Iams ve Pedigree: Yavrularınız İçin Hangi Köpek Maması Daha İyi?

Iams ve Pedigree: Yavrularınız İçin Hangi Köpek Maması Daha İyi?

Yavru köpeğiniz için bir yiyecek seçimi olarak IAMS ile Pedigree'yi karşılaştırmak? Her iki yiyecek de köpeğiniz için doğru seçim olsa da, daha önce karşılaştırmaya değer bazı farklılıklar vardır. Köpeğine yeni bir yemeğe başlamak . Köpeğinizi daha sağlıklı yiyeceklerle beslemek her zamankinden daha popüler. Köpeklere sofra artıkları verildiği veya bazen şanslılarsa her Pazar günü özel bir muamele olarak bir kutu standart altı köpek maması verildiği günler geride kaldı.

Kötü beslenme ve egzersiz eksikliği, hem biz hem de evcil hayvanlarımız için kalp rahatsızlıkları, obezite, diyabet ve daha sinsi hastalıklar gibi her türlü sağlık sorunlarına yol açabilir. kanser gibi . Evcil hayvan gıda endüstrisi, protein, yağ ve lif olmak üzere 3 ana bileşenden oluşan sağlıklı ve dengeli beslenmeyi neyin oluşturduğuna dair kurallar belirlemiştir. İçeriklerin çoğunu oluştururlar. birçok tarifte kullanıldı . Ne arayacağınızı öğrendikten sonra, köpeğinizin ihtiyaçlarına uygun bir avuç ürün seçmek ve kaselerine ne koyduğunuz hakkında bilinçli bir karar vermek için yan yana karşılaştırmak daha kolaydır.Bu karşılaştırmada, tartışmalı olarak iki en büyük ve tanınmış markalar köpek maması endüstrisinde, IAMS ve Pedigree. Yiyeceklerine neyin girdiğine, birinin neden diğerinden daha iyi olabileceğine ve hangisinin daha değerli olduğuna bakacağız. Öyleyse, doğrudan IAMS ile Pedigree arasındaki savaşa atlayalım.

Bir Bakışta Yiyecek Karşılaştırması: IAMS ve Pedigree

IAMS Küçük Irk: Proaktif Sağlıklı Tavuk
Soy Ağacı Küçük Irk: Küçük Köpek Tavuğu
IAMS Ortamı: Yetişkin Kuzu Tarifi
Soy Ağacı: Yetişkin Biftek ve Sebze tarifi
IAMS Büyük Irk: Büyük Irk Tavuk Tarifi
Soy Ağacı Büyük Irk: Büyük Irk TavukNot: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Amazon.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.Marka Geçmişlerini Karşılaştırmak

Soyağacı Yemek Yeme Köpek

Bu gıda markalarından hangisinin yavrularınız için en iyisi olduğunu gerçekten karşılaştırmadan önce, yavrularınız için mümkün olan en iyi sağlığı sağlamada hedeflerinin sizinkiyle aynı hizada olmasını sağlamak için geçmişlerine bir göz atmamız gerekiyor. Hem IAMS hem de Pedigree'nin bir süredir ortalıkta olduğunu göreceksiniz ve her iki markanın da yavrularınızın boyutuna ve yaş aralığına bağlı olarak geniş bir yelpazede farklı yiyecekler sunduğunu göreceksiniz. Köpeğiniz için bir mama seçmeye gerçekten inanırken kişisel bir seçim Her iki marka da köpeğinizin beslenme hedeflerine bağlı olarak sağlam seçenekler sunar.IAMS Geçmişi

1946'da Paul Iams adında bir beyefendi IAMS şirketini kurdu. Ohio Eyalet Üniversitesi'nden bir hayvan beslenme uzmanı olarak mezun olduktan sonra babasının hayvan yemi işinde çalışmıştı. O aniden farkına vardı ki köpekler genellikle araştırılmamış, dengeli veya besleyici yiyecekler olmayan sofra artıklarıyla beslendi sığır ve at gibi diğer hayvanlarla karşılaştırıldığında.

IAMS 999 olarak bilinen ilk IAMS ürünü çığır açıyordu çünkü o zamanlar piyasadaki çoğu gıdanın aksine, hayvansal proteinlerden yapılmıştır bitki bazlı proteinler yerine. Paul, Eukanuba adını verdiği iyi bilinen başka bir formül geliştirmeye devam etti. IAMS birkaç kez satıldı ve el değiştirdi ve şu anda Mars Inc.'e ait. Bununla birlikte, IAMS anlayışı değişmedi ve hala sofra hurdalarına rakip olan uygun fiyatlı ancak besleyici yiyecekler yaratmayı hedefliyorlar ve ürünlerini dünya çapında satıyorlar.

Soyağacı Geçmişi

Pedigree Petfoods ayrıca, ana fabrikaları İngiltere'nin kalbi Leicestershire'daki gölet boyunca kurulu olan Mars Inc.'e aittir ve genel merkezleri McLean, Virginia'da bulunmaktadır. 1970'lerde Pedigree, pazarda lider bir figür olan yılda 400.000 ton evcil hayvan maması bölgesinde üretiyordu, ancak 80'lerde ve 90'larda Nestle Purina Petcare gibi markalar Pedigree pazar payını tehdit etmeye başladı.Mars Inc'in pazar payının, dünya çapındaki evcil hayvan maması pazarının% 11 ila% 12'si olduğu tahmin ediliyor ve sadece 10 şirket oluşturuyor Pazarın% 50'si , bu yüzden hala çok başarılılar. Sloganları 'köpekler içimizdeki iyiliği ortaya çıkarır ve Pedigree içimizdeki iyiliği ortaya çıkarır' ve aynı zamanda uygun fiyatlarla kaliteli beslenmekten gurur duyuyorlar.

Besin Değeri Karşılaştırması

Daha önce de değindiğimiz gibi, beslenme artık birçok evcil hayvan sahibinin zihninde ön planda ve köpek arkadaşlarımızın olabildiğince uzun süre olabileceklerinin en iyisi olmasını istiyoruz, bu yüzden bu Paranın satın alabileceği en iyi yiyecekle onları beslemek . Ancak bunu etkili bir şekilde yapmak ve paranın karşılığını almak için bedenlerini ve bilişsel işlevlerini beslemek ve sürdürmek için neyin gerekli olduğunu anlamalısınız. Kaliteli ürünler, AAFCO tarafından önerilen yönergeler dengeli bir tarif için ve temel vücut fonksiyonlarını desteklemek için doğru protein, yağ ve lif dengesine sahip olacak ve burada karşılaştıracağımız bu bileşenler.

Ne arayacağınızı bilmediğinizde zorluk ortaya çıkar ve bazı markalar ambalaj üzerinde kaliteli görünebilir, ancak içerik listesine daha yakından baktığınızda bundan uzak durun. en iyi malzemeler bütün gıdalardır kemiksiz taze et ve yerel kaynaklı sebzeler ve bakliyat gibi meyveler ve temel mineraller ve vitaminler için vitamin takviyeleri ile birlikte.

Aşağıdaki tablo, yiyeceklerinin çeşitli formüllerinde bulunan protein, yağ ve lifin besin bileşenlerinin miktarında IAMS ile Pedigree'yi karşılaştırmaktadır.Soy Ağacı Küçük IrkIAMS Küçük IrkSoy Ağacı Orta Ölçekli IrkIAMS Orta Ölçekli IrkSoy Ağacı Büyük IrkIAMS Büyük Irk
Protein yirmi bir% % 27 yirmi bir% % 25 % 22 % 22,5
Yağlar % on bir % 17 % 10 % 14 % 10 % 12.5
Lif % 4 % 4 % 4 % 5 % 4 % 5
Kcal / Kupa 343 393 316 339 326 353

Protein içerikli

Protein, doğal olarak üretemediği amino asitlerin çoğunu sağladığı için Fido için temel bir besin alımıdır. Biz insanlar gibi köpek metabolizması da günlük işleyiş için ihtiyaç duyduğu amino asitlerin sadece yarısını üretebilir, bu yüzden geri kalanını aldığı gıdada bulması gerekir. Bunlar malzemeler egzersiz, hücresel yenilenme, sağlıklı saç, cilt ve bağlardan sonra kas inşa etmek ve onarmak için vücudun ihtiyaç duyduğu. Yiyeceklerde kaliteli protein eksikliği, uyuşuk ve mutsuz yavrulara yol açabilir ve yetersiz beslenmeye ve çok sayıda cilt rahatsızlığına neden olabilir.

Tablodan, IAMS'nin Pedigree'ye kıyasla pano genelinde daha yüksek protein içeriğine sahip olduğunu ve benzer diğer üst düzey markalar , her IAMS tarifindeki ilk bileşen, görülmesi güzel olan gerçek ettir. Soy ağacı, ancak, ilk bileşen genellikle mısır bazlı malzemelerdir, listelenmemiş tam etler yoktur ve Tavuk yan ürün küspesi veya jenerik et-küspe ürününü listelerler, bu da yiyeceklerine giren etin muhtemelen daha fazla olduğu anlamına gelir. çok daha düşük kalitede olması ve bazen adı bile geçmemesi. Yani, şüphesiz IAMS protein turunu kazanır.

Yağ içeriği

Yağ, gıda bileşeni ailesinin siyah kuğusudur. Obezite ile bağlantılı birçok sağlık sorununun nedeni olarak düzenli olarak kötülenen, hem insanlar hem de köpekler için önerilen birçok yağsız diyet vardır. Ama gerçek şu ki yağ, yavru sağlığında çok ihtiyaç duyulan bir bileşendir. Yağda çözünen pek çok vitaminin verilmesi için esastır ve saçın parlak ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur, cilt için yağlar sağlar ve kemik ve eklem sağlığını destekler. Yağ ile sağlıklı bir ilişkinin anahtarı miktar ve kalitedir.

Hem IAMS hem de Pedigree, ana yağ kaynağı olarak hayvansal yağları listeler ve her ikisi de yaklaşık 2: 1 oranında protein-yağ dengesi kılavuzuna sahiptir, bu da yavrularınızın ihtiyaç duydukları vitaminleri obez olma riski olmadan alacağı anlamına gelir. Her iki marka da söz konusu yağ olduğunda iyi performans gösterirken, IAMS daha kaliteli yağ bileşenlerine sahiptir ve bu nedenle IAMS bu turu kazanır.Lif İçeriği

Fiber her ikisi için de iyi bir bileşendir Yavru köpeğinizdeki açlığı tatmin etmek, bağırsak ve sindirim sistemlerine yardımcı olmak düzenli ve sağlıklı olmak. Diyet lifi, temel olarak sindirimden sonra bitki ürünlerinin kalıntılarıdır ve lifli olmaları, dışkıları toplu hale getirmeleri ve sistemdeki atıkları temizlemeye yardımcı olmaları anlamına gelir. Aynı zamanda bağırsak kanseri gibi hastalık riskini azaltır bazı toksinlerin bağırsak ve bağırsak duvarına maruz kalma süresini azaltarak. Dolayısıyla, besin değeri açısından sınırlı olmasına rağmen, köpeğinizin şüphesiz diyetinde buna ihtiyacı var.

Hem IAMS hem de Pedigree, en az% 4 fiber içeriği sunar ve 3 IAMS ürününden 2'si% 5 sunar. Yani, burada bu fiber turunda, IAMS genel olarak Pedigree'nin başında geliyor. IAMS ayrıca havuç ve pancar posası gibi daha iyi ve daha doğal bir lif bileşen listesine sahiptir. bu köpekler için çok daha iyi .

Bununla birlikte, burada bazı köpeklerin daha düşük bir lif içeriği üzerinde daha iyi çalıştığı belirtilmelidir, bu nedenle IAMS daha yüksek bir içerik sunduğundan, bu mutlaka köpeğiniz için daha iyi bir seçenek olmayabilir.Tatlar

Sahipler olarak, en sevdikleri yiyecekleri artık sevmediklerine ve yemeyi reddeden tecrübeli köpeklerimiz var. Bu genellikle biraz yiyecek sıkıntısına veya bazen insan yiyeceğiyle şımarık . Farklı bir doku oluşturmak ve yemeğin aromasını artırmak için tanelerine biraz su eklemeyi deneyebilirsiniz. Veya alternatif olarak, tanelerinin lezzetini değiştirebilir ve onları dönüşümlü olarak besle sindirim sistemlerini güçlendirmek için giderek daha fazla teşvik ediliyor. Bunu yaparsanız, yavaşça geçiş yaptığınızdan emin olun, çünkü hafif bir içerik değişikliği yine de mide rahatsızlığına neden olabilir.

Hem IAMS hem de Pedigree, kendi yelpazelerinde çeşitli tatlar sunar, böylece yavrularınızın ilgisini korumak için her zaman mamayı biraz değiştirebilirsiniz. Neyse ki, IAMS ve Pedigree tariflerindeki malzemeler, farklı lezzet seçeneklerine bakıldığında benzer bileşenlere sahiptir, bu da mide rahatsızlığı olasılığını azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca, yavru köpeğinizin yemeğe burnunu çevirir . Yani burada açık bir kazanan yok.

Maliyet

Fiyatlandırmaya bakmak, paranın karşılığını verme misyonu olarak görülmelidir ve eğer yapabilirseniz Daha az parayla daha kaliteli yiyecekler elde edersiniz, değer elde edersiniz . Yiyecekler daha iyi bir denge ve fincan başına daha fazla kalori veya ödenen yüzde daha fazla kalori sağlıyorsa, adil bir fiyat ödediğinizi bilerek rahatlayabilirsiniz. Ancak bunu bilmek için kendinize belirlediğiniz fiyat aralığında 2 veya 3 markayı daraltmanız gerekiyor. Daha sonra bilinçli bir karar vermek için malzemeleri, besin dengesini ve maliyeti karşılaştırabilirsiniz.

Bunu akılda tutarak, kaliteli malzemeler yerine marka adı için ödeme yapmadan yavrularınız için en besleyici yiyecekleri satın almayı seçebilirsiniz. Ve evet, bu olur ve Dünyayı şarj eden ancak o kadar da harika olmayan bazı markalar var !Bu tablo, IAMS ile Pedigree'nin ortalama maliyetinin hızlı bir karşılaştırmasını sunar:

Soy Ağacı Küçük IrkIAMS Küçük IrkSoy Ağacı Orta Ölçekli IrkIAMS Orta Ölçekli IrkSoy Ağacı Büyük IrkIAMS Büyük Irk
Çanta Boyutu (Lbs.) 16 Lb. 15 Lb. 33 Lb. 25 Lb. 30 Lb. 25 Lb.
Ortalama Maliyet / Lb. 0,86 ABD doları 0,87 ABD doları 0,55 ABD doları 0,95 ABD doları 1,34 ABD doları 1,05 ABD doları
Ortalama Maliyet / Kcal .05 .05 .03 .06 .08 .06

Her iki marka da farklı kategorilerde en ucuz olan bu tabloda oldukça karışık bir fiyat karışımı var. Oldukça açık bir şekilde, hem pound karşılaştırması hem de kalori içeriği açısından bir pound olarak, bu ürünler köpek maması spektrumunun en ucuz ucundadır. Her ikisi de AAFCO standartlarıyla uyumlu olsalar da, protein içeriklerinin ve içeriklerinin aşağıdakiler gibi markalarla karşılaştırıldığında en yüksek kalitede olmadığı göz önüne alındığında anlaşılabilir şekilde daha ucuzdurlar Mavi Bufalo ve Merrick .

Ancak daha kaliteli protein, yağ ve lif içeriği sunan IAMS ile IAMS, paranın karşılığını verme savaşında açık ara kazanandır.

Ayrıca, Pedigree içerikleri listesine bakarken, 'Mavi 2' ve 'Sarı 5' gibi doğal olmayan gıda boyaları ve bu tür maddeler genellikle sindirim şikayetlerinin sebebidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Bir karşılaştırmayı okuduktan sonra genellikle akla gelen birkaç ekstra soru vardır ve işte Pedigree ve Iams ile ilgili en yaygın sorular:

S: Tahıl içermiyorlar mı?

C: Her ikisi de tahıl içermeyen bir çeşit sunarken, ürünlerinin büyük kısmı tahıl içerir. Bu genellikle evcil hayvan sahipleri arasında çok ayrıştırıcı bir konudur, ancak neyse ki ikisi de burada seçenekler sunuyor.

S: Bu markalar sağlıklı mı?

C: IAMS, gerçek bütün et ve iyi yağ ve lif kaynaklarını içeren ortalamanın üzerinde bir içerik listesine sahiptir ve tarifleri dengeli ve besleyici görünmektedir. Pedigree daha az doğal içerik kullanır, bu nedenle bunların daha az sağlıklı olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak bu, köpeklerin pahalı olduğu ve Pedigree'nin birçok markadan daha uygun maliyetli olduğu gerçeğine ikinci sırada yer alabilir. Aslında köpeğinizi besleyebilmek, Pedigree'nin her şey bütçeyle ilgiliyse kazanması anlamına gelir. Biz ise diğer bazı premium markaları tercih edin Eğer maliyeti karşılayabiliyorsanız, IAMS Pedigree arasında seçimimiz olacaktır.

Lehte ve aleyhte olanlar

MarkaArtılarıEksileri
IAMS Yüksek kaliteli malzemeler Diğer markalara kıyasla en doğal içerikler değil
Para için iyi bir değer
Soy ağacı Son derece uygun fiyatlı Düşük kaliteli içerik listesi
Birçok farklı lezzet Malzemeler, gıda boyası gibi katkı maddelerini içerir.

Son düşünceler

IAMS ile Pedigree'yi karşılaştırdıktan sonra, büyük bir pazar payıyla her iki şirketin de uygun fiyatlı seri üretim köpek maması konusunda ön sıralarda yer aldığını göreceksiniz. IAMS daha çok bilim destekli bir yaklaşıma sahiptir ve çok uygun fiyatlı, dengeli besleyici bir gıda üretirken, Pedigree'nin yaklaşımı ucuz ve neşeli yiyecekler üretmektir, ancak maalesef içerikler bunu göstermektedir. Ancak bununla birlikte, birçok köpek sahibi, köpeklerinin Pedigree'yi sevdiğini ve sonuç olarak hiçbir sağlık sorunu olmadan yemekten mutlu olduklarını söylüyor.

Bunları karşılayabiliyorsanız, bu iki gıda arasında IAMS öneririz. Bütçe kısıtlamaları yavru köpeğinizin maması için önemli bir faktörse, gerçekten karşılayabildiğiniz zaman köpeğinizi daha sık beslemek çok daha kolay olduğu için Pedigree'yi öneririz.

Yorumlar