Amerikan Yolculuğuna Karşı Sağlık: Hangi Köpek Maması Daha İyi?

Amerikan Yolculuğuna Karşı Sağlık: Hangi Köpek Maması Daha İyi?

Amerikan Yolculuğu ve Sağlık arasında kim seçim yapmalı? Soru bu! Neyse ki, bu kararı vermenize yardımcı olacak doğru yere geldiniz. İşte bu kapsamlı kılavuzda, bu iki markayı karşılaştırdı Böylece siz ve köpeğiniz için doğru seçimi yapabilirsiniz.

Hem American Journey hem de Wellness markaları geniş çapta kabul gördü ve kutladı kaliteli köpek maması üreticileri olarak. Her iki marka da hem beden hem de yaş kategorileri için birçok farklı lezzet seçeneği sunuyor.Her markanın geçmişine bir göz atacağız ve ürün geri çağırmaları . Ayrıca, köpek yavruları, yetişkinler ve yaşlı köpekler için sunduklarına ve ayrıca daha küçük köpeklere de bakıyoruz. Tahıl içeren ürünlerden tahıl içermeyen tariflere kadar hepsini karşılaştırıyoruz. Doğrudan büyük marka tartışmasına geçelim!

American Journey Tahılsız Yavru Köpek Maması
Bizim Puanımız

En İyi Köpek Formülü

American Journey PuppyChewy.com'da görüntüle
American Journey Tahılsız Yetişkin Maması
Bizim Puanımız

En İyi Yetişkin Formülü

Amerikan Yolculuğu Yetişkin

Chewy.com'da görüntüle
Wellness Core Senior Köpek Formülü
Bizim Puanımız

En İyi Kıdemli FormülWellness Tam Sağlık

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Marka Geçmişleri

Amerikan Yolculuğu ve Sağlıklı Yemek Markası Karşılaştırması

Ürünlere geçmeden önce markalara bakmak önemlidir. Her ikisi de şimdiye kadar evcil hayvan yemi endüstrisinde iyi bir üne kavuştu. Kökenlerine ve değerlerine bir göz atalım!

Amerikan Yolculuğu

Amerikan Yolculuğu, evcil hayvan yemi arenasında yeni. Kökenleri hakkında çok fazla bilgi yok, ancak araştırmamıza göre 2017'de başladığını düşünüyoruz. American Journey, Chewy'nin ev markasıdır ve incelemeler 2017'de görünmeye başlamıştır. Yazma sırasında American Journey'in kendi kendi web sitesi, yani bilgi sınırlıdır.

Son zamanlarda ürünleri çevrimiçi olarak büyük bir itici güç oldu. Ürünleri Chewy, PetSmart ve Amerika'daki bazı seçkin mağazalarda mevcuttur. Artan popülaritesi ile yakında daha fazla bilgi içeren özel bir web sitesi görmeyi umuyoruz.

Sağlık

1997'de hayvan besleme uzmanları ve veteriner hekimlerden oluşan bir ekip Wellness Pet Food'u başlattı. Eagle Pack, Holistic Select, Old Mother Hubbard ve Sojo dahil WellPet LLC aile markalarının bir parçasıdırlar.Wellness iddia ediyor 'işleri doğru şekilde yapın' ve ürünleri hiçbir dolgu maddesi olmadan doğaldır. Bu, onları Amerika'nın önde gelen birinci sınıf evcil hayvan maması markalarından biri haline getirdi.

Çok daha fazla bilgi içeren kendi web siteleri ve bir müşteri hizmetleri ekibi var. Ürünleri çoğu evcil hayvan maması mağazasında mevcuttur ve Chewy, Amazon ve PetSmart gibi hemen hemen her çevrimiçi perakendecide mevcuttur.

Geri çağırmalar

Amerikan Yolculuğu ve Sağlık Hatırlama Karşılaştırması

Markaların ürünlerinin güvenliğini ne kadar ciddiye aldığını anlamak önemlidir. Geri çağırmalar, yiyeceklerinin güvenliğine ve markaların sorunlarla nasıl başa çıktığına dair harika bir fikirdir.

Amerikan Yolculuğu

Göre ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) ve Amerikan Veteriner Hekimler Birliği (AVMA), kayıtlı American Journey ürün geri çağırması yok. Bu, ürünleri için prim talep etmeyen bir marka için harika. Bu, gıda güvenliğini çok ciddiye aldıklarına inanmamıza neden oluyor.Sağlık

Wellness, köpek ürünleri için birkaç hatırlama yaptı. Ancak, 1997'de başladıklarından beri sadece 3 tane vardı (yazı yazarken 13 yıl). Yukarıda bahsedilen aynı web sitelerini kullanarak, geri çağrılan ürünlerine daha yakından bakalım:

Mayıs 2012 : Diamond Pet Food, tesislerinden birinde bulunan Salmonella'nın varlığı konusunda onları uyardıktan sonra bir ürünü gönüllü olarak geri çağırdı. Bu olaydan sonra Wellness artık Diamond Pet Foods'tan ürün satın almadıklarını açıkladı.

Ekim 2012 : Olası nem kontaminasyonu nedeniyle sınırlı sayıda ürünün gönüllü olarak geri çağrılması.Mart 2017 : Doğal olarak oluşan sığır tiroid hormonunun beklenenden daha yüksek seviyelerde olması nedeniyle bir üretim lotunun gönüllü olarak geri çağrılması. Wellness herhangi bir hastalık raporu almamıştı. ancak başka bir marka olan Blue Buffalo da aynı sorunları yaşadı . Sığır eti ürünlerinin aynı tesiste üretildiği inancına öncülük ediyor.

Wellness, herhangi bir hatırlama ile hızlı bir şekilde ellerini kaldırdı ve onları hayal kırıklığına uğratanlardan işi geri çekti . Tüm markalar bunu yapmaz, bu da yiyeceklerinin güvenliğini de ciddiye aldıklarını gösterir.

Gıda Maddeleri

Köpek Maması Malzemeleri

Bu tartışmasız en önemli bölümdür çünkü kaliteli beslenme tamamen budur. Malzemeler her zaman besleyici, sağlıklı ve Fido’nun sağlığı için amaca uygun olmalıdır. Öyleyse, bileşenlerinin gerçekten ne kadar iyi olduğuna bir bakalım.

Amerikan Yolculuğu

Çanta iplerinde daha kolay olmasına rağmen, American Journey vaat ediyor her zaman ilk bileşen olarak kemiksiz et kullanın . Bu neden Amerikan Yolculuğunu seviyoruz ve fiyat aralığında yüksek kaliteli bir marka olmalarının nedeni. Benzer bir fiyat aralığındaki diğer markalar her zaman bunu vaat etmez. En çok tercih ettikleri et proteinleri Tavuk ve Somon ile Kuzu, Sığır Eti ve Hindidir. Onların Sınırlı İçerik formülleri Duck kullanır ve tek protein kaynağı olarak geyik eti.doberman rottwieler

Amerikan Yolculuğu da daha geniş bir kitleye hitap etmek için tahıl içermeyen ve tahıl içeren tarifler sunar . Çoğu marka gibi, tahıl içermeyen seçenekleri de üretimi daha zor olduğundan biraz daha pahalıdır. Genel tahıl alerjisi olan köpekler için önemli olan tahıl içeren tariflerinde asla mısır, buğday veya soya kullanmayacaklarına söz veriyorlar. Kahverengi pirinç ve yulaf ezmesi gibi yumuşak ve sağlıklı tahılları tercih ederler. Bazen pirinç kepeği ve bira pirinci kullanılır. Bazıları bu malzemeleri ucuz dolgu maddeleri olarak görüyor, ancak besleyici faydaları var.

İçerik bölme Ürünlerin olduklarından daha kaliteli görünmesini sağlamak için kullanılan yaygın bir taktik . Örneğin bezelye proteini, genel protein içeriğini yükseltmek için kullanılır. Bu bileşeni 4 ayrı bezelye bileşenine (bezelye proteini, bezelye lifi, bezelye nişastası ve bütün bezelye) bölerek, markaların etleri ana bileşen olarak listelemesine olanak tanır. Ancak gerçekte bezelye ana bileşen olabilir. Tüketicileri etin ana protein kaynağı olduğuna inandırır. Ne yazık ki, Amerikan Yolculuğu bundan suçlu.

Bir başka yanıltıcı taktik de, tüm yiyeceklerinin imal ABD'de. Doğru olsa da, bu tüketicilerin% 100 ABD merkezli bir ürün olduğuna inanmalarına neden oluyor, ancak aslında içerikler Amerika dışından geliyor. Sadece Amerikan tesislerinde üretiliyorlar. Küçük baskı American Journey, ürünlerinin 'yerli ve ithal malzemelerden ABD'de üretilmiştir'. Ancak içeriklerinin nereden temin edildiğini belirtmiyorlar. Büyük Britanya'dan mı kaynaklanıyor? Amerika'ya benzer yüksek gıda standartlarına sahipler. Yoksa Çin kaynaklı mı? Çok daha düşük gıda standartlarına sahipler. Ne yazık ki kimse bilmiyor!

Sağlık

Wellness şunu belirtir her bileşen düşünceli bir şekilde seçilir besin açısından faydasıdır. Yani tariflerinde bir amaca hizmet etmeyen hiçbir şey yok. Sundukları aralığa bağlı olarak, her zaman ilk bileşen olarak et proteinini kullanırlar. Bazen protein açısından zengin formüllerinde ilk üç bileşen olarak eti kullanırlar. Ayrıca yukarıda belirtilen et kaynaklarını kullanırlar, ancak aynı zamanda Tavuk ciğeri, Ringa, Menhaden balığı, Geyik eti ve Beyaz Balığı da kullanırlar.

American Journey'e benzer şekilde, çeşitli tahılsız ve tahıl içeren formüller de sunarlar. Ayrıca asla mısır, soya veya buğday kullanmazlar ve yalnızca nazik yüksek lif bileşenleri . Wellness, tartışmalı pirinç kepeği veya bira pirinç malzemeleri kullanmaz. Sadece bütün bezelye ve bezelye lifi kullanırlar, bezelye proteini veya bezelye nişastası kullanmazlar. Bu bileşenler de birbirine yakın değildir, bu nedenle malzeme bölme taktiğini kullanmazlar.

Wellness, ürünlerinin gururla ABD'de üretildiğini belirtir, ancak yine tüm bileşenlerinin nereden temin edildiğini ifşa etmemek . Araştırmalar, bazı mikro bileşenlerini daha az güvenlik protokolleriyle yabancı ülkelerden temin edebileceklerini gösteriyor. Premium bir marka için bu kötü bir uygulamadır.

Formül Aralığı

Köpek Maması Formülleri

Markaların, köpeklerin farklı beslenme ihtiyaçlarını karşılayan çeşitli ürün grupları sunması önemlidir. Farklı sahip bütçeleri göz önünde bulundurmanın yanı sıra. Öyleyse, köpeğinizin köpek yavrusu, yetişkin ve yaşlı yaşam aşamalarında her markadan neler alabileceğine hızlıca bir göz atalım.

Amerikan Yolculuğu

American Journey'in markasının tamamında 3 ürün grubu vardır. Bunlar arasında standart bir kuru mama, sınırlı bileşen hattı ve Landmark serisi (yüksek protein) bulunur. Standart ürün yelpazesi, hem tahılsız hem de tahıl içerir. Hem Limited Ingredient serisi hem de Landmark serisi yalnızca tahılsızdır.

Sağlık

Wellness, markasının tamamında 5 ürün grubuna sahiptir. Bu, Tam Sağlık (standart mama), Çekirdek (yüksek protein), RawRev Çekirdeği (ham bitlerle yüksek protein), Çekirdek altı (sınırlı bileşen) ve Basit sınırlı bileşen içerir. Her hattın tahıl dahil ve tahıl içermeyen seçenekleri vardır ve her cins boyutu için de mama taneleri vardır.

Köpek Formülleri

American Journey Tahılsız Köpek Formülü

Tahılsız Köpek Maması Amerikan Yolculuğu
 • Yavru köpekler için en iyi seçim.
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Hassas mideler için mükemmeldir.
 • Gerçek meyve ve sebzeler yaptı.
 • Antioksidan ve vitaminlerle doludur.
 • Kupa başına 380 kalori.
 • % 30 Protein,% 12 Yağ,% 5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Yavru köpeğinizi doğru beslenme ile beslemek, muhtemelen onun için vereceğiniz en önemli karardır. Sağlıklı bir vücut ve yaşam tarzının temellerini oluşturur. Peki bu önemli aşamada bu markaların her biri ne sunuyor?

Amerikan Yolculuğu

Toplamda var 6 köpek formülü ndan şeçmek. Çeşitli tatlarda gelen hem tahıl içeren hem de tahıl içermeyen seçenekler vardır. Protein açısından zengin bir seçenek var ve köpek yavrusu formüllerinden 2 tanesi özellikle büyük cins köpekler için formüle edilmiştir .

Ancak Amerikan Yolculuğu küçük cins yavruları unutmuştur. Yani, bir oyuncağınız veya küçük bir ırkınız varsa, küçük yavrularınız için Wellness tek seçenektir.

Sağlık

Toplam Sağlık tekliflerinde 10 köpek formülü . Tam Sağlık serisinden 4 tane var, bunlardan 3 tanesi tahıl içeriyor, biri küçük cins köpekler için kuru mama ve biri büyük ırklar için. Bu aralıkta yalnızca biri grensiz bir seçenektir.

Hem küçük hem de büyük ırklar için bir formülle yine yüksek proteinli Çekirdek serisinde 4 tane vardır. Bu aralıkta bir tane içeren bir tarif var. O zaman Core RawRev serisinde 2 tane var, biri tahıl içermez, diğeri tahıl içerir.

kazanan

Sağlıklı Yaşam, boyuta göre köpek maması sunarken, Amerikan Yolculuğu sunmaz. Ancak, maliyeti ve Amerikan Yolculuğunun taşıdığı farklı tarifleri karşılaştırırken Wellness biraz geride kalıyor. Amerikan Yolculuğu köpek maması bölümünde başını salladı buraya.

Yetişkin Formülleri

Amerikan Yolculuğu Tahılsız Yetişkin

Tahılsız Yetişkin Yemekleri Amerikan Yolculuğu
 • Yetişkinler için en iyi seçim.
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Meyve ve sebzelerle yapılır.
 • Yüksek proteinli formül.
 • Cilt ve tüy sağlığı için Omega Yağ asitleri.
 • Kupa başına 390 kalori.
 • % 32 Protein,% 14 Yağ,% 5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Köpeğinizin yaşamının yetişkinlik döneminde, kasesi dengeli bir diyete odaklanmalıdır.

Amerikan Yolculuğu

Toplam Amerikan Yolculuğunda 22 yetişkin mama sunar . Bunlar, 8 tane içermeyen tarifleri ve kahverengi pirince odaklanan 7 tane içeren tarifleri içerir. 2 yüksek proteinli tarif ve 5 sınırlı içerikli tarif vardır.

Yetişkin seçimlerinde de var 3 diyet yönetimi maması ve 4 formül özellikle büyük ırklar için tasarlanmıştır. Gördüğünüz gibi yetişkin yaşam aşamasında biraz daha fazla seçenek var. Fakat ne yazık ki küçük cins köpekleri yine unutmuşlar. Bu, küçük ölçeğin büyük ucundakiler için bir sorun olmayabilir, ancak oyuncak türlerinin bir seçeneği yoktur.

Sağlık

Wellness, toplam 45 yetişkin mama . Complete Health serisinde 16 mama ve 3 Core serisinde 23 formül var. Basit (sınırlı içerik) satırlarında 6 seçenek vardır.

Her ürün hattında 6 diyet yönetimi seçeneği . Oyuncak ırkları için 1, küçük ırklar için 12 seçenek vardır. Büyük ırklar için daha az seçenek var, sadece 3 mama var. Her hattın tahıl dahil ve tahıl içermeyen seçenekleri vardır, küçük ve büyük ırklar her ikisini de içerir.

kazanan

Wellness daha geniş bir ürün yelpazesine sahipken, burada American Journey'e galibiyet vermeliyiz. American Journey'in sunduğu tahıl içermeyen ve tahıl içeren formüllerle bütçeyi karşılaştırdığınızda, American Journey biraz öne çıkıyor.

Kıdemli Formüller

Wellness Complete Health Senior Formül

Wellness Core Senior Köpek Maması
 • Yaşlılar için en iyi seçim.
 • İlk malzeme kemiği alınmış tavuktur.
 • Sağlıklı bir kalp için taurin.
 • Yeşil Çay özü, antioksidan desteği sağlar.
 • Mısır, buğday, soya veya yan ürün yok.
 • Kupa başına 416 kalori.
 • % 22 Protein,% 10 Yağ,% 4,25 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Yaşlılık yılları tamamen dengeli bir diyetle ilgilidir, ancak bazı ekstralar da vardır. Köpeğinizin bağışıklık sistemini güçlendirmek için ekstra vitamin ve minerallere ihtiyacı var. Yaşlanan eklemlerini desteklemek için glukozamin ve kondroitin içeriğinin de yüksek olması gerekir. Özellikle köpeğiniz büyük bir cins ise.

golden retriever gelişim tablosu

Amerikan Yolculuğu

American Journey teklifleri Yaşlı köpekler için 3 seçenek . Bunlardan 2 tanesi grensiz, diğeri ise gren içerir. Ne yazık ki, küçük veya büyük yaşlılara hitap etmiyorlar.

Glukozamin ve kondroitin içeriği, 3 farklı kibbles arasında önemli ölçüde değişiklik gösterir. Tahıl içermeyen taneler daha premium markalara kıyasla yüksek içerik sunar . Somon ve tatlı patates tarifi 800 mg / kg glukozamin ve 600 mg / kg kondroitin sunar. Tavuk tarifi 600 mg / kg glukozamin ve 500 mg / kg kondroitin sunar. Tahıl içeren tarif daha düşük bir içerik sunar.

Sağlık

Garip bir şekilde, Wellness yalnızca teklifler 2 kıdemli seçenek . Biri Tam Sağlık aralığında ve biri Çekirdek yelpazesinde. Tam Sağlık seçeneği tahıl içerir ve Temel ürün tahıl içermez.

Tam Sağlık formülü, 800 mg / kg glukozamin ve 700 mg / kg kondroitin sunar ki bu harika. Core formülü, en düşük Amerikan Yolculuğu seçeneğinden bile daha düşük olan 275 mg / kg glukozamin ve 200 mg / kg kondroitin sunar. Wellness’in üst düzey formülü iyi sırada Blue Buffalo gibi diğer rakiplere karşı yanı sıra.

kazanan

Wellness hem tahıl içermiyor hem de tahıl içeren kıdemli formül mevcut. American Journey'den biraz daha az glukozamin ve kondroitin içeren benzer besin içeriklerine sahiptirler. Formül seçimi göz önüne alındığında, Wellness'a burada küçük bir kazanç veriyoruz ve yeşil çay özü antioksidan desteği .

Islak Yiyecekler

Wellness Limited İçerikli Yaş Yiyecek

Limited Ingredient Wellness Wet Food
 • En iyi ıslak yiyecek seçimi.
 • Sınırlı içerikli ıslak yiyecek.
 • Birinci içerik yüksek kaliteli hindi.
 • Gluten ve buğday içermez.
 • Probiyotikler ve prebiyotikler içerir.
 • Kupa başına 482 kalori.
 • % 8 Protein,% 7 Yağ,% 1 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Islak yiyecekler, dört ayaklı dostlarımız için kuru mama tanelerine daha fazla lezzet ve nem katmanın harika bir yoludur. Ayrıca dişleri kırılgan veya yaşlanan yaşlı köpekler için yemek zamanını kolaylaştırırlar. Her markanın sunduklarına bir göz atalım.

Amerikan Yolculuğu

Var 7 yaş yemek seçeneği toplamda. Bu, birkaç farklı aromayı ve sınırlı içerik formüllerini içerir. Ayrıca tahıl içeren seçenekler, küçük ırklar için formüller veya köpek yavrusu ve yaşlılık dönemleri de yoktur. Genel olarak, American Journey’in ıslak formülleri sınırlıdır.

Sağlık

Sağlık teklifleri 57 ıslak yiyecek . Farklı serilerinde güveç ve pide gibi çeşitli seçenekler vardır - Tam Sağlık, Çekirdek, Basit. Ayrıca Küçük Girişler, Doyurucu Kesimler, Tıknaz Merkezler ve Mini Yemekler gibi başka seçenekleri de var. Küçük ırklar için birçok seçenek vardır ve yavru köpekler için 2, yaşlılar için 1 seçenek vardır. Farklı hatlar boyunca çok çeşitli tahılsız ve tahıl dahil.

kazanan

Sağlıklı yaşam, ıslak yiyecek yuvarlak pençelerini kazanır. Yine, küçük ırklar, yavru köpekler ve yaşlılar için seçenekleri var. Ayrıca çeşitli tatlar, formüller ve tahıl içermeyen ve tahıl içeren seçenekler sunarlar.

Son düşünceler

American Journey ile Wellness'ı karşılaştırırken gördüğünüz gibi, burada kimin kazanacağına karar vermek zor!

Evet, Wellness küçük köpekler için çok daha geniş çeşitlilikte hatlar, formüller ve seçenekler sunuyor. Ayrıca, biraz daha iyi malzemeler kullanıyorlar ve American Journey'e kıyasla bileşen bölme işleminden suçlu değiller. Ancak daha yüksek bir fiyat talep ediyorlar ve malzemeleri hala ABD dışından temin ediyorlar.

Ancak American Journey'in hiçbir ürün geri çağırması olmadı. Çok yeni bir marka ve fiyatlarına göre kaliteli ürünleri var. Proteini her seferinde ilk bileşen olarak kullanmayı vaat eden bir bütçe markası için de etkileyicidir. Ama içerik ayırmaktan suçlu ve ABD dışından da kaynaklanıyorlar.

Bütçeye göre kazanan : Amerikan Yolculuğu

Yiyecek çeşitliliğine göre kazanan : Sağlık

Yorumlar