Alman Çoban Büyük Pireneler Karışımı: Shepnees Irk Bilgisi

Alman Çoban Büyük Pireneler Karışımı: Shepnees Irk Bilgisi

Sahip olmanın nasıl bir şey olduğunu hiç merak ettiniz mi? Alman Çoban Büyük Pyrenees karışımı ? Bu iki büyük koruyucu ırk, eşit derecede büyük bir dikkatli yavru oluşturmak için karıştırılır. Bu karışım, olması gerektiği zaman tatlı, sadık, zeki ve şiddetli. Onu Germanees veya Sheppy gibi başka bir adla tanıyor olabilirsiniz, ancak bu kılavuz boyunca en yaygın takma adı olan Shepnees'i kullanacağız.

Shepnees, ailesini ve evini savunan dev bir cinstir. Yavru olarak güçlü rehberlik ve eğitime sahip sağlam bir sahibe ihtiyaçları olacak. Yaklaşık ihtiyacı var Her gün 60 dakika egzersiz. Shepne'lerin büyük bir evi olan ve geniş ve güçlendirilmiş bir arka bahçeye erişimi olan bir ailenin yanına yerleştirilmesi gerekiyor.Almanlara gelince bunlar pazarlık konusu olmayanlardan birkaçı. Bu popüler hakkında öğrenmeniz gereken çok şey var Büyük Pireneler karışımı eğer düşünüyorsan onu evinize hoş geldiniz . Gelecekteki Shepnees aile üyeleriniz hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu kapsamlı kılavuzda derledik. İçeri girelim ve bu karışımın aileniz için mükemmel bir yavru olup olmadığını görelim!

Aileler İçin Önerilir
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostluğu
 • Eğitim Zorluğu
 • Bakım Bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Yavru Köpek Maliyetleri

Ebeveyn Irkları

Shepne'leri anlamanın tek yolu, her iki ebeveyni hakkında bilgi edinmektir. Aşağıda geçmişlerinin bir anlık görüntüsünü bulacaksınız. cins amacı ve temel özellikleri . Bu cins daha büyük bir cins olduğundan ve bazı inatçı eğilimlere sahip olabileceğinden, her bir ebeveyn ırkının mizaçlarını bilmek önemlidir. İkisine de bir göz atalım.Alman Kurdu

Karda Alman Kurdu

Alman Kurdu, dünyanın en tanınmış polis ve koruma hizmeti köpeğidir. Tarafından sıralanırlar Amerikan Kulübesi Kulübü (AKC) 2 olaraknd Amerika'daki en popüler köpek ırkıdır. Bir zamanlar Almanya'da yetiştirilen geleneksel bir çoban köpeğiydi. Ancak kısa süre sonra insanlar, efendisine, zekasına, azmine, gücüne ve cesaretine olan en büyük sadakati ve hayranlığının onun bir Biz insanları korumada harika.

Bir Alman çoban köpeğini koruma köpeği olarak çalıştırsanız da almasanız da bu özellikleri bekle ondan. O 50 ila 90 pound ağırlığında, ve arasındaki önlemler 22-26 inç boyunda pençeden omuza. Alman Çobanları genellikle orta ila büyük boy köpeklerdir. Çobanlar dünyadaki birçok aile tarafından seviliyor ve ortak ebeveyn birçok karışımın cinsi.

Büyük Pireneler

Büyük Pireneler

Büyük Pireneler, Alman Çoban Köpeği kadar iyi bilinmemektedir. Cins şu anda sıralı 66 olarakinci Amerika'da 2020'de en popüler köpek türü. Ancak, ailesinin evini korumakta olduğu kadar tetikte. Başlangıçta Avrupa'da yetiştirilmiş dev bir köpek olmak koyun çalan kurtları korkutmak ve savaşmak için, davetsiz misafirleri kesinlikle caydırabilir. Hareket halinde olmadığında, aile evinde çok sakin bir tavır sergiliyor. Büyük Pireneler genellikle şu şekilde tanımlanır: tatlı ve nazik bir dev.Bu cins, 25 ve 32 inç yüksekliğinde ve 85 pound ve üstü ağırlığındadır. 150 pound'u geçmeleri yaygındır. Paltosu, köpek krallığındaki en kalın ve en kabarık kürklerden biridir. Evin etrafında çok fazla saçın yanı sıra biraz salya da bekleyin (ama arkadaşlar arasında biraz köpek damlaması nedir, değil mi?). Büyük Pireneler, benzer tasarım köpekler yaratmak için diğer ırklarla karıştırılması yaygın hale geldi. Pyrador Son yıllarda boyutu ve sakin mizacı nedeniyle.

Shepnees

Shepnees Mix

Bu rehber size tipik bir Shepne'lerden neler bekleyebileceğiniz hakkında konuşacak, ancak karışık cins bir köpek, özellikle de ilk nesil yavru olma ihtimali olan bu adam gibi nadir bir köpek olarak, bunu beklemeniz gerekir her iki ebeveynden de miras alabilir . Bu nedenle hem Alman Çoban Köpeğini hem de Büyük Pireneleri sevmeniz gerekiyor.

Mizaç

Karda Büyük Pireneler Alman Kurdu karışımı

Shepnees olacak ailesini ve mal varlığını her ne pahasına olursa olsun koruyacak cesur bir köpek. Dört ayaklı bir aile koruyucusu arıyorsanız, bu sadık karışımdan başka bir yere bakmayın. Bir köpek sahibi olarak bu özellik sorumlulukla birlikte gelir. Hem sosyalleşmesini hem de iyi eğitilmesini sağlamanız gerekecek. Shepnees, etrafta birinin olduğunu haber vermek için havlayacak. Onlar da olacak yabancılardan şüpheleniyor, efendisi onları aile evine davet etse bile, her zaman onlara göz kulak olur.Ailesiyle yalnız kaldığında ve endişelenecek bir yabancı kalmadığında, yakın ailesiyle çok sevecen bir köpek . Ya kanepede size katılacak (evet, bu adam kendini bir kucak köpeği olarak görecek) ya da ateşin önünde ayaklarınızın dibinde dinlenecek. İçerideki daha sessiz hayatın tadını çıkarırken, göbek ovma ve uykuya dalmayı da seveceğinden emin olabilirsiniz.

paket davranışı

Alman Çoban ailesine bakarsa, o zaman ayrılık kaygısından muzdarip olabilir. Pireneler'deki ebeveyninin peşine düşerse, çok daha bağımsız olabilir ve siz ayrılırken hiç endişelenmeyebilir. Her iki durumda da, her iki olasılığa hazırlanmak her zaman iyi bir fikirdir ve kendi güvenli alanı diyebileceği bir XXL sandığına yatırım yapın özellikle evde biraz zaman geçirmesi gerekebilecek küçük çocuklar varsa.

Boyut ve Görünüm

Shepnees

Shepne'ler, her iki ebeveyni arasında eşit bölünmüş gibi görünebilirdi. Ayrıca birbirlerine veya aralarında herhangi bir yere çok benzeyebilirler. Hatta Aynı çöpün içindeki yavrular birbirinden çılgınca farklı görünebilir . Boyu kaslı olacak ve kuyruğu kalın ve uzun olacaktır. Germanees sarkık gıdıklanma potansiyeline sahip daha uzun bir ağza sahiptir ve kulakları büyük olacaktır.

Muhtemelen her yerde ölçecek 24 ile 30 inç arası uzun boylu, pençeden omuza ve 70 pound ağırlığında . Pyrenees ebeveyninin 150 pounddan fazla ağırlığa sahip olduğunu düşünürsek, her şeye devasa büyüklükte ihtiyaç duyacak dev bir köpeğe hazırlanmanız gerekir.Ceket ve Renkler

Shepnees Siyah ve Ten Rengi Mont

Paltosu, Alman ebeveyninin paltosundan etkilenecek. Kısa veya uzun saçlı olabilir, ancak Pyrenees ceketi sayesinde çok kısa olmayacağından emin olabilirsiniz.

Shepne ailesinin her ikisi de soğuk iklimlerden geldiği için, çift ​​ceketi kalın ve yoğun olacaktır. Yıl boyunca ılımlı bir şekilde tüy dökecek ve dökülme mevsimlerinde tam bir patlama yaşayacak. Pyrenees ailesinin ceketinden sonra sürerse, ceketi suya / kara bile dayanıklı olabilir.

Alman ebeveyninin klasik siyah ve pas renklerini alabilir ya da katı beyaz veya Pyrenees ebeveyninin krem ​​rengi veya her ikisinin karışımı.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Çimde Döşeme Shepnees

Shepnees olacak her gün 45 ila 60 dakika egzersize ihtiyaç duyuyor. Yoğun bir egzersiz olması gerekmese de, zeki zihnini meşgul etmek, büyük bedenini sağlıklı tutmak ve davranış sorunlarından kaçınmak için bunu yapması önemlidir.Shepne'lerin koşmak için alana ihtiyacı olacağını söylemeye gerek yok. Ve birçoğu! Bu yüzden ideal olarak, çok sayıda açık alana sahip daha büyük bir evi olan bir ailenin yanına yerleştirilmesi gerekir. Her ikisi de ailesi açık havayı ve temiz havayı seviyorum , böylece karışımlarının bütün gün kapalı kalmayı takdir etmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Kaçmamasını sağlamak için açık alanı güçlendirilmelidir. Yalnızca mülkünü korumakla ve ihtiyaç duyarsa onu savunmakla kalmaz, aynı zamanda Pireneler'deki ebeveynleri Avrupa'nın dağlık vahşi doğasında dolaşır. Özgürlüğün tadına varırsa asla geri dönmeyebilir !

Shepnees, küçük çocuklu ailelere uygundur. Sırf büyüklüğü ve ortaya çıkabilecek riskler nedeniyle onu onlarla asla yalnız bırakmadığınızdan emin olun. Bir yavru kadar iyi sosyalleşirse diğer evcil hayvanların olduğu evlere uygun olabilir. Ancak, ebeveynliği nedeniyle olmayabilir! Çok evcil hayvan olan bir ev iseniz bu büyük bir husustur.Eğitim

Shepnees Eğitimde

Shepnees olmalı mümkün olan en erken yaştan itibaren sosyalleşti. Bu erken yapılmazsa, ailesine ve mirasına karşı aşırı korumacı olma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Bu sık sık davranış sorunlarına yol açmak . Ailenin hem içinde hem de dışında tanıdık olmayan insanlara girişler gibi, tüm şekil ve büyüklükteki çeşitli hayvanlara maruz kalmak önemlidir.

Neyse ki, Shepnees hızlı bir şekilde tutarlı bir eğitime geçmesi gereken akıllı bir köpektir. Emin olun olumlu pekiştirme eğitimi yöntemini kullanır. Bu karışım, efendisinin tutarlı övgüleriyle büyür.

kopekler bisküvi yer mi

Pireneler'deki ebeveyninin bağımsız bir köpek (inatçı okuyun). Bu, acemi bir köpek sahibi için eğitimin biraz zor olabileceği anlamına gelir. Biraz inatçı olduğunu fark ederseniz, düşünün onu bir itaat eğitimi sınıfına kaydettirmek. Bu karışımla, koruyucu köpeklere erken yaşlardan itibaren disiplin ve bir sürü hiyerarşisi aşılamak son derece önemlidir.

Sağlık

Alman Çoban Pireneleri karışımı

Shepnees, zevk alacak nispeten sağlıklı bir köpek. 7 ila 12 yıl arasında bir ömür. Her iki ebeveynin de sağlık kaygılarını miras alabilir, işte dikkat edilmesi gereken başlıca konular:Kalça ve Dirsek Displazisi: Bu, her ikisi de ebeveynleri de dahil olmak üzere birçok köpek ırkını etkiler ve kalça ve dirsek eklemlerinin anormal oluşumundan kaynaklanır. Zamanla bu artrit ve felce yol açabilir.

Patella çıkığı: Burası diz kapağının uyluk kemiğinden orijinal konumundan çıkarıldığı ve çok fazla rahatsızlığa neden olabileceği yerdir.

Kabartmak : Bu hayatı tehdit eden bir durum mide aniden bükülür. Köpeğinizi egzersizden hemen önce veya sonra beslemeyerek ve gün boyunca yemek saatlerini yayarak bunun olma olasılığını azaltabilirsiniz.

Beslenme

Shepnees yemek bekliyor

Shepnees olacak her gün 3 ila 3 ½ fincan yüksek kaliteli mama tüketin . Dev bir cins olduğu için, içli köfte ile beslenmelidir. daha büyük köpekler için özel olarak tasarlanmıştır , çünkü bu onun benzersiz beslenme ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Bu, hızlı kemik büyümesini kontrol edeceği için gelişimsel köpek yavrusu aşamasında özellikle önemlidir.

Pyrenees genleri onu sağlıksız atıştırmalıklara düşkün hale getirebilir, ancak aşırı kilolu olmamasını sağlamak için önemli çünkü bu, eklemlerinde gereksiz zorlanmaya neden olacak ve kiloyla ilgili başka sağlık sorunlarına yol açacaktır. Başını aşmak Büyük Pireneler için beslenme rehberimiz ya da Alman Kurdu , bu karışım için en iyi kibbles hakkında öneriler bulabileceğiniz yer.

Bakım

Bakımlı ihtiyacı olan shepnees

Shepnees'in ceket son derece kalın ve kabarık olacaktır . Evinizde köpek kılı sevmiyorsanız, bu muhteşem çocuk sizin için uygun değil. Tüylerinin sağlıklı ve dolaşmasını önlemek için her gün fırçalamaya ihtiyacı olacak. Etkili bir şekilde yönetmek için bir raptiye fırçası ve bir astar soyma aracına yatırım yapmanız gerekecektir.

O sadece görece temiz bir cinstir. her 2-3 ayda bir banyoya ihtiyaç var ya da öylesine ve kontrol ettiğinizden emin olun ağır saç dökücüler için en iyi şampuanlar , Shepnees kesinlikle. Bakteriyel enfeksiyonlardan kaçınmak için büyük kulaklarının haftada birkaç kez kontrol edilmesi ve temizlenmesi gerekecektir.

Yavru köpekler

Shepnees yavrusu

Saygın bir yetiştiriciden Shepnees yavrularının başlangıç ​​fiyatı yaklaşık 1.000 $ . Sadece Shepne'lerin yetiştirilmesinde uzmanlaşmış tasarımcı köpek yetiştiricileri, bundan daha fazlasını talep edebilirler. Ebeveyn ırkına bağlı olarak, tasarımcı köpek yetiştiricilerinin bu yavrulardan biri için 3.500 $ 'dan fazla ücret aldığını görmek alışılmadık bir durum değildir.

Aile Hayvanları Olarak

 • Shepnees karışımı koruyucu bir melezdir.
 • Tehdit edilirse ailesini ve mirasını koruyacaktır.
 • Yabancılara karşı temkinli ve aileyi koruyorlar.
 • Erken itaat ve sosyalleşme bu cins için anahtardır.
 • Denetlendiğinde daha küçük çocuklarla iyi iş çıkaracaktır.
 • Hayatın erken dönemlerinde sosyalleşirlerse diğer evcil hayvanlarla harikalar.
 • Çift kat, düzenli olarak soyma .
 • Büyük Pyreness Alman Çoban karışımının günde 1 saat egzersiz yapması gerekir.
 • Bol miktarda açık alana erişimi olan büyük bir eve yerleştirilmesi gerekiyor.

Bir Shepnees Yetiştiricisi Bulmak

Shepnees, yeni ve nispeten nadir bir tasarımcı köpektir. Bu nedenle, yalnızca sağlıklı yavrular yetiştirecek saygın bir yetiştirici bulmak için seyahat etmeyi bekleyebilirsiniz. Emin olun Yetiştiricilerle ilgili kendi araştırmanızı yapın ve size yavruları, ebeveynleri veya sağlık sertifikalarını gösteremeyenlerle çalışmayın.

Kurtarma ve Sığınaklar

Bir kurtarma merkezinde en iyi Shepnees bulma şansınız için, çabalarınızı özel cins kurtarma merkezlerine odaklamalısınız. Amerikan Alman Çoban Kurtarma Derneği onaylanmış merkezleri eyalet bazında, iletişim ayrıntılarıyla birlikte listeleyin. Amerika Büyük Pireneler Kurtarma Kulübü .

çivi ısıran köpek

Son düşünceler

Shepnees, sıkı bir sevgiye, çok fazla alana ve her gün garantili egzersize ihtiyaç duyacak dev bir köpektir. Onsuz, davranış sorunları geliştirebilir ve aşırı korumacı olabilir.

Ona ihtiyacı olan her şeyi sunabileceğinizi düşünüyorsanız, o zaman kendinize harika bir tasarımcı köpek bulmuş olabilirsiniz. Bu karışım size, sizin ve ailenizin ihtiyaç duyduğu güvenliği ve hepimizin sevdiği köpek sevgisi ve hayranlığını sunabilir.

Yorumlar