Labrador Retriever Büyüme Tablosu: Erkek ve Kadın Ağırlık & Boy

Labrador Retriever Büyüme Tablosu: Erkek ve Kadın Ağırlık & Boy

Labrador Retrieverler Amerika'nın en popüler köpeğidir ve nedenini anlamak kolaydır. Güneşli mizaçları, hatta huyları ve çocuk sevgileri onları güzelleştirir. büyük aile köpekleri . Laboratuarlar oldukça büyük olur, bu yüzden 'bir Labrador ne kadar büyür?' Sorusunu akla getirir. Kiloları ve boyları da dahil olmak üzere, güçlü bir şekilde büyüyüp büyümediklerini görmek için yavruları izlemek her zaman önemlidir. Bu, köpeğinizin yaşamı boyunca optimal sağlıkta en iyi şansa sahip olmasını sağlamanın en iyi yollarından biridir.

Metin ile yerde hasta köpek Reklamcılık

Her köpeğin benzersiz olduğu ve bu nedenle ortalama boyutlardan daha büyük veya daha küçük olabileceği kesinlikle doğrudur. Yine de, doğru yolda olup olmadıklarını ölçmek ve görmek her zaman iyi bir fikirdir. Bazı Labradorlar diğerlerinden daha hızlı büyürken bazılarının gelişmesi daha uzun sürer. Laboratuarların nispeten büyük köpekler olduğunu bildiğimiz için, onların kilometre taşlarını takip etmeli ve köpeklerimizin normlara göre ne kadar iyi büyüdüğünü anlamalıyız.Bu sizin için kapsamlı bir kılavuzdur. Labrador köpeği köpeklik yoluyla büyüme. Yavru köpeğinizin büyümesinin aylık karşılaştırmalarına bir göz atıyoruz ve ortalama yetişkin Labrador'unuzun istatistiklerini inceliyoruz. Ayrıca, köpeğinizin büyüme yılları boyunca hızlı bir referans noktası sağlamak için kullanışlı bir büyüme tablosu da sağlıyoruz. Ardından, köpeğinizin büyümesine etki eden farklı faktörleri göz önünde bulunduruyoruz. Son olarak, bir Labrador Retriever'in büyümesiyle ilgili en sık sorulan soruları yanıtlıyoruz.

İçindekiler

Ne bekleyebileceğinizi

Labrador Retriever yavruları

Yavruluk, bir köpeğin hayatının en önemli gelişim aşamasıdır.Labrador Retriever'ların oldukça büyük ve güçlü köpekler olduğunu biliyoruz. Ancak, her zaman iyidir Özellikle yavru köpeğinizin nasıl geliştiğini görmek için ayrıntılara bir göz atın . Bu şekilde, onlara mümkün olan en iyi şekilde bakmaya hazır olabilirsiniz. Büyüme çizelgeleri yararlıdır, ancak gelişirken yavrularımız hakkında bilmemiz gerekenleri bize söylemezler. Bu hassas dönemde köpeğinize bakmanın ayrıntılarını öğrenmek, yetişkin olduklarında nasıl bir görünüme kavuşacaklarını gerçekten değiştirebilir. Köpek yavrusu büyüme zaman çizelgesine geçmeden önce, birkaç hatırlatıcıya bakalım.hatırlatıcılar

Ortalama Labrador Retriever'ınızın büyüme modellerini keşfedelim. Ancak, benzersiz yavru köpeğinizin nasıl büyüdüğü konusunda farklılıklar olacağını unutmayın. Büyüme sürecini hızlandıracak veya yavaşlatacak büyüme atakları veya platolar yaşayabilirler. Labrador'unuz yaklaşık dokuz aylık olduklarında yetişkin boylarına yakın olacaktır. Büyüme sürecinin geri kalanı sadece ağırlık olarak doldurulur. Bu durum iki yaşına kadar devam edebilir.

Büyüme de köpeğinizin beslenmesine bağlıdır, bu yüzden köpeğinizi fazla veya az beslememeye dikkat edin. Ayrıca çok sert oynamalarına izin vermeyerek onları sakatlıklardan uzak tutmak için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız. Sonuç olarak, köpeğiniz kendi boyutunda olacaktır ki bu bizim verdiğimiz ortalamalardan daha büyük veya daha küçük olabilir. Köpeğinizin beklediğinizden çok daha büyük veya çok daha küçük olduğunu fark ederseniz ve bunu endişe verici bulursanız, veterinerinizle iletişime geçmeniz iyi bir fikirdir.
Köpek Büyüme Zaman Çizelgesi

Labrador Retriever anne ve köpek yavrusu

İşte bir Lab'ın büyümesinin bir zaman çizelgesi ve ayrıca köpeklik döneminde karşılaşacakları farklı gelişimsel değişiklikler.

Çocuğunuzun bakımı hakkında bilmeniz gereken farklı şeyleri ele alıyoruz. spor türü bu sırada yavru. Köpeğiniz hızla büyüyecektir, bu nedenle büyümelerinin her aşamasında onları yakından izlemek en iyisidir.

Doğumdan 2 Haftaya Kadar

Yavru köpeğinizle doğdukları andan iki haftalık işarete kadar pek bir şey yapamayacaksınız. Bu aşamada hem kör hem de sağır oldukları için çok etkileşimli olmayacaklardır. Yavru köpeğiniz, bu zamanda ihtiyaç duyduğu bakım için tamamen annesine güvenecektir. Anneye de bakıyorsanız, güçlü kalabilmesi ve yavrularına yeterince süt verebilmesi için yeterince yediğinden emin olun. Yavrunuzun ihtiyaç duyduğu kadar süt emmesine izin verin. İki hafta sonra, yavru köpeğinizin gözleri açılmaya ve sesleri duymaya başlayacak.1 ay

Yavru köpeğiniz yaklaşık bir aylıkken duyularını biraz geliştirmiş olmalıdır. Onları çöp arkadaşlarının etrafında daha etkileşimli ve sosyal görmekten heyecan duyacaksınız. Bir aylık, annelerinin sütünü kesmeye başladıkları zamandır. Artık bu noktada onlara yumuşak ıslak yiyecekler verebilirsiniz. Erken sosyalleşme çok önemli olduğundan, kardeşleriyle bol bol oynamalarına izin verdiğinizden emin olun.

2 ay

Yavru köpeğiniz iki aylıkken annesi olmadan hayatta kalabilecektir. Sekiz haftalık olduklarına göre artık sütten tamamen kesilmelidirler. Onlara ağırlıklarına uygun porsiyon boyutlarında günde üç öğün köpek maması vermeye başlayabilirsiniz. Bu noktada başlamalısın itaat eğitimi . Bu genç olduklarında çok anlayışlılar. Bu size iyi huylu bir köpek için iyi bir temel sağlayacaktır. Ev eğitimi de çok fazla zorlanmamalıdır. İşte hem erkek hem de dişi iki aylık Labrador Retriever yavrularından bekleyebileceğiniz ağırlık. Bu bölümün geri kalanında bu gözlemleri yapmaya devam edeceğiz.

 • hastalıklar : ortalama 10 pound ağırlığında
 • dişiler : ortalama 10 pound ağırlığında

3 ay

Artık üç aylık olduklarına göre Labrador'unuzun eğitimine ve sosyalleşmesine devam etmelisiniz. Koşum ve tasma hissine alışabilmeleri için bu zamanda tasma eğitimine başlamak iyi bir fikirdir. Ayrıca, tımar işlemi sırasında nasıl davranmayı öğrenebilmeleri için onları şu anda daha düzenli olarak tımar etmeye başlamalısınız. Bu yaşta çok huysuz olacaklar, bu yüzden onlara nezaket ve sabırla davranın. Kötü davranışı engellemek ve iyi davranışı teşvik etmek amaçtır. Üç aylık, aynı zamanda gerçekten bir büyüme atağı gördüğünüz zamandır. Bir ay önce olduklarından çok daha büyük olacaklar.

 • hastalıklar : ortalama 24 pound ağırlığında
 • dişiler : ortalama 23 pound ağırlığında

4 ay

Yavru köpeğiniz dört aylıkken çok daha aktif ve oyuncu olacaktır. Onlar da bu noktada evinize mutlu bir şekilde yerleşmiş olmalıdır. Bol miktarda olumlu pekiştirme kullanarak sosyalleşme ve itaat eğitimlerine devam edin. Her ikinizi de ileri eğitimleri için sınıflara kaydettirmeyi faydalı bulabilirsiniz. Ayrıca, diğer köpeklerin yanında nasıl iyi davranacaklarını öğrenmelerine yardımcı olmak için onları köpek yavrusu anaokulu sınıflarına kaydetmeyi de tercih edebilirsiniz. Bu, Labrador'unuz için bir zorunluluk olan kendinden emin ve arkadaş canlısı büyümelerine yardımcı olacaktır. • hastalıklar : ortalama 28 pound ağırlığında
 • dişiler : ortalama 27,5 pound ağırlığında

5 ay

Beş aylıkken, köpeğinizin ne kadar büyüdüğüne çok şaşıracaksınız. Aşırı oynak olduklarında onları dizginlemek zor olabilir. Sabrınızı onlara saklamayı unutmayın çünkü çok çabuk öğreniyorlar. Olumlu pekiştirme, köpeğinizde gerçekten tüm farkı yaratabilir, bu nedenle onları evcil hayvan, övgü ve ödül yağmuruna tuttuğunuzdan emin olun. Labrador Retrieverlerin kazanan, tatlı, nazik ve sevecen bir kişiliği vardır. Ancak, köpeğinizin önümüzdeki aylarda bir köpek yavrusu gibi davranmasını kesinlikle bekleyebilirsiniz.

 • hastalıklar : ortalama 41 pound ağırlığında
 • dişiler : ortalama 41 pound ağırlığında

6 ay

Köpeğiniz altı aylık olduğunda, çok uzun olacak ve biraz zayıf görünecek. Bu aşama garip ama ne kadar büyüdüklerinin bir kanıtı. Yaralanmaya ve daha ciddi olarak kalça displazisine eğilimli olabileceğinden, egzersiz sırasında onları aşırı kullanmamalısınız. Ayrıca köpeğinizin günlük yaşamında iyi bir rutin oluşturmuş olacaksınız. Hala kararlı ve onlarla tutarlı olmanıza ihtiyaçları olacak, bu yüzden devam edin.

 • hastalıklar : ortalama 45 pound ağırlığında
 • dişiler : ortalama 44 pound ağırlığında

7 ay

Yedi aylıkken, köpeğiniz günlük yaşamında sizinle birlikte, yerleşik rutinler ve uyum içinde olmalıdır. Bazen, ondan kurtulabileceklerini görmek için yaramaz olmaya çalışırken yakalayabilirsiniz. Disiplinlerinde katı olmaya devam edin, ancak her zaman iyi davranışları gördüğünüzde ödüllendirin. Artık daha uzun yürüyüşler yapabildiklerine göre, köpeğiniz dışarıda sosyalleşirken yeni arkadaşlar edinmiş olabilir. Ayrıca, porsiyon başına yeterli yiyecek almaları koşuluyla, onlara artık günde iki öğün verebilirsiniz.

 • hastalıklar : ortalama 55 pound ağırlığında
 • dişiler : ortalama 47,5 pound ağırlığında

8 ay

Sekiz aylıkken, güçlü bağınız sayesinde köpeğiniz artık en iyi arkadaşınız olmalıdır. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta, onları çok uzun süre yalnız bırakırsanız ayrılık kaygısı geliştirebilecekleridir. Bu, yıkıcı davranışlara yol açabilir ve köpeğinizin zihinsel sağlığına gerçekten zarar verebilir. Yalnız kalmadıklarından emin olmak için birinin onları her zaman izlemesini sağlayın. Ne olursa olsun, köpeğiniz yetişkinliğe doğru ilerliyor, vücudunu dolduruyor ve çok iyi olgunlaşıyor. • hastalıklar : ortalama 57,5 ​​pound ağırlığında
 • dişiler : ortalama 52,5 pound ağırlığında

9 ay

Dokuz aylıkken, köpeğiniz zaman zaman daha olgun davranmaya başlayabilir, ancak onlardan bunu çok sık bekleyemezsiniz. Labradorlar, yaşlansalar bile, her zaman köpek yavrusu gibi bir kaliteye sahiptir. Yine de, enerji ihtiyaçlarını karşılayabildiğiniz sürece köpeğiniz daha sakin ve daha mutlu davranabilir. Onları her gün egzersiz yapmak için dışarı çıkarın, ancak onları yaralamanız ihtimaline karşı çok şiddetli hareket etmeyin. Boş zamanlarında, onları hem zihinsel hem de fiziksel olarak teşvik edecek oyuncaklar verebilirsiniz. Bu, yıkıcı davranışları da engellemeye yardımcı olur.

 • hastalıklar : ortalama 62,5 pound ağırlığında
 • dişiler : ortalama 55 pound ağırlığında

10 ay

10 aylıkken köpeğiniz vücudunu doldurmaya ve güçlü bir şekilde büyümeye devam edecek. Köpeğinizle harika bir ilişki kurduktan sonra, sizi eskisinden daha sık dinlemekten mutlu olmalılar. Vücutları güçlendikçe, egzersizleriyle daha aktif olmaya başlayabilir, her gün yaklaşık 45 dakika yürüyüşe çıkabilir ve onlara evde oynamaları için daha fazla zaman verebilirsiniz. Bu şekilde, onları aşırı yormazsınız ve enerji ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

 • hastalıklar : ortalama 65,5 pound ağırlığında
 • dişiler : ortalama 59 pound ağırlığında

11 ay

Köpeğiniz artık neredeyse bir yaşında olduklarına göre, siz ve ailenizle birlikte evdeki yaşamına çok iyi uyum sağlamalıdır. Ailenize onları ne kadar sevdiklerini göstermek için hiçbir masraftan kaçınmazlar. Burada oldukları için çok mutlular. Bu noktada, tercihen sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki seansa bölünerek her gün bir saatlik yürüyüş süresi vermeyi deneyebilirsiniz. Labradorlar harika oyuncu köpekler olduğundan, parkta diğer köpeklerle oynarken de çok eğlenecekler. • hastalıklar : ortalama 68,5 pound ağırlığında
 • dişiler : ortalama 59,5 pound ağırlığında

1 yıl

Labrador'unuza mutlu yıllar dilemenin zamanı geldi. Artık bu dönüm noktasına ulaştıklarına göre, ev hayatınız uyumlu ve kolay olmalı. Onları davranışlı, iyi eğitimli benliklerine getirmek için yaptığınız tüm sıkı çalışma için kendinizin (ve köpeğinizin) sırtına hafifçe vurun.

Köpeğiniz kesinlikle çok daha genç olduklarından daha olgun olacaktır, ancak Labrador Retriever'ların daha büyük olduklarında bile neredeyse her zaman yavru köpek gibi davranacağını belirtmekte fayda var. O çocuksu ruh ve oyunculuk kalıcıdır! Onlara ömür boyu sürecek sağlıklı bir vücut için doğru beslenmeyi ve egzersizi vermeye devam edin. Kalça displazisi için bir muayene, iki yaşına geldiklerinde de iyi bir fikirdir.

 • hastalıklar : ortalama 70,5 pound ağırlığında
 • dişiler : ortalama 61,5 pound ağırlığında

Sonra ne olur?

Labrador Retriever yerde yatıyor

Artık yavruluk sona erdiğine göre, köpeğiniz hem boyut hem de kalp olarak büyümüş olarak yetişkinliğe girer.

Zamanın bu noktasında, Labrador Retriever'ınız çok iyi büyüme yapmış olacak. Ancak, önümüzdeki yıl için yapacakları daha fazla büyümeye sahip olacaklar. Bu, yetişkin boylarına zaten ulaştıklarından ağırlık açısından olacaktır. Köpeğinizin ne kadar iyi büyüdüğünü görmek için veterinerinize danışabilirsiniz. . Köpeğiniz düzgün bir şekilde yediği ve çok uzun süre hastalanmadığı veya başka bir şekilde yaralanmadığı sürece, iyi durumda olmalıdır.Tam Yetişkin Labrador Retrieverleri

Labrador Retriever'lar harika bir şekilde arkadaş canlısı ve giden köpeklerdir ve bu, iyi sosyalleşmiş yetişkininizde tamamen ortaya çıkmış olmalıdır. Erkek ve dişi köpekler, yetişkinliklerinde sadece biraz tutarsızlıkla birlikte, yavruluklarının çoğunda kabaca aynı ağırlıkta olacaktır.

 • Yetişkin Ağırlığı : Erkekler ortalama 72 pound yetişkin ağırlığına ulaşırken, dişiler yaklaşık 62.5 pound ağırlığındadır.
 • Yetişkin Boyu : Ortalama olarak, erkekler biraz daha uzundur, omuzda 23,5 inç dururken, dişiler 22,5 inçtir.

hakkında daha sıkı bir kavrayış elde etmek için AKC'yi ziyaret edin. Laboratuvar için cins standartları köpek göster.


Büyüme tablosu

Çim Labrador Retriever

Köpeğinizin ağırlığını yavruluktan iki yaşına kadar takip etmek için bu büyüme tablosunu bir araya getirdik.

Bunu, köpeğiniz büyürken yanınızda bulundurmak için hızlı ve kullanışlı bir referans olarak kullanabilirsiniz. Ancak bunların ortalama olduğunu unutmayın; köpeğiniz bu sayıların üstünde veya altında ölçüm yapabilir.

Ağırlık Tablosu

YaşErkek Ağırlığı (lbs.)Kadın Ağırlığı (lbs.)
8 hafta1010
9 hafta1211.5
10 haftaon beş14.5
11 hafta16.516.5
3 ay2423
4 ay2827.5
5 ay4141
6 ayDört beş44
7 ay5547.5
8 ay57.552.5
9 ay62.555
10 ay65.559
11 ay68.559.5
1 yıl70.561.5
2 yıl7262.5

Ağırlık tablosundan da görebileceğiniz gibi, Labrador Retriever'ınızın büyümesi için yapacak çok şeyi var. Bazı ayların diğerlerinden daha hızlı geçmesini bekleyebilirsiniz, bazıları ise özellikle ikinci yaş günlerine yaklaştıkça daha yavaş olacaktır. Oldukça büyük olduklarından, heyecanlandıklarında insanların üzerine atlamamaları için onları eğittiğinizden emin olun.


Dikkate alınacak faktörler

Labrador Retriever ve köpek yavrusu

Yavru köpeğinizin büyümesini düşünürken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç farklı faktör vardır.

Yavru köpeğiniz büyürken bunları düşünmelisiniz. Bu ayrıca köpeğinizin büyümesini neyin etkilediğini anlamanıza yardımcı olacaktır. Bazıları yardım edilebilirken, diğerleri şansa bırakılmıştır. . Bu şekilde, köpeğinizin büyümesinin beklediğiniz gibi gitmemesi durumunda içiniz rahat olabilir.

Genetik

Labrador Retriever'ınız gerçekten büyük bir köpek olmak için yetiştirilmiştir. Bazı köpekler diğerlerinden daha büyük veya daha küçük olsa da, bu onların genetik koduna gömülüdür. Ebeveynlere bir göz atmak, köpeğinizin ne kadar büyüyeceği konusunda size basit bir fikir verebilir. . Ancak bu sadece bir tahmindir ve tamamen yanlış olabilir. Ebeveynler, genel genetik resmin sadece bir parçasıdır.

Kendilerinden daha büyük veya daha küçük olan yavrularla sonuçlanacak genleri taşıyabilirler. Köpeğiniz tam olgunluğa ulaşana kadar bunu gerçekten anlayamazsınız, bu yüzden sakinleşmek ve doğanın kendi rotasını yönetmesine izin vermek daha iyidir. Bununla birlikte, isterseniz, diğer köpeklerinin ne kadar büyüdüğünü görmek için yetiştiricinizle notları karşılaştırabilirsiniz.

Beslenme

İyi beslenme, Labrador Retriever'iniz de dahil olmak üzere tüm canlılar için iyi sağlığın temelidir. Beslenme, köpeğinizin ne kadar büyük veya küçük olacağını belirler. Bu, her zaman böyle olmadığı için aşırı beslemenin daha büyük bir köpeğe yol açacağı anlamına gelmez. Çoğu zaman, bu sadece obeziteye yol açar ve ortopedik hastalıklara katkıda bulunabilir. Köpeğinizin hayatının ilk iki ayında annesinden yeterince süt aldığından emin olun.

Sütten kesildikten sonra yaşlarına ve boyutlarına uygun yemekler yemelidirler. Laboratuvarınıza en uygun köpek maması sağlıklı ve güçlü büyümek için gerekli besin maddelerinin optimal dengesi için en iyi seçenektir. Ayrıca, büyüdükçe onları hem içeride hem de dışarıda beslemek için vitamin ve mineraller verebilirsiniz.

Büyüme Atakları ve Yaylalar

Köpeğiniz büyüme döneminde herhangi bir zamanda büyüme atakları ve yaylalar yaşayabilir. Bunlar büyümeyi hızlandıracak veya yavaşlatacak ve bu konuda yapabileceğin pek bir şey yok . Bu etkiler rastgele olduğu için, büyüme hamlelerinin istediğiniz zaman gerçekleşeceğine güvenemezsiniz.

Köpeğinizin kendi hızında büyümek için işini yaptığını anlayın. Onlara hak ettikleri şekilde bakmak, onların en iyi potansiyellerine ulaşmalarına gerçekten yardımcı olacaktır. Aşırı büyüme veya bodur büyüme sizi endişelendiriyorsa, veterinerinizden Labrador Retriever'inizin düzgün büyüyüp büyümediğini görmesini isteyebilirsiniz.

Kısırlaştırma ve Kısırlaştırma

Köpeğinizi hayatının erken bir noktasında kısırlaştırmak veya kısırlaştırmak, büyümelerini engellemek için gerçekten hiçbir şey yapmayacaktır. Bununla birlikte, eklemleri muhtemelen etkilenebilir. Bazı araştırmalar, erken kısırlaştırmanın ve kısırlaştırmanın köpeğin büyüme plakası üzerinde bir etkisi olduğunu göstermiştir. Bu, kapanmasını geciktirecek ve böylece köpeğinizin normalde olduğundan biraz daha uzun büyümesini sağlayacaktır. Bu talihsiz bir durumdur, çünkü köpeğinizin daha sonraki yaşamlarında eklem hastalığına yatkın hale gelmesine neden olur.

Labrador Retriever'inizi kısırlaştırmak veya kısırlaştırmak için en iyi zamanın ne zaman olduğunu veterinerinize sormalısınız. Genel bir kural olarak, köpeğinizin cinsel olgunluğa erişmesi için 18 aylık olana kadar beklemelisiniz.

Fiziksel sağlık

Köpeğinizin büyümesiyle ilgili dikkate alınması gereken son faktör, genel fiziksel sağlıklarıdır. Yaşamlarının erken döneminde hastalanan ve uzun süre hasta kalan yavruların büyümelerinde bodurluk olabilir. Kötü sağlık, vücudun büyüdükçe tam potansiyeline ulaşmasını engeller, bu nedenle köpeğinizi ve düzenli kontrolleri veterinere getirdiğinizden emin olun.

Yaralanma, köpeğinizin büyümesinin gecikmesinde de bir faktör olabilir. Labrador'unuz oyun sırasında aşırı efor sarf etmemelidir ve büyürken egzersiz yapmamalıdır. Onlara, yanlışlıkla duvarlara veya nesnelere çarpmamaları ve kendilerine ve sürece zarar vermemeleri için oynayacakları bolca alan verin.

Köpeğiniz gençken, evcil hayvan sigortasını düşünmenin tam zamanı. Yaralanma veya hastalık geçirmeden önce alırsanız, poliçenizin tam değerini alırsınız, çünkü önceden var olan herhangi bir koşul yoktur, çünkü teminatınızdan hariç tutabilirsiniz. Ve meraklı Laboratuarınızın tehlikeli bir belaya bulaşması sonucunda çok yüksek bir veteriner faturasıyla karşılaşırsanız, evcil hayvan sigortası en iyi sağlık kararını vermenizi sağlar tedavi masrafları hakkında endişelenmeden.


Sıkça Sorulan Sorular

Labrador köpeği dinlenme

Bir köpeğin büyümesini izlemek harika bir deneyimdir, ancak aynı zamanda endişe payıyla birlikte gelir.

Bu kılavuzu bitirmeden önce, köpeklerinin büyümesi konusunda endişeli olabilecek Labrador Retriever sahiplerinden en sık sorulan sorulardan bazılarını yanıtlayacağız. Aşağıda en sık sorulan sorulardan beşini yanıtladık.

Labrador Retriever'im ne zaman büyümeyi bırakacak?

Labrador Retriever'ınız oldukça sabit bir hızda büyüyecek ve diğer birçok köpekten daha büyük olacak. Köpeğiniz hayatının geri kalanında bir köpek yavrusu gibi davranabilirken, fiziksel gelişimi 18 ay ile iki yaş arasında durur. Labradorlar yetişkin boylarına yaklaşık bir yaşında ulaşırlar, ancak iki yaşına gelene kadar ağırlıkları artmaya devam eder.

Laboratuvarım ne kadar hızlı büyüyecek?

Labradorlar şaşırtıcı bir hızla büyümeyin, ama yine de hızlı büyüyorlar, özellikle de çok küçükken. İlk haftalarda bazen ayda 10 kiloya kadar kazanabilirler ki bu çok etkileyicidir. Bunun ötesinde, köpeğiniz yaylalar ve büyüme atakları geçirebilir. Ebeveynlere bir göz atmak, köpeğinizin ne kadar büyüyeceği konusunda size kabaca bir fikir verebilir, ancak bunu söylemenin garantili bir yolu yoktur.

Birçok köpek küçük başlar ve daha sonra çok daha büyür. Öte yandan, birçok köpek yavru arkadaşlarından daha büyüktür, ancak bir platoya çarpar ve büyümeyi o kadar çabuk durdurur. Her köpek bir birey olduğu için çok kesin beklentilere sahip olmamaya çalışın.

Yavru köpeğim büyüme sancıları yaşayacak mı?

Araştırmalar gösteriyor ki Köpekler, yavruyken gerçekten büyüme sancıları yaşamazlar. Bununla birlikte, köpeğinizin ağrı çekebilecek bazı ortopedik koşulları olabilir. Onların topalladığını görürseniz veya şişlik, olağandışı bir yürüyüş veya normalde eğlenceli aktivitelere katılma isteksizliği fark ederseniz, o zaman veterinerinizi görmelisiniz. Bu, yavru köpeğinizin sıralanmasını sağlar, böylece kısa sürede büyümeye geri dönebilirler.

Dikkatli ol köpeğinizin çok kaba oynamaktan veya çok fazla egzersiz yapmaktan kendilerini yaralamasına izin vermemek . Bu kesinlikle onların acı çekmesine neden olacaktır, bu nedenle köpeğinizin yalnızca güvenli ve sağlıklı bir şekilde baş etmesine izin verin.

Laboratuvarlarda ortak olan bazı koşullar nelerdir?

Köpeğinizin büyüdükçe gelişebileceği yaygın bir durum kalça displazisidir. Bu, uyluk kemiğinin kalça yuvasına tam olarak oturmadığı Labradorlarda yaygın olarak görülen bir hastalıktır. Bu onlara çok fazla acı verebilir ve genellikle hayatlarının ilerleyen dönemlerinde dejeneratif artrite yol açar. Köpeğinizin topalladığını, garip bir şekilde yürüdüğünü veya garip bir şekilde ayakta durduğunu fark ederseniz kalça displazisini fark edebilirsiniz.

Labrador'unuzu iki yaşındayken veterinere getirin Kalça displazisinin gelişip gelişmediğini görmek için. İyi yetiştiriciler bu hastalığı tarayacak ve hastalığı olan köpeklerin üremesine izin vermeyecektir. Yavru köpeğinizi saygın bir yetiştiriciden aldıysanız, kalça displazisine karşı güvende olma ihtimalleri vardır. Saygın yetiştiricileri şu adreste bulabilirsiniz: Ulusal Labrador Retriever Kulübü.

Laboratuvarım doğru ağırlıkta değilse ne olur?

Köpeğinizin doğru kiloda olmadığını fark ederseniz, bunu birkaç farklı şekilde ele alabilirsiniz. Köpeğinizin ağırlığı, her zaman boyutuna göre ne kadar büyük olduklarına bağlı olacaktır. Köpekler yaşlandıkça kilo alma eğilimindedir.

Köpeğinizin aşırı kilolu veya zayıf olup olmadığını test etmek için kaburgalarını kontrol etmelisiniz. Onları hiç görememelisiniz, ancak görebiliyorsanız bu, köpeğinizin zayıf olduğunun açık bir göstergesidir. Kaburgaları hafifçe bastırarak hissedebilmelisiniz. Kaburgaları hissetmek için çok fazla baskıya ihtiyaç duymak, köpeğinizin aşırı kilolu olduğu ve bunu düzeltmek için bir diyete girmesi gerektiği anlamına gelir. Sağlıklı düşünmenin zamanı gelmiş olabilir kilo kontrolü köpek maması .

Ayrıca daha fazla egzersiz yapmaları gerekecek. Düşük kilolu köpeklerin acil veteriner yardımına ihtiyacı vardır. İç parazitler olması durumunda solucanlarını gidermeniz gerekebilir. Köpeğiniz aşırı kilolu veya zayıfsa, tedavi planları için daima veterinerinize danışmalısınız.


Son düşünceler

Labrador Retriever'ınız büyüyüp yakışıklı, oyuncu bir yavru olacak. Sağlıklı büyüdüklerinden emin olmak evcil hayvan ebeveynleri olarak size kalmış. Yol boyunca birkaç engelle karşılaşabilirsiniz, ancak bu, herhangi bir köpeğe bakmak için geçerlidir. Doğru bilgilere sahip olmak, hem sizin hem de köpeğiniz için işleri kolaylaştırabilir. Artık köpeğinize iyi bir şekilde büyümesi için ihtiyaç duyduğu bakımı vermeye hazırsınız.

Düşünecek çok şey var, bu yüzden araştırmanız ve ne bekleyeceğinizi bilmeniz iyi olur. Köpeğinizin büyümesine etki eden farklı faktörleri anlamak, köpeğinizin büyümesiyle ilgili tüm endişeleri gidermeye de yardımcı olacaktır. Son tavsiyemiz, köpeğinizi rutin kontrolleri için her zaman veterinere getirmenizdir. Bu şekilde köpeğinizin tam büyüme potansiyeline ulaşıp ulaşmadığını görebilirsiniz.

Yorumlar