İngiliz Springer Spaniel Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Resimler ve Daha Fazlası

İngiliz Springer Spaniel Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Resimler ve Daha Fazlası

İngiliz Springer Spaniel'leri heyecan verici, sevecen bir grup köpektir. olarak uzun bir geçmişleri vardır. değerli arkadaşlar Av peşinde. İsimleri, “bahar” oyunu yeteneklerinden geliyor. Atletizmlerinin ötesinde, bu köpekler çekicilikleri ve yaşam sevgileriyle tanınırlar. Onların mutlu-şanslı tavırları onları harika aile hayvanları yapın ; Springers nereye giderlerse gitsinler neşe getiriyor gibi görünüyor!

Bu yavrular köpekten köpeğe farklı görünüyor ve iki Springer'ı bir araya getirmek çoğu zaman bazı yükseltilmiş kaşlara yol açar ! Bazı Springer'lar, nasıl yetiştirildikleri nedeniyle birbirlerinden farklı görünürler. Bazı Springer'lar spor yapmak için yetiştirilmiş bir soydan gelir, diğerleri çalışmak için yetiştirilir ve geri kalanı bir dizi gösteri köpeğinden gelir.Hangi Springer'a sahip olursanız olun, onları bulacaksınız. inanılmaz akıllı , sadık ve sevgi dolu - sadece ailede çalışır! Bu yazımızda size bu konuda bilmeniz gereken her şeyi anlatacağız. zarif, coşkulu İngiliz Springer Spaniel . Geçmişlerini, nasıl göründüklerini ve davrandıklarını ve bakımları hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz.

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık40-50 Pound
  • yükseklik simgesiYükseklik19-20 İnç
  • ömür simgesiÖmür14-18 Yaş
  • renk simgesiRenklerSiyah, Karaciğer, Mavi, Karaciğer Karabiber ve/veya Beyaz Karışımı
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Irk Tarihi

Bir Tarlada Benekli Köpek

Bu iyi bilinen ırkın uzun bir geçmişi vardır.Spaniel tipi köpeğin sahip olduğu düşünülmektedir. yüzyıllardır etrafta . Bu köpeklerin isimleri, geldiklerine inanılan İspanya'dan geliyor. bazı tartışmalar olsa da buna. bu en eski atalar Modern Springer'ın büyük bir kısmı muhtemelen ticaret gemilerindeki gezginler, muhtemelen Romalılar tarafından Büyük Britanya'ya getirildi.köpeğim neden her zaman pençesini üzerime koyar

Onları adalara kimin getirdiğine bakılmaksızın, çok popülerlik buldular orada, o kadar ki, ülkenin yasalarında özel olarak anıldılar. Var “Su Spanielleri”nden bahsedilmesi 17 CE İrlanda yasalarında. Daha sonra, 300 CE'de, Gal yasaları Spaniel'den bir kez daha bahsetti.

cins için geliştirildiğini biliyoruz. avda yardım etmek . Orta Çağ'ın en popüler av kitabı, Av Kitabı (“Book of the Hunt”) Fransız asilzade Gaston III, Count of Foix tarafından yazılmıştır. Bu kitapta Kont, Spaniellerden bahseder. , ve efendileri için oyunu sifonu çekecek köpekler, bugün bildiğimiz İngiliz Springer davranışına çok benzer!Av Köpekleri Olarak

Hem kürklü hem de tüylü oyunu temizlemede yetenekli köpekler, daha iyi av teçhizatının icadıyla yeteneklerinde daha da fazla ün kazandı. tekerlek kilidi ateşli silah “uçarak ateş etmeyi” mümkün kıldı; bu, ilk Springer Spaniel'lerin yardımıyla daha basit hale getirildi. Daha sonra, 17. yüzyılda, ırkın modern versiyonuna benzeyen birçok köpek, resimlerde göründü - bir vasiyetname Spaniellerin toplumda sahip olduğu yüksek itibar , hatta avlanmanın ötesinde.

Hem saha içinde hem de saha dışındaki tüm şöhretlerine rağmen, 1801 Cins ilk olarak Cynographia Britannica'da tanımlanmıştır. İçinde Sydenham Edwards iki tür Kara Spaniel'i adlandırır: “Spring, Hawking Spaniel veya Starter; ve Cocking veya Cocker Spaniel”.

Bunu not etmek ilginç bu köpeklerin ikisi de genellikle aynı çöpte doğdu ! Hem Springer hem de Cocker Spaniel'ler avcılıkta kullanıldı, sadece daha küçük Cocker'lar çulluk avlamak için kullanıldı. Oyunu havaya yaymakta her zaman usta olan daha büyük Springer'lar da oyun almak için kullanıldı.1812'de, Shropshire'daki Aqualate'in Boughey ailesi ilk gerçek Springer çöpünü yetiştirdi . Diğer birçok Spaniel ırkı, Amerika'da geliştirildi. 19. yüzyıl , ancak Boughey ailesi sonraki nesillerde baskılarını sürdürdü. Sonunda, gerginlik patladı saha deneme şampiyonu Velox Powder , yaşamı boyunca yirmi saha denemesi kazandı - türün şanlı geleceğine dair bir ipucu!

“Bahar” adı, sonunda karar verildi 1902'de Britanya Sporting Spaniel Topluluğu tarafından. Aynı yılın ilerleyen saatlerinde İngiliz Kennel Kulübü, soy için Soy Kitaplarında özel bir yere izin verdi. ırkın tanınmasına yol açan ayrı horoz İspanyol .

AKC Tanıma

Cins, 1910'da Amerikan Kennel Kulübü tarafından tanındı. spor grubunda yer aldı . 1927 yılında, AKC bir cins standardı belirlemişti İngiliz Springer için, daha sonra 1932'de revize ederek, 'tür içinde tekdüzeliği teşvik ederken Springer'ın doğal yeteneğini geliştirmek'.

Bugün, cinsin iki farklı türü vardır: tezgah ve alan . Bent köpekleri köpek gösterilerinde, tarla köpekleri ise av işlerinde kullanılmaktadır. Soy en popüler Spaniel olmaya devam ediyor tarlada çalışmak için. Avcı yardımcıları olarak yetenekleri neredeyse eşsizdir. Bununla birlikte, başka yerlerde de çok başarı buldular.Bir cins olarak, üçüncüyü kazandılar Gösteri ödüllerinde en iyisi Westminster Kennel Club Köpek Şovunda toplam altı kişiyle. Bu yeterince şaşırtıcı değilse, bu durdurulamaz köpeklerin polis işi için bile yeteneği var ! İnanılmaz koku ve sadakat duyguları, onlara dünyanın her yerindeki K-9 birimlerinde iyi bir yer kazandırdı.

Hiç şüphe yok ki bu cins çok popüler. onlar şu anda AKC'nin popülerlik listesinde 27. sırada yer aldı toplam 197 ırktan!

Mizaç

Sopayla Oynayan Köpekler

Mizaç söz konusu olduğunda, bu yavrular genellikle oldukça oyuncudur.

Eve girdikten sonra, Springer'ların inanılmaz derecede canlı köpekler olduğunu hemen fark edeceksiniz! Springers'ın sahip olduğu bir inanılmaz eğlence anlayışı ; neşeli ruhları kesinlikle bulaşıcıdır. Bu onları hem mecazi hem de gerçek anlamda hayatlarında biraz daha fazla güneş ışığına ihtiyaç duyan aileler için harika bir seçim haline getiriyor!Springer'ınızı mutlu etmek için bolca temiz hava almak için dışarı çıkarmanız gerekecek. Springer'lar çok aktif köpeklerdir ve aktivite ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir ailenin parçası olmaları gerekir. Onlar daha az meşgul aileler için daha uygun köpek arkadaşlarına odaklanmak için daha fazla zamanı olan.

İngiliz Springer Spaniel'ler, eğer düzgün bir şekilde sosyalleşirlerse, evcil hayvanlar ve çocuklar için harika arkadaşlardır. Doğal olarak çok oyuncu oldukları için Springers, çocuklarla vakit geçirmeyi seviyorum , yeter ki herkes birbirine saygılı davransın! Springers, arkadaş canlısı kişilikleri göz önüne alındığında herkesle iyi geçinir, ancak yine de özenle tedavi edilmeleri gerekir. Herkesin birbirine adil davrandığından emin olmak için köpekle oynarken çocuklarınızı denetleyin.

Springer'ınızla aynı evi paylaşan diğer hayvanlarla ilgili olarak, yeterli tanıtım ve denetimli etkileşimler sağlanır. uyumlu ev yaşamının anahtarı . İngiliz Springer bir av köpeği olduğundan, yüksek bir av sürüşü sağlarlar. Bu, evi kuşlar ve kemirgenler gibi daha küçük hayvanlarla paylaşmayı zor bir çaba haline getirebilir.Buna göre AKC cins standartları , Springers ne agresif ne de aşırı çekingen olmalıdır. Yabancılara karşı oldukça arkadaş canlısı olan tehdit edici olmayan köpeklerdir. Bekçi köpeği olmalarına güvenemezsiniz, ancak kesinlikle nöbet tutabilirler. Yaylılar keskin, uyanık ve size bildirebilecek yeni biri varken. Bu, gürültülü olabilecekleri anlamına gelir, bu yüzden onlara ne zaman ses çıkarmaları gerektiğini öğretmeye özen gösterin!

Genel olarak konuşursak, bu cins dünyada olmaktan daha mutludur. eylemin merkezi diğer herkesle. Ayrılık kaygısına eğilimlidirler, bu yüzden onları çok üzmek veya yıkıcı eğilimlerini uyandırmak istemediğiniz sürece onları çok uzun süre yalnız bırakmamak için elinizden gelenin en iyisini yapın!

İngiliz Springer'ın eğitilebilirliği ve bir av köpeği olarak geçmişi, birçok farklı türde çalışmaya uyum sağlamalarını kolaylaştırır. Harika koku alma duyuları polis çalışmalarına çok uygundur ve birçok Springer hala ava çıkıyor bu güne. Springers, memnun etmeye istekli, mutlu ve sevecen oldukları için terapi ve hizmet köpekleri olarak da harikadır. Sadece onlara iyi bir iş çıkardıklarını söylemenize ve onlara çokça sevgi vermenize ihtiyaçları var - ki bu yapılması çok kolay şeyler!

Boyut ve Görünüm

Açık havada duran genç köpek

Bu orta boy cins, onu öne çıkaran sarkık kulaklara sahiptir.Yaylılar bir orta boy cins . Harekette verimli olan kıvrak, kompakt gövdelere sahiptirler; bacakları güçlü ve çeviktir. bu AKC Springer'ı anlatıyor “İyi orantılı, abartıdan uzak, her yeri güzel dengeli bir köpek” olarak.

Erkekler etrafta durur 20 inç omuzlarda, dişiler ise 19 inçte sadece biraz daha küçüktür. Erkek Springers ortalama ağırlığındadır 50 lira , çoğu kadın 40 kilo ağırlığındadır.

Cinsin vücutlarıyla iyi orantılı kafaları olduğu bilinmektedir. Muhteşem, nazik ifadeleri olan güzel köpekler olarak bilinirler. AKC, Springer'ın gözlerini şu şekilde tanımlıyor: temyizlerinin özü . Oval şekilli, orta büyüklükte, oldukça iyi ayrılmışlar. İrisin rengi genellikle ceketin rengine bağlıdır ve AKC ikisi arasında uyum umar. Karaciğer ve beyaz köpeklerde koyu ela isterler; siyah beyaz köpeklerin siyah veya koyu kahverengi gözleri olmalıdır.

Yaylılar, kolayca tanınabilecekleri uzun, sarkık kulaklara sahiptir. Bunlar oldukça geniştir ve köpeğin yanaklarına yapışır. Springer'ın namlu yaklaşık olarak kafataslarıyla aynı uzunlukta . Yanakları düzdür; yüzün geri kalanı iyi yontulmuş. Burunları ya siyah ya da karaciğer rengindedir; bu aynı zamanda ceket rengine de bağlıdır.

Engebeli arazide bile iyi hareket hızına izin veren kaslı, atletik vücutları vardır. Boyunları orta uzunluktadır, yavaş yavaş üst sıralarına doğru ilerliyor hangi hafifçe eğimlidir. Dirseklerinin seviyesine ulaşan derin göğüsleri vardır. Çok ağır olmayan güçlü uzuv kemikleri vardır.

İngiliz Springer'ların ön bacakları düzdür ve dirsekler vücuda yakın durur. Onların arka ayaklar güçlü , iyi gelişmiş uyluklarla. Ayakları kompakt, yuvarlak veya hafif ovaldir. Arka ayaklar genellikle ön ayaklardan biraz daha küçüktür. Bir Springer'ın kuyruğu hafifçe yükseltilmiş veya yatay olarak taşınır ve 'karakteristik canlı, neşeli bir harekete' sahip olacaktır.

Ceket ve Renkler

Yakışıklı Köpek Suyun Yanında Duruyor

Cinsin benekli uzun ceketi onları aşırı elementlerden korur.

Springers, daha popüler ırklardan biridir. benekli ceket . Çift katlıdırlar; astar kısa ve yoğun, dış kaplama ise daha uzun, genellikle orta uzunlukta ve ya düz ya da dalgalı. Çift katın varlığı göz önüne alındığında, bunlar dökülmeye eğilimli . Tehlikeleri alerjileri tetikleyebilir, bu nedenle alerjisi olanlar için iyi bir seçim değildir.

Onların ceketi bir üremelerinin harikası . Çift kat, köpeği elementlerden korumak için çalışır, onları su geçirmez, hava koşullarına dayanıklı ve dikenlere ve çalılara karşı dirençli hale getirir! Bu köpeğin ayrıca kulaklarında, göğsünde, bacaklarında ve karnında güzel bir tüy vardır. Genel olarak, ceket temiz ve parlaktır.

AKC, aşağıdaki kaplama renklerini kabul eder: diğerleri var olabilir :

 1. Beyaz işaretli siyah veya karaciğer
 2. Karaciğer veya siyah işaretli beyaz
 3. Mavi veya karaciğer roan
 4. ten rengi işaretli siyah ve beyaz
 5. ten rengi lekeler ile karaciğer ve beyaz

Egzersiz İhtiyaçları ve Yaşam Gereksinimleri

Banktan Atlayan Köpek

Bu son derece aktif köpekte enerjiyi yakmak için günde yaklaşık iki saat egzersiz yapılması gerekir.

Yaylılar çok aktif köpekler , herhangi bir süre onların yanındayken göreceğiniz gibi! Cinsin ayırt edici özelliğidir; AKC onları acımasız işçiler olarak bile tanımlıyor . Bu onlar için hayatlarının herhangi bir noktasında geçerli olacak, ancak yavruyken çok daha başıboş olacaklar. Eve bir Springer getirmek, çok fazla özveri gerektiren egzersiz ihtiyaçlarının üstünde olmanızı gerektirecektir.

Bu cins her gün en az iki saat egzersize ihtiyaç duyacaktır. Sabahları günlük yürüyüşlerine çıkararak bunu kolaylaştırabilirsiniz. Bu bir saat sürer ve sizin için de egzersiz yapmanın harika bir yoludur! Bunun yanı sıra, onlara etkinliklerde bol miktarda çeşitlilik sağlamanız gerekecek.

Springer dünyadaki en zeki ırklardan biri olduğu için, onların her zaman zihinsel olarak uyarılmış yıkıcı davranışları önlemek için yeterli oyun süresi ile. Getirme ve frizbi, rutininize eklemek için harika zımbalardır; Kendi başlarına oynayabilecekleri oyuncaklar da iyi bir yatırımdır.

Yeterli büyüklükte bir bahçeniz varsa, doğal atletizmlerini sergilemeleri için bir çeviklik kursu ayarlayabilirsiniz! İngiliz Springers suyu sevdiğinden, siz de yapabilirsiniz onları yüzmeye götür fırsat izin verdiğinde sizinle, çünkü bu onlar için mükemmel bir egzersizdir.

İngiliz Springers, tüm egzersizlerini yapmaları koşuluyla bir apartman dairesinde veya apartman dairesinde yaşayabilirler. Ne olursa olsun, evinizdeki daha kırılgan eşyaları ulaşamayacakları bir yerde tutmak iyi bir fikir olabilir. Bu köpekler uygun şekilde adlandırılmıştır; baharı severler !

Ne kadar hareketli olsalar da, en fazla yararlanabilecekleri bir alandan faydalanacaklar. özgürce hareket et , bu yüzden küçük daireler onlar için en iyi seçim olmayabilir. Ayrıca oyuncaklarıyla oynayabilecekleri ve sevdikleriyle vakit geçirebilecekleri bir yere ihtiyaçları olacak.

Cins iyi bilinir hem sıcak hem de soğuk havayı tolere eder Oldukça iyi. Bu önemli onları çok sert sıcaklıklara maruz bırakmamak . Kışları kızarmış olduklarından emin olun; soğuk havalarda kazak iyi bir fikirdir. Yaz aylarında, güzel, serin ve gölgeli bir yerde olduklarından emin olmalısınız. Dehidrasyonu ve sıcak çarpmasını uzak tutmak için onlara her zaman bol su verin.

Eğitim

Karda Mutlu Köpek

Cins, akıllı ve kolay eğitilmiş olmasıyla bilinir.

Yüksek zekaları göz önüne alındığında, Springer'ınızı eğitmek kolaydır. Bu cins sahiplerini memnun etmeyi sever , bu yüzden eğitimlerine son derece uygundurlar. Birlikte hayatınıza iyi bir başlangıç ​​yapabilmeleri için onları eve getirir getirmez eğitmeye çalışın.

Bir köpek yavrusu yetiştiriyorsanız, inatçılık başlamadan önce çalıştığınız için çok fazla zorluk çekmez. Ne olursa olsun, bol miktarda kullandığınızdan emin olun. sabır ve olumlu pekiştirme .

Köpeğinize kötü davranmayın ya da onlara karşı gözle görülür bir şekilde hüsrana uğramayın, çünkü onlar size çabucak küskün olabilirler. Bunun yerine, kullanın övgü, evcil hayvanlar ve ikramlar Sürecin kolayca geçmesini sağlamak için. Springer'ınızın işe başlamadan önce egzersiz yapmasına veya oynamasına izin verdiyseniz, bu da çok daha kolay olabilir.

İngiliz Springer'ınızı sosyalleştirmek de kolaydır. Onlar doğal olarak çok sosyal köpekler ve yeni insanları ve hayvanları tanımayı sevecek. Yine de, yavaş yavaş yeni tanıtımlar yapmak her zaman iyi bir fikirdir. Hem köpeğinize hem de tanıtılana birbirini tanıması için yeterli zaman tanıyın. Köpeğiniz temkinli görünüyorsa, ona biraz ara vermek ve daha sonraki bir tarihte tekrar gelmek iyi bir fikirdir; Bu, köpeğinizin birlikte yaşayacağı biriyse ayrılık anlamına gelebilir.

Köpek yavrusu anaokulu sınıfları, Springer'ınızı diğer köpeklerin etrafında davranmaya alıştırmak için harika bir yoldur, köpek parkındayken önemli bir beceridir! Onları bu sınıflara kaydettirmek daha özgüvenli olmalarına yardımcı olun ve daha az utangaç. Bu aynı zamanda, yüksek av sürüşlerinden kaynaklanan saldırganlığı ve yaramazlığı engellemeye yardımcı olur. Birkaç köpekle önceden tanışmışlarsa, etraftaki küçük köpekleri kovalamaya daha az meyilli olacaklardır!

Sağlık

Ciddi Köpek Bekleme

Ortalama bir Springer'ın yaşam beklentisi 15 yıla kadardır.

İyi yetiştirilmiş Springer'lar hala çok sağlıklı köpeklerdir, ancak sağlık sorunlarını anlamak karşılaşabilirler. Köpeğinizi saygın bir yetiştiriciden almak, sağlıklarının iyi bir resmini çizmeye yardımcı olabilir. Hangi hastalıklara eğilimli olduklarını ve karşılaşabilecekleri diğer genetik sorunları bileceksiniz.

Size daha fazla bilgi vermek için birkaç farklı sağlık durumunu listeledik. Tüm Springers bu koşullarla karşılaşmaz, ancak yine de bilmek güzel. Köpeğinizin sağlığını anlamak, harika ilk adım veterinerinizle birlikte bir tedavi planı oluşturmak için. Springer'ınız önümüzdeki 12 ila 15 yılı sizinle geçirecek, bu yüzden o yılları olabildiğince sağlıklı hale getirin!

Kemik ve Eklem Sorunları

İngiliz Springer'lar birkaç bozukluğa eğilimli iskelet sisteminden. Bu koşullardan biri, diz kapağının uyluk kemiğindeki normal konumundan çıktığı patellar luksasyondur.

Bu durum, köpeğiniz için, onları incitmeye başlayacak kadar zarar verene kadar genellikle ağrısızdır. Bunun gibi, tespit edilmesi zor bir durum olabilir . Köpeğinizin diz kapağını tekrar yerine 'açmak' amacıyla arka ayaklarından birini veya her ikisini tekmelediğini görebilirsiniz. Daha ciddi olarak, bu durum arka bacaklarda topallık olarak kendini gösterebilir. Patellar luksasyon genellikle konservatif tıbbi tedavi ile tedavi edilir veya ciddiyetine bağlı olarak cerrahi ile düzeltilir.

köpekler üzüm yermi

Yaylılar da olabilir kalça ve dirsek displazisine duyarlı kalça ve dirsek eklemlerinin düzgün gelişmediği durumlarda, kemiklerinde sertlik . Yetiştiriciniz, Springer'ınızın bu koşullara yatkın olup olmadığını size söyleyebilecektir. Genellikle garip bir duruş, düzensiz bir yürüyüş veya topallama olarak kendini gösterir. Bu, onlar için çok fazla rahatsızlığa ve genellikle hayatlarının ilerleyen dönemlerinde artrite yol açar. Veterinerinizle yönetimi tartışmak, köpeğinizin yaşam kalitesi için önemlidir.

Progresif Retina Atrofisi

Springer'lar ayrıca hayatlarının ilerleyen dönemlerinde ilerleyici retinal atrofi (PRA) geliştirebilirler. Bu, retinadaki hücrelerin düzgün gelişmediği erken başlangıçlı formda retina displazisi olarak bilinir. Bu durum ile oluşur retina dejenerasyonu , bu da kısmi veya tam körlüğe yol açar.

PRA acı verici değildir, ancak köpeğinizin alışması zor olacaktır. görme kaybı . Seçeneklerinizin neler olduğunu görmek ve görme kaybı durumunda ne yapacağınızı anlamak için durumu veterinerinizle birlikte yönetmeniz önemlidir.

Beslenme

Yemek Kasesinin Yanında Yatan Köpek

İngiliz Springer Spaniel'inizi yaşına uygun yüksek kaliteli bir mama tanesiyle beslemeniz önemlidir.

İngiliz Springer Spaniel'inizin diyeti, yaşamları boyunca sağlıklarının çoğunu belirleyecektir. Bu nedenle, öncelikle etten elde edilen protein ile tüm yaşam evreleri boyunca yüksek kaliteli bir diyete ihtiyaçları olacaktır. Bu en iyi tamamen doğal bir kaynaktan elde edilir, yüksek kaliteli kuru mama . Yaşam evrelerinin ihtiyaçlarına göre beslenmeleri önemlidir. Yavruluklarında iyi bir gelişim için beslenmelerine ve yetişkin ve yaşlılık yıllarında uygun sağlık bakımına bağlı olacaklardır.

Orta boy bir köpek olmak, yiyecek bulmak zor olmayacak cins için uygun ve boyutu. Ancak porsiyon boyutlarına karar verirken aktivite düzeylerini göz önünde bulundurmalısınız.

yavruların ihtiyacı olacak kalorili yiyecekler uygun büyüme için ve büyüdükçe değişen porsiyon boyutlarına sahip olacaklar. Yetişkin İngiliz Springers, diğer birçok köpekten daha aktiftir ve bu nedenle, onlara enerji vermek için muhtemelen daha fazla yiyeceğe ihtiyaç duyacaktır. Bu, yaşlılıklarında hala o bahara sahip olabilecek kıdemli Springers için bile geçerli!

Köpeğinizi ne kadar besleyeceğinizi anlamak zor olabilir; bu onlara bağlı yaş, boyut ve aktivite seviyesi . Bu nedenle, veterinerinizden Springer'ın yemeğini porsiyonlara ayırmada yardım etmesini isteyin. Çok fazla ve obezite geliştirebilirler. Obezite, önlenebilir birçok hastalığın önünü açabileceği için ne pahasına olursa olsun kaçınılmalıdır.

İngiliz Springer'ların yiyecekleri ile seçicilik geliştirdiği bilinmektedir, bu nedenle birden fazla köpek maması formülünü deneyin bunun için çözmek için. Ayrıca ihtiyacınız olacak besleme süreleri konusunda daha katı olun . Yiyeceklerini 30 dakika dışarıda bırakın; kaselerine dokunulmazsa, bir sonraki yemeğe kadar götürün. Aksi takdirde, lezzetliliği artıracağı için köpeğinizin kuru mama tanesine biraz ıslak mama eklemeyi deneyebilirsiniz.

tımar

Bakım Aletlerinin Yanında Yatan Köpek

Tımar söz konusu olduğunda, bu cins için oldukça taahhüttür.

İngiliz Springer Spaniel'in yılda iki kez “üfledikleri” bir çift katı vardır. Bu nedenle ne yazık ki hipoalerjenik köpekler değildirler. Tımar bu nedenle göz korkutucu olabilir , ve Spaniel'in alametifarikası güzelliği bunu sadece daha fazla yapar. Birçoğu Springer'larını profesyonel bakıcılara getirmeyi tercih ediyor. Yine de, Springer'ınızı kendiniz tımar etmek, biraz çaba gerektirse de zor olmak zorunda değildir.

köpek kaka yemeyi bırak

Bakım rutinlerinde düzenli fırçalama önemlidir. Bu, aşırı derecede daha az dökülmelerine yardımcı olabilir. Onlara iyi bir fırçalamaya çalışın haftada en az üç kez , dökülme aylarında artan sıklık. Kulaklardaki daha kalın, daha uzun tüylere özellikle dikkat edin. Düzenli fırçalama, dökülmelerini tamamen ortadan kaldırmaz, ancak kesinlikle minimumda kalmasına yardımcı olacaktır.

Paspasları ve düğümleri çıkarmak çok zor olabilir, bu nedenle önleme gerçekten en iyi seçeneğinizdir . Springer'ınızın paltosunun dolaşması durumunda, nazikçe yaparsanız, paltosunu yine de kurtarabilirsiniz. Etkilenen bölgeyi dolaşıklık açıcı bir solüsyona batırdıktan sonra keçeleşmiş kısımları parmaklarınızla ayırın. Dolaşmalar gevşediğinde, her zamanki gibi tarayabilirsiniz.

İngiliz Springer Spaniel'inizi düzeltmenin zor olması gerekmez. Dalgalı saçları kulak, göğüs, bacak ve karın çevresinde tüylüdür. Yapabilirsiniz fazlalığı kesmek en iyi şekilde görünmelerini sağlamak için. Aksi takdirde, Springer'ınızın keskin görünmesi için bir profesyonelden yardım istemek kötü bir fikir değildir!

İngiliz Springer'ınızı banyo yapmak düşündüğünüz kadar sık ​​gelmiyor. Onların katlar doğal olarak kiri iter , bu yüzden onları yalnızca birkaç ayda bir veya gözle görülür şekilde kirlendiğinde yıkamanız gerekir. Şampuan seçerken, ceketinin su geçirmezliğine zarar vermeyecek yumuşak bir şey kullanın.

Kulak temizliği zorunludur, çünkü kulaklar nemi hapsetme eğilimindedir . Bu, derhal tedavi edilmezse enfeksiyona yol açabilir. Springer'ınızın kulaklarını haftada bir temizleyin bir pamuklu ped ve veterineriniz tarafından size önerilen bir temizleme solüsyonu ile. Görebildiğiniz kısımları nazikçe silin, kiri ve kalıntıları temizleyin.

kendine iyi bak Springer'ınızın dişlerini haftada birkaç kez fırçalayın diş hijyenlerini kontrol altında tutmak için. Bu, köpekler için özel olarak yapılmış bir diş fırçası ve diş macunu ile yapılır. Kendilerine zarar vermemek için tırnakları da kesilmelidir. İngiliz Springer'ınız için tımar süreci zor olabilir, bu yüzden onları yeni rutinlerine mümkün olan en kısa sürede alıştırmak önemlidir.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Açık havada uzanmış genç köpek

Safkan bir köpek yavrusu için 1.000 $ veya daha fazla harcamayı bekleyin.

Saygın bir yetiştiriciden bir İngiliz Springer Spaniel evlat edinmek harika bir seçenektir, ancak yetiştiriciyi iyice araştırın adresinden alışveriş yapacaksınız. Sorumlu bir yetiştirici, türün korunması için çok önemlidir.

Pek çok vicdansız yetiştiricinin, yalnızca kârın dikkate alındığı yavru değirmenleri vardır. Bu operasyonlar genellikle çok az saygı hayvanlar için ve köpeklerini mümkün olduğu kadar çok yavru üretmek amacıyla istismar edecekler. Yaşam koşulları genellikle güvensiz ve kirlidir, temiz havaya ve temiz yiyecek ve suya çok az erişim vardır. Bu yetiştiricilerden ne pahasına olursa olsun uzak durmanız zorunludur; birçoğu Springer Spaniel için özel göz ve kürk renklerinin reklamını yapacak.

Öte yandan, hayvanlarına çok iyi bakan birçok harika yetiştirici var. Yetiştiriciniz size köpeklerinin nerede yaşadığını göstermek konusunda hevesliyse bunu bileceksiniz. bir olacak rahat, temiz alan yavru köpeğiniz için birçok ilgi çekici aktivite ile.

İyi yetiştiriciler, uyumlu bir ev yaşamına daha iyi geçiş yapmak için yavru köpeğinizi eve getirmeden önce onu tanımaya teşvik eder. Onlar da size söyleyebilecekler bilmek istediğin her şey cins hakkında. Bu, herhangi bir testin yapıldığını detaylandıran bir veterinerden alınan sertifikayı, ayrıca aşıları ve solucanları temizlemeyi içerecektir.

Sorumlu bir yetiştirici bulmak zor olmak zorunda değildir. Herhangi bir ipucu olup olmadığını yerel veterinerinize sorarak başlayabilirsiniz. Köpek gösterileri de harika bir bilgi kaynağıdır ; Gerçekleri doğrudan meraklılardan alabilirsiniz, özellikle de sevdikleri bir İngiliz Springer'ları varsa!

Çevrimiçi, sosyal medyada ve ötesinde köpek severler için birçok forum var; Burada genellikle olası olmayan yerlerde bir köpek bulabilirsiniz! Son olarak, fazladan yardıma ihtiyacınız varsa, AKC'nin yetiştirici tavsiyeleri için harika bir programı vardır. etrafında ödeme bekliyoruz 00 dolar evcil hayvan kalitesinde bir Springer için, gösteri kalitesinde köpekler daha pahalıya mal oluyor.

Kurtarma ve Barınaklar

Çimenlerde Oturan Köpek Yavruları

Sevmek için yeni bir aileye ihtiyaç duyan köpeklerin yeniden yuvalanmasına yardımcı olabilecek kuruluşlar var.

Yetiştiriciler, İngiliz Springer Spaniel'inizi tedarik etmek için her zaman iyi seçenekler olsa da, okuyucularımıza her zaman tavsiye ederiz. bir kurtarma veya barınaktan evlat edinmeye çalışın . Yerel hayvan barınağınızda evlat edinilecek harika bir İngiliz Springer bulmanız mümkündür.

Kurtarmak için bir Springer seçerken, yeni köpeğiniz hakkında bilmeniz gereken her şeyi barınaktaki personele sorun. Köpeğinizin tüm geçmişini anlama mizaçtan sağlık sorunlarına kadar, onlara verebileceğiniz bakımın kalitesinde önemlidir. Tahminde bulunmanız gerekmediğinde, tüm ihtiyaçlarını dikkate almak çok daha kolay hale geliyor!

Bir köpeği kurtarmak bir yapılacak kahramanca şey , ancak ailenizin en yeni üyesine karşı sabırlı olmayı unutmayın. İngiliz Springers neşeli ve mutlu köpeklerdir, ancak eve getirilmeden önce zor bir hayat yaşadıkları için size ısınmak için biraz zamana ihtiyaçları olabilir. Yeterince kibarlık ve şefkat onları hiç vakit kaybetmeden canlı, esnek benliklerine geri getirecektir!

Aile Hayvanları Olarak

 • İngiliz Springer Spaniel'leri yüksek enerjili köpeklerdir.
 • Enerji ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir aileye ihtiyaçları olacak.
 • Yeterli egzersiz ile apartmanlarda yaşayabilirler.
 • Neşeli, sosyal köpeklerdir.
 • İngiliz Springer Spaniel'ler, hareket halindeyken bir hayat yaşamaktan mutludur.
 • Bu, onları genellikle açık havada bulunan aileler için harika kılar.
 • Springers ayrıca yüzmeyi de sever.
 • Yüksek bir av sürüşü vardır, bu nedenle evde daha küçük evcil hayvanların olmaması en iyisi olabilir.
 • Güzel köpeklerdir, ancak onları tımar etmek çok zor değildir.
 • Springers iyi bir miktar dökebilir, bu da onları alerjisi olanlar için kötü bir seçim haline getirir.
 • İngiliz Springer Spaniel'lerin kulaklarına özel dikkat gösterilmesi gerekecek.
 • Onları temiz tutmak enfeksiyon ve iltihaplanmayı önlemede çok önemlidir.

Son düşünceler

Umarız bu makale sana ihtiyacın olan bilgiyi verdi yeni İngiliz Springer Spaniel'inizi sahiplendiğiniz ve ona baktığınız için. Bu muhteşem, sosyal köpeklerden birini evinize getirmek, hız tümsekleri olmadan olmaz, ancak ihtiyaçları karşılandığı sürece çok iyi huyludurlar.

Theis cinsi olabilir fantastik köpek arkadaşı , hem sadık hem sevecen. Sevgileri, enerjileri kadar sınırsızdır ve kısa sürede kalbinize doğru yol alacaklarından emindirler! Bu sevgiyle ilgilenmek, onları da aynı derecede sevmeyi içerir, bu nedenle bu yoğunluğa uymaya hazır olun.

Yorumlar