinin ne sıklıkta dökülme sıklığını etkileyebilecek başka şeyler de vardır. Bernese'niz normalden daha fazla dökülüyorsa, dikkat etmeniz gereken birkaç şey var.

Stres ve Kaygı: Bernese doğal olarak daha endişeli bir ırktır. Ayrılık kaygısından mustarip olabilirler ve dökülme pek çok sorundan biridir. yaygın semptomlar endişeli veya stresli bir köpeğin portresi. Herhangi bir rutin değişiklik onları strese sokabilir ve bu, aile ile yeterince zaman geçirmemeyi veya yeni bir köpeği veya bebeği evinize kabul etmeyi içerir.

Diyette Değişiklik: Diyetteki değişiklikler, Bernese'nizin ne sıklıkla tüy döktüğünü etkileyebilir. Bazı köpeklerin diyetlerini daha sınırlı içerikli bir gıda hattına değiştirmeleri gerekebilir. Bu cinsin tahıl alerjilerinden muzdarip olması nadir değildir, bu nedenle normalden daha fazla dökülme fark ederseniz, tahılsız bir formül düşünün.Cilt koşulları: Akarlar, pireler ve diğer böcekler, yavrularınızın normalden daha sık dökülmesine neden olacak cilt koşullarına neden olabilir. Ayrıca köpeğinizin yeni bir köpek maması veya onu tanıştırdığınız köpek şampuanına karşı cilt alerjisi olması da mümkündür.

Sağlık Koşulları: Daha az yaygın olmakla birlikte, ciddi sağlık sorunları ek kürk kaybına neden olabilir. Evinizin çevresinde daha fazla kürk görmenin yanı sıra köpeğinizin davranışı değiştiyse, veterinerinize danışın.

Tüy Dökülmesi Yönetimi ve İpuçları

Büyük Köpek Deshedding Sonrası

Bir Berner'a sahip olduğunuzda Deshedder'ınız en iyi arkadaşınız olacak.

Yani Berner'in sizin için mükemmel bir cins olduğuna karar verdiniz, ancak belki de tüy dökme alışkanlıklarını nasıl daha etkin bir şekilde yöneteceğiniz konusunda tavsiyeye ihtiyacınız var? Tüm ağır tüy döken ırklar için etkili bir Kendin Yap Bakım rutini gereklidir. Dökülme mevsimi boyunca aylık banyo yapmanın yanı sıra günlük olarak fırçalamayı başaramıyorsanız, bir Bernedoodle düşünün. bir Berner ile bir Fino köpeği karıştıran . Bu yavrular genellikle aynı rengi taşırlar ve Bernese ebeveynlerinden daha az tüy döktükleri bilinir.Berner'ınızın tüy dökme alışkanlıklarıyla başa çıkmaya hazırsanız, atmanız gereken bazı adımlar var. Alerjiden kaynaklanmadıkça, tımar etmenin bir cinsten kaçınmak için bir neden olması gerektiğini düşünmüyoruz. Farklı köpek ırkları, belirli aile dinamikleri ile çok iyi sonuç verir, bu nedenle, kürkleri sizi evinize kabul etme konusunda endişeli olmanıza neden olan tek şeyse, bu cinsten kaçınmayın. Peki Berner'in tüy dökme alışkanlıklarını yönetmek ne kadar kolay? Bu Bernese Dağ Köpeği tüy dökme ipuçlarını takip edin ve daha az tüylü bir eve giden yolda olacaksınız.

k9 köpek oyunları

fırçalama

Normal dökülme mevsimlerinde fırçalama haftada yaklaşık 3 kez yapılmalıdır. Bu, kürkü evinizden ve mobilyalarınızdan uzak tutmak için yeterli olmalıdır. Daha uzun bir iğne fırçası kullanmanızı öneririz. Kıllı bir fırça kullanmak, tüylerinin akmasını ve dolaşmasını önlemek için ihtiyacınız olan derinliği elde etmeyecektir.

Daha uzun bir iğne fırçası, çok sayıda ölü köpek kürkü bulabileceğiniz fırçalama seansları sırasında astarlarına girmenize yardımcı olacaktır. Kışın ve yazın tüy dökme mevsimi boyunca, her gün fırçalamayı düşünün. Evet, bu cins için günlük fırçalama öneriyoruz. En azından gün aşırı düşünmelisiniz.Ayrıca bir Deshedding aracı almanızı öneririz. Bu araçlar daha tasarruflu kullanılabilir. Kürkün derinliklerine inmeye ve bir fırçanın tutamayacağı gevşek kürkü çıkarmaya yardımcı olurlar. Genellikle oldukça bütçe dostudurlar ve birkaç çok popüler model bu işi kolaylıkla yapacak.

banyo

Küvette Berner Banyosu

Berner'inizi ayda en az bir kez yıkadığınızdan emin olun.

Berner'inizi ayda bir kereden fazla yıkamamalısınız. Bazen, çamurda, çimende veya yapraklarda boğuştuktan sonra yavrularınızın banyoya ihtiyacı olabilir. Rutin bir durum olmadığı sürece ayda bir defadan fazla yapılması tüy sağlığına zarar vermez. Köpeğinizi ayda bir defadan fazla düzenli olarak yıkamak, cildini kurutur ve tüylerinin sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu doğal yağları tüketebilir. Berner'in ceketi uzun ve yoğun olduğundan, muhtemelen bir koku geliştirmek . Düzenli banyo yapmak onların taze kokmasına yardımcı olacaktır.

Şampuan

Genelde tavsiye etmiyoruz Anti-Dökülme formülü kullanarak Düzenli olarak fırçalamıyorsanız ve ihtiyacınız olan sonuçları görmüyorsanız. Bazı Dökülme Önleyici formüller sert kimyasallar içerir. Diğerleri yapmaz. Bu rotaya, yalnızca çok düzenli bir fırçalama rutininden sonra evinizin çevresinde daha az kürk görmezseniz gitmenizi öneririz. Berner'inizin tüylerini sağlıklı tutmak için düzenli banyo yaparken doğal veya yulaf ezmeli köpek şampuanı kullanın.Diyet

Çoğu köpek sahibi, tüy sağlığı söz konusu olduğunda diyeti tamamen görmezden gelir. Ancak diyet, evcil hayvan ebeveyni olarak peşine düşebileceğiniz 'düşük asılı meyvelerden' biridir. Yavrularınızın yediği köpek mamasının Omega Yağ Asitleri açısından yüksek olmasını sağlamak, tüylerinin sağlıklı ve parlak kalmasını sağlamak için uzun bir yol kat edecektir. Birinci sınıf köpek mamasının yavrularınızın tüy sağlığı üzerindeki etkilerini görmeye başlamanız bir ay kadar sürebilir. Bazıları gibi tahılsız gıdalara bakmanızı öneririz. Taste of the Wild'ın birinci sınıf formülleri Berner'inizin ceketini sağlıklı tutmaya yardımcı olmak için.

Takviyeler

Yavru köpeğiniz diyetteki bir değişikliğe yanıt vermediyse, takviyeler her zaman bir seçenektir. Genellikle cilt ve tüy sağlığı için ihtiyacınız olan tek şey iyi bir Omega yağ asitleri takviyesidir. Deri ve tüy sağlığı için çiğnenebilir köpek takviyeleri üreten birçok marka var ve bunları kullanım kolaylığı açısından kullanmanızı öneririz. Ayrıca, besin alımını artırırken biraz daha lezzetli hale getirmek için köpeğinizin kuru mamasına birkaç damla sıvı Omega yağ asidi atmayı da düşünebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kürk yönetimi söz konusu olduğunda hala cevaplanmamış sorularınız mı var? Berner'in tüy dökme alışkanlıklarıyla ilgili en sık sorulan sorulardan bazıları aşağıdadır.

Berner'imin kürkünü evimden uzak tutmak için en iyi araç hangisidir?

Bir tel fırça en iyi arkadaşınız olacak. Tüy dökme mevsimi boyunca, bahsedildiği gibi, şişmiş paltolarını kıyafetlerinizde değil dışarıda tutmaya yardımcı olacak bir Tüy Dökülme aracına bakmayı düşünün.

Berers bütün yıl tüy döker mi?

Evet, bu cins tüm yıl boyunca tüy döküyor ve bundan kaçınmanın gerçekten bir yolu yok. Neyse ki, yukarıda özetlediğimiz ipuçlarını izleyerek kolayca yönetilebilir. Ayrıca belirtildiği gibi, Berners yaz ve kış aylarında daha fazla tüy döker, bu nedenle yılın o zamanında tımar görevi yapmak için daha fazla zaman harcamayı umarlar.

Berner'ım neden normalden daha fazla dökülüyor?

Stres ve kaygı, hemen hemen her tür için mevsimsel olmayan dökülme nedenlerinden ikisidir. Bu nedenle, tüy dökme mevsiminin dışındaysanız ve evinizin çevresinde daha fazla köpek kürkü fark ederseniz, yakın zamanda evinizin çevresinde herhangi bir rutin değişiklik veya ek stres olmadığından emin olun. Endişeleriniz varsa veya köpeğiniz farklı davranıyorsa, veterinerinizin tavsiyesini alın.

Bernese Dağ Köpeği tüy dökme mevsimi ne zaman?

Daha önce de belirtildiği gibi, tüy dökme mevsimi yıl boyuncadır ve en ağır aylar yaz başlarında ve kış başlarında gelir. Berner'ınız ya kendilerini sıcak tutmak için daha kalın saçlar çıkaracak ya da serin kalmak için bir kısmını dökecek.

çiğneme elmas doğal

Son düşünceler

Bir sonraki aile evcil hayvanınız olarak bir Bernese Dağ Köpeği düşünüyorsanız, onların dökülme alışkanlıklarına izin verme yoluna çık. Diğer evcil hayvanların çoğu ve tüm çocuklarla iyi geçinen mükemmel aile arkadaşlarıdır. Günlük bir miktar tutarlılıkla, Berner'inizin paltosu kontrol altında tutulabilir ve eviniz mutlu bir şekilde kürksüz olabilir.

Yorumlar