Blue Buffalo vs. Wellness: Hangi Köpek Maması Daha İyi?

Blue Buffalo vs. Wellness: Hangi Köpek Maması Daha İyi?

Blue Buffalo ile Wellness Karşılaştırması yavrularınızın beslenme ihtiyaçları için ? Bir köpeğin ihtiyaç duyduğu altı temel besin; su, proteinler, yağlar, karbonhidratlar, mineraller ve vitaminlerdir. Köpeğinizin tüm temel vücut işlevlerine yardımcı olmak için günlük diyetinde bunlar gereklidir.

Sorun, hepsi sevgili köpeğiniz için en iyi seçenek olduğunu iddia eden düzinelerce yiyecek seçeneğiyle karşı karşıya kaldığınızda ortaya çıkar. En çok araştırılan markalardan ikisi Mavi Bufalo ve Sağlık . Her iki marka da yavrularınız için çok çeşitli köpek maması seçeneklerine sahiptir ve bunların her birini köpeğinizin yaşam aşamasına göre ayrıntılı olarak karşılaştırır.Köpeğiniz kaç yaşında olursa olsun, amacınız onları rahatça karşılayabileceğiniz en kaliteli besinlerle beslemek olmalıdır. Onlar değilken daha ucuz köpek maması markaları herhangi bir şekilde, ikisi de makul bir şekilde uygun fiyatlıdır ve her ikisi de yavrularınız için çeşitli farklı tatlara sahiptir. Her markaya daha ayrıntılı bir şekilde bakalım.

Bir Bakışta Gıdaların Karşılaştırılması: Wellness Vs. Mavi Buffalo

Mavi Buffalo Küçük Irk: Küçük Irk Tahılsız Tavuk ve Bezelye
Wellness Küçük Irk: Tam Sağlık Küçük Irk Tarif
Mavi Buffalo Orta Irk: Tahılsız Tavuk ve Bezelye
Wellness Medium Breed: Tam Sağlıklı Tavuk ve Yulaf Ezmesi
Mavi Buffalo Büyük Irk: Büyük Irk Tahılsız Tavuk ve Bezelye

Wellness Büyük Irk: Tam Sağlık Büyük Irk TarifNot: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Amazon.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Marka Geçmişlerini Karşılaştırmak

Wellness ve Blue Buffalo Marka Tarihi

Köpeğiniz için hangi yiyeceğin en iyi olduğunu gerçekten bilmeden önce, bir göz atmalıyız. her markanın geçmişi . Yavru köpeğinizin yiyeceği yiyecek yapan herhangi bir şirketin geçmişini bilmek güzel. Tıpkı sizin gibi köpeğinizin sağlığına bağlı olduklarından emin olmak istersiniz.Hem Wellness hem de Blue Buffalo daha yeni markalar , ancak hem iyi bilinen hem de saygın gıda üreticileridir. Wellness, sevdiğimiz birçok farklı yiyeceğe sahiptir, özellikle de kilo yönetimi formülü. Yorkies gibi daha küçük ırklar için iyi . Öte yandan Blue Buffalo, tarihsel olarak pek çok farklı türde yemek yapmıştır. yaşlı köpekler için en iyi formüller , Hem de yüksek lif içerikli köpek maması Düzenli kalmak için yardıma ihtiyacı olan yavrular için.

Sağlık Tarihi

Wellness Pet Food, yirmi yılı aşkın süredir var olan evcil hayvan maması endüstrisindeki en genç markalardan biridir. Mümkün olan en iyi doğal evcil hayvan maması tariflerini oluşturmak için yola çıkan hayvan besleme uzmanları, veterinerler ve gıda bilimcilerinden oluşan bir ekip tarafından 1997 yılında başlatıldı. Sağlığı ve zindeliği teşvik etmek için yalnızca en iyi malzemeleri kullanmak ve enerjilerini koruyarak, yapay tatların, koruyucuların ve diğer kimyasalların yiyeceklerine asla dahil edilmeyeceğine söz verdiler.

Wellness, 1997'de köpekler için ilk tariflerini ve ardından 2000'de kedi tariflerini yayınladı. Yiyecekleri, Mishawaka, Indiana merkezli kendi fabrikalarında üretiliyor ve tarifleri artık dünyanın her yerinde mevcuttur.Blue Buffalo Tarihi

Blue Buffalo, Connecticut, Wilton'da sadece birkaç yıl önce 2012'de geliştirilen nispeten yeni bir şirkettir. Bishop ailesi, kanserle savaşını kaybeden sevgili aile köpeği 'Blue' nun erken ölümünden ilham aldı. Aile, önde gelen bir Veteriner ve hayvan beslenme uzmanıyla birlikte, besleyici köpek maması geliştirmeye karar verdi. birçok sağlık sorunu için faydalıdır . Gerçek et gibi doğal malzemeler kullanarak, evcil hayvanlarda öne çıkan sağlık sorunlarını yönetmede ve hafifletmede sağlıklı ve dengeli beslenmenin anahtar olduğuna inanıyorlar.

Markanın misyon beyanı, 'onları aile gibi sev, onları aile gibi besle' ve bugün yaptıkları her şeyin merkezinde yer almaktadır. Kaliteden veya güvenlikten ödün vermemeye söz veriyorlar ve her biri ilk bileşen olarak gerçek etle başlayan çok çeşitli tarifler sunuyorlar. Bu ethos, köpek sahipleri arasında kısa sürede çok popüler bir marka haline geldiğini gördü. Blue Buffalo, en çok incelenen köpek maması markaları sık sık olmak Nutro gibi markalarla eşleşti veya Merrick ile karşılaştırıldığında .

Besin Değeri Karşılaştırması

en yaygın kabul gören tavsiye Tüylü arkadaşınızı beslemek, onu karşılayabileceğiniz en iyi yemeği beslemektir. Buradaki zorluk, ürün etiketlerine ve besin içeriğine bakıldığında iyi ve kötü gıda arasındaki farkların hemen belirgin olmamasıdır. Daha fazlası hakkında malzemeler ve kalitesi ve iki gıda% 27 protein belirtebilir, ancak çok farklı protein kaynaklarından yapılabilir.

Malzemelerin kalitesindeki farkı görmenin en kolay yolu, listelenen ilk beş bileşene bak ve bunları normal tam gıda malzemeleri olarak kabul ederseniz, bu harika bir başlangıçtır. Evcil hayvan maması pazarı büyüktür ve iyi düzenlenmiştir, ancak yine de kendi araştırmanızı yapmanız gerekir. Daha iyileri saygın bir geçmişe sahip olacak ve genellikle bilimsel araştırma ve analize dayanan tariflere sahip olacak, ancak yine de köpeğiniz için en iyisi olan herhangi bir şüpheniz varsa, Veterinerinize özel tavsiye isteyin.Aşağıdaki tablo, Wellness ve Blue Buffalo’nun beden özgüllüğü açısından en popüler standart mamasının ortalama besin bileşenlerini karşılaştırmaktadır (her bir ürünün bağlantıları için yukarıya bakın).

Mavi Buffalo Küçük IrkWellness Küçük IrkMavi Buffalo Orta IrkWellness Medium BreedMavi Buffalo Büyük IrkWellness Large Breed
Protein % 26 % 28 % 24 % 24 % 22 % 26
Yağlar % on beş % 16 % 14 % 12 % 12 % 12
Lif % 5 % 4 % 6 % 4 % 6 % 5
Kcal / Kupa 380 331 373 329 357 309

Protein, yağ ve lif, ölçülen gıda ürünlerinin üç ana bileşenidir ve bunları temel beslenme karşılaştırmamızın temeli olarak kullandık. Yavrularınız için neden bu kadar önemli olduklarına ve her markayla nasıl karşılaştırıldıklarına bakalım.

Protein içerikli

Protein, dengeli bir köpek diyetinde olduğu gibi önemlidir kasları ve diğer vücut dokularını inşa etmenin ve onarmanın ayrılmaz bir parçası . Yeni cilt hücreleri oluşturmaya, saç büyümesine, kas dokusunu oluşturmaya yardımcı olur ve günlük işlevler için gerekli hormon ve enzimlerin oluşturulmasına yardımcı olur. Doggo arkadaşlarımızın sadece yarısını doğal olarak yapabildikleri gerekli proteinleri yapmak için 22 farklı amino aside ihtiyaçları vardır ve geri kalanı yiyecek alımlarından gelir. Bu nedenle, onların yemeğinde mevcut olmaları çok önemlidir. protein eksiklikleri sağlık sorunlarına yol açabilir cilt koşulları, hormon dengesizlikleri, büyüme geriliği ve hatta davranış değişiklikleri gibi.

Bu kategoride net bir kazanan görebiliriz. Wellness, her boyuttaki pooch için yiyeceklerinde baktığımız ürünlerin ikisinde daha fazla proteine ​​sahiptir. Protein ayrıca kemiksiz hindi eti, Tavuk unu ve Somon unu ilk üç bileşen olarak listelenir ve et yan ürünü listelenmez. Unutmayın ki protein Dachshunds gibi köpekler için daha az önemli (küçük ırklar) daha küçük kas miktarlarına sahip oldukları için.Yağ içeriği

Yaygın bir yanlış anlama, insanların yağ ile obezite ve sağlıksızlık arasında hemen ilişki kurmasına neden olur, ancak durum böyle değildir. Köpekler gerektirir Dengeli bir diyetin parçası olarak temel bir yağ alımı ve yetişkin diyetinde olduğu gibi iyi ve kötü yağlar vardır. İyi olanlar, enerji, tat ve lezzet sağlar ve en önemlisi belirli vitaminlerin emilimine yardımcı olur.

Köpek mamalarında kullanılan yaygın yağlar, besin alımlarına olumlu bir katkı sağlar, örneğin Tavuk veya Domuz yağı, balık yağı ve ayçiçek yağı. Ortalama bir yetişkin köpek, sağlıklı kalabilmek için diyetlerinde% 10 ila% 15 arasında temel yağlara ihtiyaç duyar. Yağ sadece alımları arttığında ve egzersizi azaldığında sorun olur , bu yüzden ikramlara dikkat edin ve yavrularınız sağlıklı kalacaktır.

Tablodan, yağdaki tek gerçek farkın, Wellness'ın% 2 daha az olduğu ve bu nedenle daha az kaloriye sahip olduğu orta boy gıda karşılaştırmasında geldiğini görebiliriz, ancak bu, Blue Buffalo yemeği hala içeride olduğu için daha iyi olduğunun göstergesi değildir. tavsiye edilen oranlar ve bu nedenle hala dengeli.Lif İçeriği

Diyet lifi, temel olarak sindirimden sonra bitki hücrelerinin karbonhidrat kalıntılarıdır. Lif, kolonun dışındaki suyu köpeğin dışkısına emer ve bu nedenle düzenli bağırsak hareketlerini teşvik eden ishalin önlenmesine yardımcı olur. Fiber, herhangi bir normal tuvalet sorununa genellikle çözüm olabilecek bir dışkı 'dengeleyicidir' senin köpeğin var.

Lif, yiyecek kalori içeriğini azaltarak ve yavrularınızın daha uzun süre daha tok hissetmesine yardımcı olarak kilo vermesi gereken köpeklere yardımcı olmak için de harikadır. Bu şekilde daha az kalori tüketirler ama yine de aynı miktarda yediklerini hissederler.

Karşılaştırılan gıdalarda lif içeriğinin yine çok benzer olduğunu tablodan görebiliyoruz, ancak Blue Buffalo her üç gıda türünde de biraz daha yüksek lif içeriğine sahip, bu yüzden bu turu kazandılar.

Tatlar

Köpeğiniz nihayet belirli bir tattan sıkıldıysa, can sıkıntısını kırmanın birkaç kolay yolu vardır. Öncelikle, biraz sos oluşturduğu için kuru tanelere biraz ılık su eklemeyi veya haftada birkaç kez bisküvilere biraz ıslak yiyecek karıştırmayı deneyin.

Bu, iştahını yeniden canlandırmazsa, aynı marka yelpazesinden farklı bir tarif de deneyebilirsiniz, ancak bunlar çok farklı olmayacak, mide rahatsızlığından kaçınmak için yine de yavaşça geçiş yapmanız gerekecektir. Neyse ki, Hem Blue Buffalo hem de Wellness, aralarından seçim yapabileceğiniz makul bir lezzet seçeneği sunar Bu, köpeğinizin kıçıyla ilgilenmeye devam etmesine yardımcı olacak bir yol olmalı. Yani, lezzet turu bir berabere.Maliyet

Hepimiz, köpek maması fiyatlarının süper ucuzdan aşırı pahalıya değişebileceğini biliyoruz ve bu, köpeğinizin boyutundan ve enerji seviyesinden etkilenebilirken, çoğu, seçtiğiniz mamanın türü ve kalitesiyle ilgilidir. Ancak alıcı dikkat edin, pahalı her zaman kalite anlamına gelmez.

Satın alma hakkının temel ilkesi, köpeğinize ve onun bireysel beslenme gereksinimlerine uygun ürünleri araştırmak ve karşılaştırmak ve bütçe aralığınıza uymaktır. Aşağıdaki tablo, yukarıda belirtilen aynı mama taneleri kullanan her iki markanın ortalama maliyetinin hızlı bir karşılaştırmasını sunmaktadır.

Mavi Buffalo Küçük IrkWellness Küçük IrkMavi Buffalo Orta IrkWellness Medium BreedMavi Buffalo Büyük IrkWellness Large Breed
Çanta Boyutu (Lbs.) 11 Lb. 12 Lb. 24 Lb. 30 Lb. 24 Lb. 30 Lb.
Ortalama Maliyet / Lb. 2,90 ABD doları 2,83 ABD doları # 2.08 1,53 ABD doları 2,20 ABD doları 2,06 ABD doları
Ortalama Maliyet / Kcal .beş .17 .eleven .09 .12 0,13

Görünüşe göre, Wellness her üç ürün için de ağırlık bazında daha ucuz. ama kalori başına maliyete bir bakın ve bunu görebilirsiniz Blue Buffalo iki üründe daha ucuzdur, Bunun nedeni, Wellness yemeğinin standart fincan başına aynı miktarda kalori sağlamamasıdır. Öyleyse, bu kılavuzdaki karşılaştırma faktörlerinin geri kalanı siz ve yavru için eşitse ve ikisi arasında karar vermek kelimenin tam anlamıyla fiyata bağlıysa, o zaman Blue Buffalo burada kazanır. Blue Buffalo sık sık kazandığından bu yaygındır Science Diet gibi diğer markalara karşı ve bazı daha büyük rakipler.

Sıkça Sorulan Sorular

Yukarıdaki içerikte kapsanan daha ince ayrıntıların çoğu ile, her bir markayla ilgili epeyce soru alıyoruz. Aklınıza gelen bazı soruları yanıtlamadıysak, işte hâlâ aklınıza takılan sorulardan bazıları:

S: Bu markalar ve ürünler tahıl içermiyor mu?
C: Her iki markanın da tahıl içeren ve tahıl içermeyen tarifleri vardır ve bazen aynı ürünü tercih edebilirsiniz. Tahılsız gıdaya ihtiyacınız varsa açıklamaları dikkatlice okuduğunuzdan emin olun.

köpek tavuk kemiklerini yedi

S: Bu markalar et yan ürünlerini kullanıyor mu?
C: Kısacası hayır. Her iki marka da tariflerinde et yan ürünlerinden uzak durduklarını belirtiyor. Bununla birlikte, Blue Buffalo, geçmişte ürünlerinin gerçekten et yan ürünleri içerdiği tespit edildiğinde yanıltıcı ambalajlara karşı yasalaşmış, ancak Blue Buffalo bu sorunun çözüldüğünü iddia ediyor.

S: Köpeğim için hangi markanın daha iyi olduğunu nasıl bilebilirim?
C: Bu, yavru köpeğinizin ihtiyaç duyduğu şeylerin ayrıntıları olmadan cevaplanması zor bir sorudur. Her iki marka da hem boyut hem de yaşam tarzı için farklı seçeneklerle kaliteli yiyecekler üretir, bu nedenle yavrularınızın gereksinimlerine uyan ürünleri karşılaştırdığınızdan emin olun ve şüpheniz varsa yerel Veteriner ekibinizden tavsiye alın.

Lehte ve aleyhte olanlar

MarkaArtılarıEksileri
Sağlık Kaliteli doğal içerikler Ortalama kalori sayısından daha düşük
Tahıl içermeyen seçenekler Pek çok farklı yaşam tarzı teklifi yok
Para için iyi bir değer Lezzet seçimi eksikliği
Mavi Buffalo Doğal ve Organik Daha Yüksek Ortalama Fiyat
Tariflerin Bolluğu Bazı Tarifler Zengin
Marka Popülerliği

Son düşünceler

Her iki şirket de şu anda kaliteli, dengeli gıda üretme konusunda çok popüler. Tüm tariflerine giren etkileyici içerik çeşitleriyle birleştiğinde, bu karşılaştırmayı oldukça yakın hale getirir. Her ikisinin de kullandığı malzemeler, ilk bileşen olarak ete büyük önem veriyor ve neredeyse her tür köpeğe ve bireysel ihtiyaçlara hitap eden tarifler ve formüllerle kaliteli bir bileşen olarak yüksek proteinli et unu kullanıyor.

Her iki markanın da farklı nedenlerle farklı türler için favorilerimiz olduğunu belirtmek önemlidir. Örneğin, Blue Buffalo'yu bizim Pitbull yavruları için en iyi yiyecekler ve Wellness bizim Sibirya kurdu için en sevilen gıda formülleri . Herkese uyan tek bir beden yoktur ve sonuçta, deneme yanılma yoluyla yavrularınız için en iyisinin ne olduğuna karar vermeniz gerekecektir.

Bu nedenle, kimi önereceğimize karar vermek için, her iki markanın da genel tekliflerine bakmamız gerekiyor ve çok daha fazla ürün olduğu ve daha iyi bir ortalama kalori başına maliyetle sunulduğu göz önüne alındığında, Blue Buffalo taç bu sefer yuvarlak.

Yorumlar