Mini Labradoodle: Minyatür Kaniş Labrador Retriever Mix

Mini Labradoodle: Minyatür Kaniş Labrador Retriever Mix

Şimdiye kadar çoğumuz çılgınca popüler Labradoodle karışımını duymuşuzdur, ancak bu sevimli tasarımcı köpeğin de daha küçük boyutlarda geldiğini biliyor muydunuz? Adından da anlaşılacağı gibi, Mini Labradoodle bu sevilen melezin daha küçük ölçekli bir versiyonudur. Mini Labradoodle, küçük yapısını bir Labrador Retriever'ı bir oyuncak veya minyatür Kaniş ile üreterek elde eder.

Labradoodle'ın daha küçük bir versiyonunu alarak, normal boyutlu versiyonun en iyi özelliklerini çok daha küçük bir pakette elde edersiniz. Mini Labradoodle, son birkaç yılda çok popüler hale geldi ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki aileler için çok popüler bir seçim haline geliyor.Daha büyük Labradoodle muadili, sevgi dolu, zeki ve çok arkadaş canlısı olarak bilinir. Bu mini sürüm daha küçük olabilir, ancak bu harika özellikler söz konusu olduğunda boyut önemli değildir! Daha az yer kaplayan kompakt, taşınabilir bir yavrudan yararlanırken eşit miktarda sevgi alacaksınız ve bazıları daha da sevimli olduğunu iddia edebilir!

Ebeveyn Irkları

Tasarımcı köpekler, yeni bir melez karışım üretmek için özel olarak yetiştirilmiş iki farklı safkan ebeveynin yavrularıdır. Safkan bir Labrador Retriever ile safkan bir Kaniş arasında bir karışım olan Labradoodle'ın yaratılması, son 20 yıldır ilgi görmeye devam eden bu uygulamanın popüler hale getirilmesiyle çok ilgiliydi. Bu yaklaşım sayesinde, piyasada yüzlerce yeni ve geliştirilmiş ırk var!Tasarımcı köpekler, her iki ebeveynden de farklı özellikleri miras alabilir, bu da onları olası köpek sahipleri için daha az tahmin edilebilir bir seçenek haline getirebilir, çünkü görünüşlerini ve mizaçlarını tahmin etmek daha zor. Daha tutarlı ebeveyn ırkları hakkında bilgi edinmek, Mini Labradoodle'ı anlamaya başlamak için iyi bir yerdir. O halde Labrador ve Kaniş'e daha derin bir göz atalım.

Labrador'a Genel Bakış

Labrador, 1917'de Amerikan Kulübesi Kulübü tarafından '' olarak tanımlanan spor grubunun bir parçası olarak tanındı. arkadaş canlısı, aktif ve giden '. Eğitilebilirlikleri ve mutlu eğilimleri nedeniyle, Labrador sadece en popüler köpek ırklarından biri haline gelmekle kalmadı (bu cins, 1991'den beri AKC tarafından art arda 1 numara oldu!), Aynı zamanda bu karışım aynı zamanda bir Hizmet Köpeği olarak memnuniyetle karşılanan bir seçimdir. Mini Labradoodle, 55 ila 80 pound ve 21,5 ila 22,5 inç ölçülerinde orta ila büyük boyutlu bir köpektir. Bu cinsin ortalama yaşam süresi 10 ila 12 yıldır.

Kökler, bu karışımın çevik bir ördek av köpeği olarak yetiştirildiği Kanada, Newfoundland'e kadar izlenebilir. Cins popülaritesi, 1800'lerde İngiltere'ye götürüldüğünde ve yetenekli bir av arkadaşı olarak pazarlandığında yükseldi. Günümüz Labradorları hala avlanmak için kullanılıyor ama değerli bir evcil hayvan olarak bir evde gerçekten parlıyorlar.Minyatür Kaniş Genel Bakış

Hem Minyatür hem de Oyuncak Kanişler, American Kennel Club tarafından '' aktif, gururlu ve akıllı 've Oyuncak,' çevik, zeki ve kendine güvenen '. Standart Kanişe bu kompakt alternatifler, şehir dostu bir yavru köpek üretmek için boyut olarak küçültüldü. Mini, 10 ila 15 inç yüksekliğinde ve 10 ila 15 pound ağırlığındadır. Bu karışımın 'oyuncak' olarak kabul edilebilmesi için 10 inçten uzun olmaması ve 4 ila 6 pound ağırlığında olması gerekir. Her ikisinin de ortalama ömrü 10 ila 18 yıldır.

büyük pirenler için en iyi köpek maması

İkamet olarak tutmasına rağmen Fransa'nın ulusal köpeği Kaniş aslında yetenekli bir ördek avcısı olarak Almanya'da ortaya çıktı. Standart kaniş, 1887'de AKC tarafından tanındı ve o zamandan beri Minyatür ve Oyuncak Kaniş üretmek için boyut olarak küçültüldü ve Oyuncak Kaniş ilk olarak 20. yüzyılın başlarında Amerika'da sahneye çıktı. Kanişin hem medyada hem de halkın algısında 'ilk ve uygun' bir kişiliği olsa da, bu cins aslında oldukça aktif, dışa dönük ve hatta aptalca.

Mini Labradoodle

Labradoodles, daha hipoalerjenik bir terapi ve hizmet köpekleri üretme girişimlerinde ilk olarak 1970'lerde Avustralya'da yetiştirildi. Laboratuarın düzeninin ve kanişin tüy bırakmayan kaplamasının, yardımcı bir hayvana ihtiyaç duyan ancak evcil hayvan alerjisinden muzdarip olanlar için bir alternatif oluşturabileceği düşünülüyordu. Bu deney, şimdiye kadarki en popüler tasarımcı köpeklerden birini yaratmak için devam etti!Kaniş ebeveynleri gibi, Labradoodles, minyatür bir versiyon üretmek ve bu sevilen ırkın küçük bir alternatifini sağlamak için başlangıcından bu yana boyut olarak küçültülmüştür. Yıllar geçtikçe Mini Labradoodle doğdu. Bu karışım, seçkin bir aile hayvanı yapmaya devam ediyor ve daha küçük boyut, daha uyarlanabilir ve erişilebilir olmalarını sağlıyor.

Görünüm

Birçok tasarımcı köpekte olduğu gibi, bir Mini Labradoodle'ın görünümü, yavru köpeğinizin tercih ettiği ebeveyn genlerine göre değişebilir. Bir 'Mini' Labradoodle tamamen büyüdüklerinde bu kadar minyatür olmayabileceğine dikkat etmek önemlidir. Mini Ladradoodle’ın boyutlandırmasından ne beklenebileceğine ilişkin kapsamlı bir döküm için boyutla ilgili bölüme bakın.

Labradoodle estetiğinden sonra en çok aranan Kaniş ceketli ve Labrador özellikli bir yavru . Bu, bu karışımın, o güzel kıvırcık 'oyuncak ayı' ceketini korurken, standart kanişten daha geniş bir sümük ve yapıya sahip olacağı anlamına gelir.

Mizaç

Bir Mini Labradoodle'ın kişiliği hakkında çok az şey yoktur! Bu cins aşk ve hayatla dolu. Ayrıca, onları kolayca eğitilebilir kılan ve disiplinli bir sahiple çok zeki oldukları biliniyor ve son derece iyi huylu . Bununla birlikte, Mini Labradoodles'ın eğlenceli ve hatta başıboş bir tarafı olduğu bilinmektedir. sınırlar oluşturmak ve uygun egzersiz sağlamak Mini Labradoodle'ı iyi ayarlanmış tutmak önemli olacaktır!Minyatür Kanişler, yabancılara karşı dikkatli olma eğilimindeyken, bir Laboratuar bazen diğer köpekleri koruyabilir. Bu özelliklerden herhangi biri bir Mini Labradoodle'a aktarılabilir. Erken sosyalleşme, şüpheli veya savunmacı hale gelmelerini önlemeye yardımcı olabilir. Genel olarak, bu cins sevimli, sevecen ve hareketli harika bir aile köpeğidir.

Yavru Köpekler ve Maliyetler

Bir Mini Labradoodle çöpü genellikle yaklaşık 8 yavru . Köpek yavrusu maliyetleri, diğer bazı faktörlerin yanı sıra soyağacına, yere ve renge göre değişebilir. Bir Mini Labradoodle fiyat olarak değişebilir birkaç yüz ila birkaç bin dolar.

benekli köpek cinsleri

Mini Labradoodle’ın maliyeti söz konusu olduğunda, genellikle boyut hakkında. Adından da anlaşılacağı gibi, bu cinsi arayan insanlar bir Labradoodle'ın daha küçük bir versiyonunu arıyorlar. Ne kadar küçük, o kadar iyi… ve daha pahalı.

Yerel bir barınaktan Mini Labradoodle kurtarma aracı bulmak size tonlarca para kazandırabilir. Kurtarma işlemleri tipik olarak, kurtarma merkezinin şirket oluşumuna bağlı olarak vergiden düşülebilir (vergi danışmanınıza danışın) bir bağış ücreti talep eder.Eğitim

Mini Labradoodle bir ilk kez köpek sahipleri için harika bir seçim ! Bu karışım genellikle itaatkâr ve eğitilebilir bir karışımdır. Zekaları, çok erken yaşlardan itibaren komutları ve hileleri almalarına izin verir.

Bir Mini Labradoodle'ı ne kadar erken eğitebilir ve sosyalleştirebilirseniz, istenmeyen davranışları sınırlamak yetişkinlikte. Öyle olsa bile, bunun sizi daha yaşlı bir köpeği evlat edinmekten caydırmasına izin vermeyin. Sabır ve özveri ile Mini Labradoodle dahil çoğu yetişkin köpeği eğitebilirsiniz.

Çekingen ve bazen koruyucu nitelikleri nedeniyle, birçok yeni yer ve insana Mini Labradoodle tanıtmak önemlidir. Uygun sosyalleşme, sosyal, kolay giden mizacının en iyisini ortaya çıkaracaktır.Mini Labradoodle, sizi mutlu etmek isteyen hassas bir cinstir, bu yüzden olumlu pekiştirme en iyisidir. Ancak, memnun etme istekleri olumlu pekiştirme bu cins için çok başarılı bir eğitim yaklaşımı.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Mini Labradoodle aktif bir türdür ve bu, onları ailesine eklemek isteyen herkes tarafından dikkate alınmalıdır. Hem Poodles hem de Labradorlar, avcılık ve spor geçmişleri ile doğaları gereği canlıdır. Ebeveyn ırkları, bir iş verildiğinde veya çok fazla egzersiz verildiğinde gelişir ve bu karışım da farklı değildir.

Genel olarak, bu cins sahip olmalıdır Günde 30 ila 60 dakika yoğun aktivite . Eğitim alıştırmaları ve etkileşimli oyuncaklar gibi oyun zamanı ve zihinsel uyarımlar da önerilir. Bu yavru bazen, Labrador tarafından aldıkları bir özellik olan yaramazlığa girebilir ve bu, uygun şekilde uyarılmadıkları takdirde daha da kötüleşebilir.

Labradoodle'ı daha küçük yaşam alanlarına daha uyarlanabilir hale getirmek, cinsi küçültmek için güçlü bir motivasyondu. Bu karışımın uygun egzersizi alması koşuluyla, bu minyatür Labradoodle, apartmanlar da dahil olmak üzere her türlü yaşam ortamında başarılı olur!Boyut

Bir Mini Labradoodle'ın boyutu, adından da anlaşılacağı kadar basit olmayabilir. Cevap: büyük ölçüde değişir ve sonra hangi ebeveyni aldıklarına bağlıdır. Labrador Retriever, orta ila büyük bir köpek olarak kabul edilir ve bu boydaki bir köpeği Minyatür Kaniş gibi küçük bir köpekle yetiştirirken, yavrularının boyutunu azaltması muhtemeldir, yine de Labrador ebeveynlerinden daha fazla alabilir. Bu, bir Labrador ile karşılaştırılabilir boyutta bir 'Mini' Labradoodle ile sonuçlanabileceğiniz ve herhangi bir potansiyel sahibin buna hazırlıklı olması ve bunu kabul etmesi gerektiği anlamına gelir.

Ancak, bu cins muhtemelen Minyatür Kaniş ile Labrador arasında bir yerde , genellikle boyutlandırma 14 ila 24 inç boyunda ve 10 ila 30 pound . Yavru köpeğinizin küçük boyda olması konusunda kararlıysanız, yavrularınızın yukarıdaki ölçümlerin alt ucuna inmesini sağlamak için yapabileceğiniz birkaç şey var.

Benzer Avustralya Labradoodle , bazı yetiştiriciler karışıma üçüncü bir cins, genellikle bir Cocker Spaniel veya Avustralya Çoban'ı ekleyecektir. Bu küçük köpeği bir Laboratuar ile yetiştiriyorlar. Bu minyatürleştirilmiş Lab karışımı, daha sonra erkek bir Kaniş ile eşleştirilecek olan üreyen dişiye dönüşecek. Yavruları, safkan bir Lab ve safkan Kaniş karışımından sürekli olarak daha küçük olacaktır.

Başka bir seçenek de satın almaktır ikinci nesil Mini Labradoodle . Ebeveynler iki küçük boyutlu Mini Labradoodles ise, onların da küçük olma şansı önemli ölçüde artar.

Sağlık

Sağlıklı, bakımlı bir Mini Labradoodle'ın yaşam beklentisi 12 ila 14 yaş . Şans eseri melez canlılık ebeveynlerinden miras kalan koşullara bir miktar direnç sağlar. Bir Mini Labradoodle'da dikkat edilmesi gereken ana konular obezite, Egzersizle Kaynaklanan Çöküş, progresif retinal atrofi, kalça displazisi ve şişkinliktir.

dogo argentino vs pitbull

Bu koşulları ve semptomlarını anlamak, bir Mini Labradoodle sahibinin yavrularının sağlığını korumasına yardımcı olur. Sağlıklı ve mutlu bir köpeğin bakımı için düzenli kontroller, önleyici sağlık hizmetleri sağlamak ve aşılar ve aşılar konusunda güncel kalmak da önemlidir.

Beslenme

Bu cins boyut olarak çok büyük farklılıklar gösterdiğinden, ihtiyaç duyulan yiyecek miktarı da doğal olarak değişecektir. Aktivite seviyesi gibi diğer faktörler de dikkate alınmalıdır. Ortalamada, 1 ila 2 ½ bardak kaliteli, tahılsız kuru gıda yeterli olmalıdır.

Mini Labradoodle eğilimli tekne ve obezite, hem gıdayla ilgili hastalıklar hem de bu nedenle beslenme alımları yakından izlenmelidir. Yavaş besleyiciden yemek sağlamak mükemmel bir fikirdir ve şiddetle tavsiye edilir.

Birçok köpek maması markasının, ürünlerinde listelenen boyuta dayalı bir besleme kılavuzu olacaktır, bu yararlı olabilir, ancak sonuçta sadece bir kılavuz niteliğindedir. Yavru köpeğinizin yeterli miktarda protein ve kalori aldığından emin olmak için veterinerinize danışmalısınız.

Ceket ve Renkler

Mini Labradoodles palto geliyor birçok farklı renk ve doku . Bu karışım daha kısa, çift Labrador bir cekete veya uzun, kıvırcık bir Kaniş ceketine sahip olabilir. Genel olarak, genellikle arasında bir yerde bir yandan da bu belirgin Poodle buklelerini sergiliyor.

Hem Labs hem de Poodle'lar genellikle şu ülkelerde bulunur: birçok farklı renk , bu yüzden bir Mini Labradoodle'ın ne renk olabileceği gerçekten bir tahmin oyunudur. Genellikle paltoları şunlardan herhangi birinin düz rengi olacaktır: sarı, altın, çikolata, siyah, mavi, kahverengi, gri veya beyaz.

Kanişler kötü şöhretli saçma yapmayanlardır ancak Labs biraz tüy döküyor. Bu köpek hipoalerjenik olma amacıyla yetiştirilirken, her zaman bir Labrador'un ağır dökülmesini miras alma olasılığı olduğu için, bu yavru kesinlikle alerjisiz bir köpek olarak kabul edilemez ve genellikle hafif-orta derecede dökülme sergiler.

Bakım

Mini Labradoodles oldukça yüksek bakım doğurur ve sık, bazen günlük fırçalama ve düzenli budama gerektirir. İmza Kaniş görünümü, başka türlü uzun ve tüylü bir paltonun son derece bakımlı bir versiyonudur. Bir Mini Labradoodle bir kaniş ceketini miras alırsa, ceketini düzgün, temiz ve yönetilebilir bir uzunlukta tutmak için düzenli bakım randevuları bekleyebilirsiniz. Kendi haline bırakıldığında bu ceket kolayca karışabilir ve keçeleşebilir.

Her köpekte olduğu gibi, tırnakları kırpılmalı veya taşlanmalıdır. çivi değirmeni ile pençeleri temiz ve sağlıklı tutmak için ayda iki kez. Bu cins düzenli tımar gerektirdiğinden, rutinleri sadece birkaç haftalıkken başlamalı ve sık sık maruz kalacakları bir faaliyetle olumsuz bir ilişki oluşturmaktan kaçınmak için her zaman olumlu bir deneyim olmalıdır.

Aile Hayvanları Olarak

Mini Labradoodle, büyük bir kalbi olan küçük bir köpektir. Seninkini mi çaldı? İşte öğrendiklerimizin bir özeti:

  • Mini Labradoodles büyüyebilir ve Laboratuvar büyüklüğünde bir yavru olma olasılığına hazırlıklı olmalısınız.
  • Bu karışım, oynamayı sever ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek aktif bir ailede işe yarar.
  • Gösterişli olabilirler ve çiğneme ve kazma gibi kötü alışkanlıklar geliştirebilirler.
  • Son derece eğitilebilirler ve daha alerji dostu bir hizmet köpeği seçeneği haline geldi.
  • Alerjisi olanlar için daha iyi bir alternatif olsalar da, tamamen hipoalerjenik bir tür değildir.
  • Çok fazla tımar için hazırlıklı olun ve bu rutini takip etmeye istekli olduğunuzdan emin olun.
  • Bu karışım çok sevecen, arkadaş canlısı ve çocuklara iyi geliyor.
  • Standart Labradoodle'a kıyasla daha küçük boyut, onu küçük alanlar için harika kılar.

Bu sevimli türün sunduğu her şeyi sevmemek zor. Mini Labradoodle'da satıldıysanız, daha sonra saygın bir yetiştirici veya evlat edinme kuruluşunu araştırmak isteyeceksiniz.

Mini Labradoodle Bulmak

Mini Labradoodles oldukça popülerdir, bu nedenle bir yetiştirici bulmak zor olmamalı. Basit bir internet araması sizi düzinelerce potansiyel yetiştirici ile temasa geçirebilir. Bununla birlikte, Mini Labradoodle’ın popülaritesi nedeniyle, içinde para için bulunan şüpheli uygulamaları olan vicdansız yetiştiriciler için daha yüksek bir şans vardır. Ulaşmadan önce araştırmanızı yaptığınızdan emin olun bulduğunuzdan emin olmak için güvenebileceğiniz bir yetiştirici.

Her zaman yapabilirsin yerel barınaklarınızı arayın senin yavru için. Evlat edinilecek bir Mini Labradoodle kurtarma aracı bulmak çabanıza değer olabilir. Çevrimiçi kurtarma siteleri sayesinde, sitenin cins ve konum parametrelerini uygulama yeteneği sayesinde bu arama daha kolay hale getirilmiştir. Bu uygun maliyetli alternatif, aksi takdirde korkmuş ve yalnız köpeklere hak ettiği bir yuva sağlar.

Son düşünceler

Bazen harika şeyler küçük paketler halinde gelir ve bu kesinlikle Mini Labradoodle için geçerlidir. Biraz daha küçük bir yavruda Labradoodle'ın sevgisini, bağlılığını ve sıcaklığını arayan herkes için mükemmel bir alternatif. Bu aptal, apartman onaylı melez her aileye neşe getirecek!

Yorumlar