Merrick vs Blue Buffalo: Köpek Maması Marka Karşılaştırması

Merrick vs Blue Buffalo: Köpek Maması Marka Karşılaştırması

Sorumlu köpek severler olarak hepimizin farkındayız beslenme ne kadar önemli Sağlıklı bir köpek için ve köpek arkadaşlarımızda büyük fiziksel sağlığın yadsınamaz anahtarıdır. İnsanların diyet ve egzersiz yoluyla vücutlarını, zihin durumlarını ve fiziksel sağlıklarını değiştirebildikleri gibi, sevgili köpeklerimiz de değiştirebilir. Bu yüzden biz favori köpek maması markalarımızı karşılaştırın Merrick ve Blue Buffalo davasında olduğu gibi.

Söylemesi yapmaktan daha kolay, değil mi? Hem süpermarketlerde hem de çevrimiçi ortamda bombardımana tutulduğumuz yüzlerce marka, ürün ve 'ödüllü' tarifle, birini seçmek kolay değil. Bu yüzden buğdayı samandan ayırdık ve bu yazıda köpek maması dünyasının iki ağır ağırlığını başa baş koyduk. Yani, eğer deniyorsan Merrick ve Blue Buffalo arasında karar verin Yapmanız gereken tek şey bu kılavuzu okumak ve hangi markanın köpeğiniz ve yaşam tarzınız için en çok kutuyu işaretlediğine karar vermek.Bu makale boyunca, Merrick ve Blue Buffalo'yu ayrıntılı bir şekilde keşfederek, 'köpeğim için en iyi gıda markası hangisi?' Ve 'Bir marka seçerken nelere dikkat etmem gerekiyor?' Gibi soruları yanıtlayacağız. yan yana karşılaştırma size güçlü ve zayıf yönlerini, besin değerini, marka geçmişini, fiyatları, malzemeleri ve daha fazlasını gösterir.

Bir Bakışta Yiyecek Karşılaştırması: Merrick ve Blue Buffalo

Mavi Buffalo Küçük Irk: Tahılsız Tavuk ve Bezelye
Merrick Küçük Irk: Lil Tabak Tarifi
Mavi Buffalo Orta Irk: Tahılsız Tavuk ve Bezelye
Merrick Orta Irk: Tahılsız Tavuk ve Tatlı Patates
Mavi Buffalo Büyük Irk: Tahılsız Tavuk ve Bezelye
Merrick Büyük Irk: Tahılsız Tavuk ve Tatlı PatatesPuglar döken mi

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Amazon.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.Marka Geçmişlerini Karşılaştırmak

Merrick ve Blue Buffalo Köpek Maması Karşılaştırması

Bu gıdalardan herhangi birine daha derin bir bakış atmadan önce, markanın geçmişini anlamak önemlidir, böylece yavrularınızın beslenme açısından iyiliğine olan bağlılıklarını anlayabilirsiniz. Yavru köpeğinizin diyetinde herhangi bir değişiklik yapmayı düşündüğünüzde, bir çok ayrıntılı bakış bu üreticilerin köpeğinizin vücuduna ne tür içerikler koyduğuyla ilgili.Hem Merrick hem de Blue Buffalo'nun sadık takipçileri var ve ürünleri köpek topluluğunda çok iyi düşünülüyor. Her iki Blue Buffalo da dahil olmak üzere farklı köpek ırkları için en sevdiğimiz yiyeceklerden bazılarına sahiptir. Boxer için yiyecekler , Alman çoban köpeği veya seçici Sibirya kurdu için yiyecekler . Her marka için farklı yiyecekleri karşılaştırmadan önce hızlıca bir gözden geçirelim.

Merrick Tarihi

Bir evcil hayvan aşığı olan Garth Merrick tarafından yaratılan Merrick maması, şirketin Hereford, Teksas'taki aile mutfağında kurulmasından sonra yaklaşık 30 yıldır piyasada. Sektördeki ilk girişim, diş ipi adı verilen ağız boşluğu ve nefes ferahlatıcı tedavilerdi. Bu başarı, Merrick'in çok sayıda ödül aldığı tamamen doğal, köpek ve kedi mamasına geçmesine yol açtı. Operasyon gittikçe güçlendi ve şimdi ürün yelpazesi yüzlerce tarif ve tat içeriyor.

2000'lerin başlarında Merrick, tahıl içermeyen yiyecekler ve çeşitli yiyecekler üretmeye başladı özel beslenme ihtiyaçları olan kedi ve köpeklere yemek servisi . Bu,% 100 doğal evcil hayvan mamasına olan talebin birçok evcil hayvan sahibi için büyük bir anlaşma haline gelmesiyle popülerliklerini tavan yaptı.Merrick ayrıca tüm köpek ürünlerinde 5 puanlık bir söz veriyor. Bu beş puanlık söz tüm bileşenlerin yerel kaynaklı olmasını sağlar. Sadece gerçek bütün yiyecekleri kullanırlar. Yemekler, FDA onaylı insan mutfaklarında hazırlanır ve paketlenir. Yemekler yüksek et ve kompleks karbonhidrat oranına sahiptir. Tüm ürünler dengeli bir diyet sağlar. Bunun da ötesinde, herhangi bir ürünün sözlerini yerine getirmemesi durumunda paranızı iade etmeyi garanti ederler. Yıllar içinde kalitesinde ilerlemeler kaydettikleri ve birçok yetiştirici tarafından kullanıldıkları için Merrick, birçok kişinin tavsiye edeceği tercih edilen bir besindir.

Blue Buffalo Tarihi

Blue Buffalo, 2012'de Connecticut, Wilton'da doğdu ve kanserle savaşını kaybeden Airedale Terrier olan sevdikleri aile köpeği 'Blue' nun erken ölümünden ilham aldılar. Aile, iyi bir diyetle önlenebilecek veya hafifletilebilecek birçok sağlık sorunuyla yakından ilgilenmeye karar verdi ve şimdi hem köpek hem de kedi ürünlerini çeşitli şekillerde üretiyorlar. Onlar birkaç formül var ve birkaç popüler büyük cins yavru köpekler için köpek maması formülleri .

Bishop ailesi, önde gelen bir Veteriner hekim ve hayvan beslenme uzmanıyla birlikte gerçek etten başlayarak doğal ve sağlıklı malzemelerden yapılmış bir gıda markası yarattı. Markanın misyon beyanı basittir, 'onları aile gibi sev, onları aile gibi besle.'

Kararlı bir yaklaşımla birinci sınıf gıda üretimi Kaliteden veya güvenlikten ödün vermeyen, markanın neden popülerlik kazandığını anlamak kolaydır. Çok çeşitli tarifler ve tatlar, Blue Buffalo'nun beslenme alanında birinci sınıf bir marka olduğu anlamına gelir. diğer yüksek fiyatlı markalarla karşılaştırıldığında .Besin Değeri Karşılaştırması

Yiyecek alımının temel işlevi, hem biz hem de hayvanlarımız için hem bedenlerimizi hem de zihnimizi beslemek ve sürdürmektir ve bunu yapmak için yiyecek için neye ihtiyacımız olduğunu ve yediğimiz yiyeceklerde bulup bulamayacağımızı bilmemiz gerekir. Olmanın büyük bir parçası sorumlu köpek sahibi gıda konusunda hassas eğilimlere sahip olabileceklerini ve bazı bileşenlerin hastalık ve sağlık sorunlarına neden olabileceğini bilmektir.

En zorlu görünen köpeğin bile hassas bir midesi olabilir veya beslenme gereksinimleri Bu nedenle, ihtiyaçlarını beslenme perspektifinden anlamanız ve beslenme gereksinimlerini karşılamanız çok önemlidir. Aşağıdaki tablo, boyut özgüllüğü açısından Merrick ve Blue Buffalo’nun en popüler standart mamasının ortalama besin bileşenlerini karşılaştırmaktadır.

Mavi Buffalo Küçük IrkMerrick Küçük IrkMavi Buffalo Orta IrkMerrick Orta IrkMavi Buffalo Büyük IrkMerrick Büyük Irk
Protein % 26 3.% 4 % 24 3.% 4 % 22 % 31
Yağlar % on beş % 14 % 14 % 14 % 12 % on beş
Lif % 5 % 4,5 % 6 % 4,5 % 6 % 3,5
Kcal / Kupa 380 352 373 379 357 372

Besin içeriği olarak ölçülen gıda ürünlerinin üç ana bileşeni protein, yağ ve liftir. Bunlar sağlıklı ve dengeli bir diyet için en önemli nedenlerdir, bu yüzden yavrularınız için neden bu kadar önemli olduklarını özetleyelim.

Protein içerikli

Protein yavrularımıza amino asitler sağlar ve bunlar enerji için kritiktir , hücresel yenilenme, kas üretimi ve onarımının yanı sıra sağlıklı saç, cilt ve bağlar. Onsuz tüylü köpeklerimiz kısa sürede yetersiz beslenecek ve sağlıksız hale gelecektir. Tıpkı insanlar gibi, köpekler de doğal olarak yeterli amino asit oluşturamazlar, bu nedenle bu süper besini diyetle almaları son derece önemlidir.Bu kategoride net bir kazanan görebiliriz. Merrick eller aşağı daha fazla protein içeriyor her boyuttaki köpek için yiyeceklerinin içinde. Protein ayrıca tavuk yan ürün unu olmadan da iyi kalitededir.

Yağ içeriği

Tavsiye edilen protein yağ oranı evrensel olarak yaklaşık 2: 1 olarak kabul edilmektedir. Bunun nedeni, bir gram yağın, bir gram proteinin enerji içeriğinin kabaca 2 ila 2 ½ katı olmasıdır. Bu yüzden, köpeğinizin vücudu ekstra enerji için yağa gitmeden önce proteinden besinleri alacağından, bir köpek maması bu sihirli orana ne kadar yaklaşırsa o kadar iyidir. Beslenmesi bu oranı yanlış alırsa, köpeğiniz daha fazla enerji ve daha az besin emer, bu da kilo almaya ve sağlık kaygıları .

Her zaman obezite problemleriyle bağlantılı olarak bahsedildiği için yağ kötü bir şöhrete sahiptir, ancak bu, köpeğinizin beslenmesi için gereklidir. Çok ihtiyaç duyulan enerji ve yağda çözünen vitaminler dahil olmak üzere bir dizi gıda ve sağlık yararı sağlar ve ayrıca tada bir yumruk ekler. Burada Merrick ve Blue Buffalo ürünlerinde yağ yüzdelerinin bir karışımı var. bu ihmal edilebilir .Lif İçeriği

Lif, bir köpeğin diyetinin önemli bir parçasıdır sindirime yardımcı olmak için gerekli ve köpeğinizin bağırsak hareketlerini düzenli ve sağlıklı tutar. İnsanlar gibi, doggos diyetinizdeki lif eksikliği, kabızlığa ve vitamin emiliminin eksikliğine yol açabilir. Çok lifli bir diyet, iştahlarını daha uzun süre doyurduğu ve yiyecek dilenme eğilimlerini azalttığı için birkaç kilo atmaya çalışan obez köpekler için de kullanılır.

لابرادور ريتريفر

Tabloya bakıldığında Blue Buffalo'nun bu açıdan zirveye çıktığını düşünebilirsiniz ve evet, yiyeceklerinde Merrick'e kıyasla daha fazla lif olmasına rağmen, genellikle bir dolgu maddesi olarak kullanılır. daha iyi bileşenlerin eksikliği. Merrick’in yemeğinin bir daha iyi protein yağ oranı yaklaşık aynı miktarda kalori üretmek, fazladan lifin aşırı olmasa da bir şekilde dolgu maddesi olarak kullanıldığını gösterir. Bu yüzden Merrick, besleyici olarak daha faydalı olan daha kaliteli lif bileşenleri ile burada kazanır.

Lezzet Seçimi Karşılaştırması

En iyi arkadaşınızla aynı yiyecek ve tatlardan hoşlanıyor musunuz? Hayır? İyi tüm köpeklerin yemek tercihleri ​​aynı değildir , aynı zamanda çok çeşitli alerji ve tahammülsüzlüklerden muzdarip oldukları gibi, onun ihtiyaçlarına ve tercihlerine uygun bir tarif bulmak önemlidir.

Korkmayın, Merrick ve Blue Buffalo hem kuru hem de ıslak yiyeceklerde yavrularınızın tadı karıncalanmasına ve asla sıkılmamasına neden olacak çok sayıda tada sahiptir. Ayrıca, her iki marka da tamamen doğal içerik ve tatlarıyla gurur duyduğundan, zararlı aroma katkı maddeleri konusunda endişelenmenize gerek yok.Hem Merrick hem de Blue Buffalo hemen hemen bu kategoride berabere . Blue Buffalo, somon, geyik eti, balık ve tatlı patates, bezelye ve diğer sebzelerle karıştırılmış diğer etleri içeren bir dizi lezzet karışımına sahiptir. Merrick çoğu tarifte kahverengi pirinç kullanmasıyla tanınır ve ayrıca tavuk, hindi, dana eti ve diğer etleri karıştırır. seçici yiyiciler arasında popüler .

Maliyet karşılaştırması

Maliyet, birçok işletme sahibi için en büyük belirleyici faktördür. Fiyatlar çılgınca değişiyor yüzeyde görülebilen şeyin etkili bir şekilde aynı yiyecek olduğu için. Buradaki yol gösterici ilkemiz, ödediğinizin karşılığını alırken, en pahalı markaların her zaman köpeğiniz için en iyi kalite veya doğru beslenme olmadığıdır, bu nedenle kibbles'ı araştırmak ve karşılaştırmak önemlidir.

Hangi yiyeceği satın alacağınıza karar vermek için önce karar vermelisiniz ne tür bir diyet istiyorsun köpeğiniz için ve neden. Örneğin, yüksek enerjili çalışan bir köpek, günlük yaktıkları enerji miktarı nedeniyle yüksek protein ve yüksek kalorili diyete ihtiyaç duyabilir. Köpeğinizin ihtiyaçlarını belirledikten sonra, seçimlerinizi kriterlere uyan birkaç kaliteli saygın markaya daraltabilirsiniz.

Fiyatlandırma daha sonra basit hesaplama para için değer. Markalar aynı besin dağılımını ve faydalarını sunuyorsa, daha az parayla size daha fazla yiyecek vereni seçmeniz yeterlidir. Bunu göz önünde bulundurarak, hangi markaların dengeli beslenme sağlayanlar yerine isim ve hile bazında fiyatlandırıldığını hızlı bir şekilde göreceksiniz. Bu tablo, her iki markanın en popüler tahılsız boyuta özel kuru gıda ortalama maliyetinin hızlı bir karşılaştırmasını sunar.

Mavi Buffalo Küçük IrkMerrick Küçük IrkMavi Buffalo Orta IrkMerrick Orta IrkMavi Buffalo Büyük IrkMerrick Büyük Irk
Çanta Boyutu (Lbs.) 11 Lb. 20 Lb. 24 Lb. 25 Lb. 24 Lb. 25 Lb.
Ortalama Maliyet / Lb. 2,90 ABD doları 2,74 ABD doları # 2.08 2,39 ABD doları 2,20 ABD doları 2,39 ABD doları
Ortalama Maliyet / Kcal .beş .beş .eleven .12 .12 .12

Gördüğünüz gibi, pound karşılaştırması için bir pound, Blue Buffalo daha ucuz görünüyor orta ve büyük bedenler için. Ancak biraz daha yakından bakın ve kalori başına maliyet açısından neredeyse aynı yiyecekler karşılaştırması gibi yan yana. Bunun nedeni, Merrick'in aynı miktarda kuru mamaya daha fazla kalori koymasıdır.

Bu nedenle, kalori başına maliyet, hangi yiyeceklerin para için daha değerli olduğunu belirlemenin daha iyi bir yoludur. Merrick ve Buffalo burada eşittir, ancak Merrick'in biraz daha kaliteli içeriklere sahip olduğunu hesaba katarsak, Merrick'in paranın karşılığı olarak kazandığını söyleyebiliriz. Wellness gibi markalar orada da takılabilir maliyet karşılaştırması yaparken.

Sıkça Sorulan Sorular

En iyi beslenme arayışındaki çoğu köpek sahibi gibi, karar vermeden önce yanıtlamaları gereken birkaç önemli soru var. Doğru köpek mamasını seçmeye gelince, burada siteden sorular alıyoruz, bu nedenle bu soruları aşağıda sizin için öncelikli olarak yanıtlamaya çalıştık.

S: Protein yumruk veya protein gıdıklaması, hangisinde en çok var?
C: Blue Buffalo, bu karşılaştırmada baktığımız kuru gıda için ortalama% 9 daha az protein ile Merrick'in gerisinde kalıyor.

Borador

S: Köpekler için en lezzetli marka hangisidir?
C: Blue Buffalo, kuru köpek mamasında 85 ve ıslak köpek maması için 101'de en çok dudak kokulu tatlara sahiptir. Merrick, 37 adet rekabetçi kuru köpek maması tarifine ve 65'in üzerinde ıslak tatlara sahiptir. Yani, her iki durumda da seçim yapmakta zorlanırsınız, ancak Blue Buffalo daha fazla çeşitliliğe sahiptir.

S: Hangi marka daha değerli?
C: Her iki markanın da paranın karşılığını fazlasıyla veren kaliteli besleyici gıdalar ürettiğini ve maliyet karşılaştırmamızın her ikisinin de eşit değerde olduğunu gösterdiğini söylemeye gerek yok, ancak Merrick daha kaliteli içeriklere sahip olduğundan daha iyi değerde.

S: Köpeğim için hangisinin daha iyi besin içeriğine sahip olduğunu nasıl bilebilirim?
C: Makalede ayrıntılı olarak belirtildiği gibi, yavrularınız için yiyecek satın alırken dikkat etmeniz gereken şeyler var. Protein-yağ oranı büyüktür ve burada 2: 1 oranını arıyoruz, bu da aynı zamanda tanımlamamıza yardımcı olur. mama ne kadar dolgu malzemeleri ile doludur. Daha sonra et yan ürünleri gibi kaçınmak istediğimiz maddeler var, çünkü bunlar yavrularınız için gerçek besin değeri olmayan artık hayvan karkaslarının daha kötü kısımlarıdır ve son olarak her fincan için kalori içeriğinin farkında olmamız gerekir. Yani onu ne kadar besleyeceğimizi biliyoruz.

Lehte ve aleyhte olanlar

MarkaArtılarıEksileri
Merrick Yerel Doğal Malzemeler Daha Yüksek Ortalama Fiyat
FDA Onaylı Test Mutfakları Bazı Grenli Formüller
Tariflerin Bolluğu
Mavi Buffalo Doğal ve Organik Daha Yüksek Ortalama Fiyat
Tariflerin Bolluğu Bazı Tarifler Zengin
Marka Popülerliği

Son düşünceler

Her iki şirket de gösterdi inanılmaz özveri Sevgili köpeğinizin ihtiyaç duyduğu her şeyi ve daha fazlasını almasını sağlayan en doğal malzemelerden yapılmış en kaliteli yiyecekleri üretmek. Her tür köpek, yaş ve benzer rahatsızlık için inanılmaz çeşitlilikte tarifler ve formüllerle birleştiğinde, bu iki marka gerçekten de piyasadaki güç merkezleridir.

Öyleyse, teklif edilen ürünlerin fiyatı birkaç sent ver ya da al yaklaşık aynı olduğundan, bu, maliyet için daha kaliteli yiyecekleri kimin ürettiğine bağlıydı? Bir kazanan için Merrick ile Blue Buffalo'yu karşılaştırırken bütçenizin gerçekten düştüğünü söylememiz gerekir. Merrick daha fazla protein, daha iyi bir içerik dengesi sağlarken, Blue Buffalo çok yakındır ancak fiyattan kazanır. Bütçe önemliyse, Blue Buffalo'ya bağlı kalın. Merrick Maliyetini karşılayabilirseniz, yavrularınız için mantıklı bir seçim .

Yorumlar