Avustralya Çoban Corgi Mix: Augie Köpek Irk Bilgisi

Avustralya Çoban Corgi Mix: Augie Köpek Irk Bilgisi

Avustralyalı Çoban bir Corgi ile geçti, Aussie Corgi, Augie veya Avustralya Çoban Corgi Mix . Aussie Corgi, Avustralya Çoban köpeğinin renklendirmeleriyle Corgi gibi genellikle küçük olan karizmatik, sıçrayan bir köpek enerjisi topudur. Ama bu küçük adamda yakışıklılığından çok daha fazlası var.

beyaz yavru köpek mavi gözlü

Bu kılavuzda, ebeveynleri, ana görünümleri ve mizaç özellikleri hakkında biraz konuşacağız ve bu şekilde, yavrularından tipik olarak ne bekleyebileceğiniz hakkında daha iyi bir fikir edineceksiniz. Herhangi bir tasarımcı köpeğiyle, Aussie Corgi'nin farkında olmanız gerekir. ebeveynlerden herhangi birinin herhangi bir özelliğini alabilir , herhangi bir kombinasyonda, bu adamlardan birini evinize kabul etmeden önce biraz açık fikirli olmalısınız.Yine de bekleyebileceğiniz şey çok eğlenceli, çok fazla enerji ve cidden arsız adam ! Görünüşe sahip mi? Kontrol. Ve harika bir kişiliği var mı? Kontrol. Sizin için köpek ırkı mı? Peki, öğrenelim!

Ebeveyn Irkları

Aussie Corgi'yi anlamak için ebeveyn ırkları ve bunların ne hakkında olduğu hakkında biraz bilgi edinmek çok önemlidir. Küçük Avustralya Çobanlarından bazıları biraz Corgis'e benzese de, aslında oldukça farklıdırlar ve tamamen farklı bir geçmişe sahiptirler. Hemen başlayalım.Avustralya çoban

Avustralya Çoban Köpeği

Avustralyalı Çoban Avustralya'dan gelmiyor, seyahat eden çiftçilerin ve çiftçilerin ürünü ve son varış noktası ve yaratıldığı düşünülen Kuzey Amerika. Yine de şu şekilde tanımlanmaktadır: akıllı, iş odaklı ve coşkulu. Bir çoban köpeği olarak yaratılmış, çok fazla enerjiye sahip ve çok zeki ve eğitilebilir.

Bu cins genellikle kovboyların yanında çiftliklerde çalışırken, uyuşturucu koklarken, terapi köpeği olarak çalışırken, arama ve kurtarmada bulunabilir. Onun enerjisi ve çok yönlülüğü ile yoğun bir köpek ve çok uzun süre hareketsiz oturamayan biri geliyor.

2020'de American Kennel Club (AKC) bu cinsi sıraladı 17 gibiinci Amerika'daki en popüler köpek. Bu kovboy arkadaşı arasında duruyor 18 ve 23 inç boyunda ve ağırlık 45 ila 60 pound. Aussie, elde etmek için başkalarıyla karıştırılan en popüler ebeveyn ırklarından biri haline geldi. benzersiz görünümlü melez yavrular .Corgi

Karda Corgi

Var iki tür Corgi biri Pembroke Corgi ve biri Cardigan Corgi olmak üzere ve birbirine çok benziyor olsa da, ikisi arasındaki bazı ince farklar . Aussie Corgi'nin her iki ebeveyni olabilir. Pembroke ve Cardigan Corgis'in mizaçları, sağlık sorunları ve yaşam süreleri çok benzer. Her ikisi de İngiltere'deki göletin karşısından geliyorlar ve aynı zamanda kısa çerçevelerini sığırların topuklarını kıstırmak için kullanan köpekleri de besliyorlar. O olarak tanımlanıyor şefkatli, akıllı ve uyanık, ve yine herkesin taptığı yoğun küçük bir adam.

2020'de AKC cinsi sıraladı 13 gibiinci Amerika'daki en popüler köpek ırkıdır. Bu kısa ve uzun çocuk duruyor 10 ila 12 inç boyunda , ve 30 pound ağırlığında, Avustralya Çoban ailesinden çok daha küçük. Corgi karışımları Eşsiz boyutları ve şekilleri nedeniyle bu ebeveyn ırkla tasarımcı köpekler yaratmak zor olsa da, daha popüler hale geliyor.

Augie Breed'e Genel Bakış

Karda Augie Mix

Tasarımcı köpekler fikrini ister sevin ister nefret edin, onlar popüler ve burada kalacaklar. Aussie Corgi popülaritesinde hızla yükseliyor ve iyi bir nedenle. Mükemmel aile köpekleridir ve son derece benzersiz bir görünüme sahip olabilirler. Bu, onları diğer birçok tasarımcı köpek ırkından ayırır. Onları bu kadar harika yapan şeylere bir göz atalım.Mizaç

Aussie Corgi Mix Döşeme

Avustralyalı Çoban Corgi karışımı açıkça doğal olarak büyük bir çoban , her iki ailesi de etraftaki en iyi çobanlar arasında. Daha kısa çerçeveleriyle ayak bileklerini kıstırma eğilimini miras alabilirler ya da klasik Avustralyalı bakışlarına sadık kalabilirler, ancak her iki durumda da inekleri güneş batana kadar güteceklerdir! Bu, bükülmüş bir çoban köpeği arıyorsanız harikadır, ancak genç bir aileniz varsa, evde caydırılması gereken bir davranıştır.

Sevecen bir köpek olarak, yapacak ailesiyle vakit geçirmeyi seviyorum ve o da çok sevecen olabilir, bu nedenle zor bir günün ardından harika bir sarılma bekleyebilirsiniz. Aussie Shepherd, yabancılara biraz uzak olabilir, ancak Corgi ebeveynlerinin neşeli kişiliği sayesinde kısa sürede yabancılara ısınacak. Süper sosyal olduğu için kendi başına çok fazla zaman geçirmenin hayranı değil, bu yüzden endişeli bir adamsa bir sandığa yatırım yaptığınızdan emin olun.

Sürü yeteneklerinin yanı sıra, ailesine izinsiz girdiğinizi ve müdahale ettiğinizi hissederse, o da bölgesel bir köpek olabilir. Bu nedenle o olabilir oldukça havlayan bir yavru Bir bekçi köpeği arıyorsanız bu harika.

Bu adamın olmasını bekleyebilirsin fasulye dolu ve böylece onun enerjisine uymanız gerekecek. Bir kucak köpeği şirketini tercih ediyorsanız, o zaman Aussie Corgi size göre değil! Bunun yerine, interaktif oyunları, köpek saklambaçlarını, çeviklik kurslarını ve uzun hafta sonu yürüyüşlerini seviyorsanız, o zaman sizin için uygun olabilir.Boyut ve Görünüm

Aussie Corgi Mix Yavru

Avustralya Çoban Corgi karışımı genellikle Corgi’nin uzun vücut şeklini Avustralya Çoban ceketiyle alacaktır. Elbette Corgi'den biraz daha uzun olacak ve aralarında herhangi bir yerde ölçüm yapacaktır. 12 ve 18 inç . Aralarında bir ağırlıkta olacak 25 ve 45 pound, bu yüzden orta boy bir doggo olacak.

Arsız Corgi ebeveyni arsız gülüşünü geçecek ve bunu büyük yuvarlak gözleri ve hayattan daha büyük dik üçgen kulaklarıyla birleştirecek. yaramaz bir tavır onun hakkında. Ayrıca Avustralya Çoban köpeğinin farklı renkli gözlerini miras alma şansı da yüksek ki bu sadece çarpıcı derecede güzel bir özellik değil, aynı zamanda çok arzu edilen ve benzersiz bir görünüm olduğu için bir fiyat etiketi ile geliyor.

Ceket ve Renkler

Augie Mix

Aussie Corgi köpeği, her iki ebeveyni gibi, sürülerini çalıştırırken onu sıcak tutmak için tasarlanmış kalın ve yoğun bir ceketi olacak. Bu kalın ceket yıl boyunca orta derecede döküldü ve dökülme mevsimi boyunca tam bir patlama bekleyebilirsiniz, böylece süpürgenizi en iyi şekilde hazırlayın!

Paltosu genellikle Aussie Shepherd ebeveyninden sonra alır, çünkü Corgi ebeveyninden biraz daha uzun olacaktır ve genellikle güzel rengini de alacaktır.Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Aussie Corgi Mix Breed Egzersiz İhtiyaçları

Aussie Corgi'nin etrafa ihtiyacı olacak Her gün 60 dakika yoğun egzersiz ve evinizi ve evinizdeki eşyalarınızı yok etmesini istemiyorsanız, bunu ona garanti edebilmelisiniz. Ciddi derecede zeki bir işkolik olarak egzersiz rutinini değiştirmeniz gerekecek, bu yüzden koşma, çeviklik kursları ve egzersiz denklemine dahil ettiğinizden emin olun. Mutlu bir Aussie Corgi meşgul biridir, bu yüzden onu parmak uçlarında tuttuğunuzdan emin olun.

Corgi ebeveyninin peşinden giderse ve daha kısa bacakları ve daha uzun omurgayı miras alırsa, Intervertebral Disk Hastalığı (IVDD) ile acı çekme şansı vardır ve bu nedenle kanepelere tırmanmak veya merdivenleri almak için biraz yardıma ihtiyacı olabilir. herhangi bir yaralanmayı önlemek için. Bu yüzden, eğer boyunun büyük olasılıkla yukarı veya aşağı atlayacağı bir şey varsa, ona yardım ettiğinizden emin olun. bazı köpek rampalarına yatırım yapmak , bu yüzden gözlemci ve yardımsever bir aileye ihtiyacı var.

Avustralya Çoban Corgi karışımı olacak küçük çocukları ve evcil hayvanları olan bir eve uygun, sadece onları sürmediği sürece. Yine, bu, sonraki bölümde ele alacağımız bu davranışın cesaretini kırmakla ilgilidir. Ancak genellikle, Aussie Corgi tüm aile üyelerine karşı şefkatlidir ve gerçekten sadece herkesin arkadaşı olmak ister.Eğitim

Augie Eğitim Gereksinimleri

İhtiyacı olacak itaat eğitimi çoban tekniklerini eve getirmemesini sağlamak ve herkes bunu bu ipuçlarıyla yapabilir , doğal dürtülerinin üstesinden gelmek için genellikle profesyonel itaat eğitimine ihtiyaç duyacaktır. Bunu yönetmesi de çok daha kolaydır. bir köpek yavrusu kadar iyi sosyalleşmiş , diğer köpeklerden bu davranışa tolerans gösterilmeyeceğini hızlı bir şekilde öğreneceği gibi, kendinden emin ve kibar bir yavruya dönüşmesini de sağlayacaktır.

Daha önce de belirtildiği gibi, Avustralyalı Corgi evde çok uzun süre bırakılmaktan hoşlanmayabilir ve bu nedenle sandık eğitimi tavsiye edilir . Bu ona sadece evde güvenli bir sığınak sağlamakla kalmaz, aynı zamanda onun mutlu olduğunu ve siz evde yokken mobilyalarınızı yiyemeyeceğini bilmek hayatınızı çok daha kolaylaştıracaktır.

Olumlu pekiştirme eğitimi burada da tavsiye edilir ve eğer Corgi gibi bir şeyse, o zaman bir veya üç ikramdan hoşlanacaktır, ancak değilse, bol miktarda övgü ve cesaret de harikalar yaratacaktır. Aussie Corgi ilk başta dinlemeyebilir, ancak bu sadece sınırsız enerjisinden kaynaklanıyor, ancak eğitiminizde ısrarcı ve zekası ve dürtüsü yakında devreye girecek.

Sağlık

Augie Mix Health

Avustralya Çoban Corgi karışımı, aralarında yaşayacak sağlıklı bir köpek. 12 ila 14 yıl. Her iki ebeveyni de etkileyen herhangi bir sağlık sorununa karşı hassastır, ancak dikkat edilmesi gereken başlıca konular şunlardır:IVDD Corgi veya Dachshund gibi şekillendirilmiş köpekleri etkileyen bir hastalıktır. Daha kısa bacaklar ve uzun bir omurga, diğer orantılı şekilli köpeklere kıyasla, merdivenlerden inip çıkmak veya koltuktan atlamak gibi yüksekliklerle başa çıkamayacağı anlamına gelir. Omurgası doğal olmayan bir şekilde bükülür, bu da ciddi şekilde ağrılı disk rüptürlerine neden olabilir ve felce neden olabilir.

Kalça Displazisi Çoğu köpeğin risk altında olduğu ortak bir sağlık sorunudur ve hem Avustralya Çoban Köpeği hem de Corgi bundan dolayı risk altındadır. Kalça ekleminin anormal oluşumundan kaynaklanır ve bu da sonraki yaşamda şiddetli ağrı ve felce neden olabilir.

Progresif Retinal Atrofi Her iki ebeveynin de kötü göz doktoru sağlığı açısından risk altında olduğu bir hastalıktır ve PRA olarak da bilinen Progresif Retinal Atrofi oldukça yaygındır. Sonuçta bu, retinasının tamamen körlüğe yol açabilen bozulması ile karakterizedir.

Beslenme

Aussie Corgi Beslenme İhtiyaçları

Aussie Corgi iyi yapacak yüksek kaliteli mama Bu yüksek protein içeriğine sahip, çünkü bu sadece kaslarını en iyi durumda tutmakla kalmayacak, aynı zamanda ona küçük bedenini ayakta tutması için ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlayacaktır.

Tipik bir Avustralya Çoban Corgi karışımı Her gün 2 ila 2 ½ bardak kuru mama ve eğer çalışan bir köpekse belki daha fazlası. Daha önce de belirtildiği gibi, Corgi ebeveyninin peşinden giderse sonsuza kadar atıştırmalıklar için yalvaracaktır, bu nedenle tedavi alımını izlediğinizden emin olun. aşırı kilolu bir köpek olmasını önleyin.

Aussie Corgis seçici yiyiciler olabilir, bu nedenle, yavru köpeğinizin seveceği yiyeceklere bağlı kaldığınızdan emin olmak istersiniz. Ayrıca hassas mideleri vardır, bu nedenle veterineriniz bağırsak sağlığını desteklemek için ek lif içeren kuru bir kuru mama yapmalarını önerebilir.

Bakım

Augie İçin Bakım İhtiyaçları

Aussie Corgi'nin ihtiyacı olacak haftada 2 veya 3 kez fırçalamak temiz, dolaşmayan ve sağlıklı görünmesini sağlamak için. Maceralarında ne kadar kirlendiğine bağlı olarak her 6 ila 8 haftada bir banyo yapılması gerekecektir.

Küçük ağzı ve sıkışık dişlerin de haftada bir kez temizlenmesi gerekecek periodontal hastalıkları uzak tutmak için. Büyük kulaklarının da çok fazla kir tutacağından her hafta temizlenmesi gerekecektir. Kullanma dökülme önleyici bir şampuan evcil hayvanların dökülmesini ve tehlikeyi azaltmaya yardımcı olabilir.

Yavru köpekler

Avustralya Çoban Corgi Mix Yavruları

Bir Avustralya Çoban Corgi karışımı genellikle mal olacak 1.000 doların kuzeyinde saygın bir tasarımcı köpek yetiştiricisinden ve onlarla çalışmadan önce herhangi bir yetiştirici üzerinde araştırmanızı yaptığınızdan emin olun. Ne yazık ki, tasarımcı köpeklerin popülaritesinin artmasıyla birlikte, hızlı bir para kazanmaya çalışan pek çok etik olmayan yetiştirici var, bu da genellikle sağlıksız yavru köpekler anlamına geliyor.

Aile Hayvanları Olarak

  • Aussie Corgi'nin her gün en az 60 dakika yoğun egzersize ihtiyacı vardır.
  • Hem ailesi hem de arkadaşları ile çok sosyal ve sevecen.
  • O, harika bir çoban köpeği olacak doğal bir çoban.
  • Günün çoğunda yanlarında olacak bir ailenin yanına yerleştirilmesi gerekiyor.
  • Ayrılık kaygısına yatkın olabilirler, bu yüzden onları uzun süre yalnız bırakmayın.
  • Bu karışım sürülere bayılacak. İyi huylu bir yavru sağlamak için erken eğitime başlayın.
  • Ailesinin, eğer kısa ve uzun bir yavru ise, potansiyel yükseklik tehlikelerine dikkat etmesi gerekir.

Aussie Corgi Yetiştiricisini Bulmak

En iyi Avustralyalı Corgi arkadaşınızı bulma yolculuğunuza başlamanın en iyi yolu, yetiştiriciler için çevrimiçi araştırma. Tasarımcı sahnesinde nispeten yeni bir yavru olduğu için, bir yetiştirici ile tanışmak için seyahat etmeniz gerekebilir, ancak onu bulduğunuzda tamamen buna değecek! Karar vermeden önce araştırmanızı yaptığınızdan ve yetiştirici ve yavrularla şahsen tanıştığınızdan emin olun.

Saygın bir yetiştirici, özellikle kalça skoru iyi olan ve bir göz doktoru testinden geçen sağlıklı köpekler üretir, bu yüzden korkmayın ebeveyninin sağlık sertifikalarını görmek isteyin.

Kurtarma ve Sığınaklar

Yetiştiriciden bir tane satın almak yerine bir Avustralya Çoban Corgi karışımını kurtarmayı düşünüyorsanız, onu bulabileceğiniz en iyi yer şurada olacaktır. özel cins kurtarma merkezleri , çünkü o nispeten nadirdir. Pek çok insan bu karışım için bir prim ödese de, kesinlikle şansınızı bulabilir ve bölgenizdeki yetiştiricilerde bulabilirsiniz. Corgi Yardımı web sitesi ile birlikte Avustralya Çoban Kurtarma web sitesi, evlat edinilebilir köpekleri eyaletlere göre listeler ve kurtarma temsilcilerinin iletişim bilgilerini içerir.

Sıkça Sorulan Sorular

S: Aussie Corgis Ne Kadar Büyür?
C: Avustralya Çoban Corgi karışımları tipik olarak bir Corgi'den daha büyük, ancak ortalama olarak bir Aussie'den daha küçük olacaktır. Tipik olarak bu karışım, Corgi ebeveyninden miras kalan küçük boyları nedeniyle daha küçük tarafa doğru eğilim gösterir.

S: Kişilikleri nasıl?
A: Augie yüksek enerjili ve sevecen bir yavru. Evinizin etrafındaki enerji seviyeleriyle başa çıkabilirseniz, mükemmel aile köpekleri olurlar.

S: Augie'min mavi gözleri olabilir mi?
C: Evet, Aussie Corig karışımınız, Avustralya Çoban ailesinden miras kalan mavi gözlere sahip olabilir.

shiba köpek cinsi

S: Augie'mde merle palto olabilir mi?
A: Augie'nizde merle bir ceket veya gerçekten ikisinin arasında herhangi bir şey olabilir. Sahip olma ihtimalinin düşük olduğu tek kaplama, düz beyaz bir ceket veya benekli bir cekettir.

S: 'Mini' boyutlarda mı geliyorlar?
C: Bazı yetiştiriciler minyatür bir Aussie Corgi karışımının reklamını yapacaklar. Bunun nedeni genellikle, belirli tasarımcı köpek ırkının her iki ebeveyninin de boy olarak daha küçük olmasıdır. Popüler bir trend varken birçok cinsin minyatür türlerini yetiştirmek , Aussie Corgi karışımının tipik olarak belirli bir 'mini' sürümü yoktur.

S: Augies çok tüy döküyor mu?
C: Evet, bu cins epeyce tüy döküyor. Muhtemelen isteyeceksiniz kaliteli bir tahliye makinesine yatırım yapmak ve bir dizi yüksek kaliteli köpek bakım makasları Köpeğinizin bakımını kendi başınıza yapmak istiyorsanız.

S: Augies yüksek enerji mi?
C: Daha önce de belirtildiği gibi, Augies, Canlı Teldir. Sahip olduğunuz ilk birkaç yıl boyunca bu yavruyu biraz kovalayacaksınız. Ebeveynlerinin genetik yapısı nedeniyle yaklaşık 3 yaşına kadar yerleşmezler.

Son düşünceler

Aussie Corgi, çalışmayı ve adımlarını atmayı sevecek fantastik bir küçük köpek. Sadece ihtiyacı olan tüm egzersizi yapmasını sağlamanız gerekmeyecek, aynı zamanda ona sevgi ve kucaklaşmalarla duş almak için etrafta çok olmalısınız.

Size ve yaşam tarzınıza uygun olduğunu düşünüyorsanız, Aussie Corgi harika bir eşleşme yapar ve ömür boyu en iyi arkadaşınızın olacağından emin olabilirsiniz!

Yorumlar