Beagle Dachshund Mix: Doxle Cinsi Bilgileri, Gerçekler ve Daha Fazlası

Beagle Dachshund Mix: Doxle Cinsi Bilgileri, Gerçekler ve Daha Fazlası

Çalışkan Beagle ve hırslı kazıcı Dachshund Doxle'ı yaratır; a her iki tazı köpeğinin kombinasyonu . Cesaretleri, zekaları ve güçleri kesinlikle en değerli nitelikleridir, ancak aynı zamanda gerçekten nazik ve memnun etmeye isteklidirler. Bu popüler ırkları birleştirdiğinizde, genellikle Doxle olarak anılan Beagle Dachshund karışımını elde edersiniz.

Beagle genellikle bir tazı köpeği olarak anılır ve sıklıkla diğer tazı ırklarıyla karşılaştırılır. Etkileyici burnu ile kokuları kilometrelerce takip etme konusunda uzman bir yeteneğe sahiptirler. Dachshund aynı zamanda bir av köpeğidir, ancak daha çok porsuk avlamak ve kazmakla tanınırlar. Her iki cins de yeni köpek sahipleri tarafından eğitilebilir, ancak her ikisi de inatçı olabilir ve bu da onları ilk kez köpek sahipleri için eğitmeyi daha zor hale getirir.Onlara arabaları kovalamamalarını veya dikkatlerinin dağılmaması ve tehlikeli durumlara düşmemelerini erken öğretmek çok önemlidir. Doxles orta büyüklükte köpeklerdir ve küçük apartmanlarda veya daha büyük evlerde barındırılabilir. Ne kadar fazla alan o kadar iyidir, ancak daha küçük alanlarda da mutlu olurlar. Bu tazı köpeği mükemmel bir arkadaş olacak mı? Hadi bulalım!

Doxle Ebeveyn Irkları

Bir 'tasarımcı köpek', iki safkan ebeveyn arasındaki herhangi bir karışımdır. Herhangi bir karma cinsin tasarımcı olarak sınıflandırılması için, ebeveynlerin başka bir cinsle yetiştirilme noktasına kadar nesiller boyunca saf olarak yetiştirilmesi gerekirdi. Gerçek bir safkan köpek, ebeveynleri gibi aynı özelliklere ve mizaca sahip yavrulara sahip olacaktır.Hem Dachshund hem de Beagle'ı karıştırdığınızda, büyük bir köpek elde edemezsiniz. Bunun yerine, ortalama boyutta veya küçük olacaklar. Ortalama büyüklükteki köpekler, kısa boyları kalçalarına baskı yapmadığından, sağlık sorunları yaşama olasılığı en düşüktür.İki köpek arasında çok fazla kürk rengi veya burun şekli bulamazsınız. Dachshund'un Beagle'dan daha kısa olmasının yanı sıra, birbirlerine çok benziyorlar. Her ikisi de tazı köpeklerdir, bu yüzden muhtemelen benzer huylu olacaklardır.

Beagle'a Genel Bakış

Beagle İngiltere'ye geri döndü ve öncelikle av köpeği olarak kullanılır . Beagle'lar 1500'lerden önce etrafta dolaşıyorlar ve tanımları öncelikle belirli bir tazı cinsini hedef alıyordu. Her yavru için isim, takip etmeleri gereken oyun türüne bağlı olarak değişecektir. Bugün bildiğimiz Beagle'ın tek tip versiyonu 1800'lerde ortaya çıktı ve standartlaştırıldı.Bu cins ABD'ye geldi ve hızla ünlülerin ve diğer ünlü politikacıların favorisi oldu. Çizgi filmlerde ve sinema filmleri de dahil olmak üzere diğer medya türlerinde defalarca kullanılmıştır. Ekranda ünlü olsalar da, bir aile hayvanı olarak kucağınızda dinlenmek için daha uygundurlar.

Bu cins son derece çeşitlidir ve çok sayıda farklı şekilde kullanılabilir. Keskin koku kokuları nedeniyle genellikle askeri ve kanun uygulayıcı personel tarafından kullanılırlar. Son derece zekidirler, yani ilk kez köpek sahipleri için eğitilmeleri daha zor olabilir. Mizaçları köpekten köpeğe değişecektir, ancak genel olarak çoğu Beagle cinsi köpek inatçı ve inatçı olabilir. Yine de çocuklarla harikalar ve kuyruk çekme ve kulak çekme konusunda genellikle diğer sakin ırkların tolere edeceği şeyleri tolere ediyorlar.

Malta maltipu

Beagle'lar, gayretli bir iş ahlakı ile bir aile arkadaşının mükemmel bir karışımını oluşturur. 12-16 yıl arasında daha uzun ömürlüdürler ve genellikle yaklaşık 20-35 pound ağırlığındadırlar. Diğer bazı popüler beagle karışımları şunları içerir: Beagle JRT Mix labrador beagle karışımı burada görüldü ve Beaski burada görebileceğiniz .Dachshund'a Genel Bakış

Dachshund, Almanya'da doğdu ve av köpekleri olarak kullanıldı. 15. yüzyıla kadar ırkın izleri var. Dachshund, 17. yüzyılda Almanya'da popüler oldu ve porsuk avlamak için kullanılır . Aslında, Dachshund Almanca'da kelimenin tam anlamıyla 'Badger Dog' a çevrildi!

Cins, 1885'te ABD'ye getirildi ve kısa bir süre Amerikan Kulübesi Kulübü tarafından tanındı. 1930'lar, II.Dünya Savaşı'nda bir Alman köpeği oldukları için dışlanıncaya kadar geçici bir popülerlik artışı gördü. Artık aileler arasında çok popülerler ve genellikle 'sosis köpekleri' olarak anılıyorlar.

Dachshund, kısa bacakları olan orta ila küçük boyutlu bir cinstir. Yerde yürürken çok güzel görünüyorlar. Çok fazla egzersize ihtiyaç duymazlar ve çocuklar ve evcil hayvanlar dışında oldukça arkadaş canlısıdırlar. Yetişkinleri etkilemeyi gerçekten seviyorlar. Ayrıca, oynamayı severler ve düzgün bir şekilde sosyalleşmezlerse havlarlar.

Sevgi dolu, enerjik ve sevecen kucak köpekleri, küçük boyları ve bekçi köpeği nitelikleriyle tanınırlar. Evet, küçük olsalar bile sizi ve ev halkını korumalarını bekleyebilirsiniz. 12-16 yaşlarında uzun ömürlüdürler ve standart için 8-9 inç ve minyatür için 5-6 inç kadar uzun olurlar. Dachshunds aynı zamanda popüler bir melez ırktır ve sık sık onları bir laboratuvarla karıştırılmış olarak gör , Corgi ile melezlenmiş ya da chihuahua gibi daha küçük bir yavru ile karışık .Beagle ve Dachshund (Doxle)

Çoğu tasarımcı köpeğe benzer şekilde, bu cinsin kökeni bilinmemektedir. Doxle, büyük olasılıkla çoğu tasarımcı türünün geldiği zamanlar, 90'lar ve 2000'lerin başında yetiştirildi. Cinsin tarihine bakıldığında, bu karışımın büyük bir koku alma duyusuna sahip bir köpek meydana getirmesi muhtemeldi, çünkü her ikisi de bilinen ve avlanma için kullanılan tazı köpekleridir.

Doxle nispeten yeni bir türdür ve safkan ebeveynleri gibi uzun süre çalışılmamıştır, ancak bu cins muhtemelen hem Beagle hem de Dachshund ile aynı mizaca sahip olacaktır. Beagle, genel olarak yer üstünde avlanmak için yetiştirildi, Dachshunds'un uzmanlığı ise daha çok yer altı kemirgenleri ve tabii ki porsuklar için.

Hem Beagle hem de Dachshund, özlerinin avcılarıdır. Mükemmel bir koku alma duyusuna sahipler ve insanları ve hayvanları izlemek için harika köpekler olacaklar. Ayrıca kızarıklık noktasına kadar cesurlar, bu da onları bazı talihsiz durumlara sokabilir.

Eğitilmeleri zor olmasa da, dikkat edilmesi gereken bir nokta, onlara arabadan kaçmamaları veya kovalamamaları öğretilmesidir. Bu tehlikeli olma noktasına gelebilir çünkü her iki cins de kendilerine zarar verecek kadar koku izleyecektir. Her zaman bağlı kalın!Görünüm ve Bakım

Doxles görünümünüz ebeveyne bağlı olacaktır ve çeşitli renk seçenekleri mevcuttur. Doxle'ınız Dachshund'dan sonra gelirse, siyah, altın, çikolata, krem, ten rengi veya mavi Doxle'ınız olabilir. Beagle'ın peşine düşerlerse, üç renkli üç renkli çikolata, limon ve beyaz, beyaz ve çikolata, kırmızı ve beyaz ve diğerleri olabilir.

Doxle'ın boyutu değişebilir, ancak 16 ila 30 pound arasında düşecek ve 15 inç kadar uzun olabilir. Kulakları sarkık olacak ve burunları küçük veya orta büyüklükte olabilir. Dachshund'un standart mı yoksa oyuncak boyutunda mı olduğuna bağlı.

Doxle'ların üç kat çeşidi vardır, bu nedenle tımar ihtiyaçları değişecektir. Uzun tüylü, kısa tüylü veya orta tüylü olabilirler. Pürüzsüzleştirilir ve kısa kaplanırsa, haftada bir fazlasıyla yeterlidir. Uzunsa, günde bir kez.Büyük tırnakları mobilyayı kolayca çizebileceğinden tırnaklarını sık sık kestiğinden emin ol. Büyük köpeklerin tırnaklarının yere sürtmesi de rahatsızlık verir. Dişlerini fırçalamak 'gerekli değildir, ancak köpeğiniz alıştığında büyük olasılıkla takdir edilecektir.

Eğitim

Doxle, aktif, yüksek enerjili ve zeki olarak ebeveynlerinin peşinden gider. Dachshund'lar sertlikleri ve bağımsızlıkları ile tanınırlar, bu nedenle Doxle bu ebeveynin peşinden giderse, onları eğitmekte daha zorlanacaksınız.

Olumlu pekiştirme, herhangi bir köpek için en iyi yöntemdir. Yanlış bir şey yaptıklarında onları tokatlamaya veya azarlamaya çalışmayın, çünkü yavrularınız size kızacak ve onları eğitmeyi zorlaştıracak. İyi yapılmış bir iş için onlara ödül veya oyuncak vermek onları hızlı bir şekilde eğitecektir.

İtaat eğitimi 'yavru olur olmaz yapılmalıdır, böylece doğru ya da yanlış olarak gördükleriniz arasındaki farkı anlayabilirler. Köpekler rehberlik için alfalarına bakarlar ve sizi bir otorite olarak görürlerse itaatsizlik etme olasılıkları daha düşüktür.Orta büyüklükteki köpeklerin çoğu, ortalama mesaneden daha büyük olmaları nedeniyle dışarıda işemek için eğitmek kolaydır. Lazımlık molaları arasında ortalamadan daha uzun süre yalnız kalmayı da başarabilirler. Minyatür bir köpek iseler, daha fazla lazımlık molası gerekir. Gençken onları sosyalleştirmeye özen gösterin, böylece insanlara güvenecek şekilde büyürler.

küçük ırk köpek isimleri

Doxle'ınızı eğitmeyi planlıyorsanız, erken başlamak son derece önemlidir. Bu küçük yavruların, nasıl yetiştirildiklerine bağlı olarak daha yüksek bir av sürüşü vardır ve heyecan verici bir şey görürlerse çekmeyi severler. Yapılan bir koşum takımı elde etmek özellikle daha uzun vücut şekli için önemli.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Doxle yüksek enerjili bir köpek olmasına rağmen, 2 saatlik egzersize ihtiyaç duymaz, ancak yine de oynamak için dışarı çıkarılması gerekir. Köpek parkına gitmekten, oynamak için büyük bir arka bahçeye ve çok sayıda getirme turundan hoşlanırlar.

Bunları günde en az bir saat egzersiz yapmanız gerekecek. Günde iki kez çıkarmanız tavsiye edilir. Çok fazla alan, çok zaman ve çok dikkat gerektirirler. Egzersiz gereksinimlerini karşılayamazsanız, bu cinsi sahiplenmek kötü bir fikir olur.

Doxles uzun süre dışarıda kalmak pek iyi olmayacak. Dış mekan çalışanı olmalarına rağmen kış ayları için de ceketleri yok. Hastalanabilecekleri için onları geceleri dışarıda bırakmamalarını her zaman tavsiye ederiz. Yavru köpeğinize her zaman kalması için güzel ve sıcak bir yer - tercihen yanınızda yatakta.

rottweiler maması

Sağlık

Çoğu tasarımcı ırkta olduğu gibi, Doxle'un da, yaşlandıklarında karşılaşacakları sağlık sorunlarının çoğunu ortadan kaldıran iki safkan ırkın karışımı nedeniyle sağlık sorunları yaşama olasılığı daha düşüktür. Bu, bağışık oldukları anlamına gelmez, bu nedenle kilolarına dikkat edin ve onları sağlıklı bir diyetle besleyin.

Dachshunds, intervertebral disk hastalığı gibi kas-iskelet sistemi sorunlarına eğilimlidir. Ayrıca küçük boyutları nedeniyle obeziteye eğilimlidirler, bu nedenle onları daha küçük porsiyonlarla beslediğinizden emin olun. Patellar çıkık, göz problemleri kulak enfeksiyonları da gelişme riski altındadır.

Beagle'lar hipotiroidizm, göz rahatsızlıkları, obezite, glokom, korneal distrofi ve faktör VII eksikliği açısından risk altındadır. Bu sorunlar aynı zamanda yaşlılıkta da ortaya çıktığından, gelecekte sorunları önlemek için en iyisi, gençken bunlarla ilgilenmektir.

Beslenme

Doxles, düşük karbonhidratlı çoğunlukla protein ve yağ içeren uygun bir diyete ihtiyaç duyar. Amerikan Yem Kontrol Yetkililerine göre bir Doxle karışık köpek yavrusu% 22 proteinli bir diyete sahip olmalı, yetişkin ise% 18 olmalıdır. Ayrıca Doxle'ınızı balık, sığır eti ve tavuk gibi bütün etlerle beslemeniz önerilir.

Doxles ayrıca küçük boyutları nedeniyle obeziteye eğilimlidir, bu nedenle onları gün boyunca daha küçük porsiyonlarla beslemek, yeterli egzersizle birlikte evcil hayvanınızın sağlığını iyileştirmede uzun bir yol olacaktır.

Aile Hayvanları Olarak

Doxles akıllı ve yetenekli av köpekleridir, ancak aileniz için mükemmel yavrular mı? Siz onları eve getirmeden önce, Doxle'un bir aile hayvanı olarak nasıl hareket edeceğine dair düşünmeniz gereken birkaç önemli nokta var. Onları ailenize eklediğinizde neler bekleyebileceğinize bakalım.

  • Doxle komik, neşeli ve zekidir.
  • İlgiyi severler ancak fazla alana ihtiyaç duymazlar, ancak ne kadar çoksa o kadar iyidir.
  • Tımar gereksinimleri düşükten yükseğe doğru. Günde bir kez fırçalanması gerekebilir.
  • Doxle'lar normalde dağıtıcı değildir.
  • Egzersiz gereksinimleri günde bir saat ortalamadır.
  • Enerjik ve memnun etmeye hazır, onlarla çok oynamanız gerekecek.
  • Çoğunlukla mutlu, zeki ama biraz inatçı bir kişilik.
  • Karışım nedeniyle sağlık sorunları minimum düzeydedir, ancak hareketlilik sorunlarına dikkat edin.
  • Size ebeveynin sağlık sorunlarını gösterebilecek bir yetiştirici bulun.

Artık yeni yavrunuzla kapıdan içeri girdiğinizde ne bekleyeceğiniz hakkında biraz daha fazla şey bildiğinize göre, Doxle'un sizin için mükemmel bir arkadaş olduğunu düşünüyor musunuz? Nerede bulacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin! Bir yetiştiricinin gidecek tek yol olmadığını unutmayın. Doxles'i düzenli olarak ararsanız, kurtarmalarda bulabilirsiniz!

Yetiştiriciler ve Köpek Fiyatları

Dachshund ve Beagle'larda uzmanlaşmış bir yetiştirici bulmak kolay olacaktır. Dachshunds ve Beagle'lar en popüler aile evcil hayvanlarından bazıları olduğundan, iyi bir yetiştiricinin bulunması uzun sürmez. İyi yetiştirilmiş bir Doxle size 500-1000 $ 'a mal olabilir, bu da pahalı olabileceği anlamına gelir. Daha ucuz yavruların büyük olasılıkla üreme köpekleri için belgeleri olmayacak (arka bahçedeki yetiştiricilere dikkat edin), daha yüksek fiyatlı olanlar ise olacaktır.

Hasta bir köpek yavrusu satılmak istemediğiniz için satın almak istediğiniz yetiştiricileri her zaman araştırın (onları iyileştirecek paranız yoksa). Doxles'ın diğer karışık ırklara göre sağlık sorunları olması daha olasıdır. Bir yetiştiriciden satın almak istemiyorsanız, bölgenizde bir kurtarma arayışı başka bir seçenektir. Yerel yetiştiriciler ve kurtarıcılar için yerel Beagle ve Dachshund kulüpleriyle iletişime geçin.

Doxle Kurtarma

Dachshunds ve Beagle'lar sıklıkla teslim olurlar ve bunun nedeni genellikle sahiplerinin onları eğitmekte zorlanmasıdır. Bu iki ırkla düzenli ve sık sık etkileşim kurmaya hazır olduğunuzdan emin olun. Onlar için zamanınız yoksa kişilik sorunları geliştireceklerdir.

Bu seçenek daha ucuzdur, tek olumsuzun köpeğin ebeveynlerini bilmemesi. Yine de, bu evcil hayvanların sevgi dolu evlere ihtiyacı olacak ve safkan olsun ya da olmasınlar harika arkadaşlar olacaklar. Bir Doxle'a sahip olma şansını, maliyetinin bir kısmına arıyorsanız, şu adrese göz atın: Kuzey Amerika Dachshund Kurtarma ya da Beagle Kurtarma bir kurtarma yavrusu olarak Doxle'a sahip olup olmadıklarını öğrenmek için siteler.

Son düşünceler

Doxles, etkileyici bir koku alma duyusu ve izleme yeteneklerine sahip oldukları için avcılar için mükemmel bir köpektir. Aynı zamanda daha küçük boyutları ve hatta mizaçları nedeniyle aileler için harika arkadaşlıklar yaparlar. Erken eğitim önemlidir çünkü bu karma cins inatçı bir çizgiye sahiptir.

Onlara çok fazla egzersiz ve eğitim vermeyi planladığınız sürece, dachshund beagle karışımı aileniz için mükemmel bir yavru olabilir. Uygun şekilde eğitilirlerse, yabancılar kadar inatçı veya korkmazlar. Köpeğinizin çevresine alışması için erken yaşta uygun bir eğitmen almanızı veya köpek yavrusu kurslarına katılmanızı öneririz. Genel olarak, Doxle harika bir yavru ve eğer sabrınız varsa, aileniz için harika bir katkı olacaktır!

Yorumlar